i.v. is bv VERBAZING OVER ANTWOORDEN VAN B EN W 'Heronderzoek naar groene energielij n Zuidwest-Nederland' Speedshow maakt plaats voor Power 87 Palingvisser eist gelijke behandeling Warm eten voor ouderen in Graauw Mannen na inbraak gepakt 't Westen b.u. 't Westen b.u. BEBTEM VAN ZEELAND ig en montage leverden wij: Appels en peren 51 )RT ZEEUWS IF tegen liemiseh iedrij f Sloe-gebied ^ustriegrond Haven Vlissingen: minder havengeld, meer goederen Discussie-avond van WPN VOORZITTER BOOGERD, ZLM-KRING: JOHNNY WILLEMSEN TUSSEN PAARDEKRACHTEN EN SPIERBUNDELS Anonimiteit Guinness DOOR WATERSCHAP DE DRIE Proefperiode Plaatselijk nieuws Axel Sas van Gent Voertuigen mogen in België 44 ton laden De 309 XS Injectie staat nu bij ons politierapport IWOENSDAG 18 FEBRUAR11987 lG T16 PAGINA ZEELAND 3 'uime lerarenkarne ;er M.J. Hameluc ts in handen van srneuzen terwijl olgt uit: van poppentheatf ws-Vlaamse trouba de officiële opei eptie voor ge erwerktuigen op iatief van de oud 19.00 tot 21.00 ui irdt een kijkje te jFoute cijfers rond ragen Van Himme bouwstoffen keukens deuren hardhout 01155-1638 Van een onzer verslaggevers ItERNEUZEN B en W hebben het Terneu- lense raadslid A. van Himme laten weten dat [eGemeentelijke Sociale Dienst (GSD) tussen ■982 en 1986 steeds minder aanvragen voor in- jcidentele bijstand heeft gekregen. in de raad van oktober stelde Van Himme hierover cagen nadat B en W hadden voorgesteld de post inci- lentele bijstand met 40.000 te verlagen. Van Himme jeeft nu toe dat hij het verkeerde vergelijkingsmate riaal heeft gebruikt en verbaast zich erover dat B en fdie fout niet hebben ontdekt. 11150-12885 J In '82 kwamen er nog 459 Aanvragen binnen voor inci- tntele bijstand, inclusief ver- is- en inrichtingskosten ilsmede schuldsanering. In '86 las dat aantal gedaald tot 293. cijfers uit '82' '83 en '84 lorden volgens B en W sterk invloed door administra- e verrekening van bijvoor- eeld voorschotten. I Dat geldt ook voor de cijfers jetreffende de uitkeringen 1 bijzondere bestaanskos ten, Landelijk was er een da lende trend tot 1985, toen het jantal weer steeg. In Terneu- n steeg het aantal personen o'n uitkering van de GSD lot datzelfde jaar en was er jaarna een daling. Dat had eer te maken met de voering i de administratie, schrij- i B en W in antwoord op n Himme's vragen van wel- r. De brief dateert overigens 15 januari, en is pas 9 fe- lari verzonden. lout I Van Himme reageerde gis tten verbaasd op de brief van lat college. Hij geeft toe de jut te hebben gemaakt de bndelijke cijfers van mensen met een periodieke uitkering voor bijzondere bestaanskos ten te hebben vergeleken met die van incidentele uitkerin gen in de gemeente Terneuzen. „We hebben een fout gemaakt. Daar moet je reëel in zijn", zei hij. „Maar wat me verbaast is dat een ambtelijk apparaat in het antwoord aan mij dezelfde fout maakt om toch het gelijk aan hun kant te krijgen. Want het is immers appels met pe ren vergelijken". Van Himme had tijdens de raadsvergadering van 30 okto ber zijn twijfels bij de be weegreden van het college de begrotingspost te verlagen. Hij schreef daarna in schriftelijke vragen aan wethouder van so ciale zaken J. Doppegieter- Thiel: „Ik krijg de indruk dat er teveel wordt gewerkt vanuit de visie: hoe kunnen we iemand een uitkering wei geren". Van Himme zei tevens dat hij over de wat hij noemt 'af wijkende lijn' van de GSD niet voldoende antwoord heeft ge had. Hij wil daar binnenkort over interpelleren of opnieuw vragen stellen. JINGEN - Het Sloege- is kandidaat voor de ves- ig van het afvalverwer- ngsbedrijf Ocean Combus- "i Service (OCS). Het bedrijf >pt volgens woordvoerder van 't Land eind dit jaar it de bouw van het bedrijf te nnen beginnen en half vol ui jaar van start te gaan. i woordvoerder van de wwse Milieu Federatie zei dat zijn organisatie sterk zegen de komst van [bedrijf zal verzetten. 'CS heeft optie op een drie lare groot terrein aan de 'ayerthaven in Vlissingen- t Daar zal een steiger wor- i gebouwd voor de twee af- (ïerbrandingsschepen De icanus 1 en 2. Deze schepen nu nog in Antwerpen ge poneerd. vuilverbrandingssche- aijn in het verleden enkele onderwerp geweest van ues van de milieu-organisa- Greenpeace. Milieu-orga- aues zijn fel tegenstander vuilverbranding op zee. vndt dat verbrandingso- up het land een betere 'trolemogelijkheid bieden. •V'F verwacht overigens grote problemen met de voer van de giftige stoffen r de weg en per trein. 10len de beurs 'met *5® - De gemeente Tho- saat tijdens de beurs Be- 1 huisvesting, die van 24 ,.l met 26 februari in de UMUrs utrecht wordt den, belangstelling wek- 1:1®' bedrijfsleven om t deze gemeente te vesti- gemeente Tholen, die een 1 vJfervingsbeleid voert, i vf de rerste keer aan tdt„ mee- Getracht L„ÏÏ.a! gunstige ves- "errffkbeden op Tholen -„ e aandacht van de on- fiws te brengen. Eun*or(tt dan gewezen op ligging tussen dat en Rotterdam, het rnen kan kiezen uit srr sreutilleerde indus- met lage grend- sv' p be (bijna) vier be- iente3 gebouwen in de litirt- en °P financiële "hdiverse vormen. hdXT*uheeft aange- pt 00 tv! anbeidsproducti- p tholen ruim dertig procent hoger ligt dan in de Randstad, het ziekteverzuim acht procent lager is, terwijl het verantwoordelijkheidsge voel erg hoog bleek te zijn. Ook krijgen de ondernemers op de beurs de mededeling dat Tholen op het gebied van mi lieu-eisen zich 'realistisch' op stelt. „Niet streven naar een milieu-optimum", is daarbij het standpunt van het Thoolse gemeentebestuur. „Nee, in alle redelijkheid worden de mi lieubelangen afgewogen, waarbij de rentabiliteit van de bedrijven niet uit het oog wordt verloren". VLISSINGEN - Ondanks een lichte stijging van de goedere noverslag is in de Vlissingse havens vorig jaar minder ha vengeld geïncasseerd. De overslag steeg met 0,8 procent, de havengeld-omzet daalde met 5,6 procent van 11,45 naar 10,8 miljoen gulden. De tegen valler is vooral een gevolg van de lagere bezetting van de meerboeienligplaatsen. Begin dit jaar gaat het daarmee vol gens een overzicht van het ha venschap Vlissingen alweer beter. Men spreekt nu van een 'goede bezetting' van de Sloe- boeien. De verbetering van de over- slagcijfers is voornamelijk te danken aan een nieuwe aan voerlijn van koel- en vriespro- dukten. Veel slechter ging het daarentegen met de overslag van fosfaatprodukten (Hoechst). 'Een blijvende ver slechtering,' vreest het haven schap. De aantallen schepen die in Vlissingen afmeerden, hielden ongeveer gelijke tred met de lichte stijging van de overslag. KAPELLE-BIEZELIN GE Het Warmbloed Paarden stamboek (WPN) afdeling Zeeland houdt donderdag 19 februari een discussie-avond voor leden en belangstellen den in motel De Caisson te Ka- pelle-Biezelinge, aanvang 19.30 uur. Jo Rutten uit Hun- sel, één van Nederland's meest bekende internationale dres suurruiters, houdt een inlei ding over fokkerij van dr'es- suurpaarden. Welke eisen stellen we aan een dressuurpaard wat betreft bouw, maat, beweging enzo voorts, zijn onderwerpen van disucssie. Jo Rutten zet zijn mening over deze en andere zaken in zijn betoog uiteen. Na de inleiding is er ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen. Van een onzer verslaggevers GKAAUW' - De ouderen In Graauw hebben sinds gisteren de mogelijkheid om mee te doen met de warme maaltijd- verstrekking in de gemeente. Storm loopt het nog niet, want momenteel laat nog maar een oudere een warme hap aanrukken. Functionaris P. Evers van het Gekoördi- neerd Ouderenwerk verwacht echter dat nu er een schaap over de dam is er meer zullen volgen. Hij wijst daarbij op Clinge, waar ook werd begonnen met twee of drie maaltijden. Daar is 'Tafeltje dek je' nu uitge groeid tot twaalf deelnemers. Wat Clinge betreft zit het Ge- koördineerd Ouderenwerk overigens met een ander pro bleem, namelijk een tekort aan vrijwilligers die de maal tijden bezorgen. De bezorgers hoeven geen inwoners van Clinge te zijn. Wie belangstel ling heeft, kan bellen naar het dienstencentrum De Lieve, 01140-15513. Dat geldt ook voor ouderen uit Graauw die van de warme maaltijdvoorzie ning gebruik willen maken. Van een onzer verslaggevers AXEL - De landbouw in Zuidwest-Nederland zou zeer gebaat zijn bij een heronderzoek naar 'de groene energielijn'. Voorzit ter M. Boogerd van de ZLM-kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen pleitte daar maandag dan ook voor tijdens de algemene jaarver gadering van de kring in Axel. Het gebied heeft volgens hem al les mee voor de ontwikkeling van een industriële bedrijvigheid, die gericht is op de verwerking van agrarische prod uk ten. Er zijn in het zuidwesten sterke landbouworganisaties en -coöperaties, er is een groot akkerbouw-areaal en 'we lig gen aan diep vaarwater'. Bo vendien gaat zowel de vraag als het onderzoek naar andere energie-bronnen onvermin derd door. „Waarom dan niet geprobeerd," conludeerde Boogerd dus, „hier in het zuid westen, met subsidie uit de EG-pot om nieuwe energie besparende projecten te ont wikkelen." Als voorbeeld noemde hij de vervanging van lood in benzine door ethanol, 'maar er is veel meer'. De Belgische krachtpatser John Massis is ook van de partij in Terneuzen Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Voor de Terneuzense wegracer Johnny Willemsen staat het jaar 1987 in het teken van de vernieuwing. Niet alleen komt Willemsen in het ko mende wegrace-seizoen aan de start in een voor hem nieuwe klas, de Terneuze- naar breekt ook met de ja renlange traditie door zijn bekende speedshow te ver ruilen voor iets geheel nieuws: Power"87, een krachtsportmanifestatie die zaterdag 7 maart in de Ter neuzense mts/meao wordt gehouden. De motorsportliefhebbers moeten zich echter niet on gerust maken. De organise rende stichting Fanclub Johnny Willemsen is aller minst van plan om de speed- shows aan de kapstok te hangen. Manager Jean van Waes hierover: „In de vijf jaar dat de fanclub speed- shows heeft gehouden, is het streven altijd geweest om nieuwe, interessante en ac tuele motorsportzaken naar Terneuzen te halen. Daarin zijn we aardig geslaagd, dat moet een kenner toch toege ven. Voor een leek lijkt het misschien allemaal op elk aar, feit is dat we toch een bijzonder breed beeld van motorsport konden geven. Omdat we zelf hoge eisen stellen aan het materiaal dat we op de show tentoonstel len, hebben we dit jaar de knoop doorgehakt om een jaartje over te slaan". „Er is in het afgelopen jaar in de motorsport zo weinig veranderd, dat we gedwongen werden in her haling te vervallen. Daar doen we de speedshow meer kwaad dan goed mee. Nu hebben we onze blik gericht op 1988 en dat geeft ons weer meer tijd om beter mate riaal te selecteren. Omdat we toch wel eens iets nieuws wilden, hebben we het roer helemaal omgegooid naar de nu bijzonder populaire krachtsporten. Een kleine aanwijzing in die richting werd vorig jaar al gegeven door het geslaagde optreden van bodybuilder Wim Jonk man, deze keer wordt het dus een avondvullend pro gramma." Johnny Willemsen kwam in contact met de kracht sport tijdens zijn wekelijkse trainingen in Freddy's Fit ness Gym in Zelzate. Temid den van beduidend omvang rijke gestaltes bracht Wil lemsen zijn wedstrijdcondi tie op peil en kreeg, mede door de groeiende populari teit van de body buildings- port, steeds meer interesse. De link naar de speedshow was snel gelegd en de basis voor Power'87 was een feit. Willemsen: „Als sport verkeert body building nog in een grote mate van anoni miteit. Er zijn nauwelijks Thierry Gunst, die de Grand Prix van Brussel op zijn naam bracht, is eveneens present in de Terneuzense mts/meao. wedstrijden of demonstra ties waar het publiek en de media op af kunnen komen. Dat tekent ook het karakter van deze jongens. Ze zijn vaak langer dan een jaar be zig om zich voor te bereiden op één enkele wedstrijd en hebben er jarenlange trai ning en keiharde diëten voor over om op internationaal niveau mee te kunnen tellen. Om een paar echte toppers aan het werk te zien is dus echt iets unieks en het toeval wil dat we op de geplande datum heel gunstig zitten. Een aantal Belgische deel nemers aan de powershow zit net in topvorm voor de nationale titelronden en onze topattractie Thierry Gunst staat ook op scherp, omdat hij in april deelneemt aan de 'Night of the Cham pions' in New York, een eve nement waarvoor hij overi gens als een van de kans hebbers getipt wordt." De presentatie van het nieuwe wegracemateriaal van Het Gouddoppertje Ra cing Team staat weliswaar centraal in Power'87, het programma dat rond deze voorstelling is verweven, belooft wel een bijzonder krachtige start voor Johnny Willemsen. Als warming up fungeert het Nederlands kampioensteam Aerobic Dancing uit Den Bosch. Freddy's Fitness Gym uit Zelzate brengt de body buil ders Francesco Silvius, Rudy d'Hooghe, Freddy Verdonk en Alain Pacque op de planken. Vervolgens komt power- lifter Hugo de Grauwe in actie, een man die als derde eindigde tijdens het wereld kampioenschap powerlif- ting in 1985 en 1986. Iemand die op Power'87 evenmin ontbreekt, is de befaamde Mister Hercules, John Mas sis, de bekende zuiderbuur die diverse records in het Guinness Book of Records op zijn naam bracht. Onder auspiciën van de Internatinonal Federation of Body Building brengt Ju- liën Blommaert, internatio naal jurylid, de beide top pers Thierry Gunst en de Nederlandse kampioene Peggy Ouwerling op de planken. Therry Gunst, krap twee meter lang met een gewicht rond de 140 kilo, bracht de Grand Prix van Brussel 1986 op zijn naam en werd in datzelfde jaar vice- mister Universe. Kaarten voor Power'87, zaterdag 7 maart aanvang 20.00 uur, zijn onder andere te koop bij het VW-kantoor in Ter neuzen. Boogerd maakte daarmee tevens een duidelijke keus op de tweesprong, waarop naar zijn idee de landbouw in de EG staat: of de produktie be perken of de afzetmarkt ver groten. De kringvoorzitter koos duidelijk voor het laatste. Als bijkomende voordeel van de door hem bepleite agro-in- dustrie zag hij dat de steeds verdergaande milieuvervui ling een halt kan worden toe geroepen. Dat er aanvankelijk EG-geld bij zal moeten was voor hem geen probleem. „De afzet van overschotten via de wereldmarkt kost momenteel ook veel geld." Boogerd bena drukte tenslotte het psycholo gisch belang van nieuwe af zetmarkten: het zal de boer af helpen van het idee dat hij als maar produkten teelt, waar van al een overschot is. Op kleine schaal zag de ZLM'er ook kansen in het overschakelen op volle gronds groenteteelt, fruitteelt en glas tuinbouw. De Westerschelde vormt nu echter een barrière bij de afzet en Boogerd juichte dan ook het initiatief tot aan leg van een WOV toe. Ook zag hij wel heil in een 'vrijhan delsroute' via de Liefkens- hoektunnel bij Antwerpen. Tenslotte vond hij dat een Zeeuws-Vlaams steunpunt waar groentetelers hun waar kwijt kunnen, 'serieuze aan dacht' verdient'. Van onze correspondent GOES - Verdacht van inbraak bij de radio- en tv-handel C. te Kloetinge, waarbij voor 8000 gulden aan videorecorders werd gestolen, heeft de ge meentepolitie twee mannen aangehouden. Beiden hebben inmiddels bekend, maar zeg gen niet te weten waar de ge stolen video's terecht zijn ge komen. De inbraak werd afgelopen vrijdagmorgen vroeg werd ge pleegd. Tijdens een achtervol ging door de politie wisten de daders in de bebouwde kom van Kloetinge hun belagers kwijt te rijden. Een nader on derzoek leverde op dat de auto waarin het tweetal reed, op 6 februari in Middelburg was gestolen. De wagen werd za terdag 14 februari in Oost- Souburg onbeheerd aange troffen. Niettemin kon de politie za terdag overgaan tot de arres tatie van de 20-jarige Vlissin- ger M. de G., die werd ingeslo ten. Eergisteren werd ook de 23-jarige A. de B. uit Vlissin gen aan de tand gevoeld en in gesloten. De beide mannen hebben tevens bekend reeds eerder dit jaar te hebben inge broken in vier auto's van de firma C. te Kloetinge. Zij be kenden verder dat zij in de nacht van vrijdag 13 februari uit een te Kloetinge gepar keerd staande personenauto een radio casetterecorder ter waarde van ongeveer 2000 te hebben ontvreemd. Beide mannen blijven in verzekerde bewaring. (ADVERTENTIE) Had ik het maar geweten. PEUGEOT 309 3-drs. alv.a. 19.945.- VJH nMVJL. OOSTBURG Bredestraat 23 A Tel 01170-2255 Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Axelse palingvisser P. van Kerkfort wil dat het waterschap De Drie Ambachten hem gewoon verder laat vissen aan de zee dijken van de Nieuw Neuzen- polder en de Braakman. Hij wil net zo behandeld worden als de palingvissers in de rest van Zeeland. Gisteren mochten beide partijen hun standpunten uit leggen aan Gedeputeerde Sta ten, tijdens de behandeling van de beroepszaak die Van Kerkfort tegen de beslissing van het waterschap, die hem het vissen verbiedde, aan spande. Het waterschap vindt dat de fuiken die Van Kerkfort ge bruikt in de weg staan bij de peilingen die regelmatig voor de zeedijken plaatsvinden. Bo vendien zou Van Kerkfort te grote fuiken gebruiken. Het waterschap gelooft niet dat Van Kerkfort zijn fuiken op tijd kan weghalen als er bij calamiteiten zoals een ge strand schip peilingen gehou den worden. Van Kerkfort staat op het standpunt dat zijn vergunning dezelfde moet zijn als die van de overige paling vissers. „Bijzondere peilingen kun nen plotseling noodzakelijk zijn. De door Van Kerkfort aangeboden regeling zal in de praktijk niet hanteerbaar zijn", legde G. Boeyen namens De Drie Ambachten uit. Van Kerkfort wil beloven dat hij de fuiken op ieder moment van de dag kan weghalen. Zijn raadsman, mr. J. de Bliek uit Terneuzen: „Het ver wijderen van alle fuiken duurt hoogstens een dag. Bij bijzon dere peilingen kan hij het tuig zelfs binnen enkele uren laten zakken naar de bodem. Het peilschip kan er dan gemak kelijk overheen varen. De net ten kunnen zo zelfs weg zijn voor het peilschip uit het noorden van Zeeland ter plekke is gearriveerd". Provinciale Waterstaat heeft in een advies gezegd dat het peilschip van de gezamen lijke waterschappen als de netten omlaag zijn tussen de overgebleven palen kan door varen en stelt een proefpe riode van een jaar voor. Het waterschap vindt de situatie toch te gevaarlijk, temeer daar er voor tonnen schade aange richt kan worden aan de kost bare peilapparatuur. „Het is nogal wat, wat Van Kerkfort opricht om zijn fuiken aan te bevestigen", sprak Boeyen, die niet geloofde dat de palingvis ser alles op tijd kon verwijde ren. Toen Commissaris van de Koningin Boertien vroeg of de hele kwestie van het op tijd verwijderen van de netten geen zaak van overleg was, antwoordde hij: „De gewone peilingen hebben we in de hand, maar de bijzondere niet". Senioren-tienkamp - Vanmid dag (woensdag) wordt in De Vurssche de traditionele se nioren-tienkamp gehouden De organisatie is in hander van de commissie Axel var het Gecoördineerd Ouderen werk. Deelnemers kunnen hur behendigheid toetsen bij tier verschillende spelen die staar opgesteld. „Ze zijn zo gekozer dat iedere oudere er aan kar deelnemen, zonder halsbre kende toeren te moeten uitha len", zo vermeldt de uitnodi ging. De tienkamp begint orr 14.00 uur en de deelname is gratis. Superstars - Het derde onder deel van de Sasse superstar wedstrijden wordt donderdag 19 februari afgewerkt. Dan zijn de deelnemende vereni gingen te gast bij biljartvere niging Het Groene Laken in zaal Reseda. De avond begint om half acht. Van onze correspondent GENT - Sinds vorige week mogen Nederlandse voertui gen geladen tot 44 ton in Bel gië rondrijden zonder het ri sico te lopen op de bon te wor den geslingerd. Dinsdag verscheen in het Belgische Staatsblad het be sluit dat dit wordt toegestaan. Ook is uitdrukkelijk vermeld, dat de voertuigen 2,60 meter breed mogen zijn. Overigens was die breedte in feite in Bel gië al toegestaan. Het verschijnen van het be sluit is vooral belangrijk om dat de Belgische Rijkswacht het akkoord van de Benelux- ministers, dat al dateert van 26 september vorig jaar, niet wilde toepassen zolang de tekst niet in het Staatsblad was verschenen. Dat akkoord ging over het maximum toe gelaten gewicht van vrachtau to's in België dat vroeger lager lag dan 44 ton en voortaan wel 44 ton mag bedragen. (ADVERTENTIE) u«nMvit OOSTBURG Bredestraat 23 A Tel 01170-2255 OOSTBURG - In de nacht van maandag op dinsdag heeft men de achtergevel van het gemeentehuis te Oostburg met een spuitbus bespoten. De schade bedraagt 250 gulden. Er zouden verschillende teksten zijn aangebracht, maar die waren nauwelijks te ontcijfe ren. Daders nog onbekend. markten AMSTERDAM, 17 februari - In Bintje 50mm werden 45 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 31,50 tot 31,20 per 100 kg en 123 contracten levering mei tegen ƒ33,00 tot ƒ32,60. De stemming was kalm. GOES, 17 februari - Cox Orange Pippin, 87.800 kg: kl. 1 60/65 0,31- 0,43, 65/70 0,46-0,64, 70/75 0,57-1,00 75/80 0,75-1,04, 80/85 0,49-0,57. Kl. 2 65/70 0,46, 70/75 0,51-0,58, 75/80 0,46- 0,47, 80/85 0,57. Winston, 71.600 kg kl. 1 60/70 0,27-0,28, 70/80 0,40-0,65 80/90 0,40-0,45. Gloster, 12.000 kg kl. 1 60/70 0,40-0,42, 70/80 0,72-0,76 80/90 0,64-0,72. Kl. 2 70/80 0,62, 80/9C 0,52. Elstar, 37.200 kg: kl. 1 60/6E 0,35-0,51, 65/70 0,80-1,03, 70/75 1,14- 1,37, 75/80 1,12-1,28, 80/85 0,93-1,08 85/90 1,02. Kl. 2 60/65 0,35, 65/7C 0,50-0,66, 70/75 0,84-0,85, 75/80 0,90 80/85 0,69-0,79. Golden delicious 169.700 kg: kl. 1 60/70 0,31-0,44,70/8( 0,39-0,75, 80/90 0,57-0,68. Kl. 2 60/7C 0,30-0,36, 70/80 0,40-0,42, 80/90 0,45- 0,52. Goudreinette, 66200 kg: Kl. I 65/70 0,30-0,31, 70/75 0,40-0,46, 75/8E 0,44-0,67, 85/95 0,68-0,82, 96 0,68. Kl 2 65/70 0,30, 70/75 0,40-0,42, 75/8E 0,40-0,48, 85/95 0,58-0,63. Rode bos koop, 25.800 kg: kl. 1 65/70 0,30-0,32 70/75 0,45-0,46, 75/85 0,57-0,71, 85/9E 0,74-0,76. Kl. 2 70/75 0,40-0,43, 75/8J 0,67. Karmijn de Sonnaville, 16.80C kg: kl. 1 70/80 0,76, 80/90 0,66. Kl. 5 70/80 0,41. Jonagold, 58.700 kg: kl. 1 60/65 0,30, 65/70 0,37-0,58, 70/80 0,55- 1,27, 80/85 0,58-1,32, 85/90 0,56-0,95 90 0,50-0,78. Kl. 2 65/70 0,39, 85/9C 0,64, 90 0,50. Appelen industrie wit 300 kg: 19,70-20,50. Conference 186.100 kg: kl. 1 55/65 0,44-1,25,65/7E 0,50-1,60, kl. 2 45/55 0,27-0,45, 55/6f 0,28-0,67, 65/75 0,35-1,18. Geisei Wildeman, 5000 kg: kl. 2 45/50 0,78 50/55 1,74, 55/60 2,41, 60/70 2,74 Saint Remy, 8200 kg: kl. 1 60/7( 1,02, 70/80 1,05-1,09, 80/90 0,92-0,95 Kl. 2 50/60 0,43-0,54, 60/70 1,00-1,08 70/80 1,01-1,04, 80/90 0,87. Winter- prietpeer, 200 kg: kl. 2 50/60 0,46 60/70 0,52. Doyenne du Comice 46.000 kg: kl. 1 65/70 1,18-1,29, 70/71 1,55-1,81, 75/80 1,79-1,86, 80/85 1,49- 1,55, kl. 2 60/65 0,36-0,48, 65/70 0,49- 1,17, 70/75 0,62-1,62, 75/80 0,70-1,65 80/85 0,64-1,23, 85/95 0,52-0,82. To taal aantal colli 65344. Verpakt fruit: Cox Orange Pippin 1020 kg: kl. 1 70/75 0,57. Elstar, 647( kg: kl. 1 70/75 1,25, 75/80 1,11-1,13 80/85 0,86. Rode boskoop, 2830 kg kl. 1 70/75 0,44-0,51, 75/80 0,76, 80/8! 0,66. Jonagold, 4510 kg: kl. 1 75/81 1,12, 80/85 1,00-1,41, 85/90 0,74-1,00 Totaal aantal colli 2171.

de Stem | 1987 | | pagina 17