Drie minuten een grote ster Geert van den Dungen verovert zuiden met Bach T ransplantatie in Het Capitool Géén dak boven je hoofd. VANAVOND FINALE VAN DE SOUNDMIX SHOW Zelfmoordpoging O verlij dens- acte van Liberace geweigerd ZATERDAG I FEBRUAR119871 IzATERDAG 7 FEBRUAR11987 nsdrecht Zorg: zaam Vermaning GUSTA V LEONHARDT IN WAALSE KERK IN BREDA Super Channel al in de problemen Uw steun geeft mensen nieuwe kansen. Giro 100200. I T2 PAGINA GIDS 1 f ff' f,%a De zusters leven ook niet - FOTO'S DE STEM/BEN STEFFEN hof n de hulpverlening, met buiten mwen waren de religieuzen vroege die heel wat in gang hebben ge jes opleiden was in die tijd hee jeerd. Onze oversten waren ooi stuk zelfstandige types. Zij lietei bepalen door de bisschop of ree zetten zelf de lijnen uit". De ordi k een heel democratische woon hap: er is een bestuur dat is sa ld uit leden van de congregatie leid bepalen. vrouw in de katholieke kerk nog idergeschikt aan de man, w hebben niet dezelfde rechten Bij één van de twee dagelijkse ten is de 'huispastor' aanwezig regelen ze zelf. Deze rector P woont bij de zusters, hij hoort" ij- [onique kan zich behoorlijk o over de ondergeschiktheid van „Ik ken een zuster in Roosen werkt als pastor. Zij heeft hel tudeerd als een priester, heeft de- misschien betere capaciteiten z geen sacramenten uitreiken om n vrouw is. Ik zeg: kijk naar dt van de mensen". [onique verwacht dat de zusters jaar of twintig zo door kunnen /e moeten het hier voor elkaar ïouden. Kijken naar de geest van taar maatschappelijke ontvvikki' te zijn ook bezig met allerlei dit' de zienswijzen van deze tijd. W tmen over allerlei dingen, Vanuii tur zijn een aantal werkgroepen ebed en bezinning' organiseert al' raites bijvoorbeeld. We hebben groep voor gerichtheid naar ba te zorgen dat we onze ogen goec aden. Die organiseert discussies lei onderwerpen". teel is er een cursus over de vre- hte, waaraan verschillende van ters deelnemen. Ikzelf ben vtf e keren een Franciscaanse klein groepje naar het hek van :1 indruk op me gemaakt. Mef massale demonstratie. Toch zijn ïgen in ons huis verdeeld over cwestie. Er zijn zusters bij die a loeten hebben van de acties van groepen vredesactivisten en 'zijdig van houden", ei fronten gebeurt er dus nog e in en buiten het klooster van1 van Etten'. De zusters zijn zo re beseffen dat het kloosterleven td een aflopende zaak is. „Ik de^ belangrijk deel van het kapil is, wordt doorgesluisd naar In®1' aar zullen ze binnen een paar W tandige congregatie beginnen. D" ij ook wel financieel blijven sten- ar ondertussen blijven we dooi» i Henny Huisman repeteert met Joan Dorder (Cheryl Barnes), terwijl de ander kandidaten aan tafeltjes zitten te wachten. Vanavond wordt op Nederland 1 tussen 20.2S en 22 uur getoond wie de eerste prijs heeft gewonnen. - fotoanefo Door jan Koesen De sterren zijn nep, de tranen zijn echt. Het zijn afgeleide goden en godinnen van de showbusiness. Ze komen uit de Lage Landen, maar drie minuten zijn ze Al Jar- reau, Frank Sinatra, Janis Joplin, of Barry Gibb uit de droomfabrieken. Daarna weer Ricardo Polak uit Oosterhout, Jean-Pierre van der Sluis uit Amsterdam, Gina de Boer uit Veendam en Tonny Bodar uit Rosma len. In drie minuten moet ze proberen om zelf een echte ster te worden. Gerard Jo ling is het toch ook gelukt, al werd hij des tijds slechts derde. Vanavond beleeft de Soundmix Show van de KRO de finale. Afgelopen dinsdag was 's mid dags de generale en 's avonds de opname. Door Studio Aalsmeer gieren de zenuwen. Een im mens decor, de bakfiets van presentator Henny Huisman, camera's als tanks gereed om op te rukken, een plafond bezaaid met spots en lich ten, jonge meisjes in hupse glitterdingen met twirl-stokjes. Daarachter kleedkamers in neon, decorstukken en holle ruimten vol techniek, vol kleine mensjes met een bonkend hart. De Soundmix Show, begonnen als een lolletje voor volwassenen, is nu geëvolueerd tot imita ties van wereldartiesten. Je moet echt kunnen zingen en echt kunnen showen om mee te doen. De tien die tot de finale zijn doorgedrongen heb ben 1500 concurrenten achter zich gelaten. De formule is een succes gebleken. Kijk- en waarderingscijfers zijn hoog, maar worden toch iets overtroffen door de variant voor kinderen, de Mini Playback Show. Henny Huisman loopt rond in fluweelzwarte smoking met disco-sjerp. Studio-baas Joop van den Ende geeft laatste aanwijzingen. Omdat het de finale is, zijn er details veranderd. Deze maal geen jury met als vaste beoordelaars de choreo graaf Barry Stevens en journalist/brilleverko- per Jacques d'Ancona plus gasten, maar zes groepen van ieder vijf, gerecruteerd uit publiek, tv-regisseurs, diskjockeys, theaterbureaus, pla- tenproducers en tv-journalisten. De tien winnaars uit vorige Soundmixen zijn aan tafeltjes met blauwe kaarsen en cham pagne-koelers gerangschikt. Joop van den Ende trekt zorgzaam de hemdsmouwen van zijn pre sentator op. „Joop voelt zich nergens te goed voor", fluistert een technicus mij in de oren. „Bij een van de 1-2-3-shows kwamen er kamelen in de show die begonnen te schijten. En Joop was er meteen bij, met stoffer en blik om de stront op te scheppen". Daar dreunt de openingstune door het gewelf. En Henny fietst schommelend naar voren op de dictaten van de regie. Voor een dansgroep blijft de populaire Nederlander staan. Uit het niets is hij voortgekomen. Nu prijkt zijn beeltenis op auto's en gebruikt Meneer Philips zijn hoofd om tv's te verkopen. De eerste kandidaat. 'Gilbert O'Sullivan', compleet met pet en knickerbocker-tweed gaat naast de presentator staan. Nummer twee. 'Whitney Houston' zal 'Saving all my love' ten gehore brengen. Nummer drie. „Dames en He ren, Al Jarreau". Het valt me op hoe hoog de kwaliteit is van deze amateurs. Het klinkt wat vlakker en onpersoonlijker dan bij de origine len, maar talent is onloochenbaar aanwezig. Dan komt een klapstuk: 'Janis Joplin' oftewel Gina uit Veendam, een markante verschijning die zich al jaren tot alter ego van de betreurde, verloederde Janis heeft gemaakt. „De wilde boerendochter" roept Henny jolig knipogend uit. Ze komt op, legt het mollige lijf te rusten op een chaise longue waarbij een tafeltje met whisky, schopt haar muilen uit, ontdoet zich van rode sjaal, daar gaat nog een wikkel, en glinsterend, blikkerend stuift ze naar voren met 'Me and Bobby McGee'. De kandidaten worden afgewerkt. Henny heeft intussen iets gemakkelijkers aangetrok ken. 'Cheryl Barnes' uit Spijkenisse zingt 'Easy to be hard,', afgelost door een Berlicumse 'Sha- kin' Stevens' die in zijn tijd ook al een Elvis- kloon was. Uit Rosmalen stapt 'Barry Gibb' naar voren. Hij heeft een gelukwens van de Bee- Gees bij zich en toont die als een monstrans. Dan komt 'Frank Sinatra' op. De vorige week was hij zelfs tot Sonja doorgedrongen. Hij zet de bril af, betreedt het plankier, steekt een sigaret op, neemt plaats op de barkruk en begint met 'All my tomorrows'. Twee magere zusjes affichiëren zich als Elaine Page en Barbare Dickson en uit de schrale boezems breekt passie los. Het laatste lied wordt vertolkt door 'Tom Jones', in het da gelijkse leven shoarma-verkoper te Amsterdam. „Ik wil artiest worden", verklaart David Re- guan. Henny heeft een laatste vermaning voor de artiesten. „Gooi er maar uit wat je denkt, wat je voelt, je mag kwaad zijn of huilen, het dondert niet. We kunnen het nog altijd eruit monteren." De lichten doven, de camera's bevriezen, in het restaurant van de studio schuif ik aan bij Henny Huisman die gemelijk in een broodje bijt. Hij is niet vreselijk gecharmeerd van een interview. „Tijdens de Generale van vanmiddag heb ik me ingehouden. Ik mag mijn kruit niet ver schieten, ik spaar mezelf." Welke ster zou hij zelf willen imiteren? Hap, frons, lelijk gezicht, die vraag is hem wel twintig keer gesteld, sorry, dan langzaam: „Cliff Richard". Andere boeg: jouw artiesten kruipen in de huid van een an der, dat kan toch nooit tot ware artiestendom voeren? Hij geeft het toe, maar het laat hem ta melijk koud. De kijkcijfers zijn prima, zegt hij. Kijk, 55% scoren tegen de EO of U zij de Glorie, dat is hem gelukt, maar daar is niks aan. Maar 45% als er op het andere net een topprogramma is, ja, dat is andere koek! De Soundmix Show vindt Huisman interessanter dan de Playback- show voor kinderen, „maar dat is wel enig om te doen," zegt de kindervrind. Is het nu per se nodig met jouw inkomen voor Philips te adverteren? vraag ik opruiend en Henny legt bedachtzaam het broodje neer. Nu pas krijg ik langere antwoorden dan enkele let tergrepen. „Ik doe het natuurlijk voor de poen, dat geef ik toe, maar ik zou toch niet alles doen. Die apparaten liggen me wel, maar adverteren met eh..een wasborstel, dat doe ik niet." Denkt enige tijd na, diept vervolgens zijn ethos uit. „En ook niet met bier, neeen sigaretten, doe ik ook niet. Maar apparaten..die zijn interessant. En het is een goed produkt hoor, van Philips," voegt hij hier onbezoldigd aan toe. En het is acht uur. De studio is volgestroomd met ex-kandidaten, plus vrienden en familie en gewone nieuwsgierigen. Na tweeëneenhalf urn- is de winnaar bekend. Gehoorzaam stort het pu bliek zich in extase. Tranen, kussen, bloemen. Als de laatste bezoeker de mist inschuifelt, rol len decorbouwers de set van 'Moordspel' naar voren. Want het leven gaat altijd door. Door Henk Egbers Br was, na een publikatie in e Stem, een onverwacht in Woendrecht g - tofe belangstelling het vorig inciscaanse vredeswacWfc^ uit ^iand en West- r* r rj- 7r:;,voor de activiteiten >asis lopen en daar bidden,® an het Bach collegium Bre- vuuvnuoowu LFijjTWJu -v-i van concerten, iezj.ii- congregatie blijft bestaan t°' .^^studiedagen ed. wordt ge uster overlijdt. We bouwen wel jven niet rustig afwachten tot aldus de animator en diri- ervan, Geert van Dungen. M programma voor '87 en '88 '"middels bekend. „De grote 9PPer is wel het optreden Gustav Leonhardt op 8 tart met een clavecimbelre- Dat is uniek. Hij komt spelen beneden de grote rraren. Ik geloof dat hij er W het laatst in 1976 optrad; 1 Middelburg." Zoals eerder gemeld is dit >Uegium een vervolg op het topese Muziekjaar '85, ®arin Johann Sebastian acn herdacht werd. Door van concerten, lezin- a"hteen Bach-traditie in het en op te bouwen. Van Zen: „jai ik heb me erover 'honderd dat we zoveel res- uit Zeeland kregen. Ik dat dit veroorzaakt wordt door het feit dat er iïi deze provincie ook geen sprake is van een echte Bach- traditie." Geert van den Dungen han teert daarbij het optreden van ad hoc-koren. Ieder jaar houdt hij audities onder zangers voor het uitvoeren van grote koorwerken van Bach. Ko mend seizoen staat niet min der dan Bach's Hohe Messe op het programma. Het koor dat daarvoor gerecruteerd werd met zangers uit plaatsen als Steenbergen, Roosendaal, Bre da, Hoeven, Etten-Leur, Til burg etc. verschilt voor veertig procent met het koor dat vorig startseizoen motetten van Bach instudeerde. Een soort Zuidwest-Nederland-koor, dat door zijn speciafieke Bach-opzet zich geen concur rent voelt van het inmiddels vermaarde Brabantkoor. De belangstelling was in het startseizoen zeer verheugend, zodat de toekomst - met subsi dies van onder meer de pro vincie en enkele sponsors - met vertrouwen uitgebouwd wordt. Gestart wordt met een lezing door Marinus Kasber- gen op 11 februari in de Stede lijke Muziekschool te Breda; 20.00 uur. Aansluitend bij zijn lezing het vorig seizoen over de getallensymboliek bij Bach, spitst hij dit geveven toe op de Hohe Messe, die op 25 septem ber onder leiding van Geert van Dungen uitgevoerd wordt in de Grote Kerk van Breda. Met een eigen orkest, solisten uit Amerika, Engeland en het Nederlands Kamerkoor. Bijzonder uitgekeken wordt naar het clavecimbelrecital door Gustav Leonhardt op zondag 8 maart om 15.30 uur in de Waalse Kerk te Breda. De ruimte is betrekkelijk klein, maar het Collegium meent geen concessies te mogen doen aan de akoustiek door een gro tere ruimte af te huren. De be langstelling zal ongetwijfeld groot zijn. Wie het eerst komt, het eerst maalt met de toe gangskaarten (tel. 076-653431). Leonhardt, die in 1980 de Eras- musprijs kreeg, is onder meer door zijn concerten in Europa, de Verenigde Staten, Japan en Australië vermaard om zijn clavecimbelspel. In 1967 speelde hij de hoofdrol in de film van Staub: Cronik der Anna Magdalena Bach. Hij maakte talrijke grammofoon platen en ontving in '83 en '84 eredoctoraten. Tijdens het concert in Breda - Van den Dungen: „Ik kreeg inspraak bij de samenstelling van het programma" - speelt hij be halve onder meer BWV 998 en 813 zijn eigen bewerking van een vioolsonate van Bach (BWV 1005). Voor het seizoen 1988 staan geprogrammeerd een lezing van de Pieter van Dijk over de rhetoriek bij Bach: een cello recital door Monique Bartels en uitvoering door het koor van een tweetal cantates van Bach, terwijl het orkest Bran- denburgse concerten voor zijn rekening neemt. Geert van den Dungen: „Ondanks de scepsis die aanankelijk bij an dere koren in de regio tegen ons initiatief bestond, blijken de activiteiten van het Bach Collegium steeds meer aan te slaan." Van onze correspondent Roger Simons LONDEN - Het nieuwe Britse Super Channel dat een week in de ether is, zit al in de pro blemen. Sommige van zijn programma's kunnen niet op de buis gebracht worden, om dat bepaalde acteurs en actri ces heruitzending ervan nog niet hebben goedgekeurd. 'EastEnders' werd al ingetrok ken wegens een clausule in de overeenkomst tussen Equity, de almachtige bond van Britse acteurs en actrices, de BBC en diverse commerciële tv-maat- schappijen die ongeveer 80 procent van de programma's zouden leveren. Deze afzonderlijke bepaling zegt dat de omroepen die Su per Channel wensen te voor zien van de nodige program ma's eerst elk lid van Equity toestemming moeten vragen. Van de BBC krijgt Super Channel nu te horen, dat pro gramma's zoals 'Dr Who', 'Some Mothers Do 'Ave Them', 'Are You Being Served?' en 'Hotel du Lac' bij gebrek aan de vereiste goedkeuring waar schijnlijk niet per satelliet op de Westeuropese beeldscher men gebracht kunnen worden. Omdat Equity geen over eenkomst heeft bereikt met de Vereniging van Britse Film en TV-producers mag Super Channel, waarvan de pro gramma's door premier That cher 'the Best of British' (de beste Britse) zijn gedoopt, ook niet "The Professionals' en 'The Flame Trees of Thika' uitzenden. BBC Enterprises en de verkoopafdelingen van de 'onafhankelijke' tv-maat- schappijen hebben duizenden toestemmingsformulieren ge stuurd naar Equity-leden, op dat al een deel van de uitgeko zen programma's op Super Channel gebracht zou kunnen worden. Maar telkens wanneer deze formulieren niet tijdig worden geretourneerd of wanneer ar tiesten of hun impressario's voorlopig weigeren toestem ming tot uitzending te geven, zit er niet anders op dan de be wuste programma's in te trek ken. „Van het moment dat Equity eiste dat elk van zijn leden individueel om zijn of haar toestemming zou worden gevraagd, was het duidelijk dat wij in de problemen zou den komen te zitten", aldus een van de BBC-directeuren. „Het is kompleet onmogelijk gebleken zo'n 300 impressa rio's en wie weet hoeveel ar tiesten tijdig te raadplegen. Wij wisten van tevoren dat de gestelde tijdslimiet te nipt was gekozen om het alsnog te kun nen halen. De uitzendingen van SuperChannel zijn veel te vroeg begonnen." De BBC en de Britse 'onaf hankelijke' commerciële tv hebben Super Channel elk een pakket programma's toege zegd ter waarde van telkens 1,6 miljoen pond. Deze over eenkomst geldt voor het eerste jaar van Super Channels be staan. In Londen wordt aan genomen dat naar deze pro gramma's bijna 7 miljoen mensen in 14 landen zouden kunnen kijken. LOS ANGELES (AP) - Autori teiten in de Amerikaanse staat Californië hebben geweigerd de overlijdensacte van de showman Liberace te aan vaarden wegens geruchten dat de entertainer, die op 67-jarige leeftijd overleed, aan aids zou hebben geleden. In Californië moeten sterf gevallen waarbij het vermoe den van een besmettelijke ziekte bestaat worden onder zocht door een gerechtelijke lijkschouwer. De arts die de acte heeft op gesteld heeft de doodsoorzaak omschreven als hartstilstand veroorzaakt door subacute en- cefalopathie, een vorm van hersenontsteking. Woordvoer ders namens de familie heb ben geruchten als zou Libe race aan aids hebben geleden ontkend. 'Als je dit leest ben ik er niet meer' was de titel van een bijna avondvullend programma dat de AVRO dinsdag uitzond. Een man wil zelfmoord plegen, maar belandt tegen zijn zin in een psychiatrisch ziekenhuis. Het recht van de man om zich te suicideren, zoals de deskundigen dat noemen, botste keihard met de plicht van de staat alle onderdanen te verzorgen en te beschermen (ook tegen zichzelf). De gebeurtenissen werden nagespeeld, we waren getuige van de rechtzaak en tenslotte werd onder leiding van Ria Bremer, de bezorgde moeder, over het probleem gediscussieerd. Sommige kijkers zullen moeite gehad hebben spel en werkelijkheid van elkaar te scheiden (de rol van de man in kwestie werd nagespeeld) en er kwam geen duidelijk antwoord op de vraag hoe het nu met de patient is. Maar er moet gezegd worden dat het een geslaagde poging was een bizar probleem begrijpelijk in beeld te brengen. Opmerkelijk is dat de AVRO een hele avond 'opofferde' aan de zelfmoordproblematiek. Een suicide-poging van Wibo van de Linde? Juist op die dinsdagavond heeft deze omroep hoog gescoord. Het is de populairste tv-avond. In de laatste maanden van 1986 keken 3,2 miljoen mensen (27%) naar de AVRO. De toppers, 'In de hoofdrol' en 'Wedden dat' trokken op die dinsdagavond veel meer kijkers, meer dan twee keer zo veel zelfs. Daarmee bleef de AVRO de TROS net voor. Op de vrijdagavond scoorde de TROS een fractie lager: 3,1 miljoen kijkers. Je kunt zeggen: de AVRO heeft een makkie op dinsdagavond, want op het andere net zit de NOS en die trekt maar een paar kijkers met toneel- en emancipatie-programma's en Panoramiek. In feite zie je al de verhouding die er het volgende seizoen zal zijn tussen het populaire net Nederland 2 en de serieuze NOS-zender Nederland 3. De AVRO zal straks op dat hoog scorende ATV- net komen met TROS en Veronica. Dat net wordt beschouwd als springplank naar commerciële tv. Veronica en de Tros hebben laten weten dat ze best als zelfstandige onderneming buiten het veilige omroepbestel verder willen. De AVRO doet wat aarzelender. Wat wil de AVRO eigenlijk? Welke plannen heeft Wibo van de Linde? In de eerste plaats wil de AVRO scoren en dat lukt nog steeds. 'Wedden dat' is een gigantische hit. Verantwoordelij k daarvoor is Joop van den Ende, de koning van de ongebonden tv-makers. Eind vorig jaar opende hij in Aalsmeer een kolossale studio in de voormalige veilinghallen. De bazen in Hilversum bijten hun sigaren kapot van afgunst en vermorzelen de telefoon als ze meneer Van den Ende moeten vragen of ze André van Duin, Henny Huisman of Ron Brands teder een bod mogen doen voor een programma. Joop van den Ende levert grote shows en tv- series, van de 'Soundmix Show' tot 'Dossier Verhulst', en hij zou in zijn eenfje dat populaire net Nederland 2 met gemak kunnen vullen. Hij lijkt machtiger dan de omroepdirecteuren, maar in het programma van Van Kooten en De Bie zagen we zondagavond dat zijn macht beperkt is, als hij werkt met de AVRO. „Kunt u zorgen dat ik in het panel kom van Wedden Dat?", vroeg Van Kooten plagerig en Joop van den Ende antwoordde ongeduldig: „Daar beslis ik niet over. Dan moet u bij Wibo van de Linde zijn. Wilt u nu de zaal verlaten?" Wibo is dus nog steeds hoger dan Joop van den Ende. Hij lijkt de AVRO in een stevige greep te hebben. Een paar jaar geleden werd hij binnengehaald om de vergrijsde AVRO in nieuwe banen te leiden. Hij doet dat op een eigenzinnige manier: veel publiekstrekkers, maar ook lange discussieprogramma's over moeilijke onderwerpen en een actualiteitenprogramma (Televizier) dat het meer in de diepte zoekt dan de concurrenten en dus ook meer verrassingen oplevert. Eigenlijk houdt Wibo de AVRO op het óude spoor. Hij doet als directeur geen opgewonden uitspraken over commerciële avonturen, zoals Cees den Daas van de TROS. We mogen haast veronderstellen dat de AVRO onder leiding van Van de Linde binnen het omroepsysteem blijft, als de grote neutrale club die het altijd al was. Daarmee verhindert Wibo in zijn eentje dat we binnen een paar j aar een écht commercieel tv-net hebben. Hij is niet de spectuculaire vernieuwer, maar de man die er ales aan doet de status quo te handhaven. Sinds hij het weekblad 'Deze Week' verspeelde, stapt Wibo kennelijk niet meer in commerciële avontuurtjes. HILVERSUM (ANP) - In het NOS-televisiepro- gramma het Capitool zondag (Ned. 2, 12.00 uur) een discussie over het onderwerp 'orgaan transplantatie'. Aan de discussie onder leiding van Fred Verbakei wordt deelgenomen door Jan van der Does de Wille- bois, cardioloog in het Diaconessenziekenhuis in Utrecht, G. Kootstra, chirurg in Maastricht, mevr. E. Borst-Eilers, vicp-voorzitter van de gezondheidsraad en mevr. F. Laning-Boersema, arts en lid van de Tweede-Kamer voor het CDA. De NCRV-televisierubriek Hier en nu is zondag (Ned. 1, 22.35 uur) in het kader van het jaar van de daklozen geheel gewijd aan de verstedelijking in de derde wereld, waar in het jaar 2000 anderhalf tdt twee miljard mensen in krot- (ADVERTENTIE) Kijk zondagavond om 22.35 uur njVS op Ned. I naar de Hier en Nu reportage over Het Jaar van de Daklozen. Een gezamenlijke actie van Novib en Unesco. ten zullen leven. Naast eigen reportages uit Thailand en Mexico, onder meer gesprek ken met ontwikkelingsdes- kundige prins Claus, minister Bukman van Ontwikkelings samenwerking en ir. Cor Dijk graaf van de Nederlandse Ha bitat-commissie. In de KRO-televisierubriek Brandpunt, zaterdag (Ned. 1, 17.40 uur), onder meer aan dacht voor de armoede in Zambia, met gesprekken met enkele kamerleden die bin nenkort een bezoek aan dit land zullen brengen. Voorts een eigen reportage over het 'schandaal' rond de inval van Scotland Yard bij de BBC om vermeende veiligheidslekken op te kunnen sporen. In het sportgedeelte een samenvat ting van de Engelse voetbal wedstrijd Lester-Wimbledon.

de Stem | 1987 | | pagina 29