Lijsttrekkers naar Politiek Café Axel EN NG Magere Zeeuwse deelname aan NK indoor HC5 'Meer oog voor kleine wensen9 Geen steun aan themadag vrouwen 987 VOOR AANLEG VAN WOONTVAGENCENTRUM GELEGENHEID W. Bogaart weg bij Hontenisse PHIUPS VIDEO- WRITER «TERDAG 7 FEBRUAR11987 :rt de wuppies uien assurantiën VAN ZEELAND erneuzense ehaalt egisseurs- iploma IICHTING: bouwkunde ietechniek chniek chniek en stechniek ïtechniek chniek ietechniek tering en techniek ietechniek wkunde (onde Midden beland start anuit Goes RODE YAMAHA RD 50 GESTOLEN Tel. 01140-16131 >ol J/eekenddienst Stem red actie AXEL - B en W van Axel houden ondanks de politieke weerstand die is gegroeid vast aan de locatie Buitenweg als meeste ideale plaats voor de aanleg van een tweede woonwagen centrum. Kritiek !^de VIDEOWRITER Geraniumstraat 32 4537 RE TERNEUZEN Telefoon 01150-17342 Alternatieven EINDRAPPORT BINNNENSTAD HULST OVERHANDIGD Clinge Lamswaarde Sint-Jansteen Kloosterzande BENW AXEL WEIGEREN ELKE MEDEWERKING COC houdt thema-avond ubriek om te zoenen l Voor particulieren «s, bedankje, jubileum, receptie, leboorte, verloving, overwinning, tarnen. Abraham, openbare dank, naar door, mag best eens in de el op de pagina familieberichten, dat niet en duur hoeft het niet te regels kosten nog geen tientje), igel per kolom 1,90. Eén grote icht a 2,45. Voor het plaatsen to of afbeelding met een formaat mm rekenen wij f 13,50 toeslag, tarieven op aanvraag. Bij niet- etaling wordt 4,00 adm kosten :oto's worden niet geretourneerd. :36442 of geef uw tekst 2 dagen >ing af bij één van onze kantoren, ke opgaven stuurt u eveneens 2 ór plaatsing naar Postbus 3229, eda Schriftelijke opgaven worden d geaccepteerd indien naam en .end zijn, ook indien Uw betaling d is. Wij behouden ons het recht en zonder opgaaf van redenen te weigeren. Verenlgingsnieuws nd op 2 kolom op donderdag. Van een onzer verslaggevers XEL - De gezamenlijke af- igen van CDA, PvdA en i in Axel houden op vrij- 13 februari een Politiek afé. Het forum wordt die vond gevormd door de lijst eers van de de drie grote ,rtijen in de Zeeuwse Pro- [Qciale Staten. De lijsttrekkers, R. Barbé DA), G. de Vries-Hommes VdA) en J. de Voogd (WD) aan in de komende verkie- ngsstrij d slechts twee maal iet elkaar in debat. Naast rjaardag ibbi© en jubileum. W.A. ALL-RISK v.a. 180.- 385.- v.a. 144.- 293.- ENVERZEKERING per mnd. v.a. 105.90 mlnastraat 78, St-Jansteen Tel. 01140-13268 ik 's avonds bereikbaar. T22 PAGINA ZEELAND 2 hun ontmoeting in Axel staat op 2 maart een forumavond in Middelburg op het program ma. Daarom hebben de Axelse politieke partijen gekozen voor een regionale opzet en worden partij afdelingen en raadsleden uit de andere Zeeuwsvlaamse gemeenten uitgenodigd. Tijdens het politieke treffen worden drie thema's behan deld. Gestart wordt met 'Werkgelegenheid en stimule ring economie', daarna 'Wes- terscheldeverbindingen en de Zeeuwsvlaamse infrastruc tuur'. De avond wordt besloten met het thema 'Ouderenbeleid, gezondheidszorg en milieu'. Ieder thema begint met een drie minuten durende inlei ding door elk forumlid. Ver volgens krijgt het publiek een half uur de tijd om vragen te stellen. Om te voorkomen dat de lijsttrekkers de avond vul len, krijgt het publiek tijdens de discussies voorrang op de politici. De Axelse partij afdelingen hebben in het verleden vaker gezamenlijke verkiezings avonden gehouden. Voor het eerst is nu gekozen voor de vorm van een politiek café. Dergelijke bijeenkomsten waarop de gemeentepolitiek inzet was, hebben model ge staan voor de lijsttrekkers avond. Gespreksleider van de avond is A. Huijsmans van het VEJV uit Hulst. De rol van vragensteller is weggelegd voor twee journalisten, J. Jan sen (De Stem) en P. Oggel (Agrarisch Dagblad). Zij heb ben de taak de discussies op gang te brengen en daarmee te voorkomen dat het treffen in oppervlakkigheden verzandt. Het politiek café wordt ge houden in de grote zaal van cultureel centrum De Halle in Axel. De avond begint om 19.45 uur. Van een onzer verslaggevers aan 79, tsbo- CRNEUZEN - De regisseuse ,o de Toneelgroep Terneu- 10, M. de Groot, is geslaagd oor het landelijk diploma !or amateurregisseurs. Alsnoa harteliik aefelJ Zij is de eerste vrouw die dit OA I ploma behaalt. De opvoering teerd met jullie 25-jaij het gtuk Terug naar de [tuur', die vorige week aatsvond, was voor haar een ndexamenproject. OES - De Ronde van Mid- tn-Zeeland vertrekt dit jaar Goes. Dat geldt zowel voor profs als voor de amateurs aan de Zeeuwse klassieker illen deelnemen. In Goes ligt, gewoonlijk, ook de fi- laatste vijf jaar vertrok karavaan uit Vlissingen, laar omdat de Miro niet meer hoofdsponsor zal fungeren, irde men naar Goes terug, aar het vertrekpunt precies il liggen is nog niet bekend, voorzitter van het organi- irend comité hierover: „Het it starten we vanaf de [rote Markt maar of we daar vergunning voor krijgen oet worden afgewacht. Is dat :t realiseerbaar, dan is het d zeker dat de start plaats- idt bij de AKF-fabriek aan Zwembadweg waar tevens finish ligt. De aankomst is ar voor het publiek zeker zo ntrekkelijk als aan de Berg- ïg" Louwerse deelde verder i, dat Schouwen-Duiveland tlin de route zal worden op tomen. Vorig jaar was dit ilhet geval. „We kunnen dit ir geen gebruik maken van Stormvloedkering om ■houwen te bereiken en de «landbrug mogen we maar nmaal passeren, daarom dit sluit," aldus Louwerse. Hij legt daar aan toe: „We heb- n de mogelijkheid nog wel ier ogen gezien om eventu- Renesse als vertrekpunt te ezen, omdat diverse spon- rs op Schouwen-Duiveland il geïnteresseerd waren, aar uiteindelijk bleek dit sh niet te realiseren, omdat financiële kant van de zaak tuurlijk toch de doorslag aft. De Ziektekosten Verze- 'ing Mij. (ZHV) te Goes is 'jaar bereid om als hoofd- onsor op te treden en mede arom namen we uiteindelijk besluit om in Goes te ver- ihken." Schouwen zal, zo deelde uwerse mee, volgend jaar, anneer de Stormvloedkering reed is, zeker worden opge- men in de route van de suwse Ronde. op zondagavond 25 januari 5L1-121187 Terug te bezorgen tegen beloning van 200. °°r redactionele aangele- fflheden, dus niet voor ad- ertenties en bezorgklach- kunt u dit weekend tank Deij aanspreken. Tel. "40-10630. B.g.g. 01153-1534. «hdagmiddag 01150-17920. Locatie Buitenweg blijft favoriet bij B en W Axel Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De deelname van de Zeeuwen aan het nationale indoorkampioenschap, dat komend week einde in Den Haag gehouden wordt, is mager. Dat valt waarschijnlijk te wijten aan de vrij pittige limieten die de KNAU heeft gesteld. Van een onzer verslaggevers Het college weet zich in die keuze gesteund door de stichting Woonwagenwerk Zeeuwsch-Vlaanderen en de provinciale locatiekeuzecommissie. Volgens de locatiekeuze commissie voldoet de plaats aan de Buitenweg, in het cen trum van Axel, aan de provin ciale uitgangspunten en de rijkscriteria die voor woonwa gencentra gelden. De Buiten weg is ook de eerste keus van de toekomstige woonwagen bewoners. Die hebben dat eind vorig jaar aan B en W laten weten. Mocht de locatie aan de Bui tenweg niet haalbaar zijn, dan willen de woonwagenbewo ners, het gaat in totaal om vijf wagens, graag in Zuiddorpe staan. Daar hebben ze hun oog laten vallen op het weiland naast de basischool aan de Boekweitstraat. Een belangrijke rol bij de keuze, voor zowel het college als de bewoners, speelt het feit dat de grond aan de Buiten weg eigendom is van de ge meente. Verschillende proce dures kunnen daardoor sneller worden afgehandeld. De keuze van B en W, die nu voor het eerst in een raads voorstel is vastgelegd, is al Van onze sportmedewerker KLOOSTERZANDE - Trainer Wilfried Bogaart verlaat na dit seizoen het keurkorps van vierdeklasser Hontenisse. In overleg met het bestuur is be sloten er na de tweejarige ver bintenis een punt achter te zetten. „We hebben gezamenlijk besloten om dit seizoen in een zo goed mogelijke samenwer king en met inzet van beide partijen te beëindigen," deelde Hontenisse-voorzitter Wies van Kerkhove mee. Honte nisse speelt zondag om 14.30 uur een vriendschappelijk duel tegen Schoondijke. (ADVERTENTIE De mogelijk heden van een tekstverwerker de eenvoud van een schrijfmachine. Het opslaan en bewerken van tekst is pas echt eenvoudig met de nieuwe Philips Videowriter. Kristalhelder beeldscherm, floppy disc drive, ergonomisch toetsen bord en stille printer zijn in één apparaat gecombineerd om u snel en gemakkelijk brieven, rapporten, scripties etc.^. foutloos en keung aanwijzing op het scherm. l4J„vne"etjes tekstopslag op één1 floppy disc. "Gebouwd Engels woorden °oek met 50.000 woorden. Jjjpleet inclusief voet, f 999/ w Hal alles voor maar Incl. BTW KANTOORMACHINES COMPUTERSYSTEMEN OFFICE SUPPLIES door een meerderheid van de raad fel bekritiseerd. CDA, WD en GPV vinden de Bui tenweg geen geschikte locatie. Op dit moment is een bestem mingsplan voor het centrum van Axel in voorbereiding. Vooruitlopend op ontwikke lingen die eventueel gaan ko men, ondermeer de invulling van het Szydklowskiplein, vinden genoemde partijen het ongepast dit stukje grond nu al te vergeven. WD'er T. Marteyn hekelde onlangs nog het gedrag van het college hierover. B en W komen met deze locatie op het moment dat een voorberei- dingsbesluit voor de binnen stad van kracht is. De af spraak is dat in die periode geen enkele actie wordt on dernomen. Marteyn vindt dat B en W met die handelswijze in overtreding zijn. De drie politieke tegenstan ders van de locatie aan de Bui tenweg, die tot nu toe door slechts een klein aantal om wonenden worden bijgestaan, hebben bij het college al alter natieven aangedragen. Het CDA heeft maar liefst vijf lo caties op de stoep van het stadhuis gedeponeerd. Het GPV wil dat het woonwagen centrum naast de sporthal komt. De raad heeft over de ver schillende mogelijkheden kortgeleden nog achter geslo ten deuren gesproken. Deze worden voorlopig nog niet verder in ogenschouw geno men. B en W willen eerst pro beren deze locatie er door te krijgen. De commissie voor VROM mag zich als eerste over de materie buigen. De vergadering, op woensdag 11 februari, begint om 20.00 uur. Toch zijn er medaillekani- daten met Karen Glerum bij de meisjes A op de 800 meter. Het Vlissingse talent zal ook op de 1500 meter van de partij zijn. Ivan Beck van RKHAV komt in actie tijdens het ko gelstoten bij de jongens A met de wetenschap dat hij vorig jaar in Zuidlaren bij de B-ju- nioren de titel voor zich opeis te. Zij clubgenoot Michel Geij- sels kan bij de jongens B op de 60 en 100 meter voor een ver rasing zorgen. Grote afwezige is Schelde- sport-senior Alfons Franke- vijle, in het verleden op de sprintnummers vaak medail lewinnaar. De in Gent woon achtige atleet sukkelt nog steeds met een onwillige achil lespees. Niet zeker of ze van start kunnen gaan in de Hout- rusthallen zijn Gert van der Weele op de 800 en 1500 meter en Erik Stigter, eveneens op de 800 meter. Ook de deelname van Theo Dingemans (60 me ter) en B-junior Kees Houte- pen (800 meter) is nog niet ze ker. Deze vier AV'56-atleten staan op de reservelijst. Voor RKHAV komen in actie: Lies- beth van de Acker meisjes A 60 meter, haar zusje Susan en Anja Verstraeten bij de meis jes B op dezelfde afstand, ter wijl Susan van de Acker ook deelneemt aan het versprin gen, en Laurenzo Jansen bij de jongens B 400 meter. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Directeur C. van Leuven reikt aan burgemeester F. Jacobs het eindverslag uit. Van een onzer verslaggevers HULST - Het college moet meer oog hebben voor de kleine wensen die de burge rij heeft. Misschien zitten er zaken bij die met weinig geld snel kunnen worden opgelost. Het geeft de bur gers in ieder geval de indruk dat er rekening met hen wordt gehouden. Want als er namelijk al aan kleine za ken geen aandacht wordt besteed hoe kan de burger dan het vertrouwen krijgen dat er serieus aan grotere projecten wordt gewerkt. Met die kritische noot overhandigde directeur C. van Leuven van het Hulster Gemeenschapswerk giste ren aan burgemeester F. Ja cobs van de gemeente Hulst het eindverslag van de in spraakronden over de plan nen voor de binnenstad van Hulst. Van Leuven toonde zich trots over belangstel ling die er van uiteenlo pende zijde voor de in spraakavonden is geweest. Met name de belangstelling van de raadsleden, die op die manier zelf kennis konden nemen van de ideeën die on der de bevolking leven, deed Van Leuven deugd. Burgemeester F. Jacobs wentelde de kritiek af op de financiële positie van de ge meente. Hij was met Van Leuven blij dat Hulst met het fenomeen van de in spraak heeft leren leven maar waarschuwde meteen voor al te optimistische stemming onder de bevol king. „De burger krijgt op die manier wel gelegenheid om zijn wensen kenbaar te maken maar men moet niet vergeten dat de realisering van die wensen wel eens lang kan uitblijven", aldus Jacobs. Het krappe gemeen telijk budget laat snel rea geren vaak niet toe. Het zelfde geldt volgens de bur gemeester ook voor de kleine dingen waar Van Leuven met nadruk op ha merde. „Ze blijven liggen omdat ze toch allemaal geld kosten". Plaatselijk nieuws Voorlichtingsmiddag - De Ka tholieke Bond voor Ouderen afdeling Clinge houdt dinsdag 13 februari in het gemeen schapshuis Malpertuus een voorlichtingsmiddag over de veiligheid in en rond het huis. Docente is mevrouw Aronson uit Hulst en alle ouderen en gehandicapten zijn welkom. De middag begint om 13.30 uur. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub de negende wed strijd van de wintercompeti tie. Het was een Howell 10 met 12 paren. Uitslag: 1. mevrouw Kint-de heer De Booy, 2. da mes Pouwels-Van der Wiele, 3. heren De Waal-Van der Wie len. Kaarting - Aan de kaarting voor ouderen in het gemeen schapscentrum De Warande namen maar liefst 62 personen deel. Deze kaarting telt mee voor het eindklassement. Uit slag: 1. A. Esseling, 2. me vrouw Peters, beiden Hulst; 3. P. Hemelaar, St.-Jansteen, 4. R. van de Branden, Hulst. Playback-show - Zaterdag 14 februari wordt in het gemeen schapscentrum De Warande een playback-show en song festival gehouden. De middag begint om 14.30 uur. 's Avonds is er voor de jeugd vanaf 12 jaar een diseo-avond. Aan vang 19.00 uur. Kaartmiddag - Waarschijn lijk zullen zondag de voetbal wedstrijden op Kloosterzande geen doorgang kunnen vinden in verband met de toestand van de velden. Mocht dit in derdaad zo zijn, dan houdt de voetbalvereniging Hontenisse voor haar leden, donateurs en familieleden een kaartmiddag in de kantine van de club. Deze kaarting begint om 13.30 uur en er kan worden inge schreven vanaf 13.00 uur. Van een onzer verslaggevers AXEL - B en W van Axel voe len er weinig voor de Werk groep 8 maart financieel te steunen met de organisatie van een themadag over femi nistische theologie. De werkgroep wil op 8 maart, de internationale vrou wendag, kerkelijke en niet kerkelijke vrouwen bij elkaar brengen. De begroting voor die dag is op 7.150 gulden ge raamd. Aan vijf gemeenten Axel, Sas van Gent, Hulst, Hontenisse en Terneuzen is om een bijdrage van 1230 gul den gevraagd. De werkgroep komt na het verrekenen van de bijdrage van de deelnemers een vijfvoud van dat bedrag tekort. B en W van Axel weigeren elke medewerking omdat naar hun zin de dag met veel min der geld op poten kan worden gezet. De post amusement 3500 gulden staat volgens het col lege niet in verhouding met de overige uitgaven. Ook het be drag, 250 gulden, dat voor kin deropvang is uitgetrokken acht het college te hoog. Verder vinden B en W het een vreemde zaak dat niet een van de participerende organi saties voor een bijdrage in de kosten is gevraagd. „Indien de post amusement vervalt en de kosten van de vrijwilligers tot redelijke proporties worden teruggebracht moet het moge lijk zijn dit gebeuren te fina- cieren met behulp van de te ontvangen deelnemersbijdra gen en enige financiële in breng van participerenden groeperingen", aldus het colle ge. Het legt de raad verder voor dat de rijksbijdrage voor emanciepatieactiviteiten al is opgesnoept zodat het volledige bedrag voor rekening van de gemeente komt. Overigens heeft de werk groep vorig jaar een themadag met subsidie van de provincie gehouden. Omdat het echter om een eenmalige bijdrage ging is de werkgroep genood zaakt nu de gemeente aan te klampen. Wat milder gestemd is het college over het verzoek van het Comité Nationaal Ge schenk om prinses Juliana en prins Bernhard een vet cadeau te geven voor hun 50 jarig hu welijksfeest. Het comité vindt 2 cent per inwoners een cor rect gebaar. B en W nemen die gedachte over en stellen de bijdrage van Axel voor het ca deau op 250 gulden. Het veejaarmarktcomité uit Zuiddorpe klopt evenmin te vergeefs aan bij het gemeente bestuur. Vanwege het gewel dige succes bij de viering van Zuiddorpe 750 jaar wil het co mité een oude traditie, de vee markt weer in ere herstellen. Axel en Koewacht krijgen elk respectievelijk 900 en 600 gul den voor de organisatie. B en W vinden dat Zuiddorpe ook 600 gulden moet krijgen. De voorstellen worden woensdag 11 februari in de commissies welzijn en financiën bespro ken. AXEL - In Cultureel Centrum 'De Halle' (Axel) houdt het COC regio Zeeuwsch-Vlaan deren een thema-avond op 11 februari over het onderwerp 'coming-out', ofwel 'hoe kom ik ervoor uit?'. De avond be gint om 20.00 uur. Het COC heeft de ervaring, dat heel wat homoseksuelen en lesbiënnes Zeeuwsch- Vlaanderen verlaten en elders gaan wonen, al zijn er ook wel die in de Zeeuws-Vlaamse ge meenschap kunnen functione ren. „Toch is gemakkelijker om in de anonimiteit van de grote stad (of Randstad) te wonen", aldus penningmeester Roman Gelderland, „men loopt in deze streek altijd het risico te worden afgewezen als homoseksueel, vooral in een klein plaatsje. In een dorp is men aange wezen op buren, werk of colle ga's. Tenslotte zegt men wel 'Zeeuwsch-Vlaanderen is een groot dorp', iedereen kent iedereen." Er wordt ter illustratie van het gegeven van deze avond een video-film gedraaid, die wordt gevolgd door een dis cussie.

de Stem | 1987 | | pagina 19