Veel tentoonstellingen ERSTE SCHAATSWEDSTRIJD IN DE PROVINCIE Culturele prijs gemeente Axel Rob de Nijs treedt op in Koewacht Huisdierenshow Axel is succes AXEL Sport-overdag- activiteiten in 't Sportuus Oldtimer-festival op Hemelvaartsdag IN STREEKMUSEUM 'HET LAND VAN AXEL' Daverende vrijdag in Axel Geef nu een cadeaukaart AKTIWTHTEN INDE GEMEENTE Huldiging Axelse kampioenen DE STEM VAN DINSDAG 27 JANUAR11987 Spreekuur van rijkspolitie kern Koewacht INFO-AXEL ONDER EINDREDACTIE VAN TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER A59 AXEL - Zoals velen wel licht zullen weten, wordt sinds 1981 in het Axelse streekmuseum 'Het Land van Axel', gevestigd in het pand Noordstraat 11, ieder jaar een aantal interessante exposities gehouden. De ten toonstellingskalender geeft ieder jaar weer een zeer af wisselend beeld te zien en omvat zowel kunst- als am bachtelijke exposities. Met name de streekgebon den exposities 'doen' het ieder jaar bijzonder goed. Als voorbeelden kunnen in dit geval genoemd worden de kantklosexpositie, de ex positie over het onderwerp bijenteelt en de jaarlijkse demonstratiedag van de vereniging 'Den Ouwen Woagen'. Deze demonstra tiedag trekt ieder jaar meer dan 1000 belangstellenden. Ook dit seizoen is een be zoek aan het Axelse streek museum alleszins de moeite waard. Behalve van de wis seltentoonstellingen, kan men genieten van de vaste collectie in het museum, die onder meer het interieur van een hoerenkamer en boerenkeuken anno 1880, een prachtige verzameling kan ten mutsen, een uitgebreide verzameling munten en penningen en een in 1985 ge bouwde authentieke wagen schuur achter het museum, toont. De hierboven ge noemde bezienswaardighe den vormen slechts een klein onderdeel van wat men in het streekmuseum allemaal kan zien. In het onderstaande over zicht kan met zien wat men in 1987 zoals aan exposities mag verwachten. Woensdag 8 april tot en met zaterdag 2 mei: Joke van Klaveren en Freddy Repko uit Terneuzen met surrealistische schilderij en. Woensdag 6 tot en met za terdag 30 mei: mevrouw E. den Engelse-Hol en me vrouw Van Puyvelde uit Renesse met een ikonen- expositie. Woensdag 3 tot en met za terdag 27 juni: Anneke Kragt uit Koewacht met een expositie van olieverf schilderijen. Woensdag 1 tot en met za terdag 25 juli: Karla Bu- chel uit Ouderkerk aan de Amstel met een expositie van aquarellen en inktte- keningen van Nederlandse streekdrachten, vroeger en nu. Woensdag 29 juli tot en met zaterdag 15 augustus: Krijn Doolaard uit Hoofd plaat met een aquarellen expositie. Woensdag 19 tot en met vrijdag 28 augustus: Ex positie van fotografische werken vervaardigd door leden van de Fotoclub Axel. Zaterdag 29 augustus: Open dag, demonstratie dag, van vereniging 'Den Ouwen Woagen' met kantklossen, spinnen, bo ter maken en vlasbewer king. Woensdag 2 tot en met za terdag 26 september: Ex positie van grafisch ont- werp-werk, pentekenin gen en schilderijen, ver vaardigd door Jos Tolhoek uit Axel. Woensdag 30 september tot en met zaterdag 17 ok tober: Expositie kantklos- werken, vervaardigd door leden van de kantklosver eniging 'Het klepperende klosje'. Het streekmuseum 'Het Land van Axel' is geopend van woensdag tot en met za terdag van 13.30 tot 17.00 uur en tijdens de maanden juli en augustus tevens op vrij dag van 19.00 tot 21.00 uur. xelse ijsbaan trekpleister AXEL - Het ijsbaancomité van de Stichting treekcentrum Axel heeft tot nu toe veel plezier leefd aan de Axelse baan. Wout den Doelder, die lamens de Stichting Streekcentrum Axel zitting heeft in het comité en zich daarin gesteund weet loor mannen als Wim Wikkerink, Kees de Kraker, Herman Snoeck, Jos de Block en Dingeman de Ko ning, heeft met genoegen kunnen constateren dat tr al duizenden schaatsliefhebbers gebruik hebben gemaakt van de Axelse ijsbaan. Het parkeerterrein bij het Axelse motorcrossterrein Heek op het juiste moment rader water gezet te zijn door le leden van het ijsbaancomi té, want toen de vorst toesloeg kon er vrijwel meteen worden haatst. Zo kon het gebeu- teri dat Axel de primeur had ipwedstrijdgebied in Zeeland. )p de fraaie verlichte baan werd een wedstrijd over vijf kilometer gereden, die werd gewonnen door Flip Salomé, (en schaatscrack uit Breskens. Jammer was het, dat de ge luidsinstallatie het wat liet af weten tijdens deze wedstrijd, waardoor er wat communica tiestoornissen ontstonden. Geeft niets, ik ben al blij dat erin Axel een wedstrijd op het programma stond," merkte nummer twee in de uitslag, Jan Mesu uit Oudelande, op. De ijsbaan van de Stichting Streekcentrum Axel is veilig voor kinderen, want de maxi male diepte op het onderge spoten parkeerterrein van de motorcrossclub bedraagt slechts veertig centimeter. Als er iemand ten val komt, kan er meteen een beroep gedaan worden op een EHBO-er. De mannen van het ijsbaancomité hebben voor een muziekin stallatie gezorgd, zodat het prettig toeven is op de Axelse baan. Kinderen tot 16 jaar be talen één gulden entree en zij die ouder zijn dan 16 jaar twee gulden. Tot nu toe hebben al duizen den schaatsenthousiasten ge bruik gemaakt van de facili teiten op de Axelse baan, zodat het 'seizoen' voor de Stichting Streekcentrum Axel al niet meer kapot kan. Voorlopig einde aan de ijspret. De dooi is ingevallen. Winters tafereeltje in het Axelse bos. ttin Schaatsliefhebbers in actie op de Axelse ijsbaan, waar het een kukte van belang was in de afgelopen weken. - foto jos bleijenbergh AXEL - In de vergadering 'an 26 augustus 1986 heeft de Axelse gemeenteraad besloten fw jaarlijkse culturele prijs "e stellen. Met deze cultu- Prijs hoopt het Axelse ge meentebestuur het culturele eJj maatschappelijke leven te «imuleren en een vorm van Waardering te tonen aan hen, me zich op cultureel of maat schappelijk vlak in de ge meente Axel zeer actief tonen. omschrijving van de 'groep is welbewust ruim gesteld, teneinde te voorko men dat bepaalde culturele maatschappelijke acti- taten niet voor waardering m aanmerking komen. In feite E A^kenning van deze mturele prijs in sterke mate "epaald door de personen die iw!eren zichzelf) aanmel- en voor deze prijs. Zo kan zo- een persoon die zeer actief mnnen het Axelse vereni- gsleven als een amateur- tsehilder voor deze prijs aanmerking komen. Ook "iuziek- of andere vereni- g kan, bijvoorbeeld na het aren van een unieke pres- en,e' aangemeld worden. De age voorwaarde die aan de aamelding gesteld wordt, is BiSeperking ^at de aan te - 0en prestatie niet reeds op andere wijze - bijvoor- J door het behalen van een of kampioenschap - ge- aardeerd is. ^Ue aanmeldingen worden rdeeld door de welzij ns- commissie, waarin zowel raadsleden als vertegenwoor digers van het Axelse cultu rele leven zitting hebben. De adviescommissie brengt na een besloten vergadering een bindend advies uit aan het col lege van burgemeester en wet houders. Vervolgens zal het college in overleg met de te huldigen persoon of groepe ring een bijeenkomst beleg gen. Tijdens deze huldigings bijeenkomst zal aan de win naar of winnares van de Axelse culturele prijs een be drag van ƒ500,- overhandigd worden. Indien men een persoon of groepering kent, die naar zijn of haar mening deze culturele prijs verdient, wordt men vriendelijk verzocht deze voor 15 februari schriftelijk aan te melden bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Axel. AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel verzorgt nog steeds de uitgifte van ca- deaukaarten ten bedrage, van vijf, tien en vijfentwintig gul den. De cadeaukaarten zijn ver krijgbaar bij de Amro-bank in Axel en te besteden bij alle le den van de Stichting Streek centrum Axel. AXEL - Met het optreden van Rob de Nijs zaterdag 31 januari in gemeenschapshuis De Vlaschaard in Koewacht is het theater seizoen van de werkgroep Cultureel Contact Axel al weer ruim over de helft. Reeds vijf voorstellingen hebben plaatsgevonden en na dit optreden volgen nog twee uitvoeringen, te weten het koffieconcert van de pianiste Moja Tan op zondag 15 februari en het blijspel 'Drie is teveel' met Joop Doderer in de hoofdrol op vrijdag 20 februari. Het optreden van Rob de Nijs is ongetwijfeld één van de hoogtepunten uit het theater programma 1986-1987. Rob de Nijs heeft in de loop der jaren zijn sporen in het Nederlandse artiesten wereldje reeds lang verdiend. Al tientallen jaren produceert hij met een fabel achtige regelmaat muziekhits, waarbij hij er steeds opnieuw in slaagt zijn repertoire te mo derniseren en aan te passen aan de eisen van het publiek. Een vergelijking met de En gelse popster Cliff Richard is dan ook zeer op zijn plaats. Beiden zijn er immers in ge slaagd om ook nog op 40-jarige leeftijd een miljoenenpubliek te blijven bereiken, zowel jong als oud. Het bestuur van 'De Vlaschaard' is, in samenwer king met de publiekswerk- groep Cultureel Contact Axel, er slechts na veel moeite in ge slaagd Rob de Nijs te contrac teren. Het was niet eenvoudig nog een vrije avond te vinden in het reserveringenboek van deze artiest. Niet alleen het optreden van Rob de Nijs is de moeite waard. Ook het voorpro gramma is beloftevol, met het optreden van de country- en westernzanger Jos Wuyts. Een zanger die met steeds groter succes in Nederland en België optreedt. Kortom, een avond die men niet mag missen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de drie Axelse postkanto ren. De voorstelling in De Vla schaard begint om 20.00 uur. Rob de Nijs, de populaire zanger die een optreden zal verzorgen in gemeenschapshuis De Vlaschaard in Koewacht. AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel heeft voor vrijdag 30 januari weer een 'Daverende vrijdag' op het programma staan. „Als afsluiting van de uit verkoop-periode willen we als Axelse middenstanders nog een flink uitpakken. Met aller lei attracties, kraampjes bui ten - tenminste, als de weers omstandigheden het toelaten - en artikelen tegen afbraak- prijzen. Het belooft beslist een leuke happening te worden. Mocht het flink koud zijn, dan kunnen we de kraampjes wel vergeten, maar dan zullen de activiteiten zich binnen de winkels afspelen," zegt Ria Timmermans, woordvoerster van de actieve Stichting Streekcentrum Axel. AXEL - De huisdierenshow die de Stichting Streekcen trum Axel onlangs hield in sa menwerking met Ter Verbe tering' in cultureel centrum De Halle in Axel, is een groot succes geworden. Zo'n hon derd Axelse kinderen kwamen naar De Halle met hun lieve lingsdieren, die door een keur meester van Ter Verbetering' werden beoordeeld. Voor de jeugd was er een aardige herinnering en tevens stelde de Stichting Streekcen trum Axel enkele fraaie stan daards beschikbaar. Deze prijzen kunnen worden afge haald bij Esselbrugge-Wikke- rink in de Noordstraatprome- nade. De uitslag van de kleine huisdierenshow ziet er als volgt uit: poezen: 1. Frank van de Wege, 2. Bianca van Hooyen. Gevogelte: 1. Patricia Houlez (kanarie rood), 2. Quinty Talboom (grasparkiet). Honden: 1. Dion Verhuist (Duitse herder), 2. Angelique van Hoorn (hazewind), 3. Anita Hontelez (teckel). Knaagdieren: 1. Anita Honte lez (kleurmuis), 2. ex aequo Dennie Vervaeck (konijn), Jacky van Drongelen (konijn), Tamara Dees (konijn), 5. Pa tricia Vervaeck (konijn), 6. Jiska van Soest (cavia). WÊÊM WÊÊH Dinsdag 27 Januari: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS Axel, aanvang 19.00 uur. Vergadering van de gemeente raad in de raadzaal van het stad huis, aanvang 19.00 uur. Donderdag 29 januari: 'sport-over- dag-instuif' in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Vrijdag 30 januari: 'Daverende Vrijdag' in de winkelstraten van Axel met diverse activiteiten en kraampjes. Sport- en spelinstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Zaterdag 31 januari: weekmarkt kern Axel. Optreden Rob de Nijs in ge meenschapscentrum De Vla schaard te Koewacht, aanvang 20.00 uur. Optreden toneelgroep 'De Schel- degalm' in cultureel centrum De Halle, aanvang 20.00 uur. Oefen-springwedstrijden in ma nege Magrette, aanvang 15.00 uur. Zondag 1 februari: voetbalwed strijd Axel-Koewacht op terrein in Axelse bos, aanvang 14.30 uur. Dinsdag 3 februari: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS Axel, aanvang 19.00 uur. Donderdag 5 februari: 'sport-over- dag-instuif* in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Vrijdag 6 februari: kaartavond 'Ons Genoegen' in het clublokaal, aanvang 20.30 uur. Sport- en spelinstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Zaterdag 7 februari: weekmarkt kern Axel. Tweedehands boekenbeurs in winkelgalerij Cité aan de Noord straat van 10.00 tot 17.00 uur. Provinciale springwedstrijden in manege Magrette. Tweede Berlaerloop in Koe wacht. Start om 15.00 uur bij de kantine van de voetbalvereni ging Koewacht Zondag 8 februari: voetbalwed strijd Axel-IJzendijke op terrein in Axelse bos, aanvang 14.30 uur. Dinsdag 10 februari: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS Axel, aanvang 19.00 uur. Woensdag 11 februari: kinder voorstelling 'Weterik' door kinder theater Wim Zomer in cultureel centrum De Halle, aanvang 15.00 uur. Donderdag 12 februari: 'sport- overdag-instuif' in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Vrijdag 13 februari: sport- en spe linstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Zaterdag 14 februari: weekmarkt kern Axel. Basketbalwedstrijd dames Voor waarts 1-Smokkelhoek 1 in sporthal 't Sportuus, aanvang 12.30 uur. Basketbalwedstrijd dames Voor waarts 2-Marathon 4 in sporthal 't Sportuus, aanvang 12.30 uur. Zondag 15 februari: koffieconcert pianiste Moja Tan in cultureel cen trum De Halle, aanvang 12.00 uur. Dinsdag 17 februari: sportinstuif voor geestelijk gehandicapten in christelijke LTS, aanvang 19.00 uur. Donderdag 19 februari: sport- overdag-instuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Vrijdag 20 februari: blijspel 'Drie is teveel' in cultureel centrum De Halle, aanvang 20.00 uur. Kaartavond Ons Genoegen in het clublokaal, aanvang 20.30 uur. Sport- en spelinstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Zaterdag 21 februari: weekmarkt kern Axel. Soos voor alleenstaanden in ge meenschapshuis 'De Vlaschaard' te Koewacht, aanvang 20.00 uur. AXEL - Begin oktober vorig jaar gingen voor het tweede seizoen de sport-overdag-acti- viteiten in de Axelse sporthal 't Sportuus van start. Na een vorig jaar enigszins aarze lende start, bleek dit seizoen al vlug dat de wekelijkse sport- overdag-instuiven zich moch ten verheugen in een groeiende belangstelling. Iedere donderdagmiddag nemen namelijk zo'n 15 a 20 mannen en vrouwen deel aan de diverse spelvormen, bas ketbal, badminton, grondoefe- ningen en andere activiteiten. De instuiven worden geleid door een bevoegd recreatie sportleider, Patrick Boussen uit Oostburg, en hij weet de deelnemers en deelneemsters iedere week op een sportieve en ontspannen manier bezig te houden. De opzet van de sport-over- dag-activiteiten is om met name huisvrouwen en mensen die in de ploegendiensten wer ken, gelegenheid te geven overdag sportief bezig te zijn en de lichamelijke conditie een beetje op te schroeven. De minimum leeftijd voor de deelnemers en deelneem sters is echter 16 jaar. Voor de kosten behoeft men het beslist niet te laten. Men betaalt slechts één gulden per persoon en voor deze geringe bijdrage kan men anderhalf uur lang genieten van een sportieve ontspanning. De instuiven worden iedere donderdag ge houden van 13.30 tot 15.00 uur. AXEL - Zoals de meeste in woners van de kern Koewacht wel zullen weten houdt de rijkspolitie in de gemeente Axel gedurende één avond in de week spreekuur te Koe wacht. Met name voor die burgers, die overdag werkzaam zijn, is het wekelijkse avond-spreek uur een goede uitkomst, wan neer men zaken wenst te be spreken die de rijkspolitie aangaan. Dit spreekuur, dat vroeger iedere donderdag avond werd gehouden van ze ven tot acht uur, is met ingang van 1 januari verschoven naar de woensdagavond van zeven tot acht uur. Men gelieve hier rekening mee te houden, zodat men niet voor een gesloten deur komt te staan. AXEL - De huldigingsbij eenkomst van sportlieden uit de gemeente Axel zal plaats- AXEL - In Axel zal op He melvaartsdag, donderdag 28 mei, het 'Internationaal Oldti mer Festival Axel'87' worden gehouden, georganiseerd door de kersverse stichting Oldti mer Festival Axel. Voor dit festival, dat in de open lucht zal worden gehouden, wordt de hele binnenstad van Axel benut. Het centrum zal vol staan met antieke en klassieke automobielen en er wordt een 'onderdelen-markt' gehouden. Het Oldtimer-festival zal worden omlijst met een brade rie in de stijl van de vijftiger jaren, met optredens van de Dutch Swing College Band en de '3 Jackets', aangepaste mo deshows en voorts een aantal 'concourses d'elegance' in ver schillende categorieën, afge stemd op het bouwjaar en de capaciteiten van de auto's. Daarnaast staat een aantal andere gezellige festiviteiten op het programma. De kans bestaat dat er van het Oldti mer-festival televisie-opna men worden gemaakt door Verconica en de BRT. Men kan zich reeds laten in schrijven in de verschillende categorieën, als deelnemer met een oldtimer, met een on- derdelenstand of andere auto- gerichte benodigdheden. De stichting Oldtimer Festi val Axel is op zoek naar vrij willigers, die willen meehel pen bij de organisatie van dit evenement. Men zoekt voorts nog een disc-jockey om het ge beuren muzikaal op te luiste ren en het 'concours d'elegan ce' van commentaar te voor zien. Mensen die de helpende hand willen bieden bij het be mannen van de entreeposten, controle uitoefenen over het festivalterrein ter voorkoming van beschadiging van de soms zeer waardevolle oldtimers, het bemannen van de stands, het opbouwen en het begelei den van de deelnemers, wor den verzocht contact op te ne men met Lilian de Poorter in Axel, telefoon: 01155-4365. Dat geldt ook voor muziek- en dansgroepen die tijdens het festival hun kunnen willen to nen. vinden op vrijdag 27 februari in cultureel centrum De Halle. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Voor de huldiging komen junioren in aanmerking wan neer zij een regionaal (Zeeuws-Vlaams) of provin ciaal, of daaraan gelijk te stel len gewestelijk kampioen schap hebben behaald. Voorts na het behalen van een eerste, tweede of derde prijs tijdens een nationaal of internatio naal kampioenschap. Als ju nioren worden in de zin van deze regeling aangemerkt, alle jeugdleden van verenigingen in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar. Ook behaalde kam pioenschappen met huisdieren op provinciaal of hoger ni veau, komen voor een huldi ging in aanmerking. Senioren worden gehuldigd in De Halle wanneer zij een provinciaal of daaraan gelijk te stellen gewestelijk kam pioenschap hebben behaald en na het behalen van een eerste, tweede of derde prijs tijdens een nationaal of internatio naal kampioenschap. Plaatselijke en clubkam pioenschappen komen niet voor een huldiging in aanmer king. Aanmeldingen voor de huldiging van kampioenen kan men schriftelijk indienen bij de afdeling Sociale Zaken en Welzijn van de gemeente Axel. De uiterste datum daar voor is vrijdag 13 februari.

de Stem | 1987 | | pagina 15