Nieuwe regeling kwijtschelding belastingen F. JACOBS NIEUWE VOORZITTER 'Nog steeds sprake van achterstand-situatie 06-0543(M Donderdag 5 februari Zwinstedentocht Sluis Menno v. d. Hou plaatst zich in halve finale Zr. Hildl viert 60- Werkgroep gaat 'reddingsplan' Terneuzens Museum bestuderen Verdachten overvallen en inbraken aangehouden Gestrande tanker vlot getrokken BURENGERUCHT f» DINSDAG 3 FEBRUAR11987 T16 PAGINA ZEELAND VAN ZEELAND TERNEUZEN - Het bestuur van het sociaal werkvoorzieningsschap Dethon heeft gisteren tijdens een vergadering unaniem F. Jacobs tot nieuwe voorzitter gekozen. examens Vergoeding Elk doel De Torenberg in Zaamslag wordt geopend STICHTING ASTER VOOR ANTILLIANEN EN SURINAMERS: De regels om in aanmerking te komen voor kwijtschelding van rijksbelastingen en ook onroerend-goed belasting zijn veranderd. Nieuw is nu ook dat de ontvanger der rijks belastingen beslist als het gaat om onroerend goed belastingen. De directeur der rijksbelas tingen in uw regio beslist als het gaat om andere belastingen of heffingen. In de folder "kwijtschelding van belasting" wordt u dit uitgelegd. Deze folder (en het kwijtscheldingsformu lier) is te verkrijgen bij de BelastingTelefoon (06-0543, elke werkdag bereikbaar van 8 tot 5 uui; gratis!) en bij uw ontvangkantoor der rijksbelastingen. ELKE WERKDAG VAN 8 TOT 5 EN GRATIS Publikatie van de Belastingdienst Lr TENNISTOERNOOI DE VLAANDERE1 Dubbeldekkers uit de vaart voor onderhoud Vluchtelingen weer slachtoffer van brand Linkeroever V akantiebeurs Puyenbroeck Plaatselijk nieuws Westdorpe Zaamslag Jo van Remortele in finale Camel Trophy 'Machtsev enwicht' door verkiezingen bij Dethon Van een onzer verslaggevers Jacobs, die Hulst in het bestuur vertegenwoordigt, is de opvolger van de overleden J. Vergouwe. Tot nu toe was hij vice—voorzitter. Door de benoeming van Jacobs kwam de vacature van penningmeester in het dagelijks bestuur vrij. De Sasse wethouder L. Mar- quinie droeg voor deze functie zijn Oostburgse collega J. de Vries voor, die eveneens unaniem werd gekozen. De benoeming van Jacobs zorgt voor een 'machtseven wicht' tussen de verschillende delen van Zeeuwsch-Vlaan deren in het bestuur. Jacobs vertegenwoordigt het oostelijk deel, secretaris J. DoDDesie- Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - De ge meentepolitie van Bergen op Zoom heeft vier jeugdige Ber- genaren van 17 tot 21 jaar aan gehouden. Zij worden ervan verdacht in de afgelopen twee maanden twee gewapende overvallen op benzinestations en twintig inbraken in auto's, sportkantines en clubgebou wen te hebben gepleegd. Vrijdag hield de politie A.D. aan op verdenking van een in braak in het clublokaal van korfbalvereniging De Schel- devogels aan de Beukenlaan in Bergen op Zoom. Aan de hand van het onderzoek bleek dat er nog drie jongens, C.H., T.L. en M.T., bij de inbraken betrokken waren. Tijdens huiszoekingen vond de politie bij een van de inbre kers een flobert-geweer dat gebruikt is bij overvallen op benzinestations aan de Gagel- boslaan in Bergen op Zoom en in Kortegem. Ook werden di verse gestolen goederen aan getroffen. De inbraken zijn gepleegd in de gemeenten Bergen op Zoom, Ossendrecht en Steen bergen. De politie schat op dit moment de totale door het viertal toegebrachte schade op dertigduizend gulden. Het on derzoek is nog in volle gang. De vier worden voorgeleid aan de officier van justitie. Van onze correspondent WEMELDINGE - Maandag morgen om 05.00 uur zijn de sleepboten Alpha, Bravo en Zeetijger van het bergingsbe drijf Polderman uit Hans- weert erin geslaagd de ge strande Belgische binnen- vaarttanker Texas (1847 ton) bij Yerseke vlot te trekken. Het schip, geladen met 1776 ton stookolie onderweg van Rotterdam naar Gent, was met volle snelheid op een zandbank gevaren. Zondag middag slaagden de bergers door de lage waterstand er niet in om het schip vlot te trekken, waarna in de nacht van zondag op maandag 660 ton olie werd overgepomp in de binnenvaarttanker Ned- lloyd 84, die door het bergings bedrijf was gecharterd. Nadat het gestrande schip was vlot getrokken werd het voor in spectie naar de haven van We- meldinge gesleept, waar de overgeslagen olie weer werd teruggepompt in de Texas. De overslagwerkzaamheden wer den zeer voorzichtig uitge voerd om geen schade aan het milieu te veroorzaken. WAGENINGEN - Landbouw hogeschool, doctoraal sociolo gie westerse gebieden, P. de Vijver, Terneuzen. ter-Thiel de kanaalzone en De Vries het westen. Doppegieter-Thiel en A. Stahl Hemelsoet keerden zich tijdens de vergadering tegen de wijziging van de presentie- vergoeding door het bestuur. De meerderheid koos echter toch voor een verandering, waarbij het presentiegeld op het niveau komt van het va kantiegeld van leden van de Wet Sociale Werkvoorziening- -commissie. Doppegieter is in principe tegen een vergoeding voor de bestuursleden. Zij vindt dat de vergoeding die zij als gemeen teraadslid krijgen, ook be doeld is voor het werk in het Dethon-bestuur. J, de Vries gaf haar in principe gelijk, maar voegde eraan toe dat de leden uit de kleinere gemeen ten minder vergoeding ont vangen. In Terneuzen krijgen de raadsleden immers de hoogste vergoeding. J. Boogaard kon ook een eind meegaan in het verhaal van de Terneuzense afvaardi ging. „Maar als er verletkos ten bijkomen, zouden ze an ders praten", zei hij. E. Hage- man-Brands vroeg aan de nieuwgekozen voorzitter of het mogelijk was om onder scheid te maken tussen de le den die de vergoeding wel en niet willen. Jacobs deelde ech ter mee dat zo'n regeling niet kon. Hij wees erop dat de le den hun vergoeding aan ieder doel dat zij wensen, kunnen geven, inclusief de kas van hun eigen gemeente. Van een onzer verslaggevers ZAAMSLAG - De inspectrice voor het basisonderwijs in de inspectie Terneuzen, M. de Kroon, opent vrijdag 20 fe bruari de nieuwe basisschool De Torenberg in zaamslag. Na het officiële gedeelte, dat zich 's middags afspeelt, is er van 19.00 tot 21.00 uur voor iedereen gelegenheid om de school te bezichtigen. De ope ning vindt om 14.00 uur plaats. Van onze correspondent TERNEUZEN - De onlangs opgerichte stichting Aster, die zich beijvert om het wel zijnswerk onder Antillianen en Surinamers in Terneuzen weer op gang te brengen, nadat de stichting TAS vo rig jaar zowel bestuurlijk als financieel vastliep, hield zondagmiddag voor het eerst een open dag in het ge bouw van de Centrale Stich ting aan de Nieuwstraat in Terneuzen. Het werd een gezellige middag met Caraïbische muziek met een hapje en een drankje. Ondanks het tegen vallende bezoekersaantal van 30, was er toch een licht puntje. Namens de gemeente Terneuzen kon de heer G. Tabak een subsidiebedrag van ƒ4000 toezeggen. De offi ciële opening werd verricht door burgemeester Ocke- loen: „Voor het uitwisselen van cultureel erfgoed van verschillende bevolkings groepen heeft het gemeente bestuur graag geld over. Wees echter reëel. Bedenk dat luilekkerland te vinden is aan het ander eind van de tunnel". Ockeloen gaat nog verder met zijn vergelijking. „In luilekkerland gaat het vervolgens zo dat men zich eerst door een rijstebrij moet eten, alvorens men zich te goed kan doen aan het lekkers. Met andere woor den, alle begin is moeilijk". Na de ondergang van de stichting Tas (Terneuzena- ren, Antillianen, Surina mers) werd begin dit jaar de nieuwe stichting Aster in het leven geroepen. Het nieuwe bestuur bestaat uit: D.T. Dest, H. Spanner, H. Is lam, G. Manning en N. van Leeuwen. Het is de bedoe ling om dit jaar allerlei acti viteiten en evenementen op touw te zetten. Nico van Leeuwen: „Nu we officiéél van start gegaan zijn, moe ten we met zijn allen wer ken aan een goed program ma. Allereerst moeten de contacten weer gelegd wor den. Daarvoor dienen de tweewekelijkse ontmoe tingsdagen op de zondag- Bestuur van Aster - FOTO W1M KOOYMAN middag. In het voorjaar ho pen we naar buiten te tre den. Een gezamenlijke ko ninginnedagviering in de binnenstad is een van die activiteiten". Als een van de oorzaken van het geringe aantal be zoekers van zondagmiddag noemt het bestuur het slechte imago die de stich ting TAS in zijn nadagen nagelaten heeft. Om de mensen weer warm te krij gen voor de nieuwe stichting gaan de bestuursleden de komende tijd de boer op. Men gaat de Antillianen en Surinamers persoonlijk be naderen, want dat er genoeg werk aan de winkel is, daar van is het bestuur overtuigd. „Surinamers en Antillianen verkeren nog steeds in ach terstandsituaties, terwijl bijna de helft werkloos is". Van onze correspondent TERNEUZEN - De IJsclub Het Zwin te Sluis houdt donderdag 5 februari de Zwinstedentocht. De inschrijving hiervoor kan vanaf vandaag gebeuren (telefoon 01178-2500 of 01178-1438.) De IJsclub kan tevens voor die dag nog enkele vrijwilligers gebrui ken die de organisatie ter zijde willen staan. Vanavond wordt er een fakkeloptocht gehouden, die om 19 uur van start gaat bij de brug aan de Nederlands-Belgische grens en wordt ontbonden aan de Kaai te Sluis. Uiteraard kan men ook dagelijks deelne men aan de toertochten Sluis-Brugge-Sluis, reeds vanaf half negen in de ochtend tot drie uur in de middag. IJsclub De Rietbos te West- dorpe houdt vanavond, aan vang 19 uur, clubkampioen schappen op de Molenkreek. Morgen (woensdag) zijn er op de brandvijver te Biervliet wedstrijden voor leerlingen van de kleuter- en basisscho len, aanvang 14 uur, zowel in behendigheid en hardrijden. IJs en weder dienende staat voor zaterdag 7 februari een marathon over 25 kilometer op het traject Biervliet-Hoofd- plaat op het programma, die om 15.30 uur van start gaat. Inschrijven voor deelname hieraan vanaf 14.30 uur in de kantine van de voetbalvereni ging Biervliet. Tevens is er die dag op hetzelfde traject een toertocht, aanvang 14 uur en hiervoor begint de inschrij ving een half uur eerder. Beide evenementen worden georganiseerd door de plaatse lijke ijsclub De Brandput en de v.v. Biervliet. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Menno van den Hout plaatste zich gistet voor de halve finales In het tennistoernooi te Sas van Gent een 6-3-overwinning op Bernd van Quekelberghe. In deze C-i tegorie bij de heren was ook Terneuzenaar Arjen Elderson si cesvol, want hij schakelde ln de poule Ronnie van Remorte! (6-5). ree Op het afvalschema moet Elderson evenwel in de kwartt finale Onno van Quekelberghe bekampen alvorens de win naar van dit duel de tegen stander van Van den Hout Wie onderin het schema Frank Wille moet gaan be strijden, is nog niet bekend. Jeroen Verstraeten maakt hiertoe een goede kans na zijn 9-4-zege op de Belg Gauthier Michelet, terwijl Jeroen Ever ting of Henk Jansen als poule winnaar verder zullen spelen. Het onderling duel eindigde in 6-6 zodat enig telwerk uit komst zal moeten bieden. In de C-categorie bij de dames is nog weinig tekening in de strijd. Favoriete Manon Kien- jet versloeg gisteren Greelje de Brest met 6-4 en lijkt daar door het meest aanspraak te kunnen maken op een finale plaats. Kruiningen-Perkpolder Van een onzer verslaggevers PERKPOLDER - De twee dubbeldekkers die varen op het traject Kruiningen-Perk polder zijn toe aan periodiek onderhoud. Ze worden daartoe de komende maanden bij toer beurt uit de vaart genomen, te beginnen vandaag (dinsdag). Half april kunnen de Chris tina en de Willem-Alexander dan allebei weer op volle kracht de oostelijke verbin ding onderhouden. In de tus sentijd zal een enkeldekker bijspringen om de dienstrege ling af te werken. Op de lijn Vlissingen-Bres- kens is gisteren de nieuwste dubbeldekker prinses Juliana na een vier maanden vergende reparatie weer ingezet. De Ju liana vaart als 'dienstboot', dat wil zeggen met aansluiting op treinen en dergelijke. Ook is nu de officiële dienstregeling weer van kracht Dat heeft tot gevolg dat de extra reis op maandagochtend (6.15 uur) uit Vlissingen weer komt te ver vallen. Het betekent ook dat de Juliana het in het weekend alleen moet doen. In de leeftijdsgroep van 30-jarigen bij de D-heren d den zich na de uitschakelii van Hannie Langeraert gee verrassingen meer voor. Wil de Bruijn plaatste zich overwinningen op Manfri Löchter en Eddo Lokken m de respectievelijke cijfers 10 en 8-6, terwijl ook Eddie Dol beleir zich bij de laatste ad voegde. Hij won van Jos IJs baert met 8-5, terwijl Jai Oppeneer met 13-2 sneuveli Bij de dames-D plaatste Mi rijke Vervaet zich ten kos van Sandra Frusch. Het aant games was hierbij van besl sende invloed. Enkele uitslagen: heren kei B: David Sarafian van Veldhoven 8-5, Fill] Versluijs-Bernd van Quel berghe 9-3. Heren enkel C: J roen Everling-Henk Jansen 6, Henk Jansen-Dirk van Velde 10-3, Ronnie van Ri mortel-Jef de Prest 8-4, Ji roen Verstraeten-Gauthii Michelet 9-4. Dames enkel Sandra Frusch-Tiny vj Zweeden 7-4. Heren enkel D plus: Guido Verstraeten-Juli van Dongen 7-5. r'T Van een onzer verslaggeefsters BREDA - Het hotel Bel Air de Boschstraat ln Breda is gü ternacht door een ultslaani brand gedeeltelijk verniel Over de omvang van schai en de oorzaak kon de pollt nog niets zeggen. De gasten konden zich tijd in veiligheid brengen. Zij bl ven ongedeerd. Die gasten zijn elf politiel vluchtelingen uit Afrika. H is de tweede keer in ruim week tijd dat zij het slachto fer zijn van een uitslaam brand. Bij de brand in hun rige woning, een pand aan Haven in Breda, viel een di Toen de politie gealarmi was en zich in het brandi hotel begaf, hadden de mi gasten het gebouw al verlat Over de oorzaak van de bri is nog niets bekend. t -*•••••• M ANTWERPEN - De Intercom munale Land van Waas en de stad Antwerpen zijn bespre kingen begonnen over het be heer van de haven op de Lin keroever. Verwacht wordt dat de besprekingen in april kun nen worden afgerond. Het ont breken van uitvoeringsbeslui ten omtrent het beheer is er de oorzaak van dat vorig jaar in de Waaslandhaven voor 18 miljoen frank havenrechten niet konden worden geïnd. DENDERMONDE - Op 14, 15 en 16 februari, telkens van 10 tot 19.30 uur, wordt in het stadhuis van Dendermonde de derde vakantiebeurs gehou den. Alle drie dagen wordt h stadhuis ingepalmd door rei agentschappen, touroperatoi autocaruitbaters, toeristisc! diensten en VW's. Zuster Hildegardis tijdens professie Van onze correspondent Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Een speciale werkgroep gaat bekijken of het 'reddingsplan' voor het Terneu zens Museum, zoals het museumbestuur dat heeft opgesteld, kans van slagen heeft. Dat heb ben B en W van Terneuzen gisteren na overleg aan het bestuur beloofd. Het college maakte in dat gesprek bekend dat zij aan de raad gaat voorstellen de subsidie aan het museum dit jaar al te zullen verminderen. In 1988 willen B en W de geldkraan definitief dichtdraaien. Zoals bekend vindt het college dat het Terneuzens Museum niet levensvatbaar is in de huidige vorm. De gemeente geeft mo menteel een jaarlijkse subsidie van 25.000. De instelling van de werkgroep is de laatste strohalm waaraan de voorstanders van het al ternatieve plan zich kunnen vastklampen. Het plan, dat is opgesteld door de provinciale mu- seumconsulente M. Krüger, verandert het mu seum in een voorlichtings— en informatiecen trum. In de werkgroep komen vertegenwoordi gers te zitten van het museumbestuur, de ge meente Terneuzen en de plaatselijke VW. J. de Zeeuw, voorzitter van het museumbe stuur, vreest dat de raad het voorstel van B en W zal goedkeuren. „We gaan nog wel praten met de verschillende fracties, maar we hebben niet de indruk dat de raadsleden in hun handen zullen klappen om te voorkomen dat de subsi die stopt", aldus de Zeeuw. De actie 'Redt het Terneuzens Museum' krijgt volgens De Zeeuw veel respons. Het af gelopen weekend was er veel belangstelling voor de expositie van de Terneuzense kunste naars en veel mensen zetten hun handtekening om het protest van de kunstenaars en het mu seumbestuur kracht bij te zetten. De actie duurt tot zaterdag. WACHTEBEKE - Het recre tiedomein Puyenbroeck in grensplaats Wachtebeke, zonnige dagen toevluchtsoo: HOOFDPLAAT - Zuster Hil- voor ook heel wat Zeeuw üegardis Schram heeft haar Vlamingen, krijgt er volgei 60-jarig professie-jubileum jaar een groot sportcompli sevierd in huize Elisabeth te bij. Het gaat om tennisban! Zundert Temidden van vele een voetbalveld en een twee religieuzen van haar congre- mini-golf. Voor de kinden gatie van de zusters van de wordt het strand verruimd i üaagdijk te Breda en vele fa- het speelpark gemoderniseei nilieleden uit Hoofdplaat, Bovendien komt in 1988 a werd het jubileum gevierd, nog een sporthal gereed, fi Om 10.00 uur was er een recreatiedomein Puyenbroei eucharistieviering, terwijl er t»it T,„ tea,.i«i,„ zo.n 4oo.0fs middags een eenvoudige re ceptie werd gehouden Hilde- iardis Schram werd op 7 fe- >ruari 1901 geboren in Slijk- plaat, in de toenmalige ge meente Hoofdplaat. Evenals uaar nicht Constantine Sij ne telt nu jaarlijks bezoekers. Muziekavond - In zaal Gravin wordt zaterdag 7 f bruari een muzikale avond g houden. Dan treden van 21.30 uur op de groepen Fai rago en Mission Impossib Farrago brengt Bronski be en Mission Impossible Ea ring-achtige muziek. Er wor geen entree gevraagd. Middag bejaarden - De stiel deling Zaamslag heeft vi woensdag 11 februari een ci turele middag in petto, heer A. de Putter vertoont <J bingo gespeeld. De bij# 14.00 uur. Van een onzer verslaggevers ST.-JANSTEEN - Jo van Re mortele uit St-Jansteen zit a°g steeds in de race voor Ca- Tr°Phy, een tocht per ter- ting Welzijn voor Ouderen, a ^wagen door Madagascar. F7» Ln ..rt Van Rpmnrfnlo nirni*lan#<la irlc an Remortele overleefde gis teren de landelijke finale. Van de aanvankelijk 25.000 zijn er nog dia's van Zaamslag en omg andidaten ving, met name vap zaken i ~®r- Engeland wordt van inmiddels verdwenen of gro l/m 16 januari beslist welke dig veranderd zijn. Na aflo Wee kandidaten het Neder- worden nog enkele spellet] andse team vormen, dat op 23 maart in Antseranana van komst in De Poort begint o itart gaat voor de drie weken 'arende j ungle-tocht

de Stem | 1987 | | pagina 10