rhoop is te lijf rongen Lovende kritieken voor De Aanslag Ziekenhuizen tegen opereren V endex-centra HORMOONSCHANDALEN BEÏNVLOEDEN KOOPGEDRAG NIET WATERSTAAT Staking Rotterdamse ïaven breidt zich uit Simonis wil uitspraak gedeeltelijk intrekken Politiek houdt zich op achtergrond I )ezeWd E MAKEN DE STEM COMMENTA AR egenwind voor Felipe Bond roept op tot staking in onderwijs BINNENLAND logelijk meer geld voor banenplannen DEN HAAG - Het Nederlandse publiek laat zich niet afschrikken door de hormoonschan dalen die de laatste weken aan het licht kwa men. De consument koopt er niet minder rundvlees om. Afval Strenger Uitlatingen van Kok vallen slecht bij CDA BINNENLAND Schadevergoeding Nachtarbeid Coentunnel Besmet werk Huursubsidie Tandheelkunde T5 PAGINaI.TERDAG 14 FEBRUAR11987 T28 PAGINA 3 tperking niet automatisch I t. Er moet dus een nieuw uit worden genomen, egin februari leken I ïwe afspraken een fluitje een cent. De koffiepro- erende landen waren het «maal eens met elkaar, ir de koffieverbruikende den lieten onmiddellijk n geen eenzijdige af- aken van de producenten zullen accepteren. Dwars met name de Verenigde ten. met de EG-landen de otste afnemer van koffie, de VS heeft het voor het gen, want ook de meeste I fiehuizen- en branderijen in Amerikaanse handen, uwe Egberts, die de heltt i de Nederlandse markt [eerst, heeft bijvoorbeeld een Amerikaanse eige-1 ir. )e koffieverbruikende den kregen steun van ;ta Rica, de Dominicaanse publiek, Peru, Papoea :uw Guinea, Indonesië, In- en Honduras. Kleine kol- anden, die ontevreden i met hun aandeel op de Ef iemarkt en vinden dat de ee 'groten', Braziliën en lumbia, een stuk van hun ndeel moeten afstaan. Die eespalt is bekwaam uitge- it door de koffieverbrui- nde landen. Hij maakt het bieus of er op 23 februari akkoord uit de bus zal >men. En zo er één komt, .n zal het een slecht ak- lordzijn. De reële economische groei [draagt dit jaar waar- hijnlijk twee procent, in 186 was die één procent aar de hoge geboortecijfers het door-en-door rooms- tholieke land, die in 15 jaar jd geleid hebben tot een "ename van de bevolking iet bijna 20 procent tot ruim 5 miljoen mensen, verzwa- m de economische en sociale oblemen in het land. In de afgelopen vier jaar eeft Garret FitzGerald, aon van een rooms-katho- eke Ier en een protestantse oordierse, een aantal ne erlagen geleden in ethische raagstukken. Zo sprak de evolking zich in 1983 met de temverhouding 2 1 uit voor et in de grondwet opnemen iran een amendement waarin abortus verboden wordt, al had de regering campagne gevoerd tegen een dergelijke jepaling. In juli vorig jaar gaf w arocent van de deelnemers an een referendum te ken- aen tegen het opnemen van echtscheiding in de nationale wetgeving te zijn. De rege ring had de bevolking voor gehouden dat er sprake was van een aanpassing van de nationale rechtsregels aan die welke in de andere lidsta ten van de Europese Ge meenschap van kracht zijn. Dat zij zich niet uit het veld liet slaan door de con servatieve instelling van het merendeel van het electoraat, bewees de regering toen zij in 1985 de wetgeving op het vlak van de geboorteregeling ver- soepelde. Deze maatregel stuitte op felle oppositie van de rooms-katholieke kerk (ANP) Nogmaals, wat dan? Geen regelgeving betekent auto matisch verdere ontwikke ling van het rechtersrecht Van der Goes waagt het niet zich over collega-rechters uit te laten, maar na zijn uiteen zetting dringt zich de ge dachte op, dat de Hoge Ra3" op dit punt van het famihe- recht zijn hand heeft over speeld. We zitten aan het vervolg van de eerder ge noemde caesuur vast, tenflJ de Hoge Raad op schreden terugkeert. „Ik ben niet gelukkig wel het nieuwe denken over de relatie ouders-kinderen. Te meer niet, omdat er in de dis cussie een weg terug naar ff oude waarden wordt gezocht- Vooralsnog een theoretisc" elitair praten, maar de ten dens - verderreikend dan d trendsetting - wordt gaande weg duidelijker." De doorge slagen pendel heeft zij uiterste stand bereikt en is de weg terug. Tot het andere uiterstei» bereikt, zal Van der G°» voorzichtig manoeuvreren kinderen tot hun recht late komen. Met het toenern® van de jaren krijgen zij w hun 21-ste van hem zwaarder wegende stern het oplossen van hun PT0 JL men in verstoorde rel f! van ouders. Op meer kunne en mogen zij niet rekenen. Dit is het slotverhaal van serie. De vorige aflevering^ werden geplaatst op 1-U' 13 februari. Van onze Haagse redactie HAAG - Het kabinet terweegt extra geld uit te yien om de daling van de rldoosheid te bevorderen, lu gebleken is dat het aantal jeuwe banen veel minder leemt dan gewenst, premier Lubbers zei dat steren na afloop van het ka- letsberaad. De premier ver- et de gemeenten niet en- jiousiast genoeg te zijn voor (t jeugdwerkgarantieplan het kabinet. „De wil ont- ekt bij sommigen om er mee te werken. Wie zo idelt laat het vraagstuk an de werkloosheidsbestrij- [ing liggen", aldus Lubbers. Het jeugdwerkplan van het abinet is bedoeld om alle >e werklozen van onder de aan een tijdelijke baan helpen Zij moeten worden igenomen door de gemeen- i of door instellingen. Lubbers erkende dat ook hele andere instrumenten de overheid om de werk- sheid terug te dringen niet onvoldoende werken. Hij emde de wet van de PvdA- amerleden Vermeend en foor, die langdurig werklozen [tijdelijke banen moet hel en de leerlingplannen, die eren der functioneren. Het Centraal Planbureau PB) bevestigde deze week ft de verschillende voorstel en wetten onvoldoende trk maken. Het CPB schrijft ftvoerig over deze problemen het Centraal Economisch dat volgende maand ihijnt. SCHIPHOL (ANP) - De Amerikaanse filmcritici hebben vrijwel unaniem lo vende woorden over gehad voor de Nederlandse film De Aanslag. In alle kritieken krijgen de spelers veel waardering. Dit zei een zeer tevreden regisseur van De Aanslag, Fons Rademakers, op Schip hol na zijn terugkeer uit de Verenigde Staten waar hij met De Aanslag triomfen heeft gevierd. Trots toonde Rademakers de Golden Glo be, die De Aanslag door de Hollywoodse pers is toege kend als beste buitenlandse film van 1986. De Golden Globe is na de Oscar de be langrijkste Amerikaanse prijs op televisie- en filmge bied. In Miami vernam Rade- makers dat De Aanslag een Oscar-nominatie heeft ge kregen. De Oscar-winnaars zullen op 30 maart bekend worden gemaakt. De Aan slag, in het Engels The As sault, moet het opnemen te gen vier andere buiten landse films, Betty Blue van de Franse regisseur Jean- Jacques Beineix, die al ge ruime tijd in Amsterdam in de bioscopen te zien is, de film My sweet little village van de Tsjechische regisseur Jiri Menzel, de Frans-Cana- dese produktie The decline of the American empire en de ook voor Fons Radema kers onbekende Oosten rijkse film 38. Het succes van De Aan slag in de VS, die in de oor spronkelijke versie met een Engelse ondertiteling wordt uitgebracht, schrijft Rade- makers toe aan het feit dat Amerikanen zich met deze film voor het eerst realise ren hoe het is om een vreemde bezetter op het eigen grondgebied te heb ben. Het is de tweede keer in dertig jaar dat een nomina tie voor een Nederlandse film wordt gegeven. De eer ste keer, 28 jaar geleden, was het ook Fons Rademakers die toen voor zijn film Dorp aan de rivier een Oscar-no minatie ontving. Geen angst voor vlees „Zelfs in de tijd van de DES-affaire (een kanker verwekkend kunstmatig hor moon, -red), toen de mensen zich wezenloos schrokken, was er slechts sprake van een kort stondig inzakken van de Van een onzer verslaggevers #nd-FNV mislukte. DeECT-directie ging niet in leen ultimatum van het per- neel vóór vrijdagmiddag een neringsplan van tafel te ha- len zo snel mogelijk met de bnden te gaan onderhandelen per een nieuwe cao. Daarop ng ook de avondploeg in sta- |De Vervoersbond zal ECT ndaag een ultimatum stel- o. Gaat de directie daar niet pin dan zal de wilde staking 'j ECT door de bond worden fergenomen. I ECT heeft de bonden voor stele! een aantal maatrege- te nemen, waaronder een (onstop. Als die niet doorgaan rïECT 250 man ontslaan. ]0ok in de machinale sector ide haven (kolen en ertsen) ren er werkonderbrekin- Het personeel van EMO Von een onzer verslaggevers De afzet van kalfsvlees is slechts zeer gering terug gelopen. Woordvoerder Sickenga van het Produkt- schap voor Vee en Vlees verwacht ook geen verande ring meer in het kooppatroon. vraag. De verkoop herstelde zich snel. We hebben de in druk dat de consument bij zich zelf zegt: 'wat kan ik dan eigenlijk nog wél eten?'. Maar we willen de zaak daarmee natuurlijk niet goedpraten. We stellen voorop dat vlees een veilig produkt moet zij n." Ook de woordvoerder van de Centrale Organisatie voor de Vleesgroothandel zegt dat er zeker geen aanleiding is om te veronderstellen dat de con sumenten nu terughoudend zijn geworden bij het kopen van vlees. „Ze laten het niet staan. De afgelopen week heeft voor slachtkoeien en stieren een ongewijzigd marktbeeld te zien gegeven. Daarin komt ook geen verandering. Bij de kal veren is een minieme daling te constateren. Die is zo gering dat je niet kunt concluderen dat de hormoonaffaires daar iets mee te maken hebben." Volgens marktberichten van de KNBTB wordt bij de afzet van kalveren concurren tie ondervonden van Ita liaanse en Franse aanbiedin gen, waardoor de prijs wordt gedrukt. enkele (OTTERDAM - De staking in de Rotterdamse haven is gisteren itgebreid tot de containersector. De dagploeg bij ECT, het >tste containeroverslagbe- rijf in Europa, ging gisteren iet aan de slag omdat overleg >en directie en Vervoers- en Swarttouw legden uren het werk neer. Tegen de verwachting in is vrijdag ook nog gestaakt in de stukgoedsector, waar al een maand actie wordt gevoerd. Verwacht wordt dat de acties in de stukgoed maandag wor den voortgezet. ER komt een verplicht haal- systeem voor klein chemisch afval voor bedrijven uit een aantal branches. Het gaat om garages, verfspuiterijen, slo perijen, tandartsen, zieken huizen, metaal- en oppervlak tebewerkers en de grafische industrie. WIE een koffieshop, broodjes zaak of snackbar wil beginnen moet voortaan voldoen aan de eisen die gelden voor andere kleine ondernemers. MOOIE dagen van Felipe Gonzalez, de socialistische premier 'Spanje, zijn voorbij. De jonge vedette die even gemakkelijk een doortastende Caesar de politieke arena van zijn land ver fde, is besmet geraakt met het allergevaarlijkste virus in de 'Wiek: zelfvoldaanheid. Zij leidt gemakkelijk tot hoogmoed en tornt voor de val. huidige politieke malaise in Spanje, deze week zichtbaar in innig studentenprotest, is niet toe te schrijven aan één per- "m, Felipe Gonzalez, of aan de regerende partij, de socialisten, oorzaak van de malaise, zich uitend in politieke apathie en sfeer van uitzichtloosheid, moet ook gezocht worden in de Wifieke Spaanse omstandigheden. 'aam van de tovenaarsleerling spoedde Felipe Gonzalez voor- 'oen hij in 1981 de macht in de schoot kreeg geworpen. Het Felipe voor de wind. Hij bood zijn landgenoten een nieuw 'spectief na de droeve jaren van een vermolmde dictatuur, hij Mste Spanje in Europa en naar een hoopvolle tijd van redelijke '"aart en hij bedwong de oude monsters die droomden van nieuwe sterke man van het type Franco. De frisse aanpak een nieuwe generatie leiders zorgde voor een vreugdevolle "filing achter de Pyreneeën. De sleutelwoorden waren her ring en modernisering, maar alles met mate en geleidelijk. raakte Spanje in de nesten. Voor de een ging de maat- ""Pplijke omwenteling te langzaam. Dus: ruzie in de linke par- in> krachtig verzet van pacifisten tegen het pro-Europese en "■Amerikaanse beleid van Gonzalez, stakingen van vakbonden ppstand van de studenten. Voor de ander verliep de maat- '"Ppelijkke omwenteling te snel. Dus: verdeeldheid en ruzie in 'tohtse gelederen, verzet tegen de ontmanteling van de oude ["kt met de daarbij behorende privileges en generatieconflic- m vooral rechtse gezinnen. demonie van de socialisten die met een bijna satanisch ple- 'iwemmen in de macht - en die ook nog wel eens willen mis- 'ton maakt de politiek in toenemende mate oninteressant. 'endige en spannende parlementaire debatten bestaan niet "P want de meerderheid van de socialisten is zo groot dat al- 'P'ina bij hamerslag geregeld kan worden. De socialisten ge- "p te duidelijk en te uitdagend van deze onaantastbare "Pt- De oppositie, verdeeld en zo pas onder nieuwe leiding, is 'Wiijnlijk nog heel lang kansloos om weer op het regerings- te komen. Dat is hoogst ongezond in een democratie - oppositie het regeringsalternatief moet kunnen zijn. Dat letde schuld van de socialisten, maar, opnieuw, van de speci- Spaanse toestanden. Rechts blijft te lang rouwen om de ver- begane posities, zodat het alle greep op de macht heeft ver- Rechts is bovendien, in de ogen van de meerderheid van wjaarden, nog steeds onbetrouwbaar als het op zijn demo lish gehalte getest wordt. Rechts roept irritatie op, omdat het gesloten deuren blijft konkelen. Gonzalez heeft het moeilijk. Veel loopt mis, vooral met de i """ie, en dus mort het volk. Gonzalez kan echter geen ijzer Panden breken, maar venwacht mag worden dat de tove- '"'eerling met vaardige hand de huidige problemen te boven eri met nieuw élan zijn karwei afmaakt: verdere democrati- modernisering en hervorming. IN HET Rijksmuseum, te Amsterdam staat een brok waterstaat historie tentoongesteld. Uitgangspunt voor de samenstellers was het werk van Jan Blanken, die leefde van 1755 tot 1838. Het museum eert Blanken en geeft bezoekers zicht op de belang rijke beginperiode van de planmatige waterstaatkunde. - fotonap Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN - Kardinaal Simonis wil zijn artikel over feministi sche theologie in het Internationaal Katholiek Tijdschrift Com- munio gedeeltelijk rectificeren. Niettemin gaat het kort geding tegen de kardinaal door, zo is gisteren meegedeeld door Het Landelijk Interdisciplinair Over leg Feminisme en Theologie. De kardinaal geeft niet toe dat hij onzorgvuldig en onrecht matig heeft gehandeld en het discriminerende karakter van het artikel is ook niet rechtgezet, aldus het LIO, Het kort geding dient 20 februari voor de Utrechtse rechtbankpresident. Simonis .rectificatie - foto anp DEN HAAG (ANP) - De opmerkingen van PvdA-fractievoorzitter Wim Kok - op een spreekbeurt voor zijn partij in Emmen - als zou het CDA er op uit zijn de provincie Dren the op te zadelen met radio-actief afval in de zoutkoepels zijn in het CDA slecht gevallen. „De uitlatingen van de heer Kok zijn grie vend", aldus CDA-fractievoorzitter De Vries in een reactie. „Als de heer Kok deze verkie zingen denkt te winnen door anderen voor leugenaar te zetten valt me dat van hem te gen." AMSTERDAM - Het hoofdbestuur van de on derwijs-vakorganisatie Abop wil in maart of april een staking van één dag uitroepen in het basis- en speciaal onderwijs. Met een 'massale actie' moet geprotesteerd worden tegen de wachtdagenregeling. Deze regeling, die indertijd door de Abop in het overleg met de minister is afgewezen, blijkt absoluut niet werkbaar te zijn, zegt de bond. „De problemen met de opvang van klassen zijn ongekend groot. Daarom gaat het hoofdbestuur de leden voorstellen een dag het werk neer te leggen, om daarmee kabinet en parlement dui delijk te maken dat de maat vol is." UTRECHT (ANP) - Na de ziekenfondsen en enkele Kamerfrac ties hebben ook de ziekenhuizen afwijzend gereageerd op de aankondiging dat Vendex International samen met de Nij meegse uroloog J. Boerema op verschillende plaatsen in het land centra voor algemene gezondheidsservice wil gaan opzetten. De Nationale Ziekenhuis raad vindt initiatieven buiten de bestaande wettelijke voor schriften om ongewenst uit een oogpunt van rechtsgelijk heid tussen alle instellingen van gezondheidszorg. De raad geeft de voorkeur aan voorzie ningen waarmee niet het ma ken van winst wordt beoogd. Dit in het belang van een kwalitatief verantwoord en samenhangend stelsel van voor iedereen bereikbare voorzieningen. Een winstoogmerk kan vol gens de NZR gemakkelijk lei den tot selectieve vormen van geneeskunde en onnodige me- dicalisering. Hij voegt hieraan toe dat de komst van commer ciële diagnostische klinieken binnen het huidige gedetail leerde stelsel van voorzienin gen voor gezondheidszorg doublures tot gevolg heeft en daarmee onnodige extra kos ten. De NZR noemt de introduc tie van nieuwe vormen van dienstverlening in de gezond heidszorg alleen mogelijk en verantwoord als daarvoor in de wetgeving uitdrukkelijk ruimte wordt geschapen. Ook bestaande instellingen moeten daar dan gebruik van kunnen maken. Vervolg van pagina 1 Premier Lubbers heeft deze week een gesprek gehad met Teengs Gerritsen, die een vooraanstaande rol in het ver zet speelde. Ook de politiek houdt zich op de achtergrond. Woord voerders van PvdA en WD stellen zich op het formele standpunt dat hen niets ge vraagd wordt en achten een reactie daarom niet nodig. D66-voorman Van Mierlo, die vindt dat men de brief 'niet mag negeren', stelt zich op het standpunt dat eerst de ver zetsgroepen en de Joodse or ganisaties zich over de brief moeten uitspreken. „De brief is in eerste instantie gericht aan de mensen die al het leed is aangedaan", zegt Van Mier lo. Daarom moet volgens hem de politiek 'vooralsnog zwij gen'. CDA-Kamerlid Van der Burg, die zich in zijn fractie onder meer bezig houdt met de Twee van Breda, verwacht dat de brief van Aus der Fünten en Fischer evenmin aanleiding zal geven tot hernieuwde dis cussies in de Kamer over de vrijlating van beide oorlogs misdadigers. „Rond het bezoek van de president van de Bondsrepubliek is er nog voorzichtig over gesproken, net zoals bij de opstelling van het regeerakkoord en naar aanleiding van de uitlatingen van senator Feij, die ook bur gemeester van Breda is. Steeds is men toen tot de conclusie gekomen dat, niet in de laatste gezien de reacties uit het voor malig verzet, vrijlating niet opportuun was. Ik kan me niet voorstellen dat daarin nu ver andering is gekomen", aldus het Kamerlid. Fischer en Aus der Fünten schrijven in hun brief dat ze de afgelopen maanden diep onder de indruk zijn geraakt van documentaires en discus sieprogramma's over de Tweede Wereldoorlog die op de Westduitse televisie zijn uitgezonden. Fischer en Aus der Fünten kregen aanvankelijk de dood straf maar die werd in 1951 omgezet in levenslang. De twee hebben meermalen ver zocht om gratie. In 1970 liet de toenmalige minister van justi tie Van Agt weten, niet tegen invrijheidsstelling te zijn. Maar een felle reactie onder de bevolking en in de Tweede Kamer maakte, dat zij bleven waaar ze waren. 'Ik heb de indruk dat deze brief meer is dan alleen maar een spijtbetuiging. Ik heb hem nog niet gelezen, maar je proeft eruit dat deze mensen - of degenen die zich namens hen met hun verblijf in ons land bemoeien - de hoop heb ben dat hiermee de discussie over him heenzending weer op gang kan komen. Ik ben daar voor'. 'In het verleden is gezegd dat een van de hinderpalen voor het terugsturen naar West-Duitsland het feit was dat zij geen spijt betuigd had den. Nu dat gebeurd is is de si tuatie wel wat veranderd', al dus burgemeester Feij van Breda, tevens lid van de Eerste Kamer voor de WD. Vorig jaar pleitte hij ervoor, dat de laatste oorlogsmisdadi gers op Nederlandse bodem bij het 100-jarig bestaan van het Wetboek van Strafrecht over de grens gezet zouden worden. 'Als zij in Breda overlijden zal dat vooraltijd een smet op de Nederlandse rechtsorde ge ven. Een straf heeft een wraakfunctie en moet voor de veroordeelde zelf ook zin heb ben. Dat heeft deze levens lange opsluiting niet meer. Als burgemeester van Breda ben ik ze ook liever kwijt. Het be grip 'Twee van Breda' bezorgt deze stad in het buitenland een onnodig negatieve naam', al dus Feij. De heer H. Paape, directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, is op basis van humanitaire gron den voorstander van vrijlating van de Twee van Breda. Vrijlating als uiting van vergiffenis sluit Paape uit: 'Daar kan ik geen kant mee uit'. Wie er moet beslissen over vrijlating van de be jaarde oorlogsmisdadigers (respectievelijk 86 en 78 jaar oud) weet de RIOD-directeur niet. Hij noemt een referen dum als mogelijkheid. Paape stelt ook een voor waarde aan de vrijlating. Fi scher en Aus der Fünten zou den niet alleen 'het' Neder landse volk vergiffenis moeten vragen, maar vooral de joden. Wat Paape betreft hebben die in deze zaak het laatste woord. A* <*F 15 De wereld gaat weer open. De lentezon laat zich zien. Wie denkt er nog aan de Elfsteden tocht? Ga maar vast de tuin stoelen nakijken. Het Openlucht Museum blijft open. De open ijsbaan van Heerenveen is dicht. Overdekt Net op tijd, anders hadden de heren schaatsers vandaag de 500 meter moeten klunen. De schaatsers hebben een dak boven hun hoofd. De ijsbaan is een tropisch zwemparadijs ge worden. Je kunt er de 10 kilo meter rijden als pure recreatie. De ijsmeesters bekijken nu of het hele traject van de Elfste dentocht overkapt kan wor den. De politie staat open voor elk idee dat geld oplevert. Gisteren hebben we ons al bezig gehou den met de betaling van poli- tie-service. Nu wil de minister dat bonnen direct betaald wor den. Als je bijvoorbeeld 150 km per uur rijdt, moet je bij wijze van spreken tijdens het rijden al de portemonnee trekken. Daarna stijgt de boete drama tisch. Motoragenten nemen de kassa mee en kunnen onderweg afre kenen. Lopen ze dan zelf niet de kans beroofd te worden? Nee, daarvoor zet de regering de Superpolitie in. De Superpolitie houdt zich met grote zaken bezig. Ze arr- resteren fotografen die op driewielers achter de kinderen van Irene aanzitten en pakken vertegenwoordigers van de makro-criminaliteit. Wie dit weekend voor 100 gul den koopt bij V&D, maakt kans op een gratis operatie in de privé-kliniek van Boerema. MERIJN DE waterleidingbedrijven van Amsterdam en Noord-Holland gaan 1,25 miljoen gulden scha devergoeding eisen van het Zwitserse concern Sandoz voor de geleden schade als ge volg van de verontreiniging van de Rijn begin november vorig jaar met van het chemi sche bedrijf afkomstige giftige stoffen. VROUWEN krijgen dezelfde mogelijkheden als mannen voor het werken in ploegen diensten, voor nacht- en zon- dagsarbeid en voor overwerk. Daardoor wordt de integratie van vrouwen in bedrijven be vorderd. Dat blijkt uit een brief van minister De Graaf van sociale zaken en werkge legenheid aan de Tweede Ka mer. DE fondswerving van de geza menlijke Kamers van Koop handel in Noord-Holland voor een snellere bouw van de tweede Coentunnel heeft tot nu toe 1,2 miljoen gulden op gebracht. De begin januari ge starte actie moet in totaal 5,5 miljoen opbrengen. DE voedingsbonden van FNV en CNV hebben besloten de zuivelconcerns DMV Campina en Melkunie in kort geding te dagvaarden. De bonden eisen dat de concerns ophouden met het overnemen van besmet werk van Coberco. Op elke overtreding van het verbod willen de bonden een dwang som van 1 miljoen gulden ge steld zien. TOT aan 1990 wordt er niet beknibbeld op de individuele huursubsidie. Staatssecretaris Heerma (Volkshuisvesting) heeft laten weten dat een be zuiniging op deze subsidie al leen mogelijk is als de lonen plotseling zeker 25 procent stijgen en tegelijkertijd de rente nog verder omlaag gaat. Volgens Heerma is de indivi duele huursubsidie absoluut noodzakelijk om huurwonin gen betaalbaar te houden voor mensen met lagere inkomens. NA overleg met de betrokken universiteiten heeft minister Deetman (onderwijs) besloten naast de hoofdvestiging in Amsterdam nog een tweede vestiging voor de opleiding tandheelkunde open te laten. Het gaat daarbij om een keus tussen de subfaculteit van de Rijksuniversiteit Groningen en die van de Katholieke Uni versiteit Nijmegen

de Stem | 1987 | | pagina 3