lEREi [papier voor uw pen VGINA ZEELAND bONDERDAG 29 JANUAR11987 EXTRA Hypocriet Oudjaar met Seth Harmeien Voerstreek Studie financiering Opeten eigen huis Belasting verlaging Homofobie Van Agt 1 Van Agt 2 Van Agt 3 148 e jlerdam in de Oosterschel zegt De Vree. De reste nde zeventien miljoen is no g voor de industrie. Allee ow Chemical al is goed >eg voor een afzet van nege iljoen kubieke meter wate jaar. Maar die behoell ordt 'geïmporteerd'. E ordt oppervlaktewater van België opgevangen in d iaarbekkens in de Braak an. De waterfabriek bij Ter uzen levert een belangrij ndeel. En ook het oud urdere plan dat de zinker immissie ooit onderzocht it de kast gehaald. Er wore vanuit Brabant via dikk oizen in de Westerscheid ater naar Zeeuwsch-Vlaan ren gepompt. Vier leveran ers in totaal, waarvan he aterwingebied in Sint Jan een uiteindelijk de laagst •oduktie heeft. De angst van Van Dalsun at de waterputten zoudei erzouten als er een enormi oeveelheid zoet water opeen an de bodem onttrokken zot orden, is misplaatst. „Zijr erhaal zou kunnen kloppet er geen infiltratie van op arvlaktewater plaats vindt 'ussen de Westerschelde ei et waterwingebied ligt outwatergrens. Als je zoe /ater uit de ondergrond weg' aalt trek je die zoutwater rens dichter naar het water /ingebied toe. Maar in d vinter zorgen we er via inffl ratiekanalen, met Belgis' ippervlaktewater dat door on. vordt opgevangen en de neer lag, dat het waterwingebt® veer gevoed wordt. De zout ;rens krijgt daardoor nietd :ans op te rukken", aldus W free. Het vijftigjarig jubileun an de watermaatschappü et beste bewijs van Van Dal' ums ongelijk. Zaterdag 31 Ja' uari besteedt de WMZ da' p bescheiden wijze aandacn an met een open dag in "e lompstation in Sint Janstee" Personeel van de WMZ lie dag bezoekers inzicht iet reilen en zeilen van de naatschappij. Bezoekers zij ussen 9.00 en 16.00 uur w com. Naar aanleiding van het stukje over het afschieten van verwilderde duiven wil ik hierbij toch wel enkele opmerkingen plaatsen, vooral op hetgeen dhr. Ker- res meent te weten en ken baar maakt. Dhr. Kerres zegt dat de oorzaak van de verwilderde duiven de zoge naamde zware vluchten zijn, (wat zijn zware vluchten, 100, 300 of 600 km?), waar hij deze theorie vandaan heeft weet ik niet, in geen geval van 'n deskundige (duiven melker). Is het niet hypocriet om te zeggen dat duiven die van 'n vlucht vanuit Frankrijk naar Nederland vliegen naar hun verblijfplaats (hok), en waar zij graag zijn, dan in Nederland niet naar hun hok vliegen, maar naar een of andere verblijfplaats (kerk) gaan en dan daar blijven, dit zal ieder welden kend mens niet zo maar durven verkondigen. Het zou een goede zaak zijn als dhr. Kerres eens ging kijken op een plaats waar veel zogenaamde ver wilderde duiven zitten. Hij moet dan eens kijken hoe veel duiven een ring om hun hebben en hoeveel niet, misschien dat hij dan zijn mening zal moeten wijzigen, ik wil best eens met hem meegaan. Tot slot nog dit: is het niet hypocriet dat er op diverse plaatsen in Nederland dui ven in het openbaar gevoerd mogen worden, zodat zij zich steeds meer kunnen verme nigvuldigen, dit tot vermaak van 'n groot aantal mensen, en dan de schuld van de overlast bij 'n ander te leg- in dit geval de duiven melkers en hun bonden. Breda, W. Boelhouwers Hoewel enigszins laat, wil ik toch nog graag reageren op het artikel '...Seth wordt nooit Kan', De Stem 31-12- Niet de op oudjaars- avond 1986 uitgezonden con ference van Seth Gaaikema wordt door dhr. Koesen be kritiseerd, maar een van de in totaal vier opnames die werden gemaakt op zater- 27 en zondag 28 decem ber 1986. Uit dit viertal zou uitein delijk de beste opname ge kozen worden voor de uit zending op 31 december (n.b ook bij de conferences van Wim Kan werd een derge lijke procedure gevolgd). De voorstelling die door de heer Koesen werd bijgewoond, was die van zondagavond 19.15 uur; de uitgezonden voorstelling was die van zondagavond 21.30 uur. Een tv-uitzending dient niet te worden beoordeeld naar de wijze van totstandkoming, maar naar de kwaliteit van het eindprodukt (lees: de uitzending). Opmerkingen als: 'Hij is er niet best in' en het aantal keren dat een grap herhaald moet worden doen in dit verband dan ook niet terza ke, temeer daar dergelijke herhalingen bij een gewone, met op te nemen voorstel ling niet plegen voor te ko men. De wijze waarop het aanwezige publiek wordt gekwalificeerd is generali serend en discriminerend, maar bovenal onjuist. Ik ben zelf twee maal bij sen op te nemen voorstelling aanwezig geweest (zaterdag en zondag) en meen dit der halve zeker zo goed te kun nen beoordelen als de heer Koesen. Ter opheldering van •LMI FOTO'S DE STEM/CORJ een blijkbaar bij de verslag gever bestaand misver stand: niet het publiek werd ingehuurd om Seth 'op dreef te klappen' maar Seth is door Veronica en het pu bliek raison van 15,- p.p.) ingehuurd Men is zich er terdege van bewust dat het om een tv-opname gaat daar sommigen voorname lijk om die reden naar de voorstelling blijken te ko men. Waarom is Toon Hermans een morele herbewapener en wordt van Seth Gaaikema meer intellectuele distantie verlangd Is iemand wel licht moreel herbewapener omdat hij vertederend is, in de voorgewende onnozelheid van een clown, of gaat het misschien toch om het in houdelijke De grap over Den Uyl, Lubbers en het paaltje ging niet om het voorval uit het verleden, maar om de relatie tussen de heren tegenwoor dig. En over 'hoogbejaarde koeien' gesproken: een oude conference van Kan verge lijken met Gaaikema nu lijkt verdacht veel op nostalgisch sentiment en een hang naar 'de goeie oude tijd'. Door het slotnummer te bestempelen als een 'vage poging tot een carnavalshit' bevestigt de heer Koesen de toch reeds bij de lezer ge wekte indruk dat hij er niets van begrepen heeft Ulveuhout, C.A. Zweverink Ik ben 77 jaar en ben daar van 42 jaar spoorman-ma- chinist geweest. Ik heb uw artikel gelezen over de ramp van Harmeien die 25 jaar geleden plaatsvond en die veel mensenlevens eiste. De uitspraak van de spoorweg ongevallenraad in 1962 bracht bij mij een wrange smaak teweeg en al die el lende kwam weer boven. De raad moet de toedracht van derden krijgen en na af wegen uitspraak doen. Als er verzwegen wordt wat de echte dingen en voorvallen zijn die hebben plaatsgevon den of handelingen die on wetend zijn gebeurd, wordt het een onschuldige in de schoenen geschoven. De uiteenzetting in het ar tikel over de beveiliging is perfect weergegeven. Over de toedracht en de oorzaak van het ongeval bestond weinig twijfel, ook al waren beide betrokkenen (P.Tie- toor en Pokeer),dood. Dat bleek tijdens de zittingen van de spoorwegongevallen raad. Ik vecht dat aan. Op die dag (8-1-62) stond de be wuste post op NX-beveili- ging (op handbediening), zo dat alles op het spoor los ligt. Dit houdt in dat de trein dienst per telefoon vertra ging van treinen door krijgt en daar naar handelt voor goede treinenloop. Het wordt dan wikken en wegen wat kan en wat niet. Er moest weer gehandeld wor den als voor de NX-beveili- ging. Wie heeft nu de fout gemaakt? Breda, N. Gommers In De Stem van 16 december 1986 stond een ingezonden brief van mijn hand inzake het Vlaamse nationalisme; dit naar aanleiding van de problemen in de Voerstreek. Sindsdien zijn er twee reac ties gekomen, respectieve lijk van de heren G. Bracke en H. van Wijk Dr. Bracke brengt argu menten naar voren (het vele goed dat in Vlaanderen tot stand is gekomen dankzij de Vlaamse beweging), die op zichzelf wel juist zijn maar die de kern van mijn betoog niet raken. Die is namelijk,, dat de Vlaamse beweging, niet immuum is gebleven voor de ideeën -en de mo rele steun- van de 'bevrij ders' uit het oosten. Maar daarvan weet de heer Bracke blijkbaar niets. Net zo min trouwens als de heer Van Wijk, die er ook nog de moord van Van Severen bij- „Thans verliest (als het doorgaat) Brabant een Commissaris met grote capaciteiten, ervaring en durf, die boven alle kneute righeid Brabant, dat middenpaneel van de Nederlanden, een nieuwe kleur en perspectief gaf.foto anp sleept. Alsof dat ook maar iets zou bewijzen omtrent de politieke gezindheid van deze laatste of van zijn be weging. Verder vind ik het frap pant dat voor geen van beide heren het extremisme in het huidige Vlaanderen schijnt te bestaan. Extremisme (ik denk bijvoorbeeld aan de VMO), dat natuurlijk niet zomaar uit de lucht is ko men vallen maar dat wel de gelijk een achtergrond heeft. Vlaanderen en Wallonië zul len moeten leren samenle ven binnen de democrati sche staat België. Met aan het hoofd Boudewijn, die goede koning der Belgen. En met ministers als Melchior Wathelet, een Waalse Belg en een mens van goede wil. Breda, W. Giesing Dezer dagen maakte studie financiering Groningen weer de zoveelste droeve mededeling bekend: de voorschotbedragen voor ja nuari, februari en maart worden pas per half januari overgemaakt, wat betekent dat pas in de derde week van januari het geld de stu denten heeft bereikt.Voor de 800.000 WSF 18+'trekkers betekende dat dus dat ze de eerste weken van het jaar maar hebben moeten zien hoe ze financieel rondkwa men. Ze moesten maar zien hoe ze huisbazen susten, hoe ze boeken kochten voor de col leges van januari en vooral hoe ze eten op tafel kregen. Laten we hopen dat ze met Kerstmis genoeg bijgegeten hebben om een maandje op te teren. Of misschien is het geliefde Deetman-kofferfje best smakelijk met een likje mayonaise. Meevallertje voor die ge teisterde Deet is dat hij door de vertraagde betalingen een leuk bedrag aan rente opstrijkt, waar zo'n slordige zes nullen voor de komma staan. Verklaring voor de vertraging? Die arme, over werkte, onderbetaalde amb tenaartjes namen allemaal rond de Kerst vakantie en konden dus pas 5 j anuari be ginnen aan het verzenden van de voorschotten. En voor hun welverdiende adempauze waren ze te druk bezig met het berekenen van de op handen zijnde kortin gen en terugvorderingen om zich te bekommeren over uitbetalingen. Redelijk toch? Echt hoor, Deetman, het blijkt telkens weer dat het onbegrijpelijk is hoe die stoute meneer Van miin bet0°S namelijk, dat de Vlaamse beweging niet immuum is gebleven Weeën - en de morele steun - van de "bevrijdersuit het oosten.- foto archief de stem Wallage jou destijds aso ciaal durfde te noemen. Jij, die gebroken gezinnen weer herenigt door van kinderen van gescheiden ouders te eisen dat ze aan pa en/of ma, die ze al jaren niet meer hebben gezien, inkomenge- gevens ontfutselen en als de verloren ouder maar genoeg verdient, mag die weer fijn gaan dokken. Jouw slagzin: verwekken is kosten dekken! Jij, die in formatie liever maar niet geeft. Het is toch gezonde hersengymnastiek voor de studenten dat ze zelf moeten bedenken hoe alles in elkaar zit In hun latere leven krij gen ze toch ook niet alles op een presenteerblaadje? Jij, die dertig-plussers, die de schoolbanken weer op wil len zoeken, behoedt voor de misstap van hun leven. Het is maar al te makkelijk om je mid-life crisis op te lossen door een zorgeloos studen tenbestaan in te vluchten. Jij, die zo onbaatzuchtig voorschotten uitdeelt, zon der vervelende vragen te stellen. Sinterklaas is er niets bij. Alleen: de Sint vor dert niet de reeds opgegeten boterletters terug na een paar maanden, want die weet: daar komt stront van. Beste Wim, ga zo door en je wordt zonder twijfel de meest notoire onderwijsmi nister van de eeuw. Utrecht, Jeppe Oosterling In De Stem van 17 januari las ik: 'Discussie over sociale zekerheid, staatssecretaris De Graaf neemt de hand schoen op'. Weer is het Et- ten-Leur die het voortouw neemt, om het niet eens te zijn met de nieuwe stelsel herziening. Waarom gebeurt dat niet op meer plaatsen in Nederland?. Vele zijn het niet met het nieuwe stelsel eens, ook de mensen met een eigen huis niet, die dit voor het nieuwe stelsel reeds aan het opeten waren. Jammer dat vele van deze mensen hierover niet durven of willen spreken met mensen die hier iets aan willen doen. Zwijgen is im mers toestemmen. Kom eens één keer naar buiten en zet uw keiharde mening hierover op papier gericht aan meneer De Graaf van sociale zaken en stuur deze brief voor 16 fe bruari naar Christ Mentzel, Bruininkhuizen 16, 4875 Et- ten-Leur. Uw brief komt vanzelf bij dhr. De Graaf te recht. Misschien kan hij dan de problemen van het opeten beter begrijpen en wordt zijn hart zachter voor onze stenen die zo hard zijn. Bergen op Zoom, P. Nefs De winsten in de bedrijven zijn de laatste jaren flink gestegen. Werknemers heb ben loon ingeleverd voor atv om hun werkloze collega's aan een baan te helpen. Toch blijft de werkloosheid on aanvaardbaar hoog: onge veer een miljoen werklozen, wao-ers die nog best aange past werk kunnen doen meegerekend. Vele maatre gelen hebben dus weinig ge holpen. Belastingverlaging voor mensen met een jaarsalaris tussen ƒ40.000 en ƒ60.000 is weer een nieuw plan van werkgeversvoorzitter Van Lede. De tweedeling tussen werkenden en niet-werken- den in dit land komt dan weer een stuk dichterbij. Uitgerekend nu komt Van Lede met dit werkgevers plan. Het zou meer banen opleveren? Radio, pers en tv staan bol met berichten over de schrijnende gevolgen van de koudegolf voor bejaarden en uitkeringstrekkers. Ieder mens heeft recht op warmte, water en huisvesting. He laas is dat ook in Nederland niet voor iedereen wegge legd. Daarom zou het men selijker zijn om uitkerings trekkers en minimumloners koopkrachtverbetering te geven. De economie zou daar ook best van profiteren. Aangezien nog vele men sen in dit land beter econo misch dan menselijk kunnen denken, hopen we maar dat de volksvertegenwoordigers hun menselijke plicht zullen doen en niet met dit plan ak koord gaan. Breda, P. v. Gurp Als meldpunt 'Agressie' van de Stichting Hulp- en Infor matie Team Homoseksuali teit, HITH, wil ik reageren op het weekend-artikel 'De homofobie bij de politie', d.d. 17-1-87. Dit artikel is geba seerd op een vraaggesprek met dhr. Peter van Weert, voorzitter van de werkgroep Politie en Homoseksualiteit. Al jaren lang poogt de Stichting HITH ingangen te vinden bij de verschillende politiekorpsen om homosek sualiteit bespreekbaar te maken. Na drie jaar voorbe reiding en informele ge sprekken zijn we in 1985 be gonnen met vormings-acti- viteiten bij de Gemeentepo litie in Oosterhout en in 1986 bij de Gemeentepolitie Bre da. Iedereen was verplicht om aanwezig te zijn, van agent tot commandant. Deze bijeenkomsten duurden ge middeld 2-2% uur. Bij deze trainingen hebben we nauw samengewerkt met de werk groep Politie en Homosek sualiteit, niet met dhr. Van Weert, maar met dhr. Eits. Na deze trainingen zijn er regelmatig contacten ge weest met de desbetreffende korpsen. Waarom dhr. Van Weert dit afdoet met: „Met een uurtje praten met de plaatselijke afdeling van het COC red je het ook niet", be grijp ik niet. De Stichting HITH is een zelfstandige or ganisatie, dat los van het COC werkt Blijkbaar werkt de interne communicatie binnen de werkgroep ook niet optimaal. Dhr. Van Weert beklaagt zich over het feit dat er maar zo weinig homosek suele politie-collega's voor hun geaardheid uit durven te komen. Door dit soort ar tikelen verbaast het mij niets. Door alleen maar met een beschuldigende vinger te werken zullen de deuren voor de werkgroep gesloten blijven. Ik ben van mening dat wanneer je een artikel schrijft, je niet alleen moet beperken tot negatieve ge luiden, maar dat je ook posi tieve berichten moet ver melden. Als je kijkt naar het pro ject Kalix-Berna in 1985 en het project Liesbos in 1986 zijn dat unieke projecten, die alleen een kans van sla gen hadden door de bijzon dere samenwerking tussen politiekorpsen en homo-or ganisaties. Naast Groningen zijn dat de enige positieve samenwerkingsverbanden die er zijn. Vanuit het tolerante Eindhoven heb ik dit soort berichten nog niet verno men. Zoals hierboven ver meld staat waren die voor lichtingen niet iets wat op zichzelf stond, maar waren onderdelen van een prak- tiesch samenwerkingsakti- viteit. Ik bestrijd dus ten zeerste de kop van het arti kel: 'In West-Brabant en Zeeland heerst geen tole rante sfeer'. Breda, Sjack van Hees In zijn ingezonden stuk geeft de heer Van Agt in de krant van 17 januari com mentaar op een artikel in De Stem. De onjuistheden van deze kolommen worden daarin door hem rechtgezet. En terecht, want een dag blad van naam dient alleen dingen te schrijven die feite lijk waar zijn. In dezelfde uitgave van zaterdag komt een ingezonden stuk voor van C. Gent. Deze schrijft, ronduit gezegd, zeer negatief over onze commissaris. En dat mag, want hij is 'maar' een ingezonden-stukschrij ver. Anders wordt het als De Stem dit stuk gaat omlijsten met een grote foto. Hierdoor wordt extra aandacht ge vraagd voor dit geschrijf. Bovendien wordt de indruk gewekt, dat de redactie het er wel een beetje mee eens is. En dat mag niet! Want ingezonden stukken zijn buiten verantwoordelijk heid van de redactie. Mis schien kunt u mijn ingezon den stuk dan ook met een foto omlijsten? Breda, J.H.M. v. Heijningen Naschrift redactie: Ons streven is om brieven van lezers zo compleet mogelijk te plaatsen ook al verkondigen zij lang niet altijd onze mening. De ru briek 'Papier voor uw pen' valt echter wel degelijk onder de redactionele verantwoorde lijkheid. Het zijn de slechtste vruch ten niet waaraan de wespen knagen. Dit blijkt uit de ha telijke reacties van de heer Gent over het vertrek van Dries van Agt naar Japan. Zie De Stem van zaterdag 17 januari. Hij, Van Agt, werd voor zijn komen niet gemist, aldus de heer Gent. Nee, al thans niet door de PvdA. Dries van Agt, de man die het CDA heeft gemaakt tot wat het nu is. De politicus, die op juiste en vaak gees tige wijze de puntjes op de i wist te zetten ten aanzien van die PvdA. Dat hij daardoor vaak op de tenen van de heer Gent heeft gestaan, is best moge lijk. De heer Gent is blij om het vertrek van Van Agt, ook vooral voor Brabant. Of die blijdschap terecht is zal nog moeten blijken. Teteringen, J. Oomen Tot tweemaal toe zag de Commissaris van de Konin gin zich genoodzaakt de re dactie van De Stem op grove journalistieke onjuistheden ten aanzien van zijn per soon, te wijzen. De eerste maal was dat noodzakelijk toen De Stem, op 23 oktober „Is het niet hypocriet dat er op diverse plaatsen in Nederland duiven in het openbaar gevoerd mogen worden, zodat zij zich steeds meer kunnen vermenigvuldigen, dit tot vermaak van 'n groot aantal mensen, en dan de schuld van de overlast bij 'n ander te leggen, in dit geval de duivenmelkers en hun bonden." - foto anp 1986, een geheel onwaar be richt, met grote ophef publi ceerde rondom een proces verbaal, en de hoofdredactie in een 'Stern-commentaar', op grond hiervan, de Com missaris van machtsmis bruik en 'ontoelaatbare ob structie van de rechtsorde' beschuldigde. De volgende dag haastte zich de redactie (om een ge ding te vookomen om te verklaren dat de berichten van de vorige dag op on juiste informatie berustte, hoewel men de lezers geïnti mideerd had door van een betrouwbare informant te spreken. Terecht kreeg de redactie van een lezer voor dit optreden de rode kaart. Maar nog niet wijs gewor den, liet de redactie een blijkbaar nauwelijks geïn formeerde redacteur meer dere politiek-historische fei ten verdraaien, waardoor van de commissaris weer een volledig vals beeld werd getekend Weer was het zo grof dat mr. Van Agt, vanuit Den Bosch, persoonlijk moest reageren (17 januari 1987). En nu de commissaris een andere functie wil aan vaarden mag de redactie van De Stem zich wel eens afvragen of de wijze waarop De Stem de commissaris vanaf het begin op negatieve wijze heeft behandeld en weggeschreven, niet één van de mede-oorzaken is dat mr. Van Agt er de Brabantse brui aan geeft. Ik herinner mij nog leven dig hoe Brabant en de regio nale pers verguld waren met prof. J. de Quay als commis saris en hem alle kansen ga ven om de na-oorlogse in dustrialisatie op gang te brengen. Later werd prof. De Quay, met veel Bra bantse spijt, minister-presi dent. Mr. Van Agt volgde een omgekeerde loopbaan. Eerst juridisch hoogleraar in Nij megen, daarna justitie-mi- nister, vervolgens driemaal minister-president, succes vol lijsttrekker, wegbereider van het karwei dat de hui dige regering mag afmaken. Verrassend, ja uniek was het dat een oud-minister president uit verbondenheid met zijn geboorteprovincie, de nieuwe commissaris werd. In plaats van hem positief te volgen is De Stem de com missaris blijven achtervol gen met elk ondermijnend gerucht dat in iemands kwaadaardige koker op kwam. Echter, wetende als oud-minister-president dat een commissaris in Brabant op het Provinciehuis de ge vangene is van de Griffie, van GS en van de politiek; besloot mr. Van Agt kenne lijk om niet genoegen te ne men met het doorknippen van lintjes. Duidelijk wilde hij zijn nationale en mondiale rela ties vruchtbaar maken voor een vernieuwde industriali satie van zijn provincie. En met toenemend succes. En De Stem en vooral de minst begaafde onder de colum nisten, maar mekkeren over zijn vele reizen. Natuurlijk is de stijl van een oud-mi nister-president een geheel andere dan de werkwijze van een Commissaris die Brabant nog nooit uit ge weest is. Het bleek een stijl die he laas de regionale pers te bo ven ging. Thans verliest (als het doorgaat) Brabant een commissaris met grote ca paciteiten, ervaring en durf, die boven alle kneuterigheid Brabant, dat middenpaneel van de Nederlanden, een nieuwe kleur en perspectief gaf. Nu besef ik zeer wel dat het niet eenvoudig is om een krant te maken die dagelijks iedere lezer bevredigt. Ik wil ook niet verhelen dat De Stem menigmaal kwaliteit vertoont, dank zij enkele be gaafde medewerkers en ver slaggevers. Maar naast re gelmatig kleine ergernissen, heeft uw redactie nu de ge paste correctheid en hoffe lijkheid wel met zeer grove voeten vertreden. Gelukkig worden óók autoriteiten mondig en laten zich niet meer willoos af slachten door journalisten. Prins Claus gaf het goede voorbeeld toen hij de jonge kroonprins in bescherming nam tegen laster in de pers. Het optreden van de redac tie van De Stem tegenover de unieke persoonlijkheid van onze comissaris, acht ik beschamend voor onze regio. Breda, Alb-J.M. Smulders Naschrift redactie: zonder te willen vervallen in een nietes- welles-spelletje moet hierbij toch worden aangetekend dat het optreden van mr. van Agt in Noord-Brabant niet alleen in De Stem kritisch is gevolgd. Ook de partijen in de Provin ciale Staten-ja zelfs het CDA - hebben de afgelopen jaren meermalen hun beklag gedaan over het optreden-of juist het nalaten daarvan- van Van Agt. Overigens, als men het ge wraakte stuk goed heeft gele zen zal men toch hebben ont dekt, dat aan Van Agt ook grote kwaliteiten zijn toege dicht. ■I

de Stem | 1987 | | pagina 15