Iden dering nger Schoo verlaat Tweede Kamer WINTER NOG NIET STRENG GENOEG GEWEEST AL VEEL SCHADE DOOR WINTERWEER Winterpret Moordenaars Belgische politieman aangehouden de Stem commentaar Ministers moeten Kamer over bestrijding terreur inlichten LLQ.J. CNV vraagt stukgoed opschorting ontslagaanvragen Kamer wil behoud MS- onderzoek van Hommes »E TAFEL .RRIERE OETHOF BINNENLAND niftiUbiifffn# Senaat tegen wetsvoorstel Ivan Deetman Rij-instructie op beter niveau DEN HAAG - Er komt voorlopig geen koude- toeslag voor mensen met een minimum inko men. Stunt Nieuwe olie- en gasvelden beschikbaar T5 bkijkt wie voor een ex- Jaatje in aanmerking kor i wie niet. I Voor het CFO is dat or anvaardbaar. „Dat wordt ji feinste prestatieslag. In h( erre verleden heeft de over eid zo'n systeem gehg( kaar daar zijn bonden Verheid snel van teruggeko, ken omdat het de sfeer op dj lerkplek geen goed de |an moet Van Dijk nu Jok niet gaan terugdraaien" lldus een woordvoerder v; let CFO. Het CFO staat wat dat beft nu nog alleen. De AW labo, de grootste ambtena, lenbond, doet deze suggest Van Van Dijk af als een v; |e vele. „Wat ons betrt vordt daar woensdag nc liiet over gesproken. Dar I üjn we nog lang niet ar. aldus een woordvoer (er. De AbvaKabo zal woei lag een afwachtende houJ ping aannemen. „Eerst ma: ens zien wat Van Dijk Weden heeft." Nooit ofte nimmer wr ieorge Wallace onduidelij] tn zijn bedoelingen. Als pri Bidentskandidaat was h goed voor uitspraken zoal deze: „Als er ooit een demor Istrant voor mijn auto ga: lliggen, dan zal dat de laatst Iauto zijn waar-i voor is g lliggen". En: „Inderdaad, I zullen een politiestaat invi I ren voor mensen die onze si I den platbranden. Er zal gi I stad meer in brand staan". Populisme van het zuivi Iste soort, dat is waar Geoq [Wallace voor stond. „Hi I volk van de Verenigde Stak I neemt de regering weer ii I eigen hand. Wij zullen ze i I november laten zien dat f gemiddelde Amerika: doodziek is van al die hoog' geleerde figuren in hun ivi ren torens, die hun neus o| halen voor u en mij". De dagen van de 'oui George Wallace zijn voorbij Al jaren zijn er geen berich ten meer over over segregaj tie, blanke suprematie, vrij: heidsmarsen en lynchpartij! en. In de zestien jaren Wallace over 'zijn' Alaba: heeft geheerst is het Amerij kaanse Zuiden definitief vei anderd. Net zoals Geori Wallace zelf. De zwarte bevolking is genwoordig vol lof over verbeteringen die hij hf weten te bewerkstelligen het leven van de kleine mi Uiteindelijk is de gedwongi 'integratie' van blank f zwart, waartegen Wallai twintig jaar geleden als dolle tijger vocht, een su< gebleken. En een zegen v< het eertijds zo gewelddadil .en bloedige Amerikaar Zuiden. TAGINAI u/OENSDAG 21 JANUAR11987 T28 PAGINA 2 OQpilOQQQll IfffffW! POOÓflilflOflOO* II «50 500 3«J «00 650 TCO 760 Van onze Haagse redactie N HAAG - De Tweede Ka- iper zal de ministers Van Dijk I Binnenlandse Zaken) en gortbals Altes (Justitie) mor- ,en aan de tand voelen over de Lrorisme-bestrijding in Ne- jerland. Dit gebeurt mede Lar aanleiding van de re- I „rite kritiek van de leiding ,an SHV op het beleid van gorthals Altes. De Tweede Kamer besloot jisteren dat de bewindslieden List en uitleg moeten geven jver het tot nu toe gevoerde beleid De Kamer wil weten joeveel aanslagen afgelopen Lar gepleegd zijn, wat er aan preventie is gedaan en in hoe- verre de opsporing van de da- jers van aanslagen is ver stopt- Met name over dat laatste is .ere week grote onduidelij k- Lid gerezen. De president-di recteur van de SHV, P. Fente- nervan Vlissingen, laakte het iptreden van Justitie bij de ilakro-branden. De bescher ming zou onvoldoende zijn ge weest, te meer daar afgelopen weekend de bescherming bij Makro-vestigingen met de helft was teruggebracht. De SHV-top had de indruk jekregen dat de veiligheid van het concern niet te garanderen was. Die omstandigheid had in I niet onbelangrijke mate bij ge lragen tot het besluit de be langen in Zuid Afrika af te stoten. Dat besluit speelt de brand- stichtende actiegroep RARA inde kaart, die immers beëin diging van de belangen in Zuid Afrika van SHV wilde. De Kamerleden maakten zich kwaad over het feit dat SHV ander de druk van terreur be- stoten had zich uit Zuid Afrika terug te trekken. Minister Korthals Altes liet maandagavond weten de be scherming van de bedrijven die vestigingen of belangen in Zuid Afrika hebben, te zullen rerbeteren. Van onze Haagse redactie I DEN HAAG - De Eerste Ka mer heeft gisteren het wets- ontwerp van minister Deet- I can (Onderwijs en Weten- I schappen) verworpen met een regeling scholen extra geld te geven om kinderen met leer- I ichterstanden te helpen. Verwerping van dat wets voorstel heeft tot 1990 overi- s geen consequenties om- I dat in de begroting van onder- I vijs al geld is bestemd voor [dat doel. De Senaat is kwaad op Deetman omdat die niet '«achtte op goedkeuring van net wetsontwerp maar al eer- aan scholen mededelingen ïd over de regeling die offi- I deel wordt aangeduid als 'on derwijsvoorrangsbeleid'. De Tweede Kamer stemde daar ook mee in. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Oud-minister Eegje Schoo (VVD, Ontwik kelingssamenwerking) heeft haar lidmaatschap van de Tweede Kamer wegens per soonlijke redenen neerge legd. De WD-fractie betreurt haar aftreden, maar respec teert haar beslissing. Op de inhoud van de persoonlijke redenen wenste de fractie woordvoerder niet in te gaan. „Meer dan dit is ons niet bekend." Mevrouw Schoo zelf was gisteren niet bereikbaar voor het geven van nadere toelichting. Bekend is dat zij zich on tevreden voelde over het feit, dat haar ministerschap bij de vorming van het kabi- net-Lubbers II niet werd ge continueerd. Mede daarom was zij ook weinig gelukkig met haar plaats in de ka merbankjes. Vóór haar mi nisterschap in het kabinet- Lubbers I was mevrouw Schoo nooit volksvertegen woordigster geweest. Zij werd vanuit de Emancipa- tieraad, waarvan zij voor zitter was, tot het minister schap geroepen. Enige tijd geleden werd bekend dat zij te kennen ge geven had graag ambassa deur te worden. Gesproken werd toen van Indonesië en India, twee posten die overi gens nog niet vrij zijn. Op het ministerie van Buiten landse Zaken ondervond die wens van de oud-minister echter weinig weerklank. De geruchten ebden vrij spoe dig weg. In kringen rond minister Van den Broek (Buitenlandse Zaken) is men er vrij zeker van dat het neerleggen van het Kamer lidmaatschap niet is ingege ven door enige garantie dat er te zijner tijd een diploma tieke post voor mevrouw Schoo vrijkomt of wordt vrijgemaakt. Schoo wordt in de Kamer opgevolgd door Lauxter- mann uit 's Hertogenbosch, die al eerder Kamerlid was, maar bij de verkiezingen in mei de gevolgen van de ver kiezingsnederlaag van de VVD persoonlijk moest er varen. Eegje Schoo - f0t0 de stem /j0han van gurp DEN HAAG (ANP) - Het ni veau van rij-instructeurs moet omhoog. Minister Smit (Verkeer en Waterstaat) heeft de Tweede Kamer een wets voorstel toegezegd dat de eisen waaraan instructeurs moeten voldoen, zal aanscherpen. Smit deed deze toezegging tijdens overleg met de Kamer commissie voor Verkeer en Waterstaat over haar besluit af te zien van een erkennings regeling voor rijscholen. De minister kreeg daarvoor de steun van de regeringsfracties CDA en WD. Geen toeslag voor minima Van onze Haagse redactie De Tweede Kamer vindt dat in meerderheid nog niet nodig omdat de winter, gerekend vanaf oktober vorig jaar, tot nu toe minder aan gas heeft gekost dan normale winters. Om zo'n koudetoeslag was door de PvdA gevraagd. Die partij 'maakt zich ernstig zor gen over de koopkrachtont wikkeling bij de laagste inko mens', aldus woordvoerder Buurmeijer gisteren in de Tweede Kamer tijdens een mondeling overleg met staats secretaris De Graaf (Sociale Zaken). De PvdA kreeg steun van PPR en PSP, maar vond CDA, VVD, D66 en SGP tegenover zich. Die partijen zijn van me ning dat het nog veel te vroeg is om nu, na drie koude weken, al over een toeslag te praten. Eerst moet maar eens worden afgewacht hoe de hele winter uitpakt, daarna kan altijd nog gepraat worden over een ex traatje, stelden ze. Staatssecretaris De Graaf liet zich in dezelfde bewoor dingen uit. De regering vindt zelfs dat er niet naar één win ter gekeken moet worden, maar naar een stuk of vier winters tegelijk. Pas als het een aantal jaren achter elkaar echt te koud was, kan aan een toeslag worden gedacht, aldus de bewindsman. Qe Graaf liet de Kamer we ten clat hij geen moeite heeft met initiatieven die gemeen ten zelf nemen om iets te doen voor individuele noodgevallen. De Bijstandswet staat dat toe. De gemeenten kunnen de ex tra kosten die ze in incidentele gevallen maken dan ook ge woon bij het rijk declareren. Iets anders wordt het als ge meenten in zijn algemeenheid een extraatje (bijvoorbeeld een stooktoeslag) aan hun uit keringsgerechtigden gaan verstrekken. Dat vindt De Graaf niet goed. Maar voor zover nu bekend is er geen en kele gemeente die zoiets doet. De Graaf zal met zijn col lega De Korte (Economische Zaken) gaan praten over de afsluitingen van gas en elec- triciteit bij mensen die de energierekening niet meer kunnen betalen. Vooral klein links in de Kamer vindt der gelijk 'in de kou zetten' uit den boze in deze tijd. PPR-woordvoerster Bec kers wilde De Graaf een brief naar de gasbedrijven laten sturen met de mededeling dat in deze koude dagen niet mag worden afgesloten. Maar daar voelde de bewindsman niets voor. Als De Korte dat doet vindt hij dat best, maar zelf doet hij het niet. DEN HAAG (ANP) - De nu al twaalf dagen durende vorstpe riode in Nederland heeft vergeleken met de twee voorgaande strenge winters al veel schade veroorzaakt, zo is de Indruk bij de grote verzekeraars in ons land. Door de combinatie van strenge vorst en een felle oostenwind is er vooral meer schade aan wa terleidingen dan in andere jaren. Bij verzekeringsmaatschappij Nationale Nederlanden is het aantal schademeldingen van verzekeringen in en rondom het huis (brand, inboedel, en dergelijke) de afgelopen dagen vervijf voudigd. Dit zijn vrijwel allemaal waterleidingschades. Volgens een woordvoerder van Interpolis is het opvallend dat er deze winter tijdens de vorstperiode al zo veel schademeldin gen zijn, terwijl normaal gesproken veel van deze schades pas aan het licht komen na de dooi. Ook het aantal branden dat ver band houdt met de vorst (vooral bij het ontdooien van waterlei dingen) is fors toegenomen, zelfs vergeleken met de twee voor gaande strenge winters. Een woordvoerder van de AMEV benadrukt dat dit soort branden in het algemeen wel worden vergoed, tenzij heel duide lijk sprake is van onverantwoord handelen. Friesland, Groningen en de Achterhoek zijn duidelijk de zwaarst getroffen regio's, aldus een woordvoerder van de Aegon. Schaatsdode DE 57-jarige J. Bos uit Gro ningen is tijdens de Noorder Rondritten, een schaatstoer- tocht over 75 kilometer in Nqord-Groningen, onwel ge worden en overleden. De man kreeg rond vijf uur 's middags een hartaanval in de omge ving van Ulrum. Omstanders hebben nog geruime tijd rea nimatie toegepast. heeft al eerder haar insto ming betuigd met de bestnl ding van de kleine crimirW teit. Wie kan daar ook tee zijn? „,l Het antwoord laat ach1 den. De werklozen zelf- *V I iedereen zal zich getefj?, I voelen tot het veldwachter 1 vak. De werklozen zul' I wellicht voor één keer. I verbond sluiten met de P° 1 tie-organisaties en de I ringdoenden. De winke I hebben al vaker duiden]*^] maakt dat meer P^0 niets oplost. Ze eisen strerr strafrechtelijk optreden I gen dieven en vandalen. de politiebonden zteJJ.A agent in buitengewone l met tegenzin zijn opwacn i maken. Die stellen het standpunt dat het I net er beter aan doet w tornen aan de sterkte v ,J gewone politie. Als da:**.^1 wordt bezuinigd maar JJ uitgebreid, zijn alle a .il oplossingen overbodig, het daar. j, De minister heeft nog ui wat uit te leggen. Al w alleen maar over de vta hij denkt aan vrijwiWB verplichte inzet. ONDANKS alle beperkende maatregelen die aangekondigd wor- of in sommige gevallen reeds worden uitgevoerd (bijvoor- teeld de superheffing), lijkt het probleem van de EG-landbouw- overschotten niet te beteugelen. Dit onderwerp neemt iedere keer ;en prominente plaats in op de agenda van de landbouwminis ters van de EG. Na de zoveelste marathonzitting over deze geld verslindende zaak, is de verdeeldheid over de oplossing van het Probleem meestentijds nog even groot als voor de aanvang van öe vergadering. Het is geen wonder dat juist die landbouw-overschotten bepa- I end zijn voor het slechte image dat de EG bij de bevolking van s aangesloten lidstaten geniet. Wie EG zegt, denkt onmiddellijk «n overvolle graanschuren en pak- en koelhuizen waar boter, graan, melk en vleesprodukten in onvoorstelbaar grote hoeveel- wen liggen opgeslagen. Te wachten op een bestemming die Uit gevonden zal worden. net is voor veel mensen moeilijk te verteren dat de EG-landen eer voedsel hebben dan kan worden geconsumeerd, terwijl in =n groot aantal ontwikkelingslanden honger wordt geleden. I Dia°?0men besterT|pelen deze redenering als al te simpel. De hm 'ke ec°nomieën zouden immers worden ontwricht als wger-ianden met gratis voedsel zouden worden overstroomd. opv wel waar zi)n' maar dergelijke theorieën nemen niet het weg dat er iets onrechtvaardigs aan de hand is. rinn( denkt nu een middel gevonden om aan naamsverbete- teti rf kunnen doen' Dankbaar gebruik makend van de extreme lanrth Europa in de afgelopen weken heeft geteisterd, heeft de onde uwcommissie besloten om gratis voedsel te gaan verdelen Ivoor armen in de twaalf landen van de Gemeenschap. Er mag I öen ^gbedrag van 120 miljoen gulden aan deze hulpactie wor- Op zich is alle hulp aan behoeftigen -die er in de EG-landen «en v!|n~van harte welkom. Eindelijk gebeurt er iets nuttigs met hen v ciee' van de enorme voorraden in de oven/olie pakhui- verstr vu06 Maar een bedrag van 120 miljoen aan voedsel- Prijon i 's in EG-termen gerekend niet meer dan de bekende öeoni °P de 9'°eiende plaat en draagt niets wezenlijks bij aan yltv p,ossin9 van het probleem. Terwijl in EG-kringen nog over de in (js nnS van de hulpactie wordt gepraat, groeien de voorraden latest zen dagelijks aan. Brussel heeft echter zijn publici- stunt gehad en meent weer even rustig te kunnen slapen. WASSENAAR (ANP) - In 1988 zullen waarschijnlijk enkele nieuwe velden in de Noordzee beschikbaar komen voor de exploratie en winning van olie en gas. Minister De Korte van economische zaken kondigde dat in Wassenaar aan op een bijeenkomst van NOGEPA (Netherlands Oil and Gas Ex ploration en Exploitation). De bewindsman benadrukte het een goede ontwikkeling te vinden dat het olie- en gas- winnende bedrijfsleven als gevolg van de gedaalde olie prijs op de wereldmarkt ge dwongen wordt zijn kosten zo veel mogelijk omlaag te bren gen. Een lagere kostprijs zal het in de toekomst bij een ge geven olieprijs mogelijk ma ken ook te gaan winnen uit kleinere olie- en gasvelden, al dus De Korte. ROTTERDAM (ANP) - De Vervoersbond CNV heeft vijf Rotterdamse stukgoed bedrij ven gevraagd de aanvragen voor collectief ontslag op te schorten. In een brief aan de betref fende directies stelt de CNV- bond dat er eerst gekeken moet worden of in de cao-be sprekingen openingen ge maakt kunnen worden die de gedwongen ontslagen overbo dig maken, dan wel het aantal sterk verminderen. De brief is gezonden naar de directies van de Havenpool SHB, Quick Dispatch, Seaport Terminals, Muller Thomsen en Multi Ter minals Waalhaven. De Vervoersbond CNV wil in een gesprek met de be drijfsdirecties dit standpunt nader toelichten. In tegenstel ling tot de Vervoersbond FNV heeft het CNV zijn leden in het Rotterdamse stukgoed niet op geroepen te gaan staken. Wat betreft het ledental wordt de CNV-bond in de haven verre overvleugeld door de Ver voersbond FNV. In de stukgoedsector van de Rotterdamse haven zijn gis termorgen de door de Ver voersbond FNV uitgeroepen verrassingsacties uitgebroken. Volgens het actiecomité van de bond zijn in totaal 350 stuk- goedwerkers in staking ge gaan. Het gaat om de dagploegen bij Seaport Terminals aan de Merwehaven (200 man) en Klapwijk (50 man). Bovendien zijn 100 man van de arbeids pool SHB, die in het zoge noemde aannamelokaal zaten te wachten om te worden in gezet, in staking gegaan. De acties zijn het vervolg op de massale actie van zo'n 4.000 stukgoedwerkers, die maan dag begon en gistermorgen om half acht is beëindigd. De Ver voersbond zal nu per bedrijf en per ploeg tot actie uitroe pen op locaties waar op dat moment veel werk is. Volgens een woordvoerder van de havenwerkgeversorga nisatie SVZ is het aantal stuk goedwerkers dat gisteren bij acties betrokken was lager dan het aantal van 350, zoals dat dinsdagmorgen door de Vervoersbond FNV is opgege ven. De Waddeneilanden waren nagenoeg van de buitenwereld afgesloten. Veerboten kwamen immers met moeite door het ijs, maar de bewoners van Terschelling lieten zich niet van de wijs brengen. Zij organiseerden tochtjes over het eiland per arreslee. - fotoanp Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De drie grote partijen in de Tweede Kamer, CDA, PvdA en WD, willen dat het onderzoek naar de oorzaken van de gevaarlijke spierziekte multiple sclerose (ms) van professor Hommes voortgezet kan worden. Minister Deetman (Onderwijs) en staatssecretaris Dees (Volksgezondheid) moeten daarvoor desnoods extra geld op tafel leggen. Dat stellen de kamerleden Terpstra (WD), Borgman (CDA) en Müller-Van Ast (PvdA) in schriftelijke vragen. Als gevolg van bezuinigingen op de Academische Ziekenhui zen besloot de leiding van het Nijmeegse Radboud-ziekenhuis enige tijd geleden het onderzoek naar en de behandeling van ms-patiënten door professor Hommes te beëindigen. De Kamerleden willen nu dat - ook als het onderzoek en de behandeling niet meer in Nijmegen zal plaatshebben - professor Hommes ms-patiënten in het vervolg kan blijven helpen. ENSCHEDE (ANP) - De politie heeft gistermorgen in Enschede een 37-jarige Zweed en een 43-jarige Hongaar aangehouden die ervan worden verdacht betrokken te zijn geweest bij een schietpartij in het Belgische Lanaken. Tijdens een routinecontrole van de Rijkswacht werden twee agenten door kogels ernstig gewond. Eén van hen overleed aan de verwondingen. Tijdens de arrestatie van het tweetal in Enschede is een groot aantal zware wapens, waaronder handgrana ten, aangetroffen. Die zijn waarschijnlijk afkomstig van diefstal uit een depot van de Rijkswacht in Bel gië. Dit heeft de politie van Enschede gisteren be kendgemaakt. In de nacht van maandag op dinsdag kreeg de En- schedese politie aanwijzingen dat zich in een huis aan het Acaciaplantsoen, dat enkele dagen leeg had gestaan, twee tot de tanden gewapende mannen op hielden die te maken zouden kunnen hebben met de schietpartij in Lanaken. In allerijl werd een arrestatieteam van de rijks politie opgetrommeld om eventueel bij de aanhou ding van de vuurgevaarlijke mannen te assisteren. Na overleg met de officier van justitie werd tot ar restatie besloten. Dat was volgens hoofdinspecteur J. Egberink van de Enschedese politie geen gemak kelijk besluit omdat het risico nogal groot was in verband met de aanwezigheid van veel wapens. Het arrestatieteam paste een zogenoemde over rompelingstechniek toe om beide criminelen in hun slaap te verrassen. Binnen enkele seconden na de nodige knaleffecten en het inslaan van ruiten en in trappen van deuren, waren de politiemensen bin nen. Ze konden beide mannen zonder problemen overmeesteren. Vlakbij het tweetal stonden plastic zakken en kisten met wapens, waaronder automati sche en handgranaten. Bij de arrestatie is ook een nog onbekende hoe veelheid Zweeds geld gevonden, volgens de politie waarschijnlijk afkomstig van een bankoverval in Zweden. Beide verdachten zijn in het hoofdbureau van politie in Enschede ingesloten. De Enschedese politie heeft bij de Belgische en Zweedse politie de aanhouding gemeld. Aangenomen wordt dat beide landen om uitlevering zullen verzoeken. Friezen of dooien? Het lijkt het laatste te worden. Ingenieur Sipkema is door de knieën ge gaan. Ik eis dooi, riep hij en de rayonhoofden knikten van ja. Toch is daar durf voor nodig. Als hij midden in de zomer roept dat het moet dooien voor er gereden kan worden, dan stemt iedereen gapend toe. Maar nu zegt hij het recht in het gelaat van Koning Winter! Het ijs tussen Berlikum en Drachten vertoont lelijke scheuren. De Elfstedenbestuur heeft een depressie besteld om dat euvel te verhelpen. Ja, ze doen alles met zo'n computer tegenwoordig. Als het blijft vriezen en de ijs laag bij wijze van spreken bo ven de oevers van het Van Ha- rinxmakanaal uitkomt, is het gedaan met het gezag van Sip kema, Wiegel, Kroes en al die andere 'pommeranten' (dat is Fries voor vooraanstaande fi guren). Dan wordt deze noordelijke provincie genegeerd door de rest van Nederland. Dan ko men die koelheid en die wei gerachtigheid de Friezen duur te staan. Berenburg en Frico-kaas wor den geboycot, mensen die Fries praten in het openbaar worden opgesloten. Nu geen Elfstedentocht? Dan in geen elf duizend jaar een Elfsteden tocht! Gelukkig schiet de Europese Gemeenschap op dat moment de benarde Friezen te hulp. Met voedselpakketten. Gratis boter en vlees voor mensen die heb ben geleden onder de strenge unnter. De EG ontdooit de koelhuizen. Kunnen ze ook even de Zuid- hoekstervaart in Noord-Fries land meenemen? MERIJN Verplegers DE rechtbank in Amsterdam heeft verlenging (met 30 da gen) van de gevangenhouding gelast van twee verpleegkun digen van het ziekenhuis van de Vrije Universiteit. De ver pleegkundigen (een man en een vrouw) worden ervan ver dacht zonder overleg met art sen of familie een 25-jarige co mapatiënt met een insuline- injectie te hebben gedood. Koffiedames ACHT ex-koffiedames van het paleis van justitie in Den Haag zijn door de politierech ter in die stad veroordeeld tot boetes van 750 tot 2.000 gulden wegens het jarenlang aanlen gen met water van de koffie. De acht gaven grif toe dat ze de koffie hadden aangelengd om zo meer bekertjes koffie te kunnen verkopen. De meer opbrengst staken ze in eigen zak. Brand EEN uitslaande brand, die volgens de politie is aangesto ken, heeft in Nijmegen het le ven gekost aan de 21-jarige J. Roza. Twee andere bewoners van het pand raakten gewond, van wie een levensgevaarlijk. Werkloosheid OOK in de tweede helft van vorig jaar is de werkloosheid onder buitenlanders licht ge stegen, tot 71.200. Hun aandeel in de totale werkloosheid is nu ongeveer 10 procent. Dat is veel meer dan het aandeel van buitenlanders in de afhanke lijke beroepsbevolking: onge veer 4,5 procent. Zuid-Afrika HET vloerbedekking-bedrijf Forbo Krommenie overweegt zijn contacten met een voor malige Forbo-vestiging in het Zuidafrikaanse Durban te verbreken. Volgens een woordvoerder van Forbo Krommenie is de recente ont wikkeling rond de Makro-ves tigingen aanleiding voor Forbo om over de binding die met het Zuidafrikaanse be drijf bestaat te praten. Staatslening DE nieuwe staatslening heeft f 3,5 miljard opgebracht, zo heeft het ministerie van fi nancien meegedeeld. Een woordvoerder van het minis terie toonde zich uiterst tevre den over het effectieve rende ment, dat op 6,1 procent is uit gekomen. Daarmee is deze le ning de goedkoopste voor de staat sinds 1964. De uitgifte- koers bedraagt 101 procent bij een couponrente van 6,25 pro cent. De looptijd is tien jaar.

de Stem | 1987 | | pagina 3