NIE« igeren ruttcnen Weerman Willy Oostburgse ploeg gereed voor zeskamp V) miGER/ WISEUR m/v »rbouwers Clingse: 4Ik wil geen liefdadigheid' GS GEVEN TOESTEMMING, ONDANKS TALRIJKE BEZWAREN 'Ajirrt-plria 'fji/ccLi/cwi. Axels nieuwste ereburger Stevige eisen voor straatterrorisme steigerbouwers uw partner in transport/^jMv ^steigers ZATERDAG 31 JANUAR11987 Schaatsweer PAGINA ZEELAND 1 ISABELLA VERSTRAETEN WEIGERT HULPACTIE VANUIT POLITIEK MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten van Zeeland blijven, ondanks de ingebrachte be zwaren, vasthouden aan de mogelijkheid van uitbreiding van Terneuzen door woningbouw 'over' de Otheense Kreek. In beslag genomen brommers gestolen T erneuzenaars stalen auto in Kaatsheuvel Minister Braks: Mogelijk weer oesterteelt in Oosterschelde Weer in Europa W lüZü'triüffLEi u r. 1987 ^^^öoi"-000 VOOR MEER INFORMATIE: ZIE RUBRIEK CARAVANS DRIETAL GING OP STAP OP KOSTEN VAN VOORBIJGANGERS roducent van suiker, zowel uik. Omzet ca. 1 miljard gulden, de campagne aangevuld tot :ten zijn: pulp (veevoeder), imaarde (kalkmeststof). :estal over Nederland Ie Centrale Organisatie te ieling binnen de commerciële nelen, bewerken en inter- van de Verkooporganisatie, irt en E.E.G .-zaken. it(e) behoren: aandelijkse afzetoverzichten, i de omzetten per klant, acten; extern met afnemers, hoe taken. eschikken over: i, aangevuld met vaarden, gebaseerd op de 3 informatie wenden tot de landse Suikerverkoop, vóór 14 febr. a.s. te worden er Unie U A., t.a.v. de heer 11800 MG Breda. oosendaal. en Verpakking BV. is een opererende groothandel in '.hines. De aktiviteiten richten trie. Het programma )ht. Het bedrijf kent een prima ■ommercieel beleid. de aktiviteiten zoeken wij gsmaterialen aan de industrie nd. an kontakten met bestaande uwe relaties werken tdelen op (direktie)nivo ding en/of ervaring in de :iële kwaliteiten alleen niet en als verpakkinasadviseur en zo belangrijk. Dllicitatie met volledige reiszaken en met als kenmerk op de lisch bedrijf, dat stalen steigers iteert, met vestigingen in Vlaar- ïgen. iwers werken in ploegjes van 3 a snde werken in de buitendienst. van deze steigerbouwploegjes rdingen/Vlissingen vragen wij: egenen, die belangstelling heb- n de praktijk te leren, bij ons be- gen: :onistraat 7d Vlaardingen >t 18.00 uur) vragen naar dhr. in u van veel seksueel leed wil D®" sparen. iT U NIET MISLEIDEN echt op eerlijke informatie! (voor 3.- franco thuis) JDHEID IS DE ERGSTE KWAAL o: 2963282, Postbus 275 ider onderscheid" Nijmegen^ I breda personenwagens 076 - 653950 bedrijfswagens 076 - 877850 VAN ZEELAND MHl T27 Van een onzer verslaggevers CLINGE - Isabella Verstrae- ten uit Clinge wil beslist niet dat er voor haar een financiële hulpactie op touw wordt gezet Het initiatief voor zo'n actie werd geopperd door de lijst Clinge voor Algemeen Belang, tijdens een geheime vergade ring van de Hulster gemeente raad. Met het geld, er is ongeveer 4.500 gulden nodig, zou Isa bella de gerechtelijke proce dures in België kunnen voort zetten om haar twee naar Ma rokko ontvoerde dochtertjes weer terug te krijgen. „Het is misschien een heel goed be doeld idee", zegt ze, „maar ik weiger om ook maar een cent van de gemeenschap aan te nemen. Er worden nu al ge noeg verhalen achter mijn rug verteld. Dan mag je geen pilsje gaan drinken of de mensen zeggen: kijk, ze zit daar te drinken van onze centen". Eventuele giften vanuit het bedrijfsleven zou ze eventueel nog kunnen aanvaarden. „Maar ook dat is liefdadigheid. Wat ik wil is gerechtigheid. Het blijft onbegrijpelijk dat het niet gewoon via de bij stand kan". Een verzoek om bijstand is al twee keer door de gemeente Hulst afgewezen. Tegen de laatste afwijzing is nu weer opnieuw bezwaar aangete kend. Volgens de gemeente zou het geen punt zijn als de procedures in Nederland zou den worden gevolgd. Maar de rechtbank in Mid delburg heeft deze week nog maar eens uitdrukkelijk ge steld geen uitspraak te kunnen doen over het voogdijschap over de twee kinderen, die door Isabella's echtgenoot naar Marokko zijn ontvoerd. De procedure om de voogdij te krijgen, en zo mogelijk de kin deren terug te krijgen, moet in België worden gevoerd, omdat het echtpaar daar steeds heeft gewoond. Ze blijft erbij dat het best mogelijk is om de bijdrage in de kosten te krijgen via de bij stand. Ze wijst daarbij naar Amsterdam, waar dat ook is gebeurd. De Hulster gemeenteraad kreeg donderdagavond in een geheime zitting via burge meester Jacobs uitleg over de zaak. Daarbij hielden B en W vol dat een uitkering via de bijstand uitgesloten is. De PvdA-fractie kwam Ndaarop met een voorstel om dan een schenking te doen uit de ge meentekas. Bij het polsen van de gedachten bleek dat wel licht een meerderheid voor zo'n voorstel te vinden, zou zijn. Wethouder G. van de Voorde opperde als alternatief dat wellicht alle raadsleden uit eigen zak een bijdrage konden leveren om het geld bijeen te krijgen. Uiteindelijk werd besloten eerst het voor stel van Clinge voor Algemeen Belang, een hulpactie dus, een kans te geven. Isabella heeft gisteravond laten weten dat ze dat beslist niet wil. Ze wil wel alle raads leden uitnodigen voor een in formeel gesprek. „Ik mocht daar niet bij zijn, bij die ver gadering. Ik wil hen eens per soonlijk uitleggen wat er alle maal met me gebeurd is. Ik denk dat ik die kans toch mag krijgen. Als er dan vragen zijn, ben ik er tenminste zelf om antwoord te geven". Ze hoopt dat er toch een ma nier wordt gevonden het krin- getje waarin ze nu al een jaar loopt te doorbreken. „En wat dat betreft heeft alleen de ge meente Hulst de financiële sleutel in handen". In de nacht helder en zeer koud bij minimum temperatu ren van min S aan zee tot min 15 in het binnenland. Overdag opnieuw zonnig weer met ma ximum temperaturen van min 2 tot min 7 graden. Een matige zuidoosten wind. De vooruitzichten voor zon dag tot woensdag: zondag veel bewolking maar geen neerslag. Vanaf maandag vrij j-rV zonnig en droog met aanhou dende nachtvorst. T erneuzen mag Kreek over Van een onzer verslaggevers Dit blijkt uit het gisteren gepubliceerde Vooront werp Streekplan Zeeland, waarin talrijke inspraak reacties zijn verwerkt. GS onderschrijven de be zwaren die vanuit landschap pelijk en agrarisch standpunt zijn ingebracht tegen Terneu- zens 'sprong over de kreek'. „Maar het alternatief - conso lidering en zelfs achteruitgang van het inwonertal van Ter- neuzen - is onaanvaardbaar. De noodzaak moet wel onom stotelijk worden aangetoond", zo schrijven GS. Het provincie-bestuur blijft de Axelse Vlakte zien als toe komstig zeehaventerrein. „De regionale voorraad van zeeha venterreinen in Zeeuwsch- Vlaanderen is niet meer zo groot dat daarvan kan worden afgezien". Over de noodzaak van een nieuw zeehaventerrein Ter- neuzen noord-west bestaat op TERNEUZEN - Uit een opslagloods van het Ter- neuzense kantongerecht aan de Roeiersgang zijn twee vrijwel nog nieuwe bromfietsen, die in beslag waren genomen, ont vreemd. De verdwijning werd gistermiddag ont dekt en de diefstal moet zijn gebeurd tussen 10 en 30 januari. Men had zich toegang verschaft tot de loods door het forceren van een zijdeur en vervolgens het pand, waarin ook nog wat schade binnenin was toegebracht, via de voor deur weer verlaten. Van onze correspondent KAATSHEUVEL - De ge meentepolitie van Tilburg heeft in de ochtend van dins dag 27 januari twee Terneuze- naars aangehouden op ver denking van autodiefstal. In de voorafgaande nacht werd er op het terrein van een garage in Kaatsheuvel een auto gestolen. Eerder was daar de 32-jarige Terneuzenaar J. de M. gezien. Het voertuig werd in Tilburg gesignaleerd en bij aanhouding bleek ach ter het stuur een 23—jarige eveneens uit Terneuzen af komstige M. van M. te zitten, leiden zijn in Kaatsheuvel in verzekerde bewaring gesteld. (ADVERTENTIE) dit moment veel onzekerheid. Om die reden willen GS in het streekplan, dat pas eind 1988 ter visie wordt gelegd, hier over nog geen knopen door hakken. Verruiming van het Kanaal Gent-Terneuzen willen GS niet in het streekplan opne men, en ook het standpunt 'geen Baalhoekkanaal' blijft overeind. Dit ondanks het feit dat de Benelux Economische Unie wel op beide heeft aan gedrongen. In het hoofdstuk Recreatie staat te lezen dat uitbreiding van De Braakman bij voor keur in westelijke richting dient te gebeuren, in plaats van een uitbreiding in zuide lijke richting, over de weg Hoek-Biervliet, zoals aanvan kelijk gepland. De weg blijkt een belangrijk obstakel te zijn. Daarbij komt dat in het zuidelijk gebied ook natuur en landschap een woordje meespreken. In het gebied tussen Breskens en Nieuwvliet kan volgens GS amper sprake zijn van een uit breiding van de verblijfsac- commodatie. Het open en gave gebied moet intact blijven. De inspraakronde heeft ge leid tot een aantal kleinere aanpassingen van het streek plan, dat in grote lijnen echter intact bleef. Het voorontwerp is de inspraakfase nu prak tisch gepasseerd. In februari krijgen alle statencommissie het ontwerp en de reacties daarop nog onder ogen, voor provinciale staten in maart het streekplan Zeeland gaan vaststellen. Von onze Haagse redactie DEN HAAG - Het komend jaar kan misschien een begin gemaakt worden met de her vatting van de oestercultuur in de Oosterschelde. Dat schrijft minister Braks (Visserij) in antwoord op vra gen van het kamerlid Leerling (RPF). Hij stelde die vragen tijdens de behandeling van de begroting van Visserij, maar kreeg daarop toen van de mi nister geen mondeling ant woord. In 1980 is een uitzaaiverbod van platte oesters in de Oos terschelde ingevoerd, omdat daar toen de oesterziekte 'Bo- namia Ostreae' heerste. Hand having van dat verbod acht de minister niet langer zinvol. Braks laat weten dat hij 'op korte termijn' een overleg zal beginnen over de gevolgen van een hervatting van de oester cultuur op de Yersekebank. Vooral zal daarbij aandacht worden besteed aan de her verkaveling van de oesterper celen. Alles voor de vereniging Handelshuls St.-Antonlus Grensweg 18, Baarle-Nassau Tel 04257-9264 of 9364 piisncDiMGttS 27/12 X 48 0° 4C61 p 1000 stutó |U» GeUHjt/m 7-2-4»' De Oostburgse zeskampers zijn klaar voor de strijd Van onze correspondent OOSTBURG - In de burgerzaal van het Oostburgse gemeentehuis werd gisteren het zeskampteam aan de pers voorgesteld. Dat zal op dinsdag 17 fe bruari in de Anrhemse Rijnhal in actie komen. De televisie-uitzending is op zaterdag 28 maart. Tegenstanders zijn dan Elburg, Reinsburg en Aalburg. „Ik stel u een team voor dat blaakt van enthousiasme", stelde burgemees ter C. Spijkerboer tijdens die voorstel ling. Voorts stelde hij het sneu te vin den voor de sporters die alsnog op het laatste moment hadden moeten afval len. „Ook zij hebben maandenlang hun inzet getoond, laten we dat niet verge ten", bedacht hij hen. Tijdens de pre sentatie was ook de producent van de NCRV zeskampshow aanwezig. Het team bestaat uit zes dames en acht heren. De trainingen die al ge ruime tijd gaande zijn, staan onder lei ding van Kees van Oosten. De zakelijke leiding is in handen van Walter Naes- sens, Kees Lips neemt de coaching voor - F0T0W1M KOOYMAN zijn rekening, terwijl Adrie Jansen als masseur de ploeg zal begeleiden. Het team bestaat voorts uit de dames Petra van Provoost - de benjamin van het gezelschap - Marleen de Rijcke, Ja- queline Risseeuw, Christianne Ver- morken - zij was wegens een winter sportvakantie niet present - Milly van Weijnsbergen en Trees de Blok-van Herpen, die de denkvrouw is. De bij drage van de heren komt van Peter de Craemer, Bram de Bliek, Ed de Looze, Marco van der Meulen, Peter Reij nier- se, Hans Steutel, Bram van de Velde en de 'mannelijke denker' Robert Luteijn. De winter is terug in Zeeland. Nog niet zo fel als in de rest van het land, maar de periode van mildere temperaturen is voorlopig weer voorbij. Een groot hogedrukgebied, ontstaan in Rusland, is de laatste dagen via de rest van Europa onze kant uitgekomen. Een uitloper daarvan ligt boven onze stre ken en reikt zelfs tot boven Engeland. De verschillen in het druksysteem zijn erg klein en daardoor is de kans op mis- tvorming groot. Deze mist kan ervoor zorgen dat het van daag, in gebieden waar de mist blijft hangen, kouder aan voelt dan het in werkelijkheid is. De zon is er volop en het blijft droog, maar de mist kan de zonneschijn tegenhouden. De wind draaide afgelopen etmaal van oost naar zuid-oost en is matig, maar goed merkbaar. Morgen kunnen de temperaturen iets stijgen. De dagtem peraturen van -2 graden kunnen oplopen naar het vries punt. Aan deze ontwikkeling is echter de consequentie ver bonden dat de bewolking toeneemt en op verschillende plaatsen sneeuw valt. 's Nachts blijft het tussen de 5 en 7 graden vriezen. Voor maandag en de rest van de week blijft de temperatuur hetzelfde, maar de neerslagkansen in de vorm van sneeuw nemen met het vorderen van de week toe. Voor dinsdag is de kans groot dat de wind draait naar het westen en wij in Zeeland iets mildere temperaturen krijgen, zelfs boven het vriespunt. Het is echter nog wel de vraag of die ontwikkeling doorzet. Overigens is de geschetste weers verwachting opnieuw een goede basis voor het vormen van smog. De sterk vervuilde lucht blijft hangen, omdat de ho gere luchtlagen te warm zijn en als een soort paraplu de at mosfeer afsluiten. De voorlopige temperatuurcijfers van januari laten zien dat het een zeer koude maand is geweest. De gemiddelde temperatuur per etmaal was 8,2 graden onder nul. Maar dat is geen dieptepunt, want in 1942 werd in januari een gemid delde dagtemperatuur gemeten van 8,7 graden onder nul. Als we dit nu eens berekenen over een aantal dagen, dan is 1848 winnaar. In dat jaar was het van 17 tot en met 26 ja nuari gemiddeld per etmaal 11,8 graden onder nul. Als we alles op iets grotere afstand beschouwen zijn de voorspellin gen van sommigen dat we vanaf nu tot eind februari zeer koud weer kunnen verwachten. De oorzaak van die even tuele koude periode, maar dat staat niet vast, moet gezocht worden in Siberië. Komt de koude lucht daar rechtstreeks vandaan dan krijgen we het inderdaad erg koud. Amsterdamonbewolkt...- 2gr Eindhovenonbewolkt...- 3gr Vlissingenonbewolkt...- 2gr Aberdeenzwaar bew.... 4 gr Atheneonbewolkt.... 19 gr Barcelonaregen12 gr Berlijnonbewolkt...- 8gr Boedapestonbewolkt...— 5gr Bordeauxzwaar bew 10gr Brusselonbewolkt...- 2gr Dublinonbewolkt 5 gr Frankfortonbewolkt...- 6gr Genèvehalt bew.- 2 gr Helsinkisneeuw-10 gr Innsbruckonbewolkt Klagenfurtonbewolkt...- 6gr Kopenhagendriftsneeuw.. Ogr Lissabonzwaar bew.... 16gr Locarnozwaar bew 3 gr Londenonbewolkt 2 gr Luxemburgonbewolkt...— 5gr Madridhalf bew14 gr Malagaregenbui17 gr Mallorcaregen15 gr Maltazwaar bew.... 19gr Moskouonbewolkt...-18 gr (ADVERTENTIE) ij i PO v rj~/ XXz8en9februanWö vt no tot 22.00 uur, 6 februan van 13.0U t ig Q0 uur. Openingsflde"' 8 en 9 februari von'LW Van een onzer verslaggevers AXEL - Burgemeester A. Hack van de ge meente Axel heeft gistermiddag de erepenning van de gemeente uitgereikt aan de 84-jarige P. J. Olijslager uit Axel. Hij is de achtste burger van Axel die deze eer te beurt valt. Olijslager krijgt het kleinood omdat hij zich op sociaal, cultureel en maatschappelijk vlak zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Een ware passie had en heeft Olijslager voor de geschie denis van Axel. Beroepshalve hielde de nieuwe ereburger zich van 1943 tot 1973 bezig met de administra tie van de smederij van Schieman. Daarnaast bekleedde hij een groot aantal nevenfuncties. In en na de oorlogsjaren was hij hoofd van de distributiedienst. Van 1945 tot '46 was hij wet houder van Axel. In 1936 was hij er als commissielid bij om de Mauritsfeesten gestalte te geven. Bij de orga nisatie van de feesten in 1986 was hij ook nauw betrokken. Ook had de man in 1984 een flinke vinger fn de pap bij de voorbereiding van de verbouwing van het stadhuis. Verder is hij lid van de Axelse hoerenkamer en in die hoeda nigheid kandidaat-lid voor de museumcom missie. Olijslager is momenteel ook nog voor zitter van de monumentencommissie. De plechtigheid vond gistermiddag plaats in het stadhuis waar tijdens een bijeenkomst in de raadszaal burgemeester Hack, in het bijzijn van raadsleden en familie, de heer Olijslager voor zijn belangeloze inzet bedankte. Burgemeester Hack speldt de versierselen op bij de heer Olijslager - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente MIDDELBURG - Een 'sterk staaltje van straatterrorisme' kreeg vrijdag zijn beslag voor de rechtbank in Middelburg waar officier van justitie mr. Boogers tegen de 27-jarige L.K. uit Breda en de 18-jarige F.H. uit Rilland-Bath, gevan genisstraffen eiste van respec tievelijk vijf maanden waar van twee maanden voorwaar delijk en vier maanden waar van de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Samen met een minderjarig vriendje van H. besloot het tweetal op 31 augustus tijdens een familiefeestje in Rilland- Bath de avond voort te zetten 'aan de overkant'. Tijdens de bespreking van dit plan bleek eigenlijk al gauw dat de no dige middelen voor een avondje stappen ontbraken. Geen nood, zo zou er zijn op gemerkt, 'daar is uiteraard aan te komen'. In de auto van K. ging het vervolgens rich ting Kloosterzande, waar in een discotheek een biertje werd genuttigd. Buiten de disco zorgde K. vervolgens voor aanvulling van de finan ciën door een willekeurige voorbijganger in de kraag te grijpen met de mededeling 'kom op met je geld, want je broer is mij nog wat schuldig'. Het mes dat K hierbij drei gend in de aanslag hield zorgde ervoor dat de dodelijk verschrikte jongeman met een briefje van honder gulden over de brug kwam. Op de vraag waarom hij op stap ging met een mes, ant woordde K: „Dat heb ik altijd bij me, omdat ik dat bij het surfen nodig heb". Maar ook dit geld was er snel doorge draaid, en in Terneuzen werd de truc nog eens toegepast. Bij deze gelegenheid bleef K. in de auto zitten, terwijl H. een jongen benaderde die met zijn meisje stond te praten. De buit bedroeg nu slechts ƒ15,-, maar, aldus de officier van justitie, dat is niet de verdien ste van H. want er zat gewoon niet meer in de portemonnee van de jongen. Intussen had het trio de laatste boot terug gemist, en tijdens het wachten op de eerste boot de volgende ochtend trapte H. ook nog een winkelruit in. H.'s raadsman mr. Olie be toogde dat zijn cliënt sterk on der invloed had gestaan van de veel oudere K. en het jon gere vriendje, van wie bekend was dat hij wel vaker een mes hanteerde wanneer hij zijn zin niet kreeg. Binnen deze groep had H. zich niet willen laten kennen, en dat was de reden waarom hij de tweede bero ving op zich had genomen. Een gevangenisstraf van twee maanden zou het einde betekenen van de baan van H. en mr. Olie pleitte dan ook voor een groter voorwaarde lijk deel van de straf, zodat die tijdens een vakantie zou kun nen worden uitgezeten. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak.

de Stem | 1987 | | pagina 19