TER POST KIJKT AL NAAR VOLGEND JAAR Miles stelt Short zwaar op de proef 4AC Milan heeft twee handtekeningen van Gullit' Zege Vergeer dankzij ploegenspel WINTERSPORT? BREJAART Druppers tweede in Karsruhe VINTERSPORT PONDERDAG 29 JANUAR11987 ITALIAANSE SPORTKRANT MELDT: 3 m Chris Evert bouwt af Sandor Popovics terug bij SVV Schots voetbal ROTTERDAM - Een slecht begin en een be vredigende afloop, dat was het beeld van de Zesdaagse van Rotterdam, die vannacht om 1.00 uur werd afgesloten. Kersten uit wegselectie België oefent tegen Portugal EG wil soepelere uitwisseling topvoetballers Kernploeg daagt 'oudjes' uit VEEMARKTSTRAAT 12 tel. 076-227000 's maandags geopend v a 13 00 uur Donderdag koopavond DERTE Van onze correspondent Gerard Kessels ROME/TENERIFE - De rust en de gelatenheid waarmee AC Milan het touwtrekken van andere Europese topclubs om Ruud Gullit heeft gevolgd, heeft een voor de hand liggende reden. AC Milan heeft al twee handtekeningen van de fel begeerde PSV-er. Wan neer Gullit PSV verlaat, komt hij zeker naar de Mi lanese topclub. Dat meldt de Gazzetta dello Sport, doorgaans de best geïnformeerde Ita liaanse sportkrant. Volgens het blad heeft Gullit zich in feite al aan de club van de even schatrijke als voetbal gekke televisie-koning Sil vio Berlusconi gebonden. Tijdens de veelbesproken bijeenkomst van Gullit en Ajacied Van Basten met de Milan-top in het Amster damse Amstelhotel op 19 no vember na de wedstrijd Ne derland-Polen, zou de PSV- er een verklaring hebben ondertekend waarin hij zich verplicht met geen andere Italiaanse club dan AC Mi lan in zee te gaan. Het tweede stuk, ditmaal een echt contract, zou Gullit twee weken geleden hebben ondertekend toen hij in Mi laan was om zich medisch te laten keuren. Behalve een hoop geld garandeert dit contract Gullit ook lucra tieve reclame-activiteiten en muzikale optredens bij de talrijke televisiezenders van Milan-president Berlusconi. Deze tweede verbintenis wordt pas rechtsgeldig, wanneer Gullit PSV verlaat en inderdaad naar Italië gaat. Met Gullits 'Amsterdamse verklaring' heeft de gewiek ste Berlusconi de Italiaanse concurrentie, op de eerste plaats Juventus, buiten spel gezet. Het vervolgens door Gullit ondertekende con tract is vooral bedoeld om andere gegadigden af te schrikken. In het geval Heal Madrid is dat al gelukt. De Spanjaarden zijn zo ge schrokken van wat Milan te bieden heeft, dat ze besloten hebben de aankoop van Gul lit maar verder te vergeten. Het wordt nu ook duide lijk waarom Milan nog steeds geen officieel contact met PSV gezocht heeft. Ber lusconi is zeker van zijn zaak. De tijd speelt in zijn voordeel. De televisiemag naat laat de Eindhovense club langzaam gaar koken om de prijs voor Gullit te drukken. Van gaar koken is op dit moment zeker geen sprake, verduidelijkte gisterochtend PSV-manager Kees Ploegsma vanuit Tenerife, waar PSV een trainings kamp heeft opgeslagen. „Ze denken toch zeker niet dat wij in de starthouding gaan zitten om Gullit van de hand te doen? Geen sprake van, Gullit is van ons en zo lang er zich geen officiële gega digde meldt voor hem, blijft hij in Eindhoven. Dat ver haal van die twee handteke ningen kan best waar zijn. Ik ga het niet 'checken' bij hem. Wat heeft dat voor zin als AC Milan of welke an dere club dan ook geen con tact zoekt met ons". 'Ondanks alle tegenslag tevreden man NEW YORK (ARP) - De Amerikaanse Chris Evert heeft in New York aan gekondigd dat zij dit jaar als laatste beschouwt in haar carrière als full time tennis ter. De 32-ja- rige speelster wil met in gang van 1988 alleen nog maar deelnemen aan grote internationale toer nooien als de open Australische en open Franse, Wimbledon en Flushing Meadow. „Het wordt mij steeds moeilij ker dagelijks te trainen", verklaarde Evert in New Fork enkele uren voor het vertrek naar Japan, waar zij enkele demon stratie-wedstrijden zal spelen. Sedert 1974 heeft Chris Evert 148 toernooien ge speeld en in totaal 1143 wedstrijden gewonnen. Dat is meer dan welke speler of speelster sedert het tennis in 1968 open werd. Chris Evert heeft sinds 1974 elk jaar ten minste één van de vier 'Grand Slam-toernooien' gewonnen. Haar laatste grote succes dateert van juni 1986, toen zij in Pa rijs in de finale van het toernooi om de open Franse kampioenschap- Pen haar landgenote Martina Navratilova versloeg. SCHIEDAM (ANP) - Sandor Popovics (46) komt voor het tleuwe seizoen, als opvolger van Dick Buitelaar, naar de Schiedamse eerste-divisieclub 8VV. De oud-Hongaar, die door «en twee-jarig contract trai- •er-manager zal worden, "erkte zeven jaar geleden ook Sij SW. Zijn huidige werkge- Ver, NEC, heeft er geen be daar tegen dat de lopende overeenkomst tussentijds wordt verbroken. SVV is tevens van plan de «commodatie op het sport complex Harga te verbeteren. financiële positie van de club is verbeterd doordat het contract met de shirt-sponsor 'oor een jaar werd verlengd cn door de betaling van de Wnsfersom van 87.500 gulden 'oor Marcel van Buuren, die naar Veendam is vertrokken. GLASGOW (AFP) - In de Joogste afdeling van het «hotse voetbal werden dlns- "agavond drie wedstrijden ge teld. De kandidaten voor de andstitel Celtic en Glasgow "angers kwamen niet in actie, subtopper Aberdeen won met u van Clydebank. Door die !e neeemt Aberdeen nu een Jw. plaats in. zes punten «bter koploper Celtic. ltot!?1:„Cll,debank - Aberdeen 0-5, ptekTo Dundee 2-0, St Mlrren - Zaalhandbal J1 DE NATIONALE zaal- jandbalselectie, die van 1 tot 4 uruari meedoet aan een "jwnooi in Israel, is een wijzi- ™8 gekomen. Henk de Boer J en heeft wegens werk- amheden gedankt voor het ^aonaal team, Paul Coenders achos) gaat niet mee van- taf6 Gen voetblessure. De se- Swl. wor<it aangevuld met Wanders (V en L). Door Jacques Eestermans Voordat de deuren van het sportpaleis Ahoy' in het slot vielen, waren, verdeeld over de duur van het wie- Ierevenement, naar schatting 48.000 mensen de kassa's gepasseerd. Een aantal dat gelijk is aan dat van vorig jaar. KARLSRUHE (SID) - Rob Druppers is woensdag bij de internationale indooratletiek- wedstrijden in Karsruhe als tweede geëindigd op de 800 meter. De Senegalees Faouzi Lahbi won in 1.47,00. De tijd van Druppers was 1.47.13, ruim be neden de limiettijden die wa ren gesteld voor afvaardiging naar de Europese kampioen schappen te Lievin (Fra) (1.48.50) en de wereldkam pioenschappen in Indianapolis (1.48,20). Arjan Visserman was op de 400 meter de snelste in 46,88 se conden. De vroegere houder van het indoor-wereldrecord Erwin Skamrahl deed mee op de 200 meter en verbeterde zijn persoonlijk record op deze afstand tot 20.83 seconden. De Westduitser versloeg zijn landgenoot Half Lübke met ruim verschil. In 1986 was het deelnemers veld niet afgeroomd geweest door afzeggingen van toppers op het laatste moment. Wed strijdleider Peter Post toonde zich dan ook verheugd over de opkomst van het publiek, maar hij voegde er meteen aan toe dat hij, vooruit blikkend naar de zesdaagse van 1988, daaraan geen consequenties wil verbinden. „Ik blijf er naar streven elk jaar het best mogelijke veld te presente ren", liet de Amstelvener we ten. „Het is onzin te veronder stellen dat we in de toekomst minder zullen investeren, om dat het nu goed is afgelopen zonder een aantal aangekon digde toppers. Alle vedetten, die op de piste uit de voeten kunnen, blijven in aanmer king komen voor deelname. Uiteraard, zolang het finan cieel haalbaar is". Post heeft reeds zijn ge dachten laten gaan over de volgende Rotterdamse zes- DEN HAAG (ANP) - Bonds coach Boskamp heeft de ama teurwielrenner Frank Kersten (Geldrop) woensdag uit de tien leden tellende nationale weg selectie verwijderd. De 19-jarige Kersten kon zich, volgens de bondscoach, niet verenigen met het pro gramma van de wegselectie en koos voor deelneming aan Olympiad Toer. Als vervanger van Kersten is Johannes Draaijer uit Son- del aangewezen. Boskamp start volgende week met ne gen renners in de Ronde van Cuba. daagse. Op de slotavond maakte hij zijn wensen alvast bekend. „Fignon zou ik er graag weer bij hebben. Hij Is me prima bevallen. Met de dag zag je verbetering in zijn op treden, terwijl hij een prima inzet aan de dag legde. Heel wat anders dan Hinault een paar jaar geleden. Ik hoop dat ook Zoetemelk de volgende keer nog van de partij is. Ik vraag me af of we in Neder land ooit nog eens een renner zullen krijgen, die zo voor zijn vak leeft. Hij is niet alleen een vakman in de wedstrijden, maar zeker ook daarbuiten. Freuler hoort eigenlijk ook in Ahoy' thuis. Voor hem wil ik me weer sterk maken, evenals voor Bontempi. Moser heeft me reeds toegezegd in 1988 te komen en als hij dat zegt, kun je daarvan op aan. Daarnaast blijven we natuurlijk verder gaan met jonge wegrenners". Wat dat laatste betreft liet Post niet na nogmaals het op treden van Teun van Vliet en Peter Stevenhaagen te roe men. „Ik kan niet anders zeg gen, dan dat zij voor mij de verrassing van deze uitgave vormen. Die jongens verdie nen alle complimenten. Aan vankelijk verzetten Jupp Kristen en Roman Hermann zich tegen hun koppeling aan die gasten. Maar zij hebben er alles aan gedaan om ze alle dagen voorin het klassement te houden en ik ken het metier goed genoeg om te onderken nen dat ze dat niet louter heb ben gedaan voor eigen eer en glorie". Peter Post ontkende giste ren stellig dat zijn relatie met collega-ploegleider Jan Raas is bekoeld, zoals de laatste da gen werd gesuggereerd, nadat hij aanvulling voor zijn veld Teun van Vliet (links), dé verrassing van de Zesdaagse van Rotterdam, geconcentreerd in actie met ploegmaat Jupp Kristen. - foto cor vos had gezocht buiten de ploeg van de Zeeuw om. De namen van Jelle Nijdam en Maarten Ducrot werden in dat opzicht genoemd. „Allemaal nonsens. Raas heeft me nooit gevraagd of er renners uit zijn team in gepast konden worden en van Nijdam en Ducrot heb ik nooit gehoord dat ze belangstelling hadden. Nu, waar hebben we het dan over. Maar eerlijk ge zegd had ik ook geen moment aan die jongens gedacht. La ten we trouwens wel wezen: ik heb Ducrot eens een omnium op de baan zien rijden. Hij kon niet eens de bocht om". Een dergelijke uitspraak kwam bepaald niet over zijn lippen met betrekking tot de prestaties van de jonge Ita liaan Bincoletto en de Deen Jesper Worre. De wedstrijd leider: „Bincoletto is bij insi ders al jaren bekend als een goed wegrenner. De afgelopen winter heeft hij zich ook aan gediend als een welkome aan vulling voor het zesdaagse circuit. Van die knaap zullen we de komende jaren nog veel plezier hebben. Voor Worre geldt hetzelfde. De klasse straalt gewoon van hem af, ze ker als je daarbij in aanmer king neemt dat hij hier zonder competitie naar toe is geko men. Van zulke renners moe ten we het hebben als de hui dige top straks de fiets stalt. Ondanks alle tegenslag kan ik achteraf niet anders zeggen, dan dat ik een tevreden man ben". WIJK AAN ZEE (ANP) - Geen hand jeklap tussen Tony Miles en Nigel Short in de tiende ronde van het Hoog ovensschaaktoernooi. Landgenoten plegen elkaar in de schaaksport nogal eens te ontzien. Maar niet de vertegenwoordigers van Groot-Brittannie en zeker niet in een individueel toernooi. Met rode wangen volgde het legioen woensdag in Wijk aan Zee het vertoon van we derzij dse strij dlust. Tony Miles, de vermaarde melkdrin- ker, stelde met zwart zijn landgenoot Nigel Short zwaar op de proef. De kop loper vertoefde urenlang in de geva renzone van een eerste nederlaag. Door de gecompliceerde verwikkelingen raakten beide grootmeesters in vlie gende tijdnood. In die fase miste Miles vermoedelijk de winnende voortzet ting. Short haalde in ieder geval een hoorbare zucht van opluchting toen de remise onafwendbaar werd. Door de deling van het punt behield de 21-jarige Brit de leiding in het 49e toernooi. Zijn voorsprong bleef voorlo pig anderhalf punt, omdat de partij tussen Kortgjnoi en Nogueiras afge broken werd. Short mag er evenwel van uit gaan dat Kortsjnoi tot op een half punt zal naderen. De maestro stond vijf uur onder exceptionele druk en rookte als een schoorsteen. In het laatste uur beschikte hij kennelijk over de magische handjes van een gooche laar. Nogueiras raakte geirriteerd om dat hij er maar niet in slaagde het von nis te voltrekken en ruineerde zijn fraaie stelling. Tijdnood was in de tiende ronde een algemeen verschijnsel. Alleen Sosonko en Ljubojevic onttrokken zich er aan. Sosonko door na dertien zetten remise te accepteren van Hulak, Ljubojevic door Flear binnen drie uur van bord te vagen. Van der Sterren ramde in de slotminuten van de eerste zitting tegen Andersson met verve op zijn klok. Hij haalde zowaar de tijdcontrole, maar besefte tien seconden later dat er niets meer te redden viel. Van der Wiel dacht tegen hekkesluiter Gutman zijn score te kunnen opvijzelen. Hij zette een frisse aanvalspartij op, maar ver giste zich zo deerlijk dat hij door de Is raëliër werd afgeslacht. Uitslagen Grootmeester groep A, tiende ronde: Kortsjnoi (Zwi) - Nogueiras (Cub) afgebr., Flear (GBr) - ljubojevic (Joe) 0-1, Short (GBr) - Miles (GBr) to-to, Van der Wiel (Ned) - Gutman (1st) 0-1, Hulak (Joe) - Sosonko (Ned) *4-to, Van der Sterren (Ned) - Andersson (Zwe) 0-1, Zapata (Col) - Olafsson (IJs) 1-0. Afgebroken partij, negende ronde: Miles - Flear 1-0. Nigel Short - foto aNP Stand na tien ronden: 1. Short 7 to punt 2. Kortsjnoi en Nogueiras 6 1 afg., 4. Andersson, Miles 6,6. So sonko 5to, 7. Ljubojevic, Zapata en Olafsson 5, 10. Van der Wiel en Van der Sterren 4,12. Flear en Hu lak 3 to14. Gutman 2. Grootmeestergroep B, achtste ronde: Brennink- meijer (Ned) - Riemersma (Ned) to - toWelling (Ned) - Piket (Ned) 0-1, Hartoch (Ned) - Watson (Gbr) to to, Farago (Hon) - Car lier (Ned) to-to, Gaprindasj- vili (Sov) - Rogers (Aus) afgebr., Kuijf (Ned) - Wi- nants (Bel) 0-1. Stand na acht ronden: 1. Farago en Winants 5to, 3. Piket 4to 1 afg., 4. Watson en Carlier 4to, 6. Ga- prindagjvili en Rogers 4+1 afg., 8. Kuijf 3to9. Har toch en Brenninkmeijer 3,11. Riemersma 2 1 afg., 12. Welling 2. BRUSSEL (ANP) - België heeft in zijn eerste twee thuis wedstrijden uit de kwalificatieronde voor het Europese voetbalkampioenschap, aan zowel Ierland als Bulgarije een punt verspeeld. Om niet opnieuw in de derde ontmoeting, op 1 april tegen Schotland, onprettig verrast te worden, gaat coach Guy Thijs volgende week met zijn ploeg in Portugal oefenen. De vriendschappelijke ontmoeting kan niet helemaal aan het doel voldoen, doordat een aantal spelers met buiten landse verplichtingen moest afzeggen. Het betreft Jean-Ma- rie Pfaff (Bayern München), Philip Desmet en Erwin Van- denbergh (Lille). Bovendien zijn Leo Clijsters (Mechelen) en Gerard Plessers (HSV Hamburg) wegens blessures niet be schikbaar. Daarnaast bestaat de kans dat Nico Claesen met Tottenham Hotspur door league of cup gebonden is. Thijs staat voor de wedstrijd van woensdag tegen de Portugezen het volgende elftal voor ogen: Jacky Munaron (Anderlecht); Georges Grün (Anderlecht), Eric Gerets (PSV), Stephane Demol (Anderlecht) en Patrick Vervoort (Beerschot); Leo Vanderelst (Club Brugge) of Guy Vandersmissen (Standard Luik), Enzo Scifo (Anderlecht), Jan Ceulemans (Club Brugge), Pier Janssen en Frankie Ver- cauteren (Anderlecht); Nico Claesen (Tottenham Hotspur). De vier anderen, die werden geselecteerd zijn: Gilbert Bodart (Standard), Danny Veyt (Waregem), Dimitri M'Buyu (Lokeren) en Michel Dewolf (Gent). BRUSSEL - De Europese Commissie wil in nog deze week te beginnen onderhan delingen met de UEFA berei ken, dat in de nabije toekomst de internationale uitwisseling van topvoetballers soepeler gaat verlopen. Europees commissaris Marin zei gisteren op een persconfe rentie, dat hij nog deze zomer hoopt de eerste resultaten te kun nen meedelen. Dat zou dan op de kop af elf jaar zijn, nadat het Europese Hof van Justitie in een arrest vastlegde, dat ook prof voetballers de vruchten moeten kunnen plukken van het vrije verkeer van personen, waarop op grond van het Verdrag van Rome elke burger van een EG-lidstaat aanspraak kan maken. De EG heeft de afgelopen jaren met zowel de UEFA als de na tionale voetbalfederaties overlegd over een vrijer uitwisseling van topspelers. Hier en daar heeft dat tot een beperkte verrui ming van de praktijk geleid, maar van een situatie die enigszins in de buurt komt van wat het Verdrag van Rome beoogt, is nog steeds geen sprake. Op de vraag welke pressiemiddelen de EG zal hanteren, als zou blijken dat de UEFA de waarde van het Verdrag van Rome wat lager inschat dan de Europese Commissie, antwoordde Ma rin: „Als je gaat onderhandelen, geef je vooraf je positie niet prijs. Ik zal op die regel geen uitzondering zijn." ESKILSTUNA (ANP) - De vijf kemploegleden Vergeer, Visser, Kemkers, Kraayenbos en Koopman willen drie dagen na het duel om de wereldtitel in Heerenveen een ploegachtervolging rijden tegen de beste marathonrijders van Nederland. Dat dient te gebeuren op woensdag 18 februari in Deventer bij het plaat selijke ijsgala. Aangezien bij de marathonrijders de oud-kern ploegleden Van der Duim, Vunderink, Kramer, Schalij en Hop man meerijden, rekenen Vergeer en zijn maten op een strijd van hieuw'tegen óud: Van onze speciale verslaggever ESKILSTUNA (ANP) - Bij 23 graden onder nul was Hein Vergeer woensdag in Eskil- tuna eindelijk weer eens ijs koud de beste. De wereldkam pioen won via de geslaagde mini-marathon over tien kilo meter het individuele klasse ment van de alternatieve drie- landenwedstrijd Zweden-Ne- derland-Noorwegen. De landenwedstrijd werd gewonnen door Zweden met 97.5 punten, vóór Nederland (85 pnt) en Noorwegen (58 pnt). Een uitgelaten Vergeer kon na die attractieve slotrace, in Zweden direct op tv gebracht, zwaaien met een monsterlijk grote cheque, waarvoor Zweedse banken bereid zijn 15.000 kronen (6.000 gulden) neer te leggen. De totale winst som van Vergeer kwam na een minder geslaagde eerste dag op een totaal van 17.750 Zweedse kronen. De Nederlandse ploeg, die de winst in de drie-strijd aan Zweden met 16 punten verschil (97.5 om 81.5 en 58 voor Noor wegen) moest laten, had dikke pret in het koude Eskilstuna, waar de zakken redelijk wer den gevuld. Het viertal van as sistent-coach Arie Koops had in het rechtstreekse duel met de Zweedse en Noorse concur renten de ervaring in de natio nale marathons meegenomen. „Wij wisten wat er kwam in zo'n massale race over 26 ron den. Die Zweden en Noren be grepen er niet veel van", was het schaterende commentaar van Vergeer na een zorgeloze winst op de 10.000 meter, die bij wijze van experiment met alle rijders tegelijk werd gere den. Nederland dicteerde de strijd in de ijzige kou. Na tien ronden was de eerste premie sprint voor Vergeer zelf, die de prijs, een heuse kleurentelevi sie, best aan een behulpzame teammaat had willen laten. „Maar ik kwam zelf in de beste positie", verontschuldigde de 25-jarige Haastrechter zich la ter. In de volgende tien ronden dicteerde vooral zijn plaatsge noot Leo Visser het tempo. Diens beloning was ook een tv- apparaat van Zweedse make lij, dat bij de prijsuitreiking nog even op het ijs stuiterde. Vergeer liet het gat vallen voor zijn drie sprintende land genoten, van wie Kemkers en Kraayenbos net tekort kwa men op Visser. Vergeer en Kraayenbos maakten volgens beste wieler tradities het werk vervolgens vakkundig af. Vergeer hield de binnenkant van de baan (385 meter lang). Kraayenbos reed schuin rechts voor hem, waar door alle aanvallende concur renten naar de buitenkant ge dwongen werden. In de laatste bocht, waarbij de gelapte Vis ser zijn kameraden onregle mentair nog even te hulp kwam, versnelde Vergeer als Richard van Kempen in zijn beste marathondagen. De Zweed Karlberg zette nog aan, maar moest met een handje naar het ijs. Gerard Kemkers werd achter dat fel sprintende duo derde, maar kon in het eindklassement van de grote geldprijzen geen plaats op schuiven. De Drent bleef zesde. In de eindrangschikking van het drie-landenduel kon Oranje de misstappen van de eerste dag, met de reguliere wedstrijden over 500 en 1500 meter, niet meer goedmaken. Uitslag 10.000 meter: 1. Hein Vergeer (Ned) 15.38,3,2. Joakim Karlberg (Zwe), 3. Gerard Kemkers (Ned), 4. Johan Koss (Noo), 5. Claes Bengtsson (Zwe), 6. Henri Kraayenbos (Ned), 7. Hans Magnusson (Zwe), 8. Tomas Gustafson (Zwe), 9. Atle Varvik (Noo), 10. Rolf Falk-Larssen (Noo), op één ronde: 11. Leo Visser (Ned), 12. Bengt Halvorsen (Noo). Eindklassement: 1. Vergeer 33.5 pnt, 2. Bengtsson 30, 3. Magnusson 27.5,4. Karl berg 26, 5. Falk-Larssen 25.5, 6. Kemkers 23,7. Koss 16,8. Gustafson 14,9. Kraayen bos 13,10. Visser 12,11. Halvorsen 11.512. Varvik 6 pnt

de Stem | 1987 | | pagina 21