Grootste boekenverslinders gehuldigd Uitstel bij bouw van clublokaal Game 78 Aanvraag postzegel van familie Arenberg Honderden handtekeningen voor actie behoud museum ZATERDAG IN SAS VAN GENT UITGEREIKT Lampionoptocht in Bomenbuurt trok veel belangstelling ibijaavt IT VAN PTT ELEGENHEID Westdorpe SLOTEN. NOG GEEN GELD VAN GEMEENTE Plaatselijk nieuws Axel Heikant Terneuzen IN ST.-JANSTEEN WEER POGING KIELDRECHTENAREN Schaatskalender VOLVO Aan 'n volvo hoef je doorgaans niet veel te doen. Maar wat we doen, doen we goed of beter. cappendijk auto's terneuzen BU BLIBLIOTHEKEN IN HULST EN KLOOSTERZANDE - foto erik ossewmrde - foto w1m kooijman leloomTezoenen r particulieren MAANDAG 2 FEBRUAR11987 VAN ZEELAND MIEL EN THEA T6 PAGINA ZEELAND 2 FILETS 'lant-verbetering Twintoon eestelijk kampioenen ogelverenigingen -IUZaNDE - De gezamen- ike West-Zeeuws-Vlaamse 'Keiverenigingen hielden in itel De Zwaan te Zuidzande "O bampioenendag. Voor het Wpioenschap kwamen drie o toons tellingen met drie ugeduide vogels in aanmer- tag. on Camiel SAS VAN GENT - De Terneuzense vestiging [ran Philips Nederland heeft zaterdag, tijdens en groots opgezette feestavond in De Vlaan deren te Sas van Gent, officieel de Philips kwaliteitsprijs 1986 uitgereikt gekregen. Geslaagde open dag bij Water maatschappij CLINGE - De bouw van een nieuw clublokaal voor tennisvere niging Game 78 uit Clinge wordt uitgesteld tot het najaar. Dit zei voorzitter Frans Strooband tijdens de ledenvergadering. Uitstel van de bouw is nood zakelijk, omdat de gemeente Hulst de aan haar gevraagde eenmalige bijdrage van 50.000 gulden nog niet heeft toege kend. Bovendien is ook nog geen garantietoezegging ge daan zodat geen lening kan worden afgesloten met een bank. Het verzoek om een eenma lige bijdrage is reeds in no vember 1986 ingediend. Tot op heden heeft het bestuur van Game 78 geen antwoord mo gen ontvangen, aldus voorzit ter Strooband. In het komende seizoen moeten meerdere wedstrijden gespeeld worden in de lande lijke competitie, waarbij een clubaccommodatie noodzake lijk is. Het huidige houten ge bouw, dat komend seizoen nog dienst moet doen, wordt begin september totaal afgebroken. Daarvoor in de plaats wil men stenen gebouw, van twintig meter diep en zes meter breed. Hierin komen dan twee kleed lokalen, twee douches en twee toiletten. Verder een kantine, een keukenlj e en een berging. Bedoeling is het gebouw in ruwbouw te laten zetten voor ruim 80 mille. Afwerken en in richten doen de leden zelf in hun vrije tijd. Met deze zelf werkzaamheid is het mogelijk de totale kosten op rond 125.000 gulden te houden. Het bestuur van Game 78 hoopt tijdens het zomerseizoen alles rond te krijgen, zodat met de bouw in het najaar begonnen kan worden. ZLM - De kring Axel van de ZLM houdt maandag 16 fe bruari een algemene leden vergadering in De Halle te Axel. Aanvang 14.00 uur. Na de pauze houdt algemeen voorzitter H. van der Maas een lezing over 'Actuele land bouwproblematiek'. Bingo - De Algemene Bond voor Ouderen hield een bingo middag in 't Heike waaraan 57 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Van de Branden, 2. mevrouw Rombaut, 3. me vrouw De Vos, allen Clinge, 4. mevrouw Velding en de heer Seghers, Heikant. Huisvrouwen - De afdeling Terneuzen van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen houdt dinsdag 3 fe bruari een koffie-ochtend in De Vijverhof, aanvang 09.45 uur. De aanwezigen kunnen dan luisteren naar een inlei ding van mevrouw S. Mange- nest-Steinbach over het on derwerp 'De vrouw in het jaar 2012' en wat men er aan nu aan kan doen om het leven dan nog leefbaar te laten zijn. De Rietbos IJsclub De Rietbos houdt morgen (dinsdag) op de Molen kreek in Westdorpe zijn clubkampioenschappen. De aanvang is om 19.00 uur. (ADVERTENTIE) Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 01150-97455 HULST KLOOSTER ZANDE - Uit handen van voorzitter L. Colsen ontvin gen de lezers lezeressen, die in 1986 het hoogste aan tal boeken hadden geleend in de bibliotheken van Kloosterzande of Hulst vrij dagavond en zaterdagmor gen een attentie. Volgens de voorzitter wil de stichting Katholieke Openbare Blibliotheken Oost-Zeeuwsch-Vlaaderen- oost dit jaar in het kader van het 25-jarig bestaan eens goed aan de weg tim meren. Hij beloofde dan ook een aantal aantrekkelijke acties. Tot nu toe profiteer den steeds de nieuwe leden van de attenties. Zo krijgt elk 25e volwassen lid een gratis abonnement dit jaar. De grootste afnemers van de leenboeken vorig jaar werden dit weekeinde in de bloemetjes gezet. Verdeeld over vier categorieën waren dit: in Kloosterzande: Annemiek Dey (tot 14 jaar), die 274 boe ken verslond. Werner Pau wels (14-18 jaar) die met 355 In de bieb in Kloosterzande krijgt Annemiek Dey de boekenbon Links van haar Christiaens, rechts Werner Pauwels boeken er gemiddeld een per dag leest, was verbaasd dat hij het hoogste scoorde van alle winnaars. Met 327 zat de heer Christiaens (volwasse nen) hem op de hielen. Deze vertolkte de mening van de lezers door eens goed de lof trompet te blazen over de bieb. Als schipper leest hij in van voorzitter Colsen. zijn vrije tijd veel en heeft niet alleen een abonnement in Kloosterzande, hij leent ook in Terneuzen en brengt heel wat uurtjes boeken De boekenverslinders in Hulst: v.l.n.r me vrouw De Kort, Marco van de Sande, Carla Schelfhout en mevrouw Stenvert. snuffelend door in de leesza len van Gent en Brugge. „Voor de prijs van één boek kan ik een heel jaar lenen. Daar maak ik dan ook ruim schoots gebruik van", ver klaarde hij. Mevrouw Stob belaar las 202 exemplaren en won bij de 65-plussers. In Hulst, waar zaterdag morgen ook alle aanwezigen getracteerd werden op kof fie en de limonade rijkelijk stroomde voor de jeugd, werd Carla Schelfout (tot 14 jaar) glorieus winnares met 345 boeken. Zij is dan ook elke dag in de bieb te vin den. Marco van de Sande (14-18 jaar) las er 301, me vrouw J. de Kort (volwasse nen) 243 en mevrouw M. Stenvert (65-plussers) 313. Zij zei dan ook in haar vrije tijd niets anders te doen dan lezen. bedankje, jubileum, receptie, orte, verloving, overwinning, _n, Abraham, openbare dank, r door, mag best eens in de de pagina familieberichten, niet en duur hoeft het niet te els kosten nog geen tientje), per kolom f 1,90 Eén grote a t 2,45. Voor het plaatsen f afbeelding met een formaat rekenen wij J 13,50 toeslag, ven op aanvraag Bij niet ing wordt 4,00 adm.kosten 's worden niet geretourneerd. 42 of geef uw tekst 2 dagen af bij één van onze kantoren, pgaven stuurt u eveneens 2 laatsing naar Postbus 3229. Schriftelijke opgaven worden accepteerd indien naam en zijn, ook indien Uw betaling Wij behouden ons het recht onder opgaaf van redenen te weigeren. renlgingsnieuws p 2 kolom op donderdag. Van onze correspondent 'ERNEIJZEN - De tentoon- telling voor het behoud van iet Terneuzense museum rerd vrijdag en zaterdag door i'n 200 belangstellenden be- (>Cht* Velen zetten hun hand- ikening voor de noodzaak tot iet behoud van een museum, 'evens wil men komen tot het prichten van een vereniging |>'rienden van het museum'. Was het vrijdag, de eerste ag van de actie-tentoonstel- ng, nog betrekkelijk rustig, aterdagmiddag was er een ezellige aanloop in het mu- seum. Onder de talrijke bezoe kers ook gemeenteraadsleden, die zich op de hoogte kwamen stellen. Behalve breedvoerige gesprekken over de kunstwer ken stond natuurlijk het be houd van het museum cen traal bij de bezoekers. Naast hun adhesiebetuigingen wer den vaak ook nieuwe ideeën aangedragen. Deze varieerden van sug gesties van mogelijk in te richten tentoontellingen, het zij permanent hetzij tijdelijk, tot het zoeken naar een andere huisvesting. „Hoewel ik niet vooruit wil lopen op de be spreking die wij vandaag heb ben met het college van B en W, kan ik wel meedelen dat een andere huisvesting ter sprake komt," aldus Jaap de Zeeuw, één van de initiatief nemers van de actie. Onder de aanwezigen werd menigmaal gewezen op de gunstige lig ging van het oude stadhuis aan de Noordstraat. „Zonde dat we die kans toen hebben laten liggen," was een veel ge hoorde kreet. Een bruikbare suggesite was het idee om te komen tot een forumbijeenkomst. „Mo menteel onderzoeken we de mogelijkheid om een derge lijke bijeenkomst als afslui ting van de tentoonstelling te houden. Het thema van de fo rumbijeenkomst wordt dan: Het Terneuzense museum weg of blijven," zei Jaap de Zeeuw. De tentoonstelling met werken van negen Terneuzense kun stenaars duurt tot en met 7 fe bruari en is geopend tijdens kantooruren van het VW- kantoor. H.G. met jullie 12'/z huwelijk. 1-2-3 ri maar van wie? philips in Terneuzen winnaar concernprijs „Slagvaardigheid en dyna- iek zijn kenmerkend voor imeuzen", zo liet de heer De lerck tijdens de uitreiking in de prijs weten. „Geen on- idig bla-bla, maar gewoon ien, dat is de kracht van Ter- uzen. Philips Terneuzen eft daarbij tevens voorgeko- en problemen niet als ex- us gezocht om niet aan kwa- eit te werken". Van onze correspondent TERNEUZEN - De verjaardag van hare majesteit koningin Beatrix, zaterdag 31 januari, werd in de Bomen- en Bloe- menbuurt in Terneuzen ge vierd met een lampionoptocht door de wijk. Na afloop was er warme chocomel en peperkoek. Met drumband De Zwaluw voorop vertrok om half zeven vanaf het schoolplein van basis school De Golfslag een stoet van 50 kinderen, allen met een lampion in de hand voor een tochtje door de wijk. „Wat ons dit jaar opviel was de grote belangstelling van de buurtbewoners. Overal kwa men de mensen naar buiten om de stoet aan zich voorbij te zien gaan. We zien deze op tocht dan ook als een evene ment om ons aan de buurt te presenteren. We hopen dat er mensen enthousisast gewor den zijn en als vrijwilligers willen helpen bij volgende evenementen. Als we genoeg vrijwilligers hebben kunnen we eindelijk een echte buurt vereniging opzetten. In dit ka der moeten we de bijdrage van de stichting evenementencom missie De Vliegende Hollan der dan ook zien als een eerste aanzet," zei Mario Willems namens de organisatie. Teruggekomen bij het start punt werden de kinderen in de hal van basisschool De Golf slag verwelkomd met een kop dampende chocomel en een stuk peperkoek. De lampion optocht werd voor de tweede keer gehouden en mede door het windstille weer overleef den alle vijftig lampions de tocht Het is de bedoeling om van de lampionoptocht een jaarlijks terugkerend evene ment te maken. Van een onzer verslaggvers Deze maand: Ikroketjes, J 16- a en worteltjes,. Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 P01S. it, beige en donkergrijs, eheugen, wachtstand et muziek, nummerher- aling, onthoudt 20 num- ers en speelt er 2. „De Terneuzense vestiging ag zich hiermee zeker ge- Teeld voelen", zei M.J. de lerck, directeur van de Ne- iriandse Philips licht- en asfabrieken, zaterdagavond. )e prijs drukt uit waar de ïle organisatie mee bezig is, et alleen het management, e geven de prijs dan ook aan gehele fabriek en niet aan dividuele personen". Philips Terneuzen heeft zich olgens hem duidelijk gericht een verbetering van de .raliteit op brede basis. „Ik in hier terecht spreken van ;n stuk industrieel elan". Sa- ien met dr. ir. N. Kramer, di- :teur van de Terneuzense ,-stiging, onderstreepte de ihilips-topman ook het be- ag van de totale betrokken- ad van alle werknemers. ledereen kan in zijn functie én bijdrage leveren aan de 'aliteit van ons bedrijf. We oemen dit ook een echt voor bid van participatief mana- iment". de Philips Energy Award voor het op een verantwoorde wijze omgaan met energie. Bij de Philips-vestiging in Terneuzen werken in totaal 750 mensen. De Philips Qua lity Award 1986 werd zater dagavond in ontvangst geno men door een delegatie van het bedrijf bestaande uit: di recteur Kramer, personeels- vertegenwoordiger P. de Bruijn en OR-voorzitter J. Snudo. Het in de wacht slepen van de prijs was voor Philips alle reden feestelijk eens flink uit te pakken. En dat gebeurde zaterdag, tot grote tevreden heid van de talloze aanwezi gen. Personeelsvertegenwoordiger Pde Bruijn neemt de prijs uit handen van directeur De Klerck in ontvangst. Links OR-voorzitter Snudo foto wim kooijman Philips Terneuzen zette eind ei vorig jaar de eerste stap- in in het project met een ant-verbeteringsdag. Afge- open jaar besteedde men lorts veel aandacht aan een irhoging van het kwaliteits- veau en realiseerde men een intal spectaculaire verbete ngen. rood en zwart. Ééndelige foon, regelbare zoemer, liggen of hangen, schikt voor iedere plaats in woning. De lever-betrouw- arheid steeg tot bijna hon- rd procent, de doorlooptij- n in de fabriek halveerden het voorraad-niveau bracht ;n driekwart terug. Daar- iast wist men in Terneuzen it aantal klachten van klan- i tot vrijwel nul te reduce- n. Wit, beige, modern grijs en rood. Geheugen voor 10 nummers, nummerherhaling. Het is niet de eerste keer dat erneuzen' zich onder leidde in concern-verband. ieds in 1982 won Terneuzen municatie district breda Uitgaande van dit criteria konden >rden gehuldigd: kanaries EK en A. Stokkerman, Oostburg; par eten EK: J. Scherbeijn, Breskens; ekieten OK: Monique Scherbeijn, eskens; tropen EK: mevrouw Van Hof-de Wever, Aardenburg; tro- n OK: I. de Back, Oostburg; wild- Qd: J. Torbijn, IJzendijke; jeugd L J. van de Bunder, IJzendijke; u8d OK: Monique Scherbeijn, ®skens. Het clubkampioenschap er 1986 ging naar De Volière uit östburg. DAG 6 FEBRUARI a.s. psalon de gehele dag "alon voor dames en heren. at 9 tel. 13713 Terneuzen. Philips Terneuzen won deze door de Raad van Be- I' tuur van de Nederlandse multi-national uitgeschre- en kwaliteitswedstrijd voor een ambitieus project lat tot doel had de kwaliteit van de totale organisatie an het bedrijf sterk te verbeteren. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - De op zet om de afstand tussen de Watermaatschappij Zuid west-Nederland en zijn klanten te verkleinen, met een open dag in het kader van het 50-jarig bestaan, is volledig geslaagd. Meer dan 550 belangstel lenden kwamen zaterdag middag een kijkje nemen in het pompstation in Sint- Jansteen waar ze verwel komd werden door het hoofd daarvan, de heer Ph. de Vree. Onder het genot van een kop koffie gaf hij de no dige uitleg over de functie van het pompstation waarna men in groepen van 20 een rondgang kreeg. De zeven personeelsleden van het pompstation, die deze klus vrijwillig op zich namen, waren evenals de di rectie zeer tevreden over de gang van zaken. „Het pu bliek was zeer positief, we hebben geen klacht gehoord en de belangstelling was bo ven verwachting groot", verklaarde een zeer tevre den De Vree. „De meeste mensen heb ben er geen flauwe notie van hoe het allemaal werkt op een pompstation en bij een watermaatschappij. Het enige dat ze zien is ater uit de kraan en de rekening die eenmaal per jaar in de bus valt", zegt De Vree, die erop wees iedereen als het ware met water naar bed gaat en er mee opstaat. „Water is al tijd nodig en van het werk van de WMZ zie je weinig, maar we zijn steeds pre sent". Het werd een leerzame dag voor velen. Overigens wil de WMZ, als dienstver lenend bedrijf, ook in de toe komst (op aanvraag) rond leidingen verzorgen voor scholen, clubs en vereni gingen. Van onze correspondent KIELDRECHT - Nadat de Kiel- drechtse Verzamelaarsvrienden eerder al met de beeltenis van het Kieldrechts natuurreser vaat en de grote militair Jan Serraris probeerden een postze gel uit te geven, wil men het er nu met de Arenberg-familie op wagen. Vorige week vertrok vanuit de gemeentelijke culturele raad van Beveren al een aanvraag, vergezeld van een historische verantwoording over de Aren berg-familie, samengesteld door de heemkundige Dirk Vereist. Voor het bestuur van de Kiel- drechtse Verzamelvrienden, dat het omwille van een eventuele derde teleurstelling allemaal stil had gehouden, is het nu af wachten hoe minister van PTT Paula d'Hondt zal reageren. Toch is voorzitter Pros Ver- beeck hoopvol gestemd en ook in kringen van de heemkundige kring Land van Beveren denkt men er zo over. Vanaf de 17e eeuw staat de Arenberg-familie generaties lang niet alleen aan de basis van vier inpolderingen, maar ook aan het ontstaan van de polder gemeenschap Prosperpolder met een aantal historische boer- dijen er omheen. Hertog Filips Frangois van Arenberg stond aan de basis van de eerste inpoldering, de nu bekende Oud-Arenbergpolder (1667-1668). Een van de opvol gers, Louis Engelbert van Aren berg, vervolledigde het inpol- derlingsproject met de Nieuw- Arenbergpolder (1729-1783). Prosper-Louis van Arenberg, de zoon van hertog Louis Engel- bert, begon in 1846 met de indij- kingswerken van Prosperpol der. Naar zijn naam werd de la ter opgerichte Engelbertusparo- chiekerk in Prosperpolder ge noemd en werden de historische hoeven Prosperhoeve, Petrus hoeve, Engelbertushoeve en An- toniushoeve opgericht. Hier rond werden tal van dijkhuisjes gebouwd en bewoond door de mensen die op deze hoven werk ten. Tenslotte dijkte kleinzoon Engelbert-Maria in 1904 de jonge polder in, genaamd Hed- wigepolder. De Verzamelvrien den van Kieldrecht duimt nu voor de derde poging en hoopt in 1988 een postzegel uit te geven, precies 320 jaar na de eindda tum van de oprichting van de oud-Arenbergpolder.

de Stem | 1987 | | pagina 7