Bezuinigen door op doelstellingen bezinning beter is ilst ban deding kliniek Parkeerdek Schependijk voorlopig van de baan EDDINGSPLANTERNEUZENS MUSEUMBESTUUR: O ecretarie el te laat Kanaalzone krijgt regio-stichting voor basiseducatie Brug naar toekomst meer dan 'n symbool Sas huldigt Marion van Dorssen VEKABO bijeen PAGINA ZEELAND RIJDAG 30 JANUAR11987 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 POLS HOUDEN m RAAD TERNEUZEN EENS MET MOTIE PVDA Walsoorden Studiedag voor jonge boeren TERNEUZEN - Het Terneuzens museumbe stuur biedt het college van B en W een red dingsplan aan. EN B. MARTENS: 'Leidraad' Geen verzet markten Geldstromen CDA IN VERKIEZINGSPROGRAMMA: Jaarvergadering WZA te Zuidzande BURGEMEESTER OCKELOEN IN NIEUWJAARSREDE: Kanaalzone Sluiskil Philippine UIT HET ZAKENLEVEN Foxy Fashion naar Terneuzen Van een onzer verslaggevers 30 ERNEUZEN - De mogelijk- id van een parkeerdek op de hependijk in Xerneuzen is irlopig van de baan. rslaggevers r gemeenteraad bestaat iekenhuisgroep Zeeuwse e pogingen worden ged: ;e polikliniek nu alweer het hele poliklinische ged< blijft". A. Houben (WD) vond begin van de brief aan weinig geslaagd. Daarin ginnen B en W him genoei uit te spreken over het feit toch best met heel wat wei is rekening gehouden, mensen hebben ons voor voldongen feit gesteld en meen dat we niet al te vriei delijk moeten zijn tegen mensen die er alleen maar uit zijn om van de poliklini weer zoveel mogelijk functi naar Terneuzen te krijgen. moeten ons strikt zakelijk stellen". Wethouder Weemaes hie de raad echter voor dat de meente zich toch niet al te s moet opstellen. „We moei een open overleg met de pr< vincie hebben om zoveel mi gelijk te kunnen binnenh len". B en W zegden overigen toe de aanhef van de brief eens te bekijken. Wethoude Weemaes kon gisteren ook no meedelen dat begin volgenagoES maand de Rijksuniversite iouw van Utrecht begint met ee haalbaarheidsonderzoek na een medisch centrum in Huls Volgens Weemaes moeten nu snel spijkers met koppe worden geslagen. „Over tw jaar gaat het ziekenhuis die en dan moet wel alles gerege zijn". De raad wil de aanleg van en parkeerdek in eigen hand ouden en B en W nog niet de anden vrijgeven een par ieerdek aan te leggen. Alle facties ondertekenden een i jotie van de PvdA die om j fehrappen van het dek uit het (ieuw bestemmingsplan roeg. De raad wilde een toe- omstig parkeerdek niet uit- uiten, maar vond dat aanleg oingrijpend is, dat zij zelf wil slissen wanneer inpassing an in het plan gewenst is. Wethouder van openbare werken W. Gosselaar (WD) kreeg de complimenten van burgemeester C. Ockeloen voor zijn eerste betoog waarin hij zei dat B en W 'alleen de planologische mogelijkheid willen openhouden voor als er noodzaak tot aanleg is'. „Als er ooit een voorstel komt van het college, wordt de raad toch di rect betrokken bij de zaak", sprak hij. De raad hield toch voet bij stuk en wenste een zo groot mogelijke flexibiliteit. CDA-fractievoorzitter P.C. Hamelinck: „Het gaat ons te ver om het nu al vast te leg gen". Gosselaar gaf tenslotte toe en pastte het voorstel aan de wensen van de raad aan. Wel zei hij nog: „Ik heb de in druk dat de raad zegt: leuk ge daan wethouder, u hebt de eerste prijs, maar de beker houden we zelf". Op voorstel van A. van Himme (Links Perspectief) besloot de raad tot een grotere openbaarheid bij beroepspro cedures rondom de wet Inko mensvoorziening Oudere Ar beidsongeschikte Werknemers (IOAW). De Terneuzense raad kende tevens een subsidie van 8500 toe aan het Alfabetiserings project Kanaalzone. De PvdA wilde dat B en W alsnog zou den voldoen aan een subsidie verzoek van 1230 van de werkgroep '8 maart', voor een themadag over feministische theologie. B en W gaven gezien het beschikbare geld, priori teit aan de alfabetiseringscur sus. De PvdA wilde geld vrij maken door een deel van deze cursus, namelijk kleding ma ken, uit de pot voor activitei ten van minderheden te beta len. B en W gingen echter niet akkoord, en de PvdA motie werd slechts gesteund door de PvdA, D66 en LPT, en kreeg ook wethouder W. van Walra ven aan haar kant. Maak van museum een üi voorlichtingscentrum Ouderenkaarting VannuiJ dag (vrijdag) wordt bij Ru< en Sonja in de Noordstraat e ouderenkaarting gehoudei Aanvang 13.30 uur. Van een onzer verslaggevers - De Zuidelijke Land- Maatschappij (ZLM) houdt vrijdag 13 februari een iludiedag voor jonge boeren tn boerinnen in de Prins van Oranje te Goes. Speciaal voor iiegenen die binnen afzien bare tijd zelf boer of boerin willen worden, of op de een of tndere wijze werkzaam zijn la het agrarisch bedrijf. Ook ie mensen die al wat langer hun brood verdienen in de land- en tuinbouw zijn wel kom. Aan de orde komen onder werpen als de eigen bedrijfssi tuatie, het eigen ondernemer schap, de ontwikkelingen in de landbouwsector, en de ont wikkelingen van het onderne merschap. Verder wordt ook aandacht besteed aan de kwa- liteit van de produkten, de kostenbewaking op het eigen bedrijf, samenwerking met en tussen anderen. De milieupro blematiek komt ook aan de or- niet alleen op korte maar ook op lange termijn. Tussen 9.30 en 10.00 uur is de ontvangst met koffie. Daarna opent algemeen voorzitter H. de studiedag. Vervolgens houdt dr. L. Za- thariasse, adjunct-directeur van het Landbouw Econo misch Instituut een inleiding met als thema: 'Hoe als onder nemer inspelen op de ontwik kelingen'. Daarna spreekt J. Markusse over het thema 'Wat kunnen we er zelf aan doen' en vervolgens komen enkele jonge ondernemers aan het woord. Na de lunchpauze wordt in 'Jiseussiegroepen gesproken over geformuleerde stellingen. Daarna is er nog een geza menlijke discussie-ronde en ie sluiting vindt plaats rond 16.00 uur. Van een onzer verslaggevers Meest in het oog springend is de suggestie om van het museum een voorlichtings- en informatiecentrum te maken. >r de aanpassing en verbet an de verschillende ambt! jaar geleden al moeten lij lijk hard aan gewerkt. Er geld gespaard, een monume: taal pand aangekocht. Hela is dat geld naar het grondtx drijf gegaan. We moeten oo delen op de feiten van nu a die zijn dat we de eerste vj jaar niet aan een nieuwe hui Maas vesting toekomen". Martens bleef erbij het nii 'onethisch' te vinden een bli achterom te werpen, meest a-politieke inwoner val Hulst is ervan overtuigd di het pand Seydlitz een gewe dige miskoop is gei Overigens juichten alle frai ties de reorganisatie van ambtelijke diensten luid to Iedereen bleek ervan ovei tuigd dat dit gezien de ott standigheden de best mogi lijke oplossing is. „Het zit dik in dat er in de toekom nog wel geschikte gebouw zullen vrijkomen in de bir nenstad", meende A. Brugg' man (eigen lijst), „we kunne nu nostig de kat uit de boo ^ONDERHANDELINGEN IN VOLLE GANG In dit centrum zouden WV, de afdeling Voorlichting van de gemeente en het museum zelf kunnen worden gebun deld. Het plan is een integrale overname van de 'Notitie be treffende het Terneuzens Mu seum' door provinciaal mu- seumconsulente M. Kruger. Deze notitie moet volgens bestuursvoorzitter J. de Zeeuw 'een leidraad' gaan vormen. „Nu de ruimte voor invulling van ons oorspronke lijke plan ontbreekt, hebben we gekozen voor het op een na beste", aldus De Zeeuw. Zoals eerder gemeld dreigt het museum te verdwijnen als de gemeente geen subsidie meer geeft voor 1987. Dit gege ven vormde woensdagavond de hoofdmoot van een spoed vergadering van het museum bestuur. De Zeeuw: „We hebben ons erover beraden en aangegeven dat het museum niet van plan is zich te verzetten tegen een meerderheid in de gemeente raad. Maar we zullen alles in het werk stellen om tot formu lering van een nieuw beleid te komen." De Zeeuw vindt dat de ge meente niet zonder meer de subsidie kan stopzetten zonder verdere uitwerking: „Er zijn een aantal zaken waar je als gemeente mede-verantwoor- KAPELLE, 29 januari - Orange Pippin kl. 1 55-60 31, - 37-49, 65-70 55-85, 70-75 101-125, 80 104-128, 80-85 87-112, kl. 2 60- 31-35, 65-70 48-63, 70-75 70-104," 80 77-104, 80-85 88-100. Winston» 1 60-70 28-32, 70-80 52-54, 80-M* Gloster kl. 1 60-70 40, 70-80 64-' 80-90 71-75. Zoete Ermgaard 55-60 36,60-65 55,65-70 87-100, 138-150, 75-80 139-155, 80-85122-» Golden Delicious kl. 1 60-70 70-80 53-69, 80-90 70-95, kl. 2 60;' 30-35, 70-80 40-53, 80-90 60. G£ï reinette kl. 1 65-70 31, 70-75 75-85 57, kL 2 75-85 42-62. R^Jja koop kl. 1 65-70 30-31, 70-75 40-w 75-85 68-93, 85-95 80, kl. 2 75-8» 85-95 78. Karmijn de SonnavlOe 1 70-80 56-57, kl. 2 60-70 30,70-W 45, 80-90 45. Jonagold kl. 1 60-» 65-70 32-77, 70-80 40-138, 80-®.,, 119,85-90 53-105,90 59-75. kl. 2 31, 70-80 62, 80-85 63, 85-90 Appelen industrie wit 26.60. fernce kl. 2 45-55 37,55-65 42-91 75 77-110. Gieser Wildeman W-i?» 50 64-71, 50-55 136-147, 250,60-70 242-267. Saint RemCi, «n. Daarna kan dan een stich- 60-70 103-107, 70-80 103-1107, hng VOor heel Zeeuwsch- Vlaanderen ontstaan. De stichting zal de komende aanden starten met de plan- S-Op 1 augustus kan dan net de basiseducatie worden "egonnen. Aanvankelijk was het de ng dat de basiseducatie v, Ikiuari zou ingaan. Dit eek echter niet haalbaar. In 1«„ gemeentebegroting voor van^^evenwel bedrag an 24.000 gulden geraamd. 55-60 212; irti 1(12 96, kl. 2 50-60 48-60, 60-70 10|;4 70-80 98-100. Doyenne du kl. 2 60-65 72-79, 65-70 51-116.'Tm 90-163, 75-80 98-150, 70-85 85-95 104-112. Voorverkoop CWjj rence kl. 1 55-65 125-126, 65-» kl. 2 45-55 29-49, 55-65 67, 65-;^ Verpakt fruit: Jonagold kl. 77. AMSTERDAM, 29 januari -1 appeltermijnmarkt: In t 50mm werden 213 contracten handelei voor levering npfO. een prijs van ƒ37,50 tot f36W 100 kg en 88 contracten lev mei tegen ƒ38,80 tot f37.W stemming was goed prijshoua" Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Binnen enkele weken zal er een Stichting Basiseducatie Kanaalzone worden opge- ncht. De onderhandelingen hierover zijn momenteel volle gang. Dit deelde de wethouder van welzijnszaken van de ge beente Sas van Gent, L. Mar- tiuinie, gisteravond tijdens de raadsvergadering mee. Voorlopig zullen alleen de gemeenten uit de kanaalzone aan de stichting deelnemen. "et is de bedoeling dat er één centrale plaats voor basisedu catie wordt gevonden. Marquinie zei te verwach ten dat ook de andere gemeen ten uit Oost- en West 'eeuwsch-Vlaanderen zich zo puw mogelijk zullen aanslui- Dit geld was bezuinigd bij het sociaal-cultureel werk. Nu de basiseducatie pas in augus tus ingaat, vond het college van B en W het redelijk dat het niet gebruikte geld over de eerste zeven maanden - ruim 14.000 gulden - ten goede zou komen aan de Stichting voor Sociaal Kultureel Werk (SKW). De raad stemde hier mee in. Een meevaller dus voor het SKW, dat zoals bekend dit jaar 110.000 gulden minder subsidie krijgt. De begrotings wijziging (van 300.000 naar 190.000) in verband daarmee, werd gisteravond met alge mene stemmen aangenomen. In een toelichting bij haar voorstel stelde het college dat het SKW in staat moet worden geacht met dit budget te kun nen functioneren. Raadslid R. Bruggeman (CDA) vroeg waarop die mening was geba seerd. Wethouder Marquinie zei dit te baseren op het - tweede - gesprek tussen col lege en SKW dat binnenkort plaatsvindt. delijk voor bent. Zo is het nog onduidelijk wat er met de 'bloedgroepen', zoals de ver eniging Oud Terneuzen, ge beurt. Om de oorspronkelijke plannen van het bestuur te realiseren is 25.000 gulden no dig. „Zo'n bedrag zien we ons ook door sponsoring nog niet direkt bij elkaar krijgen", al dus De Zeeuw. Met museumconsulent® Kruger is het bestuur het er over eens, dat het museum eigenlijk te weinig materiaal beschikbaar heeft om het pre dikaat museum te kunnen dragen. De bundeling die men nu voorstaat betekent volgens De Zeeuw dat geldstromen die nu langs elkaar heen lopen, ef ficiënter worden gebruikt. In het reddingsplan wordt voorgesteld een vaste presen tatie over Terneuzen op de bo venverdieping te herbergen. Deze zou een overzicht moeten vormen vanaf de negentiende eeuw tot en met recente ont wikkelingen, met als rode draad: Terneuzen, Derde ha ven van Nederland. De benedenverdieping kan dan worden gebruikt voor het houden van wisseltentoonstel lingen. Met het oog daarop wordt instelling van een be- heerscommisie voorgesteld. Daarin zouden naast mu seumbestuur ook bedrijfsle ven en gemeente zitting kun nen hebben. Vanmiddag en ook morgen, zaterdag, houden Terneuzense kunstenaars een actie in het museum tegen de dreigende sluiting. Het bestuur en de ge meente gaan maandag 2 fe bruari met elkaar in gesprek. Van een onzer verslaggevers GOES - De 'brug naar de toekomst', het thema waarme het Zeeuwse CDA de verkiezingsstrijd om de statenzetels ingaat, is meer dan een symbolisch be grip. „We hopen dat in de ko mende zittingsperiode wordt bereikt dat alle delen van Zee land met elkaar verbonden kunnen worden," zei voorzit ter G. van den Heuvel van het CDA-Zeeland gisteren bij de presentatie van lijstaanvoer ders en programma in Goes. Hij doelde daarme nadrukke lijk op de bouw van een Wes- terschelde Oeververbinding (WOV). Als ander thema noemde hij onder meer de 'zorgzame sa menleving': „Niet tussen iedere dienst moet een gulden liggen." Lijsttrekker R. Barbé legde de nadruk op het herstel van de werkgelegenheid in Zeeland, waarbij de relatie tussen onderwijs en arbeid volgens hem zeer belangrijk zal zijn. Het CDA zal dan ook stre ven naar vestiging van een 'kenniscentrum' aan de toe komstige Hogeschool Zeeland. Ook de infrastructuur - aan leg van wegen en dergelijke - achtte hij van groot belang, evenals de ontwikkeling van de recreatieve sector. In de planning van allerlei voorzieningen, bijvoorbeeld voor bejaarden, wilde hij de speciale geaardheid van Zee land (kleinschalig) terugzien, evenals de levensbeschouwe lijke identiteit. Het CDA zal zich sterk maken voor het handhaven van voorzieningen in de kleine kernen, zoals 'de laatste school'. Op het vlak van de kern energie neemt de partij een af wachtende houding aan: Zo lang de regering niet anders beslist, en de veiligheid is ge garandeerd, mag Borssele doordraaien. Over uitbreiding moet Zeeland heel terughou dend pas weer praten nadat Den Haag dat heeft gedaan. Loco-burgemeester Platschorre huldigt de succesvolle Sasse judoka Van onze correspondent ZUIDZANDE - De West Zeeuwsch Vlaamse Autoclub (WZA) houdt morgen, zater dag, in hotel De Zwaan te Zuidzande haar jaarlijkse le denvergadering, aanvang 20 uur. Na de gebruikelijke jaar verslagen van secretaris en penningmeester en een be stuursverkiezing waarbij de drie periodiek aftredenden zich herkiesbaar stellen, volgt na de pauze de huldiging van de clubkampioenen 1986. Ver der de vaststelling van de rit- tenkalender 1987 met aanwij zing van de ritten die mee gaan tellen voor het clubkam pioenschap 1987. Na afloop van de vergadering is er de tradi tionele bingo-wedstrijd. C ADZ AND - Woensdag 4 fe bruari is er een algemene le denvergadering van de Ver eniging Kamperen bij de Boer Zeeuwsch-Vlaanderen in Cadzand. Tijdens die vergadering houdt T. Maenhout, pr-mede- werkster van de Stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaan deren, een inleiding. Daarna komt gedeputeerde Maris- Koster spreken. De vergade ring wordt gehouden in café Du Commerce en begint om 19.30 uur. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - „Het is best wel leuk, en je weet dat het er bij hoort, maar eerlijk gezegt sta ik toch liever op de mat. Daar voel ik me meer ver- irouwd dan tijdens die offi ciële plechtplegingen", rea geert de Nederlandse kam pioene alle categorieën Marion van Dorssen, die gisteren door de gemeente Sas van Gent ge huldigd werd. Uit handen van loco-burge meester J. Platschorre mocht zij een oorkonde en bloemen in ontvangst nemen. Een huldi ging die gehouden werd op het gemeentehuis te Sas van Gent in het bijzijn van familieleden en trainer Staf de Moor. In de begeleidende woorden liet Platschorre duidelijk blijken trots te zijn op de prestaties van de judoka, maar be treurde het wel dat van de commentariëring van radio en TV tijdens haar prestatie- enige miskenning uitging. Het was de tweede huldi- - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER ging die zij, ter gelegenheid' van de eerder gememoreerde prestatie, moest ondergaan, want eerder gaf de sportschool Delta blijk van waardering. Net hersteld van een griep aanval komt ze morgen op nieuw in actie. Dan neemt ze deel aan de kampioenschap pen van Zuid-Nederland in Goirle. Vaneen onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu zense burgemeester C. Ocke loen vindt dat de overheid be ter kan bezuinigen door eerst te beslissen over de doelstel lingen van de politiek, dan door alleen op de uitgaven te letten. Dat zei hij gisteren in zijn nieuwjaarsrede voor de gemeenteraad. „Het is onmogelijk verant woord te bezuinigen, zonder een plan vooraf waarbij niet op de uitgaven, maar op de doelstellingen wordt bezui nigd", sprak hij. De overheid moet de doelstellingen zodanig veranderen, dat het gewenste peil van uitgaven wordt be reikt, luidt de kern van zijn boodschap. Volgens de burge meester onstaat er dan een •evenwichtiger samenleving met meer werkgelegenheid en meer bestaanszekerheid'. „Overigens, het gaat in onze gemeente niet slecht. Veel grote projecten zijn in uitvoe ring of in redelijke staat van voorbereiding. Hierbij denk ik aan het Java, het streekzie kenhuis en vele andere bouw- projecten die nu van de grond komen", vervolgde hij. In zijn toespraak haalde hij opnieuw een van zijn stok paardjes van stal: de noodzaak om het wegennet in Zeeuwsch-Vlaanderen te ver beteren. „Het aantal ongeluk ken met slachtoffers blijft on acceptabel hoog. Het is een on- verdragelijke gedachte dat zo veel ouders hun volwassen kinderen ten grave moeten dragen; daar kunnen en mo gen we niet in berusten", zei hij. Hij is gelukkig met de be lofte van minister van verkeer en waterstaat N. Smit-Kroes dat er binnen zijn ambtster mijn verbeteringen zullen ko men, maar wil de vinger na drukkelijk aan de pols houden. „Sommigen onder u zullen denken niets als oude koek ge hoord te hebben", zei hij aan het einde van zijn. toespraak. „Toch zullen zij en wellicht ook anderen willen nadenken en hun eigen mening wel of niet bijstellen. Overigens mag mij niet verweten worden dat ik geen andere dingen heb ge zegd dan u van mij gewend bent. De bakker bakt toch ook iedere dag hetzelfde brood omdat dat nodig is". Ockeloen waarschuwde te gen de volgens hem te ver ge groeide bescherming van het individu. „Op het eerste ge zicht natuurlijk prachtig, maar waar blijft de gemeen schap, die toch ook slechts uit individuen bestaat". Veel mensen verstaan onder demo cratie niet meer het respect voor besluiten van de meer derheid die met inachtneming van de minderheid zijn geno men, vindt hij. Het gevolg is dat 'democratie is verworden tot het recht van de sterkste, de brutaalste, de hardste schreeuwer'. „Het einde van deze ontwikkeling is nog lang niet in zicht, want de bezuini gingen die de regering moet doorvoeren, treffen juist de bescherming die de overheid aan alle burgers, ook de zwak keren, moet verschaffen", al dus de burgemeester. KLOOSTERZANDE - Op de kruising Marijkeplein-Bea- trixstraat te Kloosterzande verleende gistermiddag de be stuurster van een personen auto mevrouw M. S. uit Sint Jansteen geen voorrang aan haar plaatsgenote mevrouw I. R. die met haar voertuig van rechts naderde. Beide auto's werden aanzienlijk bescha digd. KOEWACHT - Gistermiddag werd de gevel van een vlak naast de rijweg staande schuur, eigendom van de land bouwer A. C.,aan de Hazela renstraat te Koewacht ver nield. Oorzaak was een in een slip geraakte vrachtauto van het transportbedrijf V. uit Terneuzen, die moest remmen van een lijndienstbus van ZWN en tegen de gevel botste. De bestuurder bleef ongedeerd en ook de schade aan zijn voertuig viel mee. ZAAMSLAG - Bij een gister morgen tussen 9 en 11 uur uit gevoerde snelheidscontrole op de Veerstraat te Zaamslag door de gemeentepolitie van Terneuzen werd elf keer een proces verbaal opgemaakt we gens overtreding van de maxi mum snelheid. In genoemd tijdstip passeerden 309 voer tuigen de radar controlepost en de hoogstgemeten snelheid bedroeg 71 km, terwijl maxi mum 50 is toegestaan. Burgerlijke stand - Geboren: Kim, dv M. Nieuwlaat en P. Verduin, Terneuzen; Cherin- da, dv J. Geene en M. van Leemput, Terneuzen; Sebas tian, zv J. van de Velde en W. de Blaeij, Terneuzen; Jack, zv W. Pijcke en M. Jacobs, Sas van Gent; Mel turn, dv M. De- mirors en D. Ozturk, Terneu zen; Adriaan, zv H. Zegers en C. de Pooter, Sluiskil; Tatjana, dv A. van Cauwenberge en B. Praet, Westdorpe; Pien, dv F. Stams en R. Sarkol, Terneu zen. Ondertrouw: Nicolaas Bouwman, 22, Terneuzen en J. Verboom, 18, Terneuzen; Nier- malkoemar Mahes, 25, Bergen op Zoom en Phoelgaitrie Kal- loe, 22, Terneuzen; Piet Du- rink, 22, Terneuzen en Maria Jansen, 21, Terneuzen; Jaco bus de Feijter, 25, Terneuzen en Bianca Reijers, 26, Terneu zen; Willem van Tatenhove, 25, Terneuzen en Cornelia Mi- chielsen, 21, Terneuzen. Getrouwd: Erwin de Vries, 24 en Ingrid Scherbeijn, 23 te Terneuzen; Silvio Overhand, 24 en Winanda van Waes, 21 te Terneuzen. Overleden: Haantje Bonüe- wel, 88, wed v J. Ollebek, Ter neuzen; Johannis Dieleman, 76, Zaamslag; Clara van der Hoofd, 83, ev J. Verplanke, Axel; Petrus Tak, 80, Sas van Gent; Trijntje de Boer, 76, wed v P.Geensen, Terneuzen; Pie- ter Vermeulen, 50, Hoek; Fra- ngois van Es, 77, Terneuzen. Vogelbeurs Vogelvereniging 'Sluiskilse Vogelvrienden' houdt zondag de maandelijkse vogelbeurs in café-restaurant Dallinga. De beurs, waarbij opkopers aanwezig zijn, duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Ereprijzen - Op de kampioen schappen van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers in Het Turfschip te Breda, be haalde Hans van der Linden, lid van de Sluiskilse Vogel vrienden, twee ereprijzen met zijn grasparkieten. Tevens had hij de beste grasparkiet in de klasse van minder voorko mende kleuren. Voetbal - De voetbalvereni ging Sluiskil houdt vanavond, vrijdag, een feestavond in café Atlanta. Het dansorkest De Turbo's verzorgt de muziek, aanvang 20.30 uur. Kaarting - De voetbalvereni ging Philippine houdt zater dag en zondageen kaarting in restaurant De Fijnproever. De opbrengst komt ten goede aan de jeugd. De kaarting begint beide dagen om 15.00 uur. TERNEUZEN - Het modebe- drijf Foxy Fashion opent een vestiging in de Terneuzense Noordstraat. Binnenkort start de verbou wing van het pand Noord straat 89, dat Foxy fashion heeft gekocht. Als de verbou wing naar wens verloopt, gaan de deuren van de zaak op 19 maart open. In de winkel gaan 5 of 6 mensen werken. Slechts de helft van het pand wordt een modezaak; de andere helft gaat het bedrijf verhuren. Foxy Fashion is een dochter onderneming van C en A.

de Stem | 1987 | | pagina 11