natief naliteit rechter VERZEKERAARS WILLEN WETTELIJK WAARBORGFONDS éMening deskundigen is vertroebeld' Gesprek over stukgoed komt volgende week weer op gang Winkeliers zetten vorig jaar meer om DE NIEUWE DOOD IN AFRIKA HEET AIDS e^eiy Nijpelsj :T Roofoverval m poging tot doodslag MEMISA r. IT Haalt Gorbatsjov 1994? Positie van WD-senator Zoutendijk erg wankel RAADSMAN OVER ONDERZOEK NAAR TANDARTS: Ex-assistente tandarts op vrije voeten TERDAG 31 JANUAR11987 BINNENLAND Zondag na het CAPITOOL giro 5657 FRACTIELEIDER SCOORT LAAG OP DE KANDIDATENLIJST ESTEMCOMMRNTA AR Informatica Universiteit Verhoging van omroepbijdrage 'misverstand' BINNENLAND De Terp Ambtenarenbonden VS-toeristen Huursubsidie Reiziger gedood T5 PAGINA T28 PAGINA 3 ROTTERDAM (ANP) - Het ïinisterie van Sociale Zaken eeft de werkgevers en werk- emers uit het stukgoed van Rotterdamse haven opge- oepen deel te nemen aan ieuw overleg in de commis- j ie-Van der Louw, om te ko- ien tot een oplossing van het rbeidsconflict in de sector, lat overleg zal volgende week orden gevoerd. Dat maakte districtbestuur- er Paul Rosenmöller van de 'ervoersbond FNV vrijdag ekend, de dag waarop het rootste aantal stakers werd eregistreerd sinds het begin •an de acties in de sector, vo- •ge week maandag. Boven- jen een dag waarop ook pro lemen rezen in andere delen an de haven: de container- en de buurt staan, vaak beter op bijvoorbeeld de sociale of psy- nen van hun 'klanten'; agen- Ivallig passerende surveillance hl niet en kunnen dus in som- I maatregelen nemen die exact Iken en de problemen alleen "en. pi en politiebonzen zijn dus het effect van teampolitie, het met de agenten zelf? Die op een congres over teampoli- ekproefin meerderheid (66,7 pertuigd van het nut van team cent van hen oordeelt het in- ampolitie een goede mogelijk- ■iminaliteit beter te bestrijden, liefst 96,1 procent denkt dat op contact met de bevolking ver fden. zal komen tot het op grote i van teampolitie, is overigens fezelfde steekproef namelijk la- pensen ook doorschemeren dat van teampolitie de werkdruk |(onder meer vanwege de aan pkoppelde 24 uurs-bereikbaar- i dat er dus meer geld op tafel nen. En juist van dat laatste is, festrijding van de criminaliteit, erheid niet al teveel voorhan- eft zal het in zijn hoofd halen feoor de strafrechter te halen Is als waarom het nu gaat. |eval van discriminerende be- 17c Wetboek van Strafrecht) 'orden dat de dader wist en anrichtte. Simonis mag zijn n weliswaar het een en an- |n hebben en daar dan be- ingen over gemaakt hebben, bedoeling had hen te beledi- nemen, laat staan te bewij- kardinaal Simonis (volgens »rS. te U.langs juridische erstand wil brengeh dat hij woorden moet passen als hij over homofielen en aanver- ort geding de gemakkelijkste ;1 problemen dat ook nog e zijn nu ook aan het uitzoe- ïis in Utrecht dan wel in Am- Ie rechter zullen dagen. We urlijk daar doen waar we de succes hebben. Het staat nog 'ast of wij voor de rechtbank wel op mogen treden namens /an Nederland. De Utrechtse hter Harinxma thoe Slooten ughoudender in dan die van Asscher. Maandag nemen en dan kan het kort geding il plaats vinden." IOC meezit kan de leider van katholieken volgende week iter staan. En dat is een ge- rvan is het COC zich volledig iek is en ook in het buitenland Niet alleen in het Vaticaan. de machinale sector (ertsen en kolenoverslag). Rosenmöller zei vrijdag middag tegen de stakende dagploeg (1300 man) van de arbeidspool SHB dat het mi nisterie suggesties voor een oplossing heeft geformuleerd langs de lijnen van het Van der Louw-akkoord, het sociaal akkoord uit het stukgoed dat ontslagen tot 1991 uitsluit. De suggesties hebben volgens de bondsbestuurder onder andere betrekking op flexibilisering van de arbeid. Net als de bond heeft ook de organisatie van havenwerkge vers, de SVZ, aangekondigd op de uitnodiging van het minis terie in te zullen gaan. Na de staking van de 1300 SHB-ers, ging de avondploeg van het stukgoedbedrijf Quick Dispatch (225 man) niet aan het werk. Het totale aantal stakers kwam daarmee boven de 1500. Volgens de werkgevers in het Rotterdamse stukgoed hebben de stakingen de afge lopen twee weken een omzet verlies met zich mee gebracht van twee miljoen gulden en een verlies van 1.300 manda gen werk. De dagploeg en de nacht ploeg van het containerover slag bedrijf Europe Container Terminus (ECT) legden res pectievelijk dondernacht en vrijdag het werk neer, uit pro test tegen een herstelplan dat de directie heeft gemaakt om het verlies van enkele aan zienlijke ladingpakketten op te vangen. Het herstelplan be helst onder andere bevriezing van de cao voor vier jaar of ontslag van 250 man. De spontane werkonderbre kingen waren ook bedoeld als hart onder de riem voor de Vervoersbond FNV, die een alternatief werkgelegenheids plan heeft gemaakt. De eerste ronde in het cao- overleg voor de machinale sector (ertsen- en kolenover slag) leidde vrijdag eveneens tot problemen. Een woord voerder van de SVZ zei na af loop niet uit te sluiten dat de Vervoersbond FNV de acties wil laten overslaan naar de machinale sector, om 'meer druk op de ketel te krijgen'. DEN HAAG (ANP) - De detailhandel in zijn geheel heeft vorig jaar de geldomzet zien stijgen met 1,4 procent ten opzichte van 1985. Die stijging kwam vooral voor rekening van opticiëns, dro gisterijen, kleding-, meubel- en schoenenzaken. In de voedings middelensector werd ongeveer evenveel geld omgezet. Dit blijkt uit voorlopige cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren bekend heeft gemaakt. Juweliers en benzinesta tions zagen hun omzet dalen met respectievelijk 4,4 en 16,4 procent. Voor kruideniers en de vishandel ging de omzet iets omhoog, maar van slagers, slijters, tabakwinkeliers en groentewinkels daalde de om zet. Warenhuizen deden betere zaken: hun omzet steeg vorig jaar met 2,4 procent. f bellen, kolonel Oscar Can- een priester na zijn over- - foto ap Het grote dillema in de Fi lippijnse politiek blijft de toekomstige positie van de voor de VS uiterst belang rijke luchtmacht- en vloot- bases in het noorden. De communisten en linkse groe pen zullen nooit genoegen nemen met een verlenging van het huurcontract. De VS en Ramos, opgeleid aan de militaire Westpoint-acade- mie in de VS, zullen die bases nooit opgeven. Dit dilemma, gevoegd bij de uiterst peni bele economische situatie, maken de toekomst weinig hoopvol. Carreon: „Zolang Aquino kan rekenen op een brede volkssteun zullen Ramos en de VS haar, zolang ze de communisten kan weerstaan, de vrije hand geven. Onder de economische omstandig heden en de slechte vooruit zichten is het echter de vraag hoelang het volk geduld heeft. Een goede grondwet alleen, biedt nog geen garan tie voor het dagelijkse brood op de plank". 'Geweld niet te verzekeren' VOOR 5 TIENTJES Van een onzer verslaggevers (1JMEGEN - Voor uiteinde- ijk 5 tientjes hebben gister- ivond twee gemaskerde man- len een roofoverval gepleegd ip een 26-jarige eigenaar van schoonmaakbedrijf in Du- icnburg, Nijmegen. Tegen zes 's avonds belden i gemaskerde overvallers aan op het huisadres. Onmid- ieilijk na hun eis om geld ïuurde een van beiden op de bewoner. De kogel raakte zijn pink en schoot tevens door de pols van de in de woonkamer lelefonerende vriendin. Toen het slachtoffer in pa niek de huiskamer in vluchtte, vuurden de overvallers dwars door de binnendeur en ver wondden daarbij de Nijmege- naar in zijn bovenbeen. Eenmaal in de huiskamer doorgedrongen dwong men beiden op de knieën. Onder bedreiging van het geweer werd opnieuw geld geëist. Uiteindelijk namen de over vallers niet meer mee dan de portemonnee van het hevig bloedende slachtoffer, waarin vijf tientjes zaten. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Burgers en bedrijven in Neder land zullen extra premie moeten gaan betalen om de risico's van schade door gewelddadige politieke acties te dekken. De verzekeraars willen een wettelijk verplicht waarborgfonds en verwachten ook dat de overheid daarvoor garant staat. Volgens J. Waterreus van de Vereniging van Brandassuradeuren is van de 800 miljoen brand schade die het afgelopen jaar is uitgekeerd, 300 mil joen het gevolg van politieke acties. Van die schade is de helft geleden door Makro. Maar ook bedrijven als Shell, de Hollandse Beton Groep en het emballagecon cern Van Leer zijn het doelwit van gewelddaden ge weest. Na de laatste Makro-brand, in het Limburgse Nuth, is naar het oordeel van de Neder landse verzekeraars een nieuwe situatie ontstaan. Het bestuur van het Verbond van Verzekeraars in Nederland, dat aanvankelijk betrekkelijk lakoniek reageerde, werd vol gens voorzitter drs. J. Boiler man door de maatschappijen teruggefloten. Het Verbond opende daarna overleg met de regering over een andere dek king van dit soort risico's. De verzekeraars sluiten niet uit dat politieke gewelddaden zoals tegen de Makro, die in de huidige polissen zijn gedekt, straks niet meer verzekerd kunnen worden. „Wij verzeke ren in het algemeen geen brandende huizen", aldus de heer Waterreus. Het Verbond van Verzeke raars heeft nog maar een vaag idee van een waarborg-rege- (ADVERTENTIE) (Socutera Ned. 2 12.45-12.55 uur) Help onze artsen aan bloedtests Eendrachtsweg 49, 3012 LD Rotterdam telefoon 010-41 44 888 ling. Zo is het nog niet duide lijk of de schade bij kraakrel- Ien hierbij moet worden be trokken, en hoe moet worden vastgesteld wat onder 'gewo ne' wat onder 'politiek gemoti veerde' brandstichting en ver nieling moet worden verstaan. Evenmin staat vast of naar het voorbeeld van auto- en in boedelverzekeringen regio naal uiteenlopende premies moeten worden geheven. De wijze van premieheffing moet ook nog worden bekeken. Een opslag op bestaande verzeke ringen kan tot gevolg hebben dat men zich in het buitenland gaat verzekeren. Mr. J.J. van Rijn, één van de topmannen van het verzeke ringsconcern Nationale Ne derlanden, erkent dat de maatschappijen hun toevlucht tot een wettelijk verplichte re geling zoeken mede vanwege de concurrentieslag waarin de schadeverzekaars al jarenlang zitten. Op dit stuk maken de meeste verzekeraars verlies en dat is blijkbaar een van de re denen om nee te gaan verko pen tegen risico's van politiek geweld. Het kabinet is niet tegen een waarborgfonds, maar wil er geen geld in steken. De verze keraars gaan er echter voor alsnog van uit dat de overheid in een of andere vorm garant staat. Minister Nijpels heeft gisteren op het stadhuis in Den Haag aangifte gedaan van de geboorte van zijn zoon. Bij die gelegen heid kreeg de minister van wethouder Van Otterloo kinderkleding aangeboden. - fotoanp IN de Sovjet-Unie, waar de politieke cultuur sinds de grote re volutie bijna zeventig jaar stoelt op de drieëenheid horen, slaafs volgen en vooral zwijgen, de verbeelding aan de macht? Zorgt zijn dynamische leider Michaïl Gorbatsjov gelijk 31 jaar geleden Nikita Chroestsjov alleen voor leven in de brouwerij door een harde diagnose te stellen? Durft en kan hij de consequenties van zijn diagnose aan? Of zal Gorbatsjov ook schrikken van de krachten die hij ontketent, misschien in de eerste plaats in het sa tellietenrijk? Zal hij zoals Chroestsjov uiteindelijk ook zijn nek breken op het nog volop zichtbaar zijnde verzet van het partijap paraat en het bijna onneembare bolwerk van de nomenklatura, Pie hun privileges bedreigd zien bij een écht hervormingsbeleid. Kortom: haalt Gotbatsjov 1994? Het is niet zo moeilijk schamper te doen over Gotbatsjovs voor nemens het Sovjet-systeem te democratiseren. Zijn plan om ge heime verkiezingen te houden is vrij gemakkelijk te bagatelliseren tot een cosmetisch foefje, dat niets met democratie van doen hoeft te hebben. Allemaal waar. Toch durft Gorbatsjov ook deze Problemen ter tafel te brengen. We moeten in het oog houden dat het zaken zijn die gelijkstaan met de ergste vloeken in de rode kerk en in het geheel niet passen in het huidige politieke cultuur patroon. Gorbatsjov gaat nog verder: hij trapt tegen het heilige huis van de partijhiërarchie en verzoekt de Russische burgers keuzen te maken, hetgeen de essentie is van ons type democra tie. Wat ons betreft kan Gorbatsjov alle voordelen van de twijfel wijgen, al zien wij nog niet direct hoe hij het lijdelijk verzet van het vermolmde partijapparaat en de corrupte bureaucratie zal weten te overwinnen. We kunnen alleen maar afwachten of de Russische leider zijn guerrilla tegen de oude garde - die hij in derdaad met volle overtuiging aan het voeren is - wint. Daarvoor 's meer verbeelding nodig dan Gorbatsjov op het laatste twee daagse plenum van het Centraal Comité in Moskou vooral ver baal en in dreigende zin heeft tentoongespreid. Toch: Gorbatsjov heeft de uitdaging aanvaard en heeft de eer ste stappen gezet op een pad vol risico's. Het wordt een lange tears door taaie instituties die in zeventig jaar granieten harnas sen hebben gekregen. Breekt hij daar doorheen, dan zal sprake 2|]n van een ongekende omwenteling, een échte revolutie die nog "ooit vertoond is in de geschiedenis der mensheid. Zo'n revolutie zou best eens te groot kunnen zijn voor de menselijke maat. Daarom kunnen we niet gerust zijn op de afloop en het antwoord OP de vraag of Gorbatsjov 1994 haalt zou best eens ver voor dat laar gegeven kunnen zijn. DE Informatica Universiteit in Den Haag start het ko mende studiejaar. De instel ling verzorgt in het Engels een tweejarige postdoctorale op leiding met een internationaal karakter. Hoofdtaak van de universiteit is mensen af te le veren die informatietechnolo gie weten toe te passen in hun eigen vak- en werkgebied. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De positie van de fractieleider van de WD in de Eerste Kamer, dr. Zouten dijk wankelt. Nogal wat ka mercentrales hebben hem niet als eerste geplaatst op de voorlopige advieslijsten voor de verkiezingen van de Eerste Kamer in juni. De positie van Zoutendijk is vooral zwak in de Kamercen trales in het zuiden (Den Bosch, Limburg) en de rand stad (Rotterdam, Leiden - zijn eigen kieskring - en Den Haag). De grootste Kamercen trale, Gelderland, steunt Zou tendijk wel. De fractieleider in de Se naat vormt in de WD samen met de fractieleider in de Tweede Kamer, de partijvoor zitter en de vice-premier de politieke top van de partij. Zoutendijk is daarin nu de oudste in dienstjaren en de laatste die direct mee-verant- woordelijk is voor de ernstige fouten die in de vorige kabi netsperiode binnen de WD- top werden gemaakt. Partij voorzitter Kamminga trad eind vorig jaar af, Van Aar- denne stelde zich na de RSV- affaire niet herkiesbaar voor de Tweede Kamer en was niet beschikbaar voor het voortzet ten van zijn ministerschap, Nijpels moest het politiek lei derschap van de partij opge ven en werd minister. Zoutendijk zelf ziet het feit, dat nogal wat Kamercentrales hem 'laag' op de advieslijsten hebben geplaatst als uitvloei sel van de problemen die de WD vorig jaar had. Hij sluit niet uit, dat hij zijn kandida tuur voor het hernieuwde lid maatschap van de Senaat in trekt als uit de besluiten die de afdelingen moeten nemen over de kandidatenlijsten zou blij ken dat men hem in een deel van de partij niet meer ziet zitten. DEN HAAG (ANP) - Minister Brinkman van WVC denkt er vooralsnog niet aan de om roepbijdrage met tien gulden te verhogen. Donderdagavond werd door het ministerie van WVC desgevraagd meegedeeld dat de bewindsman wel bereid zou zijn de omroepbijdrage te verhogen. Een woordvoerster van het ministerie sprak vrij dag echter van een 'misver stand'. De bewindsman zal vast blijven houden aan de finan ciering van het derde net door middel van de al ingevoerde extra reclame-zendtijd. Er is op dit moment geen sprake van verhoging van de omroep bijdrage, ook niet voor herstel van middagtelevisie, aldus de woordvoerster. Van onze rechtbankverslaggever BREDA - „Ik heb nooit in gave kiezen geboord. Ik zou dat ook nooit gedaan hebben. En ik heb nooit gebitten ge sloopt". Met die drie zinnen sloot de 37- jarige tandarts J. K. uit Etten-Leur gistermiddag tegen een uur de 27 uur durende behandeling van zijn straf zaak voor de Bredase rechtbank af. Zo als gisteren gemeld, is de eis vier jaar gevangenisstraf en negen jaar ontzet ting uit het ambt. De uitspraak is be paald op 12 februari. Gisteren was de verdediging aan het woord. In een anderhalf uur durend, goed doorwrocht betoog probeerde mi. G. Meijers het onderzoek door het Al gemeen Ziekenfonds en het Openbaar Ministerie onderuit te halen. Hij con cludeerde tot nietigheid van de dag vaarding op alle vier punten (fraude, oplichting, zware mishandeling en po ging tot zware mishandeling). Als de rechtbank daarin niet mee gaat, is de officier, volgens hem, niet ontvankelijk. En als dat niet opgaat, ontbreekt het wettig en overtuigend bewijs dat K. uit tandheelkundig oog punt onnodig heeft gehandeld. In dat geval dient vrijspraak te volgen voor de oplichting, zware mishandeling en poging daartoe, aldus de raadsman. Hij kwam tot de conclusie, dat de kernvraag of K. opzettelijk onnodig heeft geboord in glazuurcariës niet bij de rechtbank maar bij het Medisch Tuchtcollege thuishoort. De afgelopen week hebben deskundigen over de vraag of dit wel of niet toelaatbaar is verschillende meningen gespuid, aldus mr. Meijers. Volgens officier van justi tie mr. F. Berserik bestond daarover geen verschil van mening. Bij glazuur cariës mag, stelde hij, volgens de des kundigen slechts bij uitzondering ge boord worden. De raadsman kapittelde de houding van het Algemeen Ziekenfonds. „Het stond maar één onderzoek voor ogen, de bevestiging van zijn vermoedens. Toen K. voor het eerste gesprek werd opgeroepen, hadden de adviserend tandartsen al lang en breed hun ver klaringen bij de politie afgelegd. Toen stond al vast dat K. civiel-, straf- en tuchtreehterlij k aangepakt zou worden en dat de samenwerking met hem af gelopen zou zijn", aldus mr. Meijers. Hij verweet de adviserend tandart sen nalatigheid in hun begeleidende en toezichthoudende taak: „Zij hadden een centrale rol in het onderzoek. Net als de inspecteur voor de volksgezond heid, de tegenpartij in de tuchtrecht zaak, hebben zij hun deskundigheid la ten vertroebelen door him overtuiging en emotie. Uit statistische gegevens hebben zij conclusies getrokken die zij ten onrechte tot norm verheven heb ben". Hij concludeerde hieruit, dat het door deze deskundigen ingebracht be wijsmateriaal niet als bewijs gebruikt mag worden en dat het daarop geba seerde onderzoek naar de röntgenfoto's op grond van onrechtmatig verkregen bewijs is uitgevoerd. Volgens de raadsman heeft mr. Ber serik de verdachte ernstig in zijn ver- Van een onzer verslaggevers BREDA - De ex-assistente van de Etten-Leurse tandarts J.K. is gistermiddag op vrije voeten gesteld. Zoals gemeld, verbleef zij vanaf maandag in voorlopige hechtenis op verdenking van meineed die zou zijn gepleegd tijdens het proces te gen de tandarts, die donderdag vier jaar gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen. De ex-assistente, M.J. uit Breda, werd gisteren gehoord door de rechter-com- missaris. Op voorstel van de officier van justitie is zij daarna heen gezonden. dediging geschaad door bepaalde stuk ken niet ter inzage te geven en door de ex-assistente M.J.M. volkomen onno dig al de eerste zittingsdag te laten aanhouden. Daardoor zijn andere ge tuigen, volgens hem, geïntimideerd. Op grond van het eerste concludeerde hij tot niet ontvankelijkheid van het Openbaar Ministerie. Hij schilderde K. af als een naar per fectie strevende, conciëntieuze tand arts, die - ten koste van zijn admini stratie - helemaal opging in zijn vak. Volgens Meijers is uit een onderzoek gebleken dat 80 procent van de Bredase tandartsen zelfs dentinecariës bij kin deren uit het 13-jarigenplan niet be handelen en dat Breda daarmee ver onder het landelijk gemiddelde staat. De raadsman vroeg zich af of het strafbaar is glazuurcariës te behande len. „Zo ja, dan is in elk geval 55 pro cent van de Nederlandse tandartsen strafbaar. En als de mening is dat K. ten onrechte glazuurcariës heeft be handeld, dan hoort die beoordeling bij het Tuchtcollege thuis. De wetenschap pelijke inzichten hierover zijn pas sinds enkele jaren veranderd. Toen K. studeerde was boren de therapie. Er is bovendien een groot verschil tussen theorie en praktijk. Als hij zijn vakli teratuur niet heeft bijgehouden kan dat hooguit als nalatigheid gezien wor den", aldus de raadsman. Minister Van Eekelen heeft de ambtenaren van Defensie on der schot genomen. Die schij nen het commando 'Op de plaatsrust' te letterlijk genomen te hebben. De ambtenaren zijn in het de fensief gedrongen. Met schrik stellen ze nu vast: Het is oor log! Er wordt eindeloos gepraat, klaagt de minister. Ze maken rapporten over dingen die ze zelf gedaan hebben. Het zijn dikke, volgevreten walrussen, die liggen te pitten in de zon en niet te water durven. De generaals worden nu dood gegooid met papier. Dat voe len ze als zeer oneervol. Ze moeten naar het front! Zet ze oog in oog met vijand, roept Van Eekelen strijdlustig. Kijk, dan zeg ik: laten we het maar zo houden. Het is ver standiger die mensen achter het bureau te houden dan ze de heide op te jagen. Liever ein deloos praten dan oorlog voe ren. Er moet ook een andere va kantieplanning komen, zeggen ze. Er kan bijvoorbeeld een hele kazerne een paar weken worden gesloten. Die kan als kampeerboerderij worden ge bruikt. Je kunt ook alle kazernes de hele zomer dicht houden. Of het hele jaar. Dat levert pas iets op. Dan zeggen we niks tegen de Russen natuurlijk. We horen wel weer wanneer in Den Haag de vrede wordt getekend. MERIJN DE HAAGSE huisarts D. B. (34) zal voor het medisch tuchtcollege moeten verschij nen wegens de dood van vier inwoners van het verzorgings tehuis De Terp in Den Haag. B. was als arts verbonden aan De Terp en werd verdacht van moord op de bejaarden. De rechtbank in Den Haag ver oordeelde hem tot een gevan genisstraf van drie jaar, maar in hoger beroep werd de arts vrijgesproken. M DE CENTRALE voor middel bare en hogere ambtenaren CMHA zal niet langer samen met de FNV-ambtenaren op trekken in het arbeidsvoor waardenoverleg 1987 als die de afgesproken koers loslaten. Daarmee dreigt het ambtena- renfront te scheuren voordat er ook nog maar één minuut met de minister van Binnen landse Zaken is onderhandeld. De FNV-ambtenarenbond Ab vaKabo, de grootste bond bin nen de FNV-ambtenarencen- trale ACOP, heeft deze week een andere invulling gegeven aan de 1,3 miljard gulden die de ambtenaren gezamenlijk eisen. DE KOMENDE jaren zullen enkele tienduizenden Ameri kaanse toeristen naar de Lim burgse hoofdstad komen. Dat is het gevolg van het 'grootste contract voor groepsvervoer dat ooit is gesloten' tussen Golden Tulip's Hotel Maas tricht en de vele miljoenen le den tellende Amerikaanse vakbond voor transportarbei ders in samenwerking met de KLM. „ALS de gemeenten straks tien procent van de huursubsi die moeten betalen zullen er armoedewijken ontstaan. De armste mensen zullen in de slechtste huizen van de oudste wijken moeten wonen en dat werkt gettovorming in de hand." Zo reageren de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten (VNG) en Konsu- menten Kontakt (KK) op de plannen van het kabinet, om de gemeenten een aandeel van tien procent te laten betalen in de kosten van de individuele huursubsidie. KK: „Gemeen ten zullen meer mensen met lage inkomens in goedkope huizen moeten laten wonen. Daarmee kunnen ze immers de uit te keren huursubsidie beperken, en daarmee ook hun eigen uitgaven. BIJ de Turkse stad Bursa is maandag het lijk van de 27-ja- rige Sytse Drentje uit Hilver sum gevonden. Er is waar schijnlijk sprake van een mis drijf. Hij reisde op een toeris tenvisum door Turkije. Drentje had per 1 januari zijn contract als freelance journa list van de VPRO-gids opge zegd om een grote wereldreis te maken, aldus een woord voerder van de VPRO.

de Stem | 1987 | | pagina 3