Kostbare winst Schelde-heren übi 0 \DE BRUGSE VAART' IS UNIEK HIPPISCH CENTRUM HIPPISCH CENTRUM BRUGSE VAARTl Zeeuws-Vlaams elftal wens voetbaltrainers I DERWET Degradatie Olympia er WOENSDAG 18 FEBRUAR11987 Gratis! insch TERNEUZENAREN TE STERK VOOR ARGO UNDER GELD 14.90 2.50 pniek Recreatief volleybal Sas van Gent Tweede plaats Anjolie Wisse Geijsels in nationale selectie Jan Lahr kampioen bandstoten rteer- met er en te tijd te hun daad- van 't Ie l.P vindt Snel, ouwd. ier bij 3286 Werkgr. Brabant ser. m/v rel. 013-671746/01805-^ onze waterpolomedewerker Nieuw! Werkgr. Zetj «rnEUZEN - In het dls- ser. m/v rel. ^ctspolo pakten de Schelde- Inschr. grati «ren in het afgelopen week- inde twee kostbare punten info: 01140-12480 vjjj Het betekent vrij- zeker behoud voor de Ter- ren in het district lyue hield de titelaspiraties I, De Goese heren wonnen Dapbnia. In de eerste klas door Stormvogel thuis van Jet gij de dames moest Schelde lUis de winst aan Argo laten, door de Terneuzense es in degradatiezorgen ven. In de tweede klas zette [anze het vier belangrijke in Waalwijk tegen WZV winst om met 6-7, hetgeen uitsekende stap in de rich- van het 'behoud' beteken- De Schelde-jeugd pakte mis tegen een zwaar gehan- icapt Zeester de tweede sei- T14 PAGINA SPORT 2 Woensdagavond] kaarting bieden in café Oud werpen, Hulst. Aar 20.00 uur, inleg 5,- wethouders van Hulst; tikel 31 van de wet Algemene B jiëne bekend, dal door hen ondj 'oorkoming of beperking van gj ider buiten de inrichting, op 101 jnning is verleend ingevolge I Yielding van een aanvraag van: e, Engelbertstraat 1 te Nieuw-ll ichten van een rundvee-, varken ierij annex mestopslag en kot Idbouwprodukten, op het percj 1 te Nieuw-Namen; Hulster Ambacht, Gentsestraall oprichten van een gemaal vol van rioolwater op een perceel gr de woning Dorpsstraat 381 bij de aanvragen en de daarbij bi sn nader is aangegeven. ,en alle ter zake zijnde stukken li an heden gedurende een mai acretarie, afdeling Algemene; >1 te Hulst, ter inzage, elke wei 12.00 uur en van 13.00 tot 17.] 128 februari, 7 en 14 maart )0 uur, op het Groepsbureau i an der Maelstedeweg 52 te Huid 44, tweede lid, van de Wet Algj Milieuhygiëne staat gedurer* eden beroep open bij de Kror de betrokken adviseurs; vereenkomstig artikel 20,21 of! ?8, eerste lid, onder c. van del' balingen Milieuhygiëne bezwa icht; belanghebbende die aantoont i s niet in staat is geweest overe der b genoemde artikelen bez >rdt na afloop van de ïzij vooraf beroep wordt ingestë van artikel 60a van de Wet opj verzoek wordt gedaan tot scti ikking dan wel tot het treffen irziening. moet worden gericht aan Ha jgin en worden gezonden aan deling voor de Geschillen van r 2513 AA 's-Gravenhage. norsing of een voorlopige voorz'j gericht aan de voorzitter van Geschillen van Bestuur van prdt niet van kracht voordat opd li 987 fcester en wethouders van Hulst] ^meester, Jacobs, secretaris, Hondt. Eerste klas dames: SCHELDE-ARGO 2-6 - „Vies polo," sprak Schelde-coach Kees Rijnhout na afloop. Woorden die betrekking had den op de tegenstander, die met name in de tweede pe riode alle middelen aangreep met goedkeuring van de zwakke arbitrage om de buit binnen te halen. Nadat Andrea van Eenenaam Schelde op een 1-0-voorsprong had gezet, werd de eerste periode met 1-1 afgesloten. In de tweede pe riode was het anti-polo en daarin was Argo de betere. Gevolg een 1-5-periodestand. Tot overmaat van ramp werd een strafworp van Ria van der Hooft om onduidelijke rede nen afgekeurd. De derde ronde werd met 2-6 afgesloten. De Schelde-treffer kwam van Ni cole Overdulve. Het betekende tevens de eindstand. Bij Schelde ontbrak Marjolein van de Neste. Tweede klas A heren: DAPH- NIA-GANZE 8-15 - Een pro bleemloze zege voor de Goese herenformatie, die volop mee blijft doen in de titelrace. Met name conditioneel overklaste Ganze de Hoevenaren. De pe riodestanden in dit treffen waren 2-4, 2-8, 4-13 en 8-15. Roald Strackx was met acht treffers hoofdproducent in de Ganze-ploeg. Bram van der Leede vond vier keer de weg naar het net en René Kiel, Ma- rius Keiler en Piet Schop waagden elk één keer met suc ces een doelpoging. SCHELDE-ARGO 6-5 - Een verdiende zege voor de Ter- neuzenaren. Dit ondanks dat Hans Murre, Ronald van Doorn en Martin van der Hooft ontbraken. De jeugdige inbreng van Teun Verkoute ren en Micha Acke deed het echter uitstekend en boven dien had doelman Reymond Ruster 'zijn' dag. Door treffers van Erik van Doorn en Willy de Blaey nam Schelde een 2-0- voorsprong. Het werd na de eerste periode nog 2-1. Ook na de tweede periode bleef Schelde aan de winst met 4-3 na een 2-3-achterstand. Tref fers waren er van Maarten de Pooter en Teun Verkouteren. Eddy Lambert zorgde in de derde periode voor een 5-3- stand. In de slotperiode liep Schelde via Dirk de Braai tot 6-4 uit Twee minuten voor tijd werd het nog even span nend toen Argo op 6-5 kwam. Jeugd: SCHELDE-ZEESTER 19-2 - De tegenstander kwam slechts met vijf man opdagen. De helft van het spelerspoten- tieel was voor de veerpont blijven steken, kwam pas in de vierde periode aan en kwam niet meer in actie. Het gevolg was dat Schelde na een moei zame openingsperiode zich een keer naar hartelust mocht uit leven. De periodestanden wa ren 2-0, 10-1, 15-1 en 19-2. Mi cha Acke was met zeven tref fers de topschutter aan Schel de-kant Teun Verkouteren (6x), Ronald Bril, Christian Guerand, Mare Marcusse, Erik van Doorn, José de Pooter en Patrick Overgauw deelden mee in het feestje. Stand eerste klas dames: Tref fers 13-25, PSV 13-20, DEZV 13-15, Argo 13-15, Vennen 13-13, Schelde 13-9, TRB/RES 13-9, Hellas 13-9, Es zet 13-8, Zeester 13-7. Tweede klas dames: DZT 12-21, Warande 11-19, Arethusa 12-17, Tempo 11-13, Krabben 11-11, Dokkelaers 11-10, Ganze 11-6, WZV 12-3, Breda 11-0. In de kring Zeeland wonnen de Schelde-dames met 7-3 van hun Middelburgse collega's van Luctor. N. ik OVERTREK dessins en kleuren bns 10 cm 0 voor KEN grijs. cru PPELSCHILMESJE 2 stuks voor Pr.zengeldi^rnzat^ •Of de helft J waarde konta"1 Internationale toppers in Oostburg Door Ton Koomen OSTBURG - „Ik ben er eigenlijk stom toevallig te- jen aangelopen. Wilde een pony kopen voor mijn wntje Bram. Hoorde dat de manege te koop was. Ik lakte ogenblikkelijk wild enthousiast. Was er met- |envan overtuigd dat dit het was. Het hippische cen- i ligt in een uniek stukje natuurgebied op slechts Iele kilometers van Knokke, Cadzand en Sluis en nen een straal van minder dan een uur van Brus- el, Antwerpen en Rotterdam," zegt 34-jarige Alex levos, de nieuwe 'directeur* van 'De Brugse Vaart' en ^oordvoerder van de Groep Devos uit het Belgische liter, die het hippische centrum in Oostburg vorig r overnam. De zaken werden door De- is meteen groots opgezet „Ik leb contact opgenomen met [et federatiecentrum in Deur- Heb een tocht gemaakt s hippische centra in Ne- (riand. Kijk, er zijn zo'n 850 ineges in Nederland, maar |et overgrote deel daarvan is ilijdend. Er zijn er zo'n «tig die goed draaien. En |aar kun je van leren. Ben in melo geweest waar het heel 1 was. Daar draaide men ooral op de ponykampen. In theveningen lag het accent i de pensionpaarden en in |lppisch centrum De IJzeren fan van Rob Ehren op de |pringlessen. Heb overal wat inen opsteken, want ons vies is, als je iets wilt doen, iet je het meteen goed doen." I En Alex Devos, met de troep Devos groot geworden pdevleeshandel, pakte de za- {en meteen groots aan. Alex ïvos slaagde er in de in Bel- |iê woonachtige Braziliaanse wereldrecordhouder Nelson te strikken, Pessoa, menteel woonachtig in luis - zijn vrouw en zoon Ro- irigo, met zijn 15 jaar al een jiolbloed' springruiter, wonen in België - leidt in Oost- «rg zijn hoofdkantoor, trai- !scentrum en stages, lom de Nelson Pessoa Club. [Alex Devos: „We zijn blij pi we Pessoa hebben kunnen intrekken. De Nelson Pessoa [lub is een uniek project in ropa, zowel wat concept als fastructuur betreft. Een opleet en exclusief ontmoe- iscentrum voor ruiter en paard. Het hippisch centrum richt zich zowel op Neder landse als Belgische ruiters en amazones, die aan zichzelf en him paard aparte en hoge eisen stellen. En daarbij zijn vooral de contacten van een man als Pessoa van enorm be lang. Via hem hebben we hier al heel wat toppers binnen ge had. Momenteel traint hier de Zweedse nationale selectie, er is een Italiaanse ruiter die hier een heel jaar stages volgt, we hebben Braziliaanse toprui- ters gehad, cracks uit Frank rijk, Spanje, België en meer Europese landen. Het draait grandioos. Ik heb er nog geen moment spijt van gehad vorig jaar de beslissing te hebben genomen," glundert een tevre den Alex Devos. De in Rio de Janeiro gebo ren Braziliaan Nelson Pessoa, woont sinds 1961 in Europa. Aanvankelijk in Geneve, ver volgens in Chantilly en sinds vijf jaar in Brussel. Momen teel dus ook in Sluis, om maar zo dicht mogelijk bij zijn werk te zitten. „Een unieke gelegen heid om topsporters bij elkaar te krijgen. Een geweldig cen trum," zegt de 50-jarige Pes soa, die in 1974 professional werd. Pessoa is een klinkende naam in de internationale rui tersportwereld. Op 16-jarige leeftijd werd hij voor het eerst springkampioen van Brazilië en heeft nu al meer dan tien nationale titels op zijn naam staan. Hij was de jongste rui ter die ooit aan de Olympische Spelen heeft deelgenomen, in Stockholm in 1956. Zijn erelijst ziet er grandioos uit: gouden Brugse Vaart-eigenaar Alex de Vos met dochtertje Celestine (6 jaar) en zoon Bram (11 jaar) en de pony Femke. en zilveren medaille op de Pa- raméricains in 1968; kampioen van Europa in 1968; twee keer internationaal kampioen van Frankrijk en West-Duitsland; tweede in de strijd om de we reldbeker in 1984 en hij startte vorig jaar zijn vijfentwintig ste internationale jaar met een overwinning in Palm Beach. Rustiger öe befaamde Braziliaanse springruiter Nelson Pesoa, we- ftldrecordhouder met een sprong van 2.33 meter - Long- in 1983 - in actie in hippisch centrum Brugse Vaart 0ostburg. foto wim kooyman Alex de Vos, vader van twee paardesportminnende kinde ren, dochtertje Celestine van 6 jaar en zoon Bram van 11 jaar, zegt: „Pessoa gaat het dit jaar rustiger aan doen. Vorig jaar reed hij nog 27 internationale wedstrijden. Dat worden er dit seizoen twintig. Hij gaat zich steeds meer bezig houden met de activiteiten in het trai ningscentrum hier in Oost burg. Het draait geweldig. Momenteel maken zo'n 150 ruiters en amazones gebruik van de trainingsmogelijkhe den hier. De springlessen wor den verzorgd door Nelson Pes soa, de Belgische kampioene Evelyne Blaton, die beiden hier al hun toppaarden hebben staan, zo'n 34 cracks, Jos Kumps, Trudy Bom uit Oost burg, een geweldige dressuur- instructrice en Ysbrand Char- don voor het mennen. Er zijn nu voorts een zeventigtal pen sionpaarden, dus alles ver loopt naar wens." De Brugse Vaart kan gerust een compleet centrum worden genoemd. Zo is er op het 34 hectare grote terrein een bin- nenmanege, twee buitenpistes, een military-terrein, dres- suurterrein, drie springpar- koersen, een renbaan met een lengte van 2000 meter, menter- rein, poloveld, gelegenheid voor buitenritten en pension mogelijkheden. Alex Devos: „Voorts zijn we druk bezig met de aanleg van een golfter rein. Dat moet een 18 holes golfterrein worden en zal in 1988 gerealiseerd zijn." Devos probeerde met De Brugse Vaart dit jaar het Europese kampioenschap springen voor pony's naar - foto wim kooyman Oostburg te halen. Devos: „Dat mislukte helaas. We heb ben onze hoofdzetel in België. In Brussel vroegen we de Europese titelstrijd aan, maar daar had men nog nooit van Oostburg gehoord. Toen bleek dat Oostburg in Zeeuwsch- Vlaanderen ligt, dus Neder land, ging het spel niet door. We willen nu ook in Neder land meer aan de weg timme ren. En het dan via de Neder landse Hippische Sportbond spelen. Voorlopig gaan we echter door met het uitbouwen van het trainingscentrum hier. Zoals het nu gaat, zit er alleen maar progressie in." Van onze sportmedewerker BRESKENS - Cor van de Velde en Han van der Hooft, respectievelijk trainers van IJzendijke en Sluiskil, willen na het lopende seizoen van start gaan met een Zeeuws-Vlaams elftal. Cor van de Velde: „Er is na het seizoen in Zeeuwsch- Vlaanderen, met uitzondering van de jongens die eventueel worden opgeroepen voor de Zeeuwse selectie, niets meer te doen. Daarom hebben wij ge meend iets op touw te moeten zetten. Han van der Hooft gaat het Oost-Zeeuws-Vlaamse deel voor zijn rekening nemen en ik het West-Zeeuws- Vlaamse deel. Voor een aantal jongens een mogelijkheid nog een beetje actief te blijven na het seizoen, dat als alles normaal verloopt, dit jaar vlug is afgelopen. Mis schien kunnen we op deze ma nier ook het niveau nog wat omhoog tillen, terwijl het voor sommige jongens toch ook een eer moet zijn in een dergelijk vertegenwoordigend team op te tredem. De selectie staat open voor zowel KNVB- als afdelingsteams. Wie weet werkt het ook nog positief op het niveau van bepaalde jon gens." De plannen van het duo zijn groot, want naast een duel tussen de selectie van Oost en West denkt men ook aan een ontmoeting met het Zeeuwse team, terwijl ook gedacht wordt aan een wedstrijd tegen een profclub. „We willen er in elk geval een jaarlijks terug kerend evenement van maken. Iets aanbrengen rond de club belangen waarmee de jongens het gehele jaar geconfronteerd worden," aldus Van de Velde. Van onze volleybal-medewerker SAS VAN GENT - Spuifelf rammelde er afgelopen week in de recreatieve volleybal competitie te Sas van Gent flink op los. KPJ Philippine kreeg een 3-0-nederlaag te slikken. Zaamslag deed het in de tweede klas dames uitstekend door Philippine met een 3-0- nederlaag naar huis te sturen. CPC en Savok vochten een verbeten strijd uit in de eerste klas dames. Savok won op het nippertje met 1-2. Uitslagen eerste klas dames: CPC-Savok 1 1-2 (4-15,2-15,15-11). Heren: CPC-Ons Genoegen 2-1 (15- 3, 16-14, 4-6), Savok-SOS 6 2-1 (7- 15,15-7,15-2). Tweede klas dames: Zaamslag-Philippine 3-0 (15-6, 15- 12,15-4). Eerste klas gemengd: Re- nique-CSM 2-1 (12-15, 15-8, 15-4). Tweede en derde klas gemengd: Akie-NSM 114-114, Carioca-VZN 2-1 (15-3,9-15,15-11). Van onze sportmedewerker GOES - Anjolie Wisse van de Goese atletiekvereniging AV'56 is in de Atledo-cross in Dongen tweede geworden bij de D-meisjes. Anjolie Wisse, die voor het eerste jaar in deze categorie uitkomt, moest Manon Braaf van Nea Volharding voor la ten gaan. Sara Gijssel van Atilla Tilburg werd derde. Van onze atletiekmedewerker HUSLT - De Huls terse B-ju nior Michel Geijsels is uitge nodigd voor de indoor-inter- land Nederland-Noord Rijn Westfalen. Dit voor de 400 me ter. Deze interland wordt ge houden op zaterdag 21 februa ri. De RKHAV-atleet pakte onlangs tijdens de nationale indoorkampioenschappen in de Haagse Houtrusthallen op die 400 meter de zilveren plak. Van onze biliartmedewerker OOST-SOUBURG - Jan Lahr van de biljartvereniging Dampoort uit Middelburg is kampioen vierde klas band stoten groep B van het district Walcheren/De Bevelanden geworden. In sportzaal Van Duyvenvoorde te Oost-Sou burg moest na afloop van deze eindstrijd driftig gerekend worden. Lahr trok met een ge middelde dat éénhonderdste hoger was dan dat van Bram de Waard, aan het langste eind. De Waard won de slotpartij van Lahr, maar had die ont moeting met twee caramboles verschil meer moeten winnen om de titel te grijpen. Dat lukte dus net niet. Jan Lahr vertegenwoordigt het district Walcheren en De Bevelanden tijdens de gewestelijke eind strijd, die van vrijdag 10 tot en met zondag 12 april in Zeven- bergschen Hoek wordt gehou den. Eindstand (respectievelijk aantal matchpunten, alge meen gemiddelde en hoogste serie): 1. Jan Lahr 12-1.58-9; 2. Bram de Waard 12-1.57-13; 3. Cees Verwey 8-1.35-9; 4. Wil lem van Gent 6-1.52-9; 5. An ton van Liere 6-1.37-9; 6. Ruud Simons 6-1.15-7; 7. Toon Klaassen 4-1.30-7; 8. Lou van Stee 2-1.26-13. BENNY TIELEMAN uit Kloosterzande eindigde in een veldrit in het Belgische Win- gene op een 24e plaats in een veld van 49 deelnemers. De zege was voor Paul de Brau- Van onze hockey medewerker TERNEUZEN - De heren van Olympia zijn uit de derde klas gedegradeerd van de hockey- competitie. Zij verloren het laatste duel van streekgenoot Rapide, dat zich door deze zege in veiligheid speelde. De Olympia-dames verrasten door hun eerste zege van dit seizoen te behalen. Streekge noot Rapide werd met nipte cijfers verslagen. Derde klas heren: RAPIDE- OLYMPIA 6-5 - Een spannend en sportief duel met een iets slagvaardiger Rapide. Het werd 1-0 door Wim van der Zee. Vlot trok Olympia de stand gelijk door Luc de Jong. Via Fred ter Borg werd het 1- 2. Peter Bouman tekende 2-2 aan, maar Olympia nam weer een voorsprong door Luc de Jong. Vlak voor rust scoorde Peter Bouman 3-3. Na de her vatting ging Rapide goed door met 4-3 en 5-3 door weer Peter Bouman, topscorer van Rapi de. Via Hans Dieleman kwam Olympia opnieuw in de wed strijd. Wim van der Zee scoorde 6-4, maar nu bracht Luc de Jong, topschutter van Olympia, de spanning terug door voor 6-5 te zorgen. In de slotfase drong Olympia sterk aan - zelfs de keeper deed als veldspeler mee - maar Rapide liet geen treffer meer toe. Hierdoor blijft Olympia op de onderste plaats staan. Vierde klas dames: OLYM- PIA-RAPIDE 5-4 - Een tam duel van Rapide, dat vlot te gen een achterstand aankeek. Spelmoment uit de zaalhockeywedstrijd in de vierde klas dames tussen Olympia en Rapide. Rapide-aanvalster Diana van Damme (rugnummer 10) krijgt een kans voor het Olympia-doel. Een verdedigster van de thuisclub voorkomt een doelpunt. Via Odile Verstraten en Cecile Coers kwam Olympia op 2-0. Door Margriet Smid werd het 2-1, maar Lineke Muller en Bonnie van Damme brachten Olympia op een ruime 4-1- voorsprong. Via Dianna van Damme (2x) en weer Margriet Smid bracht Rapide toch de spanning terug. In de laatste twee minuten werd de strijd beslist door Ine Bekkering, die - foto wim kooyman voor het eerst meedeed na een ernstige rugblessure. De eerste zege van Olympia in deze competitie.

de Stem | 1987 | | pagina 9