Km up pel 1 in het 1 loend er hol EUROPESE TITELS VOOR COOMAN, DRUPPERS EN KULKER .9! Acht atleten naar WK Indianapolis Seizoen Feyenoord nu al kapot JBERGEN ■HGEBIED" »n - Kienen dienen ikuren 6,50 HAKKENBAR ADEN KT RKAAS 5ISCHE RWORST 'Deventer' wil overkapping Weer hoop voor Ria Visser Brouwer, Alphen. emels extra korting n Sinds Dagje skiën |i Yvonne van Gennip met coach Egbert van 't Oever, nadat zij haar eerste nationale all- mnd-titel had veroverd. -fotoanp YVONNE VAN GENNIP BREEKT LANS VOOR KLOOSTERBOER LET OP! GRATIS HAKKEN MACHTIGING NK A. Virdis kondigt vertrek aan [bij AC Milan LIEVIN - In de opwarmruimte voor de atleten spoot gisteravond tegen zeven uur de cham pagne tegen het dak, terwijl in het stadion van Lievin vergeefs gewacht werd op Nederlandse atleten voor de sluitingsceremonie van het 18de EK indoor-atletiek. E VLEESWAREN FC DEN HAAG KEGELT ROTTERDAMMERS UIT BEKERTOERNOOI maandag en vrijdag, boekje 10.-. 5 pers. in een 5 bus Diepstraten inl. 01615-16 01620-53392. :aal De Harmonie. Ulvenhout, Boschstr. 31Breda 076-149414 |sr. Elke 100,- fdronde 7,-. Gra- 812465. dolen in 13-1751. Ider. 1953 Gijsbrechts klei service, Nwe. Boschstr Breda 076-136910 voor uw kledingproblemen. vakantie/rekrei in Winterberg in tebr. met carnaval. Bel Coach T ravel 01621-144 1' ro DEVENTER - Yvonne van Gennip, voor de eerste maai in haar door griep, kiespijn en dergelijke kwalen gelardeerde schaatscarrière Nederlands kampioene all-round gewor den, kon het niet laten. „Ik ben een voorstander van Tjaart Kloosterboer als damescoach voor het volgend seizoen", stelde de Haarlemse met een op doodsernst staand gezicht. Van Gennip gooide daarmee een forse knuppel in het hoen derhok van het Nederlandse vrouwenschaatsen. Immers, de stofwolken van de wisse ling van de wacht, wat het trainersschap betreft tussen Din us Vos en Egbert van 't Oever, zijn nog nauwelijks op getrokken. Van Gennip voelde dat aan, dus ze haastte zich te verkla ren: „Van 't Oever is ook wel aardig, maar ik blijf een voor stander van de aanpak van Kloosterboer. Dat ben ik altijd geweest en daar zal ik achter blijven staan". Het kan niet anders, of het moet Van Gennip in Deventer ter ore zijn gekomen dat de positie van Tjaart Klooster boer, afgelopen zomer condi tietrainer voor zowel vrouwen als mannen, wankelt. Hetgeen inderdaad het geval is. „Een combinatie tussen Klooster boer en Van 't Oever zou ook een oplossing zijn", zo trachtte de Noordhollandse een oplos sing aan te dragen. Iets wat echter door Egbert van 't Oever, van 1977 tot 1981 al sa men met Kloosterboer aan het bewind bij de heren-kern ploeg, ten stelligste werd afge wezen. In de aanloop naar de Olympische Winterspelen wil Henk Gemser, zo wordt in schaatskringen aangenomen, de zomertraining weer zelf ter hand nemen. De Fries slaat daar namelijk twee vliegen in één klap mee. Aan de ene kant kan hij dan zijn pararde- paard Hein Vergeer beter als voor dit seizoen in de gaten houden. En aan de andere kant houdt hij ruimte binnen zijn budget voor zijn assistent Arie Koops. In het aantrekken van de dicipline streeft Gemser ook naar het verkleinen van zijn kernploeg. Slechts echte Olympische kandidaten wil hij een beschermde plaats bie den. Dezelfde strategie han teert Egbert van 't Oever wat de vrouwen betreft. Als hij kiest voor aanblijven tenmin ste, maar een alternatief blijkt gewoon niet voorhanden. Kloosterboer blijft in de ogen van enkele BCK-leden niet aanvaardbaar. De BCK heeft echter andere plannen. Bij een volledige be zetting van de Nederlandse Olympische ploeg bestaat die afvaardiging uit acht dames en twaalf heren. En dat twin tigtal zou de BCK graag aan het werk zien in Calgary. Dirk van Zanten, voorzitter van de BCK, eerder dit seizoen: „Spe cialisatie per afstand is vooral een kwestie van geld. We zul len ons daar de komende we ken als BCK en in overleg met het KNSB-bestuur over bui gen. In Inzeil rond de World Cup-finale volgt dan overleg met de coaches, maar volgens mij zit het er dik in dat de kernploegen juist worden uit gebreid met een aantal poten tiële kandidaten. Een vent als Robert Vunderink kim je toch zo maar niet voor de tien kilo meter vergeten". Probleem blijft dat er voor Gemser en Van 't Oever geen Olympische kapstok, die hou vast kan bieden, staat. Gem ser: „Het is voor Calgary vijf over twaalf. Te laat dus. Daarom houd ik me aan de groep, die ik aan het eind van dit seizoen voorstel. Daar wil ik het Olympische jaar mee in. Ykema kan nog. Vergeer op de vijf kilometer ook. Maar de koek is nu al voor een groot deel op. Dat wenst men niet te begrijpen. Gelukkig heeft het NOC goede wil getoond en neemt 'Den Haag' de resulta ten van de komende de World Cup-wedstrijden in ogen schouw. Maar om volgend sei zoen met een bus vol naar Da- vos af te reizen om daar ieder een bij goede omstandigheden los te laten of misschien zelfs in Heerenveen onder het dak, daar voel ik niks voor. Nog maals vijf over twaalf is te laat als je vijf voor twaalf bin nen moet zijn. Dat was al aan de krappe kant". Van Gennip, kampioene met een straatlengte voorsprong, vroeg begrip. „Wij moeten het op het ijs waarmaken. Daarom zullen de officials naar ons moeten luisteren. Wat mij betreft komt Kloos terboer snel terug. Al denken sommigen in onze kernploeg daar anders over. De Olympi sche Winterspelen zijn be langrijk, inderdaad. Maar een EK en een WK mag je niet vergeten. Ik doe dat zeker niet. Dus daarom vraag ik een opti male begeleiding. Dat is toch niet te veel". voor ALLE REPARATIES Vanaf heden bonnenaktie, bij 100.- aan kassabonnen Unieke goud-oogst in Lievin Als u toch i osendaal de Rosels s"| itkantoor moet zijn. ter voldoening aan het be ing bekend, dat het hierbo- van de raad van deze ge il 1983 goedgekeurd door o. 95.401onherroepelijk is en, ligt ter gemeentesecre- in Huijbergen, jzen pstuurt ontvangt u een deelneme (met blokletters invullen) nde, houder van girorekening Van onze sportredactie MILAAN - Pietro Paolo Virdis, sinds gistermid dag de topscorer van de Italiaanse Serie A, heeft na afloop van de wed strijd AC Milan - Juven ilis zijn vertrek aange kondigd bij de Milanese ploeg. Door een doelpunt te maken in het kapitale treffen met de voetbalgi gant uit Turijn (uitslag 1- 1) passeerde de dertigja rige spits zijn stadgenoot en concurrent Alessandro Altobelli (Inter Milan) op topschutterslijst en I dat gaf hem een overdo- I sis aan zelfvertrouwen. „Ik heb deze week een eenjarig contract aange boden gekregen", sprak de spits na afloop van het duel in het Giuseppe Meazza-stadion. „Maar daar neem ik geen genoe gen mee. Ik wil hier nog driejaar blijven en min stens even veel gaan ver dienen als Van Basten en Gullit. Ik heb nog geen beter aanbod gekregen, dus vertrek ik bij AC Mi lan". Gevraagd naar zijn toekomstige collega Marco van Basten, rea geerde Virdis kribbig. „Ik ken hem niet, maar hij moet erg goed zijn, an ders zou hij nooit zo'n vet contract kunnen krijgen bij deze club. Het is een weemde zaak: ik pres teer nu en merk dat niet aan een vernieuwd con tract. Van Basten moet Joh nog bewijzen en daar wordt een gewel dige overeenkomst mee aangegaan". De oorspronkelijk van bardinië afkomstige voetballer, die onder an dere bij Cagliari, Udinese en Juventus speelde, maakte gistermiddag ge schiedenis bij de club van President Silvio Berlus coni. In geen tien jaar slaagde er een spits van "C Milan in om in één seizoen meer dan tien doelpunten te maken, irdis doorbrak die niet to gewaardeerde traditie, "aarom staat de Sardijn momenteel sterk bij de Uosi, die vooral volgende „anS«Bv^ hun hoop °P hem tot wederopzegging machtiging r)])(Bestigen, ajs op carna_ 68 te Rotterdam om van b°v®n_rt«alszondag de Milanese dorby Inter Milan - AC ,t an de Noorditaliaanse '«a m vuur en vlam zal «tten. Door Giet Hendrix De Nederlanders hadden even geen boodschap aan het ceremonieel voor de volle tribunes. Zij genoten met volle teugen van het succes. Gouden plakken ben gelden om de halzen van Nelli Cooman, Rob Druppers en Han Kulker. aal 44 Steenbergen - 01670-6517" »rsbe«l 68 te Rotterdam om van boven n hoogste éénmaal per 2 maan -sU» n voor de loterij "uw gironummer de Een ongekende oogst, waar bij de zilveren medaille van Elly van Hulst in het niet viel en aan de vier nationale re cords (Elly van Hulst, Edine van Heezik, Marjan Olijslager en Arjen Visserman) geen mens meer dacht. De unieke prestatie vroeg om een feestje en daarvoor mocht het offi ciële afscheid even vergeten worden van de ploegleiding. Met drie gouden plakken behoorde Nederland, na Rus land, de DDR en het organise rende land Frankrijk, tot de succesvolste landen van het toernooi. Voorheen was de ploeg nooit verder gekomen dan een gouden en een bron zen plak in een EK-toernooi, nu behoort de Oranje-forma tie ineens tot de toonaange vende naties van Europa. De vraag welke plak de meeste bewondering oogstte, is moei lijk te beantwoorden. „Ik zou het niet weten", aldus team chef Henk van der Worp. De grootste verrassing is ongetwijfeld de gouden plak van Han Kulker. Vorig jaar schoot hij uit het niets als een raket omhoog en won op het EK (buiten) in Stuttgart een bronzen plak. „Dan wil je met een meer", gaf hij gisteren te kennen. „Ik was niet meer te vreden geweest met brons en rekende derhalve op zilver. Maar de race verliep zo per fect voor mij, dat het gewoon niet mis kon gaan". Met Nelli Cooman, de twee voudig Europees kampioene, lag dat wel even anders. Met het wereldrecord in bezit, kon zij alleen nog maar verliezen in Lievin. „Maar we zijn er geen moment bang voor ge weest", lachte Henk Kraayen- hof opgewekt. De 'atletiek- professor', die Nelli Cooman als trainer bij iedere stap volgt, was echter, zoals te ver wachten, weer niet helemaal tevreden over de gouden race van zijn pupil. Cooman zelf trok er zich echter even niet veel van aan. „Ik wist dat ik kon winnen. Dat voelde ik gewoon, maar ik moest het op de baan alleen nog waar maken. Ik heb daar niet onder geleden. Ik had ook geen moment last van zenu wen. Bij de start was ik als eerste weg en wist meteen dat ik een gat geslagen had. Per fect gewoon. Dat Nouneva op het laatst nog even terrein won, was niet belangrijk", kraaide de kleine Rotterdam se. „Ik moest trouwens ook winnen, want mijn hele schoonfamilie zat met span doek gewapend op de tribune en de moeder van Henk (Kraayenhof) was er ook. Dat vond ik zo fantastisch, dat ik haar meteen na afloop om de nek gevlogen ben van blijd schap. Want blij ben ik. Drie keer op rij winnen, dat lukt toch niet gauw iemand". Rob Druppers was een stuk rustiger. Toch toonde hij zich duidelijk opgelucht. „Eerlijk gezegd was dit EK voor mij veel belangrijker dan het WK over veertien dagen in Ameri ka. Hier in Europa, dicht bij huis, moest ik me bewijzen. Ik hoop dat ik nu definitief uit het diepe dal ben geklommen". Geen moment twijfelde Drup pers aan zijn kansen. Hij nam meteen ook het heft in handen en liet het de concurrentie achter zich alleen uitvechten. „Ik dacht: als ze sterk genoeg zijn, komen ze wel achter mij aan, maar ik zag echt nie mand. Het verbaasde mij wel een beetje, maar ik vond het niet echt ere Han Kulker behaalt goud op de 1500 meter. Hij was de grootste verrassing van de succesvolle Oranje-ploeg in Lievin. - fotoafp Van onze verslaggever LIEVIN - Nederland zal van 6 tot en met 8 maart bij het eerste officiële toernooi om de wereldtitels atletiek op de overdekte baan met vijf dames en drie heren vertegenwoordigd zijn. Tijdens het toernooi om de Europese titels in Lievin slaagde Edine van Heezik er nog in een ticket voor de Verenigde Staten te verdienen. De ploeg voor de strijd om de wereldtitels ziet er als volgt uit: dames: Nelli Fiere- Cooman (60 m), Els Vader (00 en 200 m), Elly van Hulst (1500 en 3000 m), Maijan Olij slager (60 m horden) en Edine van Heezik (verspringen) heren: Arjen Visserman (400 m), Rob Druppers (800 m) en Han Kulker (1500 m). Van onze sportredactie DEVENTER - Het succes van de overdekte ijsbaan in Heerenveen werkt ste vig door in Nederland. Op dit moment bestaan er plannen om vier andere kunst-ijspistes eveneens te gaan overkappen: Deven ter, Eindhoven, Assen en Haarlem. Volgens directeur Schneider van de Deventer kunst-ijsbaan een logische zaak. „De moderne tijd eist aanpassing van de accom modaties", aldus Schnei der. „De mensen zijn niet meer bereid in weer en wind te gaan schaatsen. Er moet comfort geboden worden". In Deventer liet men vier plannen op papier zet ten. De uitwerking van hetzelfde architecten-bu reau, dat het stadion in Heerenveen overdekte, maakt de meeste kans om gerealiseerd te worden. Tegen een kostprijs van acht tot tien miljoen gul den wordt dan alleen de 400 meter baan tegen de invloeden van het weer af geschermd en blijft het middenterrein open. „Op die manier houdt men voe ling met het weer buiten en schaatst men binnen. Dat lijkt mij ideaal", aldus Schneider. DEVENTER - Ria Visser koestert weer de hoop, dat zij volgend seizoen toch nog aan wedstrijdschaatsen toekomt. Zaterdag ze gevierde zij in de marathon van Alkmaar en daarna doorstond zij gistermorgen een duurloop in de buurt van haar woonplaats Almere. Na die zware belasting had zij voor het eerst sinds maanden geen of bijna geen last meer van haar tweemaal ge opereerde enkel. Ria Visser, die dit weekeinde door Van Gennip werd ont troond als Nederlands kampioene all-round zonder zelf mee te kunnen doen: „Ik ga eindelijk echt vooruit. Ik geloof dat ik nu op de goede weg terug ben". Ria Visser krijgt in mei in ieder geval weer een plaats in de Nederlandse dames-kernploeg. Dat werd haar toegezegd door de BCK. Door Chris van Nijnatten ROTTERDAM - Feyenoord heeft in de eerste wedstrijd na de winterstop de draad weer opgenomen. Alsof er geen bijna drie maanden durende, mogelijk verkwikkende pauze was geweest, zette de vergane glorie uit Rotterdam-Zuid gis teren wederom een klinkende wanprestatie neer. Dit keer was het er één met directe ge volgen, want het verlies met 1- 2 (na verlenging) van FC Den Haag betekent voor Feyen oord uitschakeling in het KNVB-bekertoernooi. Het seizoen is voor Feyen oord dus al kapot. Zowel oefenmees ter Rinus Israel als aanvoerder Ben Wijnstekers opperde nog een voorzichtige hoop op de derde plaats in de eindrangschikking van de ere divisie, maar die mus is zo goed als dood. Alleen de num mer twee heeft direct recht op deelneming aan het Europa Cup III-toernooi. Er heeft aan het eind van de competitie im mers een experimentele na- competitie (waarvoor Feyen oord zich in de eerste twee pe riodes niet geplaatst heeft) plaats, waarvan de inzet de tweede Europa Cup-plaats is. Slechts als Feyenoord inder daad derde wordt, en Ajax of PSV wint de nationale beker, dan kunnen de Kuip-bewo- ners volgend jaar internatio naal aan de bak. Zover wordt in Rotterdam momenteel nog maar niet ge dacht. Begrijpelijk is dat wel, want wat er in de voetbaltem pel op de zuidelijke Maasoever vertoond wordt, grenst aan het ongelooflijke. Het is een gezelschap aan zichzelf twijfe lende voetballers, dat onder ling geen samenhangend voet bal weet te spelen. Israel zit daarbij alleen maar mokkend langs de lijn, terwijl zijn selec tie, uitzonderingen als Blin ker, Roth en Wijnstekers daar gelaten, alleen maar wanhopi ger wordt. Feyenoord begon het beker- treffen voor krap elfduizend kijkers op energieke wijze. De roodwitten kozen de aanval en stelden de Haagse defensie voor problemen. Dat offensief leverde niet meer op dan een knal ineens van Blinker, die net over het doel van Stam schoot. Toen de Hagenaars zich, aangevoerd door de sme rig hard spelende Martin Jol, onder het Rotterdamse geweld uitwerkten, veranderde Feyenoord onmiddellijk in een troepje bange vogeltjes. Dat had na nauwelijks een kwar tier spelen een doelpunt tot gevolg. Groenendijk tikte een vrije trap op Jol, die vanwege een gebroken teen niet zelf durfde te schieten en de bal doorschoof naar De Roode. Deze blonde spits haalde uit en zag zijn schot doel treffen. De voorsprong voor de Ha genaars was volkomen te recht. Met de geblesseerden Bouwens, Purvis en Boere op de tribune, een in een vorm crisis verkerende Morley op de bank en een half fitte Jol als organisator van de verdedi ging traden de bewoners van het Zuiderpark tamelijk ge handicapt aan. Maar die te genslagen hadden geen enkel effect op het clubje van trai ner Pim van der Meent. Schel- levis bleek een gevaarlijke spits, De Roode greep na een maandenlange blessure weer eens zijn kans en een bluf- fertje als de 20-jarige midden velder Danen speelde alsof hij niet voor het eerst, maar voor de 43e keer op het veld van 'De Kuip' stond te spelen. In de tweede helft werd steeds harder gespeeld, zonder dat de lankmoedige arbiter Keizer daar tegen optrad. In de laatste verlenging ont aardde dat zelfs in een schop- en stomp-partij tussen Roth en De Vos-Van Steenwijk, maar ook dat incident bleef zonder gevolgen voor de da ders. In het toenemend geweld hervond Feyenoord zich een beelje. Uitblinker Blinker zette zijn elftal zelfs op 1-1, door met zijn linkerbeen een harde knal achter doelman Stam te plaatsen. In de eerste van twee ver lengingen kwam Morley in het veld voor La Ling. Beiden hebben een verleden in 'De Kuip'. Ling als Feyenoorder en Morley als speler van Aston Villa, met welke club hij in Rotterdam de Europa Cup I veroverde op Bayern Mün- chen. Ling raakte niet geïnspi reerd door de ambiance - in een overigens druilerig sta dion -, maar Morley wel. Hij had daarbij het geluk een ge desillusioneerde Hofman te genover zich te vinden. Deze ex-Roda JC'er gooide in een lichte vlaag van verstandsver bijstering een ingooi precies voor de voeten van de Brit. Deze drong op, plaatste voor en het was De Roode, die FC Den Haag naar de kwartfinale schoot „Dit wordt een rampsei zoen", sprak Israel. Wijnste kers dacht op korte termijn: „We gaan een vervelende week tegemoet". In een ana lyse van de stand van zaken bij Feyenoord wist de rechter- verdediger weinig vrolijks te melden: „Misschien moeten we gewoon 4-4-2 gaan spelen en dan vooral op counters loe ren. Maar ja, als ik dat aan kaart, word ik maandag een 'zeur' genoemd. Daarom praat ik er maar niet over met de trainer. Ik heb ook niet de in druk dat hij er behoefte aan heeft om een gesprek met de spelersgroep te begin nen FEYENOORD - FC DEN HAAG 1-2 (na verlenging) - 16. De Roode 0-1, 68. Blin ker 1-1, 115. De Roode 1-2. Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 10.906. Gele kaarten: Lankhaar en Jol (beiden FC Den Haag), Heus (Feyenoord). FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers, Troost (Hoekstra, Barendse), Roth en Heus; Molenaar, Been en Tahamata; Hofman, Elstrup en Tahamata. FC DEN HAAG: Stam; Danen, Lank haar, Jol en Van Oosten; Groenendijk, Van Alphen, Schellevis (De Vos-Van Steenwijk) en Otto; Ling (Morley) en De Röode.

de Stem | 1987 | | pagina 9