Inhaalduels voor zondagteams *iet Y e OPHONKBALLERS WIM EN PETER VAN WALRAVEN: Antibei Zeeland trots op eigen amateurploeg Hoek tegen Axel voor KWB-beker John Vermeule favoriet 1/2 STERK BEZET VRIJDAG 13 FEBRUAR11987 BRESKENS-MOERSE BOYS EN HONTENISSE-PHILIPPINE MSLAG - Zeeuwsch-Vlaanderen bezit twee tophonkballers. Ze- Harry vandeven25o 3i«^ernaar Belgische maatstaven gemeten, waar het niveau iets lager ligt min Nederland. Bouwplann<|Nog sterker voor nieuw stadion in Arnhem Canjels naarj Patro Eisdeij Roelofs verspeelt punt aan Doesburg SY Aloy houdt Carnavalsloop Dressuurconcours 4De Vossereyers' HOLLANDSE HOEVECROSS IN GOES Gelijk spel Slaghoutje 26 PAGINA SPORT T14 PAGINA ZEELAND 2 Van ome sportmedewerker - Voor de regionale ^VB-zondagteams staat er mager programma op de oL Derdeklasser Breskens jtvangt op eigen terrein loerse Boys en vierdeklasser [„ntenisse krijgt Philippine bezoek. De tweede klas ierteen vrije dag. Breskens, riant op kop in de erde klas, gaat het restant de competitie bijzonder otimistisch tegemoet „We ebben er trek in. Iedereen is resent, zodat we geen excuus ebben. Onze opzet is de titel pakken," aldus Breskens- „ivoerder Benny Pielaet oerse Boys lijkt op papier een bijna ongekend st< •-toernooi is donderdag] ampioenschap anker-k geen moeilijke tegenstander. Toch blijft het uitkijken ge blazen. Herstart Breskens overigens met winst, dan kan het zich op gaan maken voor de titel. Temeer, omdat de con currenten Goes en Internos elkaar in Etten-Leur moeten gaan bekampen. Naast deze twee wedstrij den in de derde klas D staat er nog een drietal duels in de vierde klas H op de rol. In een van deze wedstrijden krijgt Hontenisse Philippine op be zoek. Een wedstrijd waarin duidelijk moet worden of Hontenisse nog in eigen kan sen - behoudt van het vier deklasserschap - gelooft of niet „Voorlopig buigen we het hoofd niet Er is hard getraind om goed beslagen tevoorschijn te komen," aldus Hontenisse- trainer Wilfried Bogaert Een coach die vooralsnog zijn con tract niet heeft verlengd De reden: „Teveel kritiek vanuit een onverwachte hoek." Philippine staat er wat dat betreft beter voor. Coach Rini Dey tekende bij en zag in de voorbije winterperiode zijn met blessures kampende spe lers herstellen. „Het enige na deel is dat wij vrijwel niet ge voetbald hebben. Wat het zon dag wórdt is daarom afwach ten," stelt Philippine-doelman Kees Pladdet in zijn prognose. Dat er slechter begonnen kon worden dat tegen hekkesluiter Hontenisse, stelt de mannen uit het mosseldorp enigszins gerust Terneuzen komt in Lewe- dorp binnen de lijnen als gast van Lewedorpse Boys. De in zet is hier de derde plaats. Voor de winnaar van dit tref fen houdt het in ieder geval 'bij de top-drie blijven' in. De verliezer kan het zo goed als voor gezien houden wat de titel betreft Terneuzen ver trekt uitermate gemotiveerd naar de gastheer. „We gaan proberen kampioen te worden. Er is hard met een voltallige, proleemloze selectie getraind en dat moeten we om zien te zetten in resultaat Ik heb ver trouwen in de groep," aldus Terneuzen-begeleider Leo nard Dobbeleir. Naast deze twee duels wordt de wedstrijd RCS-Noormannen nog ge speeld. leiinpi laren van Antwerp Eagles Jan Arnouts... 250 7 Piet Vet165 7 72 JosBongere250 21131 Piet Vet22 2 21| Door Peter Snelder$ [get duo Wim en Peter van Walraven zou echter ook in de Nederlandse hoofdklas mee kunnen draaien. Dick Jaspers... 19 3 121 1. Jos Bongers... STANDEN Groep B 241131 2. Jan Arnouts12 3. Harry van de Ven2 214 4. Piet Vet20 nl 5. Dick Jaspers10 12| m )r ir 1- a- ze de ri ch >1- il- ist )Ot tie an n- als iet it- ïe- iek In [en de ide el- ;e- ol- te- in eld de on- rtij >ei- in ede ^ij- In de ikte Loos ARNHEM (ANP) - Ali| plannen van een proj wikkelaar doorgaan, vei de Arnhemse eerste-div club Vitesse eind 1989 gloednieuw stadion in hetj delijk stadsdeel. Dat stal moet worden ontwikkeld' gens het stramien van genwaard in Utrecht, dati dezelfde projectontwikke tot stand kwam. Het gaat] een stadion met zevendt zitplaatsen en vijfdt staanplaatsen, alles overdekt. Op de hoeken komen kantoren van ieder drie diepingen (15.000 viert meter) met daartussen) drijfsruimten van in vijfduizend vierkante en in de directe omgevinj het stadion een hotel met derd kamers. Het project 35 miljoen, waarvan het diongedeelte 13 a 14 m1 gulden opslokt. Volgens Sipman, vice-voorzitter de stichting Betaald V< Vitesse Arnhem, is de fi] ciering op 1,5 miljoen na rond. „Maar we hebl stofkam er nog niet door gaan, dus dat mag geen KLOOSTERZANDE Nog sterker was het re sultaat dat WBC-speler Benny Durinck tijdens de teamwedstrijden drie banden wist neer te zet ten. Eerder meldden wij abusievelijk dat hij een partij van 25 caramboles in 17 beurten voltooide. Door een administra- |bef fouije bleken dat geen 25 maar 30 caram boles te zijn. Een moyenne dus van 1.76. De eerder vermelde partij ras sterk, maar dit bleek [nog sterker. ook nge rste bleem zij n". De gemeente «mg 17.00 uur. CVC-BOK (eer- .inlas rlnmoc) crv\rt7aol Plinoo hem heeft laten weten mee te denken. De gelden voor het st moeten worden opgebraclj de hotelopbrengst, revel van kantoren en bedrijvej fondsen uit de herontv ling van het huidige spor plex Monnikenhuizen. I meente gaat op Monniken zen woningbouw plegen gens Sipman wordt het g' project budgettair uitgevoerd, hetgeen wil zonder subsidie van rijk, vincie of gemeente. Van ome sportredactie BREDA - De Belgische deklasser Patro Eisden voor de rest van het 'n"e Leo Canjels als oefenB' enci aangetrokken. Bredanaar Canjels, achtig in Essene bij Bi eerder dit seizoen bij dracht Aalst ontslagen] reeds eerder een jaar a( Eisden. Dat was in het s< '76-'77. De •aad akte uit. gin- nten ^in- hel- zeer treft gers, n de 50.00 14.00 31.25 23.62 10.16 Inlel Midlotto 6a ,f Winnende reeks: 2 - 5 - Is* 25. Reservegetal: 16. Deelnemers: 470.575. 1.783.536,--. Prij: 847.179,60. CIJFERSPEL/vignet Cijfers pel 6a Winnend getal: 724167. zen op getal: 50851. ilaats cri- r ge- t van mede irijke olten zo'n taak- sende stand op dertig kilometer va nish, toen elf man het y van 192 renners verlis de eindsprint versloe» de Spanjaard Angel KJV Uitslag: 1. Marcel Arntó km. in 3.37.39, 2. Jose Ang,, (Spa) z.t, 3. Antonio Bai i op 0.05, 4. Miguel Ang (Spa), 5. Hermino ZabaU» 7 David Cassini (Ita), 7. Jea Garde (Fra), 8. Jesus "Tjo.! 9. Casimiro Moreda (Span sisco Navarro (Spa). VOLLEYBAL ïlus-Swinta (derde divisie da- I, sporthal De Poel Goes, aan- 15.30 uur. Scheldesport- ipus (derde divisie heren), il 't Zwaantje Terneuzen, «tig 16.30 uur. De Sterre-Ever iy (derde divisie heren), sport- tSportuus Axel, aanvang 15.45 Savok-Ardito (promotieklas sporthal De Vlaanderen van Gent, aanvang 16.15 uur. "■Savok (promotieklas heren), al IJzendijke, aanvang 18.30 CVC-Voorwaarts (promo heren), sportzaal Clinge, illas dames), sportzaal Clinge, 'ang 1500 uur. VOETBAL agvoetbal KNVB afdeling [and, eerste klas: Aardenburg- burg. KORFBAL het: Tjoba-KOAG (tweede i A), sporthal Goes, aanvang [uur. Afdeling: Luctor-Animo sporthal 't Zwaantje 'Een, aanvang 15.00 uur. ■;T0GO (tweede klas A), al De Veerhoek Oostburg, Pig 16.30 uur. Zaamslag-Luc- f (tweede klas A), sporthal 't Terneuzen, aanvang fuur. basketbal "813 februari: Scheldesport 10 2 (derde klas heren), 't Zwaantje Terneuzen, [Jig 20.30 uur. Zaterdag 14 te- li: Voorwaarts 1-De Smok- 1 (eerste klas dames), ta' 't Sportuus Axel, aanvang [uur. Voorwaarts 2-Marathon de klas dames), sporthal 't «s Axel, aanvang 12.30 uur. Junkers l-De Polder 1 klas dames), sporthal Den W Hulst, aanvang 18.00 uur. sport 1-BC Sas (eerste klas sporthal 't Zwaantje Ter- aanvang 18.30 uur. Zondag «tuari: Stone Dunkers 1-De (tweede klas dames), 1 Den Dullaert Hulst, aan- "Ouur. TENNIS ff.fopetitie district zondag t'bmari: mixed-competitie: 1-TSI 3, Racketcentrum [en. aanvang 14.30 uur. De '-Souburg 2, Jacoba van '"De Schelde 3, Racketcen- iffPelle, aanvang 09.00 uur. k a-Souburg 3, Racketcen- Hapelie, aanvang 15.00 uur. ff 2-Dauwendaele, Schelde tu-l, DOS 1-TSI 2, Hal International Goes, aan- i's.00 uur. Herencompetitie: 5-SJEF, Jacoba van Beie- "gerd, Racketcentrum Ka- invang 12.00 uur. DOS- Ambacht, Racketcentrum aanvang 15.00 uur. Dom- Ir'uwendaele, MLTC-De Racketcentrum Vlissin- ""ang 13.30 uur. ZAALHOCKEY i Jympia (derde klas he- Iwrttial Den Dullaert Hulst, j 20 uur- Olympia-Ra- I Va dames), sporthal ltiir Terneuzen, aanvang .Zaalhandbal •hontenisse-Walcheren 4 Mas heren), sporthal 't l,.-; Terneuzen, aanvang 15, RV Hulst-Delta Sport Mas dames), sporthal Den Hulst, aanvang 14.50 uur. j™ GSC-Van der Voort/ iiA sportcentrum Goes, aan- ',hS ■u.ur" GSC-Delta Sport j5visie heren), Sportcen- aanvang 13.30 uur. Hij sloeg in de afgelopen competitie maar liefst achttien home-runs, één te weinig om het record te evenaren, dat op naam staat van het duo Du- molie-De Saedeleer. Ook zijn tweede plaats bij de slagmen sen met een moyenne van 0.471 uit 64 honkslagen mag er zijn. Een indrukwekkend lijstje en hij lijkt, gezien zijn leeftijd, nog lang niet aan het eind van zijn latijn. „Normaal moet je vooruitgang boeken tot zo rond je 27e jaar. De ideale leeftijd voor een honkballer. Dan beschik je over een gro tere dosis ervaring en juist aan die ervaring ontbreekt hem me nogal eens." Vijfde seizoen Hij begint straks aan zijn vijfde seizoen bij de Belgische eersteklasser. Evenals zijn broer Wim startte hij op zeer jeugdige leeftijd - 8 jaar - bij Het Zeeuwse Honk in Terneu zen. Net als Wim, vond Peter van Walraven, na benaderd te zijn van Antwerpse zijde, het tijd worden over te stappen naar een hoger niveau. Toen had hij al een selectie voor het Nederlands kadettenteam (tot 16 jaar) - en zijn broer Wim voor Jong Oranje (16-18 jaar) - achter de rug. Peter van Walraven zocht zijn heil in Antwerpen en broer Wim ging bij Sparta spelen. Dat laatste avontuur duurde precies één seizoen. Het veel tijd vergende reizen met het openbaar vervoer - vier uur onderweg naar de trainingen en wedstrijden en dat gebeurde drie keer per week - brak hem op. Nu is het tweetal al sinds enige tijd her enigd bij de Belgische topploeg Antwerp Eagles. Een stap waar beiden nog geen moment spijt van gehad hebben, want door de vier titels op rij - en dat zullen er beslist meer wor den, gezien de jeugdige leeftijd van het team - kunnen ze ook regelmatig op internationaal niveau aan de bak. „We hebben al verschillende keren aan de Europacup-wed strijden deelgenomen," zegt Peter van Walraven. De eerste keren werden we in de B- poule ingedeeld bij landen als Frankrijk, Tsjechoslowakije en nog andere. Voor die poule bleken we te sterk en zo dwon gen we selectie voor de A- poule af. Daarin kunnen we goed tegenstand bieden, maar nog geen rol van betekenis spelen. In die A-poule zijn clubs uit Nederland en Italië ondergebracht en dat zijn juist de twee toonaangevende lan den op honkbalgebied in Euro pa. Schril Zoals ik al zei, we kunnen ons staande houden en worden niet weggespeeld, maar aan winnen komen we nauwelijks toe. Vooral tegen de Italiaanse clubs is dat niet verwonder lijk. Dat zijn profclubs, die hele dagen met honkbal bezig zijn. Daar steken wij schril te gen af met onze twee trainin gen per week." Men kan gerust stellen dat honkbal een belangrijke plaats inneemt in huize Van Walraven. Want naast beide broers is moeder Van Walra ven een fanatiek supportster en treedt vader regelmatig als scheidsrechter op. Vooral Pe ter van Walraven wordt in het seizoen opgeslokt door zijn sport. Naast de twee trainin gen en twee wedstrijden voor zijn club, verzorgt hij ook de training en begeleiding van de jongste jeugd van Het Zeeuwse Honk. In het seizoen betekent dat zeven keer per week in actie komen. „Maar als je iets graag doet, is dat geen opgave," besluit de en thousiaste Zaamslagse honk baller lachend. Dat bewees de 23-jarige Wim Walraven al eerder bij het Rotterdamse Sparta en de 21-jarige Peter werd in de af gelopen competitie uitgeroe pen tot de beste honkballer van België. Daarvoor kreeg hij de MVP-prijs, een waardering voor de meest waardevolle aanvaller. Beide spelers komen uit voor Antwerp Eagles, een team dat al vier keer op rij kampioen van België werd en geen gek figuur zou slaan in de hoogste klas in Nederland. Voor Peter van Walraven is de toegekende prijs een stuk er kenning. Hij zegt: „Daar ben ik blij mee. Je bent sportman en dan streef je naar het hoog ste. Deze prijs zegt me wat, vooral omdat je puur op pres taties tijdens de wedstrijden wordt beoordeeld. Zowel in aanvallend als verdedigend opzicht Er kan dus niet mee gesjoemeld worden, zoals dat bij verkiezingen wel meer pleegt te gebeuren. Alleen je prestaties, die vertaald wor den in punten, tellen." Peter van Walraven uit Zaamslag, die vxrd uitgeroepen tot de beste in het afgelopen seizoen. honkballer van België - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. De amateurploeg van het district Zeeland. Ab Verplanke ontbreekt vanwege zijn dienstplicht. FOTO WILLEM MIERAS Van ome sportmedewerker KAPELLE-BIEZELINGE - Het district Zeeland van de KNWU zal dit seizoen met een amateurploeg deelnemen aan een aantal belangrijke wedstrijden (klassiekers) In ons land. Alle drie de Zeeuwse wielerclubs zullen daarvoor renners afstaan. De selectie van de Zeeuwse amateurploeg zal uit veertien renners bestaan. Van de WV Zeeuwsch- Vlaanderen behoren daartoe Eric Vereecken, Karei van Goethem, Peter van 't West einde, Ab Verplanke en Conno van de Sande. De ZRTC Theo Middelkamp is vertegenwoordigd door Pa trick Tolhoek, Hans Vis, Ronny de Jonge, Gerard van Antwerpen, Kees Schouwe- naar en Peter Mol, terwijl de selectie gecompleteerd wordt door Nico van de Klundert, Martin Stroosnijder en An ton van Putten van de WV Zeeland. Coördinator is Adrie de Winter, lid van het Zeeuwse districtsbestuur, die samen met ploegleider Ge rard Geerligs telkens een ploeg van acht renners zal formeren, die zal starten in een A- of een B-klassieker. Als soigneur is aangetrokken Ronald Denkelaar, terwijl Co Tolhoek als mecaniciën gaat fungeren. De Zeeuwse ploeg zal be halve aan de Zeeuwse klas siekers ook deelnemen aan de Omloop van de Baronie (29 maart), de Ronde van Overijssel (2 mei), de Omloop van de Kempen (17 mei) en de Ronde van de Achterhoek (20 juni). Voor de Omloop van de Baronie zijn inmid dels reeds vijf renners aan gewezen: Karei van Goe them, Patrick Tolhoek, Mar tin Stroosnijder, Nico van de Klundert en Anton van Put ten. Over de keuze van de drie andere renners moet nog worden overlegd. Het geld voor de districts- ploeg komt van de KNWU. De bond stelde een bedrag van 2500 gulden beschikbaar, plus 500 gulden per wedstrijd op declaratie-basis. De tot de selectie beho rende renners, die zullen ac teren in een wit-blauw shirt met daarop de tekst 'Zee land', werden woensdag avond voorgesteld in motel De Caisson in Kapelle-Bieze- linge. Tijdens deze bijeen komst stak het Zeeuwse dis- tricts-sportcommissielid Ar jan de Schipper zijn vreugde niet onder stoelen of banken met het bereikte resultaat om een Zeeuwse amateur- districtsploeg van de grond te krijgen. De Schipper: „Wij behoren momenteel tot de negen geformeerde districts- ploegen in ons land, terwijl dit in vijf andere districten nog niet is gelukt, dus we mogen in feite niet moppe ren". Toch wees De Schipper er op dat er in de toekomst wel licht nog wat problemen kunnen komen bij de afvaar diging naar bepaalde wed strijden en dan speciaal naar de Zeeuwse klassiekers. De Zeeuwse clubs zullen daarin uiteraard hun sterkste ren ners in de eigen équipe wil len opstellen, temeer omdat dit belangrijk is voor de clubsponsor. „Maar over dit alles kan nog gepraat wor den", aldus De Schipper, die voorts nog aansneed de in middels geruchtmakende en bekende 1 juni-maatregel van de Belgische wielrijders- bond. Aanvankelijk leek het er op dat de BWB voor dit jaar een uitzondering zou maken voor de amateurs, die in Zeeuwsch-Vlaanderen woonachtig zijn, en deze ren ners toestemming zou verle nen om reeds vanaf de aan vang van het seizoen deel te nemen aan wedstrijden in België. De Schipper maakte echter bekend dat hij zater dag tijdens een KNWU-bij- eenkomst had vernomen, dat de BWB de 1 juni-maatregel zou handhaven en dat het zeer wel mogelijk is dat zelfs ook junioren en nieuwelin gen uit Zeeland dit seizoen niet vóór 1 juni aan de bak mogen komen in wedstrijden bij onze zuiderburen. Van onze sportmedewerker AXEL - Nu de winter definitief afgehaakt lijkt, wordt het voor de voetballers weer tijd aan wedstrijden te gaan denken. Hoek en Axel kunnen zich gaan uitleven in een bekerduel. De overige KNVB-zaterdagteams zijn vrij van competitieverplichtingen. club waarbij Van Vugt in het seizoen 1964-1965 furore maakte door kampioen te worden in de derde klas. Een seizoen later volgde een me- nicscus-operatie. Daarna is hij, zoals hij stelt: „Te vroeg begonnen met voetballen. Re sultaat: ergernis nu." Axel en Hoek vormen zo doende de peilers waarin en waarmee Van Vugt sportief gezien meer dan regionale be kendheid kreeg. Juist deze twee clubs staan zaterdag te genover elkaar. Hoek op volle sterkte, Axel met vervangers voor Eric Deij en Alexander De Visser. Zowel Hoek als Axel ervaart het bekerduel als een prima herstart. „Wij gaan er een mooie partij van ma ken. Welke uitslag er uitrolt, zien we vanzelf. Al hoop ik uiteraard dat we winnen," stelt Axel-trainer Jaap Len- sen. Eenzelfde geest valt bij de gastheren te bespeuren. Hoek- Axel kan daardoor tegemoet gezien worden als een open duel. c Programma beker: aanvang 14.00 uur: Hoek-Axel, VOAB-Sar- to, UNA-UDI. Competitie tweede klas A: Tricht-SSS, Rozenburg- Dinteloord. Met dit bekergevecht in de voorronde om de KNVB Zuid 1-beker, begint tevens een af sluitende periode. Een inzetten van het restant in het seizoen 1986-1987. Tevens een periode waarin duidelijk wordt of Ton van Vugt Hoek vaarwel moet zeggen of niet. Deze, momen teel met een knieblessure kampende Hoek-voorzitter, moet namelijk voor zijn werk verkassen naar Assen. Een 'gedwongen' verhuizing, die alleen teniet kan worden ge daan als Van Vugt passend werk in de regio kan vinden. Lukt dat niet, dan zal Hoek binnenkort uit moeten gaan zien naar een nieuwe voorzit ter. Mark van Vugt zal dan eveneens niet meer beschik baar zijn voor Hoek, zodat de opvolger van coach Jan Doorns, de Belg Jackie Vande- walle, op zoek mag naar een nieuwe spits. Al met al dus zorgen voor de zaterdagtwee deklasser Hoek. Zoals gesteld, speelt Hoek op eigen terrein tegen de koploper uit de zon dagse vierde klas H Axel. Een TERNEUZEN - In de tweede ronde van de damestennis- competitie in het Racketcen trum Terneuzen verspeelde het team van Roelofs een kost baar puntje aan de Doesburg formatie: 3-1.. Door het gelijke spel van het duo Smolders/Wattel op de combinatie Greet Bochardt/ Anneke Meinhardt (6-6) moest een punt worden ingeleverd. De schade bleef echter be perkt, doordat Magda Roelofs en Ineke van der Klis twee winstpunten verzamelden in het duel tegen het koppel Sari Hamelink/Liesbeth van Se- ters: 9-6. In de tweede poule versloeg Boeye het Drop-team met 4-0. Van ome atletiekmedewerker GRAAUW - De Carnavals loop, die zaterdag 14 februari in Graauw wordt gehouden, betekent de afsluiting van de vijfdelige win terserie van SV Aloy. Daarmee zit het zesde seizoen er op en qua belang stelling werden weer alle re cords gebroken, althans tot nu toe. Dat zal ook zaterdag wel weer het geval zijn. „We proberen er een beetje carnaval van te maken," aldus Remy Magnus, die dan ook re kent op een aantal verklede lopers. De jeugd tot acht jaar opent de middag om kwart voor drie met een loop over 500 meter. Om 15.00 uur worden de deelnemers voor de 2,5,7 en 16 kilometer 'weggeschoten'. Na afloop volgt de prijsuitreiking in het clubgebouw van SV Aloy. Van onze paardesportmedewerker HEIKANT - In manege Hei kant aan de Vylainlaan in Heikant wordt zaterdag 14 fe bruari een indoor-dressuur- concours hippique gehouden. Alle dressuurcombinaties uit de kring Zeeuwsch-Vlaande ren zijn uitgenodigd. Er ko men in totaal 31 combinaties aan de start. Het programma wordt 's morgens om negen uur ge opend met de B-klasse, waarna achtereenvolgens de combinaties in de klassen LI, L2, Ml, M2, Z1 en Z2 in actie komen. De prijsuitreiking van de categorieën M en Z is ge pland rond 15.00 uur. In de Z-klasse slechts een drietal combinaties, te weten Bram Cambier met Natacha van De Oranjeruiters en Re- nata Mahu met Vumona van De Honteruiters in Z1 en ama zone Ingrid Beens met Silves ter van de organiserende ver eniging in Z2. De M-rubriek kent een achttal deelnemende combi naties. Twee daarvan komen uit de in de M2-categorie, na melijk Mirjam de Feber met Verano van De Vossereyers en Mia Cambier met Ursus van De Oranjeruiters. Zes combi naties leveren strijd in de Ml- klasse, te weten Gerry Mar tens met Umilah van De Vos sereyers; Lia Praet met Aph- roditer van Hulst; Luc Corne- lissens met Vazal van Hulst; Anita Rijk met Fury van De Honteruiters en Lieveke Goossens met Daktari en Ja- net Murre met Radetha, bei den van De Oranjeruiters. GOES - Het zit Leon van der Velden bepaald niet mee. De Ka- pellenaar moest de Zeeuwse crosstitel aan Piet Vonck laten en uitgerekend tijdens de sluitingscross op de Hollandse Hoeve in Goes, waaraan Piet Vonck niet deelneemt, komt John Vermeule aan de start. De Middelburger staat sa men met zijn clubmakker Kim Reynierse in Zeeland op een zame hoogte, zodat Van der Velden zich voor zijn eigen AV'56-aanhang wellicht geen illusies zal maken. De prijzen bij de senioren in de crosscompetitie, die door het duo Vonck/Van der Vel den lange tijd spannend was, zijn inmiddels verdeeld. Vonck kwam afgelopen zater dag in de Galgecross zijn vijfde zege pakken en is de nieuwe crosskampioen van Zeeland. Van der Velden pakt de minst begerenswaardige Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de Ador- damestenniscompetitie deel den de teams van Slaghoutje en Boskreek 1 de punten: 2-2. Winst leverde het duel op voor het duo Annie de Feber/Mar- griet den Exter, dat met 9-6 triomfeerde over de combina tie Dity Boeckhout/Jolanda Wisse. De overwinning van het koppel Wisse/Blackman, dat met 9-6 baas bleef over het duo Lies van Doeselaar/Sari Moret, bracht de teams op ge lijke hoogte. Overige uitslagen: Siewert-Su- perstars 4-0, Visser-Van Waes 2-2, Ador 2-Philippine 2-2, Roava-Bon- dewel 3-1. plaats in de sport, de tweede, terwijl Johan de Vlieger vrij wel zeker is van het brons. Daar zal ook Sam Polderman zich wel bij neergelegd heb ben. Vonck en Polderman stappen beiden de komende maanden over naar de vetera nen. Een enorme aanwinst voor deze categorie, waarin Ad Tierie zonder problemen in staat moet worden geacht zijn titel zaterdag te prolongeren op de Hollandse Hoeve. Bij de senioren wordt nog geknokt om de vijfde tot de tiende plaats in het klasse ment, want ze zijn er allemaal in Goes, mét Jan de Bart, Rian van de Broecke, Piet Wester- weele, Jan Guiljam, Jan de Wilde en Peter Wielaard. De senioren gaan samen met de veteranen om 14.35 uur van start voor hun 11.600 meter. Eerder al, om 14.15 uur, slui ten de dames en A-meisjes de crosscompetitie af. Aangezien er voor de dames en dames veteranen maar één klasse ment wordt opgemaakt, pro longeert veterane Jopie Daane hier haar titel. Traditiege trouw openen de pupillen om 12.00 uur het programma. Eveneens volgens traditie zor gen de prestatielopers voor de dagsluiting. Zij gaan van start om 15.30 uur. De secretariaatswerkzaam heden worden verricht in de sporthal bij het recreatiecen trum de Hollandse Hoeve, waar tevens in ruime mate kleed- en douche-accommoda tie aanwezig is.

de Stem | 1987 | | pagina 7