Dartstoernooi krijgt vervolg 14.95 Scholen Aardenburg krijgen computers IFDELING ONDERZOEK S BELANGRIJKER Aardenburg wil efficiëntere rampbestrijding GELEGENHEID Pastor Verheije tot priester gewijd (OPZETTERS en lATWERKERS LSTAMPPOT ö^eijaavt Enthousiast publiek bij John White's Big Band Winkels in Oostburg zondags vaker open GIFT VAN RABOBANK VOLVO Aan 'n volvo hoefje doorgaans niet veel te doen. Maar wat we doen, doen we goed of beter. IA AN DAG 26 JANUAR11987 iriek om te >or particulieren ËRD DEMISE VAN ZEELAND K. Isolatie 7 ALLE opname lur nieuws VJusikmesse. illy Veldkamp ire 1986' ■Sebastiaan OON 01150-12105 erecht van deze week: ijaart Heikant derde bij nationaal kampioenschap voor fanfares lekscentrum. HULST - Den Dullaert. Kof fieconcert John White's Big Band. Gehoord zondag 25 ja nuari Door Jeanette Vergouiven HULST - De John Whi te's Big Band wordt graag het visitekaartje van Zeeland genoemd. De formatie treedt regelma tig op in eigen streek en scoort hoog tijdens uit wisselingsprogramma's. De muzikanten uit Vlaande ren en Zeeland die uren musi ceren om goede optredens te kunnen geven, staan in onze regio dan ook prima aange schreven. De verwachtingen voor een concert van deze Big Band zijn steeds hoog gespan nen en het koffieconcert in den Dullaert in Hulst, zondag, bewees eens te meer dat deze nooit beschaamd worden. Het concert was voor de liefhebbers zeer aantrekkelijk en afwisselend samengesteld. Naast de meer bekende reper toire-nummers zoals 'One to go' en de 'Big Band Dream' werden ook romantische wer ken uit de filmwereld ge speeld (Pink Panther en West Side story). Zangeres Thea Inghels bracht 'Route 66' en 'That magic is you' voor de microfoon. Een aangename onderbreking van de robuuste nummers voor koper en slag werk. Alle werken werden on der de gedegen en bezielende leiding van de "vader' en diri gent Johan de Witte gebracht voor een stampvolle zaal. Ruim 350 mensen woonden dit optreden bij. Het concert kreeg een spe ciaal karakter door het optre den van André Jean die spe ciaal voor dit optreden 'White is right' schreef en die zelf een knappe saxofoonsolo blies in 'I remember Bobby'. Hoogte punt was het slot met 'con certo voor two tenors'. André Jean en Rony Verbiest speel den op tenorsaxofoon prachtig uitgewerkte thema's met een grote technische vaardigheid. Vooral het romantische mid dendeel en het swingende derde deel werden door het publiek zeer gewaardeerd. Toch was het jammer dat een verkeerde opstelling van de microfoon de samenklank verstoorde. Men had er beter aangedaan geen microfoon te gebruiken. Bovendien hebben deze twee rasmuzikanten geen technische hulpmiddelen no dig. Na dit wervelende slot bracht het publiek de uitvoer ders een staande ovatie. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG De drie basisscholen in de gemeente Aarden burg beschikken binnenkort over computers. De leiding van de Rabobank van Aardenburg en Eede overhandigen vrijdag 13 maart drie complete sets van de zogenaamde 'nieuwe gene ratie' computers, inclusief printers, die gebruikt kunnen worden in de hoogste klassen. De bank geeft jaarlijks iets aan een instelling of organisa tie, vooral giften met een so ciaal maatschappelijk karak- ADVERTENTIE) CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 01150-97455 ter. Nadat een van de scholen bij de bank aanklopte om on dersteuning, besloot de direc tie om alle drie de onderwijs instellingen, 'Vorsterman van Oyen', 'Op Dreef' en 'Sint Jo zefschool' wat te geven. Directeur H. Tromp wijst er op dat in het belangrijk is dat kinderen al in een vroeg sta dium vertrouwd worden met computers. Informatica be hoort inmiddels op veel ver- volgscholen tot het vaste vak kenpakket, maar om de aan sluiting goed te laten verlopen is het nodig dat de jeugd reeds op de basisschool de grond principes onder de duim krijgt. De leerkrachten van de scholen volgen momenteel cursussen zodat ze straks in staat zijn om de machines te bedienen. Onderwijswethouder J. de Ridder is zeer blij met de gift. „Het college en de raad jui chen de schenking toe. Het is een zeer positieve daad van de bank", liet hij weten. Concentratie voor de worp fotowim kooyman SLUISKIL - Het internationale Darts- toernooi van de Sluiskilse carnavals vereniging De Zwartsnuvers is een groot succes geworden. Aan het toer nooi namen ruim 70 mensen deel, waaronder een tiental dames. Coördinator Ray Mack mocht naast vele Zeeuws-Vlaamse dartsspelers ook een aantal Belgen en Britten welkom heten. Speaker Harold van der Vloet zat al zeer snel geconcentreerd achter zijn microfoon, de zes borden in de ga ten houdend. Naast hem zat jurylid prins Rinaldo 1, zonder carnavalskos tuum uiteraard, de deelnemerslijsten in te vullen. Ook Jilles Vermaat uit Den Haag, Nederlands kampioen en captain van het nationale dartsteam, was tussen de toeschouwers te vinden. Dat Vermaat geen kleintje in deze sport is, bewees hij wat later op de middag en ook 's avonds toen hij enkele demonstraties van zijn kunnen gaf. Ogenschijnlijk nonchalant gooide hij de piek waar een van de omstanders hem graag had ge zien. Om 23.00 uur begon de finalepartij. Op dit late uur waren toch nog zo'n vijftig toeschouwers er getuige van dat de Engelsman Tony Hall zijn tegenspe ler Willy Lieven naar de tweede plaats verwees. Derde bij de heren werd An dré De Smit uit Heist. Deze laatste kreeg tevens de beker voor de hoogste uitworp. Bij de dames was de eerste plaats voor N. van Acker, vóór L. Wee- maes en L. Hall. De beker voor de hoogste uitworp was voor C. Bogaert. Ray Mack over 'zijn' eerste darts- toernooi: „De opkomst was overweldi gend. Mede daardoor verliep het begin wat traag, maar naarmate de middag vorderde hadden we alles goed onder controle. Dat we meerdere dartstoer- nooien gaan organiseren is iets wat vanaf vanmiddag zeker is. Onze aan dacht gaat uit naar twee toernooien per jaar, één in het voorjaar en een in het najaar." T6 PAGINA ZEELAND 2 bedankje, jubileum, receptie, loorte, verloving, overwinning, nen, Abraham, openbare dank, ar door, mag best eens in de op de pagina familieberichten. ,t niet en duur hoeft het niet te igels kosten nog geen tientje). :l per kolom 1\90. Eén grote it a 2,45. Voor het plaatsen of afbeelding met een formaat m rekenen wij j 13,50 toeslag, leven op aanvraag. Bij niet - iling wordt 4,00 adm.kosten o's worden niet geretourneerd. .442 of geef uw tekst 2 dagen 3 af bij één van onze kantoren, opgaven stuurt u eveneens 2 plaatsing naar Postbus 3229, a. Schriftelijke opgaven worden leaccepteerd indien naam en d zijn, ook indien Uw betaling 3. Wij behouden ons het recht zonder opgaaf van redenen te weigeren erenigingsnieuws op 2 kolom op donderdag. Onze >an IJ- aar. 6. OPA MAAS Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag van j kleindochter Van onze correspondent I AARDENBURG - Tijdens een indrukwekkende plech tigheid in de Aardenburgse parochiekerk, heeft bisschop Ernst van Breda zaterdag middag pastor Frans Ver heije tot priester gewijd. Dat gebeurde in aanwezig heid van de ouders van de neomist, zijn familie en zeer veel parochianen uit Aar denburg en omliggende plaatsen, daarnaast waren grote delegaties aanwezig uit Sittard en Dongen, de plaatsen waar pastor Ver heije opgroeide en als pasto raal werker functioneerde, alsmede de pastores van de reformatorische kerken van Aardenburg en zeer veel protestanten. Voordat hij tot de wijding I van de heer Verheije over- 1 ghig. benadrukte bisschop Ernst de zin van het pries terschap, en riep hij de ge- I meenschap op om voor een I klimaat te zorgen waarin weer belangstelling voor het ambt kan groeien. Maar, zo zei de bisschop, wat dat be treft moet er nog heel wat gebeuren. Samen met de bisschop legden ruim 30 priesters de handen op bij de wijdeling, die bekleed werd met de liturgische gewaden en de kelk en offerschaal kreeg aangereikt. Tevoren had pastor W. Martens van Aarenburg de talrijke aanwezigen verwel komd en gewezen op de lange en belangrijke histori sche traditie van Aarden burg als bedevaartplaats, waar koningen en andere groten naar toe kwamen om er te bidden. „Opnieuw zijn velen van heinde en ver naar de Aardenburgse Ma- riakerk gekomen", zo zei pastor Martens, die net als later de bisschop onder streepte dat het een grote dag voor Aardenburg was. Burgemeester mr. E. Jongmans en wethouder J. de Ridder, vertegenwoor digden de gemeente Aar denburg en de burgemeester bracht de neomist de geluk wensen van de gehele Aar denburgse gemeenschap over. Hij prees pastor Ver heije vanwege zijn inzet voor de oecumenen. Aarden- burgs eerste burger sprak de hoop uit dat men in een tijd waarin kerkbezoek niet meer als nummer een in de agenda voorkomt, als pries ter en leek samen veel voor de kerk, dus voor de mensen zou kunnen betekenen. Zondagmorgen droeg pas tor Verheije zijn eerste hei lige mis in Aardenburg op. Deze dienst stond in het te ken van de jeugd, en er was opnieuw een overweldi gende belangstelling. De mis werd in concelebratie ge vierd en pastor Martin Mesch uit Ossendrecht hield de feestpreek. Zowel zater dag als zondag waren er zeer drukke recepties, waarop vele honderden mensen de nieuwe priester en zijn familie geluk kwa men wensen. Zondag aan staande doet pastor Verheije zijn eerste Heilige Mis in zijn vroegere woonplaats Sittard. Een moment uit de plechtigheid rond de priesterwijding van pastor Verheije - fotowim kooyman ieuwe plasticfabriek en nderzoeks centrum Dow Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Alle Oostburgse winkels zullen dit jaar negen zondagen open zijn. Dit om Oost burg als winkelstad te promoten. De midden stand mag zondags zaken doen, maar slechts een beperkt aantal zaken is dan open. Op initiatief van de plaatselijke winkeliersver eniging vinden nu de speciale promotie-zonda gen plaats. Dat is op 5 april, 10 en 31 mei, 5 juli, 2 augustus, 13 september, 4 oktober en 1 en 22 no vember. De vereniging is van plan tijdens die dagen ook iets extra's te organiseren. Wat, dat weet het bestuur nog niet precies. Het afgelopen jaren zijn er enkele promotie zondagen geweest. De winkeliers deden toen goede zaken, en spraken de wens uit om zoiets vaker te organiseren. Het recente onderzoek van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) concludeerde ook dat Oostburg zich meer moet promoten. Het jaarprogramma van de vereniging is nu ook bekend. Op 3, 4 en 5 april is de voorj aars- beurs, 9 mei bloemendag, 10 mei aankomst wie lerronde van Zeeuwsch-Vlaanderen, 27 juni Waterlooplein-markt, 3 tot en met 6 juli kermis, 15 juli fokveedag en jaarmarkt, 31 juli en 1 augustus 24-uurs van Oostburg en braderie, 12 september muziekfestival en 21 november in tocht Sinterklaas. Van een onzer verslaggevers AN APPARATUUR - gbaar bij iriftenzaken, winkels enhuizen. 'streeks te bestellen ■ermaking i,95 op ïmer 31.03.562 i mrr B Vi rermelding I Koopgids 1986. PRIJS Van onze correspondente ASDENBURG - In de 'Ne ronde van de konings- «feting bij St.-Sebastiaan in !Li burg behaalde Willy '«kamp het sireschap 1987. Nee werd hij de opvolger sire 1986' Paul van Voo- 6. ÏLv6 e^rste ronde schoot 'e Rijekaert de tweede af en werd 'prins .Hoofdman Herman de «overhandigde hen de en de hoofdvogels. Wedstrijd werd gehou- "i het schutterslokaal aan •ferendreef te Aardenburg °e eggende wip. Het eerste ito nt van St.-Sebastiaan «7 brak alle records qua ■Nmersaantal. Bij de ko- «sschieting waren 31 "ws aanwezig, een aantal M ?r^een nooit gehaald Oud-sire Paul van Voo- overhandigde zijn opvol- i,,,,60"1 gedenkbord. Het jkrsgilde St.-Sebastiaan iet?.8 bestaat momen- 5«jaar. Heikant scoorde 303,5 pun ten in een afdeling waar vier korpsen om de eerste plaats kampten. Het winnende korps werd St.-Willibrordus uit het Limburgse Stamproy (311,5 pnt.). De Limburgers veegden trouwens de vloer aan met alle andere korpsen tijdens de wedstrijden: zes Limburgse korpsen behaalden alle eerste plaatsen en mochten zich Ne derlands kampioen noemen. Het kampioenschap werd georganiseerd door de katho lieke muziekfederatie FKM. Heikant speelde twee num mers: Vaderlandse Rhapsodie (154 pnt.) en A chain of british songs (149,5 pnt.) Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De ge meente Aardenburg wil dat de brandweer zo snel mogelijk in staat is om haar taak uit te voeren bij mogelijke rampen. Door het verdwijnen van de Burger Bescherming (BB) heeft de brandweer een be langrijke taak gekregen in de nieuwe organisatie die moet optreden bij rampen, zowel in oorlogs- als vredestijd. Om de plaatselijk brand weer in te passen in de nieuwe organisatie moet er het een an der veranderen Zo is passend materiaal nodig en moeten de manschappen extra cursussen volgen. De taakuitbreiding heeft ook gevolgen voor de gemeen tekas. Naast subsidies van de hogere overheden moet ook de gemeente bijdragen. Het col lege van B en W stelt voor om voor dit jaar een bedrag van ƒ4.687,54 uit te geven. Per in woner komt dat neer op 121 cent. Het gemeentebestuur van Aardeburg wil verder het ar chief op orde brengen. Als ge volg van onderbezetting op de secretarie is er al jaren een fikse achterstand bij het op bergen van de stukken en is het personeel er nooit toe ge komen om het op te schonen. Daardoor neemt het veel te veel plaats in. Het college wil hierin veran dering brengen door de aan stelling van een nieuwe func tionaris en door het laten af voeren van niet meer actuele dossiers. Het opschonen en op orde brengen gaat de gemeente ruim 31 mille kosten en het college vraagt de raad dat be drag beschikbaar te stellen. Het benodigde bedrag wllen B en W halen uit het reserve fonds 'investeringen'. Het dagelijks bestuur stelt verder voor om twintig mille beschikbaar te stellen om drie plattegrond-kasten in Aar denburg te plaatsen. Er staan er nu reeds enkele, maar die zijn erg oud en op onderdelen oqjuist. Het college vindt dat een goede plattegrond van be lang is voor toeristen en ande ren en stelt voor om de kasten te plaatsen aan de Haven, op het Kaaiplein en aan de Han- zestraat/Beekmanstraat. De voorstellen komen aan de orde tijdens de vergadering van de Aardenburgse gemeen teraad, donderdag 29 januari, aanvang 19.30 uur. vraagt voor direct met ervaring rorst n, Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTES DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS ui die kunststoffen worden eisen gesteld op het ge- van sterkte en kleur, een steeds verdergaande heeft het be- extra mensen aantrekken om de fa it te bemannen. De ingebruikname van het trum versterkt de onder- -capaciteit van de Ter vestiging. Er is daar een ander centrum waar wordt gedaan op gebied van Styreen Poly en. In het nieuwe worden polyethylenen onderzocht. De afdeling onderzoek en Iwikkeling neemt bij Dow een steeds belang- plaats in. Het perso- bestand van deze afde- groeide van 65 werkne- «s in 1980 naar 166 in dit In het verleden was het «at het onderzoek vooral vond in de Verenigde 'ten, nu mag Terneuzen er «is meer zelf doen. Dow is momenteel de groot- producent ter wereld van zogenaamde thermoplas- De onderneming neemt op moment zestien procent de wereldproduktie voor «r rekening en door de inge- Wkname van de fabriek en onderzoekscentrum hoopt lw haar marktaandeel te ®Den vergroten. Algemeen directeur Bene lux, L. Adcock, opent de Per formance Polymer Compoun ding fabriek. M. Clark, direc teur onderzoek en ontwikke ling van de Terneuzense vesti ging opent het Plastic Techni cal Center H. Na de opening van de fa briek start loco-burgemeester J. van Rooyen een ballonwed strijd. Zo'n duizend ballons in allerlei kleuren gaan dan de lucht in. Aan elk zit een ant woordkaart en diegene die zo'n kaart opstuurt naar Dow krij gt een vlieger. Om 13.30 uur begint de plechtigheid. Dan komt het gezelschap bij elkaar in de 'boerderij' waar Adcock het welkomstwoord zal voeren. Van een onzer verslaggevers ETTEN-LEUR - De fanfare Heikant uit het gelijknamige dorp is afgelopen weekend derde geworden bij de natio nale kampioenschappen voor katholieke harmoniën en fan fares in Etten-Leur. ERNEUZEN - Bij Dow Chemical te Terneu- m vindt vandaag de officiële opening plaats in een nieuwe plastic-fabriek en een onder- «nieuwe fabriek, feitelijk een uitbreiding van de tstaande afdeling, is nodig om te kunnen voldoen aar de groeiende vraag van de automobiel- en telec- tonics industrie naar gekleurde plastics.

de Stem | 1987 | | pagina 7