CORN BOYS-TRAINER LEVIEN DIELEMAN: Geert Jan Mechelinck blijkt optimistisch Paul Seghers is ambitieus Wedstrijden Zebra in Sas van Gent HvFFPH Clubavond voor arbiters iTERDAG 7 FEBRUAR11987 VAN ZEELAND 'CLINGE MOET RUIMSCHOOTS IN MIDDENMOOT KUNNEN EINDIGEN' SAS VAN GENT/ AXEL - Opvallend was de bijzonder sterke serie wedstrijden van Corn Boys net voor de winterstop. De laatste zes duels leverden zoveel punten op, dat de ploeg van trainer Levien Dieleman opschoof naar een plaats in de sub-top. Temeer opvallend, omdat de competitiestart veel te wensen over liet. fHVV'24 MOET AGRESSIEVER GAAN SPELEN' NT TECHNICS INT TECHNICI TROMONTEURS Geluk T14 PAGINA SPORT 3 Door Rinus Verberkmoes CLINGE - Met nog acht competitiewedstrijden te gaan behoort zondag-derde klasser Clinge nog altijd tot de degradatiekandidaten. Een vaststelling die gezien de ranglijst, zij het met pijn en moeite, gedeeld wordt door Clinge-middenvelder Geert Jan Mechelinck. Het is tevens een stek die hem niet verontrust, Hij stelt: „We staan te laag. Clinge kan meer en zal dat bewij zen." In dat oordeel staat hij overigens niet alleen. Ieder een die wat met de formatie van de grensdorpbewoners te maken heeft, denkt daar zo over. De overtuiging dat de selectiegroep meer in de mars heeft dan men tot nu toe heeft laten zien, over heerst het pissimisme. Een van die facetten die daaraan meewerken is, zoals Meche linck stelt: „Het in een rustig vaarwater terecht gekomen zijn. Clinge kan nu eindelijk weer eens aan voetballen gaan denken." Dit tot rust gekomen zijn slaat voor een deel op het reilen en zeilen binnen het Clinge-bestuur en het optre den en aanblijven van de in Terneuzen woonachtige trainer George de Block. Im mers, in de laatste paar jaar volgde Fons Cornells tus sentijds Jo de Block als trai ner op om vervolgens die functie weer over te dragen aan Walter van Duyse. Deze mocht na enkele maanden zijn biezen pakken en plaats maken voor interum-coach Rob Haak. Deze maakte vervolgens het seizoen vol en kreeg de huidige trainer De Block als opvolger. Al met al zaken die bepaald niet als rustgevende medi cijnen aan te merken waren. Clinge 'overleefde' deze perikelen en lijkt nu weer op het goede spoor te zitten. Geert-Jan Mechelinkc: „Clinge is een goede vereni ging. die momenteel wacht tot de vlam, in gunstige zin, Dit gewoon voetballen be gon voor Geert-Jan Meche linck in Westdorpe. Als jonge knaap meldde hij zich aan bij RIA, om daar ver volgens furore te maken. Drie jaar geleden verkaste hij naar Clinge. RIA ging het daarna, mede door an dere aderlatingen, slecht. Dat de inmiddels naar Hulst verhuisde Mechelinck voor Clinge uitkomt, is niet zo on logisch. „Mijn werk is in Clinge. Ik ben namelijk ver- pleegkundige-groepsbege- leider op De Sterre en dan heb je met Clinge te maken. Vandaar Clinge," aldus Me chelinck, die inmdidels dit seizoen tot beste Clingenaar is gedoopt. Dat Clinge met aanstor mende jonge krachten als Pascal Delforge, Pascal de Block, Walter Bonte en Jan de Visser niet gecharmeerd is van het etiket 'degradant' is om meer dan één reden niet onlogisch. Immers, dit jaar vieren de Clingenaren het zestig-jarig bestaan. Een jubileumviering waar Me chelinck nu al naar uitkijkt. „Het hoogtepunt, althans voor mij dan, wordt de wed strijd tegen KV Mechelen in juli of augustus," meldt hij. Voor het zover is moet Clinge het derdeklasser- schap veilig stellen. Temeer, omdat, zoals Geert-Jan Me chelinkc stelt: „De derde klas een aantrekkelijke klas is, omdat alle teams aan elk aar gewaagd zijn en ze elk aar in punten weinig toege ven." Slechts één uitzonde ring maakt hij. En dat is voor Breskens. „De beste ploeg," besluit Geert-Jan Mechelinck, die naast zijn optredens bij Clinge regel matig te vinden is bij zaal voetbalwedstrijden van Groosman/Smulders in de ZVA'81-competitie en in mi ni-voetbalduels in België. 'Binnen drie laar promoveren' Door Peter Snelders Die competitie-opening deed veronderstellen, dat Corn Boys dit seizoen met een erg bescheiden klasse ring genoegen zou moeten nemen. Uit de eerste drie competitiewedstrijden behaalde de ploeg slechts één punt en het voetbal dat men in die periode speelde was bepaald niet om over naar huis te schrijven. i» iê n» en technisch installatie- nd. Zeer succesvol en middelgrote projecten op arming, piping, eine projectteams. Voor de irvan een niet te grote sen in een grote organisatie a MTS. Een professioneel op diverse projecten, g-branche achten wij een ten aan de afdeling 0 AD Bergen op Zoom, een sollicitatieformulier. Paul Seghers, de vrije verdediger van de Hulsterse HW'24, acht zijn team nog lang niet unsloos voor de titel in de vierde klas H. - foto wim kooyman. t uit een groep internationaal onstruktiebureaus voor de ustrie, utiliteit en overheid, ken zijn. jnstruction Revision B.V, en regeltechnisch gebied ning, inspection, start-up, e chemische, petrochemische, t opdrachtenpakket zijn er ten TERDAM, ANTWERPEN en 1&R. en instrumentatietechnische ustrie. l/l&R. chnieken. idustrie. Door Rinus Verberkmoes IULST - Voordat de competitie begon, en zelfs adat een kwart van het aantal te spelen wed- itrijden was afgewerkt, was HW'24 torenhoog iavoriet voor de titel in de vierde klas H. Een loofdrol die het pal voor de winterstop ver- ijeelde door enkele nederlagen op rij. Een tik behoorlijk aankwam, maar HW'24 niet itak. Integendeel. „In de resterende wedstrij- Itn komen wij terug," oordeelt HW'24-vrije 'erdediger Paul Seghers. Dat Seghers zich optimistisch uitlaat, ligt 'oor een deel in het gegeven, dat de Hulstena- in nog een pittig programma af te werken lebben. Seghers: „Wij krijgen zowel Axel, Phi- ippme als Terneuzen nog te bestrijden op eigen 'eld. Dus wat dat betreft hebben we alles nog n eigen hand." Dat met name tegen Axel nog vat goed moet worden gemaakt, is een feit dat 'ast staat. Immers, deze koploper slaagde er in iW'24 zijn eerste nederlaag toe te brengen in ien duel waarin de Hulstenaren de toon aanga- 'en, maar door blunders de winst uit handen Saven. Een ommekeer, die voor de toenmalige IW'24-doelman Jos van de Kinderen afhaken stekende. Seghers kwam eveneens niet onge- chonden uit de strijd tevoorschijn. Hij liep in Ie slotminuut een blessure op, die hem vijf we ten aan de kant hield. Weken waarin van Koe vacht, RCS en Biervliet werd verloren. HW'24 tende daarmee tevens zijn traditionele jaar- Ükse inzinking. Seghers: „Door die malaise zijn we vier pun- en achterop geraakt. En dat is ten opzichte van ndere jaren weinig. Ik ben daarom optimis- Isch over het verdere verloop van de competi- le." Dat HW'24 telkens als de bespeelbaarheid 'an de velden wat minder wordt in de fout iaat, heeft volgens Seghers te maken met het te reinig agressieve spel. Hij zegt: „HW'24 houdt «t te mooi en gaat daardoor het schip in." Met ndere woorden, de formatie van coach Rinus egers moet effectiever gaan spelen, fachten Door het netjes en kort te houden verspeel den de Hulstenaren al enkele jaren achtereen de titel. Seghers: „We wachten al vijf jaar op het kampioenschap. En dat moet dit seizoen eindelijk eens ongedaan gemaakt worden. Te meer, omdat ik tijdens mijn HW'24-loopbaan nog te weinig hoogtepunten heb meegemaakt. En aangezien ik met mijn 26 jaar al tot de 'oud jes' behoor, wordt het tijd dat we derdeklasser worden. Want in die klas moeten we mee kun nen komen. Zeker als je bedenkt dat een team op zijn sterkst is als de leeftijd rond de 27 jaar gemiddeld ligt. Bij ons ligt dat gemiddelde mo menteel rond de 23 jaar." Dat Paul Seghers, sinds zijn zevende jaar ac tief bij HW'24 en als het ware op het voetbal veld opgegroeid, omdat pa Alfons 25 jaar jeugd leider was, dit seizoen als vrije verdediger werd geposteerd, verraste velen. Want juist op die stek staat meestal een speler, die redelijk tot goed kan koppen. En juist koppen is bepaald niet zijn sterkste kant. „Bij ons is dat niet zo be langrijk. Eric Heyndrickx knapt dat werk als voorstopper op. Dat werkt tot nu toe prima," verduidelijkt Seghers. Een ander facet dat het optimisme in de HW'24-rangen versterkt, is de trainingsaan- pak. Seghers: „Momenteel is het zo, dat ieder een minimaal twee keer getraind moet hebben wil hij zondag mogen meespelen. Trainingen waarbij de zaken stevig aangepakt worden. Er worden niet alleen partijtjes gespeeld om de winter door te komen. Daarnaast wordt er kei hard gewerkt om de sfeer optimaal te maken en te houden. Het langlaufen in de Ardennen dat we onlangs deden, is daar een voorbeeld van. Trouwens, de invloed van de supportersclub, de club van honderd, begint zich nu ook te mani festeren. Al met al zaken die de dadendrang de juiste richting instuwen. Vandaar ook dat ik HW'24 nog niet kansloos acht, al moet ik er kennen, dat RCS de beste indruk van alle teams op me gemaakt heeft. Eenvoudig wordt het voor ons niet, maar het moet kunnen. Daar ben ik, en samen met mij velen in Hulst, van over tuigd." M&R. ndustrie. |T -| T/" 1 elektromonteui nmloop Koewacht diploma. e elektrotechniek. diploma. n regelinstallaties. nland kan tot de mogelijkheden ennis van Engels en/of Frans Van onze atletiekmedewerker OEWACHT - In Koewacht aat zaterdag 7 februari de 'eede Berlaer-trimloop op de leada. Een initiatief van de "ewachtse trimloper Jo Da rt. die samen met de voetbal- ireniging Koewacht en het raauwse SV Aloy voor de or- misatie heeft gezorgd. te pasfoto, kunt U richten aan- sion B.V. m -4621066 ikelijk van dt een leningen en aboden, ;ering, n iliteiten n. De afstanden die kunnen worden gelopen bedragen 2, 5S 7 en 12 kilometer. Alle afstan den worden tegelijkertijd om 15.00 uur weggeschoten. Er kan worden ingeschreven in de kantine van de voetbalver eniging Koewacht vanaf 14.00 uur. Start en aankomst zijn gesitueerd bij het voetbalcom plex. e Brauwweg 22-28, 3125 - Dordrecht - Groningen echt - Zoeterwoude 14 AS Rotterdam AE Schiedam Van onze sportredactie S.\s VAN GENT In sporthal De Vlaanderen te Sas van worden zaterdag 7 februari bij de gymnastiekvereni- THOR, onder auspiciën van de Zeeuws Brabantse sorfr^"18 (Zebra), de kringkampioenschappen en per- "onlijke C-kampioenschappen van de provincie Zeeland «wouden. Idoor THOR georganiseerde wedstrijden zijn be te voor de categorieën meisjes, jeugdturnsters, turn- rs-junioren en turnsters-senioren. s Morgens komen om tien uur komen de meisjes in actie L wde middaguren volgt de strijd voor de overige groe- stri fi intumen begint al om negen uur. De middagwed- om van6en aan om 14.00 uur en het inturnen hiervoor 00 uur. De prijsuitreiking is gepland om 17.00 uur. Van onze sportredactie AXEL - De scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren houdt donderdag 26 fe bruari een clubavond in 'Mos sel- en Palinghuis Axel' aan de Tuinstraat in Axel. De bij eenkomst begint om half acht. Deze clubavond staat in het teken van de spelregels, zowel voor het zaal- als het veld- voetbal. Deze spelregelavond zal worden geleid en verzorgd door Ad van Beek, docent van de KNVB afdeling Zeeland, die voor de Zeeuws-Vlaamse arbiters een interessant pro gramma in elkaar heeft gezet. Deze spelregels zijn voor iedere scheidsrechter belang rijk, maar vooral voor de KNVB-arbiters in verband met de verplichte spelregel- toetsen en voor hen die zich opgegeven hebben deel te ne men aan de voorronde van de spelregel wedstrijden voor scheidsrechters op vrijdag 27 februari in Kruiningen. Geen ideale start dus voor trainer Levien Dieleman, die het zich toch ietwat anders moet hebben voorgesteld, om dat Corn Boys verschillende jaren daarvoor tot een dege lijke sub-topper in de eerste klas afdeling behoorde. Daarna herstelde het team zich enigszins en werden goede met slechte resultaten afgewisseld, maar die periode leverde toch wat punten op. De kentering kwam eigenlijk zes wedstrijden voor de win terstop toen die resterende duels elf punten opleverden en de ploeg opschoof vanuit een vrijwel kansloze positie naar een plaats in de sub-top. „Het scheelt nog vier punten en dat is toch heel wat om op te halen," zegt trainer Levien Dieleman. „Maar het is niet onmogelijk, dat is bewezen, want in de laatste vijf duels liepen we toch vijf punten in op Walcheren. Wij wonnen steeds en die ploeg speelde vijf keer gelijk. Dat is een heel verschil met de competitie start, maar denk niet dat we nu ineens oogstrelend voetbal spelen. Dat zeker niet, maar er gaat meer overtuiging van de ploeg uit en men is bereid wat meer te knokken. Daarnaast hebben we ook wat geluk gehad. Wij zijn geen ploeg om grote uitslagen te maken. Diverse keren hebben we met één goal verschil ge wonnen. Dan kun je net zo goed gelijk spelen of verliezen. Aan de andere kant zeg ik, dat je natuurlijk geen elf punten uit zes wedstrijden pakt met geluk alleen. Dan moeten er beslist ook voetbalkwaliteiten aanwezig zijn. En die zijn er, want nu ik alle ploegen in deze klas al eens aan het werk heb gezien durf ik te stellen, dat alleen Walcheren qua voetbal meer indruk maakt. Maar ook die ploeg is te pakken. Dat team lijkt me wat ver zadigd, mogelijk doordat er verschillende spelers in staan die op hoger niveau gespeeld hebben en alles dus al eens meegemaakt hebben. Daar naast, het is technisch wel een sterk team, ligt het tempo niet zo hoog en moet je toch af wachten of de ploeg mentaal wat af kan zien. Dat zal blij ken als Walcheren toch eens onverwacht een nederlaag te incasseren krijgt. Heeft het dan de veerkracht om dat op te vangen?" De 45-jarige Levien Diele man loopt al zo'n vijftien jaar mee in het Zeeuws-Vlaamse trainerswereldje. Na ploegen als Sluiskil, Koewacht - waar mee hij kampioen werd en twee seizoenen derde klas speelde - HW'24, Schoondij- ke, Vogelwaarde en Biervliet getraind te hebben, kwam hij na één seizoen op non-actief te hebben gestaan bij Corn Boys terecht. „Ik moet voorop stel len dat ik bij al die ploegen met plezier gewerkt heb. Mis schien komt het dat ik wat verwend was en eerder met mogelijk beter materiaal om ging, maar in het begin schrok ik toch een beetje van Corn Boys. Ik dacht, moet ik met die Geert-Jan Mechelinck, de talentvolle Clinge-middenvelder, heeft er alle vertrouwen in dat zijn ploeg zich zal kunnen handhaven in de derde klas. - fotowim kooyman in de pan slaat. Het vertrou- De wijze waarop getraind broertje dood aan trainen, wen en de motivatie om dat wordt, ondersteunt dat. Laat mij maar gewoon voet- te bewerkstelligen zijn er. Overigens heb ik zelf een ballen." Corn Boys-trainer Levien Dieleman: „Binnen drie jaar moet Corn Boys in de vierde klas van de KNVB kunnen voetballen". - foto de stem/cor j. de boer ploeg de competitie in? Nu zeg ik, dat ik toen de zaak toch wat onderschat heb, want de meeste ploegen in deze klas zijn geen haar beter, integendeel. Wat me ook op viel was wel de geringe be reidheid om iets voor zijn sport over te hebben. De goede uitgezonder, zijn er toch teveel spelers die geen rekening hou den met het begin van het sei zoen als ze hun vakantie plan nen, te gemakkelijk laat men een competitiewedstrijd door andere bezigheden schieten en doet men te weinig moeite voor een competitiewedstrijd vrijaf van werkzaamheden te krijgen. Wat niet kan, kan niet. Dat is duidelijk, maar wil je uit deze klas promoveren, dan moet je er toch offers voor over hebben. En dat is toch het streven: vierde klas spelen." „Zoals ik de zaak nu kan overzien moeten we binnen drie jaar naar de vierde klas amateurvoetbal promoveren. Lukt dat niet, dan duurt het nog jaren voordat men er op nieuw capabel voor is. Nu is de kern aanwezig om dat te be werkstelligen. Directe aanvul ling uit de jeugd - we hebben geen A-junioren - en uit het tweede, dat op een te laag ni veau speelt, is er niet. We heb ben een leuk team B-junioren, maar het duurt nog zeker drie jaar voordat je daar jongens met rendement uit kan halen. En als. ze rijp zijn, duurt het nog wel even voordat ze ge schikt zijn om de spanningen van een titelstrijd aan te gaan. Nee, binnen nu en drie jaar moet het gebeuren. De vierde klas is toch hemels, vergeleken met de anonimiteit en de schrale entourage van de eer ste klas afdeling. Ik heb voor dit seizoen zelfs de moed nog niet opgegeven. Natuurlijk wordt het moeilijk, die vier punten verschil staan er nog, maar kansloos zijn we niet." straw

de Stem | 1987 | | pagina 13