ant is gasten. Zang in Zuiddorpe via De Zonnebloem De Makro kent geen pardon Nieuw toneelstuk als j ukileumgeschenk Sint Jan ten Steene ISCHOOi SVENDIG] ■MET DE IANTERI wereld aar STAATS ■OPI 1 IR id naar uithoek, en drukke baan r een rustig rflat, eveneens, eenzaam. Dat Ie. Maar wat do KpopfV Hof "flip le8en dorp als Hengstdijk UL.OL.1L, Uai ui^Be; geschikt. De hokjes zijn indrie zijden open en mogen et verder worden dichtge- aakt, omdat anders de re- ime niet meer te zien is. De ri's worden door een recla- efirma gratis verzorgd. De woners van Hengstdijk wil- echter liever hun oude be nutte hokje van voorheen eer terug. Ook deze kwestie M de dorpsraad bij de ge- Me aankaarten. ezelfde situatie k eenzaam gevoe oekt, komt u we ten, volleybal, eei f samen gezellig samen koken de schoolkantine! de eenzaamheid^ De een pakt een e vriendin, buurt en als u het nummer van op de achterzijde IGENAAR DE VOGEL: hsnoods een forthal tonder gemeente ntrale nummer weg wijst naar d nformatieoverb laats. ie krant. W^aar dan 231 'i) 'tVOSKE A Hulst Achterstallig presentiegeld raadslid Axel Veiligheid Terneuzens paar Koffie Koewacht Hulst Lamswaarde St.-Jansteen Ossenisse Vogelwaarde Koewacht Clinge Heikant Nieuw-Namen Kloorianen leren Ede carnavallen ;waar teleurgesteld AXEL - Niet de laatste dins dag maar de laatste donder dag van de maand wordt de vaste vergaderdag voor de Axelse gemeenteraad. De vier fracties vinden dat ze zich be ter op de vergadering kunnen voorbereiden als er meer tijd zit tussen de laatste commis sievergadering en de raads vergadering. Het besluit hier over valt op dinsdag 27 janua ri. ^GSTDIJK - De rpsraad van Hengst- li is zwaar teleurge- id in de gemeente, t bleek op de open- te vergadering van de rpsraad. «ged >sri Jens de rondgang van a W langs de verschil de dorpen werden in ngstdijk allerlei belof- gedaan die, zo meent de aad, niet zijn nage- nen. Allereerst was door B en W ioofd de notulen van de bij- ikomst af te geven, maar tot toe heeft men in Hengst- nog niets gezien. Ook de gemeente toegezegd te plaatsen om het itverkeer uit de Plevier- iat te weren. Ook die staan nog steeds niet. in dan was er nog de hand- iclub van de bejaarden in de kou zit. Twee maan- geleden werd tijdens de omst toegezegd dat de binnen een week zou in opgelost. Inmiddels n de bejaarden dan toch lelectrische radiator gekre- Maar het apparaat heeft ig niet voldoende capaciteit de kou te verdrijven. De dorpsraad hoopt meer tces te hebben bij het aan- nrten van de beplanting die uitzicht belemmert voor •tsers die ter hoogte van het iter de Vogel de weg Kloos- nande-Vogelwaarde moe- oversteken. Het gaat om usage die pas door de ge teute is aangeplant. Een van dorpsbewoners kondigde tast aan dat hij, als de be- tteiing boven de meter uit at, hij het groen persoonlijk uittrekken. Een tweede bushokje, waar- er al vier jaar wordt gespro- blijkt er nu binnenkort ch te komen. Echter, zo eent de dorpsraad, de hokjes n in voor een nogal landelijk :t de Stichting Ideële Reclame ushokje Van een onzer verslaggevers fGSTDIJK De familie u de Bosch wil de plannen »rde bouw van een sporthal net recreatieterrein De Vo- doorzetten, ook als de ge- Me besluit om niet aan het "Wet mee te doen. «Onze tekeningen liggen al ng kant en klaar en dat heb- n we de gemeente ook laten •wn", aldus J. van de Bosch, «ar we horen er niets van", van de Bosch zegt de 'laks- van de gemeente niet «tebegrijpen. „Wij bieden om samen te werken. Zo er in de gemeente voor teveel geld een goede «hal worden gerealiseerd. a'ja, als de gemeente niet jjan zetten we de hal zelf m ^at wellicht Vol ar! ]a?r daarvoor de eerste «ae de grond in kan. De '^'t bÜ de Vogel ligt al- st op de uitbreiding van Recreatie. Het is de be ing dat de voorzieningen ft i!?/ worden uitgebreid meer een speeltuin Skibanen. Ook de aanleg een overdekt zwembad ®a hoog op het lijstje. ir<] ®emeester A. Kessen leem stilzwijgen van iida^Ü door erop te wij - not ele sporthalkwes- og m studie is. „Hengst- nK,een van de mogelijke jtonrt ™aar °°k de lap RW3* de voetbalkantine iscb Zande' Van de iutje ztfn Wel op eigen ««rzeC sPorthal willen ODDenons m°eten aan- °or een vergunning". Rond de tachtig ouderen hebben gistermidaag in ge meenschapshuis 't Kaaike in Zuiddorpe genoten van een optreden van drie soundmi xers. Werner de Ridder en Peter van Driel uit Axel en Jeanette Coppieters uit Sluiskil brachten een mid- dagvullend programma. Het repertoire van Peter van Driel bestond hoofdza kelijk uit covers van Benny Nijman. Werner de Ridder zong vooral Engelstalige liedjes van grootheden als Tom Jones en Engelbert Humperdinck. Jeanette Cop pieters, die zenuwachtig be gon en de pech had dat tij dens' haar optreden de ge luidinstallatie haperde, bracht onder meer nummers van Rita Hovink. Er was ook "blok' country and western' bij en meezin gers. De middag werd op touw gezet door de afdeling FOTO DE STEM COR J. DE BOER Axel van De Zonnebloem, die er regelmatig voor zorgt dat eenzame ouderen en mensen met een handicap, een middagje uit kunnen. De Zonnebloem regelt dan ook het vervoer. (ADVERTENTIE) Restaurant Bierkaaistraat 8 VJP Tel. 01140-13444 Het adres voor uw familie- diners, koffietafels enz. Gerenommeerde keuken, aparte zaal aanwezig. Re serveren prettig voor u en voor ons. Keuken open van 12 tot 21 uur. Dinsdags gesloten Vhn een oneer verslaggevers AXEL - Het WD-raadsUd T. Marteyn krijgt van de ge meente Axel alsnog presentie geld uitgekeerd over de pe riode dat hij lid was van de Marktcommissie. Het gaat om een bedrag van rond de 1000 gulden. Marteyn zegt recht te heb ben op dat geld omdat hij ge durende de zittingsperiode 1982/1986 niet als raadslid maar als vertegenwoordiger van de stichting Streekcen- trum Axel deel uitmaakte van de commissie. Dat maakt een heel verschil. Als raadslid zou hij namelijk geen presentiegeld hebben ge kregen. Niet raadsleden, die deel uitmaken van een com missie, krijgen dat wel. De gemeentewet laat echter toe dat een raadslid 'die niet als zodanig lid is van een ge meentelijke commissie' voor een vergoeding in aanmerking kan komen. Die mogelijkheid moet van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten dan wel in een raadsverordening worden opgenomen. Als de raad daar dinsdag 27 januari mee akkoord gaat, gebeurt dat ook. En wel met terugwer kende kracht tot 1 september 1982 zodat het raadslid Mar teyn alsnog zijn presentiegeld kan incasseren. De raadsver gadering begint om 19.00 uur. Overigens maakt Marteyn nu met zijn gemeenteraadspet op deel uit van de commissie Midden en Kleinbedrijf en Marktaangelegenheden. In die hoedanigheid heeft hij geen recht op een afzonderlijke vergoeding. 'De Makro? Kan daar niet ledereen In? Sinds wanneer Is dat? Vorige week week ben ik er nog geweest; even zwaaien met het pasje van de buur vrouw en 't was In orde.' Een willekeurige reactie van een vaste klant, die zo eens per drie vier maanden de 'grote' boodschappen doet bij de Bredase Makro. Hij kan het voortaan vergeten, als tenmin ste Makro-dlrecteur M. Ber trams woord houdt De Makro gaat strenger controleren, zegt hij. Beter gezegd: de Ma kro gaat controleren. Van onze verslaggevers DINSDAGMIDDAG. Het is niet druk op het parkeerter rein bij de Makro in Breda. Begin van het jaar, altijd wat rustig, dinsdagmiddag, nog een tikje rustiger dus. Maar bij de ingang staat wel een rij mensen te wachten tot hun Makro-pasje gecon troleerd is. Het extra bord buiten heeft al gewaarschuwd. 'Identiteitsbewijs gereed houden'. Zo'n bord stond er binnen altijd al, alleen was er niemand die er naar keek. Je stak een (geleend) pasje omhoog en liep door, zo ging dat Dat feestje gaat sinds zaterdag niet meer door. Iedere bezoeker zal zijn eigen pasje moeten tonen, alsmede een identiteitsbe wijs zoals een paspoort of rijbewijs. De regel dat je op één pasje met z'n tweeën naar binnen kunt, geldt nog wel. Maar pasje en identiteits bewijs moeten wel overeen komen, anders kom je er niet in. Klopt het niet, dan helpt er geen moedertje lief aan. Ook het aanvragen van een dagpas, met een heel be hoorlijke smoes nog wel, blijkt zinloos. Zicht op de parkeerplaats en de gebouwen van de Makro in Breda, die nogal eens door De vriendelijke dame bij de klantenservice trapt er niet in, of liever gezegd, legt uit dat het vanwege de vei ligheid allemaal strenger is geworden, en dat zij er ook niets aan kan doen. De Ma- krobazen mogen dan bekend hebben gemaakt dat ze zich terugtrekken uit Zuid-Afri- ka, toch zijn ze kennelijk nog bang voor nieuwe actie. Zeeuwen worden bezocht. Niet verwonderlijk, als al drie Makro's voor milj oenen schade hebben opgelopen door brandstichting. De Makro in Best was al tijd al moeilijk toegankelijk, zeggen kenners. Daar kwam je 'onder valse voorwendse len' niet in. In Breda ging dat wel anders, zo blijkt uit de reacties van mensen die er dit keer niet in komen. Om te beginnen met het treurigste voorbeeld: een Terneuzens echtpaar heeft de verre reis vergeefs ge maakt. We krijgen er echt meelij mee. Het blijkt nog de eerste keer te zijn dat ze naar de Makro gingen ook. Voor niks, de geleende pas is niet voldoende. Zonder zelfs nog maar een kop koffie te drinken draait het paar om. Net twee uur gereden, nog eens twee uur voor de boeg. Zij zijn niet de enigen, op geen stukken na zelfs. Tallo zen worden teruggestuurd; ofwel deugt hun pas niet, of wel hebben ze geen andere papieren dan de Makro-pas bij zich. De vaste klanten onder hen, en dat zijn ze bijna allemaal, vertellen steevast hetzelfde: dit heb ben ze nog nooit meege maakt, wat is er toch in godsnaam aan de hand? De meesten hebben de link naar de brandstichtingen nog niet gelegd. Twee Roosendaalse da mes hebben ook behoorlijk pech. Zij zijn gebracht door de man van de jongste, zijn uitgestapt om binnen te gaan, en de man is weggere den om ergens in de streek andere zaken te gaan afhan delen. Maar helaas, wel de eigen pas meegenomen, maar verder niks. Niet bin nen dus, alleen het restau rant is toegankelijk. Dat wordt een hele middag kof fie drinken, want de man zal pas tegen de avond terug zijn. 'Hadden ze dat nou niet even kunnen laten weten?' vragen de dames zich af, dan hadden ze er rekening mee kunnen houden. De Makro zegt dat wel de gelijk te hebben geprobeerd. De grote klanten zijn telefo nisch benaderd, de andere pashouders kunnen een briefje over de verscherpte controle tegemoet zien. „Aan de toelatingsproce dure als zodanig is in feite niets veranderd", zegt Ber trams. „Het is normaal dat - FOTO DE STEM DICK DE BOER de klant zich kan legitime ren. Dit is alleen een ver scherping van een regel die we al jaren kennen". Tot deze grondige controle is volgens de directeur de afgelopen vrijdagavond lan delijk besloten. De regel werd zaterdag direct inge voerd, waardoor veel klan ten de dupe werden. „Ik realiseer me dat dit zeer klant-onvriendelijk is. Sommige klanten komen hier dagelijks. Wij kennen die mensen heel goed, maar we moeten toch zo'n legiti matiebewijs vragen, anders denkt de volgende klant, waarom ik wel en hij niet", stelt Bertrams. Bertrams ontkent bang te zijn voor een daling van de omzet Het lenen van passen komt of kwam volgens hem niet zoveel voor. „Ik heb niet de indruk dat we daardoor minder klanten krijgen. Wij hebben onze klanten. Die hebben begrip voor de situa tie. De afgelopen zaterdag stonden er rijen mensen. De bereidheid om te wachten was groot. Door de legitima tie verloopt het allemaal nog wat trager. Maar de uitvoe rige controle vereist een maal een gewenningsproce- dure." Criminaliteit De Stichting Gecoördieerd Ouderenwerk heeft voor 22 januari een voor lichtingsmiddag in De Vlas- schaard voorbereid over het onderwerp 'Ouderen en crimi naliteit'. Aanleiding is onder meer de aanhoudende berich ten over ouderen die op een of andere manier slachtoffer worden van criminaliteit. De Axelse politieman E. Kindt geeft op die bijeenkomst, die om 14.00 uur begint, een uit eenzetting over diverse zaken. Hij bespreekt de vraag hoe het werkelijk is met de criminali teit ten aanzien van ouderen. En wat ouderen kunnen doen om gevoelens van onveiligheid en angst weg te nemen. Dansavond - In gemeen schapscentrum De Wanrande wordt zaterdag 24 januari een dansavond gehouden, aan vang half negen. Het Jumbo Trio verzorgt de muziek. Kaarten kan men bestellen bij De Warande. Kaarting - Aan de prijskaar- ting van Harten Aas in The Prince of Wales pub deden 28 kaarters mee. Uitslag: 1. mevrouw Haulez, 2. G. Gijsel, 3. Fr. Zegers, 4. mevrouw Boon, 5. A. Roelands. Schaken - Schaakvereniging Hulst speelde de volgende wedstrijden voor de interne competitie: H. Francken-H. Platjouw 1-0, H. Sikking-P. van Ginneken 1-0, P. d'Hondt- N.Frijhoff 0-1. Ouderavond - De oudervere niging van de Jansenius scho lengemeenschap houdt maan dag 26 januari een bijeen komst voor ouders van leerlin gen uit de stad Hulst. Dat ge beurt in Den Dullaert om 20.00 uur. De oudervereniging wil met de bijeenkomst te weten komen wat voor opmerkingen, suggesties of problemen er eventueel zijn. Aan de orde komen onder andere school reizen en buitenschoolse acti viteiten. KVG - Het Katholiek Vrou wen Gilde heeft voor streek- en natuurliefhebbers een avond op het programma. Maandag 26 januari komt E. Neve uit Terneuzen dia's laten zien over Het Verdronken Land van Saeftinghe, Vlaamse kreken en omstreken, het na tuurgebied De Braakman en de vele vogels die daar vertoe ven. Aansluitend wordt in mei een wandeling door Het Ver dronken Land van Saeftinghe gemaakt. Naast KVG-leden zijn ook andere belangstellen den welkom op deze avond in de grote zaal van Den Dul laert, aanvang acht uur. De entree is drie gulden voor le den en zes gulden voor niet-le- den. Malpertuus. Er wordt om half twee gestart. Kaarting - In zaal De Land bouw werd een kaarting ge houden waaraan 49 kaarters deelnamen. Uitslag: 1.1. Brac- ke, 2. J. de Letter, 3. mevrouw Roelands, 4. E. Dankaert, 5. L. Smet. Kaarting - In zaal De Vier Jaargetijden werd een kaar ting gehouden waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: 1. H. van Kerkhoven, Hulst; 2. P. van Goethem, Kloos- terzande; 3. E. van Vooren, Osse- nisse; 4. J. van de Hende, 5. J. d Burger, beiden Hulst Kaarting - In zaal P. Verras werd een kaarting gehouden waaraan 36 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Heyens, Graauw; 2. P. de Koster, Paal; 3. A. de Bruyn, Baalhoek; 4. A. Verbist, Nieuw-Namen; 5. V. de Caluwé, Graauw. KVO - In gemeenschapscen trum De Warande wordt don derdag 29 januari, aanvang 19.30 uur, een groenten- en fruitshow gehouden in samen werking met de stichting Pro paganda Groenten en Fruit. De entreeprijs bedraagt 3,50. Gaaibolling - In zaal Hof Ter Nesse werd een gaaibolling gehouden waaraan 34 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: A. Rottier, Ossenisse; linker zijvogel: E. Bou- chaute, Kloosterzande en L. de Koster, Walsoorden; rechter zijvo gel: niet afgeschoten; grootste aan tal (7): R. de Brouwer, Terneuzen. Vogelsuccessen - Op de kam pioenschappen van de Neder landse Bond van Vogellief hebbers in Het Turfschip te Breda behaalde P. de Cock een 3e prijs met een halsbandpar kiet en een ereprijs met een stam bergparkieten. J. Marin behaalde een ereprijs met een stam rijstvogels. Kaarting - In gemeenschaps centrum Malpertuus werd een kaarting gehouden waaraan 45 personen deelnamen. De wedstrijd telde mee voor het jaarlijkse kampioenschap. Uitslag: 1. R. Linthout, 2. J. Seg- hers, 3. P. Ras, 4. F. Smet, 5. J. de Letter. Stand heren: 1. J. van de Hende, 2. L. de Vos, 3. J. Govaert Dames: 1. M. de Vos-Govaert, 2. P. Bracke-Vermeulen. Schieting - Schuttersmaat- schappij Klinge-Grens houdt donderdag 22 januari in haar lokaal Benelux een bejaarden- schieting, aanvang 14.00 uur. Bingo - De Katholieke Bond voor Ouderen afdeling Clinge houdt vrijdag 23 januari voor ouderen en gehandicapten bo ven de 50 jaar een bingomid dag in gemeenschapshuis Soos voor Alleenstaanden - De Soos voor Alleenstaanden voor Axel en omstreken houdt za terdag 24 januari een avond in De Vlaschaard in Koewacht. Het dansorkest The Williams vult de pauzes tussen de bin gospelletjes op. Tevens is er een verloting. De avond begint om acht uur. Bingo - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen houdt zaterdag 24 januari een bingomiddag in gemeen schapscentrum 't Heike, aan vang 13.30 uur. Er wordt gratis koffie of thee geschoken en er zijn ook twee gratis bingron- den. Iedereen boven de 50 jaar is welkom. Vanaf 13.00 uur kan men in de zaal terecht. KVO - De KVO afdeling Nieuw-Namen houdt een avond over droogbloemen in zaal De Veehandel, maandag 26 januari aanvang 19.30 uur. Het geheel staat onder leiding van mevrouw De Ceulenaere. Dorpsraad - De dorpsraad houdt voor haar leden woens dag 21 januari een vergade ring, waarbij B en W van de gemeente Hulst aanwezig zijn. De vergadering begint om 20.00 uur. De te bespreken punten zijn leefbaarheid, ver zorgingsstaat, woningbouw, verkeerssituatie, tweede sportveld en kabeltelevisie. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De prins en hofhouding van de Klooria nen en de blaaskapel Windkracht 9 uit Kloosterzande hebben afgelopen weekeind in het Gelderse Ede laten zien hoe er in Zeeuwsch-Vlaanderen carnaval wordt gevierd. Ze waren er op uitnodiging van de plaatselijke carnavalsver eniging de Knoll'n Droll'n, die zijn elfjarig bestaan vierde. Het leutfeest werd er elf jaar geleden ingevoerd door oud-KIooriaan Willy van Mieghem die daar is neergestreken. Ondanks het be houdend karakter van de Edese bevolking begint ook daar nu het carnaval meer terrein te winnen. Dit jaar bijvoorbeeld, staat de Knoll'n Droll'n een eerste officiële ontvangst op het stadhuis te wachten. Tijdens een feestelijk bal werd Willy van Mieghem benoemd tot ambassadeur van de Kloorianen, een eretitel die slechts zelden wordt gegeven. Van onze correspondente SINT JANSTEEN - De Ca- mere van Rhetorica Sint Jan ten Steene heeft de afgelopen maand met succes het blijspel „de ingebeelde zieke" van Mo lière gespeeld In Sint Jansteen, Axel en Hulst. 31 Januari treedt het gezelschap voor de laatste keer met dit klassieke toneelwerk op. Deze keer in Nieuw Namen. De spelers zijn met regis seur Piet Verwer echter volop bezig met de voorbereidingen voor hun jubileumviering eind 1987. Dan bestaat de vereni ging zeventig jaar en wil men het publiek tracteren op een tiental uitvoeringen van „Als de Sterre bleef stille staan..." van Felix Timmermans. In de periode van 13 december tot midden januari wil men dit overbekende Vlaamse Volks toneelstuk spelen in Sint-Jan- steen(5 x)Axel (2x) en Hulst (3x).

de Stem | 1987 | | pagina 15