Rob Brugel Jef Lieekens wint eerste massasprint Hoofdsponsor voor Profronde JAN KOOIMAN 'GERED' DOOR JURY Tweede overwinning voor Maria Walliser □PELS DRIEDAAGSE IN GREEP VAN NIESTEN, PRONK, BOON EN HOPMAN :otaal vernieuwde met de luxueuze jA: AUTO VAN \AR1987 te verbeten, re Opel Omega, de o van het Jaar HORECASERVICE^ WOENSDAG 4 FEBRUAR11987 Argentin olute trekpleister AI hebben wij ook ehoefte aan nog tie? Of overweegt in de Opel van uw ernst bij ons langs, tan we ook tussen uari voor u klaar. Weltz ONDANKS DOOI 'Ankeveen' gaat door ANKEVEEN - De 'bende' van Jos Niesten, Jos Pronk, Frans Boon en Jan Hopman blijft de Driedaagse van Ankeveen overheersen. Uitslag en Wide van EG Qaar Eindhoven? Improviseren Schuur Winterspelen Vrouwen Tien mille Kuiper op verjaardag ziek in bed Tamara Costache verslaat Otto A56 .'VS? LIN, .UIT WE 7 Spin veld 32a Breda Tel. 076-227189 DE 8TEM-S s IXORET DE MAR (ANP) - De I eerste massasprint van het wielerseizoen leverde gisteren in Lloret de Mar een overwin ning op voor Jef Lieekens. Aan het eind van de tweede Irit in de Ronde van de Cata- j laanse Kust over 158 kilometer I versloeg de Belg zijn landge- I noten Wim Arras, Johan Ca- piot en Eddy Planckaert. Ijean-Paul van Poppel was de I eerste Nederlander op de vijfde plaats. De Spanjaard Jose-Angel Gomez-Rivero bleef eerste in het officieuze ij algemeen klassement. Uitslag tweede etappe: 1, Jef Liee kens (Bel) 158 km in 3.50.05 (gem. ■41,202 km/u), 2. Wim Arras (Bel), 3. ij Johan Capiot (Bel), 4. Eddy Planc kaert (Bel), 5. Jean-Paul van Pop- pel (Ned), 6. Frank Verleyen (Bel), 7. Marnix Lameire (Bel), 8. Eric Vanderaerden (Bel), 9. Frank van de Vijver (Bel), 10. Theo Smit (Ned), 11. Adrie van der Poel (Ned), 12. Patrick Verplancke (Bel), 13. Maurizio Vandelli (Ita), 14. Dome- nico Cavallo (Ita), 15. Henri Man- ders (Ned) allen dezelfde tijd als de winnaar. DAAR STAAT DE WERELD VAN GENERAL MOTORS ACHTER. vert. G.M. Smeets tel.: 01172-1582 M.H. Simons tel. 01152-1485 De Italiaan Moreno Argen tin heeft dinsdag de eerste etappe van de Ruta del Sol ge wonnen. De wereldkampioen was na de rit over 186 kilome ter van Aldra naar Mij as de snelste in een kopgroep van dertien renners, die zes kilo meter voor het einde ontsnap te. De Westduitser Rolf Gölz uit de ploeg van Jan Raas ein digde, net als een dag eerder in de proloog, op de tweede plaats. Gerard Veldscholten was met de negende plaats de beste Nederlander. Ook Maar ten Ducrot (twaalfde) en Ste ven Rooks (dertiende) behoor den tot de eerste groep. Aanvankelijk oordeelde de jury, dat Gölz de leiding in het algemeen klassement had overgenomen van de Span jaard Jesus Blanco Villar. De Westduitser, die na de eerste dag drie seconden achterstand had op de Spaanse beroeps- renner, zou vier seconden eer der over de streep zijn geko men dan de klassementsaan voerder. Na felle Spaanse pro testen kwam de wedstrijdlei ding op die beslissing terug. Argentin en Gölz zouden slechts één seconde voor de elf overige koplopers zijn gefi nisht, waardoor Villar de lei ding behield met twee tellen voorsprong op Gölz. Uitslag eerste etappe: 1. Moreno Argentin (Ita) de 186 kilometer in 5 uur, 12 minuten en 31 seconden, 2. Rolf Gölz (WD1) z.t., 3. Renato Pic colo (Ita) op één seconde, 4. Arno Kuppel (Zwi), 5. Steve Bauer (Can), 6. Jesus Blanco Villar (Spa), 7. Ju lian Gorrospe (Spa), 8. Peter Hilze (WD1), 9. Gerard Veldscholten (Ned), 10. Heinz Omboden (Zwi), 11. Francisco Espinosa (Spa), 12. Maarten Ducrot (Ned), 13. Steven Rooks (Ned) allen in dezelfde tijd als Piccolo, 14. Peter Stevenhaagen (Ned) op 0.20, 15. José Luis Laguia (Spa) z.t., 18. Gert-Jan Theunisse (Ned) z.t., 20. Luc Roosen (Bel) z.t., 24. Luc Suykerbuyk (Ned) op 0.45, 25. Jorg Müller (Zwi) z.t., 42. Gerrit Solleveld (Ned) op 1.43, 47. Patrick van Passel (Ned) op 2.00,49. Marcel Arntz (Ned) op 2.14, 53. Nico Emonds (Bel) op 2.23, 56. Rudy Pe- venage (Bel) op 2.55, 67. René Beu ker 3.29, Marc van Orsouw (Ned) z.t., 88. Ronnie Vlassaks (Ned) op 6.59. De Nederlander Wim Meyer gaf op. Algemeen klassement: 1. Villar 5.17.47, 2. Gölz op 0.02, 3. Gorrospe op 0.06, 4. Ducrot op 0.09, 5. Argen tin op 0.11, 6. Veldscholten op 0.12, 7. Bauer op 0.14, 8. Hilze op 0.14, 9. Rooks op 0.14,10. Piccolo op 0.19,12. Stevenhaagen op 0.24,17. Laguia op 0.27,18. Theunisse op 0.28,19. Mul ler z.t., 22. Roosen op 0.33, 25. Suy kerbuyk op 0.47, 37. Solleveld op 0.48, 47. Van Passel op 2.17, 48. Emonds op 2.19, 56. Arntz op 2.21, 60. Pevenage op 2.58, 69. Van Or souw op 3.37,88. Vlassaks op 7.03. De Deense neo-prof Johnny Weltz (24) heeft gisteren in het Zuidfranse Miramas de eerste rit, over 125 kilometer, van de week van Bessèges gewonnen. In de sprint versloeg hij vier concurrenten, die evenals hij in de eerste kilometers al wa ren ontsnapt. Uitslag: 1. Johnny Weltz (Den) 125 kilometerin 2 uur, 55 minuten en 33 seconden, 2. Jean-Claude Colloti (Fra) z.t., 3. Paul Watson (Eng) z.t., 4. Philippe Casodo (Fra) z.t., 5. Eric Guyot (Fra) z.t., 6. Gilles Sanders (Fra) op 2 minuten en 20 seconden, 7. Jean-Jacques Philipp (Fra) op 8.00, 8. Wilfried Peeters (Bel) z.1,9. Pierre ie Bigaut (Fra) z.t., 10. Jean- Claude Bagot (Fra) z.t. Noondlnllanilse 'bende' heerst UDEN (ANP) - De Stichting Profronde van Nederland heeft zich voor de komende drie jaar verzekerd van een hoofdsponsor voor de zesdaagse etappekoers, die traditioneel in augustus wordt gereden. Voorzitter Wim Breukink tekende gisteren in Uden het contract met TDK, producent van geluidscassettes, die vorig jaar reeds sub-sponsor was. Met de overeenkomst is jaar lijks 250.000 gulden gemoeid. Dat is meer dan een derde van de begroting voor de wieler ronde, die rond de zes ton be draagt. De organisatoren van de Profronde van Nederland zul len de Koninklijke Neder landse Wielrenunie (KNWU) verzoeken de selectieproce dure voor de wereldtitelstrijd op de weg te veranderen. De laatste jaren is het ge bruikelijk, dat de renners voor de wegwedstrijd om het we reldkampioenschap, meestal begin september gehouden, vlak na de Ronde van Frank rijk worden aangewezen. Van onze sportredactie ANKEVEEN - Vanmor gen om half tien zal on danks de gisteren inge zette dooi het startschot vallen voor het laatste onderdeel van de Drie daagse van Ankeveen, een schaatsmarathon. Op dat tijdstip zal wel worden bekeken of de ge plande afstand (100 kilo meter) gezien de conditie van het ijs haalbaar is. Staan er veel plassen op het ijs en zijn scheuren en gaten daardoor nauwe lijks zichtbaar, dan wordt de marathon waarschijnlijk ingekort tot 60 of 40 kilometer. Gisteren brachten veel schaatsers in Ankeveen de noodzaak om de zaak af te gelasten naar voren. Onder hen Dries van Wijhe. De postbode van het Kerkdorp: „Veel te gevaarlijk. Je ziet de scheuren en de gaten niet meer. Als het aan mij ligt, gaan we voor de rest van het prijzengeld kla verjassen". De organisa tie hield echter voet bij stuk. Metingen leerden dat er op het gehele par koers ondanks de dooi van gisteren nog een ijs laag van zeker twintig centimeter dikte lag. Door Rob van Deursen Ondanks het feit dat de achttienjarige B-rijder Bart Veldkamp gistermiddag het tweede gedeelte van de tweede dag, een marathon over 60 kilometer op het snel slinkende natuur-ijs van Ankeveen op zijn naam schreef, was er legen de gebundelde kracht van het samenraapsel uit Noord-Holland nauwelijks verweer door de gevestigde ploegen. Jitslag ploegentijdrit: 1. Nies ten-Pronk en-Jan Hopman 20 kilometer in 34 mi- luten, 21,93 seconden, 2. Van Kempen van den Boogert-Van der Hoorn-Kooi- nan 34.33,55, 3. Kleine-Busser-Van der folen-Veneman 35.21,88, 4. Ruitenberg- Klein-Veen-Kasper 35.22,34, 5. Koen- iers-Van der Pauw-Edward Hagen- veldkamp 35.26,12, 6. Jakobs-Schalij-Gi- "ig-Henk van Ben them 35.51,35, 7. Dloeg-Wessels 35.55,25, 8. Van Wijhe £11,23, 9. Talen 36.13,77, 10. Kiers £17,53, 11. Rietveld 36.32,00, 12. Ton 719,91,13. Veenbaas 37.43,55,14. Verduin 908,11, 15. Van Wordragen 39.14,66, 16. Nooteboom 39.21,52, 17. Ben Hagen «52,54. Htdag tweede etappe: 1. Bart Veldkamp °en Haag) 60 kilometer in 1 uur, 49 mi nuten, 54 seconden (met tijd vergoeding ■4939), 2. Dries van Wijhe (Oosterwolde) •t (met tijdverg. 1.49.44), 3. Henri Rui- Ia rg (Oldebroek) z.t (met tijdverg. •49.49), 4. Frans Boon (Hem) z.t, 5. Ed- 'ard Hagen (Heemstede) z.t, 6. Fokko ^n (Scheemda) op acht seconden, 7. an Pronk (Oost-Graftdijk) z.t, 8. Co Gi- (Warmenhuizen) z.t., 9. Richard van •empen (De Hoef) z.t, 10. Andries Kas- (Driel) z.t, 11. Marten Hoekstra neerenveen) z.t, 12. Lubbert van der Jolen (Marum) z.t, 13. Henk Veneman noogezand) z.1, 14. Hans Bouma (Dron- ■n) z.t, 15. Teun Busser (Utrecht) z.t. Jgemeen klassement: 1. Niesten 4.25.22, Van Kempen op 20 seconden, 3. Van 'Uhe op 0.45, 4. Hagen op 0.47, 5. Pronk 0 51, 6. Hopman op 0.56, 7. Ruitenberg 115, 8. Boon op 1.23, 9. Van der Molen P1-44, 10. Kooiman op 1.50, 11. Gert Ja- ?5s (Helmond) op 2.01, 12. Piet Kleine erkenveld) op 2.37, 13. Veen op 2.45, 14. eneman op 2.56 en 15. Frits Schalij jDEN (ANP) - Eindhoven is fcndidaat als etappe-plaats 'an de van 8 tot 20 september houden open Ronde van de -uropese Gemeenschap (EG), [oorheen de Ronde van de ockomst. Directeur Félix Lévitan van Ronde van Frankrijk, te- Nns verantwoordelijk voor van de EG, heeft de leiding [»ni de Profronde van Neder- ""i gevraagd de voorlaatste PPe te organiseren. Zondagavond pas, toen be kend werd dat de marathon maandag in het Friese Eenre- woude van de kalender zou verdwijnen, bracht onderling telefonisch contact het viertal voor drie dagen Ankeveen bij elkaar. Vier snelle telefoontjes moesten er ook nog gepleegd worden om een masseur tegen een redelijke prijs bereid te vinden maandag en gisteren tussen de onderdelen door de spieren te wrijven. En terwijl de vedetten de nacht van maandag op dinsdag door brachten in hotels in de buurt van Ankeveen, verkoos de 'Noordhollandse bende' we gens kostenbesparing de be schutting van eigen haard. Ondanks dat improviseren, ondanks dat vrijblijvende, drukten Niesten, die maandag al de leiding in het klassement veroverde, en Pronk, voor beeldig bijgestaan door Boon en Hopman, hun stempel op de tweede dag. En dan vooral op de ploegentijdrit van gister morgen, die de gelegenheids- ploeg won. Een zege, die zeker bij equipes als die van Labello (Van Kempen, Kooiman), Wehkamp (Van Wijhe), Sixtus (Kleine, Busser), Kwantum (Jacobs) en O AD (Ruitenberg, Kasper) met scheve ogen werd bekeken. Het viertal kraaide dan ook van plezier, toen gistermiddag bleek dat ondanks felle aan vallen van vooral Dries van Wijhe en de tomeloze jonge ling Edward Hagen de eerste positie van Jos Niesten in het algemeen klassement niet echt in gevaar kwam. „Noem ons maar de boertjes van buten", zo grijnsde Niesten, die in de finale van de marathon be wust vijf man had laten lopen. „Die vijf waren minder ge vaarlijk voor mijn eerste plaats dan een massale eind sprint met Richard van Kem pen er bij, die tweede in de rangschikking staat. Had ik het op een eindsprint laten aankomen, dan had Van Kem pen via de bonificatie gega randeerd seconden op mij te rugpakt. Nu was er op de streep voor hem niets meer te verdienen". In een schuur even buiten het dorp werd tussen ploegen tijdrit en marathon de taktiek gesmeed. Daarvoor ging ieder, na de eerste dag stonden alle SPORT IN 'T KORT JEAN-CLAUDE KILLY heeft zijn aftreden als voorzitter van het organisatiecomité van de Winterspelen van Albert- ville (1992) in heroverweging genomen. De Fransman deed dat op aandringen van voor zitter Juan Antonio Sama ranch van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). vier bij de eerste tien, zijn eigen kans. Jos Niesten: „Lo gisch zou misschien zijn ge weest als de andere drie tij dens de tijdrit voor mij had den gewerkt, maar dat risico vonden we te groot. Met drie koersen voor één loop je de kans om derde, vierde te wor den. Met alle vier vol gas pak ten we de eerste plaats. En toch weer behoorlijk wat geld". In de aan de buitenkant groen gelakte schuur kreeg Niesten min of meer het kop manschap voor de rest van de Driedaagse op zijn schouders. Pronk en Boon zouden voor hem gistermiddag de wed strijd openen en controleren; Hopman had te veel gegeven in de tijdrit om een voorname rol te kunnen spelen. De routi niers (Niesten 41 jaar, Pronk 38 jaar) rekenden er op dat met name het andere 'oudje', Dries van Wijhe (41), wiens ploeg in de race tegen de klok faalde, op revanche uit zou zijn. Dat klopte, maar vooral Pronk dichtte elk gaatje dat 'Dolle Dries' sloeg. „Prachtig toch. Als je ziet wat er voor die andere man nen langs de kant staat qua verzorging onderweg. Tijdens de tijdrit zouden onze vrou wen ons bijstaan. We hadden ze gevraagd koffie te verzor gen, maar dat ging dus mis. Het bleef bij„Hup, hup, hup; het gaat goed", als we met z'n vieren langs kwamen. En de zwaarste taak voor de begelei der, die altijd met me mee gaat, bestaat uit het warm houden van mijn hoezen voor mijn schaatsen. Die stopt hij altijd onder zijn jas. Voor de rest zoeken we het zelf uit", al dus Niesten met een brede glimlach. Niesten en Pronk werden de afgelopen jaren veelvuldig be naderd door de ploegleiders van de financieel krachtige formaties in het marathon-pe loton. Steeds weer luidde het antwoord beslist nee. Pronk: „Zodra je je daarmee inlaat, ben je al je vrijheid kwijt. Bij een gevestige ploeg krijg je opdracht om ergens aan de start te verschijnen; nu zoek ik mijn wedstrijdjes zelf uit. En daarnaast: mijn sponsor is mijn werkgever. En ook nog eens een goede vriend. Dus wat wil ik nog meer". Inmiddels sprokkelde het viertal zo'n vierduizend gul den uit de vet gevulde prij zen- pot van Ankeveen bij elkaar. Met vandaag niet te veel te genslag wordt dat toch al gauw tien mille. „Een leuke afsluiting van de natuurijs- periode", zegt Jos Niesten. „Het lijkt veel geld, maar bui ten het feit dat we met z'n vie ren moeten delen, vergeet men al gauw dat we al vanaf begin van de zomer in training zijn. En dat als er geen natuur-ijs komt, wij moeten toekijken. Dan heeft die persoonlijke sponsor geen fluit aan ons". Maria Walliser in actie tijdens de Super-G. CRANS MONTANA (ANP) - De Zwitserse overheersing op de ski-pistes van Crans Montana blijft onvermin derd bestaan. Maria Walli ser veroverde dinsdag, op het zesde onderdeel, de su per-reuzenslalom, de vijfde gouden medaille voor de Zwitserse ploeg. Slechts Mare Girardelli heeft tot nu toe de reeks Zwitserse suc cessen doorbroken. Van de in totaal achttien medailles, werden naast de vijf gou den, ook nog vier zilveren en één bronzen plak door de Zwitsers ingepalmd. Net als in de afdaling van zondag veroverde landge note Michela Figini de zilve ren medaille na Walliser. Een complete Zwitserse triomf werd voorkomen door het negentienjarige Joegoslavische talent Ma- teja Svet. De eigenzinnige skister, die aan het einde van vorig jaar na een ruzie met haar trainer uit beeld verdween en in het nieuwe jaar met een nieuwe coach weer in de sneeuw ver scheen, was tweehonderdste seconde sneller dan de derde Zwitserse, Vreni Schneider. Maria Walliser heette, al voor zij vorig jaar de we reldbeker veroverde, Miss World-Cup. Dat had met haar ski-kwaliteiten te ma ken, maar niet in de eerste plaats. Oscar-winnaar Ar thur Cohn heeft al gepro beerd in Zürich afspraken te maken voor proef-opnamen voor de film. Een aantal concurrenten heeft zich geërgerd aan Zwitserse krantekoppen, die uitriepen: 'Hollywood wil Maria'. Wal liser groeit onder die be langstelling. „Het is ook van invloed op de ski-resultaten. Er zyn er die het steekt dat er niet alleen over mijn ski prestaties wordt gepraat. Dat is niet ongunstig voor mij, want het stimuleert de prikkel van mij op de piste te winnen en dat leidt tot spanningen, die aanwijs baar in de sneeuw op de ski's terugkomen". Walliser had dinsdag to taal geen last van enige ver kramping. Zij ging vol maakt ontspannen naar de start, zonder ski's overigens, want de weersverandering dwong haar materiaalver zorger de latten totaal an ders te prepareren. „Pas een half uur voor de start kon ik haar de ski's brengen. Dat was veel later dan afgespro ken, maar zij was helemaal niet zenuwachtig. Haar rust en kalmte waren eigenlijk onwezenlijk. In deze stem ming is zij ook kanshebber voor de reuzenslalom". Maria Walliser bezat die rust, omdat de kampioen schappen voor haar niet meer stuk konden na de overwinning van zondag. Zij had immers al gebroken met de traditie alle wedstrijden, behalve de belangrijkste, zo als Sarajevo en de wereld kampioenschappen van 1985 in Bormio, te kunnen win nen. Zij had bovendien het voordeel een laag startnum mer (4) te bezitten. Een niet gering voordeel op de weinig ideale piste van 1435 meter met een hoogteverschil van 460 meter en 39 poortjes. Onder de dichte bewol king was vooral het zicht in de eerste meters slecht. Wal liser bekommerde zich daar niet om. Zij leek zich feite lijk nergens zorgen om te maken in haar drieste aan pak van de matige sneeuw op de lastige helling. Haar tijd van 1 minuut 19,17 se conden was onder deze om standigheden ongekend goed. Dat bleek later. Tot haar grote genoegen ont dekte Maria Walliser, die Michaela Figini als haar ge vaarlijkste tegenstandster zag, dat de nummer twee meer dan een volle seconde boven haar tijd bleef. Miss Worl Cup wordt in Crans Montana Miss World Cham pionships. Uitslag: 1. Maria Walliser (Zwi) 1 minuut 19,17 seconden, 2. Mi chela Figini (Zwi) 1.20,18, 3. Ma- teja Svet (Jsl) 1.20,23, 4. Vreni Schneider (Zwi) 1.20,25, 5. Sylvia Eder (Oos) 1.20,65, 6. Debbie Armstrong (VSt) 1.21,07,7. Sigrid Wolf (Oos) 1.21,39, 8. Michaela Gerg (WD1) 1.21,40, 9. Brigitte Ortli (Zwi) 1.21,72, 10. Blanca Fernandez Ochoa (Spa) 1.21,73. Van onze sportredactie ANKEVEEN - Door de gladheid op de wegen arriveerde Jan Kooiman uit Ammerstol van de Labello-ploeg te laat in Anke veen, ondanks het feit dat de start van de tijdrit een half uur was uitgesteld. De jury streek de hand over het hart en liet de formatie van Peter van der Meyden als laatste met twee minu ten vertraging op het schema starten. Kooiman kon zich daardoor nog op het nippetje in de houten keet naast het ijs verkleden en toch met Van Kempen, Van de Boogert en Van de Hoorn vertrekken. Een protest van Johan Franke (Sixtus) tegen de barmhartigheid van de jury werd af gewezen. Jury-voorzitter Schalij„In het westen van het land was het eerder glad op de weg dan in de rest van Nederland. Dus dit was overmacht". Voorzitter Breukink van de Stichting Profronde van Ne derland zei dat twee coureurs voor de nationale ploeg net als in het verleden feitelijk na 'zijn' etappekoers, eind augus tus, zouden moeten worden geselecteerd. Dit met de be doeling de strijd in de ronde aantrekkelijker te maken. LLORET DE MAR (ANP) - Hennie Kuiper heeft dinsdag zijn 38ste verjaardag, moeder ziel alleen in een Spaans ziek bed gevierd. Een griepvirus velde de Puttenaar tussen de eerste en tweede etappe van de Ronde van de Catalaanse Kust in Lloret de Mar. De ronde arts raadde hem aan enkele dagen in bed te blijven. Dokter Wim Stassen kreeg trouwens ook de twee overige oud-wereldkampioenen op zijn spreekuur. De Belg Claude Criquiélion had angi na, Joop Zoetemelk een ver koudheid. De laatste nam des ondanks deel aan de tweede etappe. Peter Winnen deed bij de dokter zijn beklag over het eten, dat voor de vier vegeta riërs in de ploeg van Peter Post te veel dierlijk voedsel bevatte. OOST-BERLIJN (SID) - Ta mara Costache maakt een ware zegetocht door Europa. De zestienjarige wereldkam pioene uit Roemenië (50 meter vrije slag) kwam gisteren ze gevierend tevoorschijn uit een duel met de viervoudige Oost- duitse wereldkampioene Kris tin Otto. Dat gebeurde bij de NOK-wedstrijden in Oost- Berlijn. In het hol van de leeuw ze gevierde Costache op de 100 meter vrije slag in 55,68 secon den. Dat is minder dan een se conde boven het wereldrecord van Otto (54,73). Otto zelf werd tweede in 55,87 seconden. Cos tache zegevierde ook op haar specialiteit: de 50 meter vrije slag, in 25,74 seconden. UITSLAGEN KUNSTRIJDEN EK kunstrijden in Sarajevo Stand heren na verplichte figuren: 1. Alexander Fadegev (Sov) 0,6 punten, 2. Vladimir Kotin (Sov) 1,2, 3. Viktor Pe- trenko (Sov) 1,8, 4. Richard Zandner (WD1) 2,4, 5. Grzegorz Filipowski (Pol) 3,0. VOETBAL Rotterdam: FEYENOORD - WILHEL MUS (hoofdklasse) 4-1 (1-1). Doelpunten: Feyenoord: Tamahata, Tebbenhof, Been en Hoekstra; Wilhelmus: Jansen. Toe schouwers: 100. Zwolle: PEC ZWOLLE - WAGENIN- GEN 4-1 (2-0). Doelpunten: PEC: Alex Booy (2), Foeke Booy en Gerrit Visscher; Wageningen: Jan Oosterhuis. Vroomshoop: VROOMHOOPSE BOYS (zaterdagvierdeklasser) - HERACLES 1- 2 (0-1). Doelpunten Heracles: Schepers (2x). HANDBAL Vierlandentoernooi Tel Aviv NEDERLAND - NOORWEGEN 27-19 (11-8). Doelpunten Nederland: Lambert Schuurs 9, Joop Fiege 6, Nico Beekman 4, Jan-Willem Hamers 3, Wil Jacobs 2, Henk Groener 2, Frank Koenders 1. SCHAATSEN Marathon Losser, 1 uur en 10 ronden Uitslag: 1. Henk Holland (Ambt Delden), 2. Ben Pleyhuis (Oldenzaal), 3. Jan Ab- bink (Vriezenveen), 4. Henk Voorhuis (Almelo), 5. Henk Abbink (Vriezenveen). LOTTO Lotto 5: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 112 winnaars, die ieder bruto f. 3233,40 ontvangen, vierde prijs: 5079 keer f. 71,30, vijfde prijs: 80.069 keer f5,00. CIJFERSPEL Cijferspel 5: zes cijfers goed: 1 winnaar, vijf cijfers goed: 4 keer, vier cijfers goed: 20 keer, drie cij fers goed: 258 keer, twee cijfers goed: 2428 keer (vaste prijzen). Toto 5: eerste prijs: 68 winnaars, die ieder f. 447,40 ontvangen, tweede prijs: 1357 keer f. 7,60, derde prijs: 7945 keer f. 3,20. T0T0GELIJK Toto-gelijk 5: eerste prijs: 2 win naars, die ieder bruto f7554,40 ont vangen, tweede prijs: 7 keer f. 61,10, derde prijs: 61 keer f. 35,10, vierde prijs: 590 keer f. 5,80.

de Stem | 1987 | | pagina 7