Goede start St.-Aloysius 19! TERNE UZEN-BEGELEIDERS DIELEMAN EN F AA UWE: 159 179 1225 249 85 379 125 268 548 15 appendoen Miranda de Jonge groot talent Racketcentrum pakt punten in Terneuzen de opzet var 3 kassa precies tikelen van zo'r tan omdat Aldi /inkel voor liel redenen om tikelen zijn nog orlijke prijsver edenkt dat Aid opste was! Aldi dus nog j goed wilt win- goedkoop, dan r om Aldi heen. OVERTUIGENDE ZEGE OP SHOT TERNEUZEN - Tinus Dieleman en Adrie 'aauwe, respectievelijk jeugdleider en voor atter van de schaakclub Terneuzen, zijn uiterst tevreden over de prestaties van hun eugd. „Momenteel bezitten we flink wat jeug dig talent," zo stellen beiden. 98 Van den Enden oppermachtig Qubrecords voor Michel Geijsels Stimuleren 'IK ZOU ER GRAAG MIJN BEROEP VAN MAKEN Naar wens DRIE HALLEN-TENNISTOERNOOI Klaus/ Biesbroeck heeft titelkans Weemaes houdt De Boy op gelijk spel Kravo-ploeg pakt leider een punt af HVV'24 klopt Vogelwaarde aasappelen 'DONDERDAG 29 JANUAR11987 T14 PAGINA SPORT 2 ren ?pt eieren altijd 15 tot 20% om weekprijs. Omdat Aldi alleen maar veii rerkopen. En dat kan alleen rm i snel te verkopen als er gelevi prijs is alleen maar voordeh die prijs ook versheid en kwalfo krijgt u bij Aldi. Geconcentreerd spelend zetten Vivian Blanc- laert en Anja van de Vijver hun enkelspel- lartijen stuk voor stuk in winst om en alleen ;terra Blanckaert moest Monique Verhaegh gn keer feliciteren. Ook het dubbelspel was Van onze tafeltennismedewerker IKAAUW - Het damesteam van St-Aloysius leeft bij de start van de nieuwe tafeltennis- impetitie in de eerste divisie meteen de draad >eer opgepakt en begon met een overtuigende l-2-overwinning. Bezoeker in Graauw was het lit de eredivisie gedegradeerde Shot uit YVage- gen, dat op papier met het trio Verhaegh, an Miert en Bakker, een zware tegenstander loofde te worden. voor de dames van Shot. St.-Aloysius heeft nu meteen met het Limburgse Megacles de leiding genomen, omdat beide teams acht winstpunten hebben uit evenzovele partijen. In de eredivisie en eerste divisie geldt namelijk dat voor elke gewonnen partij ook een winstpunt wordt ver overd. Megacles won met 2-8 van Avanti 2 en Scylla scoorde zeven keer bij Vitac. Een gelijk spel noteerden Hoonhorst en Huizen. In Middelburg ontving het herenteam van MZ voor de eerste confrontatie in de eerste di visie het Zuid-Hollandse Nieuw-Vennep, dat stevig partij gaf. Tot de pauze bleven de par tijen op gelijke voet met 5-5, maar de eindsprint van de Zeeuwse formatie was beter en het eindresultaat werd dan ook 11-7. Beste man bij MZ was deze keer Jan Henk Bomhof, die zijn vier partijen won. Koen de Vries scoorde drie keer en Peter Roeland viel met twee verlies- partijen wat tegen. Invaller Mare Hackenberg zorgde voor één keer winst. Het weer in de eredivisie teruggekeerde MZ- damesteam moest meteen in de eerste uitweds- tijd naar kampioen Hotak. De Brabantse for matie haalde fors uit met een 9-1-zege. Ingrid van Osselaer scoorde het enige tegenpunt. Uitdagen dames eredivisie: Torenstad-Amsterdam 8-2, Do- cos-Irene 7-3, Koningslust-Avanti 8-2, Hotak-MZ 9-1. Eerste divisie: St-Aloysius-Shot 8-2, Vitac-Scylla 3-7, Avanti 2-Mega- cles 2-8, Hoonhorst-Huizen 5-5. Eerste divide heren: BT Lif ters-Blaeu we Werelt 16-2, MZ-Nieuw-Vennep 11-7, JCV-OTTC 14-4, Pelgrim 2-SKF 14-4. 'Onze Jeugd presteert uitstekend' akdoekjes, 4-laags, 10x10 stuks Van onze schaakmedewerker „Onze A- en C-jeugd zijn kampioen van Zeeland jeworden, terwijl de B-jeugd door een beetje tegen slag de eerste plaats miste." Prestaties van een groot aantal jeugdleden van de schaakclub Terneuzen to nen aan, dat die club zijn jeugd niet verwaarloost. „Je moet de jeugd serieus nemen, dan kun je erg veel be reiken," vult Adrie Paauwe aan. „Ook de sfeer is goed tn de inzet van de begeleiders is bijzonder belang rijk," zegt jeugdleider Tinus Dieleman. Hij reist dan ook heel wat kilometers af om de jeugdspelers naar de diverse toernooien te brengen. „Ik heb er dat graag voor over." „Via mijn zoons kwam ik actief met de schaaksport in aanraking," zegt hij. „Doordat Johnny goed begon te schaken ben ik het gaan leren. Ik werd lid van de schaakclub, maar dat was in het begin doffe el lende," lacht hij. „Ik verloor elke partij en tenslotte heeft een lid van ons mij toch maar eens een keer laten winnen. Die kon dat verliezen waar schijnlijk niet langer meer aanzien, maar de gezellige sfeer bracht me er steeds toe om wekelijks present te zijn." Een voorbeeld van de goede verstandhoudingen zijn de weddenschappen die regelma tig afgesloten worden. „Toen Johnny bijna kampioen van Zeeland werd, daagde Adrie panty diverse mo ren, 20 dernier, doosje e 5 litercan, voor benzine eselmotoren, te in elk jaargetijde. ■CC LPG ïtinu luchtverfrisser, uren vloeibaar schuurmiddel i, 300 ml leur Fijn n fijne was, r 100 ml, tube, tandpasta, lummonofluor, wat het ir verstevigt en tegengaat es 2 doosjes a 25 gram theedoeken iacquard 100% katoen, mooie ins, s verpakt bijpassende loeken 50x50 cm, en, verpakt an 0 28 cm, bodem. Geschikt >n elektra Van onze bi Ijartmedeiverker HULST - Ongeslagen en met irote overmacht heeft Rick van den Enden uit Steenber gen het kampioenschap derde klas Libre van het gewest Zuid-Nederland voor de jeugd gewonnen. Van den Enden was veel te sterk voor de ove rige deelnemers naar maat staven van deze klas in 't Hou tenkwartier te Hulst. Hij scoorde veruit het hoog ste moyenne, zette de kortste partij van 80 caramboles in 14 beurten op zijn naam en was el ruim voor de slotpartij kampioen. Doordat zijn moyenne veel te hoog is, mag nummer twee en plaatsgenoot van de kampioen, Richard Strootman, naar de nationale eindstrijd op 22 en 23 februari in Limburg. ZWOLLE - Tijdens de ooste lijke indoorkampioenschap- Pen atletiek in Zwolle ver overde Michel Geijsels een titel en verbeterde twee club records. De B-junior van het Hulsterse RKHAV werd kam pioen op de 400 meter met een nieuw clubrecord, in een tijd van 52.8. Op de 50 meter ves tigde hij een clubrecord met 5-5, wat hem een derde plaats 111 de serie opleverde. Bij de B-junioren evenaarde Harold Herrewegh het clubre- cord van Geijsels op de 50 me ter. Ook hij eindigde als derde zijn serie in 6.5. Op de 400 mater werd hij zevende in 55.9. Uurenzo Jansen pakte even als een derde plaats in zijn serie op de 50 meter. Dit met «n tijd van 6.7. Op de 400 me ter werd hij vierde in 54.5. Ivan Beck won het kogelsto ten - en de oostelijke titel - bij A-junioren. Zijn winnende «stand was 14.79. Liesbeth van Acker werd tweede in naar serie op de 50 meter bij de "-meisjes in 6.9. In de finale eikte ze naar een vierde Plaats in 7.04. Bij het versprin sen werd ze tiende met 4.79. i] de B-meisjes werd Susan an Acker tweede in haar se- 'e op de 60 meter in 8.1. In de dp h {inale eindigde ze als ve s Het verspringen le- rde haar een zesde plaats op Jr. 4-97. Danielle Seegers 90, elfde met de kogel met en twintigste bij het ver engen met 4.12. Ankica ij 1canovic eindigde als twin- «meten hoogspringen Paauwe mij uit dat, indien hij kampioen werd, ik met roken zou stoppen. Hij werd kam pioen, maar de weddenschap heb ik slechts twee maanden vol kunnen houden," zegt Die leman glunderend. Deze sfeer heeft ook zijn uitwerking op de ouders. „Momenteel scha ken we in het Rivierenhuis en daar kunnen de ouders rustig komen kijken en bieden we ze een kop koffie aan," zegt Paauwe. „Dat werkt stimule rend," valt Dieleman bij, „want een paar jaar geleden was het erg moeilijk ouders te vinden die bereid waren met een aantal jeugdleden naar een toernooi te rijden. Nu bie den ze zich vaak zelf aan. De ouders die komen kijken kunnen getuige zijn van de opleiding die de schaakclub Terneuzen aan hun kinderen geeft. Adrie Paauwe (links) en Tinus Dieleman, de stuwende krachten achter het jeugdschaken in Terneuzen. „Door het schaken op ver schillende scholen te stimule ren, komen er veel jeugdleden naar onze club. Die worden in gedeeld in twee groepen. De eerste groep is jonger dan tien jaar en de tweede jonger dan 13. Twee van onze jeugdleden, Eric Roose en Marc van Luijk, zorgen er voor dat ze competi tie kunnen spelen. Gosse Kamminga en ik geven om de twee weken les," legt Paauwe uit. Schakertjes die al snel te goed zijn voor deze groepen worden er uitgehaald. „Die la ten we zo snel mogelijk bij de senioren spelen. Een goed voorbeeld daarvan is Marco FOTO WIM KOOYMAN. Dieleman. Hij kwam erg jong bij onze club en won de ene na de andere partij. Kijk, zo'n spelertje pikken we er uit, om dat hij anders te weinig leert, te lang stil blijft staan," bena drukken beide jeugdleiders. Ook de jeugd van 13 tot en met 15 jaar komt duidelijk aan bod. Paauwe: „We zijn er in geslaagd om Cor van Wijger- den, bondstrainer van de KNSB, naar Terneuzen te krijgen. Hij geeft les aan deze groep en dat doet hij op een fantastische manier. Hij heeft er veel voor over, want hij komt met de bus vanuit Rot terdam en maakt zo een toe ristische trip naar Terneuzen, om vervolgens weer met open baar vervoer naar Friesland te reizen. Tot nu toe hebben de KNSB en ZSB de kosten ge dragen, maar dat zal nu waar schijnlijk door ons zelf betaald moeten worden. Dat hebben we echter graag voor onze jeugd over, omdat de presta ties van onze jeugd enorm ver beterd zijn." Na dit niveau stopt het les geven voor de jeugd en is de belangrijkste taak van de jeugdbegeleiders, het stimule ren van de jeugd om aan toer nooien deel te nemen. Naast de in de oog springende talenten Martin Martens en Masjenka Dubbeldam, bezit de vereni ging nog een groot aantal goede jeugdspelers. „Denk maar aan ons A-team, dat tot de landelijke halve finale doordrong. Daarin spelen, naast Martin Martens, Erik Janse, Eric Roose, Johnny de Kraker en Jacco van der Vaart. Ook een Michael Dub beldam en Johnny Dieleman presteren redelijk. Onze B- jeugd met René- en Peter den Engelsman doet het goed en in de C-groep zullen Marco Die leman en Petra Boonman waarschijnlijk kampioen van Zeeland bij respectievelijk de jongens en de meisjes wor den." Van onze paardesportmedewerker BRES KENS - „Ik zou het liefst professioneel bezig zijn later. Doorgaan in de paardesport," zegt Miranda de Jonge, de talentvolle 15- jarige amazone uit Breskens en lid van de landelijke rij- vereniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet. De jonge MAVO-scholiere heeft zich de laatste paar jaar ontwikkeld tot een ge vreesd en sterk talent, dat de nodige prijzen in de wacht sleept in regionale concour sen, maar ook buiten de pro vinciegrenzen. Aanvanke lijk boekte zij successen op haar pony Harold, maar te genwoordig maakt zij furore met haar paard Norano in de springconcoursen. „Springen ligt me een stuk beter dan de dressuur- wedstrijden. Zo'n minuut of zeven in een dressuurbak heen en weer huppelen is maar niets. Bovendien ben je dan afhankelijk van de nukken van allerlei ver schillende juryleden. Springsport is interessanter. Daar valt niets te jureren. Als je de balkjes meeneemt is het een klare zaak." Met Harold kaapte de charmante Miranda de Jonge de nodige ereprijzen - de prijzenkast in huize De Jonge, waar Miranda goede fans heeft in vader Joop (wekelijks haar vaste bege leider naar de wedstrijden) en moeder Lia, is goed ge vuld - weg in de concoursen. De nu 11-jarige Harold wordt te koop aangeboden, want Miranda voelde meer voor de springsport met een paard. Met Harold werd ze drie keer Zeeuws indoor-kam- pioene. In de Z-klasse sprin gen twee jaar geleden in manege Magrette in Axel, in de samengestelde wedstrijd voorts met de Zwinruiters- equipe en individueel. In het Nederlands kampioenschap indoor-springen in het fede ratiecentrum in Uddel reikte ze met Harold naar een fraaie derde plaats en tijdens de equipewedstrij den in Norg was ze indivi dueel eveneens goed op dreef. In Wanrooy, tijdens het individuele kampioen schap samengestelde wed strijd, had ze pech. In de cross raakte Harold kreupel en dat betekende uitschake ling. Door die pech raakte zij vorig seizoen een paar maanden op non-actief. Momenteel gaat het op haar paard Norano even eens naar wens. Miranda de Jonge: „Norano is een ma- negepaard. Op dit moment heb ik al twintig winstpun ten in de M-klasse springen veroverd. Mag dus starten in de Z-klasse, maar wil met Norano graag het Indoor- Vlaanderen-klassement in manege Magrette winnen. Daarin ga ik op dit moment aan de leiding. Concurrentie kan ik nog verwachten van vooral Bram Klaasse, maar ik geef mezelf een goede goede kans." Overigens is vader Joop de Jonge van plan Norano te kopen, zodat zijn dochter, die wekelijks vrijwel alle dagen traint in manege Rie- mens in Nieuwvliet, nog be ter voor de dag kan komen. Joop de Jonge: „Dat lijkt me toch het beste voor haar ont wikkeling. We zijn ook meer begonnen met springen bui ten de provincie. Indoorcon- coursen in Klundert en Bel gië, Torhout en Aalter. Daar haalde Miranda goede resul taten weg. Vooral in België is de tegenstand zwaar. In een veld van zo'n zeventig combinaties topplaatsen veroveren, tweede plaatsen, dan moet je van goede huize komen." „Ik heb behoorlijk wat ge leerd van instructeurs als Bram Bril bij het springen, voor de cross-country van Gilles Quist en de dressuur- wedstrijden van Suzan Mal corps en Mare Broodman. We hebben bij De Zwinrui ters een ideale vereniging. Goede trainingsfaciliteiten en je moet ook wel veel trai nen als je verder wil komen in deze tak van sport. De sfeer is er ideaal. Net als in de wedstrijden, want on danks mijn jeugdige leeftijd word ik volledig geaccep teerd," zegt Miranda de Jon ge, die ook nog even aan tur nen heeft gedaan, en voorts in de ski-sport goed uit de voeten kan. Met Norano dus goede re sultaten, maar zij heeft nu ook een tweede paard in 'op leiding'. Dat is Amador. „Op die manier blijf je in de run ning. Veel trainen de ko mende tijden en progressie proberen te boeken," besluit Miranda, die het liefst later als professioneel amazone haar brood zou willen ver dienen. Miranda de Jonge op Harold tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor pony's in het federatiecentrum in Uddel, waar zij naar een fraaie derde plaats reikte. Miranda de Jonge, hier op Ceres in actie tijdens springwedstrijden in manege Ma grette. - FOTO W1M KOOYMAN. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het Racketcentrum Terneuzen was deze keer de organiserende hal voor de tweede ronde van het zogenaamde drie hallen-toernooi tussen De Vlaanderen, Ador en Racketcen- trum. Voor het thuis spelende team betekende het dat enkele punten werd ingelopen op Ador. De Vlaanderen blijft overigens ruimschoots koploper van dit evenement. In de C-categorie waren Martine Nijsten en Menno van den Hout de onbetwiste win naars voor wat betreft de en kelspelen. Van den Hout boekte een 11-7-zege op Henk Jansen en 16-5-winst op Peter Kouwijzer. Nijsten wees zowel Ria Sterrenberg als Annick van Waes gedecideerd terug met de respectievelijk cijfers 15-4 en 9-6. In de D-categorie bij de da mes werd Marijke van Driel winnares, hoewel het duel te gen Ador-speelster Sabine de Ridder allesbehalve gemakke lijk verliep: 7-6. Tegen Ineke van de Velde werd een 8-5- uitslag neergezet. Lucien Spe- Van onze sportmedewerker AXEL - In de eerste klas van het regionale zaalvoetbal blijft de formatie van Klaus/ Biesbroeck uit Hulst in de ti- telkansen geloven. In Axel won Klaus/Biesbroeck moei teloos van ZVA*816 met 3-11. Met enige vrees waren de Hulstenaren naar Axel geko men. Ze moesten immers aan treden zonder vaste basis kracht Frans Vlassenrood en doelman Piet de Vries sukkelt met zijn knie in het gips. Zo doende moest 'veteraan' Jo van de Voorde invallen als doelman, een taak die hij voort rekkelijk vervulde. Hem werd zelfs de eer gegund een strafschop te benutten. Hij be nutte de penalty en passeerde daarmee de ZVA'81-goalie voor de negende maaL De an dere Klaus/Biesbroeck-tref- fers kwamen op naam van Bram de Zwart (3x), Jan Franse (3x), Carlos van der Veeken (2x) en Walter Haulez <2x). De koploper in deze klas, Broodje Ben/Marine Service, herstelde zich uitstekend door Rijnvaart te verslaan met 4-1. NLC bleef eveneens aanklam pen door 't Polderken met 1-4 te kloppen. Wapen van Axel/ Kesbeke verloor als concur rent voor de titel een punt. Te gen Roctus kwam het niet ver der dan een 1-1-gelijk spel. Bonte Hert 2 verging het nog slechter. Tegen het goed op dreef zijnde De to ging het met 5-1 ten onder. Corretje-IZV eindigde in een 5-3-zege voor de mannen van Cor van Hec- ke. Stand: Broodje Ben/Marine Service 14-25, NLC 15-23, Wapen van Axel/Kes beke 15-23. Bonte Hert 2 15-20, Klaus/ Biesbroeck 12-19, Roctus 15-15, Deto 15- 14, IZV 14-10. 't Polderken 15-10, Corretje 15-10, Rijnvaart 15-5, ZVA*81615-0. Van onze tennismedewerker HULST - Ondanks een 4-4-ge- lijke spel tegen EL Weemaes behoudt De Boy de eerste plaats in de A-poule van de Hulsterse bedrijfstenniscom- petitie. Na zeven wedstrijden is alleen Jeunesse in staat ge weest in de voorliggende pe riode de koppositie over te ne men, maar incasseerde zelf te veel verliespunten om de eer ste plaats vast te kunnen hou den. De Boy kwam goed uit de startblokken, want Chantal Baecke zorgde voor de punten met een 7-5-zege op Marie-Jo- sé Baggen, terwijl Stanny Verstraeten stuntte door met 6-5 Jan Willem Bartz te ver slaan na een 4-1-achterstand. Het duo Verstraeten/Rottier won met dezelfde cijfers van de combinatie Leenknegt/ Bartz, maar de teams werden op gelijke hoogte gebracht door een 6-4-zege van het mi xed-duo Baecke/Leenknegt Uitslagen A-poule: Delforge-De vil der 6-2, Neckermann 1-Le Bouquet 6-2, De Boy-El. Weemaes 4-4. B-poule: Peer van de Walle-Klas 2-6, Kredietbank-El. van de Walle 4-4, d'Aubioul-Necker- mann 2 2-6. C-poule: Van Tienen-Ine Fassaert 0-8, Korenbeurs - GTI4-4, NCB- Terra Nova 6-2. D-poule: Interjute-Cre dit Lyonais 8-0, Hoekert/Compiet-Van Seumeren 8-0, Tiff any-Saman 6-2. Stand na seven wedstrijden A-poule: De Boy 41, Jansenius 39, Jeunesse 36, EL Weemaes 34, Le Bouquet 30, Necker mann 1 27, Dow 26, Delforge 24, Fysio Tennis 23, Zaman Sport 21, PZS 20, Pul sar/De Vilder 15 punten. B-poule: Klas 41, Walhout/De Visser 33, Dan- kaart/ Hoefeij zers 31, Kredietbank 30, Peer van de Walle, Elma 1, Huvial en Neckermann 2 29. El. van de Walle 25, Luctor 23, Scheldelin 19, d'Aubioul 18 punten. C-poule: Ine Fassaert 42, Schel- delist 38, Westerterp/ Hemelaar 35, GTI 34, Bleyko 32, Korenbeurs 27, Radema kers 26, Bleijenbergh, Elma 2 en NCB 25, Van Tienen 15, Terra Nova 12 punten. D- poule: NSM 42, Inteijute 37, Tiffany 36, Hoekert/ Complet en Neckermann 3 33. Rabo Hulst 32, ETEC 31, Saman 28, Fas saert 22, EEST 21, Credit Lyonais 12, Van Seumeren 8 punten. leman prolongeerde zijn twee overwinningen van de vorige ronden. Deze keer bleek zowel Edward Bleijenberg als Jaap van Driel tegen hem niet op gewassen. Van Driel ging met 15-4 ten onder, terwijl Bleijen berg genoegen moest nemen met een forse 13-5-nederlaag. Enkele individuele uitslagen: HE-C: Peter Kouwij zer-Henk Jansen 7-6. DE- C: Annick van Waes-Ria Sterrenberg 8- 7. HE-D: Edward Bleijenberg-Jaap van Driel 12-3. DE-D: Marijke van Driel- Ineke van de Velde 10-3. HD-E: Guido de Rechter-Cor de Jonge 13-4. DE-E: Cle ment-Verbunt 8-a Jeugd: Jeroen Ver- straeten-Frank Wille 14-3. HD-C: Steij- aert/De Meester-Albers/Elderson 9-8. DD-C: Van de Vijver/Robesin-Blok/Ha melink 10-9. GD-C: Hendrikse/Van der Griek-Van der Sloot/Timmerman 13-9. HD-D: De Waal/Van Laethem-Van den Akker/Van Tiel 15-3. DD-D: Vervaet/De Vries-Siewert/Dieleman 16-4. GD-D: Veraart/Veraart-Geuze/Geuze 16-5. Puntentotaal na 2 ronden: Vlaanderen 103, Ador 73, Racketcentrum 64 punten. Van onze sportmedewerker AXEL - In de hoogste afdeling van het regionale zaalvoetbal heeft het team van Kravo uit Terneuzen koploper Verpoorte een punt ontfutseld. De Axelse formatie was de gehele wed strijd superieur, maar slaagde er niet in afstand te nemen. Paal en lat en een uitstekend keepende Kravo-doelman wa ren daar debet aan. Tot de pauze bleef het duel doelpuntloos. Na de doelwisse- ling opende Rick Wauters de score voor Verpoorte. Gijs Lokhorst bracht daarna uit de enige kans die Kravo kreeg, de stand in evenwicht. Van de directe concurrenten voor de tweede plaats - voor zover daar nog sprake van kan zijn - slaagde Goalgetters er in Fabricom in een enerverend duel met 5-4 te kloppen. Goal getters kon die tweede plaats pakken, omdat zowel Van Westen als ABN verloor. Van Westen ging tegen De Post met 1-3 ten onder en ABN moest zijn meerdere erkennen in De Pooter met 2-3. Op ge lijke hoogte met deze equipes nestelde zich NMB/Vermeire, door Bonte Hert in Oostburg met 3-1 te verslaan. Schip- pershuis-Hoekert leverde zo als verwacht een overwinning op voor de mannen uit Philip pine. Hoekert schoof daardoor op naar een gedeelde tweede plaats op de ranglijst. Stand: Verpoorte 14-22, Goalgetters 15-17, Hoekert 15-17, Fabricom 14-16, NMB/Vermeire 14-16, Van Westen 15-16 ABN 15-16, De Post 15-13, De Pooter 15- 11, Bonte Hert 14-10, Kravo 15-9, Schip pershuis 15-2. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Ondanks de slechte gesteldheid van de ter reinen werden er toch nog twee vriendschappelijke voet balwedstrijden gespeeld. HVV'24 won met 2-4 van Vo gelwaarde en Hontenisse ver raste tegen het sterke Sluiskil door met 2-1 te winnen. VOGELWAARDE-HVV'24 2-4 - Qua veldspel ontliepen de ploegen elkaar niet veel voor de pauze, maar HW'24 was in die periode slagvaardiger voor doel. Vooral via een overwel digend openingsoffensief gaf HW24 deze zege gestalte. Na een kwartier hadden de Hul stenaren al een 0-3-voor- sprong genomen door goals van Peter van Eekelen, Theo Warrens en Arno Zwegers. Toen Theo Warrens later in die eerste helft 0-4 scoorde was het pleit beslecht. Kort voor rust kwam de thuisploeg op 1-4 door Michel Pieters. In de tweede helft was Vogel waarde op een moeilijk be speelbare grasmat de betere ploeg. Dat kwam tot uitdruk king door een doelpunt van Jos Lambert, gescoord uit een strafschop. HONTENISSE-SLUISKIL 2-1 - In de eerste helft was het verschil van twee klassen nog te zien door het technisch be ter verzorgde voetbal van Sluiskil, maar na de hervat ting was Hontenisse de betere ploeg. In de eerste helft hield Hontenisse zich vooral staande door veel werklust en kwam zelfs op voorsprong via Jos van Meel. Door een treffer van Paul van der Hooft kwam Sluiskil nog voor de pauze op gelijke hoogte. Na rust een be ter en zeker feller Hontenisse, dat halverwege de tweede helft aan zijn winnende tref fer kwam, toen jeugdspeler Ton Compiet direct uit een corner scoorde.

de Stem | 1987 | | pagina 23