Anthony Perkins nu ook regisseur van 'Psycho 3' Jonge ijshockeyspeler krijgt er van langs ook in de BIOSCOOP LIZ SNOIJINK STIERF MET GENOEGEN VIJFTIEN MAAL SPEELFILMS OP TV RJDAG 23 JANUAR11987 ieuwe Seat Mar- Koket. Maar tje vervaard. Hij stad en tempera- zeg. it en waar je ook i brengt je er pro- Samen stap je nt ook al zijn z'n y zo compact, op punten laat de arin 'n ldeine auto irag bijvoorbeeld, toelen met hoofd achterbank die in aai kan worden ar het allerleukste :'n verrassend lage aantrekkelijker is ieke financierings- rschot van max. betalen in vier ter- de laatste pas op Us dat geen goede 1 eens op de Seat- pen. 4. raden Contant geld Traag Overeenkomsten IN FILM 'YOUNGBLOOD' VAN REGISSEUR PETER MARKLE T2 PAGINA GIDS 1 i lodder", de harde klucht van iClc Maas, blijft in Grand ater in Breda, City 2 in lendaal, Roxy 1 en 2 in irgen op Zoom, Luxor in leuzen en De Koning van jeland in Hulst, jumping Jack Flash' gaat jder in Cinesol 1 in Breda, jrdige komische thriller, die ,|emaal drijft op het expres se talent van de zwarte l0opi Goldberg. Ook in Ci- 'actueel 3 in Bergen op im en De Koning van Enge- id in Hulst. labyrinth' is geprolongeerd Cinesol 3 in Breda. Alice in [onderland-achtig sprookje il opzienbarende poppen en jten van Jim Henson (van Muppets). Met David Bowie kabouterkoning in een linig verrassend verhaal. Down and out in Beverly van Paul Mazursky gaat ir in Casino 1 in Breda en lem'actueel 2 in Bergen op mi. Geestige komedie over schatrijk gezin met luxe- iblemen, die verdwijnen ir de komst van een zwer- (Nick Nolte). Leuke rollen ik van Richard Dreyfuss en itte Midler als een verveeld itpaar, dat opleeft door de itekelijke initiatieven van vreemde man. 'Crocodile Dundee' blijft te in in Casino 3 en 'Ferris ler"s Day Off in Casino 4 Breda. Respectievelijk een tetralische 'cowboy' in het ;dorven New York en een belende tiener. De politiekomedie 'Running ired' met Billy Crystal en Iregory Hines is te zien in ity 1 in Roosendaal, Centraal Geertruidenberg en De Ko- ig van Engeland in Hulst. Gun' blijft vliegen in De inelaer in Etten-Leur, Cen- ial in Geertruidenberg en :or in Terneuzen. 'Ruthless lie' met Danny De Vito en itte Midler is nog te zien in :or on Terneuzen. Filmhuis Concordia in Ireda zet het Bertolucci-festi- b1 voort. Vanavond en mor- iiavond; 'La commare secca', iens veelbelovende debuut; i,fl,29 en 30 januari: 'La Lu- het Oidipoedale drama ver een opera-zangeres en aar verslaafde zoon, in een leen bij aanschaf tussen 23 januari e ^gelaagde, visuele drama- irgie; 28 januari: de docu- ïntaire The making of No- wnto' (Engels gesproken). 'Amadeus', de meeslepende over het leven van Mozart oor Milos Forman, draaide idertijd bijna een jaar in de iederlandse bioscopen. En nu Komt hij weer terug, aange- er nog steeds belangstel voor bestaat. Cinésol 2 in la brengt 'Amadeus' op- Onderhoudend spekta- met de uitgelaten Tom als de eigenzinnige iponist uit het Rococo muziek schitterend in ot beeldverhaal is verweven. a restant branches. Kontante it vrijblij- 672-4032, voor al uw oud goud, raden en gouden munl Gratis taxatie! Postzegel- en Munten! del Kienhorst, Reigerslr. Breda. Legitimatie plicht. Tel. 076-135912 SPOED: grote drii gevraagd. J. Binck, 01608-32754. an tao '77, APK 257-9523. diesel, bj. ƒ5250,-. '81, LPG, 10.500,- LPG, APK 3867. 77 autom. vierkante rekh., kl. lut geen c. tot '88 -418737. DATSUN Cherry blauw. 12 mnd. recht van koop tegen m male restwaarde. Huur|; Koop Roadster Breda helminasingel 46, Bfl tel. 076-227434 (tot uur). Wist u trouwens di nergens zo voordeligj huren of leasen als bi| Roadster-groep. Bel voor informatie. 6, geh. uit- nw. ban- APK, zeer 01608- z.g.st., met vlgn., spoi- alarm enz., mog. Tel. kl. zwart, sportvel- id, 1e eig., 2691 3G, bj. '79, 3750,-, inr. i-2305. type '80 rhoutseweg e 79 2250,- Dosterhout- eringen. 81 APK sterhoutse- ngen. leflex, 26-2- .bkr. enz., |50,-. 076- - club, bèi- 60.000 km., 6-411690. :2, eind '79, uitl., APK leen roest, 144206 na FIAT 850 Sportcoupé, C timer, bj. '71, techn. 1» weg. overcompl.. vasJ f 2200,-. 01620-513^ FIAT Panda 34 als ni# bj.'86, pr. n.o.t.k., acc., tel. 01620-54259^ FORD Taunus station FORD Capri 1600 n.o.t.k. APK-gek. 01620-31122. FORD Escort 1.3,LB? LPG, bj. aug- 83.1 gek., i.z.g.st., 13 tel. 01626-5323. 'Abel'. Succesvolle Ne derlandse film van Alex van Warmerdam met Henri Garcin, Olga Zui- derhoek en Van Warmer dam zelf. Onhandelbare jongen manipuleert zijn ouders en zijn omgeving. ■Blood and orchids'. Film van bijna 3% uur over aanranding van de doch ter van zeer invloedrijke dame op Hawaï in 1937. Vier Hawaiaanse jongens t'7"0161 I »M<kn verdacht, terwijl RRnnn I duideliik dat de dader een van de Amerikaanse officieren op het tropi sche eiland is. De sfeer van 'From here to eterni ty' is voelbaar. Jane Alexander speelt de Machtige moeder, een padgeschoren Kris Kris- Wferson is de politieman Me de ware toedracht ®ekt. De film is niet in de bioscoop geweest en pmaakt voor video en tv (als serie). ■Eweka Stockade'. Ook een film voor huiskamer gebruik met een duur van 210 minuten. Ver innen gouddelvers ko- Men in opstand tegen Oruut gezag. Met Bryan Brown en Bill Hunter, brie mannen en een "™g'. Frans bioscoopsuc- van Coline Serreau. brie mannen worden op- Sezadeld met een baby in in komedie vol misver standen. Vanderberg*. Macht, hartstocht en meedogen de zakenmensen. ™>pire'. Arme immi grant bouwt in Canada ^periuct) op. FORD Escort XR3. bi Tel. 01640-33975. FORD Granada 23°0 aut. LPG, bj. 1750,-, inr. n«>9' 01653-2305. FORD Sierra 16®° grijs. 12 mnd. huren recht van koop tegen male restwaarde. Koop Roadster Br helminasingel 46, tel. 076-227434 uur). Wist u trouwen- nergens zo voordens huren of leasen als Roadster-groep. Bel voor informatie FORD Sierra, bj. 83. 10.000,-, APK 9e* 01621-20798. FORD TAUNUS Bj. '80. A.P.K. ge Zuiderbeemd 27, Ó'Wé FORT Escort 5 drs. 42.000 01652-8163. km. 'Als ik voor de camera's sta, verlies ik mijn bedenkingen Door Jan Koesen Met genoegen kijkt ze terug op haar dood. „Enig, ik zou het zo weer willen doen. Het was bijzonder leuk. We heb ben een dag over het on geluk gedaan en een dag was voor die onderwa ter-scène. Wel vijftien keer zijn we kopje onder gegaan. Ze hebben er een close-up van mijn gezicht uitgehaald. Dat was te gruwelijk, te shockerend, vonden ze, want ook kinderen zou den kijken. Ik had een duikerspak aan en het was ijs- en ijskoud. En ik moest vrij lang in die auto zitten, in dat pak, zodat het net leek of mijn lijk was opgezwol len." Vanavond klapt het Dossier Verhulst dicht. Oscar Ver hulst, de ellendelaar, heeft zich verhangen. Lucy, zijn verstoten en naar echte liefde hunkerende vrouw, is al twee afleveringen geleden van deze wereld afgevoerd. Femme fatale Lucy wordt gespeeld door de actrice Liz Snoijink (met 3 puntjes). Ge boren in Tilburg. Toneelaka- demie Maastricht. 4 seizoenen Theater. Hoorspelen. Doku- mentaires. TV. Film. Onlangs getrouwd met de schrijver Tim Krabbé. Kindje op komst. Wonend aan een Amster damse gracht: een immens diepe pijpela waar een piano in verzinkt en waar het ge woel van de stad tot een zacht gemurmer is verklonken. Tim heeft zijn werkvertrekken pal naast haar in een belendend perceel. Het paar overweegt een tussendeur, maar ook dat heeft zijn nadelen. Liz Snoijink: Harde kritiek trek ik me zeer aan. Een videorecorder, maar geen bandjes van de serie. De actrice is schroomvallig wat betreft een elektronisch terug blikken op haar werk. Toen ze de eerste twee afleveringen bekeken had, constateerde ze dat het niet goed was. „Het verliep allemaal zo traag en het zat vol clichés. Er was een zekere starheid en platheid in die ik niet verwacht had. Toen de zesde aflevering" kwam, zat Derek (de Lint) hier bij me en samen hebben we toen geke ken. En opeens was het veel beter. Ik had eerst een depres sief gevoel over die serie ge had, zo van 'Daar wil ik niets mee te maken hebben', maar de laatste afleveringen vind ik redelijk goed. Kijk, ik heb zo precies die werksituatie ge kend, daar kon ik me niet van losmaken, en ik kon ook niet zonder afstand kijken. Ik bleef maar met de vraag zitten: is het nu vlees of vis?" Vanavond gaat Liz er on danks alles rustig voor zitten. Met al die miljoenen kijkers weet ze het einde niet. Tim laat wel de recorder mee draaien. Liz trekt haar benen onder zich, gaat scheef op de bank zitten, wil geen suiker in de koffie. „Hevige emoties spelen, dat doe ik graag, hoe wel ik toch ook bekend sta om mijn onderkoelde rollen. Lucy is misschien geen lady te noe men. Ze is erg naïef. Ze is niet zo beroerd, vind ik. Ze is eer der erg teleurgesteld. Maar ze blijft een gefingeerde figuur. Dat komt door schrijver Hans Keuls. Die had een heel ouder wetse moraal, hij kon eigen lijk geen vrouwen typeren. Mooie kleren, muziek, een boek, en daar was het dan mee bekeken, want met meer hou den zijn vrouwen zich niet be zig. Ik vind dat toch wel on diep. Het liefst zou ik een bitch willen spelen, een secreet van een mens, een keihard type, iemand die helemaal niet aar dig is." Lucy, zegt haar uitbeeldster Liz, is in de serie-Verhulst als een slet afgebeeld, wat ze eigenlijk niet is. „Maar het gekke is, als ik voor die ca mera sta, dan vergeet ik mijn bedenkingen. Dan voel ik me heel dicht bij Lucy staan, dan zie ik ook overeenkomsten in onze levens." Derek de Lint, haar tegen speler, komt al jaren bij Liz over de vloer. „We zijn echt goede vrienden, maar als ik in een scène met hem sta, dan denk ik niet: 'dat is Derek', o nee, dat is daar alleen Erik aanwezig. Zo hebben we een scène gehad, in een flat. We hebben het over geld, ik kijk naar de muur en later zegt Tim tegen me: 'Ik heb hele maal niet aan die scène kun nen zien dat Derek en jij elk aar al zo lang kennen, dat jul lie in werkelijkheid zulke goede vrienden zijn.' Dat vond ik nu een reuze compliment voor ons acteren. Dat hij dat niet heeft kunnen zien." Voorlopig zal Liz Snoiijnk zich niet meer op het scherm vertonen. Ook Derek trekt zich een poos terug. Een acteur moet zich met name wat tele visie betreft, enige beperking opleggen. Het wordt snel te veel. Het publiek wordt korze lig als het weer eens die Be kende Kop ziet. Menig acteur heeft overigens geen remmin gen in deze. Hoewel Liz niet onverdeeld positief over het Dossier Ver hulst oordeelt, zou ze een tweede keer weer mee doen. „Maar dan zou ik wel mijn eisen stellen. Ik zou vooral meer naar mezelf luisteren en minder op de mening van an deren afgaan. En ik zou een andere Lucy neerzetten. Ik zou bijvoorbeeld opgenomen scè nes willen zien en die desnoods afkeuren of vervangen. Ik weet dat dat niet kan, maar dat zou ik toch wel graag wil len. Lucy zou op zich niet ver anderen, dat kan ook niet, zo staat ze nu eenmaal in het script omschreven, maar ik zou haar iets anders meege ven. Ze zou soepeler zijn. Ja, soepeler. Moderner." Een acteur heeft voor het publiek ongekende problemen, eigen aan de techniek. „We - foto anefo hebben scènes gespeeld waarin we ons nauwelijks konden bewegen. We hadden een zendertje op ons lijf, want het vertrek waar die scène zich afspeelde was te laag voor een hengel en overal waren er spiegels opgehangen, zoals je die geluidsman bleef zien. Dus kregen we die zendertjes aan. Maar dat was vreselijk! Alles moest vastgeplakt worden, het haar, de kleren, de sieraden en we kregen zelfs het vriende lijke doch dringende verzoek om tussen de dialogen door geen adem te halen". Ja, gooi er dan maar eens een gepassioneerde liefdes scène uit, een dialoog vol haat en angst. Hoe kun je van je verlangen getuigen als nog geen lok mag ritselen! Elk vak heeft zo zijn leed. „Wel dertig maal hebben we die scène moeten overdoen. Dan gaat op den duur het spontane er wel af." Kersverse echtgenoot Tim Krabbé komt binnen. Met de huissleutel in de hand deelt hij mede te gaan schaatsen. Na vijf minuten is hij al terug. Zijn foutief geparkeerde wa gen is door de politie in een klem gezet. Geen nood, ook Liz heeft een auto. Een modern paar is niet zo gauw door het noodlot geblokkeerd als een duo van Hans Keuls. Liz Snoijink speelde jaren toneel in de vrije sector. Ze deed mee aan de tv-serie 'Wil lem van Oranje' en ze ver tolkte luchtiger rollen in speelfilms van Dimitri Fren- kel Frank, Dick Maas en Pim de la Parra. Een bezige lady dus. Maar wat ambieert ze in haar hart? „Een uitgebouwde vrouwen rol," zegt Liz. „Iets absurds. Door Marjan Mes IJshockey is kennelijk tegen woordig ook al oorlog. Als je tenminste de film "Young- blood' van regisseur Peter Markle mag geloven. En hij zou het kunnen weten, want hij speelde zelf ijshockey met gerenommeerde Amerikaanse teams. Wel vijftien jaar gele den overigens, toen de tijden nog vriendelijker waren. In zijn film blijken de ijshockey spelers alleen maar geïnteres seerd in het elkaar fysiek (en mentaal) onderuit haten. Een jonge, Amerikaanse boerenzoon, Dean Youngblood, wil zijn vader niet opvolgen in het bedrijf en vertrekt naar Toronto in Canada om profes sioneel ijshockeyspeler te worden. Daar treft hij een stellelje beesten, die hem wel eens eventjes zullen 'ontgroe nen'. De coach vindt dat blijk baar heel normaal en scheids rechters grijpen nooit in wan neer de spelers elkaar met hun sticks tegen de vlakte slaan. Verder is er een manusje van-alles, dat hechtingen aan kapotte wenkbrauwen zonder verdoving uitvoert, met duide- Rob Lowe als ijshockeyspeler in "YoungbloodFOTO - uip lijk plezier. Een dokter komt er niet aan te pas. Maar Dean Youngblood is een flinke jon gen, die zich niet laat kisten. Hij heeft kennmlijk ook veel talent, al zie je daar bijster weinig van. Er zit namelijk geen enkele goed geregi streerde ijshockeywedstrijd in deze film. Voordat je iets van deze sport te zien krijgt, heb ben de spelers elkaar al neer geslagen. Natuurlijk heeft de coach ook een dochter, waar Young blood eigenlijk niet mee om mag gaan. En hij heeft een hitsige hospita, die hem onder het mom van theedrinken, verleidt tot heel wat anders. De romance met het meisje wint het uiteraard van alle te genwerking. En bovendien krijgt Youngblood ook vrien den in zijn rauwe team. Hij wordt gespeeld door de knappe, maar steriele acteur Rob Lowe, die menig meisjes- hart wist te stelen in 'St. El mo's Fire'. Daarvoor was de jeugdige Lowe te zien in 'Class' en 'Hotel New Hamps hire'. 'Youngblood' is een veel minder geslaagde film dan die drie. Een routineus gemaakt filmpje met een verhaal van niks, dat volkomen voorspel baar in beeld is gebracht. 'Youngblood' van Peter Markle draait in Casino 2 in Breda, Cinem'actueel 1 in Ber gen op Zoom en de Koning van Engeland in Hulst. Graag iets schofterigs. Niet iedere schoft is leuker te doen dan een heldin, maar meestal wel. Ik heb er helaas last van dat ik doorgaans word ge vraagd voor zoiets onbenulligs als een leuke, aantrekkelijke vrouw die de dingen in het honderd laat lopen. Maar dat doe ik niet meer. Dat heb ik gehad. Dergelijke rollen dagen me niet meer uit. En wat ik per se niet doe, dan is zoiets als het Theater van de Lach. Ik hunker ook weer niet uitslui tend naar de grote, klassieke vrouwenrollen, ik hoef niet zo nodig de Griekse tragedie te doen, ik hoef geen Medea te doen, geen Elektra. Dat alle maal niet. Je moet van heel goede huize komen om zoiets te brengen. Maar het lijkt me zalig. Niets is zo zalig als goed uitgewrongen te zijn na een zware rol. Met sport krijg je ook dat goddelijke gevoel." Er zijn na de rol van Lucy in het Dossier-Verhulst nieuwe aanbiedingen gekomen, maar, „Ik heb het 'onheil' zwanger te zijn. Voor mei wil ik in elk ge val niets doen. Ik laat voorlo pig niets mijn leven binnen dringen dan alleen het kind." En alsof het zo geregisseerd is, gaat daar de telefoon en voe ren schoonmama en schoon dochter een lang gesprek over de randomstandigheden waaronder de boreling te we reld moet komen. Terug op de bank beleidt Liz zeer uit te zien naar haar kind, waar voorlopig de wereld van toneel en tv voor moet wijken. Voor geïnteresseerde ouders nu al deze informatie: straks past Tim op, want hij werkt toch thuis. Over kritiek. „Ik wantrouw het als collega's tegen mij hun mening over een rol te kennen geven. Want ik zeg ook nooit zo grof: 'dat was shit!' al denk ik dat. Je beschermt elkaar immers, weet je?. Meestal krijg je te horen, 'Dat was heel goed, maar...'Ik heb overi gens veel respect ontvangen over hevige scènes en uitbar stingen in het Dossier. Echt harde kritiek trek ik me zeer aan. Het raakt me enorm, ik kan na een hatelijke opmer king heel overstuur zijn, maar meestal helpt het me als ik zie dat de kritici gelijk hebben." ZATERDAG The bandit of Sherwood Forest (USA 1946, Ned. 1, 15.40 uur). Cornel Wilde als de zoon van Robin Wood, die in de voetsporen van zijn vader treedt. Meivin and Howard (USA 1980, Ned. 2, 20.47). Chauffeur, die ooit Howard Hughes een lift gaf, beweert na de dood van de miljonair in diens testament te zijn bedacht. Tragi komedie van Jonathan Demme met Mary Steenbergen. Eddie Macon's rim (USA 1983, Did. 1, 22.25 uur). Een on schuldig veroordeelde krijgt een genadeloze politieman achter zich aan. John Schneider is de gejaagde en Kirk Douglas de j ager. Max et les ferrailleurs (Frankrijk 1970, Did. 1, 23.55 uur). Politiefilm van Claude Sautet met Michel Piccoli als een commissaris, die zelf achter misdadigers aangaat. Le couteau dans la plaie (Frankrijk 1962, Did. 2,23.30 uur). Doodgewaande man probeert echtgenote over te halen de verzekering op te lichten. Met Anthony Perkins en Sophia Loren. Somebody up there likes me (USA 1956, Did. 3 WDF, 22.55 uur). Het boeiende levensverhaal van bokser Rocky Gra- ziano. Met Paul Newman. The purple plain (Engeland 1955, België 1, 16.00 uur). Le vensmoede oorlogspiloot krijgt door een jonge Birmese weer zin in het leven. Met Gregory Peck. ZONDAG Anastasia (USA 1956, Ned. 1, 20.15 uur). Ingrid Bergman in haar met een Oscar bekroonde rol van Anastasia, de ver meende dochter van de tsaar. The curse of King Tut's tomb (USA 1979, Did. 1,15.50 uur). Engelse archeoloog vindt het graf van Toetanchamon, waarop volgens de legende een vloek rust. Met Robin Ellis en Eva Maria Saint. House calls (USA 1978, Did. 3 WDF, 20.15 uur). Komedie met Walter Matthau als een chirurg, die na de dood van zijn vrouw op de versiertoer gaat. Verder met Glenda Jackson. MAANDAG The mummy (USA 1932, Did. 1, 23.00 uur). Griezelfilm met Boris Karloff in de rol van een Egyptische mummie, die tot leven komt. One, two, three (USA 1961, Did. 2,19.30 uur). Een in 1961 ge flopte satire van Billy Wilder op de Oost-West-verhoudin- gen. Met James Cagney. DINSDAG The masquerader (USA 1933, Ned. 1, 14.30 uur). Journalist wordt bereid gevonden de plaats in te nemen van een ver slaafd parlementslid. La battaglia di Maratona (Italië 1959, Did. 2,20.15 uur). His torische spectakelfilm over de slag bij Marathon met body builder Steve Reeves. WOENSDAG The blood of Hussain (Pakistan 1977/80, Did. 2, 22.55 uur). Jongste zoon van een aristocratische familie verzet zich te gen het militaire regime. L'or dans la montagne (Zwitserland 1938, Did. 3 WDF, 22.30 uur). Aan de vergetelheid ontrukte film over volksheld Fa- rinet, die zijn eigen gouden munten sloeg. Met Jean-Louis Barrault. The sons of Katie Elder (USA 1965, België 2,20.20 uur). Vier zonen keren naar Texas terug voor de begrafenis van hun moeder en krijgen schuldgevoelens. Western met John Wayne en Dean Martin. DONDERDAG Von Ryan's Express (USA 1965, Ned. 2,20.25 uur). Oorlogsa- vontuur met Frank Sinatra als krijgsgevangen kolonel, die een gedurfde ontsnapping beraamt. The lost weekend (USA 1945, Did. 3 WDF, 20.15 uur). De met vier Oscars bekroonde film van Billy Wilder over een mislukt schrijver, die aan de drank is. Ray Milland ver tolkt de hoofdrol. O pokojniku sve najlepse (Joegoslavië 1984, België 2, 21.30 uur). Geslaagde satire op de persoonsverheerlijking tijdens de Stalinistische dictatuur in Joegoslavië. Van ome filmredactie Nog altijd zit de moeder van Norman Bates (Anthony Per kins) geheimzinnig achter het raam van het griezelige huis op de heuvel in 'Psycho 3'. Per kins, voor altijd behept met het imago van psychopaat sinds de thriller "Psycho' van Hitchcock uit 1960, heeft deel drie nu ook zelf geregisseerd. En hij speelt natuurlijk zelf de hoofdrol. 'Psycho 2', het vervolg op de enige echte 'Psycho' van de 'master of syspence', was door de regie van Richard Franklin aardig geslaagd. Dit derde deel voegt niets nieuws meer toe. Of het moest de ijskist zijn, waarin Norman Bates thans zijn vrouwelijke slacht offers opbergt. Perkins heeft geprobeerd om veel van het oude bekende terug te bren gen, kennelijk uit vrees, dat men het anders niet meer zou kunnen begrijpen. Nog altijd heeft Norman, die een afgelegen motel runt, een sterke moederbinding, waar door hij schizofreen is. Na twintig jaar inrichting lief hebbert hij ook nog steeds in het opzetten van vogels en luistert hij nog gehoorzaam naar de bevelen van zijn moe der in haar schommelstoel. Hij is dus nog altijd even gek, al vindt de sheriff, dat hij een tweede kans verdient. In vrouwenkleren helpt hij op gezette tijden jonge vrouwen om zeep. Dat leidt in deze film tot veel onnodige bloederig heid, terwijl de spanning (die wel in deel twee aanwezig was) ontbreekt. Anthony Perkins danst met een toekomstig slachtoffer (Diana Scarwid) in de thriller 'Psy cho 3'. - fotouip. Anthony Perkins leeft zich weer volop uit in het maken van door zenuwtics verwron gen gelaatsuitdrukkingen. Die zenuwtrekken zijn inmiddels zijn handelsmerk geworden. Aan het slot wordt hij op nieuw weggevoerd. Voorgoed, hoop je dan. Maar er volgt dan nog een 'verrassing', waardoor de mogelijkheid van een vierde deel helaas wordt open gelaten. •Psycho 3' van en met An thony Perkins draait in Mig non in Breda.

de Stem | 1987 | | pagina 21