GIS1 Rob Brugel Gstrein wint combinatie-slalom 'Zwaar geschut' in Ruta del Sol Nogueiras maakt indruk Hein Vergeer toch in de winst TEUN VAN VLIET MOET TOEKOMSTIG TREKPLEISTER WORDEN H HmM fse 2.99 36ISTERIJ °c5 duat.8 ■STAATS I HÖUDKUND' OP I ■school LEVENDIGS" MET PB I CHANTER B" tSSEN IS SOMS OOK XJDER Real Madrid haakt af bij jacht op Ruud Gullit iwir o.oy HORECASERVICE^ WOENSDAG 28 JANUAR11987 ROTTERDAM - Het gaat goed met Teun van Vliet in de zesdaagse van Rotterdam. Neuroot Kruisjes Stevenhaagen mee op kop SPORT IN 'T KORT Verbeek naar De Graafschap Startverbod voor Kinshofer Nieuwe opzet voetbal in VS Italiaan zwaar gewond bij bobslee-ongeval Jaspers klopt Van Cromvoirt liette GII jes10 2 gratis iosar I »d\J liette Contour :jes 10 1 gratis 1 ruidvat nerkaarsen cm 4 stuks in koker mint, peach, vanille, lichtblauw, ;e, grijs of rood 2 59 ruidvat theelichten stuks r^c ndercup o a etcup 6.75 ruidvat drijflichten »tuks minimaal 4 branduren per dri|flicht wit, mint, peach, lichtblauw of uitverkocht voorbehouden. raat 7 BREDA Eindstraat 20 ein 30-31 ETTEN-LEUR >anzepoort;*raat 10 HULST RG Lange Delft 70-74 3ST-S0UBURG Kanaalstraat 41 TERNEUZEN Noordstraat EVENBERGEN Zuidhaven 67 ^£02 Splnveld 32a Breda Tel. 076-227189 DE RTEMJS CRANS-MONTANA (Rtr) - De Oostenrijker Bernhard Gs- trein heeft op de eerste dag van de wereldkampioenschap pen skiën in Crans-Montana (Zwitserland) voor een grote verrassing gezorgd door de combinatie-slalom te winnen. Hij had na twee manches I een voorsprong van ruim twee seconden op zijn landgenoot Günther Mader en de Ameri kaan Felix McGrath. Het was de eerste overwinning van Gs trein in dit seizoen. De Nederlander Hans van der Veldt eindigde op de 38ste plaats. Hij moest bijna veertig seconden op de winnaar toege ven. De Nederlander Ronald Hoevenaars kwam in de eerste manche ten val en gaf op. Toppers als de Zwitser Pir- min Zurbriggen, de Luxem burger Mare Girardelli en de Westduitser Markus Wass- meier bleven op grote achter stand van Gstrein steken. Ti telverdediger Zurbriggen, die dit seizoen op alle onderdelen (slalom, reuzenslalom en afda ling) uitblonk, eindigde als ne gende met een achterstand van bijna vijf seconden. Wass- meier werd tiende. Girardelli deed het beter door de zevende plaats op te eisen. De afdaling voor het combinatieklasse ment wordt vrijdag gehouden. Na de eerste manche leek alleen Paul Frommelt nog in staat Gstrein van de eerste plaats te houden. De Liechten steiner had slechts 0.77 secon den meer nodig voor het tra ject van 601 meter, dat een hoogteverschil kende van 189 meter. Later bleek dat From melt een van de 63 poortjes had gemist, waarna de wed strijdleiding de slalom-specia list diskwalificeerde. Uitslag combinatie-slalom: 1. Bernhard Gstrein (Ocs) 1.42,45 (51,89 - 50.26), 2. Günther Mader (Oos) 1.44,48 <53.25 - 51.23), 3. Felix McGrath (VSt) 1.44,60 (53,00 - 51,60), 4 Joset Schick (WD1) 1.45,70 (53.75 - 51.95), 5. Finn Jagge (Nor) 1.45,79 (54,58 - 5121), 6, Robert Erlacher (Ita) 1.45,90 (53,67 - 52,23), 7. Mare Girardelli (Lux) 1.45,96 (53.67 - 52,49), 8, Richard Pramotton (Ita) 1,46,13 (53,58 - 52,55), 9. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 1,47,12 (54,12 - 53,00), 10. Markus Wassmeler (WD1) 1.47,98 (54,30 - 53,68), 38. Hans van der Veldt (Ned) 2.21,54 (1.10,57 - 1.10,97). 'De benen doen wat het hoofd wil' Door Jacques Eestermans De 24-jarige voormalige Maaslander, die al weer een tijdje huist in de Belgische enclave Baarle- Hertog, beantwoordt in het sportpaleis Ahoy' vol ledig aan de verwachtingen van wedstrijdleider, en zijn sportdirecteur, Peter Post, die hem als toe komstig trekpleister ziet voor zijn indoor-wieler- evenement. Van Vliet werkt in de ha venstad zijn zevende zes daagse als beroepsrenner af. In de voorgaande zes was er voor hem slechts een be scheiden rol weggelegd. Dat is op het Siberisch hout van Ahoy' beslist anders. Samen met zijn Westduitse partner Jupp Kristen vormt hij na vijf dagen nog altijd een van de favoriete koppels voor de eindoverwinning. „Mijn goede voorberei ding werpt gelukkig vruch ten af", klinkt het opgewekt uit de mond van de blonde prof. „Wekenlang heb ik elke dag keihard getraind op de piste. Vorige week in Stuttgart heb ik bewust wat gas teruggenomen. Samen met Peter Stevenhaagen heb ik daar een beetje in de wie len meegereden om in Rot terdam te kunnen vlammen. Dat lukt tot nu toe prima. Ik zou willen zeggen: de benen doen wat het hoofd wil. Dat is heel belangrijk voor me. Want deze zesdaagse geldt toch als een klassieker. Je moet van goede huize komen om hier vooraan mee te kunnen rijden. Bovendien is het een groot toernooi in eigen land, nota bene in de omgeving waar ik ben opge groeid. Ik hoop daarom dit keer van tegenslag bespaard te blijven. Vorig jaar voelde ik me op de slotavond niet lekker en prompt kreeg ik een fiks aantal ronden aan mijn broek". Teun van Vliet kan zich dan ook behoorlijk opwin den als wordt geopperd, dat de sportieve waarde van een zesdaagse met een korreltje zout moet worden genomen. „Die verhalen hoor je nu al tijd", reageert hij geïrri teerd. „Ik geef het je te doen. Mijn benen doen de hele dag door zeer. Af en toe moet je wel naar de renners-keuken om te eten, maar ik ben al tijd blij als ik terug ben in mijn cabine, waar ik dan weer lekker in mijn bedje kan kruipen. In al deze da gen kom ik hoogstens een keertje buiten. De behoefte om een luchtje te scheppen bestaat meestal niet. Nee, je moet er bepaald niet te lichtzinnig over denken. Neem de koppelkoersen. Als je even stuk zit, vliegen ze aan alle kanten langs je heen. Er is geen mogelijk heid om te herstellen van een inspanning. Ik geef toe dat de koers in andere zes daagsen vaak minder hard is, maar hier... Post zit je de hele tijd achter je vodden. Hij lijkt wel een neuroot. Dat is niet rot bedoeld hoor. Hij heeft een status hoog te houden en ik begrijp ver rekte goed dat hem dat al leen lukt door de touwtjes heel strak te houden. Na een aantal dagen komt bij elke renner wel eens de neiging naar boven om het even rus tig aan te doen. Met Post op de bok kan je dat dus ge voeglijk vergeten". Teun van Vliet (boven in de baan): „Je moet van goede huize komen om hier vooraan mee te rijden". - foto ton den haan Niettemin houdt Teun van Vliet van de winterbaan. Het bevalt hem uitstekend om in de aanloop naar het wegseizoen drie vier zes daagsen af te werken. „Het is een ideale voorbereiding, zeker als je de kans hebt ze kort voor de trainingswed strijden in Zuid-Europa te rijden. Het voordeel is dat je je dan niet meteen over de kop rijdt, zoals nogal eens gebeurt. In januari heeft bijna niemand de ambitie veel te trainen. Het is vaak kwakkelweer en dat weer houdt de meesten er van de kilometers te maken, die eigenlijk nodig zouden zijn. De zesdaagsen vormen een goede overbrugging. Het is best gezellig, de verzorging is optimaal en bovendien verdien je er nog wat centen. Althans, als het een beetje wil lukken. Want als het niet goed gaat, zit je de hele dag kruisjes op de muur te tekenen om de uren af te tel len. Dan is zo'n toernooi echt een ramp. Maar in mijn ca bine zul je geen kruisje aan treffen. Gelukkig niet....". ROTTERDAM - Peter Stevenhaagen is er dinsdag tijdens de voorlaatste avond van de wielerzesdaagse in geslaagd met zijn Liechtensteinse partner Roman Hermann in dezelfde ronde te komen als het leidende duo Clark/Bincoletto. Bij de amateurs kreeg het tweetal Huveneers/Rakers con currentie van Jensen/De Leeuw en Cornelisse/Martens. Stand profs: 1. Clark (Aus)/Bincoletto (Ita) 206 punten, 2. Roman Hermann (Lie)/Stevenhaagen (Ned) 174, op 1 ronde: 3. Van Vliet (Ned)/Kristen (WD1) 153, 4. Zoetemelk (Ned)/De Wilde (Bel) 145, 5. Doyle (GBr)/Fignon (Fra) 120, op 2 ronden: 6. Knetemann (Ned) /Tourné (Bel) 179, 7. Worre/Pedersen (Den) 94, op 6 ronden: 8. Bon- due/Vallet (Fra) 78, op 9 ronden: 9. Vaarten (Bel)/Schlaphoff (WD1) 30, op 12 ronden: 10. Sigmund Hermann (Lie)/Oersted (Den) 83. Stand amateurs: 1. Huveneers/Rakers (Ned) 81, 2. Jensen (Den)/De leeuw (Ned) 71, 3. Cornelisse/Martens (Ned) 55, op 1 ronde: 4. Rik en Ralf Moorman (Ned) 130,5. De Caluwé/De Koning (Ned) 91, op 2 ron den: 6. Frost/Marcussen (Den) 79, 7. Cossemijns (Bel)/Legrand (Ned) 37, op 3 ronden: 8. Campana/Rellensman (WD1) 151, op 4 ronden: 9. Zelissen/Pieters (Ned) 55, op 5 ronden: 10. Rooms/Vekemans (Bel) 27. sen bedrijf of als startende onderriem6' d maakt nog meer mogelijk, oa-^-<T irming, recreatie, -MsW Foreman DE TERUGKEER van de 38- jarige Amerikaan George Fo reman in de boksring zal mi nimaal een maand langer op zich laten wachten. De vroe gere wereldkampioen in het zwaargewicht meldde zich dinsdag af voor het gevecht tegen zijn landgenoot Bill Hit- zelburger, dat op 6 februari in Cannes zou plaatsvinden. Fo reman had zich door het slechte weer in Europa niet optimaal kunnen voorberei den. Coe SEBASTIAN COE heeft zich terug moeten trekken voor de internationale atletiekwed strijden in Stuttgart, die za terdag onder de naam 'World Meeting' worden gehouden. De Europese kampioen op de 800 meter moest wegens een Sriepaanval afgelopen week einde ook afzeggen voor de strijd om de nationale indoor- titels. FEC Zwolle PEC ZWOLLE heeft gister- av°nd op het kunstgrasveld van de hockeyclub ZMHC een °sfenwedstrijd tegen Heracles met 6-0 gewonnen. Bij de rust *as het 4-0. Doelpuntenma kers waren: Pelleboer (2), 'ücedag, Visscher, Van Anke ten en McNulty. VVV heeft gistermiddag een ^enwedstrijd tegen RKC 9-2 gewonnen. Deze stand Vrwre^ rust bereikt. «>r VVV scoorden oud- dohan Lammers en "•mty Renierse. Van ome sportredactie DOETINCHEM - Pün Ver beek (30) is de komende twee seizoenen als trainer verbon den aan De Graafschap, waar hij Sandor Popovic (in de be langstelling van Haarlem) op volgt. De voormalige speler van Sparta volgt Henk van Brussel op. Momenteel maakt de gym nastiekleraar uit Nieuwer- kerk aan de IJssel zijn derde seizoen vol bij de amateur hoofdklasser Unitas in Gorin- chem.Daarvoor was hij drie jaar assistenttrainer bij DS'79. ALMERIA (ANP) - De Ruta del Sol, de openingswedstrijd van het professionele wielerseizoen, beschikt ondanks concur rentie van de Ronde van Lloret de Mar over een sterk deelnemersveld. De organisatoren van de Spaanse etappekoers presenteerden gisteren de namen van Greg Lemond, winnaar van de Tour de France, Moreno Argentin, de wereldkampioen op de weg, en Sean Kelly, die het Super Prestige-klasse- ment voor de regelmatigste renner voor de derde achtereenvolgende keer op zijn naam bracht. „Wij beschouwen de ronde in Lloret de Mar als een Nederlands-Belgisch on deronsje, louter bedoeld als trainings stage", maakten de organisatoren van de Ruta del Sol duidelijk. De koers begint zondag met een proloog over 4,3 kilome ter in Almeria en eindigt 8 februari met de zesde rit, van Jaen naar Granada, en een individuele tijdrit over 6,2 kilometer. Steven Rooks, de winnaar van vorig jaar, voert de Nederlandse formatie aan, die voor het eerst onder de technische verantwoordelijkheid valt van Jan Gis- bers, opvolger van Roy Schuiten. Rooks wordt bijgestaan door de Spanjaard La- guia, vijfvoudig winnaar van het berg- klassement in de Ronde van Spanje, de Zwitser Muller en zijn landgenoten Veldscholten, Stevenhaagen, Beuker, Theunisse en Van Orsouw. De ploeg van Jan Raas bestaat uit de Westduitser Gölz, de Nederlanders Du- crot, Solleveld en Van Passel en de Bel gen Emonds, Pevenage, Vlassaks en Roosen. De leiding is in handen van de Vlaming Hilaire Van der Schueren. Raas kiest zelf voor de ronde in Lloret, waar hij met het resterende deel van zijn for matie zal verblijven. De ploeg van Peter Post heeft zich niet aangemeld voor de Ruta del Sol. Post verkiest de training in Lloret boven de traditionele etappekoers. De Neder landse inbreng in de Ruta del Sol be perkt zich verder tot die van Suyker- buyk, die voor de Spaanse ploegleider Maximo Perez rijdt, en Meyer en Arnzt, die voor Peres' landgenoot Perurena uit komen. WIJK AAN ZEE (ANP) - Het 49ste Hoogovens-schaaktoer nooi is gisteren veelbelovend de laatste week ingegaan. Vik tor Kortsjnoi en Jesus Noguei- ras hebben de hoop op de eind overwinning nog niet opgege ven. Het tweetal zette de achter volging op koploper Short in de negende ronde onverdroten voort. Kortsjnoi tikte Zapata met subtiele manoeuvres van het bord en Nogueiras han teerde hardere, maar zeker zo effectieve middelen tegen L(ju- bojevic. Short voelde de dreiging van het grootmeesterlijk duo en hield hekkesluiter Gutman zes uur aan tafel met prikac- ties. De 41-jarige Israëliër, die nog niet zo lang geleden tot het grootmeestersgilde toetrad en in Wijk aan Zee met één uit acht een smartelijke start be- leefde, miste na het vierde uur de juiste uitweg uit Shorts weefsel van positionele en combinatoire listen. Door zijn vijfde zege behield de 21-ja- rige Brit zijn voorsprong van een vol punt. De in Leningrad geboren Kortsjnoi (55) is al ruim dertig jaar grootmeester. In die jaren heeft hij de reputatie opge bouwd - van pionnenpikker. Die materialistische instelling kwam hem tegen de Colum- biaan Zapata uitstekend van pas. In de open Spanjaard plukte hij in de opening met zwart onbezorgd twee pionnen van het bord. Ter compensatie verwierf Zapata op de ko ningsvleugel aanvalskansen, die er op het oog onheilspel lend uitzagen. De samenhang tussen de zwarte stukken was evenwel perfect en nadat Kortsjnoi zijn koning met de rochade in veiligheid had ge bracht, had wit weinig meer te hopen. Kortsjnoi deelt de tweede plaats met Jesus Nogueiras. De 26-jarige Cubaan werd bij het organisatiecomité aanbe volen door Jan Timman. Nog ueiras maakte indruk op de Amsterdammer met zijn avontuurlijke spel in het in- terzonetoernooi in Taxco en het kandidatentoernooi in Montpellier. De in Nederland debuterende Nogueiras stelde zich in Wijk aan Zee aanvan kelijk behoedzaam op. Na de zege op Hulak in de openings ronde volgden vijf remises. Zijn tweede overwinning, op Gutman, was een toevalstref fer. Zijn derde, dinsdag op Ljubojevic, bepaald niet. De Joegoslaaf behandelde met wit de Franse opening als een koffiehuisschaker. Nogueiras trok de strop langzaam aan. Zijn zwarte stelling was een genot om naar te kijken. Uitslagen grootmees tergroep A: negende ronde: Zapata (Col) - Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Olafsson (IJs) - Van der Sterren (Ned) 0.5-0.5, Andersson (Zwe) - Hulak (Joe) 1- 0, Sosonko (Ned) - Van der Wiel (Ned) 0.5-0.5, Gutman (Isr) - Short (GBr) 0-1, Miles (GBr) - Flear (GBr) afgebroken, Ljubojevic (Joe) - Nogueiras (Cub) 0-1. Stand: 1. Short 7, 2. Kortsjnoi, Nogueiras 6, 4. Olafsson, Sosonko, Andersson 5, 7. Miles 4.5 1 afg., 8. Van der Sterren, Van der Wiel, Zapata, Ljubojevic 4, 12. Flear 3.5 1 afg., 13. Hulak 3,14. Gutman 1. Uitslagen grootmees tergroep B: zevende ronde: Kuijf (Ned) - Brenninkmeijer (Ned) 0-1, Winants (Bel) - Gaprindasjvili (Sov) 0.5-0.5, Rogers (Aus) - Farago (Hon) 0.5-0.5, Carlier (Ned) - Hartoch (Ned) 0.5- 0.5, Watson (GBr) - Welling (Ned) 0.5-0.5, Piket (Ned) - Riemersma (Ned) afgebro ken. Stand: 1. Farago 5, 2. Winants 4.5, 3. Ro gers, Gaprindasjvili, Watson, Carlier 4,7. Piket 3.5 1 afg., 8. Kuijf 3.5, 9. Hartoch, Brenninkmeijer 2.5, 11. Welling 2, 12. Riemersma 1.5 1 afg.. De partij tussen Zapata (wit) en Kortsj noi had het volgende verloop: wit: Zapata; zwart: Kortsjnoi: 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6, 3. Lfl-b5 a7-a6, 4. Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0-0 Pf6xe4, 6. d2-d4 b7-b5, 7. La4-b3 d7-d5, 8. d4xe5 Lc8-e6,9. Lcl-e3 Lf8-e7,10. c2-c3 Dd8-d7, 11. Pbl-d2 Ta8-d8, 12. Pf3-d4 Pe4xd2, 13. Ddlxd2 Pc6xe5, 14. f2-f4 Pe5-c4, 15. Lb3xc4 d5xc4, 16. f4-f5 Le6-d5, 17. f5-f6 Le7xf6,18. Tal-el Ld5-e6,19. Dd2-f2 0-0, 20. Df2-g3 Dd7-d6,21. Le3-f4 Lf6xd4+, 22. Kgl-hl Dd6-c6,23. c3xd4 Td8xd4,24. Tel- e3 Le6-f5,25. h2-h3 Td4-d3,26. Tfl-el h7- h5, 27. Khl-h2 Tf8-c8, 28. Dg3-g5 Td3xe3, 29. Telxe3 Lf5-g6, 30. Te3-e7 b5-b4, 31. Te7xc7 Tc8xc7, 32. Dg5-d8+ Kg8-h7, 33. Dd8xc7 Dc6xc7,34. Lf4xc7 c4-c3,35. b2xc3 b4xc3, 36. Kh2-g3 Lg6-e4, 37. h3-h4 Kh7- g6, 38. Kg3-f2 c3-c2, 39. Lc7-f4 Kg6-f5,40. g2-g3 f7-f6, 41. Lf4-cl Kf5-g4, 42. a2-a3 g7-g5,43. h4xg5 f6xg5, wit geeft op. Van onze speciale verslaggever ESKILSTUNA - Hein Vergeer heeft de eerste winst van de al ternatieve drielandenwedstrijd in Eskilstuna al binnen. De ont troonde kampioen van Europa doelde daarmee niet op de 1.250 Zweedse kronen, die hij dinsdagavond met het brons op de 500 meter en het gedeelde zilver op de 1.500 meter incasseerde. Van die eerste 400 gulden uit een prijzenpot van zo'n 17.000 piek lag Vergeer, die tussen de bedrijven door het baanrecord op de mijl (2.00,31) kwijtraakte aan de Noor Rolf Falk-Lars- sen (1.59,1) vooralsnog niet wakker. De 25-jarige Haast rechter was veel meer te spre ken over de verandering aan zijn linker schaats, die hem weer een ouderwets gevoel had gegeven. Dat was zijn winst op de eerste dag in Es kilstuna, waar de Zweedse thuisrijders de toon aangaven. Vergeer had dinsdag aan het linker ijzer gesleuteld. Hij had het via de stel schroefjes aan de onderkant van de schoen zo'n anderhalve milli meter naar binnen gesteld. Dat was nodig in de opinie van de ontspannen wereldkam pioen, die sinds zijn valpartij in december in het overdekte CRANS-MONTANA (SIZ) - De Westduitse Christa Kins hofer mag toch niet voor Ne derland uitkomen tijdens de wereldtitelstrijd skiën in Crans-Montana. Dat heeft de Internationale Ski Federatie (FIS) gisteren beslist. Kinshofer, in 1980 te Lake Placid winnares van de zilve ren medaille op de slalom, werd door de Nederlandse bond naar voren geschoven als deelneemster, nadat enige for maliteiten rond haar 'ski-na tionaliteit' leken te zijn gere geld. De FIS voerde echter aan, dat Kinshofer niet be schikt over een Nederlands paspoort en dat van een aan vraag tot naturalisatie niets bekend is. NEW YORK (SID) - In de Verenigde Staten wordt op nieuw een poging gewaagd het publiek enthousiast te maken voor het voetbal. Ciive Toyle, de vroegere manager van New York Cosmos, probeert een nieuwe voetbalcompetitie op basis van seml-professiona- lisme van de grond te helpen. Reeds zeven clubs, afkom stig van de Oostkust, hebben ingeschreven voor het ko mende seizoen, dat in april van start gaat. Elke vereni ging mag slechts vier buiten landers onder contract heb ben. De begroting van de clubs mag niet meer dan 600.000 gul den bedragen. CERVINIA (DPA) - De Ita liaan Pietro Scaramuzza is gisteren zwaar gewond ge raakt tijdens de training voor de Europese titelstrijd vier- mans-bob in Cervinia (Italië). De bobslee van het Ita liaanse team kantelde in de laatste bocht, waarbij Scara muzza uit de slee werd geslin gerd. De Italiaan werd buiten bewustzijn naar een zieken huis in Aosta vervoerd. Daar constateerden de artsen enkele botbreuken, zware verwon dingen aan het hoofd en te vens bloed in de longen. De toestand van de Italiaanse sporter werd kritiek genoemd. Van ome sportredactie ROTTERDAM - Dick Jaspers heeft de tweede ronde bereikt van het driebandentoernooi om de GP Oranjeboom. In biljartcentrum Linker Maasoever in Rotterdam ver sloeg de Westbrabantse hoofd klasser ereklasser Wim van Cromvoirt met 50-49 in 47 beurten. Jaspers, die met 36-21 (na 21 beurten) had voorgestaan, had geluk dat de Waalwijker in de nabeurt niet verder kwam dan twee caramboles. Van Corm- voirt miste nummer drie, een 'schietje', op een haar na. In een andere wedstrijd klopte hoofdklasser Martin van Leeuwen ereklasser Aart Gieskens met 50-41. Thialf niet echt meer lekker had kunnen afzetten met het linker been. „Maar zo'n schaatsijzer verzet je niet snel. Dat is psychologisch. Het was de afgelopen jaren in die stand steeds goed geweest. Dan houd je daar aan vast", betoogde Vergeer als de wielrenner, die nooit de zadelhoogte van zijn succesfiets zal veranderen. De Nederlander deed dinsdag zoiets wel. Aan het eind van de slag liep zijn linker schaats de laatste maand weg, in plaats van naar binnen te komen. Dat laatste is een voorwaarde voor een goede afzet. „Inder daad is het millimeterwerk. Misschien dat mijn linkerbeen toch een tik heeft gehad bij die valpartij in Heerenveen. Het ging vandaag in ieder geval stukken beter. Bij het luiden van de bel kon ik lekker aan zetten. Dat was er de laatste tijd niet meer bij", zo analy seerde Vergeer zijn recente problemen. Toch kon de verbeterde stand van zijn schaats niets doen aan een onverwachte ne derlaag op de mijl. Tegen oud wereldkampioen Rolf Falk- Larssen leidde Vergeer tot 1.100 meter voorbeeldig de dans. Met een voorsprong van zo'n tien meter dook hij de voorlaatste buitenbocht in, op weg naar de verbetering van zijn eigen baanrecord, dat sinds de Europese titelstrijd van 1985 had standgehouden. Vergeer noemde het zelf gre tigheid, waardoor hij 380 me ter voor het eind de sneeuw- rand raakte. Mogelijk had het toch iets met zijn concentratie te maken. In ieder geval dook Vergeer half voorover en hij bleef nog maar juist op de been. De Nederlandse kopman was zijn snelheid kwijt en zag in de ijzige kou (dik 10 graden onder nul) op het laatste rechte eind Falk-Larssen langszij komen. Vergeer begon op de punten van zijn ijzers te rijden, iets wat hij in Trond- heim tegen Goeljajev ook liet zien. De remmende werking van die stijl kostte Vergeer de winst: 1.59,1 voor Falk-Lars sen om 1.59,2 voor de Neder lander. Die laatste score werd geëvenaard door de Zweedse specialist Magnusson. UITSLAGEN 500 meter: 1. Claes Bengtsson (Zwe) 39,1 seconden, 2. Hans Magnusson (Zwe) 39,2, 3. Hein Vergeer (Ned) 39,4, 4. Rolf Falk- Larssen (Noo) en Bengt Halvorsen (Noo) 39,7,6. Joakim Karlberg (Zwe) 40,0,7. Ge rard Kemkers (Ned) 40,1, 8. Leo Visser (Ned) 40,2, 9. Johan Koss (Noo) 40,5, 10. Tomas Gustafson (Zwe) 41,0, 11. Henri Kraayenbos (Ned) 41,5, 12. Al te Varvik (Noo) 42,1. I Jindenklawement: 1. Zweden 34 punten, 2. Nederland 23,3. Noorwegen 22. 1500 meter: 1. Falk-Larssen 1.59,1 (nieuw baanrecord), 2. Vergeer en Magnusson 1.59,2, 4. Bengtsson 1.59,6, 5. Karlberg 1.59,8, 6. Kemkers 2.00,4, 7. Gustafson 2.00,5, 8. Visser 2.01,9, 9. Kraayenbos 2.03,1,10. Koss 2.03,9,11. Halvorsen 2.05,8, 12. Varvik 2.06,0. Landenklusement na twee afstanden: 1. Zweden 67,5 punten, 2. Nederland 49,5, 3. Noorwegen 41. Individueel puntenklassement: 1. Bengtsson 22 punten, 2. Falk-Larssen en Magnusson 21,5, 4. Vergeer 20,5, 5. Karl berg 15, 6. Kemkers 13,7. Halvorsen 10,5, 8. Visser 10,9. Gustafson 9,10. Kraayen bos 8,11. Koss 7,12. Varvik 2. Van onze correspondent ROME - Bij de jacht van Ita liaanse en Spaanse topclubs op de PSV-er Ruud Gullit. heeft Real Madrid afgehaakt. De bestuurders van de 'Konink lijke' zijn geschrokken van het aanbod dat AC Milan Gullit gedaan heeft. Wanneer Real Madrid dat bod zou willen evenaren zou dat het faillisse ment van de club betekenen. Dat schrijft de Italiaanse 'Gazetto dello Sport' na een gesprek met bestuurslid Trigo van Real Madrid. Trigo: „Wij hebben ons teruggetrokken, toen we hoorden welke voor stellen AC Milan aan Gullit gedaan heeft. Onvoorstelbaar. Wij zouden dan gedwongen zijn onze beste spelers net zo veel te betalen als Gullit. En dat zou inhouden dat we fail liet gaan". De bestbetaalde spelers van Real zijn de Mexi caan Hugo Sanchez en Butra- gueno, die ruim 1,3 miljoen gulden per jaar verdienen.

de Stem | 1987 | | pagina 7