en W Axel verdeeld over brandweerkazerne Zuiddorpe Handen uit ambtenaarsmouwen iELEGENHEID OETBAL VELDEN, TRIBUNE EN AFRASTERING TENNIS HULST tRAAR m/v iasisscholen Hulst •ijgen douceurtje 'Geen slapende honden wekken' Terneuzen solidair met stakers in Rotterdamse haven Hulst krijgt minder aan leges gokkasten Winter Voorjaar Zomerkollekties vooi mannen 145 - Axel B DE JONGE MStem All ZATERDAG 14 FEBRUAR11987 PAGINA ZEELAND 2 IETHOUDER APERS NEEMT MINDERHEIDSSTANDPUNT IN VAN ZEELAND 1ULST - Burgemeester en wethouders van luist willen een slordige 80.000 gulden uit- ekken voor een opknapbeurt van verschil- ERE BRUIDSREPORTAGE GEMEENTE SAS VAN GENT FREDERIK HENDRIK" Weekenddienst [Stem-redactie Jongslijden: |CK?BOr,>-0°rJ markten BIJEENKOMST IN TERNEUZEN Plaatselijk nieuws Heikant Lamswaarde Vogelwaarde Steenbergen JAARLIJKS 24 MILLE VERLIES Geen bezwaar GS tegen plannen hotel in Axel Celstraffen voor 'ware straatterreur' Video-avond in jongerencentrum T22 A, O •- xiekomte zoenen I oor particulieren bedankie, jubileum, receptie, róorte, verloving, overwinning, men. Abraham, openbare dank, aar door. mag best eens in de op de pagina familieberichten, at niet en duur hoeft het niet te egels kosten nog geen tientje), el per kolom 1,90 Eén grote ht a 2,45 Voor het plaatsen ot afbeelding met een formaat im rekenen wij 13,50 toeslag irieven op aanvraag. Bij niet- almg wordt J 4,00 adm.kosten to's worden niet geretourneerd. 6442 of geef uw tekst 2 dagen ig af bi| één van onze kantoren, i opgaven stuurt u eveneens 2 plaatsing naar Postbus 3229, da Schriftelijke opgaven worden geaccepteerd indien naam en nd zijn, ook indien Uw betaling is. Wij behouden ons het recht zonder opgaaf van redenen te weigeren, ferenlglngsnleuws i op 2 kolom op donderdag. Van een onzer verslaggevers - Burgemeester en wet- jders van Axel zijn het niet t elkaar eens over de reali- van een nieuw onder den voor de brandweer in glddorpe. ,i pe meerderheid wil er 65.000 ■jlden tegenaan gooien om de school te vertimmeren ;t brandweerkazerne en met een maar te besluiten om in 1990 een nieuw blusvoertuig aan te schaffen. Wethouder P. Apers is daar fel op tegen. Hij vindt dat alles bij het oude moet blijven en dat in 1990 dan maar eens be keken moet worden hoe ruim de gemeente in de financiële jas zit. Volgens Apers is er in het dorp best een andere stal ling te vinden voor de pom piers, zonder dat het meteen handenvol geld kost. „Als we de zaak laten zoals die is, dan houdt Zuiddorpe evengoed zijn brandweer, dan blijft de hulpverlening ge waarborgd. Misschien zitten we in 1990 beter bij kas", aldus Apers, die denkt dat er dan nog wel andere dingen zijn met een hogere prioriteit. „Bijvoorbeeld de vernieuwing van de Axelse binnenstad en de reconstructie van wegen, die in sommige gevallen hard nodig is". Volgens de wethouder gaat het niet alleen om de 65 mille die uit de algemene reserve moet worden geput. „Je moet daar nog de rente bijtellen die je derft, de stookkosten voor die nieuwe kazerne en niet te vergeten de school die je dan niet meer kunt verkopen. Zeg maar dat dat ook een ton scheelt. Dan zeg ik, de ge meente zit al niet ruim bij kas, dan moet je zorgen dat die gel den ook doelmatig besteed worden". Ook de Axelse financiële commissie bleek donderdag nogal verdeeld over de Zuid- dorpse brandweer. A. Kesbeke (CDA) schaarde zich kordaat achter het meerderheidsvoor- stel van B en W. H. Cysouw (WD) zag meer heil in de ge dachten van zijn eigen wet houder. J. Dieleman (GPV) en J. Vink (PvdA) waagden zich nog niet aan een uitspraak. ZA) willen de kwestie eerst nog eens met hun achterban be spreken. MA VERSCHUREN lerd met jullie 40-jarig huwelijks) inde sportaccommodaties. tige dag toegewenst door: Ludt hny en Jacqueline. redemorgen PA DAALMAN rtelijk gefeliciteerd st uw 25-jarig jubi- im Ma, Erna, Carla, 3t en Frans en een ot van Fifi en Duke. rote beurt accommodaties Van een onzer verslaggevers Het gaat om de renovatie van verschillende voetbal den, de zittribune op het Hulster sportpark en de frastering rond het tenniscomplex in Hulst Met de voetbalvelden is in t prioriteitenschema voor tjaar al rekening gehouden, erschillende velden, zo hou- u B en W de raad voor, be- in ouderdomsverschijn- te vertonen. Voor een naar de Gildefotograaf angs of maak een afspraak, in wij graag alle tijd voor u, ieuwstraat 54 - Terneuzen 01150-19254 fcrasmat kapot |Door intensief gebruik is de at kapot gespeeld en de ovenlaag soms sterk ver en verdicht Daardoor Inde velden bij een fikse re- inbui onbespeelbaar. Het [vel doet zich vooral voor op trainingsvelden in Sint- Clinge en Hulst On- ek heeft uitgewezen dat i totale renovatie geboden [Een specialistisch karwei, It het grondverbeteringsbe- Jijf Hay Aerts wil klaren ween kleine vijftig mille. |ln zeer slechte staat ver- I ook de zittribune op het [meentelijk sportpark. Ieder ir wordt er voor 3.000 gulden vertimmerd, maar het |tlen gevaarte is onvermij de- ten prooi gevallen aan en het is niet verant- oord er nog op te gaan zitten. Tien mille Renovatie gaat aan mate riaal zo'n 10.000 gulden kosten. Als de gemeente het materiaal betaalt wil HW'24 de renova tie in eigen beheer laten uit voeren. Als de klus af is willen B en W de tribune in eigendom én beheer aan de voetbalclub over dragen. De raad wordt nu gevraagd tien mille subsidie beschikbaar te stellen. Het geld willen B en W halen uit de pot voor onvoorziene uitga ven. Tenslotte is er nog de afras tering rond het Hulster ten niscomplex. Het toegangshek aan de Tabakstraat deugt niet meer, over een heel stuk af rastering is het gaas slecht en bovendien zijn verschillende palen doorgeroest Daardoor is een tijdje geleden al zo'n 25 meter omgewaaid. Er moet zo'n 108 meter afrastering worden vervangen. Met een nieuw toegangshek erbij komt dat op 16.500 gulden. Om deze voorziening te bekostigen wil len B en W putten uit de alge mene reserve. are basisschool le Sas van Gent ontstaat omstreeks een vacature voor de functie van uur per week (24 uur regulier 4 uur I 9)- laten wordt verwacht, dat zij eiste bevoegdheden beschikken, ring hebben met kinderen zowel uit de l de bovenbouw, f om in teamverband te werken en daar- ken over de nodige tact, I zich in te zetten voor buitenschoolse i 'mee te werken aan de invoeringspro- 1987/88, her- of bijscholingscursussen te va- tiling en uitgangspunten van het open- rwijs onderschrijven. chtlngen worden gaarne verstred Meur van de school, de heer tel. 01158-1783 (school) of 01] Sollicitaties met uitvoerige Inllcnm i voor 24 februari a.s. Ingewachte van burgemeester en wethouom Gent, postbus 28, 4550 AA Sas W» Van een onzer verslaggevers ST - De bijzondere basisscholen in de gemeente 1st kunnen nog een onverwacht 'douceurtje' tege- iet zien van 11.450 gulden. [Dat komt omdat de ge- eente volgens de staatsse- ttaris een te laag bedrag per sling heeft vastgesteld voor periode januari tot en met li 1985. [Normaal gesproken krijgen bijzondere scholen een- Me bedrag per leerling als ar het openbaar onderwijs •uitkomt. Tot nu toe heeft de «eente zich altijd met suc- feinnen beroepen op de onderingspositie die de enbare school had. Immers, Wl in de beginjaren was ar het aantal leerlingen nog '1, zodat de kosten per leer- naar verhouding een stuk ERKOOP ■Voor redactionele zaken, •Het voor bezorgklachten Ij» advertenties, kunt u ■flit weekeinde terecht bij ■Joep Trommelen 01150- lï'415- B.g.g. 01153-1534. I zondagmiddag 01150- -S,J >oa' 71 iiniAiccT NEDERLAND gloren JJneuzen, Hulst en Goes. Pjssen en telefoon- mers op pagina 2. F 2.30/13.30-17.00 uur. factie pauzen: Rein van der H (eduie-chef). Joep raaien, EmileCalon, t!,Frank Deij, Eugène Ja»o6ten. palburg: Jan Jansen. ®"tle-exploltatle aateur Zeeland: S"nu. privé tel.01150- hoger lagen dan bij het bijzon der onderwijs. Door het steeds groeiend leerlingental is dat verschil echter steeds minder geworden, zodat de staatsecre taris geen reden meer ziet voor een aparte behandeling. Enig rekenwerk leert dat in de genoemde periode het be drag per leerling voor het openbaar onderwijs ongeveer een tientje hoger uitvalt dan het bedrag dat is vastgesteld voor de bijzondere scholen. Vermenigvuldigd met een goede 1200 leerlingen betekent dit dat de gemeente alsnog voor 11.450 gulden een extra greep in de kas moet doen. „Ergens", meent wethouder W. Kayser, „is dat natuurlijk nonsens. Op grote scholen is alles aanwezig, televisie, vi deo, noem maar op. Dat kun nen ze allemaal betalen uit het bedrag per leerling. Als de openbare school nou ook eens een tv wil hebben, en die heeft daar net zo goed recht op als de andere scholen, dan moet je op de centen letten. Dat moet officieel via de begroting. En als je dan aan het eind van het jaar het kostenplaatje maakt, dan werkt die tv ook door in het bedrag per leerling dat uit de bus komt. Strikt doorge voerd tot die 11 mille betekent dat nu, omdat de openbare school een tv krijgt, krijgen ook alle andere scholen ook nog eens een tv". Sinds in augustus 1985 de wet op het basisonderwijs in werking is getreden, behoort het gereken rond bedragen per leerling tot het verleden. Im mers, nu krijgt iedere school jaarlijks een bedrag via het Rijk. AMSTERDAM, 13 februari - Aardappeltermijnmarkt: In Bintje 35-50mm werden 11 contracten verhandeld voor levering april te gen ƒ13,50 tot ƒ12,00 per 100 kg. De stemming was flauw. In Bintje 50mm werden 216 con tracten verhandel voor levering april bij een prijs van ƒ32,70 tot ƒ31,00 per 100 kg en 316 contracten levering mei tegen ƒ34,00 tot ƒ32,30. De stemming was eveneens flauw. Verhuizen brengt troep met zich mee. - FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers HULST - De geliefde mop pen over ambtenaren zijn de laatste dagen zeker niet van toepassing geweest op het personeel van de Hulster ge meentesecretarie. Daar zijn de handen flink uit de mouwen gestoken in het kader van een groot scheepse 'volksverhuizing'. Om een logischer organisa tie, aangenamere werk ruimte en een betere service aan het publiek te bewerk stelligen, is er flink gescho ven met afdelingen. Gisteren waren alle loket ten voor het publiek gesloten om de laatste spulletjes over te brengen. Gesjouw met do zen, meubilair, toetsenbor den en beeldschermen. Maandag zit iedereen op zijn nieuwe stek. De afdeling be volking is dan voortaan te vinden in het Stadskantoor, evenals de afdeling Wel zijnszorg, die voorheen in de Sportlaan zat. Vanuit het Stadskantoor hebben de mensen van gemeentewer ken op hun beurt de spul letjes weer moeten verhuizen naar het voormalige onder komen van Welzijnszorg. Kortom, bij de volksverhui zing waren zo'n honderd mensen betrokken. Maar daarmee is men er nog niet. Want binnenkort moet er ook geklust worden in het stadhuis. Algemene zaken verhuist naar boven. Perso neelszaken en Interne zaken op hun beurt weer naar be neden. Gemeentesecretaris H. van Geesbergen, aan wiens brein het reorganisatieplan is ont sproten, toonde zich gisteren een 'zeer tevreden' man. Vol lof is hij met name voor chef W. Blommaert van Gemeen tewerken en zijn mensen die de verhuizing in goede banen hebben geleid. „Als ik zie hoe onze mensen eraan gewerkt hebben, dan is dat goed uit gedacht". Niet alleen is met de reorganisatie bereikt dat de ambtenaren prettiger en doelmatiger kunnen werken. „Ik denk dat we met name ook voor de bevolking veel hebben bereikt", aldus de se cretaris. „Juist die afdelin gen die veel publiek trekken zitten nu op één adres en bo vendien gemakkelijk bereik baar". (ADVERTENTIE) Als Britain altijd al op uw verlanglijstje stond voor een fantastische vakantie, vul dan deze bon in. Stuur mij de vakantie brochure: Cottages in Engeland en Wales Cottages in Schotland Bed and breakfast en Hotel rondreizen Naam Adres Woonplaats Bon inzenden aan: ALBION Lange Belllngstraat 2 4561 ED Hulst of bel 01140-16188 Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE Burgemeester en wethou ders van Hontenisse gaan bekijken of het inventari seren van oude boerderijen inderdaad wel zo'n goede zaak is als ze eerst dachten. Een voorstel om 250 gul den subsidie te geven aan de Nationale Contactcom missie Monumentenbe scherming (NCM) is na een alarmerend betoog van H. Bruggeman (CDA) ijlings teruggetrokken. Die NCM wil alle voor oorlogse boerderijen in kaart brengen om te kijken hoe het met het boerderij enbestand is gesteld en vraagt daarvoor subsidie. „Zo'n inventarisatie is fu nest voor de ontwikkeling van de agrarische bedrij ven", betoogde Bruggeman tijdens de raadsvergade ring. Hij sprak de vrees uit dat eigenaren van zo'n his torische boerderij er, als de boerderij eenmaal geregi streerd staat, geen steen meer aan mogen vermetse- len. Laat staan uitbreiden of moderniseren. Burgemeester A. Kessen, die pas nog tijdens een bij eenkomst met agrariërs hoorde hoeveel problemen er soms zijn met Monu mentenzorg, vond Brugge- mans betoog wel hout snij den. „Je maakt er mis schien inderdaad slapende honden mee wakker. We trekken het voorstel terug. We gqan de zaak nog eens nader bekijken". Van onze correspondent TERNEUZEN - Het Zeeuws- Vlaams solidariteitscomité hield gisteren in café de Ster in Terneuzen een avond van solidariteit met de havensta kers in Rotterdam. Besloten werd om steunacties in de Terneuzense haven te onder nemen, zoals het weigeren van besmet werk en het organise ren van delegaties. „Het is genoeg geweest", zeiden de sprekers, arbeiders uit de Rotterdamse haven, te gen hun Terneuzense collega's. „Wij moeten onze bazen ver dedigen voor ons zelf en voor de jongeren. We hebben ge noeg ingeleverd voor de be lofte van behoud van arbeids plaatsen. Wees ook in de Ter neuzense situatie beducht voor flexibilisering". Met deze pro fetische woorden wilden de Rotterdamse stakers hun Ter neuzense collega's winnen voor hun strijd. Daan Hamelink, namens de ondernemingsraad van Aug. de Meijer: „De strijd in de Rotterdamse haven gaat om zaken die ook in andere secto ren spelen. Bij Aug. de Meijer konden we door actie het in voeren van de slingerploegen afwenden. Als de havensta kers winnen is dit een voor beeldfunctie voor de metaal, de scheepsbouw, de chemie, de voeding enz." De grootste bezwaren richt ten zich tijdens de solidairi- teitsbij eenkomst op de zoge naamde flexibilisering: het flexibel inzetten van perso neel, het uitbreiden van poule werking en het inzetten van uitzendkrachten. „In Rotter dam zit al meer dan de helft van het totaal aan havenar beiders in de FHB (Stichting Haven Bedrijven). De Zeeuwse havenbazen willen dit systeem ook toe gaan pas sen. Het gevolg is dat dit ten koste gaat van de arbeids voorwaarden. Wij willen niet dat de ene arbeider steeds harder en onregelmatiger moet werken, terwijl de ander in de bijstand komt. Daarom ook geen uitbreiding van ver plicht overwerk. Wij willen ons sterk maken dat er geen vasten uit terneuzen in de SHB gestort worden", zegt Dick Nimmergeers, voorzitter van de FNV-afdeling, die ove rigens op persoonlijke titel in het comité zit, evenals de an dere leden van het comité, al len kaderleden van bonden. Verder waren op deze actie avond havenvrouwen uit Rot terdam aanwezig, alsmede een afvaardiging van de PvdA België. Aan het eind van de bijeenkomst tekenden de der tig aanwezigen de verklaring van solidariteit, waarin wordt opgeroepen tot steunacties. Bejaardenschieting - In het gemeenschapscentrum 't Heike namen 62 personen deel aan de schieting. Uitslag: hoge vogel en eerste zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; tweede zij vogel: R. Smet, Koe wacht; grootste aantal (4): L. Blommaert, St.-Jansteen. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub de laatste wed strijd in de wintercompetitie. Het was een draaiende Mit chell met veertien paren. Uit slag: 1. mevrouw Van Water schoot-de heer De Schrijver, 2. mevrouw Baggen-de heer Biesbroeck, 3. mevrouw Kint- de heer De Booy. Yoga - In de voormalige kleu terschool kan men elke dins dagavond terecht voor yoga- lessen onder deskundige lei ding. De lessen duren van 18.30 tot 19.30 uur. Vrouwengilde - De politie komt op dinsdag 17 februari spreken over inbraakpreven tie voor de leden van het vrou wengilde. Introducees zijn welkom deze avond, die begint om 20.00 uur in het Gasthuis, Kleine Kerkstraat. Van een onzer verslaggevers HULST - De gemeente Hulst gaat flink wat minder beuren van de gokautomaten die in de verschillende etablissementen staan opgesteld. Tot nu toe moest iedere uit bater van een speelautomaat de gemeente jaarlijks 430 gul den per apparaat toeschuiven, een inkomstenpost van bij na 31.000 gulden. De herziening van de wet op de kansspelen heeft echter een flinke streep gehaald door dit 'goudmijntje'. Voortaan mag voor één automaat nog maar 125 gulden leges gevraagd worden en voor een tweede gokkast maar hooguit de helft. Ervan uitgaande dat verspreid in de gemeente 72 speelauto maten staan, betekent dat een jaarlijks 'verlies' van meer van 24.000 gulden. Gelukkig voor de gemeente mag het oude tarief in drie jaar geleidelijk worden afge bouwd. Dat betekent dat tot en Van een onzer verslaggevers AXEL - Gedeputeerde Staten hebben een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de plannen van de firma Im- mobouw om het voormalige ZWN-gebouw aan de Kinder dijk in Axel te vertimmeren tot luxe hotel. Dat betekent dat Immo- bouw, na afhandeling van de papierwinkel op het Axelse stadhuis, in principe met het karwei kan beginnen. Zoals bekend hebben heel wat bewoners van de Kinder dijk grote bezwaren tegen de hotelplannen. Ze vrezen voor overlast en dat het uiteindelijk zal uitdraaien op een sekshuis. Zodra de verklaring van geen bezwaar bekend ge maakt is, krijgen de omwo nenden een maand de tijd om beroep aan te tekenen bij de gemeente. Intussen kunnen ze bij de voorzitter van de Raad van State vragen om schorsing van het besluit om, in afwach ting van de behandeling van een beroepschrift, de bouwac tiviteiten te blokkeren. Wethouder P. Apers ver wacht dat men bij de Raad van State het schorsingsver- zoek zal afwijzen. „Dan moet je wel met steekhoudende ar gumenten komen. En die zijn er niet. Dus ik verwacht dat Immobouw binnen niet al te lange tijd aan de slag kan". Van onze correspondente MIDDELBURG - De 27-jarige L. K. uit Breda en de 18-jarige F. H. uit Rilland-Bath zijn vrijdag door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot ge vangenisstraffen van respec tievelijk vijf maanden, waar van twee maanden voorwaar delijk, en vier maanden, waarvan drie maanden voor waardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De mannen stonden twee weken geleden terecht, omdat zij tijdens een avondje stappen in Zeeuwsch-Vlaanderen op 31 augustus een ware straatter reur hadden uitgeoefend op hun weg langs cafés en disco's. Onder bedreiging (soms met een mes) werden willekeurige voorbijgangers van de inhoud van hun portemonnees ont daan, omdat, zo verklaarden de mannen later, 'niemand van ons geld genoeg had om uit te gaan'. Het vonnis over K. was gelijk aan de eis twee we ken geleden. Tegen H. had de officier van justitie vier maanden geëist, waarvan de Jielft voorwaardelijk. met 1989 het verlies aan in komsten beperkt blijft tot een totaalbedrag van ruim 36.000 gulden. Het negatieve verschil van 6.000 gulden voor dit jaar kan nog worden gedekt uit de pot onvoorziene uitgaven. Het nadelig verschil voor de ko mende jaren zal structureel in de begroting moeten worden opgevangen. Eventueel in de loop van dit jaar vrijkomende structurele ruimte, zo laten B en W de ge meenteraad weten, zal in ieder geval voor dat doel moeten worden gebruikt. Van een onzer verslaggevers HULST - Het Open Jongeren centrum Kontrast in Hulst houdt vandaag (zaterdag) een muziek video-avond. In het Houtenkwartier wordt dan de film Vrijdag de Dertiende ver toond, plus een video van de Engelse formatie Depeche Mo de. Verder zijn er clips te zien. Aanvang 21 uur. SINT JANSTEEN - Door een disselbreuk tussen de tractor en de eerste van twee door dit voertuig voortgetrokken aan hangwagens, geladen met stroo, raakten deze het spoor bijster en belandden deze gis termorgen tegen het hekwerk voor de r.k. basisschool aan de Wilhelminastraat te Sint Jan steen. De tractor werd be stuurd door J. de B. uit Hei kant. 'S-HEER HENDRIKSKINDE REN - Bij een donderdag avond gepleegde inbraak in de woning van P. M. werd voor een bedrag aan circa 5000 gul den aan sieraden gestolen. Men had zich toegang tot de woning verschaft door het vernielen van de achterdeur. Er was niemand thuis. KLOETINGE - Inbrekers hebben vrijdagmorgen vroeg hun slag geslagen bij de radio en t.v. handel van de firma C. te Kloetinge. Uit het pand ver dwenen vier nog voor verzen ding ingepakt staande video recorders ter waarde van on geveer 8000 gulden. Om binnen te komen had men een ruit uit een toegangs deur gesneden. Op een steen worp afstand werd tevens in gebroken in een geparkeerd- staande personenauto en daaruit nam men complete ra dio installatie plus de boxen mee. Een schadebedrag voor de eigenaar van ruim 2000 gul den. OOSTBURG - In het zieken huis te Oostburg is mevrouw E.L. Salet uit Sint Kruis op 86- jarige leeftijd overleden. Me vrouw Salet werd op donder dag 5 februari in de Bakker straat bij het oversteken door een auto aangereden. Vrijdag is zij aan haar verwondingen in het ziekenhuis bezweken. OOSTBURG - Op de Grote Beer is F.A.M.T. uit IJzendijke in een bocht in aanraking ge komen met M.L. van de L. uit Aardenburg. Dit gebeurde doordat T. vanwege de be planting de tegenligger Van de L. niet zag aankomen. Beide voertuigen werden hierbij be schadigd. WATERLANDKERKJE - Op de Turkijeweg is in een zo merwoning, eigendom van E.J.A.M.R. uit St. Gillis (Bel gië) ingebroken. Men heeft zich toegang tot de woning verschaft door aan de achter zijde een keukenraam te for ceren. Men heeft geluidsappa ratuur ontvreemd en een draagbare kleurentelevisie. Van de daders ontbreekt elk spoor.

de Stem | 1987 | | pagina 21