'Band m zijn we k 'Het kamperen bij de boer moet kleinschalig blijven' BESCHIKBAARHEID CULTURELE DOELEINDEN W erkgelegenheid staat bij het CDA voorop 'Luchtfietserij9 op de Wielingen Baanlozen Terneuzen leren over computer Sidmar mogelijk vandaag 'plat' Mestsilo-vrije zone in Oostburg Marlborouc Kruispun Tivoli blijft gevaarlijl Vrouw ui Westdorp verkracht DONDERDAG 5 FEBRUAR11987 VAN ZEELAND Gedeputeerde in Cadzand: BIJ START STATENCAMPAGNE SLUISKIL - De gemeente Terneuzen heeft een uit acht leden bestaande commissie in het le ven geroepen. Eenderde deel bromfietsen schooljeugd ondeugdelijk Een dak Plaatselijk nieuws Oostburg VEEL IDEEËN VOOR DE WIELINGEN GEEN AKKOORD CAO Cadzand-Bad krijgt er parkeer terrein bij SILO'S NIET HOGER DAN VIJF METER Belofte Bejaarden KAMER VAN KOOPHANDEL: Grote bezwaren tegen concentratie waterschappen 'nJ 't VOSKE DONDERDAG 5 FEBRU/ LI ES BETH VAN V r markten School en kunst T16 PAGINA ZEELAND Van onze correspondent C ADZ AND - „Het kamperen bij de boer moet kleinschalig blijven. De recreanten komen naar hier voor rust, ruimte en het landschap en dat moeten we zien te behouden. Er moet geen olievlekontwikkeling ko men, daar is niemand mee ge diend", aldus gedeputeerde E. Maris Koster gisteravond tij dens de algemene ledenverga dering van Vekabo (vereni ging kamperen bij de boer Zeeuwsch-Vlaanderen) in café Du Commerce te Cadzand. „I)e Vekabo, gemeenten en provin cie moeten zich samen sterk gaan maken voor de nieuwe regeling". Vooral deze nieuwe rege ling, met name eigenlijk de wet open luchtrecreatie die in aantocht is, kwam gisteravond ter sprake. „De recreatie is de pijler van onze economie. Toch moeten niet alle remmen los. Er moet een scheidings- en concentratiebeleid worden ge voerd", aldus de gedeputeerde. „De laatste jaren is het kam peren bij de boer zeer populair geworden. Vooral door meer uitbreiding van de mogelijk heden, er is een markt voor en als laatste reden is daar de in komenspositie van de boer". Volgens de kampeerwet kunnen er slechts vijf eenhe den per boer terecht. „De wet open luchtrecreatie was voor ons in Zeeland een complete verrassing. Uit het overleg met de gemeenten hebben we echter een nieuwe regling voorgesteld", vervolgt me vrouw Maris Koster. „Voor er kende kampeerboeren is het mogelijk bovenop de vijf een heden nog eens vijf érbij te krijgen, maar dan moet de ge meente een gemengde bestem ming opleggen. Meer dan tien eenheden betekent een regu lier kampeerterrein en die moet weer aan alle andere voorwaarden voldoen. Het is voor de Vekabo van belang op deze nieuwe regeling in te spe len, dat is ook duidelijk naar de recreant toe". De Vekabo-voorzitter, de heer F. Minderhoud vond ech ter dat het inkomen een zeer sterk argument is en niet zoals de gedeputeerde zei, een derde argument. „Het argument, dat er een markt voor is, is veel beter. Wat dat inkomensas pect betreft, dat kan tegen u gebruikt worden. Volgens de nieuwe wet mag namelijk iedereen dan recreanten laten kamperen". Voorafgaand aan de woor den van de gedeputeerde had Tiny Maenhout een zeer dui delijk betoog gehouden over de werkwijze van de sinds elf maanden bestaande stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaande ren. Als nieuw bestuur werd herkozen de heren P. Thomaes en de bestaande leden F. Min derhoud en A. Koster. Sluiskil onderzoekt gebouwen in centrum Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Vergroting van de werkgelegenheid staat voorop in de verkiezingscampagne voor de Provinciale Staten van het CDA Zeeland. Dat zei lijsttrekker en gedeputeerde R. Barbé gisteren tijdens de officiële start van de CDA-verkie- zingscampagne in Terneuzen, waar ook minister van WVC E. Brinkman sprak. „Ook de provinciale midde len komen onder druk te staan", zei hij in de Opstan- dingskerk, waar door de dichte mist slechts 80 mensen aanwezig waren. „Ik hoop dat de middelen die we vrij moe ten maken voor het sociaal economisch beleid, inderdaad ook aanwezig zijn". Hij wees op de goede resultaten die de werkloosheidsbestrijding in Zeeland heeft gehad (van 16.000 in '82 naar 10.000 nu), en toonde zich verheugd over de stijgende investeringen. „Het algemeen landelijke beleid bepaalt de trends in de economie, maar de provincie kan wel accenten leggen", voegde hij eraan toe. Zeeland moet daarom verder gaan op de weg die het economische beleidsplan uit '82 insloeg, en bekijken waar dat succesvolle plan aanpassingen nodig Van een onzer verslaggevers Die commissie moet rapporteren over de behoefte aan en het aanbod van gebouwen in de kern Sluiskil die voor sociaal-culturele doelen geschikt zijn. Chef van de afdeling Wei zijn van de gemeente Terneu zen en een van de commissie leden Th. Reijns: „In verband met de grote leegstand in Sluiskil, ik denk bijvoorbeeld aan wat er met het ziekenhuis gaat gebeuren en aan de leeg komende scholen, gaan we eerst inventariseren wat er aan ruimte is en waar de be hoeften liggen. Daarna kun nen we ons pas buigen over concrete plannen". Het uitein delijke doel dat de gemeente voor ogen heeft is een betere verdeling van de sociaal-cul- Van onze correspondent TERNEUZEN De gemeente politie van Terneuzen heeft gistermorgen tussen half acht en half tien op verschillende plaatsen in Terneuzen een controle uitgevoerd op brom fietsen waarmee de middel bare schooljeugd zich op de weg begeeft. Van de zestig ge controleerde brommers bleek ruim eenderde niet te voldoen aan de gestelde eisen. Er werd dan ook 21 keer een proces verbaal opgemaakt. Een aantal brommers was op gevoerd, andere hadden slechts een rem, een te breed stuur of vertoonden andere technische mankementen. Het is niet uitgesloten dat in de nabije toekomst meer van deze controles zullen worden ge houden. turele activiteiten over Sluis kil. In de commissie zitten vier ambtenaren van de gemeente, van de afdelingen welzijn en openbare werken. Zij zijn aangevuld met vier leden uit de Sluiskilse gemeenschap die betrokken zijn bij het sociaal- -culturele leven: vertegen woordigers van de contact- raad, de middenstand, het cul turele leven en het bejaarden- werk. Als zij straks bijvoor beeld over het toekomstig ge bruik van het ziekenhuis gaan praten, zal de ziekenhuisdirec tie benaderd worden. Muziekleraar en commissie lid J. de Witte: „De gemeente wil weten wat er leeft in de gemeenschap, en of er moge lijkheden zijn dingen te verbe teren. De accommodaties zijn allemaal over Sluiskil ver spreid. Een van de vragen die de gemeente zich stelt is: kun je die niet onder een dak bren gen?" De commissie komt halver wege deze maand voor het eerst bijeen. Zij stelt dan een werkplan op. Bolling - Krulbolclub Raak tegen Staak hield een leden- bolling op haar banen aan de Quarles van Uffordweg. Er kwamen 37 deelnemers opda gen. Uitslag heren: 1. A. van de Wege, 2. P. de Pooter, 3. D. de Vriend. Dames: 1. A. Versluys, 2. E. de Poorter, 3. N. Buyck. Vrijdag 6 februari houdt Raak tegen Staak een kaarting in bieden en jokeren in het eigen onderkomen, aanvang 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers CADZAND - De recon structie van de Boulevard de Wielingen brengt veel particuliere ideeën boven water. Hóóg boven water, bleek gisteren, toen de commissie planologie tot haar verbazing werd ge confronteerd met een ver slag van de stedebouw- kundige werkgroep, waarin gesproken werd over hoogbouw aan de kust van 12 tot 15 verdiepingen. Eerder waren hierover afspraken gemaakt 'Niet meer dan vijf', was toen gesteld. Burgemeester C. Spijker legde uit waarom hij het idee toch had voorgelegd. „De reconstructie wekt verwachtingen, is voor- waardescheppend. Veel particulieren willen er iets bijzonders van maken. Ideeën voor deze 'brain storm' zijn welkom. Je krijgt dan een soort lucht fietserij. We kunnen de ideeën toetsen en bekijken of ze in strijd met de be leidsafspraken zijn." De achtergrond van het idee is, dat de stedebouw- kundige werkgroep liever hoogbouw dan een laag ge sloten front ziet. Boven dien zou de hoogbouw niet óp maar échter de duinen plaatsvinden, zodat de hoogte boven NAP per saldo gelijk zou blijven. De commissie voelde er niets voor. Men vond dat de beleidsafspraken duide lijk waren: geen hoog bouw. De burgemeester hoorde zich nog even geci teerd door J. Wielakker (PvdA) die ook het woord 'luchtfietserij' in de mond nam. Alleen lag het accent nét even anders De cursisten in de ZuidUtndsehool aan de slag. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het Projekt Mensen zonder Werk in Terneuzen is deze week begonnen met twee computercursussen voor haanlozen. De cursussen vinden plaats in de openbare basisschool De Zuidlandschool in de Zeemanstraat. Gisteren begon de eenvoudigste en kortste cursus van de twee, die de baanlozen leert omgaan met de computer, met bestaande program ma's en spelletjes. Deze cursus gaat 8 lessen duren. De korte cursus biedt nog plaats aan drie cursisten, die zich tot en met vol gende week kunnen opgeven bij het Projekt Mensen zonder Werk. De eerste twee lessen hebben namelijk een puur informatief karakter. De groep deelne mers bestaat ook uit mensen die alleen bij het Gewestelijk Arbeidsbureau staan ingeschreven en niet bij een uit keringsinstantie. De uitgebreidere cursus begon afgelo- - FOTO W1M KOOYMAN pen maandag en duurt 25 lessen. Tijdens deze bijeenkomsten leert men onder an dere zelf programma's maken, aan de hand van de cursusmethode 'Bliep'. De cursus is inmiddels 'volgeboekt'. Docent van beide lesprogramma's is D. Kuy- pens, die ook lesgeeft aan het Petrus Hondiuscollege in Terneuzen. De korte cursus vindt plaats op woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. De lange cursus is in twee middagen per week verdeeld: maandag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 15.45 tot 17.45 uur. Van een onzer verslaggevers ZELZATE (B) - Het personeel van het Belgische staalbedrijf Sidmar, net over de grens ge legen in Zelzate, gaat mogelijk vandaag in staking. Aanlei ding is het wegstemmen van een ontwerp-CAO. Omdat een staalfabriek niet zomaar stil gelegd kan worden, is dinsdag reeds begonnen met het 'af bouwen' van de produktie. Door de opstelling van zowel werkgever als werknemers wordt in Zelzate een harde staking verwacht. Bij het Sidmar-personeel heerst niet alleen onvrede over de ontwerp-CAO, die werd ge schetst als te zwak met te wei nig salarisverhoging voor de werknemers, waardoor de lo nen minder stijgen dan in de omliggende bedrijven van de Gentse Kanaalzone. Ook de onzekerheid binnen het be drijf tast de stemming van de werknemers aan. Nieuw per soneel wordt niet meer aange nomen en een reorganisatie, waarbij 150 werknemers zou den moeten afvloeien, werpt eveneens zijn schaduwen vooruit. Van een oneer verslaggevers OOSTBURG - Het college van burgemeester en wethouders van Oostburg is in principe akkoord met de aankoop van gronden bij Cadzand-Bad ten behoeve van een parkeerter rein. Het betreft twee percelen grond van een particulier, waarvan alleen het gedeelte dat aan de oostzijde van de strandkerk ligt als parkeer terrein wordt ingericht. De exploitatie wordt geprivati seerd. In de raadsvergadering van 19 februari zal een bedrag worden gevoteerd voor de aankoop, het voorbereidings- besluit en de aanleg van het terrein. Momenteel wordt nog beke ken op welke wijze een over loop kan worden gecreëerd vanaf de parkeerplaats aan de Boulevard de Wielingen naar de nieuwe parkeergelegen heid. De voorkeur gaat daarbij voorlopig uit naar een 'coupu re' (doorbraak) in het weste lijk gedeelte van de Noorddijk. In die coupure wordt een klap-drempel overwogen, zo dat voertuigen slechts één kant op kunnen rijden. Ook wordt gedacht aan een apart voetgfangersbruggetje. De kosten van de doorbraak op zich zijn voorlopig geraamd op 130.000 gulden. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het college van b en w van Oostburg wil een brede strook onder de kust mestsilo-vrij houden. Ook rond campings en woonkernen mogen, in een straal van 500 meter geen mestverzamelsilo's worden neergezet. Dat stelde het college in een notitie voor aan de adviescom- misie voor planologie. In de notitie wordt gesproken over twee categorieën silo's: tot duizend kubieke meter en van duizend tot tien- a vijftiendui zend. Deze silo's, waarin drijfmest wordt opgeslagen, krijgen een regionale functie. „De ge meente heeft geen bevoegdhe den wat betreft het aantal be drijven. Onze benadering is alleen van planologische aard. Daarbij moeten we het land schap en het milieu te zien vrijwaren", aldus burgemees ter C. Spijkerboer. H. Lippens (CDA) vroeg zich af of bij dergelijke silo's moge lijk voorzieningen konden worden getroffen om bij even tuele lekkages verontreiniging van grond- en oppervlaktewa ter te voorkomen. Hij dacht hierbij aan een aarden wand. Dit blijkt evenwel niét gebrui kelijk te zijn. De hinderwet schrijft alleen dubbele afslui ters voor. In verband met een actuele aanvraag van een particulier om een mestverzamelsilo na bij het kruispunt Potjes te mo gen plaatsen, werd gisteren ook de hoogte van dergelijke silo's aan de orde gesteld. De commissieleden vonden niet dat deze lager moet zijn dan vijf meter. „Want hoe lager het wordt, hoe duurder", legde CD A-er Quist uit. A. Legrand (VAT)) vond dat er geen vaste hoogte moet worden afgesproken, maar dat die telkens afhankelijk kan worden gesteld van de om standigheden van de locatie. De PvdA is niet gelukkig met een mestsilo bij Potjes. „Hoe gaat het college dit 'in dustrieterrein' aanpakken?", vroeg J. Wielakker zich af. Ook partijgenoot J. Hame- lijnck deed een duit in het zak je: „Wat mij betreft is drie meter al te hoog." Een en an der wordt nog in de fractie be sproken. I. de Hullu vroeg zich af of de silo's niet gedeeltelijk 'de grond in' kunnen. Spijkerboer beloofde ook deze gedachte mee te nemen. heeft. Meer privatisering bin nen de havenschappen Vlis- singen en Terneuzen en met name betere verbindingen in Zeeuwsch-Vlaanderen kun nen de werkloosheidscijfers nog verder terugdringen, stelt Barbé. „De economische ontwikke ling van Zeeland is vooral tot stand gekomen nadat het ge bied ontsloten was", aldus de CDA-lijsttrekker. Hij toonde zich verheugd over de belofte van minister Smit-Kroes voor betere wegen in de streek. Maar de WOV heeft op dat ge bied voor het CDA prioriteit. De WOV heeft niet alleen grote betekenis voor Zeeuwsch-Vlaanderen, maar ook voor de rest van Zeeland en zelfs voor andere gebieden in Nederland. Ik denk bijvoor beeld aan de verbinding van Gent met Rotterdam", aldus Barbé, die de Zeeuwsch-Vla mingen opriep niet met elkaar in de clinch te gaan over de lo catie 'omdat dat alleen maar in het voordeel kan zijn van de minister van verkeer en wa terstaat'. Minister Brinkman gaf een toelichting op wat hij eerder 'de zorgzame samenleving' noemde. „In Zeeland wordt de bejaardenzorg niet afgebro ken. Vorig jaar is er meer aan uitgegeven dan in het jaar daarvoor, en dat zal ook dit jaar het geval zijn", vertelde Brinkman. „Maar als we het hebben over keuzes maken in het werk dat we doen moeten we niet zeggen doe overal maar iets bij, zonder aan te geven waar iets af moet". Daarom is het volgens de bewindsman rechtvaardig dat de samenleving zich meer in gaat spannen, voor de bejaar den maar ook in de welzijns sector waar ook flink bezui nigd wordt Er zijn volgens Brinkman volop gebieden waar de overheid zich terug kan trekken en de invulling ervan aan de burgers overla ten. „Er zijn duizenden vrij willigers", zei hij. „We moeten voorkomen dat de professio nalisering in de zorg steeds verder opschuift in de richting waar vroeger vrijwilligers het werk deden". TERNEUZEN - De Kamer van Koophandel in Terneuzen heeft grote bezwaren tegen de door GS voorgestane concen tratie van Zeeuwse water schappen. In de visie van de Kamer is dit schieten met een kanon op een mug. Immers het gaat om de zorg voor de wa terkwaliteit en de positie hierin van de technologische dienst van de waterschappen. De zeven waterschappen niet concentreren dus, vindt de Kamer. GS wordt geadviseerd zich slechts te beperken tot een bestuurlijke oplossing van het probleem technologische dienst, 'temeer daar door u er kend wordt dat taken zoals deze door de waterschappen worden verricht geen kritiek ontmoeten'. „Wij ontkomen dan ook he laas niet aan de indruk dat het nu aanbevolen voorstel vooraf als doel is gesteld", staat te le zen. „De achteloosheid waar mee over de financiële conse quenties voor burger en be drijfsleven wordt heengestapt heeft ons teleurgesteld." De Kamer vindt dat een minder ingrijpende en kostbare oplos sing voor de hand ligt. (ADVERTENTIE) ""•ft. Restaurant JvL Hulst Bierkaaistraat 8 Tel. 01140-13444 Het adres voor uw familie- diners, koffietafels enz. Gerenommeerde keuken, aparte zaal aanwezig. Re serveren prettig voor u en voor ons. Keuken open van 12 tot 21 uur. Dinsdags gestoten Van een onzer verslaggeve Bt r ui IJZENDIJKE - De meente Oostburg gai opnieuw bij Rijkswatei staat aandringen op nemen van een proef stopborden op het krui punt Tivoli bij IJzendi ke. Dit werd gisteren da wethouder A. de Feyti toegezegd naar aanle ding van verontruste luiden in de commiss voor openbare werken. H. van der Weeg (Dorpsbelangen en Ta risme) stelde dat h kruispunt „levensg vaarlijk blijft" en dathi aantal ongevallen ni vermindert. Met nac voor de Belgische wegg bruikers, komend uit richting Watervli werkt het kruispunt 've warrend' volgens Vi der Weegen. De Feyter zei deze druk te delen, ook al de precieze cijfers ov vorig jaar nog niet kend. De knipperlicht bij Tivoli zijn volgt hem al een extra voorzii ning, maar hij zegde een en ander nog eens oi der de aandacht van verkeerscommissie brengen. Van een onzer verslaggevers WESTDORPE - Een 23-jai vrouw uit Westdorpe is gis avond door een tot nu toe bekende man verkracht. Het slachtoffer kwam i 18 uur van haar werk te SI kil en fietste langs het Kan Gent-Terneuzen richting van Gent. Ter hoogte vai oude poort van de CPC zij plotseling door een ui dichte mist opdoemende van haar fiets getrokke een auto in gesleurd. Verontruste familie lie rond 20.30 uur de politie omdat zij nog niet thuis gearriveerd. De politie sta onmiddellijk een zoekactie vond de fiets van de vroui de berm van de weg. Rond 22.10 uur kwam vrouw overstuur thuis maakte melding van de krachting. Nadere bijzone heden kon de politie, hangt het onderzoek, gistera' verder niet verstrekken. Door Marjan Mes „REGISSEREN IS het leukst. Én monteren; zien hoe het produkt vorm krijgt Maar ik o betreur het wel, dat wij geen v contact meer hebben met de K instanties aan wie wij onze films verhuren. Achteraf hoor je dan: het beeld trilde zo. En g dan gaat er wel even iets door je heen." Liesbeth van Well (31), een van de vijf vaste medewerkers van de Kritiese Filmers in Breda, heeft zich de laatste ja ren enthousiast op het filmen zelf geworpen na jarenlang als J discussiebegeleider met de filmvoorstellingen mee te zijn gereisd. Vers van de sociale academie achtte zij het eind jaren zeventig haar plicht om de groepen, waarvoor de films van de Kritiese Filmers ver toond werden, persoonlijk van commentaar te voorzien en de discussie naar aanleiding van S die programma's te begelei- v den. „Wij gingen met drie 8 vrouwen de boer op en als het 8 een programma over rolpatro nen was, moest er ook nog een man mee. Dat is allemaal al lang voorbij." „Tegenwoordig verhuren we onze films voor ongeveer dertig gulden per keer en zelfs het vervoer wordt door een speciaal bedrijf geregeld. De band met je doelgroepen ben je dus kwijt. En de romantiek van het van hot naar her rei zen ook. God, wat we niet heb ben meegemaakt onderweg. Middenin de nacht in de mist stranden in Drente, de boot naar Texel missen of de auto die het liet afweten op een kruispunt. Ik zou het niet over willen doen, maar toch is die verhuur, wat natuurlijk het meest economisch is, wel een negatieve keus geweest. Eigenlijk ben je te weinig betrokken. Maar met vijf man op pad om een film te verto nen, is ook waanzin. En die oeverloze discussies leiden tot AMSTERDAM, 4 feb. - Aarda termijnmarkt. In Bintje werden 10 contracten verhan voor levering februari bij een van 28,00 per 100 kg, 218 con ten levering april tegen ƒ35,- ƒ34,00 en 105 contracten lev mei tegen ƒ36,80 tot 35,1( stemming was voor februari en voor april en mei goed prijs! dend. GOES, 3 febr. - Aardappelen BTW) op auto geleverd: B veldgewas, directe levering 17 cent per kg. Voeraardappele cent per kg. Notering Rotterd Beurs 2-2; Bintje 35-50mm 17 cent per kg. Bintje 50mm opw 28-29 cent per kg. Uien (excl. 1 op auto geleverd: 40mm opw& 10-12% tarra 10-15 cent per kg (excl. BTW) op auto geleverd gerepeld 41-60 cent per kg, a kende partijen 30-40 cent p& Granen, zaden en peulvru (excl. BTW): Tarwe basis 161 45.70 per 100 kg. Tarwe bast bakwaardig tot 48.75 per 10 Brouwgerst basis 16% 52.50 P< kg. Voergerst (uitmaal) 43.50 100 kg. Haver 42.50-48.00 per W Erwten, kleine groene 77-79.50 100 kg. Capucijners tot 78.50 pö kg. Bruine bonen, vrij van en halve, basis 18% 102.50 pej kg. Karwij, boerenschoon per 100 kg. Karwij, prima f sneekwaliteit 170 per 100 Blauwmaanzaad boerenschoor per 100 kg. Blauwmaanzaad P[ doorsneekwaliteit 215 per 100 Hooi en stro (excl. BTW) op geleverd: Weidehooi le snede 325 per 1000 kg. Weidehooi 2e S 250-275 per 1000 kg. Dijkhooi 300 per 1000 kg. Lucernehooi 425 per 1000 kg. Veldbeemd lj per 1000 kg. Roodzwenk 140-1" 1000 kg. Raaigrassen 140-175 1000 kg. Gerstestro 130-150 p<J kg. Tarwestro 100-125 per 100 Erwtenstro 150-175 per 100" Bruine bonenstro 130-150 p# kg. Havers tro 120-130 per 1000' GOES, 4 febr. - Sla glas, 210 st A 0.40. Spruiten ongeschoold kg, kl. 1 B 0.40-0.70, D 2.40. t 500 kg, kl. 1 1.50-1.55, kl. 2 O.» A 1.52. Prei, 80 kg, kl. 1 A 1.52. A 1.48. Rodekool, 850 kg, kl 0.10-0.12. Wittekool, 100 kg, kl 0.25-0.26. Kroten, 210 kg, kl. 2 A B 0.22, C 0.14, MA 0.12. Uien, 1» kl. 2 BO 0.44, MI 0.08-0.23. Kr' derij zonder blad, 380 kg, kl. I1 0.14, kl. 2 0.08. Late aardapi* 490 kg, kl. 1 MI 0.10-0.20, kt' 0.17. Va The Foundation Veranneman sitie in stichting Veranneman, van 14.00-18.00 uur. Tot 21 maar Ter gelegenheid van het hon de staat België nodigde de in 1 gevestigde galerie Marlboroug uit naar haar New Yorkse ves' van haar stal te tonen. Thans, t tigjarig bestaan van de Marlbo Veranneman zich met een t( daarvan is te zien op de jongste ten van de stichting, waar 38 j verbonden kunstenaars van groot aantal werken tonen. Daaronder klinkende en min laatste behoren ongetwijfeld B; koschka, Jacques Lipschitz, E Victor Newsome, Lynn Chadwi vend of reeds gestorven, met re ben verworven. Van Kokoschk van Ludwig Adler uit 1934/14, kele sterke plastieken en teken Barbara Heptworth en Lynn Cl woordigd. Hetzelfde geldt overigens vo Bacon is aanwezig met een s couch' dat kenmerkend is voor trekt ook hier weer de bewor dikke vrouwenfiguren. Afgezi noemde kunstenaars blijkt ook goud wat er (ook met internatiol Er zijn nogal wat Engelse e grond van wie naar visie en fé men zich afvraagt waar zij hl daangehaald hebben. Twee ve mystiek geladen schilderijen v wegen daar weliswaar ruimsc geheel van de expositie blijkt t Galerie haar beperkingen heefl a.s. W.E. Rond het tunnelproject. TB Galerie, Vijverheidsweg 33, Etten-Leur. Open: ma-za 10.00-17.00 uur. Tot 28 fe bruari. Op 10 oktober werd de voorpagina van De Stem ge sierd door een kleurenfoto van de door 170 leerlingen van enkele scholengemeen schappen in Etten-Leur be schilderde fietstunnels. Kunst haalt zelden de voor- Pagina; laat staan in kleur. Laat staan van, wat heet,

de Stem | 1987 | | pagina 16