i$ BIJ COLLECTIEVE ATV GAK WIJZIGT BELEID blaten' Tegen Heineken-ontvoerders 12 jaar geëist I )e$reiua henwoner Massale ziekmelding in basisonderwijs Grootste hormonenschandaal uit de geschiedenis Voortaan twee maal een dienstkeuring Dektkmcommknta ar CDA en YYD zwijgen over basisvorming Verfomfaaid Toestand in haven nog 'chaotisch9 ICTO valt nog verder uit elkaar T5 PAGINA vrijdag 6 februar11987 BINNENLAND POLITIE EN INSPECTIEDIENST DOEN ONDERZOEK OP VELUWE VENRAY - Uitzendkrachten die niet kunnen werken omdat bedrijven hun personeel collec- ief de atv-dagen laten opnemen, hebben recht jp een uitkering. araobeeld en toon in Vederland Gas bij Kerk en Vrede afgesloten De Korte: 'Economische Zaken draait stuk beter' 6Leskist9 over otters OPPOSITIE BOOS OVER HOUDING Kok houdt CDA aan extraatje voor ouderen BINNENLAND mo. tins tens een deel van de gij ïlaars wordt gedood. Hi oordeel is evenwel dat :lijk enkele van de voor di ijzelingen verantwoorde, jke terroristen kan worden epakt. Intussen is Washington ei ich zeer van bewust dat eer litair ingrijpen in Libanon n uiterst hachelijke zaak is 'et zoals na de aanval op Ly lië in april van het vori| ar, zal zo'n actie de anti- Amerikaanse sentimenten ij e Arabische wereld anwakkeren. Bovendien be ïkent Amerikaans ingrijpen en rechtstreekse confronts e met het sterk door dt owjet-Unie gesteunde Syrië len actie kan daarom alleen T28 pagina 3 ïj LSPEET (ANP) - De rijkspo- *tie Nuns peet is in samenwer- iug met justitie in Zwolle en e Algemene Inspectie Dienst jvID) bezig met een omvang- jjg onderzoek naar het ille- jle gebruik van hormonen ij mestkalveren. Het onderzoek is al ander- igive maand gaande en richt ich op een kalvermesterij in ;lspeet. Daar zijn bij zeker 130 nestkalveren sporen van de jormonen nortestosteron en estradiol gevonderi. In totaal zijn al 274 van de 57 kalveren van dit bedrijf onderzocht op de aanwezig heid van hormonen. Een woordvoerder van het minis terie van landbouw en visserij sprak donderdag van het grootste hormonenschandaal uit de geschiedenis van de Ne derlandse vleeskalfhouderij. In Nederland is het gebruik van hormonen bij het mesten van vleeskalveren bij de wet verboden. In verband hiermee heeft de politie dinsdag een man uit El- speet gearresteerd. Hij is een van de twee eigenaren van de mestkalveren en wordt door justitie gezien als hoofdver dachte. Hem wordt verkoop van voor de gezondheid scha delijke voedingsmiddelen en valsheid in geschrifte ten laste gelegd. In de wet wordt dit eerste gezien als een ernstig misdrijf, waarvoor straffen staan tot maximaal vijftien jaar. De AID en de politie kwa men de affaire op het spoor na een plotselinge noodslachting van een kalf in het Elspeetse bedrijf, half december. Het kalf vertoonde een spuitplaats en opgezette klieren. Uit het onderzoek bleek dat het dier hormonen waren toegediend. Op de bewuste kalvermes terij zijn alle dieren onder zocht. Daarbij is komen vast te staan dat nog meer dieren dan eerst werd verondersteld geïn jecteerd zijn met een hormo nencocktail. „In totaal zijn bij 154 dieren aanwijsbaar posi tieve sporen van hormonen ontdekt", aldus de Zwolse per sofficier van justitie mr. D. Veurink. Wat de gevolgen zullen zijn van deze hormonenaffaire is nog niet duidelijk. Omlig gende kalvermesterij houders vrezen dat de export door deze affaire in gevaar zal komen en dat het buitenland zijn gren zen zal sluiten voor het Neder landse kalfsvlees. In Nederland zijn in 1986 in totaal 1,25 miljoen kalveren geslacht. Dat is 190 miljoen kilo kalfsvlees. Daarvan wordt 177 miljoen kilo geëx porteerd naar het buitenland, wat overeenkomt met ruim 90 procent van de totale binnen landse produktie. De uitvoer waarde van kalfsvlees be droeg vorig jaar ruim ander half miljard gulden. De totale uitvoerwaarde van vee en vlees bedroeg in 1986 8,3 mil jard gulden. rorden uitgevoerd als 2e een verdergaande militai scalatie uitlokt, een zeki acces garandeert en tegelij ertijd de burgerbevolking oveel mogelijk buiten schol lat. Washington is er zich zeet ran bewust dat het, bij een ictie in Libanon, politiek veel ;evoeliger en militair veel ;evaarlijker terrein betreed lan vorig jaar in Libië. Bo- endien is de verwarring ij et Midden-Oosten op dil genblik zo groot, dat geen lens de politieke uitkomst an een actie op langere ter- lijn kan voorspellen. Ame- ika weet bovendien maar al e goed dat zijn vorige aan- /ezigheid in Libanon - in de eriode volgend op de Israë- isch-Libanese oorlog van 982 - de situatie in het Mid- len-Oosten alleen nog maat poeilijker heeft gemaakt. Uitkering voor uitzendkrachten Van een onzer verslaggevers Dat heeft de Centrale Raad van de Gemeenschappe- ke Administratie Kantoren bepaald. i5-jarige leeftijd, dan ont vangt hij/zij 50% AOW er mtvangen ze tot één van het romt te overlijden: 12(M De GAK's in Nederland lebben onlangs hun beleid op lat punt aangepast, maar ook lopende zaken van voor die 1' zullen al aan de nieuwe eleidslijnen getoetst worden, lat betekent vooral dat uit- endkrachten een uitkering linnen krijgen over de niet- oostervrije dagen tussen :erstmis en nieuwjaar. „We aden iedereen aan om zich ;amenwonen en bereikt éét tan de partners de 65-jarige eeftijd, dan ontvangt de oud- :te partner 50% plus een toe- ilag van 50%. Als er geet iprake is van samenwonen jntvangt ieder 70% AOW (ook jij een LAT-relatie). Samenwonen of niet zal in le praktijk heel moeilijk aat te tonen zijn. De uitvoerings- organisatie moet handelen op grond van de omstandighe den zoals die aangetroffen worden. Maar zeker is dat de ongehuwde AOW-er zijl keuze zal (laten) bepalen op grond van de omstandighe- aan' den die het best bij hem/haai passen. Die keuze is niet mo gelijk voor gehuwden. Alleer na een echtscheiding zou eer gehuwde dezelfde keuzemo gelijkheden krijgen als een ongehuwde. Feitelijk is discriminatie van de huwe lijkse staat. En dat is geen goede zaak. unct-directeur et GAK Venlo. III 'inancieel en sociaal-econo- nisch beleid van het huidige cabinet dan ook een absoluut dieptepunt'. De reactie van topadviseur dutten is een eerste vinger- vijzing dat ook Schouten-"' lezelfde weg zal gaan als ifleveringen I en II: naar itoffige bureauladen daagse departementen en le prullebakken van de hoog- ;eleerde collega's. Want de 'nieuwe zakelijk heid', zoals door Rutten ge formuleerd en door het kabi net in de praktijk gebracht, wordt inmiddels beleden door vrijwel iedereen, die iets in de Haagse melk te brokkelen heeft. En de collega's? Ach, de een erkent dat Schouten onge twijfeld grote verdiensten heeft, maar dat zijn denk beelden niet altijd stroken met de werkelijkheid. De an der wijst op het gebrek aan harmonie in de samenleving waardoor Schoutens plannen niet te realiseren zijn. Een enkeling (Halberstadt) zal herhalen dat de Tilburgse prof voor de zoveelste keer 'onzin uitkraamt' en de man- nen-aan-de-top (Heertje, Pen) zullen Schouten wel weer de hemel inprijzen. En Schouten zelf? De eer ste keer dat hij economen en politici met een heilsplan verrast baart dat nog veel op zien maar niet meer dan dat Bovendien rijdt Wagner, van de gelijknamige (staats)com- missie, hem op hetzelfde mo ment met diens 'nieuwe, eco nomisch elan' in de wielen. De tweede keer wacht Schouten niet eens de reactie af. De wonderen zijn immer' de wereld uit, luidt dan zijn pessismistische kijk op poli tiek en samenleving. Nu steekt hij ook niet on der stoelen en banken da zijn politiek-maatschapPe' lijke 'ruilbeurs' weinig karn maakt. Maar wat hem mis* sehien nog het meest aan het hart gaat is dat zijn leerlin gen blijkbaar toch minder van z'n colleges hebben mee gepikt dan hem lief zou zijn Brands ad- van 1LEXANDRIE (RXR) - Een 1000 jaar oud granieten beeld an farao Ramses II is giste- in Alexandrië scheep ge- Het 60 ton zware beeld, het jootste monument dat igypte in jaren heeft verlaten, sin drie stukken gezaagd. Het solossale beeld wordt na ten- «(instelling in de VS en in Ne erland naar Egypte terugge- iracht. Het GAK-beleid op dit punt werd vorig jaar ter discussie gesteld, toen Rank Xerox in Venray voor zijn uitzend krachten een aanvraag voor een uitkering indiende bij het GAK Venlo voor de zomerva kantie. In de cao was bepaald, dat bij Rank Xerox drie we ken collectief vakantie geno men zou worden, waarvan twee weken bestond uit niet- roostervrije atv-dagen. Uitzendkrachten kennen geen atv. Hoewel zij die twee weken niet konden werken en dus geen geld konden verdie nen, kregen ze ook geen uitke ring, omdat ze niet ontslagen werden. Hoewel het GAK Venlo met het voorstel van Rank Xerox, de uitzendkrachten over deze tien dagen een ww-uitkering te geven, mee kon gaan, kon ze daar zelf geen beslissing in ne men. De Centrale Raad in Amsterdam besliste toen ne gatief, terwijl het GAK Hel mond bij vergissing wel een uitkering verstrekte voor in zijn gebied wonende Rankme- dewerkers. Omdat het probleem zich tussen kerst en nieuwjaar lan delijk voordeed, heeft de Cen trale Raad zich opnieuw gebo gen over de vraag, waarna het beleid is gewijzigd. AMERSFOORT (ANP) - Bij 'Kerk en Vrede' in Amers foort is donderdag het gas afgesloten. Deze beweging voor ontwapening en geweldloosheid heeft vorig jaar ok tober 5,72 gulden op de BTW van de gasrekening inge houden als protest tegen het besluit tot plaatsing van kruisraketten in ons land. In het pand zijn ook het Vredesbureau (informatie over begeleiding bij dienstweigeren) en de Beweging Weige ring Defensiebelasting gevestigd. Het kantoor van Kerk en Vrede zal vijf werkdagen afgesloten blijven. Gedurende deze tijd zal tevens aandacht gevraagd worden voor de bewoners van het vredesactiekamp in Woensdrecht, waar de winterkou extra hard aankomt, omdat de politie regelmatig het kamp ontruimt en daar bij huisraad in beslag neemt. Kerk en Vrede roept op haar leden op financiële steun te verlenen aan de mensen van het vredesactiekamp. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Iedereen die is [oedgekeurd voor de militaire ist zal een half jaar voor hij of zij de kazerne bin nenkomt een tweede keuring moeten ondergaan. Staatse- ïetaris Van Houwelingen wil beleidsplan zo snel moge- uitvoeren. Gebleken is dat dienstplich ten in de dikwijls ruime pe- tiode die ligt tussen keuring opkomst, lichamelijk of Psychisch ien. iets kunnen oplo- Het ministerie van Defensie geeft daarom bij de waarschu- wingsoproep, die zes maanden voor opkomst wordt ver stuurd, de mogelijkheid aan om eventuele medische gebre ken te melden. Die gegevens kunnen leiden tot een nieuwe keuring. Dienstplichtigen kunnen ook zelf een herkeu ring aanvragen. Dit systeem werkt echter niet goed genoeg, vindt Van Houwelingen. Want er zijn nog te veel militairen die lichamelijk in de proble men komen of die niet goed blijken te kunnen functione- 'INDS enkele weken sluiten twee omroepen, de TROS en de WRO, hun programma's af met ons volkslied, het Wilhelmus. Dat ,a9 zolang het gebeurt met eerlijke intenties en in een 'neutrale' et,ing. Uitgaande van die criteria beginnen de bedenkingen. Wie nationale driekleur tijdens het spelen van het Wilhelmus ver waaid ziet tot een vlaggetje, schriel afstekend tegen een gigan- ®bhe AVRO-vlag en op de achtergrond gehouden door andere wRO-vignetten, denkt heel gemakkelijk dat het Wilhelmus mis- fuikt wordt als een probaat middel in de slag om de omroep- le'tjes. De omroepen wijzen zulke aantijgingen uiteraard veront- 'aardigd van de hand en gaan op de o zo ontroerende toer van "!i proberen te verenigen wat ons bindt en te binden wat ons cheidt'. Zo lusten we er nog wel een paar. Het volkslied is een te Pstbaar bezit om er omroepen mee te laten spelen. Een blik in '°n niet zo ver verleden leert waarom. DEN HAAG (ANP) - De uit voering van de vorig jaar ge nomen maatregelen om de ad ministratie en de controle op het ministerie van economi sche zaken te verbeteren ligt goed op schema, zo heeft mi nister De Korte de Tweede Kamer donderdag laten we ten. De onvoldoende controle in het verleden heeft niet tot on terechte uitgaven geleid, zo heeft de departementale ac countantsdienst via nadere controles vastgesteld. De Korte huurde vorig jaar het accountantsbureau Moret en Limperg in om samen met de accountantsdienst van het ministerie de feilen in de ad ministratieve organisatie en de achterstand in de controle weg te werken. Ook moesten knelpunten in het financiële informatiesysteem van het de partement (Mefis) worden op gelost. In juni moeten de ach terstanden zijn ingelopen en de feilen zijn weggewerkt. Inmiddels is de administra tieve organisatie van het de partement vrijwel geheel be schreven, aldus de Korte. De noodzakelijke aanpassingen in de formele administratieve organisatie zullen binnen twee maanden zijn doorgevoerd en dat is drie maanden sneller dan voorzien. Voorts zijn de beleidsuitgaven van het de partement getoetst op contro leerbaarheid en hierbij is vastgesteld dat de bestaande controleregelingen voldoen, schrijft de bewindsman. 250 leerkrachten uit Den Helder hebben gistermorgen stipt om half negen ziek gemeld. De wethouder zei bij het in ont vangst van de ziekmelding: 'Ik ben filiaalhouder van een slechte werkgever'. De ziekmelding is een uiting van onge noegen over de door minister Deetman getroffen vervan gingsmaatregel bij ziekte van leerkrachten. Door de actie van de leerkrachten kregen 5500 leerlingen geen onderwijs. In Zaanstad hebben alle veertig openbare basisscholen una niem besloten om scholieren naar huis te sturen tijdens de eerste twee wachtdagen waarin een zieke onderwijzer niet mag worden vervangen door een andere leraar. - fotoanp GRONINGEN (ANP) - De Stichting Otterstation Nederland deelt 'leskis ten' over de in ons land uitstervende otter uit aan de hoogste klassen van de basisscholen. In de kisten zit onder andere een diaserie en al gemene informatie over het steeds verder ver slechterde milieu waarin het voor de otter moeilijk is om te leven. Ook komt er dit jaar een reizende tentoonstel ling over de otter. „We willen het uitsterven van de otter in ons land vooral bij de jeugd onder de aandacht brengen", aldus A. de Jong, voorzit ter van het Otterstation Nederland. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De oppositie heeft zich gisteren flink opgewonden over het opstelling van minister Deetman en de regeringspar tijen CDA en WD tijdens het mondeling overleg over de basis vorming. Zowel de minister als de on derwij sspecialisten Hermens (CDA) en Franssen (WD) wil den zich niet mengen in een inhoudelijke discussie over de invoering de basisvorming in het middelbaar onderwijs. Zij vonden dat zo'n gedachten- wisseling pas kan plaatsvin den als er sprake is van een wetsontwerp; momenteel zijn de voorbereidingen daarvoor nog in volle gang. Het wetsvoorstel borduurt verder op het advies dat de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid eind vórig jaar aan de minister gaf. Deze adviserende instantie pleit daarin voor één vakkenpakket met twee niveaus voor de eer ste drie jaren van het voortge zet onderwijs. PvdA-woordvoerder Leijnse noemde de houding van CDA en WD 'onbetame lijk'. „Die partijen doen al het mogelijke om een echte dis cussie over de basisvorming te ontlopen". „Het feit dat er in het regeerakkoord bepaalde afspraken over de basisvor ming zijn gemaakt, weerhoudt de regeringspartijen van de plicht tot een zinvolle gedach- tenwisseling". Ofschoon minister Deetman evenmin genegen was tot een inhoudelijke discussie, wilde de bewindsman nog wel en kele 'onduidelijkheden' uit de wereld helpen. Extra geld zal er in ieder geval niet beschik baar worden gesteld voor de invoering van het nieuwe leersysteem. Daarnaast liet de bewindsman weten dat bij in voering van de basisvorming de huidige onderwijsstructuur gehandhaafd blijft. HELLEVOETSLUIS - De PvdA in de Tweede Kamer wil het CDA houden aan zijn ver zoek tot 1990 100 miljoen ex tra uit te trekken voor het ouderenbeleid. Fractievoorzitter Kok zei dat gisteravond op een spreek beurt in Hellevoetsluis. Hij zal het CDA aan die uitspraak herinneren tijdens het debat dat de Tweede Kamer kort vóór de verkiezingen voor Provinciale Staten op 18 maart zal houden. CDA'er Van der Heijden, die voor zijn fractie het ouderen beleid behandelt, riep deze week minister Brinkman (WVC) op 100 miljoen meer uit te trekken voor het oude renbeleid. ROTTERDAM (ANP) - De staking bij Quick Dispatch is donderdagmiddag met het aantreden van de avondploeg opgeheven. Maar de avond ploeg bij het stukgoedbedrijf Hanno in de Waalhaven, waar twee schepen voor de kade lig gen, is daarentegen niet aan het werk gegaan. Het gaat hier in totaal om zeventig man, aldus heeft het actiecomité van de Vervoers- bond FNV meegedeeld. Donderdagmiddag is ook een einde gekomen aan de woensdag begonnen blokkade van het kantoor van de geza menlijke arbeidspool SHB. Maar volgens een woordvoer ster van het actiecomité is er bij de SHB nog steeds sprake van 'een grote chaos' waar door van een gestroomlijnde inzet van SHB'ers bij de ver schillende stukgoedbedrijven nog geen sprake kan zijn. ZOETERMEER/DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 40 bestuurs leden van 12 afdelingen van het ICTO (Interkerkelijk Co mité Tweezijdige Ontwape ning) hebben hun bestuurs functie neergelegd. Het overgrote deel van hen bedankt tevens Hls lid van het ICTO. Het betreft hier in de meeste gevallen de voltallige besturen van de afdelingen Arnhem, Ede, Epe-Heerde, Gooi- en Vechtstreek, Gouda, Naarden-Bussum, Winschoten en Zoetermeer. Het ICTO heeft sinds begin vorig jaar te kampen met in terne problemen. Inzet zijn onder meer de contacten met het Oud Strijders Legioen en de kerkelijke identiteit van het ICTO. In december ging een ver zoeningsbijeenkomst tussen het landelijk bestuur en be zwaarde afdelingen niet door, Door Rinze Brandsma AMSTERDAM - Twaalf jaar, met aftrek van het voorarrest in Frankrijk en Nederland. Tegen de beide - naar Frankrijk gevluchte en uitgeleverde - hoofdverdachten in de ontvoeringszaak Heineken werd deze straf geëist; Zestien jaar was maximaal mogelijk. Want, hield officier van justitie mr. R. Berger de Amsterdamse rechtbank voor, het staat vast dat Cor van Hout en Willem Holleeder rechtstreeks betrokken zijn ge weest bij ontvoering, gijzeling en afpersing, „een vorm van uiterste terreur". Ook op de tweede zittingsdag bleven de verdach ten zwijgen. Alleen lazen hun advocaten aan het be gin van de zitting gisterochtend namens Van Hout en Holleeder verklaringen voor, die van hun spijt getuigden. De rechtbank verwierp het beroep dat de advoca ten gedaan hadden op de niet-ontvankelijkheid van de officier van justitie. De procedure van de uitleve ring, oordeelde de rechtbank, was correct geweest en kan ruimschoots de toets der kritiek doorstaan. In zijn requisitoir voerde mr. Berger een enorme hoeveelheid bewijs aan, vooral tegen Holleeder: vingerafdrukken, voorwerpen gebruikt bij ontvoe ring en gijzeling, telefoongesprekken. De rol van Van Hout kwam minder uit de verf. Die was vooral coördinerend; hij nam verder weinig actief deel aan voorbereiding en uitvoering. Daarop hamerde ook zijn advocaat, mr. Max Moszkowicz. De dagvaarding had onvoldoende dui delijk gemaakt wat het aandeel van Van Hout was, over hem was weinig belastend materiaal, geen overtuigend bewijs. De man, die gezien wordt als 'brein' achter de ontvoering, zou volgens zijn verde diger hooguit medeplichtig zijn aan de gijzeling, als dat al te bewijzen is. De eis is dus veel te hoog, vooral ook als de zaak-Heineken vergeleken wordt met andere, 'ergere' ontvoeringszaken. De advocaat bepleitte vrijspraak. Holleeders advocaat mr. De Vos sprak niet tegen dat zijn cliënt betrokken was bij het plannen maken en bij de ontvoeringszaak zelf. Maar hij was slechts een 'pakjesdrager', die uit solidariteit meedeed met de anderen. Dat hij veel van het losgeld meegeno men had geloofde hij niet. De twee ontvoerders maakten geen van beiden gebruik van hun recht op een laatste woord. De rechtbank doet op 19 februari uitspraak. -A J Een politieman heeft het heel moeilijk. In Zweden wordt een politiechef ontslagen, omdat hij de moordenaar van de pre mier niet kan vinden. Als een voetbaltrainer die weg moet, omdat zijn club degradeert. In Nederland komt een agent om in papierwerk, waardoor hij geen tijd meer heeft om boeven te vangen. Daar komt nu nog bij dat hij per 1 oktober moet optreden als een soort mondhygiënist. Het gaat allemaal om het me ten van kegels bij dronken automobilisten. In officiële stukken spreekt men tegen woordig van 'ademanalyse'. Dat klinkt in ieder geval we tenschappelijker dan 'zuip- proef. Er is peperdure apparatuur voor nodig. Ik zie een rijdend hospitaaltje voor me. Agenten analyseren nauwkeurig de geur die uit de geopende muil komt: twee biertjes, een glas whisky, een fles rode wijn van een onbekend merk Geoefende agenten laten hun blik over de tanden en kiezen gaan, steken hun neus in het keelgat, proeven de dampen die opborrelen uit het binnen ste van de dronkenman. Be dorven eieren, rotting, braak sel. Alle gegevens worden di rect in de computer gegoten. Zo wordt heel Nederland on derworpen aan een algeheel mond-onderzoek. Ook dege nen die zonder alcohol toch uit hun straatje stinken, gaan per 1 oktober voor de bijl. Dat zorgt voor een grote opluch ting. Smit-Kroes heeft zelf toegege ven dat ze last heeft van on frisse adem sinds ze bij haar Rijn-onderzoek te veel water binnenkreeg. Verbeter de wereld en begin bij jezelf, zeggen de ministers. Eerst moet het stankprobleem bij de mens zelf opgelost wor den. Helpt de politie, poets uw tanden! MERIJN Niersteenvergruizer DE TWEE ACADEMISCHE ziekenhuizen in Amsterdam gaan samen een mobiele nier steenvergruizer aanschaffen. Het apparaat is in juli van dit jaar operationeel. De vergrui - zer kost twee miljoen gulden. Er staat tot nu toe alleen een vaste niersteenvergruizer in Rotterdam. Daar bestaan lange wachtlijsten. Woonwagens verzekerbaar WOONWAGENBEWONERS kunnen him wagens en inboe del weer verzekeren. Jaren lang weigerden verzekerings maatschappijen die risico's te dekken. Verzekeraars en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten hebben overeen stemming bereikt over een re geling. Voorwaarden is dat wagenbewoners door gemeen ten worden begeleid bij het in vullen van de aanvraagfor mulieren. Privatisering sociale zekerheid HET CNV LIJKT alleen te staan in haar plan de verant woordelijkheid voor de werk nemersverzekeringen over te dragen naar werkgevers en werknemers. Om uiteenlo pende redenen zien zowel de werkgeversorganisaties NCW en VNO als de vakcentrale FNV teveel problemen rijzen bij een overdracht. Tamils DE MEESTE VAN de in Ne derland verblijvende Tamils zijn wel degelijk uit Sri Lanka vertrokken om het geweld te ontvluchten. Terugsturen naar hun land levert voor hen gevaar op. Dat zei mr. J. Hoeksma van het Hoge Com missariaat voor de Vluchtelin gen donderdag in de Tweede Kamer tijdens een hoorzitting over de vluchtelingennota zo als de regering die onlangs aan het parlement heeft aan geboden. Wisse Dekker hoogleraar VOORZITTER dr. W. Dekker van de raad van toezicht van Philips is benoemd tot buiten gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Leiden. Hij gaat daar colleges geven in de leer van het internationaal be drijfsmanagement. Dekker spreekt vandaag zijn inaugu rele rede uit. i

de Stem | 1987 | | pagina 3