Henry Kraayenbos krijgt voorkeur TS- M/V Oppositie tegen armoedige accommodatie i 1987 lN EINDSPRINT VIJFDE ETAPPE RONDE VAN CATALAANSE KUST SAMSOM SPORT Elly van Hulst op gemak naar titel ro Zeeland b.v. Hanegraaf in idsmarktbeleh ziekenhuis Jaspers start met zege TOTALE UITVERKOOP Van Wijhe wint in Assen Boete voor KNVB tfERDAG 7 FEBRUAR11987 T26 PAGINA SPORT 2 luur flOOl (HTS) drijfskunde) n 13 Tilburg verzorging (BDA) Onderwijs) (Bus: lijn 6) C H 0 0 L BRABANT lieke Havik lalt Wenen 1 - 10 tot 90% korting NK INDOOR Amateurvoetbal weer afgelast VIERDE MAN VOOR WK ONDANKS MINIMAAL VERLIES UITSLAGEN BADMINTON Van onze speciale verslaggever WR DAMES ALL-ROUND SCHAATSEN IN AMERIKAANSE WEST ALLIS ALUS - De Internatio- ,ale Schaats Unie maakt er gewoonte van damestoer- jooien toe te wijzen aan de ieest armoedige locaties. Een „eek voor de indoorprimeur f00r de heren allrounders in [eerenveen, staat de wereld- jtel voor dames op het spel in >n buitenwijk van Milwau- je,West Allis. De wind heeft vrij spel op jet industrieterrein van West jlis. Een provisorisch scherm ■noet enige beschutting bieden. ied scala van werkzaamhe.fpyee piepkleine hokjes bieden ats aan een minimum aan- juryleden en tijdwaarne- jers. Klachten over de kwali- ;it van de ijs blijven uit. voor het toernooi heerst reding in onze elektro/mo.| Zeeland b.v. rijkweg 3 3B Vlissingen-Oost 01196-12840 3hr. J. Vogelaar nog onzekerheid over de pre cieze aanvangstijden; uitstel wegens het te warme weer - plus vijf - is mogelijk. Langzamerhand begint er enige oppositie te groeien te gen het toewijzingsbeleid van de ISU. „Dat hier een wereld titelstrijd wordt gehouden is ten hemel schreiend", zegt Horst Briesemeister, de secre taris van de Oostduitse schaatsbond. „En dan druk ik me nog hoffelijk uit. Gisteren ontdekten we dat de start- streep verkeerd was getrok ken". Van enige belangstelling voor schaatsen heeft de ISU Milwaukee nimmer kunnen verdenken. Toch komen 's we relds beste schaatsers al voor de derde keer voor een ISU- toernooi op het troosteloze baantje in actie. In 1970 ver overde Atje Keulen er haar eerste van vier wereldtitels. Zeven jaar later konden Karin Kania en Eric Heiden er wor den gekroond als mondiale sprintkampioenen. Kania startte in West Allis haar magnifieke carrière en zal zondag ongetwijfeld haar tiende wereldtitel opeisen. Voor de in Madison wonende Heiden was West Allis zijn trainingsbaan. „Van deze treurige ervarin gen wil de ISU kennelijk niet leren", stelt Briesemeister vast. „Volgend jaar wordt hier weer om het WK sprint gere den". Herman van Laer, de vertegenwoordiger van de ISU, heeft er geen moeite mee. „Zolang aan de formele eisen wordt voldaan, maken wij geen bezwaren". Om de sug gestie te wekken dat de sport een mondiale karakter draagt, wilde ISU af en toe een mooi toernooi buiten de traditionele schaatslanden organiseren. „De ISU-voorwaarden zijn daardoor inderdaad bijzonder bescheiden", bekent Van Laer. Afgezien van het Olympi sche uitstapje naar Lake Pla cid (1980) en het WK dames in Keystone (1977) zijn overige overige 'Amerikaanse' toer nooien de laatste twintig jaar telkens in West Allis gehou den. „Met de nieuwe baan in Butte kunnen we ons revan cheren", zegt de Amerikaanse trainer Mike Crowe. „Daar is de accommodatie toereikend om een groot evenement te houden. Voor mij is het ook onbegrijpelijk dat we hier op dit vreemde weiland worden geparkeerd". De Nederlandse ploeg (Yvonne van Gennip, Marieke Stam, Petra Moolhuizen en Grietje Mulder) lijkt zich wei nig zorgen te maken over de ambiance. „Een ijsbaan is een ijsbaan", weet Stam. Egbert van 't Oever coacht toch liever voor een volle tribune. „Dit is net Zandvoort of Heiloo op een winterdag, maar verder maakt het mij weinig uit". DA wan Poels weer te nerveus ■tverlening in Bedrijfskunde, informatieverzorging en Tl Van onze speciale verslaggever XORET DE MAR - In zijn derde jaar bij de (rofs heeft Twan Poels zijn zenuwen nog niet jeheel onder controle. Zijn nervositeit kostte [e Brabander gisteren in Lloret de Mar de verwinning in de vijfde wedstrijd van de onde van de Catalaanse Kust. De Belg Eric van Lancker uit de ploeg van Peter ost profiteerde. In de sprint van een kop- •oep van elf renners kwam iels te vroeg aan de leiding, an Lancker kwam tijdens de atste honderd meter uit zijn hterwiel en versloeg het ta- nt van Jan Raas. Met een vleugje koelbloe- gheid, waar zijn ploegleider n omvangrijke erelijst mee ibouwde, zou Poels al tien ïdstrijden bij de profs heb- a gewonnen, waaronder de assieker Gent-Wevelgem. man uit Oeffeit heeft voor In derde proflaar meer en irder getraind dan in voor- ande jaren toen hij al de bij- am 'trainingsdier' verwierf, de groepstrainingen reed soms honderden meters or de anderen uit, doordat tomatisch een wedstrijd Jelle Nijdam ontstond. «Is' trainingsijver leverde gisteren aan de zonover- ten Costa Brava de zoveelste eede plaats op. Normaal ge roken had hij sneller-moeten ndan Van Lancker. De sprint van elf volgde op n levendige rit over 114 kilo- iter met enkele venijnige klimmingen. Andermaal itsten de renners met een il hoger gemiddelde dan de irziene 33 kilometer per 41,035. Tijdens de tweede 'imming kwamen Hane- aaf en Verhoeven ten val. inegraaf liep een open inkbrauw op, waardoor hij or behandeling naar het zie- huis moest. Hij klaagde rover inwendige pijn. Ver leven had ontvelde handen. Iri van der Poel, die een rig HBO elontsteking voelde opko- ing: !n, startte niet. De Belg Jos Diploma MBO AP/PB en in de praktijk lex nam dg letting jn het of- weikzaam. Na een vooropleidingsondeiö ue ïeiumg ut nei uj. en min 2 iaar relevante praktijkervaring biew J6UZ6 algemeen klassement ook onderstaande diploma's toelating: er van Spanjaard Go- ez-Rivero, gele-truidrager naf de eerste dag. uitslag van de vijfde etappe de Ronde van de Catalaanse "fis: 1. Eric van Lancker (Bel) kilometer in 2 uur 46 minuten seconden (gem. 41.035 km/u), wan Poels (Ned), 3. Henk Lub- ™ing (Ned), 4. Daniel Wyder sen: Tilburg - Smart Stelt: Augustus 1987 8suö$kfieerd door hef Ministerie van Onderwijs ook ondérstaande dipl HEAOe.i - HTS - AMA e.d. Soc ped MBOdiploma's Soc. ped HBO-diploma's b.v. PW, MWeic- danwel bewiis van overgang naar 3e studiejaar verwante universitaire studierichtingen ran de opleiding: 0 die is beroepsbegeleidend u hoge mate afgestemd op f jkti|ksituatie van de v it(e) Daarom is vanaf -c 1 f M BO-jaar minimaal L ilf-time functie vereist GOEQ BÜ l"® (ANP) - Mieke Havik Het OBAS bed geeft de juk gisteren niet in geslaagd steun aan ieder van beide paitw Werelduurrecord op over- volledige ontspan# tte banen te verbeteren. In verlichting vaif Pr Hen stapte ze na 21 minuten M seconden van haar fiets, dat moment lag ze al an- 'oalve minuut achter op het fwa van de Franse wereld- wdhoudster Jeannie Lon- dis 44 kilometer en 718 me lig minuten reed. jyik kwam in het stadion ska in de Oostenrijkse "dstad niet in haar ritme. rondetijden varieerden a0.5 tot 24 seconden. Na 52 ^t-Wr adviseerde trainer Ed- verheyen de renster af te 'Pen. Havik ging nog twee en door. Op dat moment ro met de gemiddelde eid van 41.538 kilometer uur. dans de poging maakte k een onzekere en onge- mtreerde indruk. Volgens ueyen trok de renster zich aan van de raadgevingen de begeleiding. „Het is 1 dat deze recordpoging ■°n lange voorbereidings- ep deze manier mislukt", de voormalige schaatser. Ik wil weer goed kunnen slapen, J wil ik meer weten over OBAS orthopw ga geen enkele verplichting aan. Postcode: Woonplaats: ;n aan OBAS. Antwoordnummer 2110' ;n postzegel is niet nodig 5 was dermate teleurge- ju. dat we geen poging meer ■n ondernemen". Van onze speciale verslaggever LLORET DE MAR - Jacq Ha negraaf is gisteravond ter ob servatie opgenomen in een zie kenhuis in Gerona. De renner heeft mogelijk zijn milt ge kneusd bij een valpartij in de vijfde etappe van de Ronde van de Catalaanse Kust. Volgens ronde-arts Wim Sanders bestaat er geen reden tot ongerustheid. Hij zal ver moedelijk in of na het week einde terugkeren naar Neder land. (Zwi), 5. Patrick Roelandt (Bel), 6. Jos Haex (Bel), 7. Kjell Nilsson (Zwe), 8. Robert Millar (Sch), 9. Marcello Siboni (Ita), 10. Walter Vandenbranden (Bel), 11. Jan Ne vens (Bel) allen dezelfde tijd als de winnaar, 12. Jan Oestergaard (Den) op 1.12, 13. Angel Camarillo (Spa), 14. Arsenio Gonzalez (Spa) beiden zelfde tijd als Oestergaard, 15. Johan Capiot (Bel) en vervol gens de rest van het peloton op 1.47. De vierde etappe van de Ruta del Sol heeft gisteren een zege opgeleverd voor Pascal Jules. De Fransman was de snelste sprinter van het 102 renners tellende peloton na een etappe over 182 kilometer van Sevilla naar Cabra. De Columbiaan Alirio Chizabas werd tweede, gevolgd door de Italiaan Roberto Paganin. Je sus Blanco Villar blijft leider in het algemeen klassement. De renners hadden op de vierde dag van de zevendaagse koers voor het eerst geen hin der van protesterende studen ten. De organisatie verwachtte wederom een blokkade bij de finish en kortte daarom de etappe veertien kilometer in. De Spaanse renner Santiago Postillo was de smaakmaker. Hij ontsnapte na 25 kilometer uit het peloton en hield de solo-actie 144 kilometer vol. Zijn voorsprong bedroeg maximaal veertien minuten. Dertien kilometer voor de eindstreep werd Postillo ach terhaald door de Nederlandse neo-prof Luc Suykerbuyk. De 24-jarige renner in Spaanse dienst, die pas op zijn acht tiende met wielrennen begon, probeerde weg te blijven uit de greep van het peloton. Hij werd vijf kilometer voor het einde opgeslokt door de grote groep. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Pascal Jules (Fra) 182 kilometer in 5 uur, 11 minuten 33 seconden, 2. Alirio Chizabas (Col) op 2 secon den, 3. Roberto Paganin (Ita), 4. Noel de Jonckheere (Bel), 5. Casi- miro Moreda (Spa), 6. Stefan Joho (Zwi), 7. Silvio Martinelli (Ita), 8. Miguel Angel Iglesias (Spaj, allen in dezelfde tijd als Chizabas, 9. Ig- naki Gaston (Spa) op 0.05,10. Anto nio Palboa (Spa) op 0.06,16. Gerrit Solleveld, 20. Jörg Muller (Zwi), 21. Gert-Jan Theunisse (Ned), 22. Marc van Orsouw (Ned), 27. Rolf Gölz (WD1), 37. Maarten Ducrot (Ned), 41. Josê-Luis Laguia (Spa), 43. Steven Rooks (Ned), 46. Luc Suykerbuyk (Ned), 52. Gerard Veldscholten (Ned), 55. Nico Emonds (Bel), 61. Peter Stevenhaa- gen (Ned), 62. Marcel Arntz (Ned), 65. Johan Lammerts (Ned), 67. Pa trick van Passel (Bel), 68. Luc Roo- sen (Bel), 78. Ronny Vlassaks (Bel), 80. Rudy Pevenage (Bel), 94. René Beuker (Ned), alien in dezelfde tijd als Palboa. Algemeen klassement: 1. Jesus Blanco Villar (Spa) 18.52.51,2. Gölz op 0.02,3. Gorospe op 0.03,4. Ducrot op 0.09,5. Moreno Argentin (Ita) op 0.11,6. Veldscholten op 0.12,7. Steve Bauer (Can) op 0.14, 8. Rooks zt, 9. Peter Hulsen (WD1) zt, 10. Renato Nico Verhoeven (die later ten val zou komen), Jelle Nijdam en Jean-Paul van Poppel op kop van het peloton vlak na het vertrek van de etappe van gisteren in de Ronde van de Catalaanse Kust. FOTO COR VOS Piccollo (Ita) op 0.19, 12. Steven- haagen op 0.27, 16. Laguia op 0.46, 17. Theunisse op 0.47,18. Muller zt, 19. Suykerbuyk op 0.50, 21. Roosen op 0.54,35. SoUeveld op 2.00,45. Van Passel op 2.37, 47. Arntz zt, 48. Emonds zt, 60. Pevenage op 3.26,65. Van Orsouw op 3.58, 69. Beuker op 4.25, 87. Vlassaks op 7.16 en 9L Lammerts op 7.33. De Spanjaard Juan Carlos Gonzales heeft gisteren de eerste etappe van de Ster van Bessèges gewonnen. De 23-ja- rige neo-prof trok de sprint van het peloton driehonderd meter voor de finish aan en hield de concurrentie enkele meters achter zich. De Belg Eddy de Wilde, ploegmaat van Frits Pirard, eindigde als tweede, gevolgd door de Fransman Christian Chaubet. Vierde werd Frank Pirard, de jongere broer van Frits. De Zwitser Gilbert Glaus, don derdag het snelst in de pro loog, behield de leiding in het algemeen klassement. Het peloton bleef het groot ste gedeelte van de 116 kilome ter lange rit tussen Le Grau- du-Roi en Alès in zuidelijk Frankrijk intact. Een kleine col bij Saint-Jean-du-Pin, vijf kilometer voor de finish, le verde voor dertig renners pro blemen op. Deze groep kwam met veertig seconden achter stand aan in Alès. De uitslag: 1. Juan-Carlos Gonza les (Spa) 116 kilometer in 2 uur 57 minuten 4 seconden, 2. Eddy de Wilde (Bel), 3. Christian Chaubet (Fra), 4. Frank Pirard (Ned), 5. Johnny Weltz (Den), 6. Régis Si mon (Fra), 7. Bruno Wojtinek (Fra), 8. Adrian Timmis (GBr), 9.; Malcolm Elliot (GBr), 10. Gilles Sanders (Fra), allen zt. Algemeen klassement: 1. Gilbert Glaus (Zwi) 2.59.30,2. Wojtinek op 2 seconden, 3. Philippe Casado (Fra) op 0.03, 4. Gonzales zt, 5. Ronan Pensee (Fra) op 0.04,6. Michel Ver- mote (Bel) zt, 7. Didier Garcia (Fra) op 0.05, 8. Niki Rüttimann (Zwi) zt, 9. Thomas Wegmüller (Zwi) zt, 10 Charly Bérard (Fra) op 0.06. SINT-ANNAPAROCHIE (ANP) - De Nederlandse biljart-titel strijd driekamp in Sint-Annaparochie is gisteren begonnen met een gedevalueerd deelnemersveld. Titelverdediger Jan Arnouts, Jos Bongers en Ben Velthuis zegden af voor het toernooi. Dit drietal werd vervangen door Piet Vet, Dick Jaspers en Ad Koor- evaar. Uitslagen eerste ronde: (achtereenvolgens caramboles, hoogste serie en partij ge middelde): Willy Steures (Nijmegen)-Piet Vet (Berkhout) 2-4, 71/2: 43-125 (4), band: 75-12 (6), driebanden: 25-24 (24); Harry van de Ven (Eindhoven)-Ad Koorevaar (Dor drecht) 4-2,71/2:125-25 (1), band: 61-75 (10), driebanden: 25-20 (38); Dick Jaspers (Sint- Willebrord)-Raymond Burgman (Baarn) 4-2,71/2:96-125 (6), band: 75-40 (8), drieban den: 25-18 (30). (ADVERTENTIE) Chr. Huygensstraat 46, Breda DEN HAAG (ANP) - Een week geleden bracht Elly van Hulst bij de internationale indoorwedstrijden in Sindelfingen haar Nederlandse record op de 3000 me ter terug naar 8 minuten en 53,82 seconden. Gisteravond op de eerste dag van de nationale indoor- strijd op de nieuwe houten baan in de Haagse Houtrus- thal had de Rotterdamse aan een tijd, die bijna precies een minuut hoger lag dan haar re cord, ruim voldoende om de eerste van de gebruikelijke drie titels, die altijd bij de Ne derlandse kampioenschappen op haar liggen te wachten, binnen te halen. Elly van Hulst weet al jaren dat zij in eigen land niemand behoeft te vrezen. Dat bleek ook gisteravond weer. Tot twee ronden voor het einde, draafde Van Hulst mee in het naar adem snakkende veld, waarna zij met een tempover hoging royaal afstand. Trai ner Theo Kersten: „Het heeft voor Elly geen zin hier tot op de bodem te gaan. Zaterdag wil zij een goede tijd lopen op ZEIST (ANP) - De KNVB heeft alle wedstrijden voor de zaterdag- en zondagamateur- competitie, alsmede voor de landelijke jeugdcompetitie af gelast. Ook hebben alle afde lingen de wedstrijden voor het weekeinde afgelast. ASSEN (ANP) - Dries van Wijhe heeft gisteravond op de kunstijsbaan van Assen de 19e bekermarathon van dit sei zoen gewonnen. Het was de vierde zege van Van Wijhe. De veertigplusser uit Ooster- wolde had een ronde voor sprong op drie achtervolgers» van wie Herbert Dijkstra (ploegmakker van Van Wijhe) uit Pesse tweede werd. De uitslagen zijn: A-rijders: 1. Dries van Wijhe (Oosterwolde), op 1 ronde: 2. Herbert Dijkstra (Pes se), 3. Eric-Jan van den Boogert (Eindhoven), 4. Jos Niesten (Heemskerk), op 2 ronden: 5. Jos Pronk (Oost-Graftdijk), 6. Frans Boon (Hem), 7. Richard van Kem pen (De Hoef), 8. Andries Kasper (Driel), 9. Hilbert van der Duim (De Knipe), 10. Yep Kramer (Oude- schoot), 11. Jan Kooiman (Ammer- stol), 12. Jan Eise Kromkamp (Ol- deholtpade), 13. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 14. Rick van der Hoorn (Ter Aar), 15. Piet Kleine (Kerkeveld), 16. Albert Bakker (Groningen), op 3 ronden: 17. Nanne Semplonius (Lemmer), 18. Dirk Maarssen (Rijsenhout), 19. Gert Jakobs (Helmond), 20. Tinus de Lange (Vroomshoop). Klasse ment: 1. Van Kempen 418.8 punten, 2. Kasper 345.1, 3. Van der Duim 295.1, 4. Kramer 259.0, 5. Van Wijhe 241.4, 6. Maarssen 239.0, 7. Dijkstra 220.0.8. Ruitenberg 208.1,9. Lex Ca- zemier (Den Horn) 203.0,10. Jakobs 183.1. Dames: 1. Ineke Kooiman (Am- merstol), 2. Yvonne van der Ploeg (Assen), 3. Boukje Keulen (Irnsum). Klassement: 1. Lilian van Tol (Nes aan de Amstel) 138.4 punten, 2. Ti neke Hoogendijk (Ermelo) 129.1, 3. Erna Uitham (Zuidlaren) 103.5. Door Rob van Deursen HEERENVEEN - Uiteindelijk kwam schaatscoach Henk Gemser zijn woord na. Voor het Europees kampioenschap in Trondheim beloofde de Fries Henry Kraayenbos dat hij op 14 en 15 februari het WK in Heerenveen mocht rijden als hij zich bij de laatste zestien van het eindklassement zou scha ren. De schaatser uit het Zuidhollandse Bleiswijk klasseerde zich uiteindelijk in Noorwegen ais veertiende voor de Westduitser Baltes en de op de sprint gevallen Rolf Falk-Larsen. Ondanks het feit dat Kraayenbos zijn trainer behaagde, moest de schaatser gisteren op de over dekte piste van Heerenveen in een selectiewed strijd met als inzet het vierde startbewijs voor het WK toch aan de bak tegen Bert Koopmans uit Em- men, die Kraayenbos voor het EK uit de kernploeg werd verdrongen. Over de 500 en de 5000 meter van gisteren verloor Kraayenbos ten opzichte van zijn opponent, die hij eerder in Innsbruck versloeg, met 82.845 tegen 82.729. Een zo minimaal verschil dat Gemser zijn toezegging gestand deed en de EK- ploeg van Trondheim in tact liet. Met andere woorden: Hein Vergeer, Leo Visser, Gerard Kern- kers en Kraayenbos zullen het vandaag over een week moeten opnemen tegen het vooral van de Sovjets verwachte geweld. Koopmans kreeg de rol van toekijkend reserve. „Ik wilde zien hoe de verhoudingen tussen Kraayenbos en Koopmans op dit moment lagen", aldus Gemser. „Nu er bijna geen verschil is, hoef ik niet in te grijpen. Alleen als er bijvoorbeeld een vol punt tussen had gezeten, had ik de voorkeur aan Koopmans gegeven, want ik sta nog steeds achter de stelling dat de besten van het moment moeten rijden. Koopmans heeft meer rust gehad dan Kraayenbos. Dat moet ik ook incalculeren". Bert Koopmans (rechts) wenst rivaal Henry Kraayenbos geluk met zijn WK-startbewijs voor volgend weekeinde in Heerenveen. - fotoanp Kraayenbos zelf had aanvankelijk wat verbol gen gereageerd op het gegeven dat hij zich on danks het feit dat hij in Trondheim aan de voor waarde van Gemser voldeed, toch weer moest waarmaken. Achteraf was hij blij met de test. „Ik weet nu dat ik de periode na Trondheim goed ben doorgekomen. Ik had de eerste dagen verschrikke- lijk veel last van mijn benen. Zeker die tien kilo meter in die sneeuwstorm had veel kracht gekost. En daarna nog die lange reis naar Eskilstuna", al dus Kraayenbos, die net als Koopmans voor het eerst in zijn schaatscarriere de barrière van de 40 seconden op de 500 meter doorbrak: Kraayenbos 39.97; Koopmans 39.85. Tijdens de wedstrijden van gisteren werd weer eens duidelijk dat er op de overdekte ijspiste van Heerenveen super-tijden mogelijk zijn. De 7.01.77 waarmee Leo Visser de 5 kilometer won^maakte indruk. Zeker gezien het gegeven dat de kernploeg de afgelopen dagen veel trainingsarbeid verricht te. Kraayenbos werd achter Kemkers (7.05.41) derde met 7.08.75; Koopmans vierde met 7.08.79. De Drent hield de titelverdediger van het WK, Hein Vergeer achter zich. De Haastrechter beperkte zich tot een vlak schema en kwam uit op 7.09.76. De komende dagen ontvlucht Gemser met zijn ploeg de drukte voor het WK in Haarlem. Tot don derdagmorgen wordt op de Kennemerland-bui- tenbaan getraind. De uitslagen van de selectiewedstrijden zijn: 500 meter: 1. Geert Kuiper 38,13 seconden, 2. Bouke Jonkman 38,34, 3. Hein Vergeer 38,56,4. Gerard Kemkers 39,16,5. Leo Visser 39,50, 6. Bert Koopmans 39,85, 7. Henri Kraayenbos 39,97, Jan Ykema kwam ten val en voltooide zijn rit niet. 5.000 meter: 1. Visser 7.01,77, 2. Kemkers 7.05,41, 3. Kraayenbos 7.08,75, 4. Koopmans 7.08,79, 5. Vergeer 7.09,76, 6. Kuiper 7.37,12. In Heerenveen werden ook de ploegen bekend gemaakt voor de wereldtitelstrijd voor junioren, die op 27 en 28 februari en 1 maart in het Zweedse Strömsund worden gehouden. Zowel bij de jon gens als bij de meisjes is Nederland met drie rij ders vertegenwoordigd. Bij de jongens rijden Tho mas Bos, Cor-Jan Smulders en Kees Frankruiter, bij de meisjes Herma Meijer, Jeanette Udema en Babs Bijlsma. Coach voor beide ploegen is Leen Pfrommer. de 800 meter. Normaal laat ik haar voor een belangrijke wedstrijd altijd wat tem poversnellingen doen. Dat kon nu mooi op deze drie kilome ter". Misschien krijgt Elly van Hulst in de toekomst concur rentie van Yvonne van der Kolk. De Amsterdamse A-ju- niore verbeterde het nationale jeugdrecord op de 1500 meter in een sterke race met zes se conden tot 4.26,87. Het hoogspringen dames blijft een armoedig nummer. Ella Wijnants prolongeerde haar titel met 1,77 meter, een hoogte waarmee de gemid delde zevenkampster niet eens meer blij is. Arjen Visserman, die zich evenals Elly van Hulst heeft geplaatst voor zowel de Euro pese titelstrijd in Lievin (21/22 februari) als het eerste toer nooi om de wereldkampioen schappen in Indianapolis (6-8 maart) veroverde de titel op de 200 meter bij de heren in 21,79 seconden. Achmed de Kom, de buitenkampioen van 1986 op de 100 en 200 meter, plaatste zich niet voor de finale. ZURICH (SI) - De tuchtcom- missie van de Europese Voet bal Unie (UEFA) heeft de KNVB gisteren een boete op gelegd van 500 Zwitserse fran ken, ongeveer 700 gulden. De strafmaatregel werd genomen omdat bij herhaling vuurwerk op het veld werd geworpen tij dens de interlandwedstrijd tussen Nederland en Polen op 19 november van vorig jaar in Amsterdam. De KNVB kwam er met die geldstraf genadig af. De tucht- commissie legde boetes op tot een totaal van 57.000 Zwitserse francs. De hoogste straf kreeg Glasgow Rangers voor zijn onsportieve optreden in het returnduel tegen Borussia Mönchengladbach uit de derde ronde van het UEFA-beker toernooi. De Schotten werden aangeslagen voor 12.000 fran ken. De Schot Stewart Munro, die de rode kaart ontving, werd voor vier Europese be kerwedstrijden geschorst. Ook David Cooper haalde door ar bitraal ingrijpen het einde van de wedstrijd niet. De behande ling van zijn strafzaak werd verschoven naar later datum. Borussia kreeg in totaal 7000 Zwitserse franken boete. KOEALA LOEMPOER (AFP) FC Groningen heeft in het toernooi in Maleisië zijn eerste punt moeten afstaan. Tegen de kampioen van Zuid-Korea, Seoel, kwam de club niet ver der dan een gelijk spel (2-2). De uitslagen op de tweede dag van de open nationale badminton-titel strijd in Nieuwegein: heren enkel spel, tweede ronde: Faroog (Oos)- Nuyten (Ned) 15-7,15-6; Johansson (Zwe)-Nielsen (GBr) 8-15,15-11,15- 5; Jun (Chi)-De Boer (Ned) 15-3,15- 7; Smith (GBr)-Santoso (Indo) 17- 15, 15-2; Hall (GBr)-Skole (Zwe) 15-0, 15-7; Coene (Ned)-Gallagher (GBr) 15-12, 18-14; Klaus Fischer (WDl)-Roberts (WD1) 15-10, 15-5; De Mulder (Bel)-Lang (Aus) 15-5, 15-6; Adams (GBr)-Rusli (Indo) 15- 3, 15-11; Pelupessy (Ned)-Redeker (Ned) 15-0, 15-7; Santosa (Ned)- Heinz Fischer (WD1) 15-2, 15-0; Frederiksson (Zwe)-Althaus (Zwi) 15-2, 15-3; Hergaard (Zwe)-Ger- ritse (Ned) 15-9,15-4; Kumar (Ind)- The (Indo) 15-1, 15-3; Ke (Chin)- Oesterberg (Zwe) 15-7,15-8; Hoyer (Den)-Rausch (WD1) 15-0 15-4; he ren enkelspel, derde ronde: Jo- hansson-Farooq 15-1, 15-7; Smith- Jun 15-11, 15-2; Hall-Coene 15-3, 15-6; Klaus Fischer-De Mulder 15- 9,15-12; Pelupessy-Adams 15-6,15- 3; Frederiksson-Santosa 15-7,15-9; Hoyer-Ke 11-15,15-3,15-9; dames enkelspel, eerste ronde: Krucinski (WDl)-Fen Qxia (Chi) 7- 11, 11-4, 11-7; Henning (Zwe)-Gib- son (GBr) 11-7, 12-9; Kjaer (Den)- Van der Knaap (Ned) 11-6,9-12,11- 7; Kator (Aus)-Mellink (Ned) 11-2, 9-11, 11-5; Hattens (Den)-Palmer (GBr) 12-9,11-1; Sarwendha (Ind)- Louis (GBr) 11-7, 11-4; Hoogland (Ned)-Van Elven (Ned) 11-6, 11-5; Fisher (GBr)-Heatley (GBr) 11-2, 11-0; Clark (GBr)-Sulistyaningih (Ind) 10-12,12-9,12-10; Kloet (Ned)- Donehy (GBr) 11-5, 11-1; Yalan (Chi)-Balcarova (Tsj) 14—1, 14-2; Coene (Ned)-Oei (Ned) ll-0„;il-2; Baltwein (ViDl)-Martli\:(aBr5,i'-ll, 11-7, 11-5; HaïsaÜ' (*GBr)/Yang Ying (Chi) 11-8, 12-10), Sïagïiiisson (Zwe)-Schmieder (WD11 11-4, 11-3; Gay (GBr)-Skopke (WD1)B2-10,11- 12, 11-4; tweede ronde: Henning- Krucinski 11-5, 7-11, 11-1; Kjaer- Kator 11-6, 11-1; Sarwendha-Hat- tens 5-11,11-6,11-5; Hoogland-Fis her 12-9, 12-9; Clark-Kloet 11-12, 11-6, 11-8; Coene-Yalan 11-7, 11-1; Halsall-Baltwein 11-0, 11-1; Mag- nusson-Gay 11-0,10-12,11-2.

de Stem | 1987 | | pagina 11