Geen Europacup-finale in Nederland Nacompetiti ter discussie EEUW,' Wilander onderuit in Philadelphia Han Berger heeft nu al spijt van overstap naar FC Utrecht 'Jeugdtea SPAANSE STUDENTEN HINDEREN RENNERS KEER OP KEER Ajax wint in Nice Waarom laten toch zoveel mensen hun haar verzorgen bij COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 6 FEBRUAR11987 SUCCES AJAX BREEKT ORGANISATIE OP Vanderlijde bereikt finale in Belgrado HUELVA - Zelden zal een wielerkoers in een grotere chaos zijn geëindigd dan de derde etappe van de Ruta del Sol gister middag in het Zuid- spaanse havenstadje Huelva. Ruta del Sol Lieckens Pijnen Besseges SPELERS TEGENOVER KNi'l VRIJDAG 6 FEBRUj Fadejev wint EK kunstrijden f Organisatie Zaalvoetbaltoe 10HAN WITTE, i\ Bisschopshoeve 12 Brabantplein 5 Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 DE DEN HAAG (ANP) - De fi nale van het Europese be kertoernooi voor bekerwin naars zal op 13 mei niet in Nederland gehouden wor den. De Europese Voetbal Unie had aanvankelijk het Olympisch Stadion in Am sterdam aangewezen. De KNVB ging akkoord met die aanwijzing, maar moest een alternatief aan dragen indien Ajax de eind strijd haalt De keus van de KNVB viel logischerwijs op het Feyenoord-stadion in Rotterdam. Maanden daar- voor had burgemeester Pe per evenwel een verbod uit gevaardigd voor het houden van Europese bekerfinales binnen zijn stadsgrenzen. Met het oog op de voorbe reidingstijd nam de UEFA donderdag een definitieve beslissing. De finale is ver plaatst naar het Olympisch Stadion in Athene, dat 80.000 toeschouwers plaats biedt. Redenen voor die uitwijk- maatregel waren dat Ajax de kwartfinales bereikte en dus nog kandidaat voor de finale bleef en de KNVB geen alternatief kon bieden voor Amsterdam. Binnen de KNVB is men teleurgesteld over de gang van zaken. „Dit is heel slecht voor het imago van ons voetbal", verklaarde woord voerder Jesse. „De UEFA wilde niet langer wachten. Natuurlijk waren wij infor meel op de hoogte van het verbod van de gemeente Rotterdam, maar niet offi cieel. Voor vele partijen is dit een heel vervelende zaak. Ook in de zin van inkom- stensderving. Wij maken met deze zaak een slechte beurt bij de UEFA". Jesse sprak tegen dat de UEFA ook op vrees voor supportersrellen de finale naar Athene heeft ver plaatst. „Nee, vrees voor in cidenten speelde geen rol bij de besluitvorming van de UEFA. Alleen de factor voorbereiding. De UEFA Kon moeilijk wachten tot Ajax mogelijk uitgeschakeld wordt, voordat zij de finale toewees". BELGRADO (ANP) - Arnold Vanderlijde heeft donderdag avond de finale bij de zwaar gewichten van het internatio nale boks toernooi in Belgrado bereikt. De vice-wereldkam pioen van 1986 won overtui gend op punten van de Cu baanse nummer twee Juan Causse Delis. De uitspraak van de jury was unaniem. Vanderlijde komt zondag weer in actie. Silvio Mezzenga, de natio nale kampioen in het lichtge wicht, werd donderdagavond uitgeschakeld. De Limburger verloor op punten (0-5) van de Joegoslaaf Jusufov. NICE (AFP) - Ajax heeft zijn eerste vriendschappelijke wedstrijd in Frankrijk ge wonnen. In Nice werd het te gen de plaatselijke eerste divi sieclub 4-1 voor Ajax. Bij de rust leidden de Amsterdam mers met 2-0 door doelpunten van Van 't Schip in de 14e mi nuut en Dreoss, die in de 38e minuut de bal in eigen doel deponeerde. Na de rust voerden Mühren (55) en Wouters (58) de stand op naar 0-4, voordat de Frans man Henry in de 72e minuut tegenscoorde (1-4). Ajax speelt zaterdag tegen Bastia en vol gende week tegen Olympique Marseille. FC Groningen heeft de lei ding genomen in het toernooi in Maleisië. De Noorderlingen zetten donderdag hun tweede wedstrijd eveneens in winst om. Grazer AK uit Oostenrijk werd met 2-0 verslagen. Beide doelpunten vielen voor de rust en werden gemaakt door Roossien. Eerder had FC Gro ningen al gastheer Koeala Loempoer verslagen. Aan het toernooi wordt door zes clubs deelgenomen. De zes spelen een halve competitie, waarna de eerste vier overgaan naar de halve finales. Door de tweede overwin ning werd FC Groningen vrij wel zeker van een plaats bij de laatste vier. In het duel tegen Grazer AK speelden de Gro ningers niet fraai, wel effec tief. Ze controleerden de wed strijd, hielden de verdediging goed gesloten en loerden op de break-out. Twee ervan rondde Roossien doeltreffend af. In de negende minuut opende hij de score, 22 minuten later ver dubbelde hij de marge. Stand: 1. FC Groningen 2-4, 2. Lu- zern 2-3, 3. Penang 2-2, 4. Seoel, Koeala Loempoer, Grazer AK 2-1. De uitslagen van de op donder dag gespeelde vriendschappelijke voetbalwedstrijden zijn: ROTTERDAM: Transvalia (4e ldasse zondag) - Feyenoord 1-13 (0- 6) Doelpunten: Been 4, Elstrup 3, Hoekstra 3, Blinker, Tahamata, Wijnstekers, Mulder (Transvalia). Toeschouwers: 500. ROTTERDAM: Sparta - Excelsior 4-1 (0-0) Doelpunten: Sparta: El- lerman (2), Lengkeek en Steur. Ex celsior: Waslander. Toeschouwers: 250. ROTTERDAM: Xerxes (1 e klas zondag) - SW 2-1 (1-1) Doelpun ten: SVV: Treling, Xerxes: Lopez Cruz en Mandos. Toeschouwers: 100. HEKELINGE: Hekelingen (4 e klasse zondag) - DS 79 1-9 (0-1) Doelpunten: DS 79: Van der Weel (3), Van der Heide (2), Boogers (2), Koudstaal (2). Hekelingen: De Puy. Chaos raseert Rota del Sol Door John Hoofs Een menselijke barri cade van honderden woe dende, protesterende stu denten op minder dan twee kilometer van de finsihlijn betekende het dieptepunt van een reeks van incidenten in de etap pewedstrijd. Chaos re geert de rittenkoers vanaf de eerste etappe. Al eerder werden de cou reurs tegengehouden door jon geren om op die manier hun ongenoegen te uiten over de onderwijshervormingen in Spanje. Gisteren waren op nieuw drie demonstraties aan gekondigd. Door het peloton om te leiden kon de wedstrijd leiding vermijden dat de ren ners opnieuw vele minuten tot staan werden gebracht. Pal voor de finish was er echter geen ontkomen meer aan. Snel ingrijpen voorkwam dat de derde rit zonder win naar werd afgesloten. De jury besloot de finishlijn te verleg gen naar enkele honderden meters voor de blokkade. De ontsnapte Dominique Arnaud kwam op die manier erg goed koop aan de dagzege omdat het peloton hem al in het zicht had toen hij plotseling tot zijn eigen verrassing werd afge- vlagd als winnaar. Wat er daarna gebeurde werd door de Nederlanders in de koers alleen nog maar om schreven als 'chaos grandioso'. Teneinde de duizenden wach tenden aan de echte finish in Huelva niet teleur te stellen, werden de coureurs gesom meerd door te rijden, dwars door de hagen van proteste rende studenten. Slechts een groepje van ongeveer tien ren ners slaagde er in aan de woe dende scholieren te ontsnap pen. Onder hen Peter Steven haagen die zich een weg baande naar de aankomst met een onvervalste upper-cut. „Er sprongen steeds jonge ren dreigend voor ons wiel. Ze wilden niemand laten passe ren. Ineens stond er zelfs iemand met een stok voor me. Die heb ik gelijk een ongeloof lijke dreun verkocht en toen kon ik doorrijden. Ik vind een keer protesteren leuk, maar ze moeten niet aan de gang blij ven. Drie dagen om de 50 kilo meter een blokkade gaat op den duur vervelen, hoe goed ze het missUuen ook mogen me nen". aldus Stevenhaagen. Ruim een half uur na de groep Stevenhaagen, waarin ook leider Blanco Villar, Rolf Golz, Greg LeMond, Maarten Een beeld van de chaos in de buurt van de finishlijn in Huelva. Ducrot en Gerrit Solleveld za ten, kwam het peloton stap voets over de streep. Achter de renners veranderde de straat in één grote mensenzee. Er was geen doorkomen aan, voor niemand. Sean Kelly rea geerde woedend, Steven Rooks vloekte, maar er was niks meer aan te doen. De honderden politie-agen- ten scholden slechts op elkaar en bleven toeschouwers ter wijl de chaos onbeschrijflijke vormen aannam. Kelly tilde uiteindelijk zijn fiets boven het hoofd om zo honderden meters temidden van het steeds feller opdringende pu bliek te voet op zoek te gaan naar de ploegleiderswagens. Alle andere renners volgden het voorbeeld van de Ier. „On voorstelbaar", aldus Steven Rooks, "een dergelijke puin hoop heb ik nog nooit ergens meegemaakt". De wedstrijdonderbrekin gen zijn niet de enige bron van ergernis. Ploegleiderswagens en materiaalbussen worden permanent belaagd door grijpgrage Spaanse handen. Trainingsjacks, rennerspetjes, bidons, wielen, fietsen, auto radio's, alles wat los en vast zit wordt gestolen. De politie drukt de verzorgers op het hart de auto's geen seconde zonder toezicht te laten, omdat anders alles wordt geplunderd door hordes georganiseerd opererende dieven. Woendagnacht werd een van de wagens van de ploeg - foto anp Raas voor het rennershotel in Sevilla opengebroken. De die ven, die een zijraam hadden ingeslagen, werden betrapt, maar gingen er desondanks vandoor met een dure autora dio en enkele zonnebrillen. Verzorger Cock van Leeuwen: „Ze hebben niet eens een fiets, maar een wiel stelen daar zit ten ze niet mee. Wat een land. Niemand doet er iets aan. De politie staat aan de kant en vindt het allemaal prima". Uitslag: 1. Arnaud (Bel) 132 km in 3.04.28, 2. Pevenage (Bel) op 0.37, 3. Vlassaks (Bel) z.t., 4. Kelly (Ier), 5. Picollo (Ita), 6. De Jonckheere (Bel), voorts het hele peloton. Alge meen klassement: 1. Blanco Villar (Spa) 13.40.41, 2. Gölz (Wdl) op 0.03, 3. Gorospe (Spa) op 0.06, 4. Ducrot (Ned) op 0.09, 5. Argentin (Ita) op 0.11,6. Veldscholten (Ned) op 0.12,7. Bauer (Can) op 0.14, 9. Rooks (Ned) z.t, 12. Stevenhaagen (Ned) op 0.27, 18. Theunisse (Ned) op 0.46,20. Suy- kerbuyk (Ned) op 0.50, 34. Kelly (Ier) op 1.55, 37. Solleveld (Ned) op 2.00, 44. Lemond (Vst) op 2.09, 47. Van Passel (Ned) op 2.47, 48. Emonds (Bel) z.t, 49. Arntz (Ned) z.t, 60. Pevenage (Bel) op 3.26, 65. Beukers (Ned) op 3.58, 66. Van Or- souw (Ned) op 3.58, 89. Vlassaks (Bel) op 7.16,94. Lammerts (Ned) op 7.33. Na vier dagen stond het grote Nederlandse contingent in de Ronde van de Catalaanse Kust nog steeds met lege han den. De Belg Jef Lieckens sprintte in de vierde rit naar zijn tweede overwinning. De Spanjaard Gomez-Rivero be hield de gele trui. Lieckens was na 162 kilome ter in de massasprint sneller dan zijn landgenoot Eddy Planckaert en Jean-Paul van Poppel. De sprinter uit Biltho- ven kwam in de tweede mas sasprint aan de Costa Brava nog macht te kort. „Voor ik naar Spanje ging trainde ik in totaal niet meer dan duizend kilometer. Te weinig om direct al tot overwinningen te ko men. Ik ga er vanuit dat mijn vorm pas goed is als we aan de Ronde van de Middellandse Zee beginnen". De vierde etappe, ander maal met start en finish in Lloret de Mar, was een leven dige wedstrijd met verschil lende ontsnappingspogingen. Jelle Nijdam en de Schot Ro bert Millar zagen soli misluk ken. Eric Vanderaerden, woensdag winnaar, trok de sprint aan voor Planckaert. De vriendendienst was slechts goed voor de tweede plaats. Planckaert, voorheen altijd goed voor overwinningen in de eerste wedstrijden, was nog onvoldoende in vorm. Bewust. „In voorgaande jaren was ik in april, in de klassiekers, al over mijn hoogtepunt heen. Dit jaar wil ik de piek verleg gen". Uitslag: 1. Jef Lieckens (Bel) 162 km in 4.10.32 (gek. 38,797 km/u), 2. Eddy Planckaert (Bel), 3. Jean- Paul van Poppel (Ned), 4. Jos Lam- mertink (Ned), 5. Eric Vanderaer den (Bel) en vervolgens het volle dige peloton in dezelfde tijd als de winnaar. 2.29.70, 5. Pensee (Fra) 2.30.17, 19. Fignon (Fra) 2.33.91, 20. Pirard (Ned) 2.34.03. Gilbert Glaus heeft donder dag de proloog van de Ster van Besseges gewonnen. De Zwit ser reed in Lunel de 2050 meter in de tijd van 2 minuten en 26,55 seconden. De Fransman Wojtinek werd tweede op twee seconden. Frits Pirard, die in Belgische dienst rijdt, werd twintigste. De uitslag is: 1. Glaus (Zwi) 2.26.55, 2. Wojtinek (Fra) 2.28.56, 3. Casado (Fra) 2.29.50, 4. Gonzales (Spa) De Australiër Danny Clark en de Brit Tony Doyle hebben de wielerzesdaagse van Ko penhagen gewonnen. Het duo bleef woensdagavond laat Ro man Hermann uit Liechten stein en de Westduitser Josef Kristen voor. Op één ronde volgden de Denen Pedersen en Worre. Gerrie Knetemann kwam met de Belg Stan Tour- né uit op de zesde plaats, René Pijnen werd met de Deen Mi chael Marcussen achtste. De eindstand is: 1. Danny Clark/ Toyne Doyle (Aus/Gbr) 437 pun ten, 2. roman Hermann/Josef Kris ten (Lie/Wdl) 395, op één ronde: 3. Jörgen Pedersen/Jesper Worre (Den) 407,4. Dietricht Thurau/Uwe Bolten (Wdl) 343, op twee ronden: 5. Bernard Vallet/Hans-Henrik Oersted (Fra/Den) 371, 6. Stan Tourné/Gerrie Knetemann (Bel/ Ned) 132, op drie ronden: 8. René Pijnen/Michael Marcussen (Ned/ Den) 272. Door Jaap van Essen UTRECHT - Pas over een maand zal duidelijk zijn| er dit jaar twee dan wel drie clubs uit de eredi degraderen en of een na-competitie met als inzet e plaats in het UEFA-cuptoernooi wordt gespeeld. Van onze atletiekmed VLISSINGEN - In gen wordt zaterdag de1 laatste wedstrijd van Zeeuwse crosscompetitil gewerkt. Een crosscomf tie waarin, althans bi; heren, de kaarten gesè lijken te zijn met Piet Vl als de nieuwe kampioen.|J Alleen Leon van der den heeft nog een zeer ringe kans de Hulstel van zijn zoveelste succel te houden. Van der Veï moet dan wel de resterq twee wedstrijden Vonck mag geen pu pakken en er moeten dan zestig deelnemers Op 4 maart doet mr. H. Schepen in Utrecht namelijk uitspraak in de rechtzaak die de spelersorganisaties CSR en WCS tegen de KNVB aan spanden. Inzet van de zogenaamde 'verkorte bodemprocedure' was het besluit van de sectie betaald voetbal in augustus 1986 om de competitie-opzet te veranderen. De bezwaren van de spelers gelden met name de inkrimping van de eredivisie. Volgens de KNVB-plannen moet het aantal clubs in de hoogste afdeling binnen twee jaar worden teruggebracht van achttien naar zestien. Volgens de spelers raken de voorgestelde maatregelen hun belangen en had het sectie-be stuur, voordat er besluiten werden genomen, de Centrale Spelersraad om advies moeten vragen. De CSR fungeert als een soort van ondernemers- raad binnen de KNVB, maar al sinds de instelling van het orgaan heerst er bij de spelers grote onvrede over het func tioneren. De CSR en WCS verwijten het sectie-bestuur dat welhaast konsekwent de CSR wordt gepasseerd en daarmee de reglementen wor den genegeerd. Het proces over de besli vorming rond de competi opzet is door CSR/V( vooral bedoeld om duideli heid te krijgen over de van de CSR binnen de KN Van de Utrechtse rechtb wordt dan ook een princip uitspraak verwacht. De KNVB-raadsman, mi Utermark, betoogde tijden; zitting dat volgens het sec bestuur de voorgestelde wj gingen in de competitie schadelijk zijn voor de spel De raadslieden van de V) (mr. Janssen van Raay) CSR (mr. W. Poiesz), bewt den uiteraard het tegem gestelde, maar benadruk dat in hun ogen de KNi reglementen zijn overtred Daarmee zou het besluit wijziging van de competit opzet nietig zijn. Utermark waarschuv aan het eind van de vier durende zitting voor een evi tuele nietigverklaring van KNVB-besluiten door rechtbank. „Als de vordeii wordt toegewezen is dat aanfluiting voor het betaal voetbal. Dan ontstaat er poel van ellende". PHILADELPHIA (AFP/RTR) - De Zweed Jan Gu narsson zorgde woensdag tijdens het Grand Pri toernooi in Philadelphia voor een grote verrassi door zijn als eerste geplaatste landgenoot Mats V lander in de tweede ronde uit te schakelen. In een uur en drie kwartier zegevierde Gunnarsson met 7- 5,7-6 (7-2). Het was in de partij duide lijk te merken, dat Wilander - inmiddels getrouwd met een Zuidafrikaanse - een tijd bui tenspel heeft gestaan. Zijn laatste toernooi was het Mas ters, dat in december in New York werd gehouden. Wilan der kreeg trouwens nog een boete van 1.000 dollar, omdat hij niet verscheen op de pers conferentie na afloop. Er vielen nog meer verras singen te noteren. Zo versloeg de Australiër Broderick Dyke de nummer drie van de plaat singslijst, de Amerikaan Brad Gilbert. Deze partij vergde ruim twee en een half uur: 7-6 (7-3), 6-7 (4-7), 6-4. De nummer twaalf Ramesh Krishnan uit India verloor voorts van de Amerikaan Ben Testerman, die in de eerste ronde Michiel Schapers had uitgeschakeld. Testerman zegevierde met 6-0, 5-7,6-4. De Amerikanen John McEnroe, tweede geplaatst, en Jimmy Connors (vierde) ble ven wel overeind. McEnroe gunde zijn landgenoot Mei Purcell slechts drie games (6- 2, 6-1), Connors had wat meer te stellen met de Spanjaard Sergio Casal (6-2,6-1). De voornaamste uitslagen zijn: tweede ronde: Jan Gunnarsson (Zwe) - Mats Wilander (Zwe) 7-5, 7-6, Jimmy Connors (Vst) - Sergio Casal (Spa) 6-2, 7-6, Broderick Dyke (Aus) - Brad Gilbert (Vst) 7- 6, 6-7, John McEnroe (Vst) - Mei Purcell (Vst) 6-2,6-1, Jakob Hlasek (Zwi) - Danie Visser (Zaf) 6-2, 2-6, 6-2, Ben Testerman (Vst) - Ramesh Krishnan (Ind) 6-0,5-7,6-4. Het tienerfestival duurt voort bij het damestennistoer nooi in Wichita. De 15-jai Francaise Emmanuelle De en de 18-jarige Tsjechos waakse Jana Novotna dri gen woensdag door tot kwartfinales. Beide speelsti hadden zich eerst moe kwalificeren voor het hoo toernooi door in het weekei! drie partijen te winnen. Dei bescheiden 219e op de were ranglijst, won overtuigt van de ervaren Amerika® Mary Lou Piatek: 6-3 6-3. Novotna, 180e op de lijst, ze de nummer 68 Molly van strand uit de Verenigde Sta opzij met 6-1 2-6 6-3. Tot laatste acht drongen ven door titelverdedigster Wen White (Vst, 4e geplaatst), Sovjetrussische Larissa Savi. jenko (tweede) en de AmW"1 kaanse Grace Kim. SERAJEWO (DPA) - De l Alexander Fadejev is dondi dagavond in Serajewo Eu) pees kampioen kunstrijder! de heren geworden. De tit strijd was een volledig sun voor de Sovjetunie. Achter! dejev eindigden Vladimir K tin en Viktor Petrenko respi tievelijk als tweede en derdt Els van Haelst van De Bruin Van onze spd TERNEUZEN De organisatj schappen zwemmen is in hani en poloclub De Schelde. Een v der de regie van de Zeeuwse ij had en dat voortreffelijk dee Voor deze regie tekenen: Acke, secretaris Ad QuerandJ Adrie van der Maale, Leen va en Maurice Martens. Voorzitter-kamprechter is| Zeeland, Thomas Cambier i functie bijgestaan door de Rini de Dekker en nog een 24-1 groep klokken er drie de numl de juiste tijd. Die tijd is belanl miet-tijd voor de Nederlandf mei worden gehouden. Naast! Schelde een beroep op een de» der Maale neemt het speakers! Van onze spoi rVESTDORPE - De uit Westdoi tiging Groosman/Smulders hou oetbaltoernooi van 20.00 tot 22. Vxel. Aan het toernooi wordt dee 3roosman/ Smulders uit Westc honde uit België. De leiding is i ens en Kindt. Voor de 23-jarige Fade; Door Rinus Verberkmoes de wereldkampioen van 11 jpttx - <n« *rüI - Enkele jaren geleden eek de voetbalvereniging >Pui gedoemd een club van re- Jeatievoetballers te worden. door Theo Vaessen MEJEANNE LE CLAP - For tuna-trainer Han Berger heeft zijn draai gevonden. Hij heeft zich zo snel aan zijn nieuwe, maar tijdelijke, werkgever aangepast dat hij veel langer dan drie weken bij Fortuna Sittard bezig lijkt te zijn. De entourage van de club bevalt hem zo goed dat hij ruiterlijk toegeeft dat hij straks met spijt de Baandert zal ruilen voor de Galgewaard in Utrecht. „Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik graag in Sittard was gebleven", be kende hij. Berger had, jaren geleden, zijn zinnen erop gezet trainer te worden in Limburg. Toen hij Groningen verliet, gaf hij te kennen bij Fortuna Sittard te willen werken. De kans daarop was even heel groot, maar het bestuur van Fortuna handelde, toen AZ hem op non-actief zette en Bert Jacobs ziek moest afha ken, niet alert genoeg. Fortuna ging er van uit dat Berger meer tijd zou nemen om zijn keuze te bepalen. FC Utrecht zette hem echter min of meer voor het blok. Dus te kende Berger een 4-jarig con tract bij zijn vroegere werkge ver. „Het is nu eenmaal zo ge lopen, dat is jammer", vindt Berger nog steeds. „Het is na tuurlijk een uitzondering dat een trainer voor vijf maanden wordt ingehuurd. Ik hoop dan ook het vertrouwen van het bestuur niet te beschamen en het vertrouwen van het pu bliek te winnen". Dan met enige weemoed in zijn stem: „Drie maanden presteren en dan is het weer voorbij". Berger weet en beseft ter dege dat van hem wordt ver wacht dat hij Fortuna de ko mende maanen naar een vei lige haven loodst. Hij heeft voldoende zelfkennis en zelf vertrouwen dat hij geen mo ment twijfelt aan het slagen van zijn missie. „Fortuna moet minstens gemiddeld op een punt kunnen spelen. Het elftal staat nu, gezien zijn mogelijk heden en kracht, veel te laag geklasseerd. Ik heb nog niet gecalculeerd, maar ik durf wel te zeggen dat dit elftal ge waagd is aan clubs als FC Groningen en beter is dan AZ, verenigingen waarbij ik als trainer heb gewerkt". Hij zegt in grote lijnen te weten hoe hij straks, op 1 maart, het elftal moet forme ren dat dan de tweede compe titiehelft opent tegen Excel sior, in Rotterdam. „Ik ben er nog niet helemaal uit wie waar moet spelen, omdat we nog geen serieuze oefenwed strijd hebben gespeeld. De be langrijkste posities in het elf tal staan echter vast". Han Berger, 36 jaar, waar van al 11 jaren trainer in de ere-divisie, noemt zichzelf een eisende coach. Vandaar dat hij door de oudere Fortunezen streng wordt genoemd. Hij zweert bij discipline en orde. Laat niet over zich lopen. De negatieve reacties van de spe lers over de accomodatie van het sportcentrum in Mejeanne le Clap hoort hij zonder een enkele emotie aan. „Oke, het is een kazerne waar we nu zitten. Maar ik vind dat niet erg. Nederlandse voetballers zijn de laatste ja ren veel te veel in de watten gelegd. Alleen als Fortuna goed had gepresteerd had het nu recht van spreken. Eerst prestaties leveren, dan pas eisen stellen. Het eten en het veld zijn goed, de rest is van ondergeschikt belang!" was het zijn tweede Europf titel. Fadejev behaalde tweede kampioenschap vooi door zijn atletisch vermogen j,™vw.lD.auers U, w°raen' ten vereniging met slechts se- uoren, die het moest hebben 'an voetballers uit de omge- ung die bij Spui een balletje widen trappen. Die periode lijkt voorbij nu 'Pui weer beschikt over 'Ugdteams. Stimulator achter leze opleving is nestor Johan Pitte, een 'Spui-haas' in hart in nieren. Met Witte is tevens een man lenoemd, die vrijwel alle lief leed van de voetbalclub 'Pui meemaakte. De momen el 6-jarige in Terneuzen Han Berger: „Jammer het zo gelopen is". - foto| Woonachtige Witte, beter be- jteud als 'bolleije' (een naam r?.e hij meekreeg sinds hij voor PJn laatste werkgever in een E°ue bestelbus Zeeuwsch- 'aanderen rondtoerde) was uers van meet af aan be-

de Stem | 1987 | | pagina 6