3ITR0EN RODUCEERT !R IETS HEEK BONDERS. Een vergeten watersnood 'Lourdes is er helemaal voor iedereen' GEEN GRATIS PASJE VOOR DE VOGEL I ONS WERK ene vergadering i ledenraad :t ziekenfonds Sezorgdheid om vier Leegstaande woningen in Graauw jeugdcommissie Steen actief in de winterstop rZONDERLIJK ZUINIG VANAF 14.990.- HEIL DER ZIEKEN MAAKT BEDEVAARTEN MOGELIJK 3INSDAG 3 FEBRUAR11987 VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 ie verzekerden, teveel vrije tijd toch ïbruikt wordt. Ierland helpt waar voorzieningen écht te ten. Voor iedere apte! HENGSTDIJK - De bewoners van het bunga- owpark Reigerskreek in Hengstdijk voelen zich ernstig gediscrimineerd door de familie Van de Bosch van het recreatiecentrum De Vogel. jEBOUWD OP AANDRANG DORPSRAAD Hommeles Waterschaps huis Ossenisse Strooiestad Plaatselijk nieuws Axel Clinge Hulst Kloosterzande Koewacht Nieuw-Namen Terhole van de BMW-dealer Garage Vërimiggebv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 )or de vele blijken van medele- sersoonlijk, hetzij schriftelijk ïrwachts heengaan van mijr ize lieve vader en opa JANCEVAAL k ieder persoonlijk te bedan- [en wij op deze wijze onze wel ank betuigen voor uw vriend sympathie die ons deze droeve in getroost en gesterkt. Mede namens kinderen en kleinkinderen P.M. Cevaal-Goverse 'ebruari 1987. Reigerskreek' voelt zich gediscrimineerd Temeuxen, 4531 CP. Oostelijk Bolwerk I. telefoon 01150 -94055 lodigen wij u uit aanwezig te zijn jehouden op zaterdag 7 februari ang 9.45 uur. el deWouwseTol jsebaan 85, Heerle. ren stukken en mededelingen, van de ledenraadsvergadering naart 1986. jrs. N. van Aalst betreffende ge- dszorgsystemen Rusland Fin- ederland en diavertoning, ie in groepen. Hoewel Van de Bosch heeft laten weten dat iedere inwoner van Hontenisse een gratis abonnement kan afhalen, hebben verschillende gezinnen uit de Rei gerskreek tevergeefs bij de receptie aangeklopt. „Wij hebben hier folders in je bus gekregen dat alle inwo- lers van de gemeente een gra- is pasje konden ophalen", al- lus enkele bewoners, „maar oen de kinderen erom gingen, verden ze in hun gezicht uit- jelachen. Het staat op die )amfletten toch zwart op wit. ïodra je op het gemeentehuis itaat ingeschreven, ben je in- yoner. Wat Van de Bosch doet s pure discriminatie". Een van de bewoners is in middels al twee keer naar het jemeentehuis gestapt om er bewijzen' op te halen voor zijn nwonerschap. Maar zelfs ge- vapend met een uittreksel uit iet persoonsregister kwam De /ogel niet met een pasje over ie brue. Van de Bosch wuift de boze •eacties van de Reigerskreek- ewoners van tafel. „Alle in- oners van Hontenisse krij- ;n inderdaad een gratis ibonnement, maar de mensen >an de Reigerskreek zijn geen nwoner. In dat park staan outer recreatiebungalows. 'ermanente bewoning is daar lelemaal niet toegestaan. Dat ijn in mijn ogen recreanten in die gaan we natuurlijk ;een gratis pasje geven. Dan lunnen we wel bezig blijven, lat de gemeente door de vin iers ziet dat mensen daar per- nanent wonen dat is mijn zaak niet. De gemeente is ge woon te laks om daar wat aan te doen". De bewoners van de Rei gerskreek nemen met de uitleg van Van de Bosch inmiddels geen genoegen. „Wie staat in geschreven, is inwoner van Hontenisse", stelt de heer Houwer. „Het gaat mij hele maal niet om dat pasje, maar om het principe. Kijk, Van de Bosch heeft gezegd, we krui nen de inwoners alleen maar een gratis abonnement geven als er geen toeristenbelasting wordt ingevoerd. Het blijkt nu dat Van de Bosch zijn uit spraak niet na komt, dus is dat voor de politiek reden genoeg om die toeristenbelasting er door te duwen". Burgemeester A. Kessen is het met die gevolgtrekking roerend eens. „Dat is inder daad een uitstekend argu ment. Het is een vreemde zaak dat er nu plotseling groepen inwoners worden buitengeslo ten. Bovendien zie ik het ver band tussen de pasjes en die toeristenbelasting toch al niet". Een van de 'gedupeer den' van de Reigerskreek heeft voor vandaag een onder houd aangevraagd met de burgemeester. „Tja", zegt Kes sen, „ik denk dat ik er ook niet veel aan kan doen". l Van een onzer verslaggevers 5RAAUW - De Regionale Woningbouwvereniging zit in de zor- [en. Vier nieuwe huizen die in december op Graauw gereed iwamen, staan nog steeds leeg. Gebouwd op aandrang van de ilaatselijke dorpsraad. Maar tegen beter weten in. Want eigen- ijk was er in het dorp helemaal geen vraag naar woningen. „We dachten, als ze er een- naai staan, dan komen de nensen er wel op af", zegt E. flerckx van de Woningbouw- 'ereniging. „Maar het tegen- leel is waar. Wat er nu ge- >eurt is dat ook mensen in iudere huizen hun huur op eggen en dat we er geen ver vangers voor kunnen vinden". erwijl de BX hard op weg is om ii e meest succesvolle auto in Nedei Ie den, introduceert Citroen opnieui auto: de nieuwe Citroen AX. ►e ideale compact-auto voor jon n en vrouw. Met zoveel uitzondei chappen dat hij revolutionair lemd. Zo is de nieuwe AX enon el. De AX 11 heeft een top van en de AX 14 is zelfs nog 10 km/ t schone motoren! n dan z'n ruimte: David van buite ith van binnen. Met voldoende be beid. En met neergeklapte achtei naai 1.170 dm3 bagageruimte! )e AX 10E verbruikt slechts 1 km/h (ECE-norm). dank zij nieuw ontwikkelde, uiten be TU motoren, een gering totaa een carrosserie met de extreei neerstandsfactor van 0,31 Cw. dok in onderhoud kost de Citroë inig. Z'n unieke constructie en h naken de AX bovendien zeer En hij is op de modernste manierf beschermd, llaak snel uw eigen testrit in de rev< litroën AX. En u zult net zo enthol Is de Chinezen die de AX, voor ire TV spot, over hun Grote Muf Litroën AX, 6 uitvoeringen, 3 motorvf 24 en 1360 cm'. Verbruik AX 10 E: 1 m/h en 1 op 16,9 bij 120 km/h en 1 op CE-norm). Prijzen excl. afleveringskos"faadslid Loopt het dorp leeg? Komt ie leefbaarheid in gevaar? ,Welnee", meent O. Kips van inmiddels ook al ter ziele legane dorpsraad. „Vandaag taan die huizen leeg, maar norgen zitten ze vol. Er is leen enkele reden voor pa- liek. Je moet optimistisch 'lijven". Volgens Kips heeft de TOningbouwvereniging de eegstand misschien wel aan ichzelf te danken. „In het 'erleden zijn hier in Graauw 4 woningen ineens neergezet. zaten allemaal vol. Wij 'ebben toen als dorpsraad ge zet nu telkens een iroepje van een paar huizen 'eer, dan blijven er steeds wo- éngen beschikbaar. Dat is liet gebeurd. En dat de vier Üe nu gebouwd zijn, leeg- taan? Tja, als je tien tot vijf- ien jaar wacht, dan krijg je aisschien zoiets". Uit de bevolkingscijfers 'lijkt dat Graauw zeker niet eegloopt. Het aantal inwoners chommelt al jaren net boven e 700. Begin 1981 telde het 725 mensen, begin vorig waren dat er 704. Het airtal mensen dat zich vestigt f vertrekt houdt elkaar zowat 1 evenwicht. Het verschil zit Wn vooral in het feit dat er ®er mensen overlijden dan eef baby's geboren worden. iOt orp h aar olfbewegingen en li' laken' «Om die lege woningen hoe- we ons even niet druk te meent het Graauwse A. Brugggman. „Die :°men wel vol. Dat gaat hier P het dorp meer in golfbewe- ®gen. Veel jongeren trekken 'at elkaar op. We hebben het i het verleden al eerder mee maakt. Als er dan eentje K>uwt, dan stappen er meer in at huwelijksboolje. Maar ja, '3 er op zo'n moment geen 'oningen voorhanden zijn, dan trekken ze naar elders. Voor een dorp als Graauw is het zaak om ervoor te zorgen dat er steeds een voorraadje huizen is. En als die dan even leeg staan, dat is zo erg niet". Vergelijking Volgens Bruggeman door staat Graauw als woonkern Graauw met glans de vergelij king met andere dorpen. „Ons voorzieningenniveau is goed. Brood, vlees, kruidenierswa ren, het is allemaal te krijgen. Een goede school, goede bus verbindingen. Daarnaast heb- 'jen we hier een bloeiend vere- 'gingsleven en niet te verge- i natuurlijk de vele recrea- mogelijkheden bij de jacht- .ven in Paal. Kortom, raauw is een prima dorp om wonen". Wat nog ontbreekt, i kabeltelevisie. Dat zou ook .-en stuk extra bijdragen aan de leefbaarheid". W eekendhuizen Dat ook de bejaardenwo ningen te kampen krijgen met leegstand is volgens het Graauwse raadslid een logisch gevolg van de verslechterde economie. „Je ziet dat de han del in weekendhuizen flink is verminderd. Tien jaar geleden gaven vooral Belgen nog goed geld voor oude huisjes. De mensen verkochten en gingen naar een bejaarden woning. Die modegrill is voorbij. Ouderen blijven nu langer in hun huidje wonen en gaan minder snel naar een bejaar denwoning". De andere kant van de me daille is dat steeds meer week endhuisjes nu permanent be woond worden. „Vaak jonge gezinnen die kiezen voor een eigen huisje in plaats van een huurwoning. Ze kopen zo'n huisje en knappen dat op. Meestal mensen die oorspron kelijk niet van Graauw ko men, maar zo krijg je toch meer vaste bewoners in het dorp. Wat de huurhuizen be treft, die komen wel vol, daar ben ik zeker vah. Om de sa menleving op Graauw te kun nen handhaven, moeten er ge woon woningen voorradig zijn". Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - Om de jeugdleden van de W Steen tijdens de wintermaanden op een sportieve manier bij de vereniging betrokken te hou den, organiseert de jeugdcom missie van de voetbalclub een aantal activiteiten. Zo is er komende vrijdag 6 februari een dropping voor alle jeugdleden. Om 18 uur vertrekken d-pupillen en c- junioren vanuit de kantine. De a- en b-junioren en de dames volgen een uurtje later. Zater dag 7 februari krijgen de e- en f-pupillen een speurtocht voorgeschoteld in de bossen rondom Clinge en Sint-Jan steen. Het vertrek is om 14 uur aan de kantine. Tenslotte is er zaterdag 14 februari een spor- tinstuif voor d-, e- en f-pupil len. De spelen vinden plaats in de kantine en de gymzaal. De instuif duurt van 10 tot 13 uur. Het toeval speelde ons een foto in handen uit de winter van 1925/1926. Pauluspolder staat geheel onder water. Hoe hoog het staat is te zien aan het been van de fietser. Het valt wel mee, maar je zult het maar in huis heb ben. Het was ook zoet water afkomstig u van regen en sneeuw, gëen zeewater, dus deze watersnood is niet ge heel te vergelijken met die van 1906 of 1953. De winter van 1925/1926 was een uitzonderlijke si tuatie, maar anderzijds was wateroverlast in het Land van Hulst niet ongewoon. We bedoelen de streek ruw weg gezien vanaf Hulst langs Liniedijk/Zandberg tot aan de - nu verdwenen - Polder van Namen. Langs Boudeloodijk bij Lams- waarde naar de Kop van Os- senisse en vandaar de hui dige zeedijk volgend tot aan Kampen. Dan min of meer pal zuid terug naar Hulst. Het oudste stuk ingepolderd Land van Hulst. Het deel dat ook in de tachtigjarige oor log, toen Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen op zijn kleinst was, is droog gebleven. Wat heet droog? Het is het oudste deel, veelal rond 1200 bedijkt, sterk ingeklonken derhalve, waar bovendien veel veen gemoerd is, klei gedolven voor dijken en steenbakkerijen, kortom put op put. Geen beste plek om er het water kwijt te raken. Pauluspolder had nagenoeg iedere winter wateroverlast; de Putting bij Hengstdijk eveneens. Tussen Kuitaard, Hoek en Bosch (Mouterij Menu) van Plattendijk tot Oostdijk één grote binnen zee. En dan Den Bos (Bosch- kapelle) natuurlijk! Het ligt niet zoals alle andere dorpen en stadjes op een zandrug, maar in een kreekbedding. Dé plek om wateroverlast te krijgen. We gingen naar Joos Jansen, Bossenaar van geboorte en overtuiging en ex-mandenmaker, iemand die heel het Land van Hulst 'afketste' met zijn hand- werksprodukt. Hij weet het allemaal nog heel goed. „Het was iedere winter hommeles op Den Bos, maar 1925/1926 was wel erg bar. Wij woonden zo'n tien meter van de (huidige) Bossestraat af. Er stond veertig centime ter water toen. Wij moesten evacueren, niet ver, naar de net iets hogere Bossestraat. We kwamen bij Piet Eve- raert: wij met tien kinderen, zij ook. Op de zolder lagen we in twee rijen, twintig man sterk, om en om nen Everaert en nen Jansen." Zoals gezegd, het was iedere winter prijs op Den Bos. De Jansens konden al tijd maar net rond het huis droogvoets lopen, maar meestentijds kwam het toch niet binnen, toch moesten ze ook dikwijls een plankier leggen. „Je snapt eigenlijk niet dat heel Den Bos niet verzakte, want mijn vader stak in onze hof eens 'n roe in de groen (3.85 meter) en die raakte geen vaste grond, zo rot was het er." Hoe ver het water zich uitstrekte rond het dorp is hier moeilijk te beschrijven. Het landschap is er vol reliëf U moet er deze zomer maar eens gaan wandelen. In de Rechtepad (vertelde Joos nog) is het niveauverschil zo groot dat je andere wande- Pauluspolder 1926 vt$&m De sluis van Kampen in 1963 FOTO CULTUUR TECHNISCHE DIENSTUTRECHT IM Schaatsplezier bij Strooiestad, januari 1926 laars ineens uit een put ziet opduiken; een manslengte is het verschil. Na 1926 is er veel gedaan aan een betere ontwatering. Niet alleen om Den Bos ver moedelijk, maar de laatste polder in de vaarweg op Hulst werd bedijkt: de Hel legatpolder. Op Kampen kwam er een sluiskoker bij, de rechter op de foto. De middelste is van 1834 en de twee linker zijn waarschijn lijk van 1645, want K. Brand zegt in Bijdragen tot de His torische Geografie van O-Z- Vlaanderen (jaarboek Vier AmbachTen 70/71): vond in 1645 de bedijking plaats van de Stoppeldijkpolder. De afwatering geschiedde onder andere door een dub bele uitwateringssluis nabij Kampen en..." Er zat een steen met een jaartal aan de andere kant dan afgebeeld op de foto. We kennen het complex van zeer nabij en dachten dat er (plus minus) 1678 opstond, maar ja, het geheel is weg dus niet meer te controleren. Weg, net als het gemaal bij Zeedorp, dat ook uit die ja ren dateerde. Alleen het wa- - FOTO ERIK OSSEWAARDE terschapshuis staat daar nog wat verloren en wit geverfd onder de dijk. Ook de brug bij Serrar- rens, ongeveer waar nu ge maal Campen staat, is ver dwenen. Een betonnen brug gebouwd door Voet van Kloosterzande. Kennelijk had die toen nog weinig ver trouwen in beton, want die brug was zo sterk en stevig, daar kon je een tankdivisie op parkeren als er plek ge weest was. De leunigen wa ren meer dan vijftig centi meter dik. De hele toestand is daar na de watersnood van 1953 en de latere ruil verkaveling drastisch ge wijzigd. - FOTO ERIK OSSEWAARDE Over de toestand rond Os- senisse staken we ons licht op bij August Perdaen, voorheen Hooglandpolder, thans Kloosterzande. Ook De Nijspolder tussen Zee dorp en Ossenisse stond jaarlijks voor een deel onder water. Ook Ossenisse zelf was niet zonder: het kerkhof was berucht om zijn nattig heid en het speelterreintje bij 't Hof ter Nesse is door de Snisse boeren opgevoerd; voordien was het er eerder een poel dan een speelter rein. Een bekende natte plek, geliefd bij schaatsers, was het onderland bij Weze- poel aan de Drogendijk. Het schaatsen bracht ons van zelf bij onze volgende zegs man: Ed Steyns, overigens sedert enige weken ex- schaatser volgens zijn eigen woorden. Maar: „Wilde we ten waor waoter sting dan moej't nen schetser vrao- gen." Hij noemde ook Den Dro gendijk en vele andere plaatsen, maar geliefd om te schaatsen was rond Strooie stad. Aau de ene kant van de dijk stond alles blank, vanaf De Vuile Vest (niet ver van "het Kloosterse Poolsplein) tot aan de Koningsdijk. Aan de andere kant stond de Burg- en Zoutepolder (kort weg 't Zoutland genaamd) tot een meter diep blank. Hij gaf ons voor dit verhaal een paar mooie foto's mee, ge maakt in 1926. We kozen er een uit. Om u iets te oriënte ren: de dames kijken rich ting Strooiestad; in de rech ter bovenhoek kunnen we De Vuile Vest denken, daar achter Kloosterzande. De laagte in 't Zoutland is opge voerd tijdens de ruilverka veling. Verder is de polder bemaling thans zo dat het water geen kans krijgt We hebben hele stukken niet genoemd die ook blank stonden een hele winter lang. Globaal mogen we zeg gen: wat nu nog kreekres tant of weiland is, dat was zo'n vijftig, zestig jaar (of korter zelfs) in de winter een binnenzee. Prachtig om er te schaatsen, want minder om er wonen: „Ammen ons pe te tterzeug in den of gingen leggen, most'm alt eest 'n 'oogte schieten' om ze droog t'ouwen. 't Was net nen nist van nen kievit, zo'n beetsjen op 'n oogteken. En dan mos- te'm ze sommuge jaoren nog in alle aost opzakken, wil den we nie dan z'onder wao ter kwaomen," aldus Joos Jansen. Van een onzer verslaggevers CLINGE - „Lourdes is voor iedereen. Van welk geloof, rang of stand of kleur dan ook". Met dat motto hoog in het vaandel geschreven probeert 'Heil der zieken' mensen, die anders niet in de gelegenheid zijn, een onvergetelijke bede vaart naar Lourdes te bezor gen. En dat ook vanuit Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, waar twee jaar geleden een comité voor het Heil der Zieken werd opgericht. Vrijwilligers den ken mee en zoeken manieren om geld bijeen te krijgen. Ze kijken uit naar mensen wie een bedevaart naar Lourdes goed zou doen. De inkomsten van de ver eniging bestaan uit de jaar lijkse bijdragen uit de afdelin gen, bijdragen van begunsti gers en toevallige baten. „Wij gaan al jaren als vrijwillige medewerkers mee naar Lour des", aldus Lieske Kerck- haert-Koenraadt uit Clinge, propagandiste van de afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. „Onze reis betalen we zelf. Wij vinden, en daar staan we ook achter, dat Lourdes is voor iedereen. Het is goed voor iedereen. Ons geloof in God, Maria, de medemens krijgt daar een opfrisser". De sfeer in het Zuid-Franse bedevaartsoord stemt tot na denken over het geloof en alles wat daarbij hoort. „Heel de omgeving werkt daaraan mee. Daarom spreekt Lourdes zo aan. Ook voor de gezonde mens, die dat ook wel eens no dig heeft. Wij zoeken naar die mensen, om ze in Lourdes weer op krachten te laten ko men, zoadat ze daarna weer gemakkelijker door het leven kunnen gaan". Volgens Lieske Kerckhaert vormt de uitnodiging tot gebed de kern van alles wat er ge beurt in Lourdes. „Lourdes is, door Bernadette, de hoofdstad van het gebed geworden. Niet de genezing, maar het gebed is het grote wonder van Lourdes. Daarom vragen wij om finan ciële ondersteuning voor men sen die graag naar Lourdes willen, om daar gesterkt te worden. Mensen die het alle maal zelf niet zo goed meer kunnen betalen. Die leven van een uitkering, een weduwen- pensioentje of AOW". Wie meer over Heil der Zie ken wil weten, kan bellen naar Lieske Kerckhaert-Koenraadt in Clinge, 01140-12361. Kaarting - De kaarting in clubhuis De Boemerang bracht 77 kaarters bij elkaar. Uitslag bieden: 1. C de Deijn, 2. mevrouw Riemens, 3. M. Verhelst. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw IJsebaert, 3. mevrouw Moeliker. Plattelandsvrouwen - De Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen in Axel houdt 17 februari een avond over het onderwerp 'Vlaanderen hoe het groeide'. Dat gebeurt om 20.00 uur in de Ichtuskerk, in samenwerking met de afde ling Braakman en Terneuzen. Op het programma staan een diaserie over gebeurtenissen uit het Vlaamse verleden en een klankbeeld over bloemen en planten, begeleid met klas sieke muziek. Cursus - De Koninklijke Ne derlandse Law Tennis Bond (KNLTB) houdt een cursus over het onderhoud van ten nisbanen. Van tennisvereni ging Game'78 nemen Freddy de Blijzer en Robert Vermeu len aan deze cursus deel, die bestaat uit twee dagen theorie en een mdidag praktijk op de tennisbaan. Gezelschapsspelen - De Alge mene Bond voor Ouderen houdt donderdag 5 februari in gemeenschapshuis Malper- tuus een middag met gezel schapsspelen. Dit zijn onder andere sjoelen, tritsen, vogel- pieken, ringwerpen, kegelen, pieren, balgooien, kluitwer- pen, koppengooien en bibbe ren. Alle ouderen boven de 50 jaar kunnen zich inschrijven vanaf 13.00 uur. De spelen be ginnen om 13.30 uur. Kaarting - In gemeenschaps huis Malpertuus wordt vrij dag 6 februari een jokerwed- strijd gehouden voor ouderen en gehandicapten boven de 50 jaar. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Kaarting - In de kantine van de voetbalvereniging Clinge werd een kaarting gehouden waaraan 40 personen deelna men. Uitslag: 1. E. van den Branden, 2. H. Broeckaert, 3. A. Boone, 4. J. de Letter, 5. J. Ferket. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 48 personen deelna men. Uitslag: 1. R. Claerhoudt, 2. K. de Bruyn, beiden Hulst; 3. R. Lin thout, Axel; 4. J. de Bruger, Clinge; 5. R, Picavet, Hulst Benoeming - Met ingang van X februari is M. Arends uit Vo gelwaarde benoemd tot kan toorhouder van het postkan toor te Kloosterzande. Kaarting - In zaal De Rei zende Man werd een kaarting gehouden waaraan 61 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw De Winkel, Nieuw-Namen; 2. F. Segers, Clinge; 3. F. Tieleman, Nieuw-Na men; 4. De Waal-Baart, Klooster zande; 5. G. de Schepper, Vogel waarde. Kaarting - De voetbalvereni ging Koewacht houdt vrijdag 6 februari een kaarting in de kantine van de club. Deze kaarting telt mee voor het al gemeen klassement. De kaar ting begint om 20.30 uur en men kan zich inschrijven vanaf 19.45 uur. Kaarting - Kaartclub 't Zand houdt zondag 8 februari het open kampioenschap kaarten in café Wilton. Er wordt ge speeld in bieden met roem. In schrijven vanaf 14.00 uur. De kaarting begint om 14.30 uur. De organisatoren zijn Chris Martens en Thuur Maenhout. Kaarting - Kaartclub De Ver enigde Kaarters heeft een kaarting gehouden in zaal Marjo waaraan 40 personen deelnamen. Uitslag: 1. F. Pen- neman-M. Bergèr, 2. R. Ver- bist-E. van de Bossche, 3. M. Petinda-S. Claessens. Bingo - Muziekvereniging De Scheldezonen houdt zaterdag 14 februari een grote bingo in zaal R. Thilleman. De avond begint om half acht. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 36 personen deelna men. Uitslag: 1. P. van Kerkhoven, Hulst; 2. F. Segers, St-Jansteen; 3. M. van Kerkhoven, Hulst; 4. J. We- sepoel. Terhole; 5. P. Schelfhout, Lamswaarde.

de Stem | 1987 | | pagina 13