Biel emasi subliem tiaar winst DE STEM CROSSCOMPETITIE NA DE BRAAKMAN VRIJWEL BESLIST Tolhoek wil klassieker winnen ^0EG\F/- AL VOOR f25,-NAAR, ENGELAND MET'N MOOIE TWEELING? «w Olau MEERDER, Klassementen van| crosscompetitie Merijntje MARTENS, DE WAAL EN BELFROID NOG KANSHEBBERS DE BRAAKMAN - De crosscompetitie werd zaterdag in De Braakman vrijwel beslist. Piet Vonck won er zijn vierde wedstrijd in de crosscompetitie en met nog twee wedstrijden te gaan kan hem weinig meer gebeuren. In theorie kan hij nog bedreigd worden. VOORSTELLING PLOEGEN THEO MIDDELKAMP Dames Uitslagen Martens naar winst in bekerstrijd n I in DE Sl MAANDAG 26 JANUAR11987 Schrik I [27ste jaargang Kante Opnieuw twee ontvoeringen In de lift Nastoot Aangebrand Curieus Verbazing Laatste seizoen trainers Sluis en Aardenburg [artoperatie Ibij minister Van Dijk nodig 'sS VLISSINGEN15 SHEERNESS Van onze schaakmedewerker COLIJNSPLAAT - Martin Martens heeft opnieuw de leiding genomen in de A- groep van de strijd om de persoonlijke Zeeuwse jeugd- schaaktitels. Hij bezit de mi nimale voorsprong van een half weerstandspunt op con current Mare de Waal. Mar tens speelde met wit tegen zijn clubgenoot Jacco van der Vaart. Hij speelde op nieuw sterk positiespel en sloot Van der Vaart volledig op. Deze moest dan ook de eer aan Martens laten. Mare de Waal moet het toch meer hebben van zijn eindspel. Manfred Kindt, eveneens een clubgenoot van hem, kon lange tijd weer stand bieden, maar in het L-groep: 1 -0, Martens-Van der Vaart 1-0, Van Dij- ke-Brouwer 0*1, M. Dubbeldam-Clarisse 0-1, Dieleman-Bliek Vé-'vk, Riernens- Geldof 1-0, Leenhouta-Ransschaert 1-0, Rieske-Van Driel 0-1. B-groep: Bet iws-Minnaar eindspel trok De Waal op nieuw de winst naar zich toe. Eric Clarisse herstelde zich goed door Michael Dubbel dam terug te wijzen. Clarisse zette een val op, waardoor Dubbeldam zijn dame moest geven. Johnny Dieleman had maar één commentaar op zijn partij: „Het was een saaie partij waarin weinig te beleven viel." In De B-groep moest Ste fan Belfroid een aardig zweetdruppeltje wegwerken, doordat Max Toetenel van Souburg een kwaliteit won. Belfroid verdedigde zich goed en kon toch nog remise uit het vuur slepen. Jonica Louws kan de titel Zeeuws kampioen bij de meisjes tot 16 jaar niet meer ontgaan. Ze kon niet profiteren van de remise die de beide koplo pers tegen elkaar speelden, maar haar concurrente Ka rin Pierens verloor van Alex Ederveen. „Er zat niet meer in voor mij dan remise," was haar commentaar na afloop. „We konden geen van beiden nog een kant op." In de C-groep won Marco Dieleman op vrij simpele wijze een pion en vervolgens gaf hij Jankees Tolhoek geen enkele kans meer. Het zou wel raar moeten lopen wil Dieleman de titel nog verlie zen in deze klas. Tung Lam Choi van SVWZV moest de eer aan nummer twee van vorig jaar Marco Hommel laten, zodat het er naar uit ziet dat dezelfde speler met de dezelfde prijs gaan strij ken. Petra Boonman verloor haar partij van Danny Gijs. Ondanks dat ze een dame voorkwam vefsloeg Gijs met twee lopers en een toren Boonman toch door mat. Mieke Brouwer van Middel burg neemt door dit resul taat de leiding van Boonman bij de meisjes over. Sandra den Engelsman kwam on verwacht aan een half punt. Haar tegenstandster Jacque line Spijkerman stond in ge wonnen positite. Toch accep teerde ze remise. Duidelijk een vorm van schaakblind heid. froid-Toetenel '/4-V4, Louws-Minnaard 14- Vi, Pierens-Ederveen 0-1, Brugman-M. ten Vaanholl 0-1, Vermeulen-A. van Dijke 1-0, Van Kleunen-Van Sabben 0-1, N. van Dijke-Kouwijzer '.-V-1-1:, Boogaard- Man Fai Hau Vè-'A, Quiet-De Wolde 0-1, J. ten Vaanbolt-Van Berkum 1-0, Kloos- terman-Boelbouwer 0-0, spelers niet op gekomen. C-groep: Dieleman-Toliioek 1-0, M. Hommel-T. Lam Choi 1-0, Boon- man-Gijs 0-12, Boelhouwer-C. Lam Choi ld), Brenkman-Brouwer 0-1, Spijker man-Den Engelsman Vk-Vè, Van Hees- Brugman 0-1, D. Hommel-Legrand 1-0, Coppen-Beun 1-0, Deen-Andeweg 0-1. Stand A-groep: Martens en De Vaal 5'4 punt, Van der Vaart-Clarisse, Rie- mens en Brouwer 3'/: punt. B-groep: Belfroid en Toetenel 5, Louws en Ede- veen 4'4 punt. C-groep: Dieleman 6, M. Hommel 5, Gijs 414 punt. Door Fred Rabout Komt Vonck niet meer in actie en zijn er bij één van deze wedstrijden meer dan zestig deelnemers, dan kan Leon van der Velden (hij moet dan wel winnen) hem nog voorbij streven. In De Braakman liet de 'kleine' uit Hulst overigens niets aan het toeval over. Bij het ingaan van de laatste van de zeven ronden gooide hij zijn opponent Leon van der Velden los om onbedreigd te winnen. „Ik durfde het niet op een spurt aan te laten komen, want hij was taai vandaag. Toen ik onderweg een paar keer vijf meter had, kreeg ik voldoende zelfvertrouwen. Toch ben ik diep moeten gaan." Diep gaan dat is nu juist wat Vonck wel en veel van zijn collega's niet kunnen. Kapot zitten en doorgaan en dat maakt hem op twee maan den van zijn veertigste nog steeds de beste (op Vermeule en Reynierse na) van Zeeland. De geklopte man, Leon van der Velden, bleef realist. „Piet is in deze crosscompetitie de beste. Ik heb afgelopen week wel drie dagen plat gelegen met griep, maar dit mag geen excuus zijn. Hij heeft me ook al drie keer geklopt zonder griep." Het parkoers in De Braakman, met zijn lange recht stukken, was op het li chaam van Van der Velden geschreven. Vonck, met zijn afgrijselijke stijl (niet mooi, maar wel hard) besliste daar anders over. Dit duo had in de twaalfde Braakmancross vrij vlug de zaak onder controle. Johan de Vlieger sputterde de eerste ronde wel wat tegen, maar bij de tweede doortocht had hij de 'mini-maxi-show' al moeten verlaten. De Vlieger viel terug, want het ging hard vooraan, maar hield toch knap zijn derde plaats vast. Achter dit trio had zich in middels een kwartet gefor meerd met Sam Polderman (kampioen van de regelmaat en ook een paar maanden van zijn veertigste), Piet Wester- weele, Jan de Bart en Peter LoUwerse. Laatstgenoemde lo per viel nog terug, terwijl Pol derman in de slotfase zijn ge zellen in de steek liet voor de vierde plaats. Bij de veteranen was Ad Tierie in De Braak man present. Hij was pas aan zijn derde wedstrijd toe, maar als hij de resterende twee crossen (Galge- en Hollandse Hoevecross) weer van de par tij is, zou het raar moeten lo pen wil hij zijn titel niet pro longeren. Dan komt hij im- Het toonaangevende duo in de Braakmancross. In het midden latere winnaar Piet Vonck met links naast hem Leon van der Velden. In derde positie Johan de Vlieger. - fotowimkooyman mers nog aan de reglementair voorgeschreven vijf. Jammer voor Jo van Waesberghe, die op dit moment het klassement aanvoert, maar de Axelaar blijft daar nuchter onder. „Tierie is gewoon een maat te groot voor me. Ik moet probe ren Abuijs achter me te hou den voor de tweede plaats, dan is mijn crosscompetitie ge slaagd." Bij de dames ging de zege naar Rita Kindt uit Hulst. Corrie Dekker pakte bij de da- mes-veteranen haar eerste zege in de crosscompetitie, on danks een geblesseerde schaatsenkel. Naast de KNAU-licentiehouders kwa men ook de scholieren in actie. Zij openden het progamma van het 25-jarige Schelde- sport. De schoolprijs was hier voor het Terneuzense De Hille. Presentatie van de verschillende categorieën van de ZRTC Theo Middelkamp in Goes. Van onze sportmedewerker GOES - Voor de tweede keer treedt de Algemene Zeeuwse Verzekeringen dit jaar als clubsponsor op van de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp. Dit geldt dan voor de categorieën amateurs, liefhebbers en da mes. Zaterdagmorgen was de ploegenvoorstelling in motel Goes. De belangstelling was matig, hoewel de aanwezig heid van oud-profrenner Jan Janssen nog wat cachet aan de zaak gaf. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen liet zich vertegenwoordigen door Gijs Veerman, maar de wie lervereniging Zeeland was absent op deze toch wel sfeervolle bijeenkomst. Tot de 31 amateurs die het ko mend seizoen rondfietsen in het bekende geel-zwarte tri cot, behoort onder andere Patrick Tolhoek, die vorig jaar goed was voor negen overwinningen. Tolhoek, die in 1986 deel uitmaakte van een gastrennersvereniging, wil zich nu waarmaken in het shirt van zijn club en sponsor en heeft zijn zinnen gezet op het winnen van een klassieker. Daarnaast zal hij ongetwijfeld ook een belang rijke rol spelen in de criteria. Tot zijn ploéggenoten be- horen verder onder andere Cees Vleugel (vorig jaar uit stekend op dreef), de van de profs teruggekeerde Heddy Nieuwdorp, Peter Mol, Nap Hage, Gerard van Antwer pen, Frangois Franse en Marcel Remijn. Verder heb ben Robert de Jonge, Leo Goeree en Wim de Koeyer de overstap naar de amateurs gemaakt, terwijl van de trimmers zijn overgekomen André van de Vrie en Iman Koeman, van wie laatstge noemde renner ook als schaatser bekendheid geniet. Koeman won onlangs onder andere Sluis-Brugge-Sluis. Begeleiders van de ama- teurploeg zijn Chris de Jon ge, Hans Harinck, Peet Ver- schuure en Kees Rentmees ter. Al op zaterdag 28 fe bruari gaat een amateur- ploeg van Theo Middelkamp van start in de Omloop van Het Volk, terwijl in maart wordt deelgenomen aan de E3-prijs in Harelbeke. In april presenteert men zich in de driedaagse van de West kust, Omloop van De Braak man, Hel van Mergelland en de Wim Hendriks Trofee, om maar een greep te doen uit het omvangrijke programma van grote wedstrijden, waar toe tevens behoren de Om loop van Zeeuwsch-Vlaande ren en de Ronde van Midden- Zeeland. Van de tien liefhebbers die werden voorgesteld zijn Eric van Nieuwkerk, Dirk van Duivendijk en Jack de Groot de meest bekenden. Verder maakten vier dames hun op wachting, namelijk Petra van der Stel, die in 1986 vier keer met de bloemen reed en voor dit jaar is opgenomen in de nationale B-selectie, Ma- riëtte Zoetewei (vorig jaar deel uitmakend van de baan- selectie en twee keer eerste), Marianne Wagemakers en Joke Goeree. De heer Meezenbroek, di recteur van de Algemene Zeeuwse (hij wordt binnen kort opgevolgd in die functie door mr. J. Jonas) wees er in zijn toespraak op dat de sponsoring van een amateur- ploeg toch wel meer risico's oplevert dan een profforma tie. „Bij de profs gaat het in de eerste plaats om 'brood op de plank', dus om een soort werkgevers-werknemers-ve rhouding, terwijl bij de ama teur de nadruk juist ligt op zijn hobby en zijn clublief de," aldus de heer Meezen broek. „Het accent ligt dus anders, maar naast ons com merciële belang zijn wij toch bereid om in die clubliefde te investeren in het belang van de sportonwikkeling in Zee land," wilde hij vervolgens kwijt. Verder attendeerde hij er op dat het een goede zaak zou zijn wanneer de sponsor be scherming zou vinden via goede KNWU-bepalingen. Tevens zou dat voor de clubs een kapstok kunnen zijn, waaraan zij hun financiële veiligheid en toekomst kun nen ophangen. Theo Middel kamp-voorzitter Jan van Osta sprak zijn grote waar dering uit voor de steunver lening van de Algemene foto willem mieras Zeeuwse en wees op de we derzijdse belangen die op het spel staan. Daarom drukte hij vooral ook de actieve le den van zijn club op het hart deze belangen op sportieve en waardige wijze te beharti gen. Van Osta: „In feite zijn we allemaal voor ons plezier bezig, maar laten we dan ook trachten van die vrijetijdsbe steding iets goeds te maken." Districtssportcommissielid Arjaan de Schipper kon zich daarin wel vinden en merkte op dat clubbesturen uiter aard een belangrijke taak hebben, die vaak moeilijk is, maar daarnaast veel afwis seling en gezellligheid kan brengen. Toch knoopte De Schipper daar aan vast, dat Zeeuwen nogal eens te gauw met de gedachte rondlopen van: het komt wel in orde. De Schipper: „En dat is natuur lijk geen goede zaak. Ook in de Zeeuwse wielersport moe ten we bij de tijd blijven en durven vechten als dat nodig is." Ook werden tijdens deze ploegenvoorstelling de prij zen uitgereikt van de clubklassmenten, seizoen 1986. De eerste prijs bij de amateurs ging naar Cees Vleugel, die absent was, ter wijl Hans Bal bij de liefheb bers de eerste stek voor zich had opgeëist. Scholieren: jongens 6-7 jaar 1000 meter: 1. Meivin van Es, 3.35.5; 8-9 jaar 1300 meter: 1. Xavier van Nieuwenhoven 4.47.6; 10-11 jaar 1. Wim de Hulster 4.31.2; 12-13 jaar: 1. Danny van Hout 4.31.3; meisjes 6-7 jaar 1000 meter: 1. Stefanie van de Visser 3.57.6; 8-9 jaar 1300 meter: 1. Monique Dij kwel, 5.30.8; 10-11 jaar: Sandra Stolk 5.17.2; 12-13 jaar: Floor Fukke 5.33.2. Scholen: 1. De Hille 251 punten, 2. De Stelle 202; 3. De Golfslag 161 punten. Jongens pupillen B100 meter: 1. Xavier van Nieuwenhoven, Scheldesport 3.03.8; 2. Bob Boekema, Dynamo 3.14.4; 3. Yvo de Lange, Dynamo 3.17. Jongens-pupillen A eerste jaars 1300 meter: 1. Rob Tange, Scheldesport 5.03.4; 2. Jeroen Bo- schaert, AV'56 5.06.5; 3. Michael Burm, RKHAV 5.08. Tweedejaars: 1. Maarten van Goethem, RKHAV 4.34.1; 2. Wilbert Murre, Schelde sport 4.34.7; 3. Guido op 't Hof, AV'56 4.42. D-jongens 1300 meter: 1. Manno Buysrogge, RKHAV 4.09.8; 2. Timothy van Waesberge, RKHAV 4.14.3; 3. Sebastiaan Francke, AV'56 4.25. C-jongens 2700 meter: 1. Bas Schletterer, Dy namo 8.49; 2. Joska van Waesberge, RKHAV 8.55.; 3. Jorge Lambregts, Marathon 9.00. B-jongens 4000 me ter: 1. Ab Overbeeke, Scheldesport 12.38; 2. Kees Houtepen, AV'56 12.42.1; 3. Miquel van Tongeren, Dynamo 12.45. A-jongens 6700 me ter: 1. Pascal de Grave, Schelde sport 22.18.6; 2. Marco Simonse, AV'56 22.36.9; 3. Lennard Fokke, AV'56 23.11. Heren 9500 meter: 1. Piet Vonck, RKHAV 27.59.7; 2. Leon van der Velden, AV'56 28.05.1; 3. Johan de Vlieger, Marathon 28.44.; 4. Sam Polderman, Mara thon 28.56; 5. Jan de Bart, AV'56 28.58; 6. Piet Westerweele, Wielin gen 29.08; 11. Kees Koeringe, AV'56 29.42; 12. Jan Guiljam, AV'56 29.48; 13. Peter Picavet, RKHAV 29.50; 16. Jan de Wilde 30.32; 18. Henk Ha melink, Scheldesport 30.46; 19. Mare Willaert, RKHAV 31.02. Ve teranen 9500 meter: 1. Ad Thierie, Dynamo 30.11; 2. Jo van Waesber ge, RKHAV 30.34; 3. Job Matthijs- se, Dynamo 31.50; 4. Chiel Boone, Marathon 32.07 5. Peter Provoost, Scheldesport 33.03. Meisjes-pupil len B 1000 meter: 1. Elke Levien, Scheldesport 3.39.8; 2. Leonie Klompe, Delta Sport 3.55.9. Meis jes-pupillen A 1300 meter: 1. Ta mara Neefs, RKHAV 5.03.2; 2. Eve lien Ploegaert, Marathon 5.05.5; 3. Diona de Koning, RKHAV 5.11. D- meisjes 1300 meter: 1. Lenny Osse- waarde, AV'56 4.29.3; 2. Anjolie Wisse, AV'56 4.37.3; 3. Rachel Stone, AV'56 4.45. C-meisjes 1300 meter: 1. Sandra Huissoon, AV'56 4.23.8; 2. Danielle van Cadsand, Marathon 4.28; 3. Cindy van Driessche, RKHAV 4.29. B-meisjes 2700 me ter: 1. Karin Jonker, Scheldesport 9.53.4; 2. Ingrid de Schipper, AV'56 10.09; 3. Melanie Schuilwerve, Ma rathon 10.16. A-meisjes 2700 meter: I. Angelique de Visser, Marathon 10.06.3. Dames-veteranen 2700 me ter: 1. Corry Dekker, Scheldesport 10.14.7; 2. Hugette Declercq, Mara thon 10.21. Dames 2700 meter: 1. Rita Kindt, RKHAV 10.24; 2. Petra de Knecht, Scheldesport 10.29; 3. Yvonne de Grave, Scheldesport II.10; 4. Suzan Herman, RKHAV 12.23. Van onze schaakmedewerker TERNEUZEN - De schaakclub Tern.euzen heeft in de strijd om de KNSB-beker slechts één keer de strijd moeten aan binden. „We moesten meteen al als enige vertegenwoordiger van de Zeeuwse Schaak Bond aantreden tegen De Variant uit Breda. Dat team staat twee klassen hoger genoteerd dan Terneuzen," zo verklaarde be stuurslid Gosse Kamminga het kortstondig optreden van Terneuzen in de bekerstrijd. Toch was Terneuzen niet ontevreden over het resultaat. „Martin Martens speelde te gen Van Dijken en die had tot nu toe in de KNSB-competitie nog geen enkele nederlaag moeten incasseren. De over winning van Martens beves tigt opnieuw zijn talent," al dus Kamminga. Wilfried Vleeskens, Janco Dees en Gosse Kamminga konden geen vuist maken en daardoor ging de overwinning terecht naar De Variant. EIIIIEIACTIE TONKOOMEN OTTO VOSVELD, al ja renlang actief op de Zeeuwse volleybalvelden, heeft toch wat schrik voor de scheidsrechtersbok ge kregen. Twee weken gele den tuimelde hij uit de stoel in het krappe zaaltje van Even Kijken in Zuid- zande. Afgelopen zaterdag was hij scheidsrechter bij de wedstrijd YVC-De Pol der in de eerste klas da mes. Vosveld zag geen kans op de bok plaats te nemen, gezien de kans op herhaling van zijn vorig avontuur. Hij bleef gewoon met beide voeten op de grond. Het had geen in vloed op de wedstrijd. Theo Middelkamp-voor zitter Jan van Osta nog op; „O ja, dat was ik bijna ver geten. We hebben nog iemand die het woord wil voeren en dat is het Zeeuwse districtssport commissielid Arjaan de Schipper." Bij laatstge- noemde schoot dit blijk- baar in het verkeerde keel gat en aan het begin van zijn toespraak liet hij i ook duidelijk blijken weinig me ingenomen te zijn, dat hij over het hoofd was gezien. Zijn slotcon clusie luidde: „Ik ben s nogal een snel aangebrand mannetje. Vandaar dat dit even üit mijn strot schiet,' Van Osta wat later tegen De Schipper: „We hadden zeker de intentie niet om u achteraan te zetten in de rij van sprekers, maar om dat u niet vanaf het begin in ons midden was, is dit, foutje ontstaan." Daarmee was deze zaak opgelost en dan nu maar hopen dat het incasseringsvermogen in de Zeeuwse wielersport voortaan hoogtij zal vie ren. fyjaakt u een diKke kans op succes. I ^ns. omdat negen van de tien Steil week In week uit In onze ..Kleintjes"! van hun gading bij staat Dat zijn elka kleintjes lezefl 1XJT (DPA/UPI/AFP) - tgen de middag zijn maan- ug in de winkelwijk Hamra Ij® bet islamitische West- eirut twee mensen ontvoerd Ijoor zes gewapende mannen. Volgens de berichten wer- Ijen de twee mannen, die er uit jgen als buitenlanders, over vallen toen zij een schrijfwa- |,®winkel binnengingen. Een celbediende zei dat de Larmen in de twintig jaar oud Uren. Pat: VOLLEYBAL IN Zeeland heeft de laatste jaren wat ledenverlies moeten note ren. In Philippine daaren tegen lijkt het wel of daar deze sport tot ongekende populariteit aan het uit groeien is. Het damesteam doet goede zaken en ook staat er een herenteam te trappelen van ongeduld om aan de competitie te gaan deelnemen. Volley bal, duidelijk in de lift in Philippine, zo wordt er in het mosseldorp gesteld. Wellicht dat er twee nieuwe trainers kunnen worden gevonden om deze sport helemaal uit te kun nen bouwen. DE DAMES van Verdegem speelden zaterdag een vriendschappelijke partij tegen het recreantenteam van YVC in IJzendijke. Het leverde een 3-1-over winning op voor de IJzen- dijkse dames, maar in de 'nastoot', vooral in het bil jartwereldje een bekend begrip, wisten de Oost- burgse dames zich alsnog te revancheren. In de eer ste twee sets won YVC met 15-13 en 15-3. Daarna her stelde Verdegem zich rede lijk, vooral doordat de aanval wat werd bijge steld: 13-15. In de laatste set won YVC opnieuw via 10-10 met 15-10. Verdegem benutte de 'nastoot' echter goed. Via 8-3 werd het als nog 13-15 voor de gasten. Een partij die uitstekend werd geleid en waarbij de sportiviteit hoog in het vaandel stond. TOEN DE ploegenvoor stelling van de ZRTC Theo Middelkamp zaterdag in Goes al tegen het eind be gon te lopen en diverse sprekers reeds het woord hadden gevoerd, merkte IN DE belangrijke korf balwedstrijd tussen ONDO 3 en Luctor was de bezoe kende ploeg niet zo te spre ken over de arbiter. Hij maakte ook een curieuze fout, toen na twintig minu ten spelen in de eerste helft vanaf de kant (zaalwacht) werd aangegeven dat de tijd verstreken was. Zon der de eigen stopwatch te] raadplegen floot hij voor het einde van de eerste helft. Pas na protest con troleerde hij de tijd wel en dirigeerde daarna de Iers opniueuw het veld in om de laatste vijf minuten toch te spelen. Voor Luctor belangrijke minuten, want het haalde een 5-2-achter- stand op tot 5-4. Toch men niet zo te spreken over de leiding, omdat de arbi ter twee doelpunten af keurde en het daardoor bij een gelijk spel bleef. Voor Luctor een punt verloren] en dat kan gevolgen heb ben voor de promotie. On danks de bedenkingen te gen de arbitrale leiding mag Luctor de hand best in eigen boezem steken, wan! het speelde niet best en had normaal gesproken dil J ONDO 3 moeten oprollen HET BIJBELSE woord 'De laatste zal eerste zijn...', bleek tijdens I het squash-toernooi van I Yellow Dot in Cadzand I werkelijkheid te worden I Jean-Pierre Raes, die inde I verliezersronde reeds waal uitgeschakeld, kon na lo-1 ting alsnog spelen om ie eerste plaats. Oorzaak I Van Pamel, die eigenlijk geplaatst was, bleek plot seling spoorloos verdwe-1 nen te zijn. Raes kreeg een I herkansing en behaalde toll ieders verbazing de over-1 winning. Bijdragen: Willy van teeo-l wen, Rien de Jonge, RW| de Doelder en Mark Janse. Van onze sportmedewerker AARDENBURG/SLUIS - Bij de afdelingsclubs Aardenburg (eerste klas) en Sluis klas), stappen de trainen R het eind van het seizoen op Henk Begijn bij Aarf burg is daar pas aan zijn®, ste seizoen bezig. Hobby I Clerck stopt aan het einde1! het seizoen bij Sluis, ml daar aan zijn derde sei^ bezig. Van onze atletiekmedewerker HOEK - Met nog twee wedstrijden te gaan voert 1 Vonck het klassement aan in de Zeeuwse crosscompe"111 bij de heren. Alleen als Vonck niet meer in actie koff kan Leon van der Velden hem nog passeren. Wel m"*! er dan in één van beide of beide wedstrijden meer dbl zestig deelnemers zijn en moet Leon van der Velden WJ nen. I Theoretisch dus nog een kans voor de Kapellen3]jl tenminste als Vonck achter de kachel blijft zitten. Bij»! veteranen voert Jo van Waesberghe de stand aan. H'er]l Ad Tierrie echter de grootste kanshebber, want hij b^T pas drie wedstrijden gelopen tegen Van Waesberghe z® Stand na 5 wedstrijden heren: 1. Piet Vonck 606 pik 2. Leon van der Velden 581,3. Johan de Vlieger 501,4- Polderman 461,5. Rian van de Broecke 439, 6. Jan deï 429, 7. Jan de Wilde 418, 8. Simon Blom 379, 9. Peter w| laard 380, 10. Jan Guiljam 369 punten. Veteranen: 1-' van Waesberghe 514, 2. Ron Abuijs 419, 3. Peter Prov<* 419, 4. Job Matthijsse 370, 5. Jan Wagemakers 363, Tierie 330 punten. Van onze Hat IdEN HAAG - Er moe Jtiënten geen eigen risict [particuliere patiënten w Zo'n eigen risico valt niet Ide ziekenfondsverzekering. Minister Van Dijk. - fotoanp den haag (anp) - Minister Van Dijk (Binnenlandse Za ken) wordt deze week in het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam opgenomen om een open hartoperatie te ondergaan. Minister Korthals Altes (Justitie) zal als minister van Binnenlandse Zaken ad inte rim optreden. Minister Van Dijk (56) is I sinds vorige week ziek. Het is nog onbekend hoe lang de be windsman zijn functie niet zal [vervullen. Minister Korthals Altes heeft in 1986 ook enige tijd als minister ad interim van Bin nenlandse Zaken gefungeerd, [nadat de toenmalige bewinds- Iman Rietkerk plotseling was overleden. (ADVERTENTIE) 3 Öhu il.n' Simonis heeft weer een poot om op te staan

de Stem | 1987 | | pagina 16