mstem DENHEID Studiewet dupeert Zeeuws-Vlamingen ZriV VREEST MINDER REIZIGERS: Van der Linden wint bejaardentienkamp Axel Speel-o-theek Hulst bestaat eén jaar Foto-expo in Hulst Plaatselijk nieuws Koffieconcerten in Hulst zonder koffie Jongeren- zangkoor Clinge treedt op >ELING" 1 DONDERDAG 19 FEBRUAR11987 BH STUM VAN ZEELAND BABY BENODIGDHEDEN ISION VANGEFFEN irstraat 18 1-1255. rant Half jaar niek Het overkomt uj i in uw buurt of dorp inde binnenstad hef# nigheid van de slaap- teerd aar uithoek kan erover I i plotseling vervangen een stille driekamerflat nzaam. Dat 't niet altijd it doe je er aan? Als" evrouw-van-hiernaasi eeft dat al een minder nekt, komt u wellicht j wemmen, 'n vreemde ïrsus doen of gewoon :t z'n tweetjes helpen uj doen voor bejaarden' de eenzaamheid' ten- een pakt een boek D£ ten als u ideeën op de Telefonische HidP' :t telefoonboek r nummer 030-94 le dichtstbijzijnde h# Drmatie over de m°8e sle wereld aajj anvullend P12.30/13,30-17.00 uur. factie facteur Zeeland: Knu,Pr|vé tel. 01150- ZATERDAG OPEN DAG Schietingen Graauw Clinge NIEUWE POGING OM PUBLIEK TE TREKKEN Geen jeugd Kloosterzande Nieuw-Namen Hulst Koewacht Heikant Axei T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers PydA-FRA CTIE HULST IN BRIEF AAN B EN W'. te zoenen I :ulieren jubileum, receptie, ovmg, overwinning, ïam, openbare dank, lag best eens in de na familieberichten- uur hoeft het niet te n nog geen tientje) n 1,90 Eén grote j Voor het plaatsen ng met een formaat wijf 13,50 toeslag ranvraag Bij niet- 4,00 adm kosten i niet geretourneerd if uw tekst 2 dagen van onze kantoren, ituurt u eveneens 2 ïaar Postbus 3229, lijke opgaven worden 3rd indien naam en indien Uw betaling luden ons het recht igaa'f van redenen te en snieuws >m op donderdag. j[UL£T - Heel wat Zeeuws- I Vlamingen die in België stu- I rcö zijn gedupeerd door de I voering van de nieuwe "Wet 10p de studiefinanciering 18+'. De PvdA-fractie in de Hul- I s,er gemeenteraad zegt dat in I brief aan burgemeester en I sethouder en de gemeente- 'üe wet voorziet slechts in I jtudiefinanciering voor volle- Idige studies in het buitenland I jn een beperkt aantal gevallen, I namelijk de studies architec- aag 30 jaar. gefeliciteerd, s Bakx. tuur, medicijnen, tandheel kunde, farmacie, diergenees kunde, verloskunde en zieken- verpleegkunde. Alle overige studies zijn op dit moment niet erkend, met als gevolg dat de ouders de kosten volledig zelf moeten dragen. Tevens wordt er volgens de PvdA-fractie niet duidelijk aangegeven en bestaat er meningsverschil over de plaats waar deze op leidingen in het buitenland gevolgd kunnen worden en over het niveau van de oplei dingen. „Landelijk gezien kunnen ongeveer 700 a 800 studenten door dit hiaat hun opleiding niet binnen de wet financieren en een zeer groot gedeelte van dit aantal is inwoner van Zeeuwsch-Vlaanderen", stelt de PvdA-fractie. „Wij vinden het zeer onwenselijk dat inwo ners van onze gemeente, die nu in Hulst wonen en in België studeren, hierdoor gedwongen worden te verhuizen en even tueel blijvend onze gemeente te verlaten. Wij zijn van me ning dat dit niet de bedoeling van de nieuwe wet kan en mag zijn". De fractie wil dat B en W en de gemeenteraad zo snel mo gelijk de minister van sociale zaken en de minister van on derwijs aan hun jasje trekken en nadrukkelijk een beroep doen op de zogenaamde 'hard heidsclausule' voor de bevol king van de gemeente Hulst. Die in de wet opgenomen clau sule maakt het mogelijk, om in het geval dat mensen door de wet gedupeerd worden, een uitzondering te maken. Tevens is de PvdA van me ning dat door de 'zeer geïso leerde' ligging van Zeeuwsch- Vlaanderen alle vormen van onderwijs in België mogelijk moeten blijven en dat de be volking in de streek hiervoor extra rechten moet worden toegewezen. 'Liever geen ouderenbus' n omstreken nu al Uw v Dibevo-specialist. en gratis thuis bezorgd, i.v. 16-18 u. Zat. 9-13 u. een verrassing klaar. Van een onzer verslaggevers IhULST - Het streek- I vervoer Zuid West [Nederland (ZWN) is [niet blij met de komst Ivan een 'ouderenbus' |in Hulst. De vervoersonderneming vreest dat het project mo gelijk een daling van het Iteizigersaanbod tot gevolg ■kan hebben, waardoor de I bestaande voorzieningen Ivoor openbaar vervoer in bevaar komen. „Wij vinden het eigenlijk al I vreemd dat de ZWN niet eens Lekend is in de plannen", zegt (woordvoerder Waterreus van |het ZWN-hoofdkantoor in |zierikzee. „We hebben in Zeeuwsch-Vlaanderen nu al niet zoveel reizigers. We moe iten alle zeilen bijzetten om de (huidige dienstregeling te kun- Inen handhaven. Als ze nu ook ■nog reizigers uit onze bussen (gaan trekken, dan zou het wel ■eens zo kunnen zijn wat we (ritten moeten laten vervallen". Voordat de ZWN een defini- |üef standpunt inneemt over de [ouderenbus wil men degelijke [informatie krijgen over de [plannen. „Wat we er nu van weten, hebben we uit de krant toeten halen. En dan zeg ik, eerste instantie staan wij aar niet positief tegenover. k vrezen voor zeer nadelige liïecten voor de bestaande voorzieningen. Elke reiziger [die we verliezen, is er eentje lleveel". iiiiiggSj met de Stichting Ideéle Reclame I Zoals bekend zal de Hulster luderenbus begin maart van tart gaan. Het gaat om een 1 van ongeveer een half [aar, die mogelijk is gemaakt iet subsidie uit de provinciale pot voor flankerend ouderen- eleid. Volgens functionaris P. tvers van het Gekoördineerd Merenwerk zal het buspro- zeker geen concurrentie fetekenen voor het bestaande Jibaar vervoer of taxibe- ijven. Het gaat nadrukkelijk 1'aanvullend' vervoer, wan- sr bus, taxi of vrijwillige ten tekort schieten. Oude- [en die van de bus gebruik illen maken moeten zich te- foren melden bij het diensten- ffltrum De Lieve. Volgens ïvers zijn de eerste aanmel den al binnen. Duurder De tarieven per rit zullen pa hoger gaan liggen dan bij P' °Penbaar vervoer. Net als r! de 'echte' bus wordt ge perkt met strippenkaarten. p®a deze week rolt een kleu- Re brochure van de pers met FSebreide informatie over de iderenbus. ISjOVOOR ZUIDWEST NEDERLAND faoloren [afneuzen, Hulst en Goes, 'assen en telefoon- mniers op pagina 2. leningstijden: |?eu2en: Rein van der (editie-chef), Joep Ëtemelen, Emile Calon 5 Trn van Damme, Ton pmen (sport), CorJ.de (foto). praFetennkDe'i,EU9ène Jfiddelburg: Jan Jansen. '"ertentie-exploitatie Concentratie en spanning bij het sjoelen. Van een onzer verslaggevers AXEL - De heer Van der Linden uit Axel heeft gis termiddag met 772 punten de bejaardentienkamp in De Vurssche in Axel op zijn naam geschreven. Tweede en derde werden respectievelijk mevrouw (738 pnt.) en mijnheer Durinck (728 pnt) Aan de strijd, op inititiatief van het Gecoördi neerd Ouderenwerk (GOW) in Axel, werd deelge nomen door 31 ouderen. Het was de eerste keer dat zowel katholieken als protestanten gezamenlijk in De Vurssche met elkaar aan een activiteit deelna men. In het verleden gebeurde dat apart, vanuit de Walstraat voor de katholieke ouderen, en vanuit het dienstencentrum Het Trefpunt, bolwerk van de - FOTO DE STEM COR J. DE BOER protestanten. De ouderen bekampten elkaar, in groepjes van drie, op tien onderwerpen, waaronder vogelpiek, doelwerpen, sjoelen en kleefbal. „Iedereen was en thousiast", aldus Nel Rijk van het GOW. De win naars kregen een bos bloemen en een foto van de prijsuitreiking. Van onze correspondente HULST - De Speel-o-theek 'Aap, Noot, Mies' in Hulst bestaat zaterdag eéfi jaar. Dit jubileum wordt gevierd met een open dag. In de nieuwe ruimte (de de pendance van de basisschool Moerschans) worden kinderen en ouders van 10.30 tot 14.30 uur verwacht. Er zijn activi- tieten op touw gezet die at tractief zijn voor de jeugd. Li monade drinken, hoedjes ma ken en knutselen met Duplo is niet iets wat je elke dag samen met leeftijdgenoten kunt doen. In dit jaar heeft de Speel-o- theek bewezen dat ze een gat in de markt vulde. Steeds meer ouders komen speelgoed lenen voor hun kroost. Duur materiaal wordt op deze ma nier eerst uitgetest en de jeugd kan steeds kennismaken met al het nieuws dat op de speel- goedmarkt verschijnt. In Hulst hebben 60 gezinnen een abonnement en 115 kinderen tussen 0 en 6 jaar genieten van deze uitleenmogelijkheid. Het bestuur en de vrijwilli gers denken er aan om uit te breiden. Ook de jeugd van 6 tot 9 jaar zou dan over een ar senaal van 1 eenspeelgoed kun nen beschikken. Hiervoor is echter geld nodig en men hoopt via een sponsoring van grote bedrijven in de regio dit doel te bereiken. Het bestuur schreef bijna 40 bedrijven aan en kreeg van 6 instanties een antwoord terug. Ook wil het bestuur proberen op de open dag een aantal enthoustiaste- lingen donateur te maken. Daarvoor start 21 februari een grootscheepse aktie. Ook met de verkoop van tweede handskleding wordt geprobeerd de kas wat te spekken. De winterkleding verdwijnt weer in de voor raadkast en de zomerkleding wordt binnenkort aan de rek ken gehangen. Zij die kleding over hebben, kunnen deze aanbieden elke dinsdagoch tend tussen 9.30 en 11.00 uur. Zestig procent is voor de in brenger en veertig procent gaat naar de Speel-o-theek. Belangstellenden kunnen zaterdag een kijkje nemen in het uitleencentrum of een in formatief gesprekje houden met de aanwezige oprichtsters en medewerksters. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 37 schut ters: hoge en eerste zijvogel; E. Janssens, Moerbeke; tweede zijvo gel: R. Maas, Stekene; grootste aantal (4): H. de Smet, Koewacht. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 68 schutters: hoge vogel: W. Rom- bout, Koewacht; eerste zijvogel: E. Fierens, Lokeren; tweede zijvogel: R. Goossens, Moerbeke; grootste aantal (2): A. Martens, Koewacht HUSLT - Zaal W. Blommaert, 29 schutters: hoge vogel: E. Luykx, Hulst; beide zijvogels; M. Heyens, St.-Jansteen; grootste aantal: J. de Beul, Hulst. LAMS WAARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Vier Jaargetij den, 18 schutters: hoge en eerste zijvogel; J. Maas, Hulst; tweede zijvogel: A. Roels, Graauw; groot ste aantal (5): L. van Leuven, Stop peldijk. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 40 schutters: hoge vogel: A. D'Hondt, Zuiddorpe; beide zij vo gels: R. Verstraeten, Hulst; groot ste aantal (4): R. Migom, Zuiddor pe. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 35 schutters: hoge vogel: O. Sa- man; eerste zijvogel: F. Martens, beiden Koewacht; tweede zijvogel: M. van Hoeke, Zuiddorpe; grootste aantal (4): K Martens, Koewacht. KLOOSTEKZANDE - Zaal De Kastanje, 47 schutters: eerste hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede hoge vogel: E. de Bakker, St.-Jansteen; eerste zijvogel: J. Hoop; tweede zij vogel: P. Maas, beiden Kloosterzande; derde zijvo- gel: R. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (5): H. de Gucht, Kloosterzande en F. Reunis, St.- Jansteen. HULST - Zaal W. Blommaert, 20 schutters: hoge vogel: J. van Kerk hoven, St.-Jansteen; eerste zijvo gel: L. Herwegh, Meerdonk; tweede zijvogel: R. de Rijk; groot ste aantal (5): R. Verschuren, bei den Hulst. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 40 schutters: hoge vogel: Trifon, Lokeren; eerste zij vogel: O. Sa- man, Koewacht; tweede zij vogel: E. Fierens, Lokeren; grootste aan tal (3): F. Martens, Koewacht HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 57 schutters: hoge vogel: A. Konings, Maldegem; eerste zij vo gel: A. Claeys, Bouchaute; tweede zij vogel: F. Montez, Aardenburg; grootste aantal (4): L. Martens, Hoofdplaat en L. Boudonck, Bou chaute. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 39 schutters: hoge vogel: E. Warrens, Ossensse; eerste zijvogel: A. Roels, Graauw; tweede zij vogel: P. Pauwels, Kloosterzan de; grootste aantal (5): Irma Huls hout, Lamswaarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 27 schutters: eerste hoge vogel: J. Mei, Boschkapelle; tweede hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; beide zij vogels: H. D'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal: mevrowu Koe mans, Terneuzen. HULST - OZO, 25 schutters: eerste hoge vogel: R. Verschuren, Hulst; tweede hoge vogel: M. Dobbelaar; eerste zij vogel: A. de Loof, beiden Boschkapelle; tweede zij vogel: A. Lourensen, Hulst; grootste aantal (7): M. Dobbelaar, Boschkapelle; J. de Rijk, Graauw en R. de Bakker, St-Jansteen. KLOOSTERZANDE Zaal De Kastanje, 18 schutters: eerste hoge en eerste zij vogel: R. Verschoten; tweede hoge vogel: P. de Waal, bei den Kloosterzande; tweede zij vo gel: Th. Cambeen, Walsoorden; grootste aantal (8): mevrouw De Waal, Kloosterzande. AARDENBURG - St.-Sebastiaan, 20 schutters: hoge vogel: W. Schee- Ie; zij vogels: F. Lampaert en W. Scheele; grootste aantal (3): R. de Rooze; vliegende vogel: P. van Vooren. AARDENBURG - St-Sebastiaan, 13 schutters: hoge vogels: G. de Vriend en H. de Rijcke; zijvogels: H. de Rijcke en tweede niet af; grootste aantal (4): R. de Rooze; prijsvogels: 1. R. Pielaet, 2. J. de Muijnck, 3. Th. Lampaert, 4. E. Minnaert, 5. G. de Vriend. OVEZANDE - Zaal Bar R2, oor- kondeschieting, Willem Teil en Boogsport, 32 schutters: na 10 ron den eindigden P. de Jonge, A de Schipper en Joh. Rentmeester Cz met 15 punten. Uiteindelijk mocht A. de Schipper de wisselbeker in ontvangst nemen. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Ko- renberus, bejaardenschieting, 24 schutters: beide hoge vogels: P. Rentmeester, Willem Teil; eerste zij vogel: N. Schouwenaar, Juliana; tweede zij vogel: P. Daalman, ADLM; derde zij vogel: A. Rent meester, Willem Teil; vierde zij vo gel: P. Verheijke, Zorgvlied; groot ste aantal (7): J. Koens, Victoria; vliegende vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied. De volgende schieting is dinsdag 24 februari. YERSEKE - Diana, 100 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Jon ge, ADLM; tweede hoge vogel: M. Kriekaard, Diana; eerste zij vogel: R. Beukema, St.-Andries:; tweede zij vogel: M. Verdonk, Doel naar Hoger; derde zijvogel: H. van Stee; vierde zij vogel: M. Kriekaard, bei den Diana; grootste aantal (6): P. Rentmeester Cz, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: B. Glerum, Diana; tweede hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zivogel: P. de Jonge, Willem teil; tweede zijvogel: M. van Eijkeren; derde zij vogel: A. van Eijkeren, beiden Vrije Schutters; vierde zij vogel: M. Kriekaard, Diana; grootste aantal (7): L. de Jonge, ADLM; vliegende vogels: C. Dekker en W. Zandee, beiden St.-Sebastiaan. Van onze correspondente HULST - In de ontmoetings ruimte van het gemeenschaps centrum Den Dullaert in Hulst loopt tot zaterdag een tentoon stelling van werk van de Foto club Merksem. Vele panelen en lege muren zijn gevuld met de resultaten van fotografen die de natuur, de mens en de invloed van die mens op de natuur hebben vastgelegd. De fotoclub wilde eens buiten de eigen lands grenzen tonen wat amateurs die een grote liefde voor hei fotograferen hebben, indivi dueel en samen kunnen. Der Dullaert bood hen die moge lijkheid. Belangstellender kunnen dagelijks tijdens d« normale openingstijden var het multi functionele gebouw de expositie bekijken. NCB-vergadering - De Boe renbond afdeling Graauw houdt vrijdag 20 februari de jaarvergadering om 19.00 uur in het gemeenschapshuis. Na afwerking van het huishoude lijk gedeelte spreekt C. Steyaert uit Lelystad, hoofd van de landbouwkundige af deling van het rentambt der Domeinen in Oostelijk Flevo land. Hij zal het hebben over taken en werkwijzen van Do meinen en het gebruik en in richting van Domeingronden in de IJsselmeerpolders. Voor dit tweede gedeelte van de bij eenkomst, dat om 20.30 uur be gint, zijn ook belangstellenden uit andere afdelingen welkom. Carnaval - in het gemeen schapshuis wordt zaterdag 21 februari een bejaardencarna val gehouden, aanvang 14.00 uur. De middag wordt gevuld met bingo, songfestival, dans- westrijd en een optreden van de boerenkapel De Stoefers. Mensen die voor deze middag wensen te worden opgehaald, kunnen dit opgeven bij J. Ka- moen in het gemeenschaps huis of bij de leden van de raad van elf. Katholieke actie - De Katho lieke Actie heeft vrijdag 20 fe bruari een bijeenkomst. Het programma vermeldt om 19.00 uur een eucharistieviering, om 19.30 uur bijeenkomst in het gemeenschapshuis, waar me vrouw Kerckhaert-Koenraad uit Clinge een toespraak houdt over de opzet: Heil der zieken. Een opvoering van muziek en dans wordt gehouden door de groep Ambras onder leiding van P. Scheerders. Bingo - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen houdt donderdag 19 februari een bingo voor ouderen in ge meenschapscentrum Malper- tuus te Clinge. Aanvang 13.30 uur. Alle ouderen boven de 50 jaar zijn welkom. Voorlichting - De Katholieke Bond voor Ouderen hield in gemeenschapshuis Malper- tuus een voorlichtingsmiddag over veiligheid in en om het huis. Voor deze middag waren 52 ouderen opgekomen. Me vrouw Aronson uit Hulst be lichtte aan de hand van dia's verschillende momenten in huis en in de naaste omgeving, die mogelijk tot ongevallen kunnen leiden. Vanuit de zaal werden ook nog vragen ge steld. Biljarten - In gemeenschaps huis Malpertuus hebben de Clingse ouderen in het kader van het nederlaagtoernooi een wedstrijd gespeeld tegen de ouderen uit St.-Jansteen. De Clingse ouderen verloren de wedstrijd met 515 caramboles tegen 769. Dit is de eerste ne derlaag van dit seizoen, die de oudere biljarters uit Clinge in hun toernooi te slikken kre gen. leden voor om Hugo Willaert in het bestuur op te nemen. Niettemin kunnen er nog te genkandidaten opgegeven worden. Alvorens met de rondvraag te beginnen doet voorzitter Robert Willaert nog enkele mededelingen. De ver gadering begint om 20.00 uur. Kaarting - In gemeenschaps huis Malpertuus wordt vrij dag 20 februari een kaarting voor bejaarden en gehandi capten boven de vijftig jaar gehouden. Deze wedstrijd telt mee voor het kampioenschap. Vanaf 13.00 uur kan men zich inschrijven en de kaarting be gint om 13.30 uur. Kaarting - In zaal De Smidse werd een seriekaarting gehou den waaraan 72 personen deelnamen. Winnaar werd C. Weemaes. Vergadering - De voetbalver eniging Clinge houdt vrijdag 20 februari in de kantine op Van onze correspondente HULST - De muziekliefheb bers in Hulst krijgen, na een jaartje van afwezigheid, weer koffieconcerten voorgescho teld. Zij het zonder koffie. Elke zich respecterende ge meente organiseerde in het re cente verleden enkele malen per jaar een koffieconcert om een steenje bij te dragen aan het culturele klimaat. In Hulst verdwenen de uitvoeringen vorig jaar plotseling van de kalender, maar met de start van de basiliekconcerten wordt dit gebruik in ere her steld. Een koffieconcert is een uit gelezen gelegenheid om diege- nen die een muziekuitvoering vaak te zwaar of te klassiek vinden eens te confronteren met muziek die in een meer ongedwongen sfeer wordt ge bracht. Het contact tussen pu bliek en uitvoerders is dan ook direct en dit heeft een gunstige wisselwerking. In Hulst deed zich steeds het probleem van de geschikte ruimte voor. Nu eens werd de zaal van het gemeentehuis omgetoverd tot een concert zaal dan weer deed de muziek school of de grote zaal in Den Dullaert dienst. Geen van de drie zalen beschikt echter over een goede akoestiek. De Uit-werkgroep Hulst werd behalve met deze techni sche tekortkoming ook gecon fronteerd met een dalend be zoekersaantal. Blijkbaar sloeg de formule: een concert om 12.00 uur met in de pauze kof fie, niet echt aan. Jeugd zag men zelden en de muzieklief hebbers die er, gezien de bloeiende koor- en harmonie praktijk in Hulst met honder den zouden moeten zijn, lieten verstek gaan. De werkgroep laste daarom een pauze in. De leden van Uit mikken op een grote belangstelling, want als ook deze keer het publiek niet komt opdagen, is de kans groot dat de subsidie gebruikt wordt voor andere doelen. „Daarom bestrijken we een drietal terreinen van de mu ziek in twee optredens", legt Anton de Kort uit. Met een ka merorkest, een koperensemble en een gemengd koor kan men het overgrote deel van de mu ziekliefhebbers plezieren, meent hij, en daarom opent het Antwerps Kamerorkest de reeks zondag met een symfo nisch afwisselend programma. Zondag 12 april treden de Cantorij der Basiliek o.l.v. An ton de Kort en het Koperen semble Paul van Belzen aan. Dat men de voorkerk van de Willibrordusbasiliek koos als concertruimte is begrijpelijk. De akoestiek is zeer goed en ook de sfeer is prettig voor uit voerders en publiek. De uit voeringen beginnen om 15.00 uur en de kaartverkoop een half uur eerder in de kerk. het gemeentelijk sportterreir de jaarlijkse algemene leden vergadering. De gebruikelijke jaarverslagen zullen de revue passeren. Het bestuur stelt de Limousine-avond - De RAK Oost Zeeuwsch-Vlaanderen houdt donderdag 19 februari een 'Limousin-avond' in zaal Van Leuven. J. de Kraker uii Hoek, voorzitter van het Li mousin stamboek Nederland verzorgt een inleiding. Tevens wordt een video van ongeveer een uur vertoond over de Li- mousin-koe. Daarna is er ge legenheid om van gedachten te wisselen over raskenmerken, fokeigenschappen en slachtei- genschappen van de Limousi ne. Biertopwedstrijd - De KPJ kring Hulst houdt vrijdag 2C februari een biertapwedstrijd in bar 't Laantje te Klooster zande. Behalve het vakkundig tappen van een pint worden de deelnemers ook getest op hun talent als disc jockey en of ze sterk genoeg zijn om spijkers in een balk te slaan. Aanvang 20 uur. Schieting - In zaal Picavet te Kieldrecht wordt donderdag 19 februari een bejaarden schieting gehouden, aanvang 13.30 uur. Oud papier - HW'24 haalt za terdag 21 februari weer ouc papier op. De ophaaldiens vertrekt om 9.00 uur en komi in de volgende wijken, de Vo- gelbuurt, Nieuw-Hiüst er wijk Moerschans. Vrouwensoos - Pastoor Giel- liet uit Breskens komt donder dag 26 februari een lezing ge ven over zijn laatste reis naai Nieuw-Guinea. Hij illustreen de lezing met dia's. Deze maand is de vrouwensoos éér week later dan normaal, dus niet 19 februari maar 26 fe bruari. De aanvang van de le zing van pastoor Gielliet is om 20.00 uur in De Vlaschaard. Topbiljart - In zaal Th. de Block is een koppel wedstrijd op het topbiljart gehouden. Er namen tien verenigingen aan deel. Uitslag: 1. A. en P. Bo- gaert van Ruige Toepers 2, Heikant; 2. Th. Baart-W. van Akker van Ruige Toepers 1; 3. W. Megroot-R. Verschueren van Lustige Toepers, Hulst. Bingo - In gemeenschapscen trum 't Heike wordt donder dag 19 februari een kaart- en bingomiddag gehouden door de Katholieke Bond voor Ouderen, afdeling Heikant. Iedereen boven de 50 jaar is welkom, aanvang 13.30 uur. Soos - De soos voor alleen staanden van Axel en omge ving houdt zaterdag 21 fe bruari een gezellige avond in De Vlaschaard te Koewacht, aanvang 20.00 uur. Er kan worden gedanst op muziek van The Williams Van onze correspondent CLINGE - Het jongerenzang- koor, dat onder leiding staat van Julia de Maat en gediri geerd wordt door Marleen Willaert, treedt donderdag 19 februari op in zaal De Trouba dour voor de Katholieke Vrou wenbeweging. Aan deze avond wordt ook meegewerkt door de Beigisdche vriendenzang- club uit De Klinge. Het ligt in de bedoeling om voor de pauze verschilende liedjes te zingen met een En gelse tekst. Na de pauze wordt een aantal liedjes gezongen uit de musical The Sound of Mu sic. De avond begint om half acht

de Stem | 1987 | | pagina 15