5 5N I 2) IEUWE MUZIEK N HET PUBLIEK verdient «lil SIC <1 t Schnabbel in Koewacht Zeeuwse babbels Bejaard protest tegen een WOV alimero nrecht Brandweer blust alles WÈÊÈm et Zogezegd T6 PAGINA ZEELAND 5 VAN ZEELAND B— wËSËËËm WÊÊÊÊÈT *piee ovut de Sc/too^ae Da loop toch am mei tegen eeh? r.k. kerkdiensten p.c. kerkdiensten pastoriediensten LTËRDAG 14 FEBRUAR11987 ;h MUZIKAAL zijn de „uvvse staten? Luister! antennes zijn gericht wat mooi is en wat blij Een veelbelovend lat waar men zich echter verkijken. Het is na- üjk een tikje uit z'n ver- l gerukt, en afkomstig j, het statenlid H. Colijn, Ie afgelopen maandag wei- heel liet van de lande- zelfs internationaal nakende Zeeuwse thting Nieuwe Muziek. |De statencommissie wel- jjn moest z'n zegje doen t een subsidie van maar t 325.000 gulden, drie lang nog wel, en dat .tide Colijn een beetje js. „Een stokpaardje van ikelen," zei hij. Veelgezegd "schien. Anderzijds: de „ifare in zijn woonplaats jujnt voor de jaarlijkse yoering meer publiek te ken dan een evenement de stichting. Dus om jar nou zoveel provincie- li voor uit te trekken; dat fat hem te ver. Colijn is statenlid namens te partijen die doorgaans let zo verlangen naar cul- le vernieuwingen, GPV RPF. Om zijn afkeer van |ieuwe Muziek duidelijk te ;en sleepte hij er meteen ar de hele Zeeuwse be- iking bij: „Hier zit de iuw niet op te wachten." innelijk heeft het statenlid rvoor in ieder geval ook prima antenne ontwik- li In een tijd van bezuini- ;en ligt een subsidie van drie ton altijd gevoelig, ir toch lieten andere sta- leden de vraag of Nieuwe iek hen blij maakt maar /er onbeantwoord. Wel- 5281 RM Boxtel tel. 04116-78222. kluistert Hennie Huis- ook hen aan de buis. verschil was dat zij on- :heid maakten tussen It een groot publiek mooi idten wat goed is voor het fturele klimaat in Zee- En Nieuwe Muziek, dat meer een jaarlijks premie van f 158,50 kontanl l na twee jaar geslaagd, dan c je het erkende vakdiplomav Vleesindustrie. Een diplomadj goed gewaardeerd wordt en ji best salaris garandeert. Ben je in het bezit van hel: L.B.O.-opleiding (B-nivo), Ma een andere gelijkwaardige ofl schrijf dan een kort briefje i naam, adres, leeftijd en vooro| leiding. Je schriftelijke sollicit kunt je richten aan de heer P.H.M. van de Ven, afdeling neelszaken. 1W— festival houdt en het be faamde Xenakis-ensemble voortbracht, is daar goed voor, vonden ze. J. Dupré, die ter linker zijde twee kleintjes verte genwoordigt (PSP/CPN), toonde zich Colijn's logische tegenhanger. Niet alleen raadde hij Colijn aan zelf eens te gaan luisteren -'wat let u'-, om te horen waar het om gaat en om het bezoe kersaantal op te krikken, ook wees hij op de voortrek kersrol van de stichting. „De eerstkomende eeuw mag je dus niet rekenen op een groot publiek." Dupré be kende overigens ook zelf nog nooit een uitvoering van Nieuwe Muziek te hebben meegemaakt. De rest van de commissie liet zich minder meeslepen met de muziek, maar liet wel een enkele wanklank horen over de hoge subsidie. Vooral van de bezoekers verwachten de statenleden een grotere bijdrage. Er werd dus een beetje beknib beld, maar Nieuwe Muziek mag van de meerderheid een jaar lang hoog van de toren blazen. Daarna hangt het af van de rijksbijdrage voor kunstuitingen, een polje waaruit Zeeland nu zeven ton wegsnoept, maar waar over het provinciebestuur weinig te zeggen heeft. Zolang Brinkman het be drag handhaaft kan gedepu teerde J. Boersma wel leven met dat gebrek aan in spraak: „Dat geld voor de kunsten is nu beschikbaar. Zo chauvinistisch ben ik wel dat ik zeg: laten we het dan ook binnen de provincie zien te houden." Voor Nieuwe Muziek bijvoorbeeld, voor lopig met de zegen van Brinkman, die niet muzika ler dan Colijn schijnt te zijn. JJ GEHOORD. En ijk een beetje goed haar toch. Iemand die d in de slappe was zal het gebeuren. En als het i overkomt. Geen man wrd. Het kan lijden. 'at dan. De ergernissen ongemakken van de man. De PZEM afre- J die onverwacht hoog lt De wasmachine die «geeft op het moment he net een paar gulden hebt gelegd voor wat s- De auto die net niet de keuring komt. Net nummertje er naast bij loterij. Het Calimero on- 'Het is niet eerlijk'. vrouwtje van in de '8 voegde daar deze een gevoelig staaltje 'vermeende onrecht aan «Onze zoon heeft einde- ;ajrJ rijbewijs gehaald en ls duur", schrijft ze ons. 1 vervolgens van zijn verdiende spaarcentjes 'acht jaar oude, APK ge- e, auto gekocht. Maar jong en wil wat meer. radio-cassette met bo- t, 'jn spaarcenten zijn °P- Pa en ma schieten »Jullie krijgen het ™delijks van mijn loon belooft zoonlief. „Hij gelukkig werk", ver- Bt ze erbij. t Vs BRANDWEERLIEDEN zijn voor geen kleintje vervaard en op veel fronten inzetbaar. Dat bleek weer eens tijdens de jaarlijkse mosselmaaltijd van De Zonnebloem. Daar waakten pompiers over de veiligheid van de talrijke fijnproevers, paraat om in te grijpen bij het minste teken van brand of an der gevaar. Tussen de bedrijven door maakten ze zich ook ver dienstelijk in de bediening, je moet tenslotte van alle markten thuis zijn. En in het blussen van bin nenbrandjes zijn de mannen natuurlijk specialist. Vandaar de vaste hand bij het inschenken! VOETBALLERS, ook al zijn ze werelberoemd, verdienen kennelijk toch minder dan de goegemeente aanneemt. Of het is puur hebzucht. Hoe dan ook, de gevierde Argentijn Maradona - wekelijks op handen gedragen door overspannen Na- politanen - heeft zijn zakelijke activiteiten nu ook uitgebeid naar Zeeuwsch-Vlaanderen. In Koewacht heeft hij, overi gens zonder de nodige ophef, een video-theek geopend. Nadere bestudering van de aanplakbiljetten leert dat gevoeld het aanbod van banden overheerst. En dat heeft eigenlijk toch ook alles met voetbal te maken. POLITIEK is vaak moeilijk te doorgronden. Zeker voor de aandachtige toehoorder. De publieke tribune in Hon- tenisse begreep er deze week helemaal niks meer van, toen A. Roctus enige opmer kelijke uitspraken lanceer de: Zoals tegen de burgemees ter: „Mag ik u nou eens een vraag stellen? U hoeft er niet op te antwoorden hoor..." Of: „Ik zou het voorstel wel kunnen steunen om geld te reserveren, maar het mag de gemeente geen geld kos ten..." Nee, dan wethouder J. Joos- sen. Die verrijkte de Neder landse taal met een nieuw woord: 'verlichtingsgarni tuur'. Een knellende vraag had CDA-er E. van Goethem. Die had bij de werkplaats van de technische dienst een in zwart plastic gehulde woonwagen gesignaleerd. „Wat", vroeg hij zich af, „gaat daarmee gebeuren?" „Daarmee", antwoordde burgemeester Kessen, „mo gen de raadsleden op vakan tie naar De Vogel". Met zo'n snelle motor zie je fietsen MET refectors niet eens. België studeert op kunst-eiland voor afval. Dat kan een mooi zooitje worden. Melk drinken in plaats van bier is ook wapen tegen su perheffing. Naast de ondeugd die nu al in Hontenisse kan worden vastgesteld gaan ze ook nog eens gokken. In Den Haag nog wel. Intussen sporten ze in Axel lustig verder. Teleac-cursist: Naar mijn cursus Chinees kan ik straks fluiten. Bestel ik maar weer eens wat in het Nederlands. Als die nieuwe dienstregeling al was ingegaan had de aanvaring met die veerboot ook niet plaatsgevonden. Via het Belgische kabelnet kun je straks in Sluis Neder land 3 wel ontvangen. De vaste zaterdagavond-klanten van het Ledeltheater moeten nu naar de video-theek. Slecht nieuws voor Panda-rijders: motoragenten in het nieuw. Het zoeken naar bezuinigingen op sport wordt in Axel een sport op zich. Neeltje Jans krijgt een (radio)actief zusje Prins fleurt voorzitter op. Het zullen eerder de hofdames geweest zijn. Het nadeel van gereedschap hebben is dat je er dan ook mee moet werken. Tweehonderd liter afgewerkte olie opgehaald in Sas van Gent. Maar hoeveel zou er in het kanaal zijn gekieperd? WIE ER OOK voor een vaste oeververbinding over de Westerschede is, de 76-ja- rige oud-binnenschipper F. van der Hoek uit Terneuzen niet. En hij steekt het ook niet onder stoelen of banken, iedereen mag het weten. Tot minister Neelie Smit-Kroes toe. Die kreeg deze week een brief van de heer Van der Hoek waarin hij de be windsvrouwe haarfijn uit de doekjes doet dat de echte Zeeuws-Vlaming niet op zo'n verbinding zit te wach ten. Nee het zijn de import- Zeeuwsvlamingen, waarvan er volgens Van der Hoek al genoeg zijn ('en er zijn ook toeristen zat') die zo nodig een brug of tunnel moeten hebben, vreemdelingen die graag het geld van anderen ver de balk smijten. „En", zo voorspelt hij de minister, „dat als ze straks half klaar zijn ze bij u op de stoep staan. Help alstublieft, de centen zijn op. Voor Van der Hoek zijn de huidige verbindingen vol doende. De boten varen netjes om het half uur en straks kan men vanuit Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen de Liefkenshoektunnel gaan gebruiken. „En die boot in Breskens moet blijven va ren. Daarover zijn alle ge meentebesturen in het wes ten het eens". J/1 Sezegd, zo gedaan, zoon is apetrots". Af- rd" ZOndag ging hij disco in Hulst. Auto, «afgesloten. Maar later toch dat zijn nieuwe oÜ,c°mpleet met bo- stolen is. „Wat een ge- afreken halen jullie ku uit- Tenminste i(MLneem aan dat het K heeft gedaan. Wat lairTu gemeen", schrijft lef ti ,et siot van haar is niet leuk om een ferotezijn. 't Gao nie goed van Ulst tot aon Kazand we ligg'm stikken achter bij de rest van't land. We vergrijz'm mee't'n dag, 't oren nie as ouwen van daogen en kleijongers? Geen, astwaor, zij je gulder nog wel 's ne kinder- waogen? 'n Eigen tillevisieprogram, ne streekraodio, 't ist'r ammel niemer bij. De fabrieken gaon weg, strek ister geen welzijnszorg meer voor ou en mij. Nie zoveel kinders mee voor de scholen, meschien is door ne goeje kant aon, 't zijn dan geen grote maor wel goeje scholen en daor schijn't om te gaon. Waor al elemael 'n begijn voor stao te bidden, da's voor 't kultu- rele gebied. Geen operaos meer, geen ballet, geen Gaazus of Paul van Vliet. Alleen nog e poor man uit de streek die wa beter zingen as de rest en dan nog 's enen die wa lekker kan lullen, maor wijjer geen pest. Meschien zedde, agge mij zo oor permeteren: „Maokt ou nie dik Free, dus is de mode, alles tesaomen val 't echt ammel nogal mee. Daor staon ons nog veel erger dingen te wachten, kijk maor's in de krant. Ook op ander gebied ligg'm wijd achter bij den overkant. E poor stoplichten d'rbij, da keumen rustug vergeten. „G'e d'op geen stikken naor ongelukken genoegt," liet Waoter- staot weten. Diefstal uit schepen, geld en zo pakken uit de kajuit van de kap- petein, is ier ook lank nie oog genoegt, echt nie wa't zou keunen zijn. En pak nou de toeristenbelastuk: wie aoi't nieWij van eigen! En toch schol 't maor aor ofdraod of we zouw'm't ook krijgen. Echt e stiksken achterstand wegwerken, meedoen mee dezen tijd. Ook da mag weer nie en omtouw 't van mijn: da raok'm ook weer kwijt." NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat 19 a zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molenstr. 62, zat 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat 17 u. zond 11 u. Ma- ria-oord, zat 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat 19 u. zond 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat om 19 u. ofwel zond om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat 19 a of wel zond 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart, zat 19 u. zond 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat 19 u., zond 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat 19 u. zond, 10 u. Breskens - H. Barbara, zat 17 u. zond 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat 19 u. zond 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 u. zond 9u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond 10.30. Huize Emma us. zond 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper, zat 19 u. zond 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Rozen burglaan, zond 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcen trum Open Hof, A. Gogelweg: zond 11.15 u. en 19 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat 19 en zond 10 u. Souburg - Martinuskerk. zond 10.30 il Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zond 8.45 il OOST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Clinge - H. Hendrikus. zat 19 u. zond 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat 19 u. zond 9.30 en 11.30 a Graauw - Maria ten Hemelopening. zat 19 u. zond 9 a St Jans teen - H. Johannes de Doper, zat. 19 a zond 10.30 a Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 17 u. en zond 10.30 a Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 19 u. zond 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19 a en zond 9.00 a Heikant - H. Theresia. zat 19 a zond 10 u. Kloosterzande-H. Martinus. zat 18.30 u. zond 10 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zat. 17 a zond 9.00 a Lamswaarde - H. Cornells, zat 19 a zond. 10 a Nieuw-Namen - H. Jozef, zat 17 a zond 10.30 a Ossenisse - H. Willibrordus. zond 10.30u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 a zond. 10 a Sluiskil - St An toni us. zat 19 a zond llu. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond 8 en 10 a Axel - H. Gregorius de Grote, zat 19 a zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond 9.30 a Sas van Gent - Maria Hemelvaart zat 19 a zond 9 en 11 a Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat 19 a zond 9.15 en 10.30 a Verrezen Christus: Maand tm. zat 19 u. zond 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond 10.30 a Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 a zond 9.45 a zaterdag 14 februari ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 a ds. H.v. Rijn (HA). Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 a ds. N. Kooren. Vlissingen ('t Anker): 9.15 a ds. N. Kooren. zondag 15 februari HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 a eerw. heer R de Mey Mecima. Axel: 10 a ds. Hoogendoorn. Biervliet: 11 a ds. Meeuse. Breskens: 9.30 a dhr. J. Sinke. Cadzand: dienst te Retranchement. Groede: 9.30 a ds. P. de Vries. Hoek: 10 a ds. W. van Meeuwen. Hontenisse: 11 a dhr. B. van der Wel, in het Poorthuis. Hoofdplaat: geen dienst Hulst: 9.30 a dhr. B. van der Wel. Nieuwvliet: 11 a dhr. Ende. Oostburg: 10 u. ds. P. Feenstra. Philippine: geen dienst Retranchement: 11 a ds. C. Balk. Sas van Gent: 11 a ds. I. Lodewijk. Schoondijke: 11 a ds. P. de Vries. Sint-Anna ter Muiden: dienst te Sluis. St-Kruis: geen dienst. Sluis: 9.30 a ds. C. Balk. Sluiskil: 9.30 a ds. I. Lodewijk. Terneuzen: Grote Kerk: 9 u. ds. L. Vo gelaar; Goede Herderkerk: 10 a ds. M. van der Meer en 19 ds. C. de Rooij Opstandingskerk: 10.30 a ds. C. de Rooij. Waterlandkerkje: 11 a ds. J. van der Hoek. IJzendijke: 9.30 a ds. Meeuse. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 9.30 a dhr. Ende. KERKDIEN- GEREFORMEERDE STEN Axel: 10 en 17 a kand. mevr. Taal- man-de Ruiter. Hoek: 10 en 15 a ds. N. de Craene, Middelburg. Terneuzen (Opstandingskerk): 9 en 17 u. dhr. D. de Best. (Noordstraatkerk): 10.30 u. dhr. D. de Best Zaamslag: 10 u. dhr. Klein. 15 a ds. R. de Jonge. Aardenburg: 10.45 a kand. M. Lorier. Breskens: 9.30 a kand. W. Jansen. 17 u. kand. van Westen. Oostburg: 9.30 a kand. M. Lorier. Schoondijke: 10 a ds. J. Paksy. 19 a kand. W. Jansen. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 9 u. ds. C. Mewe. 15 a ds. P.v.d. Laan. Terneuzen: 10.30 en 15 a ds. C. Mewe. Zaamslag: 10 en 15 a ds. P. Lok, Heemse. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 a leesdienst EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (de Kandelaar): 10 a dhr. Goudswaard. LEGER DES HEOLS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 a heiligingsdienst 19 a Samenkomst br. en zr. van Riet, Middelburg. Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onder staande pastorie te bereiken. OOST ZEEUWS VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Past A Fick, Ossenisse, tel. 01148-1647, of Ziekenhuis Hulst, tel. 01140-12651.

de Stem | 1987 | | pagina 25