STELTKLUUT BEPLEIT TEGEN VERVUILING: Raadslid Hulst vraa steun van Brinkma voor pand Sevdlii man of vriend EBB*"wr ^Patiënten niet dupe van gemaakte fouten' Commissi bespreekt stofoverlas Blijfhuis: schuilplaats mishandelde vrouwen Jongeman uit Schoondijke bekent verkrachting Zimbabwe- avond in Terneuzen weekenddiensten VRIJDAG 6 FEBRUAR11987 T22 PAGINA ZEELAN VRIJDAG 6 FEBRUAR VANZEELAND VOOR PAND SEYDL1TZ Bertus Borgers in Terneuzen HULST - De Oost-Zeeuwsch-Vlaamse na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut zou graag zien dat er groter bufferzones in acht worden genomen tussen kreken en land bouwgronden. Dit om de vervuiling van kre ken en plassen met landbouwvergiften en kunstmeststoffen tegen te gaan. Weer mosselen eten bij Zonnebloem Terneuzen Forse boetes voor winkel diefstallen politierappoi 'EVEN UIT DE GEVARENZONE' ONDERZOEK OP RONTGENAFDELING Karakters Toegang ontzegd Schieting Zuiddorpe Vervolg van pagina 'Bufferzones tussen kreken en landbouw' Van onze correspondent SAS VAN GENT - De rijkspo litie te Sas van Gent heeft woensdagnacht de 22-jarige J.N. uit Schoondijke aange houden, die ervan wordt ver dacht een 23-jarige vrouw uit Westdorpe te hebben ver kracht. Dank zij een goed sig nalement dat het slachtoffer aan de politie had gegeven, kon deze overgaan tot de aan houding. De jongeman werd in bewa ring gesteld en heeft tijdens de verhoren gistermiddag een volledige bekentenis afgelegd. Hij wordt vandaag voorgeleid voor de officier van justitie te Middelburg. Zoals we gisteren meldden, werd de vrouw woensdag avond even na zes uur ter hoogte van de oude poort van de CPC nabij Sas van Gent van haar fiets getrokken en een auto ingeduwd. Daarna is de man een eindje gaan rijden en heeft hij haar, onder be dreiging, in de polder ver kracht. TERNEUZEN - Saxofo nist Bertus Borgers en zijn begeleidingsband The Nightcats' treden zaterdagavond 7 februari op in café De Ster in Ter- neuzen. Van een onzer verslaggevers Die band bestaat uit Otto Kooymans (toetsen), Peter van Dorst (gitaar), Jan Doorns (bas) en Henri van Bergen (drums). Aanvang: 22.30 uur. Van een onzer verslaggevers De tijd is daar nu rijp voor omdat de landbouw met grote overschotten zit en er een tendens is om gronden braak te laten liggen. Dit schrijft C. Peeters in de jongste uitgave van het verenigingsorgaan De Steltkluut. Hij stelt dat de landbouw gronden door verschillende ruilverkavelingsprojecten in de regio steeds verder zijn op gerukt. Tot aan de oevers van de plassen zelfs met als direct gevolg een achteruitgang van de waterkwaliteit. „De mo derne landbouw gebruikt een overmaat aan kunstmest. Het gevolg is dat deze kunstmest stoffen met het regenwater door drainagebuizen en grep pels van de landerijen in onze kreken en plassen spoelt", al dus Peeters die de voltallige redactie van De Steltkluut achter zich weet. „Om nog maar niet te spre ken van de hoeveelheid aan landbouwvergiften die in onze kreken spoelt. Het gevolg is een overmaat aan fosfaten en nitraten". Watermonsters to nen volgens hem nog steeds een jaarlijkse toename van deze stoffen. „Aangezien bij de meeste waterzuiveringsinstal laties om economische redenen de zogenaamde derdetrapszui- vering ontbreekt, passeren deze stoffen de installatie, zo dat ze verderop in de water gangen weer terecht komen", aldus Peeters. Dat heeft een aantal andere ontwikkelingen tot gevolg. Door het proces is er een toe- name van plantaardig plank ton waardoor het water troe bel wordt. Het zonlicht dringt minder diep in het water door, waterplanten verdwijnen, Peeters: „We krijgen een kaal water". Het verdwijnen van plantenrijke oeverzones heeft een negatief effect op de snoekstand. „Bovendien ver dwijnen de natuurlijke schuil plaatsen voor pasgeboren vis jes zodat ze een prooi worden voor andere vissen". AXEL - De rijkspolitie! heeft de illegaal in As blijvende Turk C. K. i houden en gisteren de overgezet. De man hee een verblijfsvergunning België. NIEUWVLIET - Uit ra ning in de Zouterik zijn den en een tas gestolen.) daders ontbreekt elk sp« OOSTBURG - Mevrouw Aardenburg heeft done verwondingen opgelopei zij in de Bakkersstraa! haar fiets tegen een best reed. Volgens de politie leende zij geen voorrar bestelauto werd bestuun A. de G. uit Breskens vrouw C. moest naar he kenhuis in Oostburg v; vervoerd. Van onze correspondent TERNEUZEN - Zaterdag 7 fe bruari houdt de Zonnebloem afdeling Groot Terneuzen weer de jaarlijkse mossel maaltijd in het Zeldenrustcol- lege. „Tot en met gisteren hebben we in spanning gezeten of de mosselmaaltijd doorgang kon vinden", aldus voorzitter van de evenementencommissie van de Zonnebloem, mevrouw C. Gerreman. „Door de lange vorstperiode waren er geen mosselen voorradig. De inval lende dooi heeft het mosselfes tijn nog net op tijd gered". De gasten van de Zonne bloem worden om half drie verwacht. Na de koffie wor den er enkele spelletjes bingo gespeeld. De muziekgroep In de Wingerd onder leiding van mevrouw Barendse luistert de middag op door enkele liedjes ten gehore te brengen. Om half vijf serveren de zestig vrijwilligsters de 250 kilo mos selen. Aan deze middag wordt verder medewerking verleend door de eigen verzorgings- groep van de Zonnebloem, ter wijl de bedrijfsbrandweer van Philips Terneuzen een oogje in het zeil houdt. Van onze correspondente MIDDELBURG - Forse boetes werden er donderdag door de politierechter in Middelburg uitgedeeld aan vier winkeldie veggen die het vorig jaar in de Goese binnenstad htm slag hadden geslagen. De 19-jarige Goese M.D. had dit op 18 september gedaan, samen met haar 25-jarige vriendin R. de V. (die overi gens niet was verschenen). Be halve schoenen en kinderjurk jes had het tweetal een hoe veelheid speelgoed meegeno men, en het was vooral dit laatste dat hen kwalijk werd genomen, 'omdat dergelijke spullen in het dagelijks leven niet beslit noodzakelijk zijn', zo vond officier van justitie mr. Nijmeijer. De Goese dacht daar anders over: met de feestdagen voor de deur wilde ze haar kinde ren iets kunnen toestoppen, en van de bijstanduitkering was dat niet mogelijk. D. die al eerder met dit bijltje had ge hakt, werd veroordeeld tot twee weken voorwaardelijk en een boete van ƒ300. Haar vriendin kreeg bij verstek ƒ800 opgelegd, waarvan 500 voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Twee vrouwen uit Oost- Souburg (de 33-jarige M.A. en haar 29-jarige vriendin A.J.) hadden zich eveneens in sep tember in Goes kleding en sjaals toegeëigend. Ook zij be toogden van hun uitkering niet rond te kunnen komen. A. kreeg een boete opgelegd van ƒ600 waarvan de helft voor waardelijk en J. (die al eerder voor winkeldiefstal terecht had gestaan) kreeg een voor waardelijke gevangenisstraf opgelegd van twee weken met daarnaast een boete van ƒ400. Het verdwijnen van de roof vis leidt op zajn beurt weer tot een toename van witvisachti- gen. Peeters spreekt in dit ver band van een brasempro bleem. Ook wisselingen in het waterpeil, beïnvloed door het bemalingsgedr-ag van de wa terschappen, heeft een nega tieve uitwerking op de water kwaliteit. Peeters ziet twee oplossin gen. Grotere bufferzones die er voor moeten zorgen dat landbouwvergiften en kunst meststoffen niet rechtsreeks in het water komen. En de boeren er op wijzen dat ze ge richter met kunstmest moeten omgaan. Door Frank Deij Emancipatiewerkster Charlotte van Hoorn bij het affiche van de stich ting Blijf van m'n Lijf - FOTO WIM KOOYMAN AXEL - De aanleiding was een syposium van de eerste lijns gezondheidszorg in 1983 dat het thema 'geweld bin nen het gezin' droeg. En de jaarcijfers van de stichting Blijf van mijn Lijf Zeeland. Duidelijk werd dat ook in Zeeuwsch-Vlaanderen flink wat mannen er vrolijk op los meppen om een echtelijke ruzie in hun voordeel te be slissen. Ook in Zeeuwsch- Vlaanderen vluchten vrou wen na een fikse ruzie thuis 's nachts de straat op. Niet wetend waar naar toe. En nogal wat vrouwen, in 1983 zijn dat er twaalf maar het aantal stijgt jaarlijks, lopen meteen door naar het Blijf van mijn Lijfhuis in Vlissin gen. Het is slechts een topje van de ijsberg meent Char lotte van Hoorn. „De vrou wen die in Vlissingen te recht komen zijn de ergste gevallen. Een deel wil niet uit de omgeving weg. Vindt het een hele stap om hun boeltje op te pakken. En blij ven bij hun man. Omdat er hier geen opvang voor vrou wen in een vluchtsituatie is. Er komen ook vrouwen in het ziekenhuis terecht. Die blijven daar dan om een paar dagen op krachten te komen. Maar daar hebben we geen cijfers van". Over de noodzaak van een eigen blijfhuis hoeft volgens Charlotte niet eens meer ge discussieerd te worden. Iedereen weet zachtjesaan dat er in Zeeuwsch-Vlaan deren vrouwen mishandeld en verkracht worden. En dat een geschikte opvangmoge- lijkheid ontbreekt. „Waar moet een vrouw 's avonds na 23.00 uur nog naar toe. We hebben hier vrouwen gehad die 's nachts doelloos blijven rondlopen nadat ze door hun man in elkaar zijn getrapt. En als ze toch naar Blijf wil len, zijn maatschappelijk werk en sociale dienst een volle dag bezig om ze in Vlissingen te krijgen". ven de vrouwen gemiddeld 31 dagen. Dat wij echtschei ding in de hand zouden wer ken is een lachertje. Wij veroorzaken de klappen niet. Als een vrouw van huis weggloopt, is er al heel lang iets mis. Dat komt niet van de een op de andere dag". ging gisteren op bezoek bi] een van de meest fervente voorstanders, emancipatie- werkster Charlotte van Hoorn- Visser uit Axel van de stichting Vrouwenemancipatie Zeeland en lid van de werkgroep die zich met de voorbereidingen heeft beziggehouden. Zij praat voor alle betrokkenen. Over de noodzaak van het Blijfhuis. Waar vrouwen ook als ze (nog) niet in elkaar getimmerd zijn, terecht kunnen. Maar ze praat ook over mensen en re laties. Een Blijf van mijn lijf huls in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een behoefte voor vrouwen die 'even uit de gevarenzone' op adem willen komen. Blijf. Een bittere noodzaak. OE kansen op een eigen Blijf van mijn lijf- huis In Zeeuwsch-Vlaanderen nemen toe. Gedeputeerde Staten be stoten gisteren een dergelijk verzoek van de Zeeuwsch- Vlaamse stichting Blijf van mijn Lijf, kortweg Blijf, te on dersteunen. Zij wijzen de staatssecretaris van WVC erop dat de geïsoleerde ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen een zelfstandig Blijfhuis rechtvaar digt, De voorvechters van het eerste uur zijn doblij met het ruggesteuntje van GS dat mis schien tot een definitieve doorbraak kan lelden. Maar juichen in stilte. De noodzaak voor zo'n huis geeft geen en kele aanleiding tot een uitbun dige vreugdedans. De Stem SLUIS - In de Oude straat is een vrachtauto een luifel gereden va winkel, die eigendom is M. De luifel werd zwa schadigd. TERNEUZEN - Verm door een defect aan een brak gistermorgen ron zeven brand uit in een Ambachtsstraat te Tem staande schaftkeet vai velllan Staal b.v. De weer van Terneuzen w vuur spoedig meester schade bleef beperkt. Ze vindt het ook niet ge makkelijk en het wordt ook niemand gemakkelijk ge maakt. Bij elkaar blijven. Het begint in de meeste ge vallen ook al zo wankel. „Je zet tenslotte twee vreemde karakters bij elkaar en zie het dan maar even samen te doen. Er wordt vantevoren niets besproken. Wat zijn eikaars goede en slechte eigenschappen bijvoorbeeld. Niemand die vantevoren goed afweegt waar hij aan begint. Als je een huis wilt bouwen ben je aan allerlei regels en wetten gebonden. Van iedereen krijg je advies om het zus of zo te doen. Aan een huis stel je eisen. Bij een huwelijk is dat helemaal niet zo. Men begint gewoon. Als iedereen net zoveel aan dacht zou besteden aan een relatie als bij het kopen van een huis of een auto zou de samenleving er een heel stuk beter uitzien". Maar tot die tijd blijft Blijf bittere noodzaak. „Het klinkt misschien vreemd, maar we zetten iets op met de bedoeling dat het straks niet meer nodig is. Want daar moet je wel vanuit gaan. Het is helemaal niet leuk dat er hier zo'n huis moet komen. Daarom wer ken we ook tweeledig. In de eerste plaats zijn we er na tuurlijk om mishandelde vrouwen en kinderen op te vangen. Maar we willen ook aandacht vragen voor mis handeling en geweld. Via voorlichting en stimuleren proberen we dat onmogelijk te maken". BERGEN OP ZOOM - Volgens prof. dr. J. Greep, die als extern deskundige het onderzoek heeft begeleid, gaat het bij Ter Laak om diverse problemen. Slechte samenwerking met het personeel is er een van, het maken van medische fouten een andere. Overigens bleek uit het onderzoek van de com missie heel duidelijk dat er geen medische tekortkomin gen zijn geweest waardoor pa tiënten schade hebben onder vonden. Op de vraag hoe dat rijmt met door Ter Laak ge maakte fouten, zei prof. Greep gisteren: „Bij fouten kan de rest van het team nog een hoop corrigeren". via de rechtbank dat contract af te dwingen. Deze zaak loopt nog. Over het werk van uaae- makers werd niet geklaagd. Ook de samenwerking tussen hem en het personeel was goed. Desondanks is de onder zoekscommissie tot de conclu sie gekomen dat er voor toela ting van Rademakers 'onvol doende draagvlak' is. „De commissie heeft tijdens het onderzoek een nieuw beeld over het functioneren van Ra demakers gekregen", zei prof. Greep hierover gisteren. Vol gens P. van Putte, voorzitter van het ziekenhuisbestuur, gaat het wat betreft Radema kers om diens bijdrage aan een onwerkbare situatie op de afdeling. Dat met name op het gebied van communicatie en samenwerking. Over het al dan niet aanblij ven van Rademakers heeft het bestuur de mening gevraagd van directie en medische staf. Die adviezen vielen voor Ra demakers negatief uit. „In verband met de bevindingen van de commissie heeft de me dische staf de voordracht van '85 ingetrokken en het advies gegeven: niet toelaten", zei gisteren C. Höhner, voorzitter van de medische staf. (ADVERTENTIE) gemakkelijk om de schuld op de samenleving te steken. Op de emancipatie of op Blijf". dan nog zo vreemd vind is dat nog heel wat vrouwen de schuld bij zichzelf zoeken. Ze vinden het normaal dat ze een klap krijgen. Dat ze via geweld met elkaar com municeren. Dan had ik maar mijn mond moeten houden, hoor je ze zeggen als ze weer eens zogenaamd van de trap zijn gevallen". Ze verwacht dat als het huis er eenmaal staat er wel meer vrouwen een tijdelijk toevlucht tot het blijfhuis zullen zoeken. Niet om van daaruit de scheiding makke lijker te maken. Dat is een misvatting die net zo hard nekkig heerst als de ge dachte dat een meisje met een kort rokje er om vraagt om verkracht te worden. „Het komt allemaal door die emancipatie hoor je ook vaak. Onder het mom van vroeger hoorde je daar niet van. Maar dat is natuurlijk niet waar. Er zijn problemen gekomen. De man is zijn werk kwijt geraakt. Noem maar op. Het gaat erom dat ze er samen niets aan heb ben gedaan. Het is dan heel Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Wereld winkel in Terneuzen houdt vanavond een thema-bijeen komst over het Afrikaanse land Zimbabwe. Hedwig Bruggeman, Zeeuwsch-Vlaamse van ge boorte, zal dan spreken over haar ervaringen in het land. Zij leefde drie jaar in Zim babwe om een aantal over heidsprojecten te begeleiden. Tijdens de avond staan twee onderwerpen centraal: de eer- ste vijf jaar onafhankelijkheid van het land en de ontwikke ling in de richting van een een-partij staat. De thema-avond begint om 19.30 uur in het gebouw van de Wereldwinkel in de Walstraat. Fied »anEedensuaat i TERNEUZEN w; Hotte Zanaepiem 17 KLOOSTERZANDE „Vijfenzeventig procent van de vrouwen die bij ons aankloppen gaat weer terug naar haar man. Maar meestal met meer bagage dan voor ze bij ons kwam. Dan kan er opeens wel ge praat worden. Op het mo ment dat een vrouw weg gaat valt er schijnbaar niet meer te praten. Daarom kan ze in een blijfhuis even uit de gevarenzone tot zichzelf komen. Om na te denken wat ze met haar verdere le ven wil doen. Die beslissing ligt helemaal bij haar zelf. Wij zorgen voor een bed, een maaltijd, helpen eventueel met formulieren die moeten worden ingevuld maar voor de rest moet ze zelf uitma ken wat ze wil. Wij vinden niks. Of ze gaan terug of ze willen zelfstandig gaan wo nen. Heel lang blijven ze niet in het huis. In 1985 ble- Ter Laak is nu de toegang tot het ziekenhuis ontzegd. Als lid (en zelfs hoofd) van de maatschap der radiologen heeft Ter Laak een zogenaamd toelatingscont-ract. De opzeg termijn daarvan is zes maan den. Rademakers is als waar nemend radioloog geen lid van de maatschap en heeft geen toelatingscontract. Formeel is daardoor zijn vertrek voor het ziekenhuis een eenvoudige zaak. Overigens is Rademakers in 1985 door de medische staf voorgedragen om wel zo'n toe latingscontract te krijgen. Het feit dat dit niet gebeurde, was voor Rademakers aanleiding Bingo - In zaal Hof Te werd een bingo gei waaraan 71 personen) men. Uitslag: 1. M. Da) Lamswaarde; 2. mevroi Heese-Reyns, 3. mf Morcus, beiden Ossen mevrouw Van Poorten, waarde; 5. A. Strobbe-S lee, Kloosterzande. Bingo - Donderdagmie februari wordt in De I hof door de commissie! dieerd Ouderenwerk pe/Overslag een binge gehouden. Men begint c uur. AARDENBURG - St.-Sebastiaan, 45 schutters: hoge en zijvogel: J. Versijck, Knokke; prijsvogel: F. Depré, Maidegem; hanen: E. de Vreeze (5), N. van Daele, beiden Aardenburg; S. van Govaert en N. Govaert Knokke; G. Frans en V. Verstringe, Eede; M. Andries Mai degem en F. van Ecke, Aarden- bure. (ADVERTENTIE) Vervolgt: „Zo ga je toch niet met elkaar om. Wat ik J Fred van Eedenslraal 1 TERNEUZEN lel 01150 13456 Hol le Zandeplem 17 KLOOSTERZANDE lel 0» 148 1412 Hulst. Geop. zat. 11-12 uu: uur, zond. 15.30-16.30 ua spoedgevallen buiten oper den is de dienstdoende apo) assistente thuis bereikt» 14255. Middelburg - Apotheek B len, Markt 69, tel. 12134. vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek tel. 01150-12060. Geop. zat* 17.30 vl, zond. 11.30-12.30 ai u. Vlissingen - Apotheek Fj burg, Troelstraweg 2a, tel ZIEKENHUIZEN ZEEt VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ontf eerst dienstdoende huisa» plegen Hulst - St. Liwuinazieke» 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszi® tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRAS® Zeeuwsch-Vlaanderen 12200. zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Schautteet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178- 1921. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts Nijsten, Hondiusstr. 2, Terneuzen, tel. 01150-13780. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts Brinkman, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u.. zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Zoetevaart, 's-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrij d. 19 u. tot zat. 19 u. dokter Van der Werff, Wijngaardstr. 51, Goes, tel. 01100- 17451. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter Thijssen, Zonnebloemstr. 2a, Goes, tel. 01100-15003. Spreek uur zat. en zond. 10-10.-30 en 17- 17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 ia. tot maand. 8 u. dokter Buwalda, Cloosterstr. 72, Klooster zande, tel. 01148-1277. Spreekuur voor spoedgevallen op zaterdag om 11.30 u. in praktijk, Cloosterstr. 72. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, CJara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter Van Driel, Vermetstr. 23, 's Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 tel. 01153-1366 en R. Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, za terdag spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Po likliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts Van de Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat. om 13 uur en West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Krulsver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN u. dok-ter Van de Mee, Wilhelmina- laan 13, tel. 01140-14215. Spreekuur spoedgevallen zonder afspradk za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter Van Rooyen, tel. 01102-3738. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 en 17-17.15 op het adres: Parklaan 1, Kapelle. Middelburg - Zaterdag dokter Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Zondag dokter Bruynzeel, Heren gracht 68, tel. 15814. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder af spraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Dierick, Graaf Jansdijk A.185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreek uur uitsluitend voor annedveval- len: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter Van Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond, om 11.30 uur. Terneuzen Van zat. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Nijsten en dokter Zuiderbaan, Anna Bijnstr. 25, tel. 01150-12324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter Van Dijk, tel. 13459. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter De Greeff, tel. 68021. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30- 13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst. Zaamslag - Dokter Verboom, Axelsestr. 2, tel. 01153-1377. WIJKVERPLEGING HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 3, Oost burg, tel. 01170-2Ï21. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter Harskamp, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreek uur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Van der Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Kerckhaert, Kon. Julia- nastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Dokter La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, Bres kens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter Beek, Zuid- zande, tel. 01170-2424. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter Korstanje, Fortrapastr. 3, Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts dijk-Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts Karelse, Si- monswei 2, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rel- merswaal - Dierenarts J. Gaakeer, Bloemenstr. 4, Ovezande, tel. 01195- 283. Hulst en Zaamslag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag,

de Stem | 1987 | | pagina 10