Operatie'71 blijkt kansloos Bron verspeel] kostbaar punt Johnny Rottier kampioen FAMILIE DE RIJCK UNIEK IN SCHEIDSRECHTERSKORPS WERKGROl Fraaie zege van Freddy Lammen) DE ijf fysiothera eschorst na g ho 'R carnavalsloop in graalw bejaarde lietser rerongelukt indrukwekkende finalepartij beker-kader ik tijkeigenaar ui DINSDAG 17 FEBRUAR11987 T6 PAGINA SPORT ZAALHANDBALCOMPETITIE AFDELING ZEELAND Uitslagen Co Vleugel kampioen bandstoten Sluiskil klopt HVV'24 AXEL - Dat er een tekort is aan voetbal scheidsrechters, kan nooit aan vader George de Rijck en zijn zoons Eddy, Johnny en Walter liggen. Verandering Ervaringen PAGINA ZEELAND 1 ZL Volop goals in regionaal damesvoetbal ToernooizeJ Dow-format] DOSTBURG De Oostburgsf Feijter rekent erop dat nog ii visie en schotel-ontvangst Dostburg doen. Fasei Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - In de tweede klas van de afdeling Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond hadden de Zeeuws- Vlaamse herenteams geen succes. Operatie'71 verloor kansloos van Olympia 3, HV Hulst kwam klasse tekort tegen Orion en Hontenisse moest het afleggen tegen een beter Wal cheren 4. In de eerste klas ver loor HVSV onnodig van EMM 3. Bij de dames in de eerste klas zegevierde koploper Hon tenisse over Orion 2, maar met moeite. In de tweede klas kwam HV Hulst niet in actie, omdat Delta Sport niet op kwam dagen. Een reglemen taire zege voor de Hulsterse dames. Tweede klas heren: ORION- HV HULST 25-17 - Een hard duel met veel balverlies over en weer. In de eerste helft ging de strijd nog gelijk op en werd de rust met een 10-10-stand bereikt. Na de hervatting schroefde Orion het tempo op en HV Hulst moest afhaken. Vlot stond het 15-10 en deze marge behield Orion, want via 17-12 werd het vijf minuten voor tijd 19-14. In de laatste minuten kwam HV Hulst con ditioneel in de problemen, om dat de Hulstenaren geen wis sels hadden. Orion liep dan ook verder uit door een aantal goed uitgevoerde break outs. OLYMPUS 3-OPERATIE'71 32-16 - Een incompleet Opera tie'71 kon het niet bolwerken. Olympus 3 bleek veel te sterk en bij rust was het al 15-8. In de tweede helft eenzelfde spel- beeld. Olympus 3, dat voortdu rend domineerde en vlot werd het 15-8. Pas in de slotfase konden de Oostburgers niets terugdoen, omdat Olympus op een langzamere versnelling overging. Een dik verdiende zege voor een veel sterker Olympus 3. Michel ten Hove was voor Operatie'71 topsco rer. HONTENISSE-WALCHE REN 4 16-22 - Door een aantal blessures moest Hontenisse met zeven spelers aantreden, dus geen wissels. Tot aan de rust ging het nog redelijk ge lijk op. Er werd hard gewerkt door de Hontenisse-spelers, maar het was bij het rustsig- naal toch al 6-10 voor Walche ren 4. Tot halverwege de tweede helft bleef Hontenisse nog redelijk in het spoor tot 8- 12 en 10-13. In de laatste tien minuten brak de conditie op en daarvan profiteerde Wal cheren 4, dat wel wissels had. Het werd een zege voor Wal cheren 4 in een prettig duel. Eerste klas heren: EMM 3- HVSV 25-24 - In een gelijk op gaand duel heeft HVSV onno dig verloren. Bij HVSV waren Frans van de Berg en John Adriaanse afwezig. De ver vangers werden gekozen uit het juniorenteam om wat er varing op te doen. HVSV was na afloop ontstemd over de leiding, want op beslissende momenten werden er vreemde beslissingen genomen. Aan voerder Rein de Maillie: „Vlak voor rust liepen wij een break out, dus een zekere treffer en werd er voor tijd gefloten, ter wijl dat niet kon. We gingen rusten met 12-14. We kwamen terug en er stond 12-13 op het scorebord. Tevens werd er te vroeg afgesloten in de tweede helft Bij de stand 25-24 gingen wij fel op de man spelen om de gelijkmaker te forceren en ze ker vijftien seconden werd er te vroeg afgefloten. Nee, het was niet leuk." Een nederlaag dus voor HVSV in een onpret tig duel. Eerste klas dames: ORION 2- HONTENISSE 12-15 - Onver wacht veel tegenstand voor koploper Hontenisse. De break out kwam er niet goed uit bij Hontenisse en ook uit de tweede lijn werd niet zo best geschoten. De defensie van Orion kon dan ook goed tegen wicht geven. Hontenisse had wel meer inhoud en liep via een 6-8-voorsprong bij rust uit naar een 12-15-eindstand, maar overtuigend was het niet. Waarschijnlijk speelde onderschatting van de tegen stander ook mee. Karin van Kerkhoven was topscoorster met vier treffers. Eerste klas heren: Walcheren 3- Olympus 12-19, EMM 3-HVSV 25- 24, EMM 4-EMM 2 20-19, GSC 2- Delta Sport 2 15-19. Tweede klas heren: Marathon 2-WIK 9-9, Olympus 3-Operatie'71 32-16, Orion-HV Hulst 25-17, Delta Sport 3-Olympus 2 12-18, Hontenisse- Walcheren 4 16-22. Eerste klas da mes: EMM 3-HVSV 2 8-11, Orion- Marathon 10-8, Orion 2-Hontenisse 12-15, GSC 2-Operatie'71 23-5. Tweede klas dames: HV Hulst- Delta Sport 5-0, HVSV 3-Walche ren 2 8-10, Hontenisse 2-Olympus 2 14-13. 'We zijn mensen van de gezelligheid' WEMELDINGE - Co Vleugel van de biljartvereniging BVW uit Wemeldinge is bij de zus tervereniging Scheldezicht kampioen vierde klas band stoten poule 4 van het district Walcheren/De Bevelanden geworden. Door in de finale met de cij fers 40-28 van zijn naamge noot M. Vleugel te winnen, eiste Co Vleugel de titel voor zich op in biljartzaal Micha. Niet het recht om afgevaar digd te worden naar het ge westelijke kampioenschap, want die eer viel Jan Lahr, de kampioen van poule B in Oost-'Souburg ten deel. Eindstand (respectievelijk aan tal matchpunten, algemeen gemid delde en hoogste serie): 1. J. Vleu gel 12-1.75-11; 2. A. de Baar 10-1.78- 15; 3. M. Vleugel 8-1.65-11; 4. F. Im- pens 6-1.62-14; 5. J. van Belle 6- 1.55-11; 6. M. Raas 6-1.20-9; 7. J. de Punder 4-1.49-15; 8. J. Helmstrijd 4-1.44-10. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - In Zeeuwsch-Vlaanderen wer den er zondag nog enkele vriendschappelijke voetbal wedstrijden gespeeld. HW'24-SLUISKIL 0-2 - Sluiskil was de betere ploeg. Vrijwel de gehele wedstrijd hadden de bezoekers een veld- overwicht, maar de aanvallers konden van die gelegenheid geen gebruik maken te scoren. Daar was voorstopper Ludwig Jurriëns voor nodig. Hij opende voor rust de score en nam ook de tweede treffer na de pauze voor zijn rekening. VOGELWAARDE-BIER VLIET 2-1 - De strijd ging ge lijk op. Pas in de slotfase kon de één klas hoger spelende thuisploeg enige pressie uitoe fenen. Dat was nodig ook, want toen wees het scorebord nog steeds een 1-1-stand aan. Door Michel Pieters was Vo gelwaarde op voorsprong ge komen, maar nog voor de pauze tilde Erwin Duysse- rinck de stand in evenwicht. In de slotminuten bezorgde Marco van Vlierberghe de thuisploeg de zege. Van onze sportmedewerker Dit kwartet vormt namelijk een uniek geheel in het arbiterskorps. Een viertal dat fluit, om, zoals zij laten weten: „Er graag bij te zijn." Dat de familie De Rijck on danks de vele optredens in wedstrijden en toernooien nog tamelijk onbekend is in de re gio, heeft te maken met het feit dat de fluitisten tot nu toe geen al te grote problemen kenden. Een verdienste die door veel zaal- en veldvoet- balclubs wordt onderkend. De arbiters De Rijck zij daarom veel gevraagde gasten bij duels waarbij verenigingen zelf voor een scheidsrechter moeten zorgen en bij zaalvoet baltoernooien. Het zonder veel 'vlagvertoon' present zijn, is bij de clubs inmiddels het be kende etiket van het De Rijck- kwartet geworden. „Voor ons moet dat niet zo uitdrukkelijk. Het voetballen is een samenwerking tussen de teams en de arbiter. Willen de ploegen niet, dan houdt al les op. Wil een scheidsrechter niet, dan wordt het eveneens een rommeltje. En daar zit tenslotte niemand op te wach ten," verduidelijkt nestor George de Rijck. Deze 50-ja- rige Axelaar goot als het ware de spelregels bij zijn zoons met de paplepel binnen. Twintig jaar geleden maakte hij als jonge vader zijn entree in de scheidsrechterswereld na op gejut te zijn door zijn collega Teophiel Sturm. Een periode die hij typeert als; „Een gezel lige tijd met af en toe wat te veel gezwam, maar in grote lijnen uitermate gezellig, met een pintje - soms een teveel - achteraf." In de voorbije 20 jaar zag George de Rijck het zaalvoet bal zijn intrede doen en be merkte tevens een wijziging in het acceptatiegedrag bij de sporters. „Globaal gesteld is de mentaliteit veranderd. Vroe ger accepteerde men meer. Nu is het te snel verhaal halen en dat bevordert de sfeer bepaald niet," zegt George de Rijck. Zijn zoons maakten die ver andering niet mee. Zij zijn als het ware nog nieuwkomers in het arbitersvak. Johnny, labo rant bij de cokesfabriek in Sluiskil en volgende maand dienstplichtig militair bij de luchtafweer-artillerie, stapte als eerste van de drie zoons in het zwarte pak. In 1983 debu teerde hij in het zaalvoetbal en sindsdien is hij een trouwe klant in de sporthallen. Even als zijn vader is hij nog nim mer geconfronteerd geweest met ellende in de wedstrijden. Toch heeft hij zijn bedenkin gen ten opzichte van sommige formaties. „Het is jammer dat het steeds dezelfde teams zijn die overgaan tot schoppartij- en. De organisaties waarvoor zij uitkomen zouden daar eens wat aan moeten doen. Want welke arbiter je ook op die wedstrijden zet, het is steeds een onplezierig duel. Veel ar biters balen daarvan en zien daar een reden in te stoppen." Twee jaar nadat Johnny het arbiterstenue aantrok, debu teerde Eddy als scheidsrechter in jeugdwedstrijden. „Voor mij zijn dat leuke ervaringen. Daarom blijft ik het voorlopig maar houden bij fluiten op het veld. Bij de senioren fluit ik alleen op verzoek," zegt hij. Walter is de jongste van het kwartet. Officieel is hij nog geen scheidsrechter, maar in zaaltoernooien is hij regelma tig gast-arbiter. Een job die hij binnen afzienbare tijd offi cieel uit wil gaan oefenen. „Als vaste grensrechter bij het zaalteam van Wapen van Axel/Kesbeke en bij een reeks van andere teams, als die in moeilijkheden zitten, kom ik tot nu toe redelijk aan mijn trekken. Evenals bij de rest van de familie, staat het ple zier voorop," aldus deze 19-ja- rige leerling-automonteur. Dat het aanhalen van de re gels voor het De Rijck-kwar- tet niet hoeft, mag duidelijk zijn. George de Rijck: „De po sitief ingestelde teams moeten bij het strakker hanteren van de regels de tol betalen voor de ploegen die het verpesten. Voetbalvervuilers die geluk kig nog ver in de minderheid zijn. Het keihard aanpakken De sportieve scheidsrechters-familie De Rijck. Op de achtergrond Eddy (links) en Johnny en op de voorgrond links vader George en Walter de Rijck. - foto wim kooyman van deze kwaaddoeners, is de enige remedie die effect kan sorteren. Die ploegen weren is goed voor het totale voetbal en zeker voor het arbiterskorps. De man in het zwarte pak zal dan weer graag present zijn en minder gauw geneigd zijn te stoppen. Een afhaken dat bij mij nog nooit is opgekomen. Pas als ik mijn tas na een wedstrijd in de hoek smijt, zal ik mezelf afvragen of ik door zal gaan of niet. Gelukkig is dat nog nooit gebeurd. Van daar ook dat ik - en dat is ook met mijn zoons het geval - met een gerust hart binnen de lij nen kan komen. En zo wil ik het houden." Dat betekent, dat nog veel clubs gebruik zullen maken van de inzet van het De Rijck- kwartet. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Leider Bron moest in de eerste 1 van het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal een puntii veren tegen Van de Bosse. BALANSOPRUIMING l KORTINGEN TOT 51 he beste gereedschappen en machine I hobbyist, vakman en Industrie. l$pjnvelM1^reda^7&224944 Daardoor zag de formatie uit Waterlandkerkje de voor sprong slinken, want alle ach tervolgers wonnen. Casino versloeg De Zwaan; Zagers bleef baas over Wapen van Sluis en Vooruit klopte Bonte met dubbele cijfers. Met nog acht wedstrijden te gaan - men speelt anderhalve compe titie - is de strijd dus nog vol komen open, al lijkt onderaan de ranglijst de degradatie van Bonte onafwendbaar. In de tweede klas kreeg Markt 15 de punten van Du Commerce. In de strijd om de ZAVIO-beker maakte Casino het rijtje halve finalisten vol ledig. De Bressiaanders scha kelden regioklasser Ha uit via een 5-3-zege. Woei; 18 februari worden die k finales gespeeld. Casino moet dan NMB/Vermeiftl Van de Bosse krijgt Erorf tegenstander. Uitslagen eerste klas: L Zwaan-Casino 2-5, Zagers-','„J van Sluis 5-3, Vooruit-Bonte j Bron-Van de Bosse 3-3. Tï] klas: Markt 15-Du Commer«[] Stand eerste klas: Bron; Casino 13-17, Zagers 12-16, Vj, 13-15, Van de Bosse 12-13, ïl van Sluis 13-10, De Zwaan f Bonte 11-1. Tweede klas: Raedthuys 12-22, Jopie 12-11 tenlust 12-15, Markt 15 12-isl Commerce 12-14, Cok 12-lil Ploeg 12-9, Sikkels 12-7, 0 1 Zuidwest 14-7, Eikenloo 12-3. Van een onzer verslaggevers J0DELB URG De ge- Beente Reimerswaal hanteert ..delijke normen voor de litank, die de zuiveringsinstal latie te Bath verspreidt Ora- lat de snuf felploeg minder ge lig stank registreert dan de Normaal gebruikte appara- iiur, stelt Reimerswaal zich slfs soenel op. Dat schrijft de hoofdinge- (ueur-directeur (hi.d.) van ovinciale Waterstaat Zee- ad in een brief aan het hoogheemraadschap West- Braba opmer ciale gestie de alg hetHV de Bath de lan men. Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - De serie winterlopen van SV Aloy afgelopen zaterdag besloten met de Carnavalslij waarvoor maar liefst 710 lopers en loopsters d Graauw kwamen. Opnieuw ging de winst op dein ste afstand, de 16 kilometer, naar een zuiderbij Deze keer haalde Freddy Lammens uit Wachtels met ruim verschil de winst binnen. Mare Wiliaerls de eerste Zeeuw op een zesde plaats. Bij de dames zegevierde De- nise Alvoets uit Brugge. Op de 7 kilometer eveneens een Bel gische winnaar met Jos van Tienen uit Boechoute. Het Bel gische festival werd voortge zet op de beide korte afstan den. Rudi Willems uit Basse- velde toonde zich de sterkste op de 5 kilometer en Guy van Kerckhoven uit Mariakerke schreef de 2 kilometer op zijn naam. Zeegers uit Sluiskil zorgde voor een Zeeuws- Vlaams succes. Dit in een jeugdloop over 500 meter. Uitslagen jeugd 500 meter: 1. R Zeegers, Sluiskil; 2. K. de Neijer, Zwijndrecht; 3. I. Willems, Sluis kil; 4. C. Selis, St.-Niklaas, 5. M. Delebrandt, Haasdonk. 2 km: 1. G. van Kerckhoven, Mariakerke 5.02; 2. P. Heye, Evergem 5.03; 3. H. Buyl, Hallo 5.18; 4. D. Herman, Gent 5.22; Van onze sportmedewerker AXEL - De speelsters in het regionale zaalvoetbal voor da mes vonden afgelopen week de weg naar het doel met gemak. Opmerkelijk was, dat alle drie de duels die in de Hulsterse sporthal Den Dullaert werden afgewerkt, eindigden in een 5- 0-score. De formaties van Theo Biesbroeck/Klaus, Ko Jansen en Disco Love zaten tegen res pectievelijk AZWZ, Stadsher berg/Bobo's Gym en Hans Boehlé aan de goede kant van de score. In Sas van Gent klopte het team van Johan de Block Van Hecke met 6-1 en kreeg RIA er met 8-0 van langs tegen Marine Service. Stand: Theo Biesbroeck/Klaus 13-26, Marine Service 13-24, Hans Boehlé 14-20, AZWZ 14-13, Johan de Block 14-13, RIA 13-12, Ko Jan sen 13-12, Disco Love 14-12, Stads herberg/Bobo's Gym 12-3, Van Jo- le/Anthonis 13-3. 5. D. Goossen, Nieuw-Namenl km: 1. R. Willems, 19.14; 2. C. van der Wege, 'ft zen 19.15; 3. L. Toelen, Ant 19.39; 4. P. Cornells, Ant 19.44; 5. P. Boeding, Terhole! km: 1. J. van Tienen, Boec 24.00; 2. M. de Jong, Kemzektll 3.1. de Bruijn, Huist 24.20; 4.L| Zeele, Stekene 24.36; 5. B. Vogelwaarde 24.47. 16 km. Lammens, Wachtebeke 52.05;j van de Eijnde, Antwerpen! D. van Hij fte, Belsele 53.53; Pieters, De Klinge 54.59; 5. Rj naert, Wintham 55.08; 6. M[ laert, Nieuw-Namen 55.49; Vink, Westdorpe 55.56; 9. Al naeve, Westdorpe 56.33; 10. FI rens, Sluiskil 56.44; 11. A. W man, Vogelwaarde 56.46; 12. Pl cavet, Hulst 56.47; 13. W. Fen Hulst 57.32; 16. J. David, Ko 58.49; 18. O. van Overloop. 59.07; 20. A. Lippens, Axelj Dames 5 km: 1. J. Goeree, i terzande 27.30; 2. I. van Hoek 28.04; 3. K. Karmelk, Td zen 28.26. 7 km: 1. C. de l Clinge 31.50; 2. E. Murre, zen 32.30; 3. A. Verhelst, I 35.04. 16 km: 1. D. Alvoets,! 1.02.02; 2 R. Kindt, Hulst 1JÏ N. Roegies, Assenede 1.23.16 I Van onze sportmed AXEL - Het zaalvoetb van Dow heeft het van Marine Service nen. Het zaalvoetbal! van de Terneuzensc ging werd in de Axeisef hal 't Sportuus gehouden Achter het Dolf plaatste zich Number C tweede, gevolgd door dl maties van Sporting Var Hemel, EK Yugo, Van Eeuwige Lente, Markt» Marine Service. Topscorer in dit verlopen toernooi wei Meyer met negen treffij minst gepasseerde cï] was Marco van Boven, van Dow. Frank Verli' Eddy Seghers tekendes de arbitrage. Dit j Van een onzer verslag Een werkgroep, onder zijn voo laarin vertegenwoordigers van a) liet college van B en W binnenkoi en overeenkomst aan te gaan ïaatschappij ONAK. Gaat men n lan kan men in Oostburg straks 18 tot 18,50 per maand een aansl De grotere kernen (Bres- ens, Schoondijke, IJzendijke Oostburg) worden aange- loten op de kabel vanuit Ter- euzen, de andere kernen krij - :n een schotel-antenne, om it doortrekking van de kabel duur is. In het aanbod van pAK ontbreekt momenteel og Waterlandkerkje omdat et aantal van 143 potentiële insluitingen te klein is voor en rendabele exploitatie. De werkgroep neemt op- ieuw contact met ONAK op - te bezien wat de kosten >r een schotel in Waterland- irkje zijn. „Desnoods kunnen extra kosten omgeslagen )rden over alle aansluitin- sn in onze gemeente, een vestie van solidariteit. Wij ïllen ons op het standpunt 6 wat wij als kernen be houwen - en daar is Water- 'dkerkje er een van - aan boten moet kunnen worden Van onze correspondent ,T MAARTENSDIJK - De ■Jarige J. den Engelsman uit ot Maartensdijk op Tholen S'stermiddag bij een ver- «rsongeluk even buiten zijn "«plaats om het leven ge nen, kt? ?an stak met zijn rijwiel reeling de provinciale weg l en werd daarbij geschept Personenauto be lui? °°r LW. uit Stavenis- l"eondanks krachtig rem- pkorn aanrijdine nlet kon op katx Feijter. De a schotel uiteen: trekkin neuzen kernen, lisering zande, Een de voorzier zand-Dc vliet-Ba „Vooral met zijn gen is voorzien sterk. N ook dat c gerealisc kabel in Het schotel schotel nere ker antenne, land en kunnen 1 1 en 2 Channel prograr dus De kunnen Nederlar Vlaams (Frankrj program Channel, en 2. Nadat advies ben gebo de germ krijgt ee beslag, nen wij met een Het wore meente mee bezig w Van onze biljart-medewerker GROENENDIJK - Even zag het er naar uit, dat Johnny Rottier de titel mis kon lopen in het kampioenschap beker kader van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. Dat was in de vijfde ronde toen hij van Theo Plat- jouw verloor. Daarna her stelde de kersverse kampioen van Nederland in de spelsoort kader 38/2 zich knap en greep via een indrukwekkende zege in de slotpartij de titel in eigen huis. Daar, in café Molenhof in Groeinendijk, waar GBC, de vereniging van Johnny Rot tier voör de organisatie zorg de, ging hij overtuigend van start. In slechts vier beurten klopte hij Frits Bakker in een partij die in een normaal sce nario goed is voor één van de laatste, zo niet de slotpartij. De poule-indeling bracht beiden in de eerste ronde tegen elkaar en dat verlies hield voor Bak ker in dat hij in de tweede ronde tegen een constant en toch nog steeds knap spelende Theo Platjouw aan moest tre den. Het betekende de tweede verliespartij voor Bakker en maakte duidelijk dat zijn ti- telkansen tot nul gereduceerd waren. En toch kreeg hij nog enig uitzicht op de titel. Via een bij zonder sterk herstel - tegen Louis Dallinga scoorde hij de hoogste reeks van 264 - kreeg hij aansluiting met de kop groep en toen Rottier in die vijfde ronde tegen verlies aan liep, ontstond er een minieme kans op de titel. Die droom was trouwens snel voorbij voor Bakker door verlies in de slotronde tegen een goed voor de dag komende Koos Zwa- nink, die slechts vijf beurten nodig had voor zijn 180 caram boles. Voor de titel was dat dus niet belangrijk meer. Ook niet het verlies dat Platjouw in de slotpartij tegen een ontke tende Louis Dallinga leed. Slechts vier beurten had de Sluiskilse kastelein nodig om Platjouw te verslaan. De eind cijfers 300-159 leverden het be wijs dat Dallinga ook van zijn door de jaren heen grootste biljartrivaal kon winnen. Ook dat was niet van belang voor de titel. Die had Johnny Rot tier al op zak. Een uiterst geconcentreerde en op scherp staande Rottier rekende genadeloos af met zijn tegenstander in de finale, Jac de Maat Via een overdon derende start, een serie van 229, liet hij De Maat al vanaf de eerste beurt kansloos. De indruk ontstond zelfs dat Rot tier op weg was om de partij in één beurt vol te maken. Dat zou een unieke prestatie ge weest zijn. Het resultaat dat Van een onzer verslaggevers Falk?»8 Vijf fysiotherapeuten van de knaar» ?w®.ch"VIaanderen m Breskens al ent ijens geschorst De schorsin peuten maanden durend conflict tusscl; lm? TIedewerkers werkten Lpn als zelfstandigen t. n Praktijk van Heij- lid de® bedrijfsvereniging fcotak?!formule niet langer I bi?,1 en vond dat er, zo ts Lijndienst geldt, pre- taald behoren te wor- va?? ?®n nleuwe formule- len l samenwerking te i t' adden de beide par- idi,™6? mogelijkheden: óf ma?? of bet vormen van :ovp? p' Ze konden het hij nu neerzette was eveneens van uniek gehalte. Slechts twee beurten had hij nodig om de 300 caramboles vol te ma ken. Daarmee onderstreepte hij de fantastische vorm waarin hij dit seizoen verkeert en leverde nogmaals het be wijs dat veel trainingsarbeid en de opgedane wedstrijder varing van de laatste maan den vruchten afwerpt. Duidelijk in dit voortreffe lijk georganiseerde kampioen schap was wel dat het niveau van de 'top-vier' (Rottier, Platjouw, Bakker en Dallinga) bijzonder sterke vormen heeft aangenomen. Want nog niet eerder in de geschiedens van het biljartdistrict Zeeuwsch- Vlaanderen eindigden vier spelers boven de dertig gemid deld. Een paar jaar geleden was een moyenne van dat ni veau een ongekende weelde. De deelnemers aan het districtskampioenschap beker-kader in Groenendijk. Van links naar rechts: Theo Plati01 Verlinde, Koos Z-wanink, Jac de Maat, Frits Bakker, Johnny Rottier, Louis Dallinga en Peter Snelders. - foto# F°ver Nu deed Rottier er nog een schepje bovenop door boven de veertig gemiddeld te spelen. Er was dan ook niemand die enige twijfels had: Rottier was de terechte kampioen. Eindstand (respectievelijk aan tal matchpunten, algemeen gemid- Frits BaWj] delde en hoogste serie): 1. Johnny 264; 5. Louis Dallinga Rottier 12-41.20-229; 2. Koos Zwa- Jac de Maat 6-10.01-51;! nink 10-14.85-106; 3. Theo Platjouw linde 4-9.42-74; 8. Peter. 8-34.60-214; 12.33-85. evenwel niet eens |den, lcor,f!°rlg Jaar bracht men fcomL ct voor de Geschil- m^bJssie in Zeist. Deze" e' evenredig samen gesteld gers van z( sen als de oordeelde 'praktij keij nebjes had de medewe, Het geve siotherape, hen toege mogen 'me ziekenfond Vlaanderer een vestig nen. Voor i betekent di uren in zijl opvullen, gaat er dan contract h« geen uitbn teit mag pU

de Stem | 1987 | | pagina 8