Insprekers willen beperking snelheid in Hulst tot 30 km DIRECTRICE HAD NIET MOGEN MEESTEMMEN Consulaat wil nu kinderen naar België krijgen Grootse jubileumviering HuZaVo POLITIECONTROLE MOEILIJK IN BINNENSTAD in de winkel. JONGE GRAANJENEVEI Huldiging leden Bouw- en Houtbond ursus lezen en schrijven nu ook in Kloosterzande MAAR LIEFST 24 UUR 'ZAALVOETBAL-CARNAVAL' DINSDAG 3 FEBRUARI'1987 VAN ZEELAND COCOSLIKEUR ME JAMAICA RUM VWNY WHITE Schietingen HULST - De verkiezing van twee nieuwe le den in de Hulster ZIKV-werkgroep is ongel dig. Ontvoerde dochtertjes Clingse vrouw Voordracht Graauw Noordstraat Fantastisch Fluitisten Doelpunten Van een onzer verslaggevers HULST - De deelnemers aan de inspraak over de plannen voor de Hulster binnenstad vinden dat er voor de gehele binnenstad een 30 kilometer zone moet worden ingevoerd. Dat bleek uit een peiling van' de meningen tijdens de tweede inspraakavond, waar voor 55 belangstellenden kwa men opdagen. Wel is de overgrote meer derheid van mening dat de controle op de naleving van de snelheidsbeperking een te groot probleem zal blijken Volgens de aanwezigen zou een snelheidsbeperking nu al T22 PAGINA ZEELAND 2- zijn vruchten afwerpen, maar zeker ook in de toekomst. Im mers, de verwachting is dus danig dat de verkeerssituatie er in de binnenstad niet beter op zal worden. Praktisch ge zien is een dergelijk besluit vrij eenvoudig uitvoerbaar, omdat er maar drie toegangen zijn tot de binnenstad. Aangevoerd werd dat het vooral de 'eigen' bewoners zijn die te hard rijden in de bin nenstad en de stad als door- stroomroute benutten. De pro blemen doen zich vooral voor rond het middaguur en tussen 17 en 18 uur. Behalve automo bilisten zijn het met name ook jeugdige bromfietsers die met grote snelheden door de bin nenstad scheuren. Voor een dergelijke maatregel, zo werd aangevoerd, is politiecontrole ontontbeerlijk. Verschillende insprekers spraken de vrees uit dat juist die controle geen haalbare zaak zal zijn. Een ander puntje is dat een snel heidsbeperking mogelijk een negatief effect heeft op de doorstroming van het verkeer. Na de twee inspraakavon den kan geconcludeerd wor den dat de meningen over de plannen voor een nieuwe par keerterrein en de reconstruc tie van de omgeving Stations plein nogal verdeeld zijn. Ook over het omleiden van het ver keer via de Absdaalseweg hebben verschillende inspre kers hun twijfels uitgespro ken. Met name voor wat be treft de gevolgen voor het langzaam verkeer. Wat parkeerruimte betreft, zijn vanuit de bijeenkomsten ook nog alternatieven aange dragen als het terrein voor het ziekenhuis en het schutter- sterrein aan de Koolstraat. Aan dat laatste terrein is ook door de gemeente gedacht, maar het terrein van 'Ravels' blijft de locatie die het dichtst bij de binnenstad ligt. Wet houder G. van de Voorde be nadrukte dat gezien de be perkte beschikbare middelen zijns inzien alle energie in één locatie moet worden gestopt. En dat is volgens hem duide lijk het gebied Havenfort-Sta- tionsplein. I lage prijzen BEKENDMAKING G VAN DE LEDEN VAN DE LE STATEN STEMMEN BIJ VOLMACHT sr van Aardenburg, Axel, Hontenisse, Sas van Gent, Sluis en Terneuzen enbare kennis dat het bij de aan- ing van de leden van Provinciale Sta- toegestaan is bij volmacht te stem- ilden de volgende bepalingen. ING OP SCHRIFTELIJKE AAN- etarie van deze gemeente zijn koste- krijgbaar de formulieren voor de ver uitten om bij volmacht te mogen in. zoekschrift moet uiterlijk 14 dagen dag der stemming, dus voor of op 4 987, door de kiezer worden inge- ij de burgemeester van de gemeente, j op de dag der kandidaatstelling (3 37) in het kiezersregister is opgeno- zoek wordt niet ingewilligd wanneer verzoeker is toegestaan in een stern- naar zijn keuze aan de stemming nemen. zich bereid heeft verklaard als ge lde op te treden, moet op de dag der latstelling zijn opgenomen in een kie- ister. zer mag niet meer dan twee aanwij- als gemachtigde aannemen, npchtgever is niet bevoegd de vol- in te trekken of in persoon aan de ng deel te nemen. Iliging van het verzoek ontvangt de ïtigde een volmachtlegitimatiekaart, re hij zich kan aanmelden in een reau van zijn keuze binnen de pro- ING DOOR OVERDRACHT VAN EPINGSKAART :er kan ook, in plaats van een ver- irift in te dienen, na ontvangst van oepingskaart, uiterlijk op de dag der ng, zelf een ander kiezer machtigen im te stemmen, door zijn oproepings an de kiezer over te dragen. deze wijze aangewezen gemach- loet in hetzelfde stemdistrict staan in- even als de kiezer die de volmacht is gemachtigde kan de volmachtstem ind tegelijk met zijn eigen stem in het itrict waar hij staat ingeschreven, uit- n. ïgen worden ter gemeentesecretarie HULST - Zaal W. Blommaert, 31 [schutters: hoge vogel: P. Boenne; eerste zij vogel: R. Wilking, beiden IHulst; tweede zij vogel: J. Leeraert, -Jansteen; grootste aantal (5): R. erschuren, Hulst. OEWACHT - Zaal Oude Molen, [28 schutters: hoge vogel: G. Deyaert, St.-Gillis; eerste zijvogel: E. Janssens; tweede zijvovel: M. de Wilde, beiden Moerbeke; grootste aantal (4): G. Baart en B. Baart, [oewacht [HULST - Bejaardenschieting, zaal |üe Blaauwe Hoeve, 25 schutters: hoge vogel: J. Maas, Hulst; eerste zij vogel:' G. Blommaert, Clinge; tweede zij vogel: J. van Dorselaer, St.-Jansteen; grootste aantal (5): A. Beulaert en R. Verschuren, Hulst KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 32 schutters: hoge vogel: J. Deyaert, St-Gillis; eerste zij vogel: M. Janssens, Moerbeke; tweede zij vogel: R de Smet, Koewacht; grootste aantal (4): G. Deyaert, St- Gillis. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 36 schutters: hoge vogel: A. van Landegem; eerste zij vogel: p. van Waesberghe, beiden St.- Jansteen; tweede zijvogel: P. Die- rikx, Walsoorden; grootste aantal (5): F. Reunis, St.-Jansteen. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 18 schutters: hoge en tweede zij vo gel: J. de Waal; eerste zijvogel: A. de Waal; grootste aantal (6): J. Col man, allen Ossenisse. HULST - Zaal W. Blommaert, 26 schutters: hoge vogel: W. Blom maert, Hulst; eerste zijvogel: J. Herwegh; tweede zijvogel: H. de Vos, beiden Heikant; grootste aan tal (4): A. de Koster, Paal. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, schutters: hoge en eerste zijvo- 1: J. de Waal; tweede zijvogel en jrootste aantal (4): A. van Hooye, jeiden Koewacht. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 33 schutters: eerste hoge vogel: mevrouw Koemans, Ter- neuzen; tweede hoge vogel: A. van Dijk, Vogelwaarde; eerste zijvogel: R. Verschoten, Kloosterzande; tweede zij vogel: G. Herwegh, Hei kant; grootste aantal (5): M. Dob belaar, Vogelwaarde. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, schutters: eerste hoge vogel: J. van Dam, Moerbeke; tweede hoge vogel: M. Suy, Zuiddorpe; eerste zij vogel: W. de Waal, Axel; tweede zijvogel: R. van Hoeke; derde zij vogel: M. D'Hondt, beiden Zuid dorpe; grootste aantal (6): F. de W aal, Koewacht. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 34 schutters: hoge vogel: Th. van Steene, Koewacht; eerste zij vogel: A. van Hove, Westdorpe; tweede zij vogel: Juliet Verbraeken; groot- steaantal (5): M. van Hove, beiden Koewacht. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, schutters: hoge en eerste zijvo- 1: F. de Meijer; tweede zijvogel: Remijn; grootste aantal (8): H. Hiel, allen Ossenisse. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 51 schutters: Wip 1: hoge vogel: P. de Rechter, De KJin- ge; eerste zij vogel: J. Leeraert, SL- Jansteen; tweede zijvogel: A. Ver hoeven; grootste aantal (5): J. Ver schoten, beiden Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; beiden zij vogels: Ronald Verschoten, Walsoorden; grootste aantal (3): E. van Water schoot, Lamswaarde. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, schutters: hoge en beide zij vo ls: F. Martens; grootste aantal 14): A. Martens, beiden Koewacht. HULST - OZO, 38 schutters: eerste1 loge vogel: J. Dobbelaar, Boschka- ?elle; tweede hoge vogel: E. Luykx, Hulst; eerste zij vogel: R. de Sterke, Zelzate; tweede zij vogel: E. de Bakker, St-Jansteen; grootste aantal (6): A. de Waal, Klooster zande en A. de Loof, Boschkapelle. WESTDORPE - Zaal Oude Raed- iuys, 45 schutters: beide hoge vo- G. Couvreur, Assenede; eerste üjvogel: T. van Acker, Assenede; tweede zij vogel: E. Fierens, Loke- en; grootste aantal (4): O. de Jae ger, Westdorpe. iVESTDORPE - Bej aardenschie- ing, zaal Oude Raedhuys, 40 schutters: hoge vogel: J. de Malle, Sent; tweede hoge vogel; mevrouw lotthier, Sas van Gent; eerste zij- fogel en grootste aantal (4): M. van -ent, Westdorpe; tweede zij vogel: Cocquyt, Heikant ari 1987 De burgemeester voornoemd. Verkiezing bij ZIKV Hnlst Van een onzer verslaggevers Tot die conclusie is voorzitter wethouder P. Wee- maes gekomen na een gesprek met de stafdocente en een werkgroepslid van het ZIKV. Het blijkt namelijk dat di- on geldig Van een onzer verslaggevers CLINGE - Het Marokkaanse Consulaat Generaal in Brussel gaat via de vader proberen de twee ontvoerde kinderen van Isabella Verstraeten uit Clinge terug naar België te krijgen. Dat is het resultaat van een bespreking van deze slepende kwestie binnen de gemengde Belgisch-Marokkaanse com missie, die is ingesteld door het Belgisch ministerie van justitie. Het Consulaat Generaal gaat vader Aziz Zeriouh op het matje roepen en hem erop wij zen dat hij door het ontvoeren van de twee meisjes de Belgi sche wetten heeft overtreden. Voorts wil men proberen hem te overtuigen om in te stem men met een terugkeer van de kinderen naar België. Inmid dels gaat de Marokkaanse de legatie van de Belgisch-Ma rokkaanse commissie de twee kinderen opsporen en de grootouders, waar de meisjes zijn ondergebracht, horen. Isabella Verstraeten is zeer verheugd.dat ze nu ook steun krijgt uit de diplomatieke hoek. „In België doen ze nu eindelijk iets", valt maat schappelijk werker L. Brusse- laers haar bij. „Daar steekt de Nederlandse, overheid nog steeds schril tegenaf". Deze week gaan uitnodigin gen de deur uit voor een ge sprek met Hulster gemeente raad. De bijeenkomst is ge pland voor 9 februari in het Houtenkwartier. Daar wil Isa bella haar situatie eens per soonlijk uit de doeken doen. Zij hoopt dat er dan een oplos sing uit de bus komt om aan de financiën te geraken die nodig zijn voor het voeren van een gerechtelijke procedure in België. Zoals bekend heeft de gemeente al twee keer een verzoek om bijstand gewei gerd. rectrice A. Soet heeft meege- stemd, terwijl ze volgens de statuten geen lid is van de plaatselijke werisgroep. Voorts is het nog onduidelijk of de stem van medewerker H. Metsers wel geldig is. Aan vankelijk was er sprake van dat het lidmaatschap van Met sers 'historisch gegroeid' is. Volgens wethouder Weemaes geeft de historie daar echter niet al teveel duidelijkheid over. Metsers is in de beginpe riode van de Kreatieve Vor ming Hulst wel lid geweest van de werkgroep, maar dit lidmaatschap verviel toen hij medewerker werd in de tijd dat de afdeling Hulst ging meedraaien in het ZIKV. De werkgroep zal zich don derdag 19 februari tijdens een besloten vergadering over de Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - De af deling Bouw- en Houtbond van de FNV huldigde zes leden wegens hun noemenswaardige aantal jaren lidmaats hap van de bond. Tijdens een feeste lijke bijeenkomst in hotel Van Leuven speldde districtsbe stuurder Henk lenting bij vijf jubilarissen de versierselen op, behorende bij een 40-jarig lidmaatschap. Deze trouwe leden zijn F. de Vijlder, R. de Koning, A. Wee- sepoel, P. de Booy en H. Wa terschoot Voor zijn 25-jarig lidmaatschap kreeg R. de Kort ene medaille opgespeld. De af deling verraste de jubilarissen met een cadeaubon en zorgde voor een bloemetje voor de wederhelften. Na afloop van het officiële gedeelte zetten bestuur en leden de avond voort met voornamelijk kaart spelen. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE De cursus 'Lezen en schrijven voor vol wassenen' is in Hulst een groot succes geworden. Vanuit de ge beente Hontenisse waren er echter maar weinig aanmeldingen. het VEJV ook een cursus gaat starten in Kloosterzande, 'aopt men dat er deze keer wel veel mensen zullen komen uit kloosterzande en omgeving. Naast lezen en schrijven kunnen de deelnemers ook leren re- tenen. Volgens het VEJV zijn er verschillende oorzaken aan te wjzen waarom heel wat mensen niet goed kunnen lezen, schrij- 'on of rekenen. Vaak is de kennis die men op de lagere school teeft opgedaan weggezakt. Die mensen kunnen nu op een leuke manier die kennis weer 'Pgrissen. Bovendien kunnen ze werken aan vaardigheden, zo- s Let invullen van formulieren, werkbriefjes of bank- en giro kaarten. De cursus gaat in op praktische zaken die de deelne mers vaak zelf aandragen. Meestal taal- of rekenproblemen die 6 m het dagelijks leven tegenkomen. Meedoen aan de cursus is gratis. De avond waarop de cursus wordt gehouden, wordt bepaald in overleg met de deelnemers. '°°r aanmelding en informatie kan men bellen naar het Hou- onkwartier in Hulst, 01140-10543, of naar Jeanne de Visser in 'ogelwaarde, 01147-1417. kwestie uitspreken. Dan wil wethouder Weemaes ook ver nemen waarom een meerder heid van de werkgroep ver rassend het advies van de do centen negeerde. Zoals bekend moesten vo rige week twee vertegenwoor digers vanuit de docenten- groep gekozen worden in de werkgroep, zeg maar het be stuur van de afdeling. Onder ling hadden de docenten een voordracht voor twee kandi daten gemaakt. Tijdens de verkiezing bleek een nipte meerderheid van de werk groep het stemadvies echter zonder verdere uitleg naast zich neer te leggen. De derde kandidaat, die slechts van drie collega's het vertrouwen kreeg, werd wel op een be- stuursstoel geholpen. De stemuitslag wekte grote verontwaardiging op onder de docenten en verbazing bij an dere werkgroepsleden. Nu blijkt dat de stemming ongel dig is, moet er volgens voorzit ter wethouder Weemaes een nieuwe verkiezing plaatsvin den. Plaatselijk nieuws EHBO - De EHBO-vereniging heeft, dank zij een sponsoring, al haar verbandposten kunnen voorzien van acht nieuwe pa- raat-tassen, compleet met alle benodigde materialen. Kaarting - De Boerenbond af deling Graauw heeft in het ge meenschapshuis een kaartin gehouden waaraan 22 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. R. D'Hert, 2. R. Maer- man, 3. J. D'Haens, 4. C. Pauwels, 5. P. Steyaert, allen Graauw. Kam pioen werd P. Mahu. Gezinsdag - De NCB afdeling Graauw hield haar jaarlijkse gezinsdag in het gemeen schapshuis. De dag begon met een eucharistieviering in de parochierkerk, gecelebreerd door pastor A. Ruyloft. Het avondgedeelte begon om half acht met een diner. Hierna de den de KVO en KPJ verslag van de activiteiten in het afge lopen jaar. Emiel Mahu reikte de prijzen uit van het eind klassement van de kaartingen, waarbij P. Mahu in het bezit bleef van de wisselbeker. C. Rops vertoonde een diaserie over het Ontwikkelignssa- menwerkingproject voor Ke nya. De KPJ voerde nog een show op en er werden nog spe len gedaan onder leiding van Jos Heyens. Kaarting - De Bond voor Ouderen heeft in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: 1. E. van Overmeeren, 2. P. van de Klooster, beiden Hulst; 3. mevrouw Van de Hemel, Terneu zen; 4. J. van Laar, Graauw; 5. me vrouw Reyers, Terneuzen. Kaarting - In zaal De Jonge werd een kaarting gehouden waaraan 45 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Koevoets, Klooster zande; 2. J. de Zeeuw, Zaamslag; 3. mevrouw Van de Hemel, 4. me vrouw Reyers, beiden Terneuzen; 5. mevrouw Warrens, Kloosterzan de. Door Rinus Verberkmoes HULST - Dat voetballers en scheidsrechters best nog in staat zijn een overgetelijk voetbalfestijn te maken, werd tijdens de koperen ju bileumviering van de Hu ZaVo meer dan duidelijk. Ruim 24 uur achtereen wa ren zij in touw, gesteund door sfeermakende disco- muziek en dweilbands, zon der ook maar één wanklank. Het HuZaVo-feest werd daardoor een bruisende happening. Een evenement onder regie van Patrick Mac Taggart, die de hele dag met complimenten werd overla den. Terwijl in de ene zaal in sporthal Den Dullaert de beentjes van de vloer kwa men voor stijldansen, pikten in de foyer de HuZaVo-le- den voor de zoveelse keer in voor een polonaise. Een lange sliert van hossende, zingende en vreugdevolle sporters, die slechts in de morgenuren terugviel in een rustperiode. Het kon eigen lijk ook niet anders. De nacht tevoren was al lang en bruisend geweest. Immers, vrijdagavond om half twaalf begon het festijn met een voorwedstrijd tussen het HuZaVo-bestuur en de eer ste kampioen die deze voet balorganisatie kende, te we ten de familie Taelman. De familie Taelman won dit treffen met 5-1. En daarmee is de enige uitslag genoemd die een prestatie in zich hield. Voor de rest was het vrijuit voet ballen. Jongeren, ouderen, dames en scheidsrechters. Alles als één grote HuZaVo- familie. „Onze opzet was een sportieve dag waarin ieder een zich kon vinden. Ach teraf kan ik stellen dat deze voor honderd procent is ge slaagd," aldus HuZaVo- voorzitter Rob Claerhoudt. Een praeses die overigens enigszins overbluft was door hetgeen zich na de officiële opening door Tonny Hil- laert, de eerste HuZaVo- voorzitter, afspeelde. Even als Patrick Mac Taggart, de grote organsiator achter het geheel, was hij er van over tuigd dat een dergelijk fes tijn: „Voor herhaling vat baar is." En zij niet alleen. De arbiters zagen het even eens zitten. Een man die de 24 uur van meet af aan meemaakte, zonder naar bed te gaan, was arbiter en coördinator George Leenknegt. Deze rasechte Hulstenaar straalde als geen ander vreugde uit. „Het was fan tastisch," opperde hij stra lend. „Nu zie je zelf dat arbi ters en voetballers nog best met elkaar overweg kunnen. Met vijftien man zijn wij hier in touw, zowel als scheidsrechter als voetbal ler. En nog wil niemand af haken. Veel clubs zouden bij het zien van dit verbroede ringsfeest jaloers worden. Ik ben blij dat zoiets nog kan," stelde hij voldaan vast. Samen met Leenknegt kwamen nog 14 arbiters bin- Het duel tussen The Movies en De Stadsherberg werd met een strandbal gespeeld. Fantasie en inventiviteit genoeg in Den Dullaert. fotoswim kooyman Een van de keepers krijgt "hulp' van een mascotte. nen de lijnen. Dit waren Wim van de Boogerd, Eddy Seghers, Henny de Vos, George van Dorsselaar, John Mac Taggart, Jos Schipper, Jack Leenknegt, Frank Lammens, Loek Blanckaert, Giel van Heeze, Gerard de Schepper, Loek Saman, Rob Claerhoudt en Fons van Bunderen. Waren deze fluitisten - drie uur achtereen in touw en daarna rust - tevreden, de oudste voetbaler in dit festijn, Om'er van Royen uit De Klinge, was dit eveneens. Deze 58-jarige sporter kwam evenals de andere voetballers, elf keer binnen de lijnen voor een partijtje. „Zo'n groep samen is onge kend. Nog nooit heb ik zo plezierig gevoetbald. De sympathie die hier afstraalt, geeft mij het gevoel alsof ik nog moet beginnen," op perde hij. In de 111 wedstrijden, die volgens schema werden af gewerkt, kwamen 220 Hu- ZaVo-leden binnen het groene strijdperk. Een aan tal dat vooral mikte op 500 doelpunten. Een doelstelling die net niet werd gehaald. Het totaal bleef steken op 449. Wie van deze reeks de meeste treffers produceerde, was van geen belang. Stan den eveneens niet meer. Al leen de maker of maakster van de 25e, 50e goal enzo voorts, mocht rekenen op een De Stern-aandenken. Het bekende bronzen De Stem-lezertje ging zodoende naar Jean Pierre van de Walle, Carolien Lauwers, Frank de Waele, Carlos van Avermaete, Diana Broec- kaert, Patrick de Sutter, Dave Swartepoorte, Elly Verschuren, Mark Leenk negt en Christien Lauwers. Het eerste doelpunt werd overigens gescoord door Paul Ysebaert en het laatste door Frank Lammens. Deze zorgde er voor, evenals zijn maat Gerard de Schepper gehuld in roze nachtkledij, 'travestiet' Ully Bartsch te verslaan en daarmee de al eerder genoemde nummer 449 in de touwen te depone ren. Een knal die nog ge volgd werd door een uur dans op muziek van El Djed- da. De dweilbands Goekoop- er, De Bareelen en Sjoren Ambrass-band waren toen al uitgeblazen. Mac Taggart eveneens: „Ik duik straks in bed en slaap door tot dinsdagmor gen," kreeg hij nog net uit zijn getergde stembanden. En hij was niet de enige die alle zeilen bij moest zetten om nog maar iets verstaan baars uit zijn keel te krijgen. Een bewijs tqmeer, dat het voetbalcarnaval in al zijn facetten voldaan had. Dat een HuZaVo-lid tot de con clusie kwam: „Er zijn geen hoogtepunten op te noemen. De 24 uur was een groot hoo- gepunt," geeft duidelijk aan dat het koperen jubileum gevierd was op een niet te eyenaren wijze.

de Stem | 1987 | | pagina 9