Polen-comité's in de regio gaan hun krachten bundelen VOORGENOMEN TON LIJKT NIET HAALBAAR Binnenschepen door mist aan de grond met Insprekers stemmen in plannen binnenstad Hulst id idegom RT ZEEUWS RAK is actief Plaatselijk nieuws Stedelijke Harmonie Hulst ir landelijk concours )ONDERDAG 5 FEBRUAR11987 VAN ZEELAND 'RESTATIE. BOBi Postzegel- beurs Hulst met veiling AXEL - B en W van Axel hebben de opdracht om te onderzoeken op welke manier er 100.000 gulden bezuinigd kan worden op de sportac commodaties in de gemeente, terug in handen gegeven van de raad. Gevoelig Contracten Ondergang ENKEL TWIJFELS OVER HAVENFORT Bobby Setter Band in Sas van Gent fraauw Hulst Sint-Jansteen Nieuw-Namen Ossenisse De Klinge Vogelwaarde T22 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondente [IJLST - Ook dit jaar ver- «kt er weer een transport jar Polen met medicijnen, .yjt, kinderkleding en speel- jed. Waren dit tot nu toe uit est- en Oost-Zeeuwsch laanderen aparte convooien, t jaar hebben de verschil de comité's de handen in- .q geslagen om gezamenlijk mei met een twaalftal vrij- illigers naar Polen te rijden. Dit is dan het zevende •ansport in rij. Het zesde reeg door de kerncentrale- imp in Tsjernobyl veel ver daging maar ging nadat het •alingsgevaar voorbij was .A. F15.990,-. toch nog door. Het Polentrans port '87 vertrekt met vier vrachtwagens (dubbele com binaties) en twee personenau to's met aanhanger de dag voor Hemelvaart. De lange reis, tijdens welke men in Grodkow, Breslau, Czestocho- wa, Warschau, Konin en Olsz- tijn goederen brengt naar weeshuizen, tehuizen voor ge handicapte kinderen, zieken huizen en parochies, duurt mi nimaal 5 dagen. Vanuit Hulst wordt het voorbereidende werk gecoör dineerd. Momenteel proberen de medewerkers allerlei spul len te verzamelen die erg wel kom zijn in Polen. Vanuit ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt men respons op de vraag naar kinderspeelgoed en kleding. Ook medicijnen worden na controle van de medische staf opgeslagen. Het is bij elke reis gebleken dat er bijvoorbeeld een schrijnend tekort is aan doodgewone as- perientjes en kleine medische apperatuur. Ook zeep en tand pasta zijn gewilde artikelen. Het comité kan nog altijd giften gebruiken en daarom zijn er in de regio enkele kon- taktadressen. In Breskens is dit J. de Meyer (Parklaan 15) in Terneuzen de tolk van het transport de heer Statujew (Fr. Lisztstraat 13) en in Hulst Th. Biesbroeck (Broodmarkt 5). Het transport wordt volle dig door de vrijwilligers zelf betaald. De aanschaf van me dische apperatuur en duur zame artikelen kost geld en hiervoor rekent men op de hulp van buitenaf. Zij die nog iets willen meegeven of een gift willen storten, kunnen te recht bij de informanten. lieuwe Fiat personenauto koo dit Nederland 12 maanden la hinimum te financieren bedi la geldt een minimum te fint 1 een maximum te financial it Panda, Fiat Uno en Fiat Ritn Het maximum te finane 1 dan 75% van de aanschafpi n inruil goed is voor het restb e aanschaf in de eerste 12 maa :ft te maken. Bij deze huurkoo :n, af te sluiten bij Fiat Cra lijke voorwaarden. Wij nera anden de volledige rente vo 12 maanden èn geen rente niet voor bestelauto's en zolai inkl. BTW en exkl. afleverinj uden. Van onze correspondent HULST - De postzegel vereniging Het Land van Hulst houdt zondag 8 fe bruari in cultureel cen trum Den Dullaert de jaarlijkse postzegelbeurs annex veiling van hon derd kavels. Naast de ge wone handelaren zijn ook andere handelaren aan wezig met poststukken en ander filatelistisch materiaaL Op deze jaarlijkse be kende postzegelbeurs krijgen alle leden, die hun contributie voor het lopende jaar betaald heb ben, een prijs aangebo den. De beurs begint om 09.00 uur met het behan delen van de verschil lende jaarverslagen en de verkiezing van de be stuursleden. Periodiek aftredend zijn L. de Wil de, Th. Celie, J. Nijssen en J. de Potter. Zij stellen zich allen herkiesbaar. Vervolgens is er de vei ling en de trekking van de kwartjesloterij. De hoofdprijs bestaat uit de serie Amphiliexblokken uit het jaar 1967 met een cataloguswaarde van on geveer tweehonderd gul den. Na de middag gaat de beurs tot vijf uur door. Bij de handelaren kan er gekocht en geruild wor den, want naast de di verse postzegels van ver schillende landen, zijn er dit keer veel post- waardestukken bij de handelaren aanwezig. Sport-bezuinigingen Axel moeilijke zaak Van onze correspondent TERNEUZEN - Woensdag zijn ten gevolge van de mist zowel op de Ooster- als op de Westerschelde bin nenvaartschepen aan de grond gelopen. Op de Ooster- schelde liep tijdens eb het Nederlandse binnenschip Adriënne (930 ton) in het Brabants Vaarwater aan de grond. Het schip was geladen met 900 ton maïs onder weg van Gent naar Krefeld in Duitsland. Van een onzer verslaggevers Wethouder H. de Mul (Sportzaken), die aanvanke lijk de verschillende mogelijkheden om te bezuinigen eerst met de verenigingen zou doornemen, wil nu dat eerst de commissie voor Openbare Werken en Sport zaken zich over de materie buigt. Als basis voor de open dis cussie op woensdag 11 fe bruari dient een inventarisatie die De Mul heeft gemaakt van alle werkzaamheden die de gemeente op sportgebied ver richt. Een peiling van de verschil lende politieke groeperingen is nodig omdat de beoogde bezui nigingen van 100.000 gulden in de praktijk namelijk niet zo gemakkelijk haalbaar zijn als eerst werd aangenomen. Langlopende contracten met de verenigingen waarin de ge meente zich heeft verplicht bepaalde taken op zich te ne men kunnen niet zomaar wor den gewijzigd. Concrete bezui nigingen kunnen in princiep dan ook alleen maar worden doorgevoerd als het vereni gingsleven daaraan wil mee werken. EG 51A, TEL. 01150 9 45 64 LS, DE AMBACHTEN 1, TO'S, CROGTDIJK 79, 1ANSTRAAT 8, TEL. 01672-40! HAMERS B.V., ERASSTRAAT 1, 3 it- Al iTHRFnRI IF I IPTVnFT p JUTST - De Koninklijke Stedelijke Harmonie uit Hulst neemt Al Al ITHRFnRI IF RRFiFRMAli enige deelnemer die aangesloten is bij de Federatie van Ka- jtALAU I UtStUKIJI" 0KUtKlVlAl\jgolieke Muziekbonden in Nederland deel aan de concourswed- jd van de Koninklijke Nederlandse Federatie. Wel krijgt en een geduchte tegenstand van 18 muziekkorpsen die bij een idere bond zijn aangesloten. Het concours wordt zaterdag 7 februari gehouden in de Prins in Oranje in Goes. Vanuit een aantal Zeeuwse plaatsen en ge- ïchten komen de muzikale groeperingen hun krachten meten et de Hulster formatie die uit komt in de afdeling Uitmuntend. Dirigent Johan de Witte heeft met zijn muzikanten heel wat dra uurtjes gerepeteerd. Zij hopen dat het vele werk zijn uchten zal afwerpen en dat ze een goede prestatie zullen leve- ii in Goes. Het concours begint om 10.30 uur. Voor alle gezelschappen in nummertjes hebben weggeblazen, draait het rond de klok ontvangt U als U Uw onder- kantoren van De Stem n 17.30 uur. :en, doet u het dan. Als u ruim den op een van onze jlt en opstuurt, dan garanderen van de Felicitatiedienst ekkelijk pakket met aarde- en reductie van merkartikelfa- O 3 U IUIIH randeren Hmlachen kan altijd nog IDDELBURG - Onder de titel 'Glimlachen kan altijd nog' is er februari in Middelburg een studiedag met als onderwerp: hoe innen en willen vrouwen invloed uitoefenen op het beleid en de eigen loopbaan. Het programma loopt van 10.00 tot onge- er 16.00 uur. 's Morgens zijn er twee inleidingen. Tineke de ik, organsiatie-socioloog, spreekt over oude en nieuwe achtsrelaties. Lidwi de Groot vertelt over beleidsbeïnvloeding, is medeschrijfster van het handboek 'Vrouw en Beleid' en rit de leiding over de kaderschool Vrouw en Beleid. Na een videoprogramma en de lunch wordt 's middags in vier irkgroepen gewerkt. In deze werkgroepen wordt aan de hand n eigen ervaringen en praktijksituaties op het onderwerp in gaan. Deze studiedag is bedoeld voor vrouwen die, betaald of betaald, hun eigen manier willen zoeken bij het omgaan met ichtsrelaties, beleid en het plannen van hun loopbaan. Deze 'diedag wordt gehouden in het gebouw De Hoeksteen in Mid- lburg door het Zeeuws vrouwenoverleg Luchtkasteel. „Je kan twee dingen doen. Onrust kweken bij de vereni gingen door als college een aantal bezuinigingen voor te stellen die politiek misschien niet eens haalbaar zijn. Maar je kunt ook eerst vragen wat politiek wenselijk is en daarna naar de verenigingen stappen. Het laatste lijkt mij een betere gedachtengang. Want al die zaken liggen heel gevoelig", aldus wethouder De Mul. „Je hebt namelijk te maken met een aantal contracten dat in het verleden is afgesloten. Daarin staat bijvoorbeeld dat wij voor het onderhoud van de sportvelden moeten zorgen. De velden moeten er dan wel vol gens de normen van de bond bij liggen. Alleen aan het maaien van de velden zijn we al 40.000 gulden op jaarbasis kwijt. Als we alle werkzaam heden waarvoor de dienst ge meentewerken moet opdraven staken, kunnen we concreet 140.000 gulden alleen al op de drie voetbalverenigingen be zuinigen". Maar dan zouden contracten moeten worden af gekocht of niet worden nage komen. „Op die manier willen wij niet te werk gaan. Wij moeten in goed overleg met de verenigingen gaan bekijken op welke manier zij hun steentje kunnen bijdragen aan de bezuinigingen". De wethouder sluit dan ook niet uit dat de voorgenomen bezuinigingen niet haalbaar blijken. „We hebben ooit een bedrag van 100.000 gulden ge noemd. Maar het kan best zijn dat het er niet in zit. Het is na tuurlijk niet de bedoeling dat deze bezuinigingsronde de on dergang van de sportaccom modaties betekent". De verga dering van de commissie voor Openbare Werken en Sportza ken begint om 19.00 uur. De sleepboot Zephyrus van schipper Van den Berge uit Tholen was als eerste ter plaatse om assistentie te ver lenen, maar het schip zat zo slecht op de plaat dat besloten werd het gestrande schip, om breken te voorkomen, recht op de zandbank te trekken. De sleepboot slaagde er in het binnenschip in een betere po sitie te manoeuvreren en ging langszij van de Adriënne en bracht bergingsslangen over in het ruim van het schip om bij eventuele lekkage het wa ter direct uit het schip te pom pen. De maquette van de Hulster binnenstad. - FOTO WIM KOOYMAN Van een onzer verslaggevers HULST - De toekomstplan nen voor de Hulster binnen stad en de aangedragen op lossingen voor de verkeers problemen krijgen over het algemeen de instemming van de deelnemers aan de inspraak. Dat blijkt na de afgelopen inspraakavonden, waaraan gemiddeld zo'n 60 belang stellenden meededen. Wel lopen de meningen sterk uiteen over het zoge naamde Havenfortplan. Veel insprekers hebben be denkingen over de realise ringskansen van de ge plande parkeervoorzienin gen en de daarmee gepaard gaande reconstructie van de wegen nabij het Stations plein. Met name de onderne mers van de Statie zijn bang voor hun kostje. Veel insprekers zijn er voor beducht dat omleiding van het verkeer via de Abs- daalseweg en de Glacisweg- Tivoliweg tot knelpunten op die route zal leiden. Met name voor het langzaam verkeer. Immers, nu al zijn die routes voor fietsers en bromfietsers niet erg veilig. De insprekers gaan akk- koord met de de aanpak van de stadsvernieuwing in de vorm van actiegebieden. Wel wordt aandacht ge vraagd voor aangepaste wo ningen en voor het verbete ren van straatprofielen. Eens is men het ook met het plan om de subsidie voor cascoverbetering te verho gen, ten koste van de subsi dies voor het woongerief. Daarbij moet wel een zekere flexibiliteit gewaarborgd zijn voor schrijnende geval len, waarin elementaire leefbehoeften als w.c. en douche ontbreken of onvol doende zijn. Wat milieuhinderlijke be drijven betreft stellen de in sprekers zich op het stand punt dat verplaatsing op zich een goede zaak is, maar zeker niet tot elke prijs. Overige zaken van het ba sisprogramma mogen er niet door worden afgeremd. Een goede zaak vindt men de herinrichting van de cen- traal-stedelijke zone ten gunste van het verblijf kli maat in de binnenstad, waarbij de verkeersdoor- stroming tenminste dient te worden gehandhaafd. De in sprekers vinden dat nu al begonnen moet worden met eenvoudige en goedkoop te verwezenlijken plannen, zo als een betere bewegwijze ring en het invoeren van een blauwe zone. Aandacht wordt gevraagd voor dege nen die zich minder gemak kelijk kunnen voortbewe gen, voor een fietsenstalling, verbetering van trottoirs en wegprofielen. De aanpak van de ver keersproblemen kan de goedkeuring wegdragen. Wel stellen de insprekers dat 'piekbelastingen' niet maatgevend mogen zijn voor het nemen van maatre gelen. Voorts dient er een betere regeling te komen voor het laden en lossen en een vrachtwagenroute, om opstoppingen in de binnen stad te voorkomen. De resultaten van de in spraak zijn door het Hulster Gemeenschapswerk op een rijtje gezet in een verslag. „Achter de letters op pa pier", schrijft directeur C. van Leuven, „gaat een warme betrokkenheid schuil. Een betrokkenheid van mensen die het wel en wee van de stad ter harte gaat". De sleepboten Viking en Mira van Multraship uit Ter- neuzen waren woensdagmid dag ook ter plaatse om assis tentie te verlenen. Het pa trouillevaartuig RWS 84 van de scheepvaartdienst Ooster- schelde was in de omgeving van de plaats van de stranding om de oorzaak van de stran ding te onderzoeken en om het doorgaande scheepvaartver keer te regelen. Woensdagavond omstreeks zes uur slaagde de sleepboot Zephyrus er in het gestrande schip naar dieper water te trekken waarna de Adriënne zijn reis zonder schade kon voortzetten. Op de Wester schelde liep woensdagavond om half zeven de Belgische binnenvaarttanker Norbert (1059 ton) aan de grond in de Pas van Terneuzen ter hoogte van boei nr. 17. Het schip was geladen met 750 ton lijm on derweg van Ludwigshafen naar Oostende. Een half urn- na de stranding kwam het schip op eigen kracht vlot en kon zijn reis vervolgen. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Morgen avond, vrijdag 6 februari, speelt de Bobby Setter Band in de Vlaanderen in Sas van Gent. De formatie is een van de Europese toporkesten en speelde onder andere met Fats Domino. Tevens is de band het 'huisorkest' van zowat alle Hilton Hotels en speelt zij op de Zesdaagse van Rotterdam, die momenteel aan de gang is. Het orkest bestaat uit 5 mu sici en 2 zangeressen. Zij ge bruiken maar liefst 18 instru menten, met het gevolg dat er verschillende muzikale stijlen te beluisteren zijn. Zangeres Karin Setter wordt tot de beste zangeressen van België gerekend. Het optreden in De Vlaanderen begint om 21.00 uur. WESTDORPE - De Regionale Agrarische Kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen beeft voor de komende maanden een aantal interessante activitei ten gepland. Dinsdag 10 fe bruari wordt een excursie ge maakt naar Dow Chemical in Terneuzen. Na ontvangst om half tien 's morgens wordt de fabriek bezocht, waarna be zichtiging van het terrein voor landbouwverkoop. Door de di rectie van Dow wordt de RAK-leden een lunch aange boden. Woensagavond 18 februari om acht uur wordt in hotel Van Leuven te Kloosterzande een bijeenkomst gehouden, waar wordt gesproken over li mousines. Deze bijeenkomst wordt geleid door de heer De Kraker uit Hoek. Woensdag 11 maart wordt in hotel Van Leuven te Kloosterzande een computeravond gehouden. A. van Waes uit Zuiddorpe zet dan zijn landbouwcomputer- programma nader uiteen met enkele computers van Danc- kaert en Hoekijzers. jksdag bezoek van de 5! m kerk. huw.: en. •wtkwis - Het zaterdagelftal 3 de W Graauw heeft voor terdagavond 7 februari een f>rtquiz op touw gezet voor 1 Graauwse sportclubs. Er 1 12 teams van vier perso- i ingeschreven, die bij een t resultaat de clubkas nen spekken. Tevens is er 'boerenloterij'. De quiz pat plaats i'n de kantine op F sportterrein en begint om luur. Supporters zijn wel- pfriactie - Afgelopen zater- hield de jeugdcommissie 1 de W Graauw een ge- [sgde wafelactie. Vanaf ne- Uur hebben de dames van commissieleden de wafels gebakken. De lekkernijen vonden gretig aftrek en rond vijf uur was alles ook uitver kocht. Langlaufen - De carnaval stichting de Djerken, boeren- kapel de Stoefers en het volks- koercomité van Graauw gaan zondag 15 februari met twee bussen naar de Ardennen om daar te gaan langlaufen. Het vertrek is om 6.45 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Wie mee wil kan zich opgeven bij P. Roels in de Jacintastraat 2. Oud papier - De voetbalver eniging HW'24 haalt zaterdag weer oud papier op. Dit keer gebeurt dat in de Hulster bin nenstad en in de Dullaertwijk. De ophaalploeg vertrekt 's morgens om negen uur. Lezing - Het Katholiek Vrou wen Gilde ontvangt maandag avond 9 februari als gastspre ker W. Blom, die als dermato loog aan het St.-Liduinazie- kenhuis is verbonden. Aan de hand van dia's behandelt de heer Blom huidproblemen, zo als wratten, excemen en spa taders. De toegangsprijs voor deze avond is voor leden 3,50 en voor niet-leden zes gulden. De avond wordt gehouden in de kleine zaal van Den Dul laert en begint om acht uur. Vogelbeurs - De vogelvereni ging Vogelvreugd uit Hulst houdt zondag 8 februari de laatste vogelbeurs van het sei zoen. Dat gebeurt in café De Ster te Hulst, van 10 tot 13 uur. Deelname is gratis voor iedere belangstellende. Jeugdamusement - Zaterdag 7 februari kan de jeugd in de leeftijd van 4 tot 14 jaar in De Warande genieten van een clownesk kinderprogramma. Luko de veelzijdige muzikale clown brengt mooie muziek, maar heeft daarbij veel pech. Samen met de clown mag de jeugd ook instrumenten be spelen. De voorstelling is geor ganiseerd door Uit in Hulst en de toegang bedraagt een rijks daalder. Jaarmarkt - Het Steense jaar marktcomité is weer volop be zig aan de voorbereidingen van de jaarmarkt die 5 maart wordt gehouden. Het is de 103e jaarmarkt, waarop vee, paar den, bokken, geiten en schapen gekeurd en tentoongesteld worden. De schoolkinderen worden weer in de gelegen heid gesteld hun huisdieren te laten keuren in gemeen schapscentrum De Warande. De middenstandsvereniging heeft ook haar medewerking toegezegd. Alle activiteiten zijn rondom het marktje in de Hoofdstraat en Wilhelmin- straat. Dansen - De dansamusement- club St.-Jan houdt de vijfde balavond van het seizoen za terdag 7 februari in Den Dul laert. De muziek wordt ver zorgd door De Hollywoods. Songfestival - Nog slechts en kele dagen kan men zich laten inschrijven voor deelname aan het songfesitval en de play back-show die zaterdag 14 fe bruari in De Warande wordt gehouden. Op die avond wordt het leukste carnavalslied van 1987 gekozen. De stichting Steens Carnaval en de stich ting De Warande zijn tevreden over de inschrijvingen, naar nieuwe kandidaten zijn nog steeds welkom. De avond be gint om zeven uur en is toe gankelijk voor jeugd vanaf 12 jaar. De entreeprijs bedraagt ƒ2,50. Cursus - De KVO afdeling Nieuw-Namen houdt voor haar leden een breicursus. De eerste les is maandag 9 fe bruari in zaal R. Thilleman, aanvan 19.30 uur. De kosten zijn vijf gulden per les. Het ge heel staat onder leiding van mevrouw Vertongen en op gave kan geschieden tot en met 5 februari bij M. de Gendt-Baecke. De Mollen - De stichting De Mollen houdt voor inwoners van Nieuw-Namen een play back-show zaterdag 28 fe bruari, aanvang 13.30 uur in gemeenschapscentrum De Kauter. Wie mee wil werken, kan zich voor 21 februari op geven bij Joh. Bosman, Nobel- plein 10 met het cassetteband je. De minimum leeftijd is ge steld op 13 jaar. Bingo - In zaal Hof Ter Nesse werd een bingo gehouden waaraan 71 personen deelna men. Uitslag: 1. mejuffrouw Dankaert, Lamswaarde; 2. Van Heese-Reyns, 3. mevrouw W. Morcus, 4. me vrouw Van Poorten, allen Ossenis se; 5. A. Strobbe-Sponselee, Kloos terzande. Elektrisch net Het huidige elektrische net, dat nog steeds bovengronds is, wordt afge broken. De woningen zijn al aangesloten op de onder grondse kabels. Dit alles heeft te maken met plannen om het wegdek in de Dorpsstraat, Klingestraat en Hogenakker te vernieuwen. De kasseien verdwijnen en het wegdek wordt voorzien van een asfalt- laag, vermoedelijk nog dit jaar. Kaarting - Vrijdagavond wordt om 19.30 uur een kaar ting gehouden in de kantine van de voetbalclub Vogel waarde. Oud papier - De W Vogel waarde haalt zaterdag oud pa pier op in Vogelwaarde en Hengstdijk. De ophaaldienst rukt om 9.30 uur uit.

de Stem | 1987 | | pagina 15