Trainer Becker stapt op Kruithof (50) wint Veluwemeertocht Veertien landen op EK schaatsen rent klopt >ow-ploeg Kankkune J ^NTERCOMPE [SJEF pak nibacht leidt in Rally MC Hubert Auriol verliest door val OPEN A USTRALISCHE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Schaatszesdaagse volgens opzet wielerzesdaagse DONDERDAG 22 JANUAR11987 MELBOURNE (ANP) - In de laatste fase van de strijd om de open Australische tennistitel lijken de overgebleven favorieten steeds beter in vorm te komen. Ivan Lendl laakt organisatie Topprestatie Beyer-Helm Eerste Japanner in profpeloton Atletiek- interland geannuleerd Afgelast Bekervoetbal PONDERDAG 22 JAIV Skilopen Tourné Zwemcoach Frans de Kort gaat aan kop OP VOORLAATSTE DAG PARIJS-DAKAR Tl 9 PAGINA SPQRT MELBOURNE (DPA) - De uitschakeling van Boris Bec ker in de achtste finales van de open Australische kam pioenschappen heeft voor Boris Becker een vervelende nasleep. De geldboete van 2000 dollar wegens wange drag zal multimiljonair Bec ker een zorg zijn, wel het op stappen van zijn trainer Günther Bosch. De 48-jarige Roemeen verklaarde tegen over Bild-Zeitung dat de scheiding met zijn pupil met onmiddellijke ingang van kracht werd. „Ik kan de instelling waarmee Boris zich voorbe reidt op de grote toernooien, niet meer accepteren", ver woordde Bosch zijn motief. „Bij verdere samenwerking zou ik teveel van mijn eigen persoonlijkheid moeten inle veren en mijn goede reputa tie op het spel zetten". De scheiding volgde een dag na de eliminatie van Becker in Melbourne. Het 19- jarige idool uit Leimen ver loor dinsdag in vijf sets van Wally Masur in een duel, waarin hij zich onbeschoft gedroeg. Bosch had harde kritiek op het gedrag van zijn pupil, maar bestreed dat de nederlaag doorslaggevend was voor zijn vertrek. „Boris gedroeg zich onsportiever dan ik voor mogelijk hield. Toch was dat niet de oorzaak van de scheuring. Er groeide wederzijds irritatie". Bosch raakte vooral ont stemd over de laconieke voorbereiding van Becker op de Groot Slem-toernooien'. Zo vertrok de Westduitser zes dagen voor het begin van de Open Australische naar Melbourne, terwijl Lendl zich al dertig dagen suf trainde op het springerige gras van Kooyong. Ook de voortdurende aanwezigheid van Beckers vriendin Bene- dicte Courtain was Bosch een doorn in het oog. Op verzoek van manager Ion Tiriac werd Bosch in 1984 de privé-trainer van de ros sige junior uit Leimen tegen het salaris van 90.000 mark per jaar plus procenten van de winstpremies. Onder zijn leiding slaagde Becker er in twee keer op Wimbledon te winnen en schreef hij negen GP-toernooien op zijn naam. In het Masters-toernooi, eind 1986, werd Becker tweede achter Lendl. Bosch vluchtte in 1974 uit Roemenië. In zijn actieve pe riode vormde hij met Nas- tase en Tiriac 'de drie Roe meense musketiers', een vro lijk gezelschap, dat er won derlijk goed in slaagde ten- nissen en plezier maken te combineren. In november 1977 trad hij in dienst van de Westduitse bond als bonds- trainer. Een functie die hij tot 1984 zou vervullen. In kringen rond Becker circuleerden de laatste maanden al langer berichten dat Bosch van plan was op te stappen. De relatie tussen de serieuze Roemeen en de wat laconieke Becker verslech terde met de maand. Tiriac had zich in familiekring al uitgesproken over het aan trekken van een playing- coach, een voormalige prof speler die met Becker nog actief kan trainen. Tiriac weigerde overigens in Mel bourne commentaar te geven op het vertrek van zijn land genoot. Favorieten naken indruk De als eerste geplaatse Tsjechoslowaak Ivan Lendl, de Zweedse titelverdediger Stefan Edberg en de Australische hoop Pat Cash bereikten op impone rende wijze de laatste vier. Lendl versloeg de Zweed Jarryd (7-6 6-1 6-3), Edberg de Tsjechoslowaak Mecir (6-16-4 6-4) en Cash de Fransman Noah (6-4 6-2 2-6 6- 0). MELBOURNE (AFP) - Ivan Lendl heeft na het bereiken van de halve fi nales in Melbourne forse kritiek geleverd op de or ganisatoren van het toer nooi. Volgens de nummer één van de wereld en de plaatsingslijst is de toer- nooileiding onkundig. Aanleiding voor de woede van de Tsjechoslo waak was het feit, dat hij andermaal gedwongen werd te spelen op een *bij-baan'. „Dat ik weer op die baan moest spelen, is het gevolg van een volkomen falende organisatie, een Groot Slem-toernooi on waardig. Dit evenement wordt niet geregeld op de manier, die van zo'n groot toernooi mag wor den verwacht. Het is al de tweede keer dat het hier een rotzooi is. Op Roland Garros, Wimbledon en Flushing Meadows wor den de kwartfinales ver spreid over twee dagen. Op die manier kunnen alle duels op dezelfde baan worden gespeeld. Waarom zou dat hier niet kunnen?" ARNSTADT (ANP) - De Oost- duitse atlete Susanne Beyer- Helm heeft woensdag als derde vrouw ter wereld bij het hoogspringen op overdekte banen de twee meter bedwon gen. Bij wedstrijden in Arnstadt verbeterde Beyer haar per soonlijke record met vier cen timeter. Haar prestatie bete kende tevens een nieuw natio naal record. Het oude Oost- duitse record stond sedert 1982 met 1,99 meter op naam van Andrea Bienias. Het wereldrecord indoor is met 2,03 meter in handen van de Russin Tamara Bykova. De Amerikaanse Colleen Sommer is de andere twee meter- springster. WAREGEM (ANP) - Met in gang van dit seizoen treedt voor het eerst een Japanner toe tot het Europees wielerpe- loton. Het is de 26-jarige Ma- satoshi Ishikawa. De in Zwitserland wonende Oshikawa verraste vorig jaar al door in een open klimkoers de Zwitser Urs Zimmermann te verslaan. De kleine (1,56 meter) Japanner komt uit voor de equipe van de Belgische ploegleider Berten de Kimpe. Kopman van deze formatie is de vroegere wereldkampioen Claude Criquielion. Het kwartet wordt volge- maakt door Wally Masur. De Australiër, een dag eerder verantwoordelijk voor de uit schakeling van de Westduitser Boris Becker, had van de Nieuwzeelander Kelly Evern- den weinig te duchten. Drie sets waren genoeg. Lendl en Edberg hadden aan het minimale aantal sets genoeg de halve finales te be reiken. Maar in tegenstelling tot Masur had het tweetal te genstanders van formaat. Lendl, op jacht naar zijn eer ste overwinning bij de open Australische kampioenschap pen, kwam tegen de Zweed Anders Jarryd alleen in de eerste reeks enigszins in de problemen. De Scandinaviër, in zijn eerste grote toernoof na het ondergaan van twee knie operaties medio 1986, hield de Tsjechoslowaak tot aan de tie break bij. In de noodzakelijke extra game bleek als zo vaak de opslag van Lendl beslis send. Daarna was het gedaan met de tegenstand van Jarryd. Hij slaagde er niet meer in het hoge tempo van de Tsjechoslo waak bij te houden. Slechts met uitzonderlijk veel moeite behield hij in de tweede set een keer zijn service; aan het veroveren van de opslag van Lendl kwam hij in de verste verte niet toe. Dat beeld van de jager en de gejaagde veran derde ook in de derde reeks niet. Jarryd slaagde er in iets meer tegenstand te bieden; verder dan drie games kwam hij echter niet. Titelverdediger Stefan Ed berg blijkt zich op het Austra lische gras weer uitstekend thuis te voelen. Na het teleur stellende optreden in de strijd om de Davis-beker is hij nu wel in vorm. Tegen Lendls landgenoot Miloslav Mecir kwam de Zweed nauwelijks in gevaar. De Tsjechoslowaak had eigenlijk geen moment uitzicht op meer dan slechts het winnen van een aantal ga mes. In de eerste reeks bleef dat totaal beperkt tot één. Daar was het imponerende service/volley-spel van de Zweed verantwoordelijk voor. In de tweede en derde set was er sprake van wat meer strijd. Mecir slaagde er dit keer wel in het merendeel van zijn op slag-games tot een goed einde te brengen. Maar het tweevou dige service-verlies, zowel in de tweede als derde reeks een keer, was genoeg voor Edberg om zich bij de laatste vier te klasseren. UTRECHT (ANP) - De indoor- interlandwedstrijd tussen de atletiekploegen van Neder land, België en Groot-Brittan- nië, die op 25 februari zou worden gehouden, is geannu leerd. De nieuwe accommoda tie in Gent, waar de wedstrijd zou plaats hebben, is niet tij dig gereed. In februari is er voor de Ko ninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU) in ieder ge val wel een andere activiteit. De KNAU houdt van 13 tot 15 februari een hordenstage voor trainers en selectie op het na tionaal sportcentrum Papen dal bij Arnhem. Als gast is de Canadese nationale coach Brent McFarlane aanwezig. Titelverdediger Stefan Edberg in actie tegen Miloslav Mecir. De Zweed, in grote vorm, be haalde een eenvoudige zege. - foto ap In de strijd om een plaats in de eindstrijd treft Edberg de Australiër Wally Masur. De surprise van het toernooi had weinig te stellen met de Nieuwzeelander Kelly Evern- den. Drie sets waren genoeg voor de overwinnaar van de Westduitser Boris Becker om voor de eerste keer in zijn loopbaan door te dringen tot de laatste vier in één van de vier Groot Slem-toernooien. En de kansen op meer voor de Australiër zijn niet alleen op papier aanwezig. Want bij de vorige open Australische ten niskampioenschappen bracht hij in de vierde ronde Edberg tot de rand van de afgrond. Slechts omdat Masur er niet in slaagde vier wedstrijdpunten te benutten, kreeg de Zweed de kans later zijn eerste grote toernooi te winnen. In de andere halve finale speelt Lendl tegen Pat Cash. De Australiër ontdeed zich in de strijd om een plaats bij de laatste vier van de als derde geplaatste Fransman Yannick Noah. In de eerste twee sets had de kopman van de Australische Davis beker- ploeg weinig moeite met zijn opponent. Drie doorbraken van de opslag van Noah, niet bepaald een liefhebber van het spelen op gras, leverden Cash setwinst op. In de derde reeks veranderde er echter veel. Waarschijnlijk gerustgesteld door de voor hem goede gang van zaken, liet Cash de teugels wat vieren. Noah reageerde direct, nam het heft in handen en veroverde de derde reeks op imponerende wijze. Wie ge dacht had dat de vierde set daardoor wel eens spannend zou kunnen worden, kwam bedrogen uit. Wakker geschud door het verlies, maakte de Australiër er een ware straf expeditie van. Wat Noah ook probeerde, hij kreeg geen se conde vat op zijn opponent. Negen punten liet de Austra liër lopen, daarvan niet één keer vier in een game. Het was dan ook nauwelijks verwon derlijk dat Cash na afloop ver klaarde, dat zijn optreden in de vierde set nog maar nau welijks voor verbetering vat baar was. UITSLAGEN Heren enkelspel, kwartfinales: Ivan Lendl <Tsj) - Anders Jarryd (Zwe) 7-6 6-1 6-3, Stefan Edberg (Zwe) - Miloslav Mecir (Tsj) 6-16-4 6-4, Wally Masur (Aus) - Kelly Evernden (NZ1) 6-3 7-5 6-4, Pat Cash (Aus) - Yannick Noah (Fra) 6-46-2 2-66-0. Dames dubbelspel, kwartfinales: Zina Garrison/Lori McNeill (VSt) - Hana Mandlikova (Tsj)/Wendy Turbull (Aus) 3-6 6-3 8-6, Patricia Hy (HgK)/Etsuko Inoue (Jap) - Catarina Lindqvist (Zwe)/Éva Pfaff (WD1) 7-5 6-4, Martina Na- vratilova/Pam Shriver (VSt) - Jo Durie/Ann Hobbs (GBr) 6-4 7-5, Claudia Kohde (WD1)/Helena Su- kova (Tsj) - Sandy Collins/Sharon Walsh (VSt) 7-5 6-0. Heren dubbelspel, kwartfinales: Edberg/Jarryd (Zwe) - Masur/ Dyke (Aus) 6-3 3-6 6-3 3-6 6-4. Gemengd dubbelspel, kwartfina les: Zina Garrison/Sherwood Ste wart (VSt) - Di Balestrat/Peter Doohan (Aus) 7-6 3-6 7-6, Martina Navratilova/Paul Annacone (VSt) - Lori McNeill/Tim Pawsat (VSt) 7-6 7-6, Christiane Jolissaint/Do- minic Utzinger (Zwi) - Janine Thompson/Des Tyson (Aus) 7-6 7- 6. ELBURG (ANP) - Op je vijftigste een schaatsmara- thon over ruim 200 kilometer winnen. Jan Roelof Kruithof verrichtte dat kunststuk woensdag op het Yeluwemeer bij Elburg. De architect uit Havelte, acht keer winnaar van de alternatieve Elfstedentocht, maar in de echte Friese koninginne-wedstrijd de af gelopen twee jaren twaalfde en 52ste, was de taaiste op het veertig kilometer lange parkoers. Slechts Her man Veneman kon hem bijhouden, maar had in de eindsprint na 203 kilometer geen adem meer over. Kruithof sprak woensdag onmiddellijk na zijn winst van een sportieve revanche voor de vernedering, die hij aan het begin van het marathonsei zoen op het kunstijs beleefde. De veteraan uit Drente werd gedegradeerd uit de A-groep. De natuurijsspecialist, die in zijn loopbaan vier keer op kunstijs triomfeerde, protes teerde en won voor de rechter zijn zaak. „Ik heb me beter dan ooit op het seizoen voorbe reid", pareerde Kruithof nog eens. „In deze vorm zal ik in een eventuele Elfstedentocht korter eindigen dan ooit". De race op het Veluwemeer, waar bij een temperatuur van even onder het vriespunt vijf ronden van veertig kilometer moesten worden afgelegd, had het karakter van een afval- wedstrijd. Van de negentig vertrokken schaatsers, bij wie geen enkele echte topfavoriet van het natuurijs, waren er na één omloop nog maar 35 in het peloton. Na 140 kilometer raakten onder aanvoering van Kruithof vier rijders los van de grote groep. Kruithof sprong weg met Veneman en kreeg Wessels en Westerveld mee. In de laatste ronde kneep Kruithof er met zijn bekende prikslag tussenuit, alleen Ve neman ging er achteraan. De volggroep, aangevoerd door de verrassende winnaar van het Elfsteden-brons, Robert Kam perman, liep in die slotfase nog bijna zes minuten achter stand op ten opzichte van de doordouwer Kruithof. De Drent won voor het eerst sinds 13 februari 1985 weer een wed strijd. Uitslag: heren: 1. Jan Roelof Kruithof (Havelte) 6 uur, 47 minu ten en 45 seconden, 2. Herman Ve neman (Dedemsvaart) op 0.08, 3. Robert Kamperman (Almere) op 5.45, 4. Bert Verduin (Heemskerk), 5. Egbert Vossebelt (Ermelo), 6. Hans Bouma (Dronten), 7. Wim Scheijon (Wezep), 8. Franke Bouwstra (Scharsterbrug), 9. Lud- wig Meijering (Arnhem), 10. Ton Groot (Heerhugowaard) in de zelfde tijd als Kamperman; dames: 1. Lenie van der Hoorn (Ter Aar), 2. Betty Westerveld (Eemnes). Yep Kramer heeft woens dag in Midwolda zijn tweede overwinning als marathon schaatser geboekt. Het oud- kernploeglid versloeg in de Groningse marathon Dries van Wijhe in de sprint. Eerder deze week won Kramer in Enkhuizen. Op het negenhonderd meter lange parkoers in Midwolda was de Fries na twintig kilo meter voorop geraakt met V an Wijhe, Semplonius, Hagen, Cazemier, Jan Hopman en Veen. De laatste drie moesten lossen, maar Cazemier kwam tot drie keer terug bij de groep van vier. In de eindsprint draaide het echter om een duel tussen de snelsten van de groep, Kramer en Van Wijhe. Kramer, in 1983 nog de num mer twee van Europa bij het allround-schaatsen, ging vroeg aan en liet Van Wijhe niet meer voorbij. Uitslag: 1. Yep Kramer (Oude- schoot) 1 uur en 10 minuten, 2. Dries van Wijhe (Kerkdorp), 3. Nanne Semplonius (Lemmer), 4. Lex Cazemier (Den Horn), 5. Ed ward Hagen (Lisse), op 600 meter 6. Jan Hopman ('t Zand), 7. Fokko Veen (Scheemda), op 900 meter 8. Piet Kleine (Kerkeveld), 9. Rein Jonker (Wijtgaard), 10. Jan Bakker (Wijnjewoude). De 'Schaive Torentocht' in Groningen, met 222 kilometer de langste marathon op na tuurijs, is voorlopig van de schaatskalender verdwenen. De organisatie van de wed strijd, met start en finish in Bedum, die voor vrijdag stond vastgesteld, trok zich terug, toen ze werd geconfronteerd met de concurrentie van een andere grote marathon, de 200 kilometer lange Rottemeren- tocht bij Zevenhuizen. IJsclub Bedum, die voor het eerst de landelijke top eens naar Groningen wilde halen en voor die rijders liefst twin tigduizend gulden aan premies had klaar liggen, kreeg het nieuws over de verschuiving van de Rottemeren-race te ho ren via de televisie. De om roepvereniging TROS, die toe gezegd had naar Bedum te ko men, verlegde zijn aandacht naar Zevenhuizen. TRONDHEIM (ANP) - Aan de Europese schaatstitelstrijd voor all-rounders (heren) doen het komende weekeinde 33 rij ders uit veertien landen mee. De Sovjet-Unie, Oostenrijk, Zweden, Noorwegen en Ne derland verschijnen met het maximale aantal van vier schaatsers op de kunstijbaan 'Leangen'. Op de officiële lijst, die de organisatoren woensdag pu bliceerden, komt de naam van Oleg Bozjev voor. Naar ver wachting zal de Sovjet-dele gatie bij aankomst in Noorwe gen de naam van de nummer twee van de wereldtitelstrijd vervangen door die van de re serve Andrej Jermolin. In de Nederlandse afvaardiging staat Bert Koopmans nog te Van onze sportredactie HEERENVEEN - In september wordt waarschijnlijk in het overdekte Thialf-ijscentrum in Heerenveen een schaatszes daagse gehouden volgens de opzet van een ouderwetse wieler zesdaagse. Dus dag en nacht doorschaatsen. De directeur van de ijsbaan, Jaap van de Zwan, is volop bezig met de voorbereiding. Binnenkort zal hij contact trachten te zoeken met Peter Post of die misschien interesse heeft om als wedstrijdleider op te treden. Of dat de Amstelveense ploegleider iemand anders weet, die zo'n karwei aan kan. Van de Zwan wil de zesdaagse door ploegen van elk drie, vier schaatsers laten rijden. „Ik ben er nog niet precies uit, maar ik ga er wel vanuit dat dit project doorgaat. In het schaatswereldje heb ik al verschillende contacten gelegd en men reageert en thousiast". Dat er in september in Heerenveen al ijs ligt, komt voort uit het gegeven dat in augustus van dit jaar het Nederlands ijshoc- keyteam in Heerenveen traint voor een groot, nationaal toer nooi. „En dan zou het stom zijn om tot oktober het ijs te laten liggen en er verder niks meer mee te doen", aldus Van der Zwan, die overigens voor 20 en 21 maart van de KNSB het licht op groen kreeg voor recordwedstrijden. Tijdens dat weekeinde zijn bij een eventuele verbetering van een wereldrecord prijzen van vele duizenden gulden te winnen. boek als vierde rijder, in plaats van Henri Kraayenbos, die zich in Innsbruck kwalifi ceerde. De organisatoren verwach ten niet dat zij de 'vorstverze- kering' moeten aanspreken. Indien de temperatuur tijdens het toernooi tot minder dan vijftien graden onder het vriespunt daalt, kunnen zij een vergoeding claimen. Woensdag dooide het in Trondheim licht Een week ge leden waren nog temperatu ren van 25 graden onder nul geregistreerd. Het deelnemersveld: Noorwegen: Rolf Falk-Larssen, Geir Karlstad, Björn Nyland en Tom Erik Ox- holm; Sovjet-Unie: Nikolaj Goel- jajev, Bdar Garajev, Joeri Kjloejev en Andrej Jermolin, reserve Oleg Bozjev;Tsjechoslowakije: Jiri Kymcl; Joegoslavië: Behudin Mer- dovic; Oost-Duits land: Peter Ade- berg, Roland Freier en Jörg Lange; Oostenrijk: Michael Hadschieff, Christian Eminger, Werner Jager en Heinz Stemberger, reserves An ton Meibock en Hubert Kreutz; West-Duitsland: Hans-Jörg Bal- tes, reserve Georg Herda; Neder land: Hein Vergeer, Leo Visser, Gerard Kemkers en Henri Kraayenbos, reserve: Bert Koop- mans; Finland: Pertti Niittylae en Ilkka Rahnasto; Polen: Roman Derks; Italië: Roberto Sighel; Zweden: Tomas Gustafson, Joa- kim Karlberg, Hans Magnusson en Peter Bengtsson, reserve Claes Bengtsson;Zwitserland: Nothker Ledergerber; Frankrijk: Hans van Helden en Jean-Noel Fagot CARDIFF EN Millwall elkaar op 26 januari vo®1 derde keer ontmoeten, wedstrijd voor de derde toi van de Engelse voetbalt eindigde na verlenging nieuw gelijk: 2-2. De wint komt in de vierde ronde v het toernooi uit tegen City of Grimsby. De ovènl vastgestelde bekerwedstrijd gingen als gevolg vani weersomstandigheden door. Van onze zwemmedewerker ROOSENDAAL - De Bruin yis-ploeg trok zonder Marii VVillaert, Peter en Luc Clar e0 Ilse Schramm naai Roosendaal voor de derdi wedstrijd in de landelijke C- zwemcompetitie. Mario Wil' laert koos voor een muziek uitvoering, de gebroeden Claes hadden studieperikelei en Use Schramm blesseerdt zich bij de training. Deze aderlating kan D< Bruinvis-ploeg in feite nie' Rebben. De Sassenarer zwemmen op het landelijk! c-niveau en hadden zich in middels opgewerkt naar de DE NEDERLANDSE Cat, ten Bosch is zesde geworj tijdens een internati®, wedstrijd langlaufen in ij# (Oostenrijk). In de Dolomiet verzamelden zich 2200 de mers. De overwinning Si-j voor Christina Zwitsrland. DE BAANRENNER Tourné heeft in Stuttgart t dens de zesdaagse het pese kampioenschap aehij dernies (50 kilometer) overd. De 31-jarige Belg; titelverdediger Danny (tweede) op een achterst; van drie ronden. De V ser Uwe Bolten eindigt derde. DE HONGAARSE zwemci Tamas Széchy heeft een iu joenen-aanbod afgeslagen ïl een Amerikaanse uitgever het trainingsschema van wereldkampioenen Taal Darnyi en József SzaMj boekvorm wilde uitga Volgens de 53-jarige sin. strainer zou het Hongaar zwemmen schade worden tL gebracht door de publier# van de professsionele ningsmethoden. WEDSTRIJDEN 22januari Sprang-Capelle: marathon, jua ren C+D, dames en heren, 72400. Maasdam: marathon, 19.30 i 01862-1290. Loosdrecht: ronde van I dames 60 km. en heren 120 ki 11.00 uur, 02158-3225/3226. Schoonhoven: langebaan, senioren, dames en heren juniord 19.00 uur, 01823-5321. 23 januari Zevenhulzen (Roerdomp): thon 200 km. Rottemeren, 07.0)1 tot 8.30 uur, 01802-3115/1415. Oud-Alblas: ronden-we heren, 15.00 uur, 01849-2190/2ffi| TOERTOCHTEN 22 januari Polsbroek, Vlist, Haastrecht: H provinciën-poldertocht 20/#| km., 10.00-15.00 uur. Bleiswijb, Zevenhulzen: tocht Rottemeren 10-150 km., 1I!| 16.00 uur. Bergambacht: poldertocht i 120 km., 10.00-15.00 uur. Sluis: toertocht Sluis-B km., 08.30-16.00 uur. Van onze biljartmedewerker COLIJNSPLAAT - Na vier ronden in het kampioenschap vijfde klas bandstoten groep A van het district Walcheren/De Bevelanden in café Juliana te Colijnsplaat, zijn er nog maar liefst zes kanshebbers. In deze eindstrijd staat Frans de Kort can BV Goes aan de leiding op basis van een beter algemeen gemiddelde. Naast hem zijn er nog drie inshebbers met zes match- Ipunten en tellen ook de num bers vijf en zes met vier matchpunten nog mee. De [Kort dankt vooral dat hogere gemiddelde, al scheelt het maar éénhonderdste met nummer twee Leen de Jonge van De Toekomst uit 's-Hee- renhoek, aan de kortste partij [die hij tot nu toe in dit kam- noenschap maakte. In de ope- üngspartij tegen Bart de Wil ligen had hij slechts 15 beurten nodig om de 30 caramboles vol jte maken. Zaterdag en zondag het organiserende Delta jm 13.00 uur verder en de fina lepartij is om 16.00 uur ge- jland. De stand na vier ronden is (respectie velijk aantal matchpunten, algemeen ge middelde en hoogste serie): 1. Frans de Kort 6-1.08-11; 2. Leen de Jonge 6-1.078-5; I Herbert Eckel 6-0.99-8; 4. Chris Kor- itarye 6-0.98-7; 5. Bart de Willigen 4-1.03- 5; 6. Adrie Hoefkens 4-0.84-6; 7. Jan van Koeveringe 0-0.84-4; 8. Rinus Baarends -0.67-6. Van onze tennismedeioerker ERNEUZEN - In de Ador- strij f stenniscompetitie boekte Gent een 8-4-overwin- ng op Dow. Bram Bierings haalde voor Dow de enige stpunten uit het enkelspel ria een 12-4-zege op Danny [van de Meulebroecke. Alain de Wispelaere, Jan Veraart en Ger Spork waren te sterk voor respectievelijk Cor Deij, Willy Lippens en Van de Wege, waarna het duo "jppens/Deij nog een zege Nor Dow binnenhaalde in het pubbelspel. Stand A-poule: Adoraap 5-49, Ador 4- i. Jazz Friends 5-36, Gent 4-31, Dubois h4, Dow 4-10, Zeerovers 4-4. B-poule: arry's Shop 5-59, Oostburg 5-37, Even t on 5T34' Van Strien 5-29, Cuelenaere J™- Olieproefers 4-17, Waterluizen/ EVH 5-8. MONTE CARLO (AFP)- Fin Juha Kankkunen i aan de vooravond van t eerste overwinning in de Bi van Monte Carlo. De regen wereldkampioen woensdag op de voorlas# dag de leiding in de eer rally van het seizoen, dien telt voor het wereldkampi*| schap. Kankkunen, rijdend in J] Lancia, heeft 51 voorsprong op zijn s de Italiaan Biasion. Op 1 derde plaats staat de wjl duitster Rohrl in een Quattro op een kansloze terstand van bijna zes f ten. Stand: 1. Kankkunen/Pi (Fin) Lancia 6.01.59, 2. Bias viero (Ita) Lancia op 0.59,3. Geistdörfer (WD1) Audi Qua® 5.50, 4. Blomqvist/Berglund Ford Sierra op 8.40, 5. Care» Carlsson (Zwe) Mazda op 12* I Door Jos Maas ST. LOUIS - Het duel van de geslepen messen tussen de leider van het motorenklas sement, de Fransman Hubert Auriol, en de nummer twee, diens landgenoot Cyriel Ne- veu, om de absolute hegemo nie van Parijs-Dakar, is triest verlopen. Hubert Auriol kwam twintig kilometer voor de fi nishlijn van de eerste special in een suikerplantage ten val en brak daarbij beide enkels. In zijn val reed Auriol ook nog tegen een boom en ver loor tot tweemaal toe het be wustzijn. De Franse Suzuki- piloot Mare Joineau ver leende Auriol de eerste me dische assistentie, terwijl de overige deelnemers, onder wie Cyriel Neveu, die fel jacht maakten op de leider van het klassement, zonder pardon voorbij raasden. Het gelukte Joineau om Auriol weer op de motor te zetten. Met een van pijn vertrokken gelaat finishte de Afrikaan, zoals Hubert Auriol in de rally wordt genoemd, op slechts 33 seconden achter stand van winnaar Neveu op de zesde plaats. Toen hij op nieuw van zijn motor viel en haastig een arts toesnelde, bleek dat Auriol twintig ki lometer lang met twee ge broken enkels was verder gereden. Met een helicopter werd hij direct naar een zie kenhuis in St. Louis ver voerd, waar hij gisteravond werd geopereerd. Auriol had een griezelig spellelje blufpoker gespeeld door de aanval te kiezen en verloor met de eindzege in zicht door een simpele val Parijs-Dakar. Het eindsta tion was nog slechts 332 kilo meter verwijderd. Gister avond in het ziekenhuis ver klaarde Auriol wenend: „Ik stop er nu definitief mee. Als ik nog ooit naar Parijs-Da kar zal komen, is dat in een auto. Op een motor zien ze me nooit meer terug". Cyriel Neveu, die nu over een geëffend pad naar zijn vijfde Dakar-zege rijdt, noemde het sneu dat zijn grootste rivaal zo ten onder ging. „Het was hij of ik. Maar het is hard om met een dergelijke nederlaag te moe ten leven. Natuurlijk had ik graag op een andere manier gewonnen, maar zo is een maal het leven", aldus Ne veu. Pierre Karsmakers, die gedurende de rally al vijf kilo is afgevallen, klasseerde zich in de eerste special op de 15de en in de tweede rit tegen de klok op de 16de plaats. In het algemeen 'klassement staat de 40-jarige motorcou reur uit Waalre met zijn Honda op een uitstekende twaalfde plaats. Bij de wagens won Vata- nen de eerste chrono-rit, ter wijl de nummer twee in de algemene rangschikking, Zaniroli, de tweede special voor zijn rekening nam. Kees en Mieke Tij sterman eindig den respectievelijk op deS«l en 19de plaats en staaJ| twaalfde in het totaal-I'" sement. Bij de vrachtwage®! raasde Jan de Rooy twfl maal als snelste over deps j te. De Rooy, die met gi°®| overmacht de leiding M ,1 vrachtwagens in heeft, staat in de rangschikking van de vi#'| wieiers op de elfde plaats. KLASSEMENTEN Auto's: 1. Vatanen (Fin) KW 54.27.43, 2. Zaniroli (Fra) Rover op 1.12.45, 3. Shin°*T (Jap) Mitsubishi op 4.15.31, ■)-/': I tet (Fra) Toyota op 6.1 7-« 1 Mehta (Ken) Peugeot op B.vM Motoren: 1. Neveu (Fra) 89.51.07, 2. Orioli (Ita) Hon 1.39.53, 3. Picco (Ita) YamaW J 3.29.30, 4. Rahier (Bel) BMJ» I 3.29.31, 5. Mas (Spa) YamaM" 7.23.08. Van onze tennisme ERNEUZEN In de herencomp pet Aardenburgse SJEF wellicht Hulster Ambacht. Het betekent v< de Il-i-winst, een verliespunt dat de hoogste klas in de strijd om baarbij concurrent Animo nu een Iet punt kwam op rekening 'an Roland Renique, die voor Hulsterse team niet verder wam dan een 7-7-gelijk spel gen Jo Raedts. Overigens eersten de Hulstenaren vol- Ronnie van Remortel eS "ard toe in het duel te rn Pierre Lampaert met 15-1, [It Jean-Loqp Deltour een 11-7-zege uit de bus tegen Jake Trapman. ianny Verstraeten vergrootte e voorsprong via een 12-6- ie-0p George Dhont en met winst in de dubbelspelen op ïeit W6rd de tt-l-uitslag een Jh de mixed-competitie Antmo 1 goed uit de artblQkken. Met een 10-2- ?lnning °P het Vlissingse helde kan de Terneu- Se equi,Pe het vervolg van Ewe petitie met vertrouwen S^t zien. Tim van Dijk Ian D de winst met 7-10 la Frans Verhulst laten, ui Mark Albers maakte dit ymschoots goed door Sig- LJan °lrn met 14-3 kans- i TcIv?,slaan- Manon Kienjet blpteo j Leenhouwers com- LrJden het eerste team en iven„- den g°ed voor ruime w'prangen. Marion Me- Ban tj^oeat de stijgende vorm en 3ehlet ervaren met 11-4 orL,,i' Isabelle Leenhouwers net „„Voor twee winstpunten ^llessp" n ~5rZ!:ge op Brenda De dubbelpartij werd I t i i

de Stem | 1987 | | pagina 10