Suiddorpe tegen woonwagencentrum :aal nd Rabobank Q \ULST WIL VERBL1JFSKLIMAAT VERBETEREN lSTEM Diamanten paar in Westdorpe itrovert pianorecital klinisch hoog niveau LSPAG 17 FEBRUAR11987 VAN ZEELAND {NDTEKENINGENACTIE EN PROTESTBRIEVEN mm x naar uithoek, i drukke baan 'en rustig lat, eveneens, 'enzaam. Dat 't Maar wat doe beseft, dat "die zelfde situatie :enzaam gevoel, ïkt, komt u wel- ;n, volleybal, een samen gezellig amen koken e schoolkantine? de eenzaamheid De een pakt een j vriendin. Duurt en als u iet nummer van| >p de achterzijde] .trale nummer wegwijst naar del ïformatie over de aats. wereld aan Muziekschool voor publiek politierapport Nieuwe boeken voor ouderen Plaatselijk nieuws Axel Hulst Ossenisse JÜBILEÜM UITNODIGING RECEPTIE GEWIJZIGDE OPENINGSUREN BANK 20 FEBRUARI SAS VAN GENT 122 PAGINA ZEELAND 2 Van een oneer verslaggevers i - Anders dan bij de locatie Buiten- in Axel, waartegen tot nu toe slechts ,gering aantal omwonenden protes tje, kunnen B en W van Axel op weer- jvan vrijwel heel Zuiddorpe rekenen ["lehet speelweitje bij de basisschool nen als mogelijke locatie voor een t woonwagencentrum. rjjdens een protestvergadering gister- in café 't Gemeentehuis in Zuid- eis besloten nog voor de raadsverga- van volgende week donderdag guit te oefenen op de politieke par- nom Zuiddorpe buiten beschouwing [aten. Dat gaat gebeuren via een hand- ngactie en protestbrieven, waarvan rigens al een paar op het stadhuis je protestbij eenkomst, bezocht door di kbetrokkenen, de school, het ouderco- i de medezeggenschapsraad, de stich- k Jeugdraad Zuiddorpe, was in die zin Ljbarig omdat de locatie Zuiddorpe nog fVOO' At»1 geen onderdeel van de beraadslagingen maakt. Formeel komt volgende week donder dag alleen de locatie Buitenweg aan de orde, die als de partijen niet meer afwij ken van hun eerder ingenomen stand punt, geen schijn van kans maakt. WD, CDA en GPV stemden vorige week tij dens een vergadering van de commissie VROM, opnieuw tegen. Het college en de PvdA zijn voor, wat de stemverhouding negen tegen zes maakt, in het nadeel van de locatie Buitenweg. De commotie is ontstaan nadat het PvdA-raadslid J. Jongepier tijdens die vergadering de locatie Zuiddorpe als eer ste keus noemde indien de locatie Buiten weg afvalt. Die locatie, samen met een terrein aan de Sint Maartenlaan in Axel en het stukje groen naast de sporthal in Axel zijn door de toekomstige woonwa genbewoners als acceptabele alternatie ven genoemd. Deze locaties zijn echter nog niet getoest door de provinciale loca tiebeoordelingscommissie. Zuiddorpe wil ook niet dat het zover komt. Het gaat in feite om twee terreintjes in Zuiddorpe: de speelweide bij de school en een stukje weiland achter de school. Op beide gronden rust de bestemming sport en recreatie. Het stukje weiland achter de school wordt gepacht door A. Peters die wettelijk de mogelijkheid bezit de zaak jarenlang tegen te houden. De speelweide bij de school is een ander verhaal. Dat wordt intensief gebruikt door de schooljeugd en het verenigingsle ven. De plaats, zo zegt de bevolking, is ideaal omdat was- en kleedgelegenheid (de grote gymzaal) dichtbij is en de kinde ren er via het schoolterrein,zonder een weg te moeten oversteken, veilig kunnen spelen. Dit unieke speel-en sportterein opofferen voor een woonwagencentrum acht Zuiddorpe onverantwoord. De Zuiddorpse jeugd maakt zomer én winter veel gebruik van het beivuste speelveld. - foto wim kooijman iddenstand laat plan aken voor centrum PRIMUS L i wmê Van een onzer verslaggevers HULST - Het bestuur van de Middenstands vereniging Hulst wil een herinrichtingsplan laten maken voor een gedeelte van de binnen stad. Door zelf het initiatief te nemen hopen de winke liers de verbetering van het verblijfsklimaat in het stadscentrum te versnellen. FOTO WIM KOOIJMAN de Stichting Ideële Reclaim' lAXEL - Cultureel centurm Ik Halle. Pianorecital door I Joma Tan, werken van Schu iert, Chopin, Brahms en I Schumann. Gehoord zondag 115 lebruari I lecnette Vergouwen. 1120 muziekliefheb- waren aanwezig bij I recital dat door de in wonende pianiste a Tan werd verzorgd. brengen van twee 1 een half uur piano- J vergt zowel van de loerder als van het Pek een enorme con- M'e. Joma Tan het zichzelf en [Publiek zeker niet ge melijk. [speelde enkele werken ij de onsterfelijke piano- (!®en behoren uit het en had zich terdege «seid. Men moet een [opleiding gevolgd heb- "i veel en vaak studeren "dergelijk niveau te be- 1 Joma Tan gaf blijk [Wegen technisch kun- laar faalde in de afwer- F6n, Hulst en Goes. Pen en telefoon- Iers op pagina 2. F9stijden: P230/13.30-17.00 uur. Pen Rein van der Ipditie-chef), Joep Pelen, Emile Calon, I van Damme, Ton rn(sport). Cor J. de Polo) frank Deij, Eugène Peten f urg: Jan Jansen. JjHie-expioitatie I'6"'Zeeland: ,J, privé tel. 01150- king (te weinig frazering en te geringe dynamiek) en vooral in de muzikale overdracht. Het recital begon met twee impromtu's van Schubert. De tempi lagen aan de hoge kant en de uitvoering miste een ze kere rust. Deze onrust werd gedeeltelijk veroorzaakt door een zichtbare spanning bij de pianiste die de muziek geen enkele adempauze gunde. De wals in A van Chopin werd weinig joyeus en afstandelijk vertolkt. In het Scherzo, met zijn grillig karakter, wist Tan te overtuigen door een tech nisch gave uitvoering met ra zendsnelle loopjes, volle ak koorden en dromerige passa ges. Na de pauze kreeg het pu bliek, dat grote bewondering had voor de kwaliteiten van de pianiste, een weinig muzi kale Nocturne van Chopin te horen. De Rapsodieën opus 79 nr. 1 en 2 van Brahms werden met een juist gevoel voor piano en forte gebracht; een waardig besluit van het reci tal. Daarna speelde de pia niste nog Traumeri van Schu mann, verstilde muziek die vraagt om een gevoelige in terpretatie. Joma Tan koos hier echter voor een te hoog tempo. Waardering voor een derge lijk optreden is zeker op zijn plaats. Joma Tan gaf een in trovert recital van technisch goed niveau. Meer podiumer varing zou wellicht de rust in haar optreden ten goede ko men. Van onze correspondente HULST - De Zeeuwse Muziekschool regio Zeeuwsch-Vlaanderen houdt deze week een vijf tal voorspeelavonden in het muziekschoolgebouw te Hulst. Op deze voorspeel avonden krijgen de leer lingen de kans om erva ring op te doen in 'voor publiek' spelen. Zowel beginnende als wat gevorderde leerlin gen treden voor het voer- licht, want de voorspeel avond vormt een onder deel van de instrumen tale opleiding. De avon den zijn gratis toeganke lijk voor alle belangstel lenden en in voorgaande jaren mocht de school zich verheugen in een overweldigende belang stelling. Gisteren kwamen al koperen blaasinstrumen ten en piano aan de beurt. Vandaag (dinsdag) spelen accordeon en dwarsfluit, woensdag klarinet, orgel, dwarsfluit enjpiano, don derdag gitaar, accordeon, dwarsfluit en orgel en de reeks wordt vrijdag afge sloten met hobo, blok fluit, viool en piano. Op een later tijdstip volgen er nog voorspeel avonden in Kloosterzan- de, Sas van Gent en Axel. Iedere voorspeelavond begint om 19.00 uur en duurt ongeveer vijf kwartier. Het plan, waarvoor het CIMK en het stedebouwkun dig bureau RBOI offertes heb ben aangeboden, zal zich met name richten op de gebieden Gentsestraat, Grote Markt, omgeving Basiliek, Steen straat en Overdamstraat. De gemeente draagt tien procent in de kosten bij. Voor het resterend bedrag kan de middenstandsvereniging tweederde subsidie krijgen via de Stichting Ontwikkeling en Sanering Midden- en Kleinbe drijf van het ministerie van economische zaken. Een derde deel moeten de Hulster winke liers zelf opbrengen. Morgen (woensdag) spreken de leden van de middenstandsvereni ging zich uit over het be stuursvoorstel. Het initiatief is eigenlijk af komstig van secretaris George d'Haens, die al snel het be stuur achter zich kreeg. „We zijn ons gaan bezinnen op het behoud van de regiofunctie van Hulst als koopcentrum. Het is de hoogste tijd dat er wat verandert aan het ver blijfsklimaat in de binnenstad. Het moet allemaal wat vrien delijker, maar wel met in standhouding van de ver keersstroom". D'Haens rekent voor dat er zo'n 600 mensen in de binnen stad werk Vinden. „Dat moet zo blijven. Daarom moet er, als we willen blijven meetel len in de regio, wat gebeuren. Maar je moet eerst een plan hebben voor je ergens kunt aankloppen voor subsidies. En dat zal nodig zijn, want de herinrichting gaat denk ik zo veel kosten dat de uitvoering grotendeels van subsidies af hankelijk zal zijn. De regio functie van Hulst is van groot belang voor ons ondernemers. Daarom hebben we gezegd, we dragen een steentje bij De opstelling van het plan wil volgens d'Haens overigens niet zeggen dat de gemeente nu al niet moet beginnen met kleinere dingen, zoals wegwij zers en een blauwe zóne. „Dat is voor ons zelfs een voor waarde voor het doorgaan er van". George d'Haens denkt dat de Huister ondernemers met het voorstel akkoord zul len gaan. „Het is goed te doen. Als je met zoveel leden bent, dan komen die kosten maar op een betrekkelijk bescheiden bedrag per man. Kijk, de fi nanciële situatie van de ge meente is niet zo goed. Als wij zelf geen actie ondernemen, dan zal het nog een hele tijd duren voor er zo'n plan is". D'Haens benadrukt dat het geenszins de bedoeling is dat het plan in de lade verdwijnt. „Er moet ook werkelijk wat mee gedaan worden. Maar dat hebben ze bij de gemeente al toegezegd. Het betekent ook dat het werkbaar moet zijn. Met reële voorstellen. Geen luchtkastelen". Volgens de se cretaris kan het plan ook een stimulans zijn voor de onder nemers om individueel actie te ondernemen om bijvoorbeeld hun panden op te knappen. Het is de bedoeling dat er een begeleidingswerkgroep komt met onder meer verte genwoordigers van de ge meente en het bedrijfsleven. Omdat het plan wordt ge maakt onder de vlag van de middenstandsvereniging is het volgens d'Haens zeker niet zo dat vooral gelet wordt op de wensen van de winkeliers. „Het gaat om een verbetering van het gehele verblijfskli maat. De belangen van bij voorbeeld fietsers, bejaarden of rolstoelgebruikers zijn ook onze belangen. Immers, alle gebruikers van de binnenstad zijn potentiële klanten voor ons". Wethouder G. van de Voorde juicht het initiatief van de middenstanders toe. „Het past ons bijzonder goed dat ze dit willen doen in sa menwerking met de gemeente. Als de gemeente het zelf moet doen, kost het meteen handen vol geld. Nu kan een groot ge deelte van de kosten worden gedekt via subsidies. En hoe je het ook draait of keert, je moet zo'n plan hebben als je met de binnenstad aan de slag wilt. Dit is een flinke stap in de goede richting". Het verblijfsklimaat in de Hulster binnenstad moet ver beterd worden. Daartoe moet onder meer het verkeersknel punt Gentsestraat-Steenstraat worden opgelost. AXEL- In het afgelopen weekeinde werd ingebroken in twee bungalows staande aan de Van Middelhovenstraat en de Ferdinandstraat, respectie velijk bewoond door de fami lies M. en B.. In beide gevallen werden enige sieraden en wat geld vermist. Men had such toegang verschaft door het forceren van de achterdeur. BRESKENS - Op de kruising Molenwater en Emmastraat verleende H. W. uit Breskens geen voorrang aan J. L. uit Breskens. Beide voertuigen werden beschadigd. AARDENBURG - In de Lan- geweg heeft H. uit Aarden burg met een jachtgeweer ge schoten omdat hij meende vreemde lui rond zijn boerde rij te zien. M. die in de buurt was, werd geraakt. De rijks politie heeft de zaak in onder zoek en heeft inmiddels het geweer in beslag genomen. GROEDE - Op de kruising Voorstraat en Everaarselaan verleende de bromfietser M. T. uit Groede geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door F. K. uit Groede. De schade bleef hier beperkt tot het materiële. BRESKENS - Op de kruising Buitenlust verleende G. S. uit Schoondijke geen voorrang aan A. O. uit Vlissingen, die over de yoorrangsweg vanaf de veerboot kwam aanrijden. Beide auto's werden zwaar be schadigd en moesten worden weggesleept. RETRANCHEMENT - Nabij de camping Langestrink werd een vliegtuigraket gevonden in de bodem. De mijnoprui- mingsdienst heeft zich inmid dels over deze raket ontfermd en hem onschadelijk gemaakt. Van een onzer verslaggevers HULST - Deze week zijn alle boeken in de bibliotheek van het dienstencentrum De Lieve in Hulst weer omgewisseld. Er staan nu zo'n 200 andere titels ter beschikking voor de 65-plussers uit de binnenstad, voor wie de afstand naar de bibliotheek in Den Dullaert te groot is. De medewerkster, die iedere woensdag gaat uitlenen, is en thousiast over het aantal be zoekers. Tot nu toe zijn er zes tien leden en regelmatig ko men er zich nieuwe aanmel den. Regelmatig worden er ook boeken over een bepaald onderwerp uitgestald, zoals boeken over tuinieren, voe ding, gezelschapsspelen. Bo vendien worden op verzoek boeken meegebracht uit de hoofdbibliotheek. De biblio theek in De Lieve is geopend op woensdag van 10.30 tot 11.30 uur. Het diamanten echtpaar O. Dehulsters-Verhoosel ge niet nog een uitstekende gezondheid. - foto wim kooman Van onze correspondent WESTDORPE - Gisteren vierde het echtpaar O. Dehul sters-Verhoosel in Westdorpe het diamanten huwelijks feest. Omèr is 86 jaar, zijn echtgenote 82. Beiden genieten nog een uitstekende gezondheid. Het echtpaar woont nog steeds zelfstandig aan de Graafjansdijk. Uit het huwelijk zijn vier kinderen geboren, er zijn veertien klein- en vier ach terkleinkinderen. Dehulstèrs begon zijn arbeidszaam leven bij een kleer maker in Sas van Gent. In 1936 trad hij in dienst als brie venbesteller bij de PTT en deed dat tot aan zijn pensione ring in 1966. In zijn vrije tijd was hij een verwoed sportvis ser en stond hij bekend als een goede biljartspeler bij de Westdorpse club Ons Genoegen. Ook op muzikaal gebied heeft hij in Westdorpe zijn sporen verdiend. Hij was jaren lang werkend lid van de muziekvereniging 'Eikels worden Bomen' en zelfs nog enige tijd dirigent daarvan. Naast de zorgen voor het gezin runde mevrouw Dehul- sters een klein manufacturenwinkeltje. Nu houdt ze zich bezig met puzzelen, daarbij geholpen door haar man, ter wijl ze nog regelmatig op bezoek gaan bij de kinderen. In verband met het bereiken van de mijlpaal werd gis termiddag in de parochiekerk te Westdorpe een H. mis uit dankbaarheid opgedragen. Later op de dag was er een druk bezochte receptie in café Het Oude Raedhuis. Bridge - Bridgeclub Axel speelde de zesde wedstrijd van de wintercompetite in cultu reel centrum De Halle. Uitslag A-groep: 1. heren Moeliker- Olyslager, 2. echtpaar Yse- baert, 3. heren Scheele-De Block. B-groep: 1. echtpaar Verstraten, 2. echtpaar Huis man, 3. echtpaar Brökling en heren Hemelsoet-De Wever. C-groep: 1. heren Maris- Grootveld en heer en me vrouw Pieters, 3. dames Za- man-Wolfert en echtpaar Stoelinga. D-groep: 1. me vrouw Van Leeuwen-de heer Vogels, 2. dames Huis-Houte pen, 3. echtpaar Löchter. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de vierde wedstrijd voor de competitie. Uitslag A- groep: 1. heren De Nijs-Van Leeuwen, 2. heren Biesbroeck- Beuzenberg, 3. dames Mast- Kint. B-groep: 1. heren Borm- Voermans, 2. heren Snuve- rink-Burggrave, 3. mevrouw Bruyns-de heer Bregonje. C- groep: 1. heren Heyndrickx- Deltour, 2 en 3. dames Pau- wels-De Booy en heren Sim pelaar. D-groep: 1. dames Stolte-Van der Velde, 2. dames Zwarekant-Bruggrave, 3. da mes Van Esbroeck-Hillege. OHartreanimatie - De vereni ging Vrienden van de Neder landse Hartstichting start 4 maart een nieuwe cursus hartreanimatie. Mensen die geïnteresseerd zijn kunnen zich opgeven bij mevrouw Velgersdijk en mevrouw Van Elderen. De cursus wordt ge geven dooar dr. K. Niesten en bestaat uit drie lesavonden, alle op woensdag. Ook groepen kunnen zich opgeven. Bingo - In verenigingsgebouw Hof ter Nesse werd een bingo gehouden ten bate van het feest- en activiteitencomité. Hieraan namen 71 personen deel. Uitslag: 1. J. Danckaert, Lamswaarde; 2. mevrouw Van Heese-Reijns, 3. W. Morcus- Mannaert, beiden Ossenisse; 4. B. van Poorten-De Kort, Vo gelwaarde; 5. L. de Koster- Reijns, Walsoorden. Gaaibolling - Gaaibolclub De Dwarsliggers hield de jaar lijkse teerdag. Ook was er een koningsbolling waaraan 37 personen deelnamen. Uitslag: koningin: A. Sponselee-Ger- ritse, Kloosterzande; prins: A. Reijns, Ossenisse; erfprins: J. Bouchaut, Kloosterzande. Daarna was er een diner en de teerdag werd afgesloten met een gaaibolling voor de leden. Uitslag: hoge vogels: A. Spon- selee-Gerritse, Kloosterzande; P. de Kever en A. de Kort, bei den Ossenisse; linker zijvogel: A. de Kort-Van de Veeken, Ossenisse; rechter zijvogel: J. Bouchaut, Kloosterzande; grootste aantal (6): A. Reijns, Ossenisse en A. de Kort-van de Veeken, Ossenisse. Kaarting - Kaartclub Ons Vermaak houdt zaterdag 21 februari de eerste ronde voor de competitie 1987 in bieden zonder roem en jokeren. Nieuwe leden kunnen zich die dag aanmelden in Hof Ter Nesse. De kaarting begint om 19.30 uur. Gaaibolling - Gaaibolclub De Dwarsliggers houdt zondag 22 februari een gaaibolling voor jong en oud in vereniginsge- bouw Hof ter Nesse, aanvang 14.30 uur. (ADVERTENTIE) Op donderdag 1 januari 1987 was het 25 jaar geleden, dat de heer RJ. Cornelis, directeur van onze bank, in dienst trad van de Rabobankorganisatie. In verband met dit jubileum wordt aan de heer en mevrouw Cornelis op zaterdag 21 februari een receptie aangeboden in Hotel „Au Port", Waterpoortstraat 3 te Philippine. Leden, cliënten, vrienden en bekenden zijn daar van 16.00 tot 19.00 uur welkom om de heer Cornelis persoonlijk met dit jubileum te feliciteren. In verband met dit jubileum is onze bank op vrijdag 20 februari vanaf 12.00 uur gesloten. Wel zal de bank op donderdag 19 februari van 18.00 tot 19.00 uur geopend zijn.

de Stem | 1987 | | pagina 11