Platschorre:Verdwijnen van CSM ramp voor Sas van Gent' SUPERHEFFING EXTRA SPELBEDERVER Geen aparte actie voor schonere W ester schelde Internationaal dartstoernooi in Sluiskil Onverzekerd rijden zonder rijbewijs komt duur te staan )M DE Kt EEN 'OUDE Gewonde bij botsing op kruising Tivoli Jongens vast in de lift Dow behoudt zijn riante voorsprong Computerles Projekt Mensen zonder Werk WOENSDAG 21 JANUAR11987 VAN ZEELAND HOEK - Zeeland telde in mei van het vorig jaar nog slechts 683 rundveebedrijven, waar van er 540 melk produceerden. Er zijn in de provincie veel meer bedrijven verdwenen dan in de rest van Nederland. Wijkbijeenkomst Hof Zeldenrust Toekomst Vet Oplossing Terneuzen Westdorpe politierapport Ai T16 PAGINA ZEELAND 3ItfOENSDAG 21 JANUARI Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Waarne mend burgemeester van Sas van Gent J. Platschorre vindt de gisteren bekend gemaakte sluiting van de Centrale Sui ker Maatschappij (CSM) 'een ramp voor de gemeente'. „Er zijn 95 werknemers bij betrokken. Omdat er geen sprake is van gedwongen ont slagen dit jaar en er herplaat sing is beloofd, zullen er zeker op wat langere termijn men sen uit Sas van Gent verdwij nen. Via wat ingrepen hebben we lange tijd geprobeerd het inwonertal van onze gemeente stabiel te houden en nu krij gen we dit er weer overheen", zegt Platschorre. „Niemand kan ontkennen dat sluiting niet te verwachten was. Er werd al langer over gesproken en waar rook is, is ook vuur. Maar dat het bericht ineens en zo abrupt zou komen was voor mij als een volslagen verrassing. Niemand heeft het zo aan zien komen. Dat er sprake zou zijn van afbouw van de fabriek en dat er grote problemen zouden komen, was een gegeven. Nu is het echter helemaal afgelopen". Platschorre vreest voor de gevolgen bij de verschillende toeleveringsbedrijven van de CSM. „Het bedrijf probeerde altijd zoveel mogelijk diensten rechtstreeks uit de regio te ha len. Dat was heel positief. Ik ben ook bang voor het vereni gingsleven. De CSM steunde vaak allerlei manifestaties". B en W van Sas van Gent hadden gisteravond een ge sprek met de directie. „Een ge sprek in mineurstemming", aldus Platschorre. „Ook voor de directie is de sluiting een verrassing. Ze hadden geen prettige boodschap voor ons. We hebben de afspraak ge maakt dat we als er meer be kend wordt over het precieze verloop van de toekomst weer rond de tafel gaan zitten". Platschorre heeft geen idee wat er met de Suikerunie, het andere suikerprodurende be drijf in de gemeente, gaat ge beuren. „Dat ligt eraan wat er met het bietenpotentieel in Zeeuwsch-Vlaanderen gaat gebeuren; of het hier blijft of naar elders vertrekt". Hij is verder bezorgd over het lot van de seizoenarbeiders die tijdens de bietencampagne in het bedrijf werkten. „Dat waren vaak kleine onderne mers die voor hun inkomen afhankelijk waren van de CSM. Die zekerheid gaat nu ook voor hen verdwijnen". Ook ziet de waarnemend bur gemeester problemen rond het bedrijfsterrein. „Het gaat om een groot stuk grond dat bo vendien in het centrum van de gemeente ligt. Dat gaat na tuurlijk verpauperen. De vraag is wat je daar aan kunt doen?". Zeeuws rundvee sterk in aantal verminderd Van een onzer verslaggevers Deze cijfers maakte Ing. J. Markusse, hoofd Sociaal Economische Voorlichting van de Zuidelijke Land bouw Maatschappij, gisteren bekend tijdens een stu diedag voor rundveehouders in Zeeuwsch-Vlaande ren van het Zeeuws Rundvee Syndicaat. Er was veel belangstelling voor de bijeenkomst in restaurant De Braakman in Hoek, die als doel had de toekomst van de rundveehouders te bestuderen. De teruggang in de rund veewereld is in 1984 versneld door de superheffing op teveel geproduceerde melk. In Zee land lopen nu nog 17.255 Van onze correspondent TERNEUZEN - Buurtvereni ging Hof Zeldenrust houdt 28 januari in het Rivierenhuis een algemene ledenvergade ring en aansluitend een wijk bijeenkomst. Tijdens deze bij eenkomst kan op informele wijze met het bestuur van ge- dahten worden gewisseld over al datgene wat de bewoners 'van belang achten voor de buurt en/of de buurtvereni ging. Mensen die gewoon gezellig wat willen drinken en met an dere buurtbewoners kennis willen maken, zijn ook wel kom. Zij kunnen de bijeen komst, aldus het bestuur, be schouwen als een nieuwjaars receptie. Op deze wijkbijeen komst zijn werkstukken van kinderen, klederdrachtpoppen en de resultaten van het kant klossen te bezichtigen. De al gemene vergadering begint om 20.00 uur, de wijkbijeen komst om 21.00 uur. Va» onze correspondent IJZENDIJKE - Bij een ver keersongeval op de kruising Tivoli is A. H. uit IJzendijke zwaar gewond geraakt en moest naar het ziekenhuis in Oostburg worden overge bracht. H. liep een ingedrukte borstkast op en een dichtge slagen long. Het ongeval gebeurde toen A., komende van de richting Waterwiek, de weg wilde oversteken naar IJzendijke en hierbij geen voorrang ver leende aan C. V. uit Hoek In de auto van H. ontstond brand doch deze werd door omstan ders geblust. De brandweer van IJzendijke bevrijdde H. uit zijn auto en het verkeer werd enige tijd omgeleid. Va» een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Twee jongens hebben, samen met hun fietsen, gistermiddag een half uur vast gezeten in een lift in een flatgebouw aan de Heiningen te Bergen op Zoom. Volgens de brandweer die hen tenslotte bevrijdde, had den zij hun positie niet al te zeer als 'benard' ervaren. koeien rond, een teruggang van 1700 in vergelijking met cijfers uit 1960. In heel Neder land is dat aantal zelfs iets ge stegen in de loop der jaren en zijn er 2.288.466 koeien. De Zeeuwse bedrijven zijn over het algemeen ook iets kleiner met 25 koeien per bedrijf. Markusse benadrukte dat een goed zicht op de financiële en technische bedrijfssituatie noodzakelijk is om te kunnen beslissen over de toekomst. „Tegen de jongeren zou ik wil len zeggen: kijk goed of er ook perspectief voor de toekomst is als je aan overname van een bedrijf denkt". Aan de hand van een aantal voorbeelden uit de praktijk rekende hij voor wat de gevolgen van de super heffing kunnen zijn en in hoe verre het aantrekkelijk is om vee op te ruimen of zelfs te stoppen met het bedrijf. De EG biedt financiële vergoedings regelingen en Markusse zei daarover: „Als je momenteel geen opvolger hebt, is het goed om daar eens over na te den ken". Toch zag Markusse nog toe komst voor de rundveehoude rij. De stormachtige ontwik kelingen in de biotechnologie, de automatisering, kostenbe sparing en opbrengstverho ging geven nog kansen aan de veehouders. „We hebben een uitdagende tijd voor de boeg. Niet iedereen zal die uitdaging aankunnen, maar degenen die al een opvolger hebben, moe ten doorgaan. Kop op, door gaan en de moed niet verlie zen", sprak hij. Ir. R. Molhoek, ingenieur veehouderij bij het Consulent schap Rundveehouderij in Til burg, zag ook geen reden voor groot optimisme. Ondanks de superheffing wordt er nog steeds teveel melk geprodu ceerd en de ontwikkeling op wereldniveau maken het per spectief nog ongunstiger. De prijzen dalen, markten vallen weg en de mensen consumeren steeds meer plantaardig in plaats van dierlijk vet. Rund veehouderij voor vleespro- duktie biedt ook weinig uit zicht. De prijzen zijn er laag omdat er momenteel veel melkkoeien die door de super heffing overbodig zijn gewor den worden geslacht. „De vraag is wat we nu nog zouden kunnen doen", po neerde Molhoek. „Wat we doen, nog beter doen", was volgens hem het beste ant woord. Kostenbesparing, kwa liteitsverbetering en een ho gere melkproduktie per koe kunnen een oplossing zijn. „In sommige gevallen zijn de ge volgen van de superheffing al tenietgedaan door kostenda ling. Technische ontwikkelin gen als de melkrobot en het gebruik van melkstimule- rende eiwitten kunnen daarbij helpen. „Maar het moet wel betaalbaar blijven", lichtte hij toe. Van onze correspondent Frans Boogaard BRUSSEL - De Europese Commissie ziet geen brood in een aparte actie om de Westerschelde te vrijwaren van zoveel moge lijk zware metalen. veel mogelijk zware metalen. Maar tot nog toe gelden slechts richtlijnen voor de lozing van cadmium en kwikzilver. Voor chroom ligt een ont- werp-richtlijn klaar; voor ko per, lood, nikkel en zink zijn pas de eerste consultaties van de EG-lidstaten begonnen. Dat blijkt uit antwoorden van de met milieu belaste EG- commissaris, Clinton Davis, op vragen van het socialistische Belgische Europarlementslid Alfons Boesmans. Hij baseerde die vragen op een overigens bij de commissie onbekend onderzoek van de Rijksuniversiteit van Utrecht, dat grote hoeveelheden lood, kwikzilver, koper, kobalt, chroom, cadmium en zink op de bodem van de Wester schelde aantoonde. Zou België zijn plannen tot verdieping van de Wester schelde mogen uitvoeren, al dus Boesmans, dan komen al die giftige stoffen weer in het milieu terecht en misschien zelfs in de voedselketen. Volgens Clinton Davis res ten de Commissie evenwel weinig andere mogelijkheden dan het probleem bij de bron aan te pakken door grenzen te stellen aan de lozing van zo- Initiatiefnemer Ray Mack. Van onze correspondent SLUISKIL - De Sluiskilse carnavals vereniging De Zwartsnuvers houdt za terdag 24 januari een internationaal dartstoernooi. Hieraan doen, naast veel Nederlandsers, ook Belgen en Engelsen mee. Om 15.00 uur wordt in café Dal- linga te Sluiskil het startsein gegeven. Initiatiefnemer is Ray Mack, al tien jaar woonachtig in Sluiskil en deel uit makend van De Zwartsnuvers. Al maanden is hij met de organisatie van dit toernooi bezig, maar het heeft dan ook zijn vruchten afgeworpen. Een 25- tal Engelse dartsspelers heeft toegezegd naar Sluiskil te komen. Tevens is Ray Mack verzekerd van de aanwezigheid van Nederlands kampioen J. Vermaat uit Den Haag, captain van het nationale Nederlandse dartsteam. Naast het pro moten van de dartssport zal Vermaat pogen te onderzoeken of er in Zeeuwsch-Vlaanderen belangstelling bestaat om deze sport in competitiever band te gaan beoefenen. Om te komen tot een regio Zeeuwschs-Vlaanderen is een minimum van 12 clubs vereist. Vermaat heeft een indrukwekkende erelijst achter zijn naam staan. Zo is hij onder andere winnaar van de Worldcup 1977-1979, de Wimbledon World Masters Wembley 1978-1980 en de Gold Cup 1981. Uiteraard zal Vermaat een aantal de monstratiewedstrijden spelen tegen de beste spelers van het toernooi. Er wordt - FOTO DE STEM COR J. DE BOER gespeeld volgens het afvalsysteem. De winnaar gaat door naar de volgende ronde, terwijl de verliezer uitkomt in de verliezersronde. Er is een extra beker beschikbaar gesteld voor de hoogste uit worp. Inschrijven is ook nog mogelijk op de dag van het toernooi zelf. Carnavalsvereniging De Zwartsnu vers is geweldig blij met de belangstel ling die er voor dit toernooi bestaat. Se cretaris Harold van der Vloet: „Door het grote aantal inschrijvingen is deze mid dag nu al een succes. Een van de doel stellingen van deze middag is te komen tot extra financiële middelen voor de wagenbouw en gezien de problemen die we hebben met het zoeken naar ge schikte bouwruimte, gaat nu de zon toch ■al een beetje schijnen..." Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De ploegen die verder bekeren na de eerste ronde van de bekerzaalvoet- balcompetitie van het rayon Terneuzen, zijn bekend. Dat zijn de poulewinnaars ABN, NLC, Beldo'79 2, Kravo, Spor ting Van Kouteren/Dieleman, Hoekse Rakkers, OAZ, Ge meente 2 en Terneuzen 1. Daar komt de beste tweede bij en dat zal Terneuzen 2 zijn, dat in het laatste bekerduel met 1-1 gelijk speelde tegen het ge plaatste Beldo'79 2. Voor de competitie kwamen alleen de eersteklassers in actie. Uitslagen beker: Terneuzen 2- Beldo'79 2 1-1, NLC-De Zwaantjes 5-4, Dow 2-Sporting Van de Hemel 2-4. Competitie eerste klas: HKC- OAZ 1-1, W Van Strien-FSV 2-8, Terneuzen 1-Sporting Van de He mel 2-5, ZPSV'48-Gemeente 1 3-0, Gemeente 2-Witte/Boussen 0-2, Beldo'791-Dow 10-2. Stand eerste klas: Dow 1 12-22, Witte/Boussen 12-19, FSV 12-17, OAZ 12-13, ZPSV'48 12-13, Spor ting van de Hemel 12-12, Terneu zen 1 12-11, Gemeente 1 12-10, Ge meente 2 12-9, HKC 12-9, Beldo'79 1 12-6, W Van Strien 12-3. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het Projekt Mensen zonder Werk van de gemeente Terneuzen krijgt in februari twee computercur sussen erbij. In een korte cursus van 8 lessen kunnen haanlozen zich bekwamen in het gebruik van de computer, aan de hand van bestaande kantoorprogram ma's en spelletjes. De tweede cursus bestaat uit 25 lessen en gaat dieper in op het zelf ma ken van programma's, aan de hand van de cursusmethode 'Bliep'. Ook in deze cursus werkt men met bestaande kantoorprogramma's. De eerste cursus wordt ge houden op woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur en be gint op 4 februari. De lange cursus vindt twee keer in de week plaats en wel op maan dag van 10.00 tot 12.00 uur en op donderdag van 15.45 tot 17.45 uur, beginnend op 2 fe bruari. Beide cursussen wor den gehouden in De Zuidland- school aan de Zeemanstraat. Aan de cursus zijn geen kosten verbonden. Ook mensen die alleen bij het Arbeidsbureau staan ingeschreven kunnen meedoen. Van onze correspondent TERNEUZEN - De nu 21-ja- rige Hulstenaar M. van de L. kon zich na het hem overko men ongeval op de Gentse- vaart te Kapellebrug niets meer herinneren. Op de mor gen van 3 november 1985 was hij met zijn personenauto in een slip geraakt en daarna van de weg. Hij ramde eerst twee ver keersborden en daarna aan de andere kant van de weg een lichtmast, een benzinepomp en een geparkeerd staande auto. Hij kwam daarbij bekneld in zijn voertuig te zitten en moest door de brandweer worden bevrijd. Op weg naar he zie kenhuis zou hij echter nog wel een verklaring tegen de politie hebben afgelegd. Welke waarde moet onder de gege ven omstandigheden daaraan worden gehecht? Die vraag stond gistermor gen overigens, toen Van de L. zich voor dit feit moest ver antwoorden voor het Terneu- zense kantontgerecht, niet centraal. Vast stond wel, zoals kantonrechter mr. H. de Mui hem verweet, dat hij doelbe wust de auto was ingestapt en er mee was gaan rijden, we tende dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs en dat het voertuig niet was verze kerd. En voor wat dat laatste aangaat had De Mul maar één woord: onmaatschappelijk ge drag. Ook officier van justitie mr. J. Boogers nam dat onverze kerd rijden hoog op. „Het is iets waaraan men zich in Ne derland op grote schaal schul dig maakt. Vroeger was het opsporen van die gevallen wat moeilijker dan nu en in de toe komst het geval wordt. Er zal dan ook streng tegen worden opgetreden." Onverzekerd rij den noemde hij het risico van verkeersongevallen afwente len op anderen. Hij eiste een boete van 400 gulden of 8 da gen voor het onverzekerd rij den, 150 gulden of 3 dagen vaor het ontbreken van het rijbe wijs en voor de aanrijding 250 gulden of 5 dagen, met een voorwaardelijke rijontzegging van 4 maanden en een proef tijd van 2 jaar. Mr. Wieland, die als raads man voor Van de L. optrad, voerde aan dat zijn cliënt na een hele nacht werken op een bepaald moment een black out had gekregen. Er was geen drank in het spel en ook geen medicamenten. Hoe die black out dan kon ontstaan daarna, kon men gissen, maar was vol gens hem niet meer te achter halen. Hij sprak verder van een noodtoestand waarin Van de L. op dat moment zich be vond en dus sprake van een si tuatie van overmacht. Hij pleitte voor wat de slip partij betrof het schuldig zon der strafoplegging, ook al in het licht van de niet rooskleu rige financiële draagkracht van zijn cliënt, die met een netto uitkering van 655 gulden per maand moet rond zien te komen. Wat dat laatste aan ging, wilde mr. De Mul wel re kening houden en kwam in zijn uitspraak aan het verzoek van de raadsman tot het schuldig zonder verdere straf oplegging. In de beide andere gevallen vonniste hij conform de eis van de officier van jus titie. P.D. uit Terneuzen was 14 augustus van het vorig jaar op rijksweg N252 nabij de brug Sluiskil frontaal in botsing ge komen met een tegenligger. Dat gebeurde nadat hij een voor hem rijdende tractor had gepasseerd. „Toen ik hem zag was het al te laat om nog een botsing te voorkomen," gaf hij toe. „Een verkeerde inschat ting van de situatie van dat moment, waardoor het passe ren niet meer kon," aldus de kantonrechter. „Ik moest wat spullen bij Dow bezorgen en wilde niet te laat komen," was het verweer van D. „En toen werd het toch nog later," diende De Mul hem van repliek. „Ik ben er hele maal niet meer gekomen," zei D., die direct daarna vroeg- wanneer hij de inmiddels door mr. Boogers geëiste boete van 300 gulden of 6 dagen, die zes dagen kon gaan uitzitten, maar daarbij te horen kreeg dat het openbaar ministerie in eerste aanleg toch alles in het werk zal stellen die 300 gulden van hem los te krijgen. „Ik kan daar op dat tijdstip niet gereden hebben met mijn auto, want dan is het lunch tijd. Verder heb ik een ander merk auto dan op het proces verbaal is vermeld." Wel klopte het kenteken van de personenauto die op 6 mei van het vorig jaar over de Serlip- pensstraat in Terneuzen reed met een snelheid van 68 kilo meter per uur, op naam staande van V., maar zo ver weerde hij zich, ook een ander kan dat kenteken rijden op zijn auto. De verwarring over het merk van de auto en het feit dat mr. Boogers niet kon bewijzen dat de betrokken auto die daar te hard reed, want dat was vastgesteld, op dat moment werd bestuurd door V., leverde de man vrij spraak op. Hartreanimatie - Het Com] Vrienden van de Hartstichtii gaat een cursus hartrean tie geven. Deze wordt op 23 en 25 februari en I uit een theorieles en een praj| tijkgedeelte. Inlichtingen verkrijgbaar op het secret riaat in de Cederstraat. Scholierencross - De atlete vereniging Scheldesport houj zaterdag 24 januari een lierencross in het recreatie^ bied De Braakman. Jong» en meisjes van 6 tot en met] jaar kunnen aan deze triJ wedstrijd meedoen. De schrijving kost twee guy] per leerling. Iedere deelne® krijgt een herinnering. Braakmancross begint 11.00 uur. Diverse basisschol] verzorgen de inschrijving! school. Carnavalsvereniging - van carnavalsvereniging Koeters komen tijdens carnaval keurig voor de d Prins Theophiel en de raJ van elf hebben nieuwe fraai capes, vervaardigfd door d mes van leden van de raadvi] elf. De capes zijn van deaux-rood fluweel, afgai met bonte en gouden bier De samenwerking met de 4 mes is kostenbesparend g weest. De raad van elf vanul Koeters hoopt over een pail weken met een vollede raadt] kunnen werken. Prins en raai van elf toonden de nieuwe ta pes aan het publiek tijdenset muziekuitvoering in zaal Co] cordia, waar prins Theophii de trekking verrichtte van» verloting van de muziekvt:| eniging Eikels worden mem. Hiermee heeft De K ters goede banden. SLUIS - In de is de auto van mevrouw aangereden toen die daar I parkeerd stond. De schum is echter doorgereden. ST.-KRUIS - In de zomer*! ning van de familie N. u11 .1 Belgische Merelbeke aa" Kursteenweg is ingebro» Door het forceren van de terdeur is men binnen f men. Men heeft een a goederen ontvreemd. TERNEUZEN - Bij een g morgen tussen 8 en 10 uuri,.l de gemeente politie van neuzen op rijksweg 61 Biervliet uitgevoerde - heidscontrole werd aan 1 stuurders een proces ver uitgeschreven wegens overtreden van de maxi® snelheid. De hoogstge® snelheid bedroeg 136 k® uur, terwijl maximum toegestaan. In genoemde riode passeerden 197 vo»" gen de radarcontrolepost nik ilubl AXEL - Bij een eenzijdig val keersongeval op de Langewf tussen de Eerste- en Twee Verkorting werd gistermiddi de personenauto bestuur door J. van de L. uit Wachtel beke (B) geheel vernield. Hijl zelf liep lichte verwonding:] op aan hoofd en handen. 1 ongeval gebeurde doordat Va) de L., komende uit de richtinj Axel een voor hem rijden! voertuig wilde passeren, te| wijl uit tegenover geste richting een vrachtauto t derde. Tijdens het afren raakte hij in een slip en b lande via de berm, het rijwieil pad en een boom tenslotte uif een sloot. CADZAND - Op het stranij nabij camping Hoogduin i een antitankmijn gevonde] ter grootte van veertig twintig centimeter. De mijn] opruimingsdienst heeft projectiel inmiddels onschade lijk gemaakt. GROEDE - In een zomer# ning is in de Walenstraat s waterleiding gesprongen gevolge van de vorst. Heelii benedenverdieping liep ondei| water en zelfs zover, dat h door het raam naar buitel stroomde. Door het van een raam is men binnal kunnen komen. Op de bovfflj verdieping stond ook al e centimeters water. De rijk litie heeft het water en electsj afgesloten. HULST - Mevrouw E. de B ul Hulst deed bij de rijkspolii] in haar woonplaats aangi' van beroving. Zij liep maail dagavond over de Kleine Bil gijnestraat toen een haar ad-I terop komende j ongeman ploj'| seling haar schoudertasje a rukte. Het tasje werd la' zonder de inhoud teruggeval den. De rijkspolitie verzoeC eventuele getuigen van »e:| tasjesroof zich met haar verbinding te stellen. OOSTBURG - Dinsdag®! dag is nabij de Oudehaven»! gat in de weg geslagen teng! volge van het springen van waterleiding. De provinöf waterstaat wist het gat 'at te dichten, nadat ook dei sprongen waterleiding 'fcl hersteld. Van links naar rechts: B. van d REACTIES op Tsjernobyl. F. Kamping, groepslelder/stra- llngstechnicus bij de kerncen trale in Borssele was wat meer bulten, met apparatuur om ra dio-activiteit te meten. Van de eigen centrale viel geen du bieuze straling te verwachten. Het was een Russisch gevaar. Ze gingen In Borssele dus niet als een gek alles nog eens na lopen. „ledereen is hier op z'n qui-vlve, altijd," gelooft H. Balk, chef van het bedrijfsbu reau. Nu ook, als we met zes per soneelsleden van de kerncen trale rond de tafel zitten om het te hebben over 'Borssele na Tsjernobyl'. Het onderzoek door een team van het Interna tionaal Atoom Energie Agent schap (IAEA), het kritische rapport, de publiciteit, de poli tieke gevolgen, het vervroegd wisselen van de splijtstof, dat alles heeft verwarring gezaaid onder het personeel. Door Jan Jansen Niemand twijfelt aan de veiligheid, maarDe ma nier waarop het in Neder land in de publiciteit komt, 2o zonder nuances, het feit dat zo'n rapport naar de Tweede Kamer gaat, en dat de politiek er zich meester van maakt." Dat vinden ze als technici onder mekaar Maar niks. Het verzoek om nlj te praten geeft hun de kans dingen recht te zetten. Wat ze wel gewoon zijn trouwens. Ze moeten zich vaak genoeg verantwoorden voor thuisfront en achter- kan, tot op verjaardags feestjes toe. Het veilige gevoel heeft nen geen moment verlaten, r®!»: „Als een paard een S1 ^reekt, gaat de arts °cn met bij een koe kijken te 2aen hoe het precies in «kaar Zit. Tsjernobyl en Borssele kun je niet met elk- oTÜ vergelijken." Het is een uae discussie, over de risi- kunt Van kernenergie: je statistische cijfers I ,ast elkaar leggen. Verge- l n met de gevaren van t verkeer scoort kernener- k e niet slecht, bijvoorbeeld. Drt mevrouw B. van den li» medewerkster stra- ingscontroledienst is veel- wfrëlftnder: "Als bte*" c_„,Kt ervaar je dat er veel w50les ziin en dat is een mit ervaring. Bij som- Vole andere bedrijven is het Ik mi3 veel griezeliger. vind het veiliger om hier werken dan om hier 's oei Da eer sig nie kei ges nie dat kor Me de ger ger ze 2 me wei zoa ove bij „M: mo< blij pul dat cie je ged woi op.' i kri de lijk de nac zoe teel „Hi kui nee je die: ken trol ster nie I dat kel( m« ten sch ster trer blij leu: „He sofi hoo de

de Stem | 1987 | | pagina 14