E L OPNIEUW TERUG OP LANDELIJK NIVEAU Blessure velt Renato Ambrosini m/v Dnmmclsdir Öierbrmiuicfli Rollenstrijd Terneuzen GSC opmerkelijk sterk team Klaus/ Biesbroeck wint de regio-beker Schaats-marathon op Veerse Kreek fitters ergen op Zoom narkt Bonte Hert wint de HuZaVO- beker Co Jurry erelid van Animo ZATERDAG 31 JANUAR11987 T14 PAGINA SPORT 2 ante breda a KLOOSTERZANDE - De dames van de hand balvereniging Honte nisse, uitkomend in de eerste klas van de afde ling, hebben de promo tie naar de derde divisie landelijk binnen. Jonge ploeg De Bakker blijft bij Koewacht Trimloop Koewacht AXEL-VOETBALLER DOOR PECH ACHTERVOLGD GOESE DAMES OP FRAAIE DERDE PLAATS Instelling SPORT IN 'T KORT Winterspelen AMVJ Selectie oefent in Middelburg Eindstrijd hoofdklas libre rs van Breda roepen sollicitanten S87 te stichten openbare basis- Haagse Beemden (Muizenberg) lens prognoses uitgroeien tot iteur wordt, naast het bezit Iheden verwacht, dat hij/zij: actuele en organisatorische it is op democratische wijze ip welke wijze de totstand- school kan plaatsvinden; op de ontwikkelingen in het geven overeenkomstig de >aar onderwijs. rende onderwijsfunctie; et onderwijs aan 4-12-jarigen; 8t kinderen in achterstands bij- of nascholing. tieregelingen zijn van toepas- ctie is schaal 10 van het BBRA ginsel in tijdelijke dienst, zo ek kan deel uitmaken van de i van de gemeente het aantal iogere functies te verhogen n aan de gestelde eisen, solliciteren. worden ingewonnen bij de atie van de dienst Welzijn opgave van referenties, hten aan de directeur van astraat 28, Postbus 90156, TI87. ding, een technisch installatie- Jederland. Zeer succesvol en kern uitvoering en onderhoud, dit een bedrijf van uitgesproken eed in alles wat met pijpleiding- sn openbare toepassingen, inderhoud. nele vakmensen voor hoogwaardig aarden, zoals b.v. een winst- Jing. richten aan de afdeling 4600 AD Bergen op Zoom, itatieformulier, op werkdagen (01666) 35 07 of (076) 41 43 37. Knap resultaat Hontenisse Ie oorzaak Functie is EAOof •tikelen- ensector ■e en /an de oeken, tie aan i. Dommelsche Bierbrouwerij Brouwerijplein 84 5551 AE Dommelen Postbus 128 5550 AC Dommelen Telefoon 04902-87911 Door dit resultaat lijkt Hontenisse wel het Volen- dam van de handbalsport te worden. Na een jaar verblijf op lan delijk niveau volgde direct de gradatie naar de afdeling om dan binnen een jaar weer te promoveren naar de lande lijke derde divisie. Door deze resultaten blijkt Hontenisse te sterk te zijn voor de eerste klas, maar net te zwak voor de derde divisie. Een mening die niet hele- mael gedeeld wordt door het duo Rita van Heese en Nicole de Kort: „Wij denken niet dat we klasse tekort komen voor de derde divisie wat onze ca paciteiten betreft, maar an dere oorzaken geven de door slag. We kunnen niet optimaal trainen. Zeker niet uit onwil van de dames, maar door stu die en werk missen we regel matig vier of vijf speelsters. Vooral de doordeweekse trai ningsdag is voor een aantal dames moeilijk. Op de vrijda gen zijn we meestal volledig om te trainen, zodat we dan ook daadwerkelijk aan syste men kunnen werken. Dit is te beperkt om op derde divisie niveau te gaan spelen. De sa menhang ontbreekt dan te veel. Er wordt echter wel goed getraind, maar te weinig door de gehele groep door omstan digheden die je kunt rang schikken onder overmacht. Op eerste klas-niveau wordt dat niet afgestraft en dan blijkt dat we wel degelijk capaciteiten hebben, maar voor derde divisie-niveau zijn we nog niet tactisch en tech nisch genoeg op elkaar inge steld en dat wordt onherroe pelijk afgestraft. Jammer is ook dat de huidige eerste klas Hontenisse-speelster Nicole van Heese: derde divisie landelijk spelen." .We hebben het te gemakkelijk in de eerste klas. Dat breekt dan weer op als we in de - FOTOWIM KOOYMAN. te zwak is. De Brabantse eer ste klas is veel sterker. Wij hebben dit seizoen alleen maar echte tegenstand gekregen van HVSV 2 en Orion. De ove rige ploegen zijn veel te zwak. Kijk, uitslagen van 33-1 mo gen toch niet voorkomen. Je werkt dus praktisch een heel seizoen zonder echte weer stand en dan sluipt er toch een verslapping in de groep. Het gaat te gemakkelijk. Dat breekt dan weer op op derde divisie-niveau, want dan moet je wel elke minuut voluit gaan en mag je net verslappen, want dan verlies je zeker. We hebben een jonge ploeg die nog kan verbeteren. Het beste zou zijn voor onze ploeg als we er volgend jaar inblij- ven, want dan kunnen vooral de jongeren zich nog verder ontwikkelen. Dan ligt er zeker een behoorlijke basis om op derde divisie-niveau te blijven en niet direct weer terug te vallen. Belangrijk zal ook zijn dat Cor Mol blijft als trainer, maar ook als coach. Hij is zon der meer goed bezig, maar moet zijn aandacht op twee fronten richten, omdat hij ook de heren van GSC traint en coacht. Nu spelen we wel eens zonder coach, omdat Cor bij de heren van GSC moet zijn. Op eerste klas-niveau kan dat nog wel eens, maar volgend seizoen kan dat niet. Je moet iemand op de bank hebben die in kan grijpen als dat nodig is. We zullen volgend seizoen met praktisch hetzelfde team doorgaan. Mogelijke aanvul ling vanuit de jeugd komt er van Ineke de Koek, Angelique de Bakker en Veronique van Poorten. Zij zijn waarschijn lijk nog iets te jong voor de overstap naar de derde divisie, maar het potentieel is er. We hebben een smalle selectie met nog een aantal onzekerheden voor volgend seizoen, maar het belangrijkste is wel dat ieder een weer op derde divisie-ni veau wil spelen en dat moet onze grootste drijfveer zijn. De strijdlust om er iets van te maken als ploeg zal een sterk wapen moeten zijn, samen met de nodige capaciteiten en dan kunnen we ons handhaven. Eens moet dat verblijf toch langer worden dan één sei zoen." Van onze sportmedewerker HULST - In een pittig duel tegen de formatie van Van Westen is het team van Bonte Hert er in geslaagd de HuZaVo-beker te bemachti gen. Met 4-1 werden de mannen uit Zaamslag ge klopt. D. Bij dit doelpunt bleef het tot de doelwisseling. In de tweede helft kwam Bonte Hert sterk terug. Conditio- neel had het meer inhoud en slaagde er in dit surplus aan kracht om te zetten in doel punten. Via Martin Fleur- baay kwam het op gelijke hoogte om daarna door rake knallen van Martin Vogel, Martin Voet en Van Rijs wijk uit te lopen naar 4-1- cijfers. Ruimschoots vol doende om coach John Du- carmon de beker in ont vangst te laten nemen. De finalewedstrijd stond onder de arbitrale leiding van Loek Saman. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In café Neutraal in Terneuzen wordt donderdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 fe bruari de derde rollendriedaagse gehouden. In totaal hebben twaalf ploegen ingeschreven en daarover is de organisatie dik tevreden. Alle deelnemende ploegen kunnen na afloop een leuke prijs in ontvangst nemen. Zaterdag avond is er om negen uur een wedstrijd voor de sponsors. Vrijdagavond wordt de kampioen van de toerclub Neutraal gehuldigd. Dat is Harry de Bree geworden. Hij legde de meeste kilometers af. Elke avond beginnen de wedstrijden om half acht. De onderdelen die op het programma staan zijn de sprint, afvalkoers en een koppel- koers. De deelnemende ploegen aan de roliendrie daagse zijn: café Bierwinkeltje: Karei Meer- tens-Karel Tendijk; café Bee: Adrie de Regt- Leo Maas; café De Groote Slok: Patrick van Hulle en Danny Soethaert; Van Darame: Renè Heyboer en Edwin Heyboer; café Neutraal: Pe ter Pijpelink en Alex Schipper; Vluggen BV: Henk Dees en Rudie Buzeyn; Dallinga: Pieter Harms en Rudie de Bakker; Jas de Caluwé: Mark Dieleman en Marnix van Laere; café Wilhelm: Kurt van Overmeeren en Ruben van Overmeeren; Jan de Pooter Zaamslag: Carlos Boerman en Mark van Overbeeke; TC Willem Beukelszoon: Edwin van Immerseel en Harry de Bree; café De Griete-Verhulst: Cor Eckhardt en een nog aan te wijzen renner. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Trainer George de Bakker blijft ook volgend seizoen bij Koewacht. Dan begint de trainer uit Hulst aan zijn achtste seizoen bij de mannen uit het vlassers dorp, een duidelijk be wijs dat de verstandhou ding tussen de trainer, bestuur en spelers bij zonder goed is. Rudie Rietjens blijft tweede trainer. KOEWACHT - De voetbalver eniging Koewacht houdt 7 fe bruari een trimloop in samen werking met SV Aloy uit Graauw. De trimmers kunnen op die dag kiezen uit de af standen 2, 5, 8 en 12 kilometer. Het startsein wordt om 15.00 uur gegeven bij het sportcom plex, waar men vanaf 14.00 uur in kan schrijven. Door Peter Snelders AXEL - „Dit seizoen kan ik wel vergeten. Ik hoopte op de tweede competitiehelft, maar dat is nu ook verke ken," zegt Renato Ambrosi- ni, de 23-jarige rechter-mid- denvelder van Axel. Daar mee doelt hij op het blessu releed dat hem dit seizoen treft. Even terug in de tijd. Be gin mei van vorig jaar speelde Axel de laatste com petitiewedstrijd uit tegen Noormannen. Axel had bij aanvang nog minieme titel- kansen, maar wist tijdens het duel al dat STEEN kam pioen werd. Er moesten geen extreme inspanningen meer geleverd worden. Het uit vallen van Renato Ambro- sini was daar ook niet het gevolg van. Heel onschuldig: „Ik sprong op en kwam ver keerd terecht. Het was di rect goed raak. Een dikke knie en ik kon stoppen. Toch ging het enkele weken later weer wel. Vooral met het oog op de wedstrijd tegen Ajax - wie wil dat niet mee maken - begon ik weer te trainen en toen was het goed mis. Tijdens de eerste trai ning maakte ik een misstap en het zaakje (mediale band, red.) scheurde af. Korte tijd later werd ik door dokter Corbey in Sluiskil geope reerd." Het herstel verliep voor spoedig. De looptraining werd hervat en daarna de wekelijkse voetbaltrainin gen. Hij leek op de weg te rug. „Het ging goed, ik had weinig last. Een beetje ge voelig en wat stijf, maar dat is normaal met zo'n blessu re. Tijdens deze winterstop speelde ik voor het eerst weer mee in wedstrijdver band. Met het tweede in het Renato Ambrosini, de pechvolle Axel-voetballer, die dit seizoen met een hardnekkige blessure sukkelt. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER. bekerduel tegen Vogel waarde 3. Ook dat leek goed te gaan. Dus je gaat steeds vrijer spelen, wat meer ris- dico nemen. Na een goed half uur kreeg ik een duwtje en prompt verdraaide mijn knie weer. Op dat moment wist ik niet hoe ik het had. 'Maanden revalidatie en training voor niets geweest?' Dat schiet door je heen. Je hoopt dan alleen maar dat het meevalt, al is het na tuurlijk altijd een teleur stelling. Het valt in zover mee, dat er nu geen ingreep verricht moet worden. Fy siotherapie moet nu naar herstel leiden." Al vanaf de prille jeugd verdedigt hij de kleuren van Axel. Is, evenals de meeste spelers van de huidige oran je-witte formatie, honkvast en zou aan zijn zesde seizoen in de hoofdmacht beginnen. Een bijzonder hoopvol sei zoen, gezien de huidige com petitiestand. „Als we nu geen kampioen worden, worden we het nooit meer. Theoretisch staan we twee punten los en het draait lek ker. Ik sta me dan ook regel matig te verbijten als ik ze zondags bezig zie. Een voor deel is ook dat we een bij zonder brede basis hebben. Aan die conclusie ontkom je niet als je ziet dat het weg vallen van verschillende spelers door blessures, zoals Jan van de Broeke, Cees Sa- man, mijn persoontje en Alexander de Visser door ziekte, goed opgevangen wordt. In het huidige succes heb ik weinig inbreng. Het hele seizen 1986-1987 is naar de knoppen. Toch mag ik, met uitzondering van nu, qua blessures niet klagen, want nog nooit eerder was ik langdurig geblesseerd. Nu lijkt het echter wel of ik dat geluk dubbel en dwars moet betalen. Het is een enorme domper, maar ik probeer optimist te blijven. Het zal toch wel eens over gaan? Binnenkort begin ik weer met looptraining," klinkt het toch weer optimistisch. "Mo gelijk dat ik het slot van de competitie nog mee kan ma ken. De laatste wedstrijd misschien, als ze al kam pioen zijn." Van onze handbalmedewerker GOES - De dames van GSC doen het weer goed w de tweede divisie van de handbalcompetitie. z"j hebben zich weer in de top gewerkt. Vlak achter Hermes en koploper VELO nemen de dames van trainer John Janssen een derde Plaats in. Toch een opmerkelijk resultaat, om dat de Goese ploeg aan het begin van dit sei zoen vijf speelsters zag wegvallen uit de selec tie. Anke de Bakker, Cora Jacobs, José Rouwet- te, Claudia van Dalen en Ine van Uden keerden °m verschillende redenen niet meer terug. Daar stond de komst van Inge Janssen, Carolien Sie- teveld, Heieen Roelofs en Monique Nieuwkerk tegenover. Al met al een aderlating. Voor het begin van de competitie werd dan geen rekening gehouden met een topklasse- jm§. John Janssen: „We hebben vorig seizoen sng in de race gezeten voor het kampioenschap "Jet een goed uitgebalanceerde ploeg en nu oioesten we toch enkele kernspeelsters vervan gen. We gingen dan ook uit van een klassering in de middenmoot. Het ontwikkelt zich echter vlotter dan ik had durven hopen. Ik heb de zelfde systemen aangehouden als vorig jaar, omdat Heieen Roelofs, afkomstig uit het tweede en Monique Nieuwkerk als jeugdspeelster al bekend waren met de aanpak en speelwijze, zo dat ik het niet nodig vond om voor twee totaal nieuwe speelsters de zaak drastisch te gaan veranderen. Door de uitstekende instelling van alle dames verliep de aanpassing vlot. Momenteel durf ik te stellen dat we naar onze mogelijkheden pres teren en dan blijkt toch wel dat we kwalitatief goed voor de dag komen. Toch moet ik ook eer lijk stellen dat de top van de tweede divisie vo rig seizoen sterker was dan nu. We hebben na tuurlijk de nodige kwaliteit ingeleverd, maar door een goede trainingsinzet en een uitste kende wedstrijdmentaliteit compenseren we veel. Momenteel hebben we zelfs minder ver- liespunten dan vorig seizoen in dezelfde fase. Een voordeel is ook wel dat we nu onbevangen spelen. De drang om kampioen te worden is niet zo groot. We spelen natuurlijk om zo hoog mogelijk te eindigen, maar met het huidige speelsterspo- tentieel zouden we tekort komen op eerste divi sie-niveau. Een derde of vierde plaats zou al een uitstekend resultaat zijn. We hebben kans op de tweede plaats en zelfs de eerste stek is nog binnen bereik, maar VELO maakt als kolo- per toch wel een sterke indruk. Nummer twee Hermes is te pakken, dus we zullen wel werken naar die plaats toe en wie weet nog meer, maar dat is geen must. Door de goede resultaten is er in Goes ook meer belangstelling gekomen voor de handbalsport. Als we thuis spelen zijn er ge regeld tussen de twee- en driehonderd toe schouwers en dat is natuurlijk ook een stimu lans voor de dames. Ik durf nu al te zeggen dat we een geslaagd seizoen spelen, waarin we veel beter voor de dag komen dan we vooraf hadden durven ho pen en dat is zonder meer een verdienste van het collectief," aldus de succesvolle trainer- coach John Janssen, die nu al voor zijn achtste seizoen met GSC bezig is. Het is niet uitgesloten dat hij ook volgend seizoen de scepter zal zwaaien over de GSC-damesselectie, want bei den zijn nog niet op elkaar uitgekeken, gezien de successen. Van onze sportmedewerker HULST - De finale van de strijd om de regionale zaalvoetbalbe ker voor damesteams is door de formatie van Klaus/Biesbroeck gewonnen. In de Hulsterse sporthal Den Dullaert gaf die ploeg mede-finalist AZWZ uit Terneuzen geen schijn van kans. De equipe van coach Jo van de Voorde zegevierde met 8-1. Het grootste aantal doel punten viel na de doelwisse ling. Voor de pauze slaagde AZWZ er zelfs in om 0-1 op het scorebord te krijgen. Maakster van die treffer was Mariska Bosten. Imke Mortier en Christian Lauwers bepaalden de ruststand op 2-1. In de tweede helft kwamen de zus jes Christan en Caroline Lau wers pas goed op dreef en scoorden achtereenvolgens 3-1 en 4-1. Imke Mortier liet 5-1 noteren en door twee rake knallen van Christian Lau wers werd het 7-1. Caroline Lauwers bepaalde tenslotte de eindstand op 8-1. Door deze eindstrijd - onder leiding van George Leen- knecht - te winnen, gaat de Hulsterse formatie door naar de landelijke bekerstrijd. Wanneer men daarvoor aan moet treden en tegen wie is nog niet bekend. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Uit handen van voorzitter Cees Roos ont ving Co Jurry de oorkonde be horende bij het ere-lidmaat- schap van de Terneuzense ten nisclub Animo. Tijdens de deze week gehouden algemene ledenvergadering van de Ter neuzense tennisvereniging wees de voorzitter op het feit, dat de vereniging dit jaar het 70-jarig bestaan op feestelijke wijze zal herdenken en dat daarbij de uitreiking van de oorkonde een passende aanzet hiertoe zal zijn. Co Jurry, drager van het 'bondsonderscheidingsteken' en zo'n tien jaar voorzitter van de Terneuzense vereniging ge weest, heeft zich niet alleen voor de tennissport in Terneu zen sterk gemaakt, maar was ook op districtsniveau actief als zodanig. Wat de overige festiviteiten zullen zijn, daar over liet voorzitter Roos zich vooralsnog niet uit. Het feest comité is druk bezig een pro gramma in elkaar te zetten. BERCHTESGADEN zal zich kandidaat stellen voor de or ganisatie van de Olympische Winterspelen van 1994. Dat heeft het gemeentebestuur van de Westduitse stad giste ren besloten. DL AMVJ heeft zich woens dag geplaatst voor de finale van de strijd om de Neder landse volleybalbeker (heren). Tegenstander is de winnaar van het duel Martinus - VCG. AMVJ won in de halve eind strijd met 3-0 (15,4,15-8, 15-13) van Zevenhuizen. Van onze sportredactie MIDDELBURG - De geselec teerde zaalvoetbalspelers van de KNVB afdeling Zeeland spelen woensdag 11 februari een oefenduel in de Middel burgse sporthal aan de Naus- saulaan. Het duel begint om 21.00 uur. In team Oranje spelen: John van Elburg, Peter Groenewe- gen, Rein Telussa, Marcel de Nijs, Romeo van Aerde en John Tahapary. Team Blauw is samengesteld uit de vol gende spelers: Eddy Geijs, Henk Willemse, Kees Putter, Albert Slinger, Harro Haze laar en Frans Albert Vogel. Van onze biljartmedewerker MIDDELBURG - De biljart vereniging 't Raedthuys uit Middelburg houdt vrijdag 30 en zaterdag 31 januari en zon dag 1 februari het kampioen schap hoofdklas libre van het district Walcheren en De Be- velanden. Plaats van handelen die dagen is café 't Raedthuys te Middelburg. Tijdens de voorwedstrijden van deze klas kwamen elf spe lers in actie, van wie er twee promoveerden, één degra deerde en één half degradeer de. Daardoor kwam het aantal finalisten op zeven en om de groep te completeren werd Si mon Nanuruw van de organi serende vereniging er op uit nodiging aan toegevoegd. De finalisten zijn: 1. Piet Raas, LBV Lewedorp, moyenne 10.78; 2. Willem San- dee, HBC Heinkenszand, 9.82; 3. Jan Westdorp, ALM Goes, 9.67; 4. Rinus Hoondert, DOS Overzande, 9.44; 5. Louw Westdorp, DOS Ovezande, 8.86; 6. Sjaak Walhout, ALM GOES, 8.54; 7. Rob Tupanwel, VEG/ABV Oost-Souburg 7.20; 8. Simon Nanuruw, 't Raed thuys Middelburg, 6.16. Van onze sportredactie VEERE De IJsclub Veere houdt vandaag, zaterdag, in samenwerking met IJsclub De Poel een schaats-marathon over 1 uur en een ronde (van drie kilometer) op de Kreek bij Veere. Aan de marathon zul len alle kopstukken uit Zee land deelnemen. Het startschot zal vanmid dag om vier uur vallen. Tot drie uur bestaat de mogelijk heid tot inschrijven in de Wa- terherberg bij jachthaven Oostwatering in Veere. Inlich tingen zijn te verkrijgen via telefoonnummer 01180-37867.

de Stem | 1987 | | pagina 15