AINER Dossier Verhulst 'Arnhem' en 'Goes' niet tijdig klaar voor 3e net OPNAMEN VOOR 'SUPERFAN' IN OOSTERHOUT Toch weer nieuwe serie over James Herriot dooi Nijpels komt met architectuurprij s verveling uren 6,50 Nederland ZATERDAG 17 JANUAR11987 els extra korting uis Rode Kruis ■ng prijskaarting schieting kaarting Bingo zat. 17 ja De Kringloop beurs gemeente aardenbii K(ST)ER TUUR EN ARCHIEF K(ST)ER .V. SLUIS \IAG DE hond 's morgens bij Danny de Munk Gewoon Dienstplicht wrmrr oek aan het apeelgoedmu» speelgoed geschiedenis loont de moeite. 01140.10; schstr. 31Breda 076-1494- 66-86-93-60-68-19-67-1 s.y 13-22-89-94-81 -30-58-63-di 37-26-21 -20-41 -74-48-14-9? 17-55-47-43-39-88-71 -36-4? 97. 949414. helm uid- en .00 ikant. ang: de 300,- aar- r. en, 14.30 Zaterdag 17 jan. bij P. Verras te Paal tx 20.00 uur. Zaterdag 17 en zondag 18 jan. Café de Kastanje, KI terzande, aanvang: 1 uur. Zaterdag 17 jan. voor harsten om 20.00 Café Wilton, Het Zand Koewacht. om 20.00 u. mooie pr. C de Kroon, St. Jansteen Aan- en verkoop, ben deling van nieuwe- en bruikte goederen, Kringloopbeurs, Wilde nastr. 82a, St. JansU Tel. 01140-10257. Algemene/Interne Zaken e vraagd een 'e: verzorgen van registratuu ling, voortgangs- en afdoe archiefbeheer w.o. dossier rdening werkzaamheden behee (vanaf 1201) en de bibliotheek en voorlichtingswerkzaam terende werkzaamheden be Izijnszaken en overige op dl komende werkzaamheden O en SOD I SOD II en praktijkervarin 'nbeveling aktuele en organisatorisch -n vaardigheid leeftijd, opleiding en ervarins plaatsvinden in schaal 6 var .271.- per maand. 20 uur gemiddeld per week tie: et gemeentelijk archeologie museumcommissie informatie en ondersteund i/.V.V. toeristenseizoen werkzaamdf inde welzijnszaken en overig ng voorkomende werkzaam!» leiding op middelbaar niveau opleiding en ervaring m.b. de werkzaamheden ing aktionele, representatieve eigenschappen i leeftijd, opleiding en ervarini plaatsvinden in schaal 4 vai 2.725.-. Diensttijduitloop to agen bij 38-urige werkweek). itie kan worden ingewonnen de afdeling Algemene/Int®'® ijn, de heer W.A.S. Dierick, en wordt verzocht hun solid® lagen na het verschijnen van o aan Burgemeester en Wethw lenburg, Postbus 14, 4527 t» ïtbalvereniging e 2e klasse afd. Zeeland met ingang van het 1987/1988 een e (1e en 2e elftal) Training op*5 gavond en begeleiding op zono» iet opgave van referenties en f e kunt u schriftelijk richten M.T.M. IDE retarls HJkstraat 38 4524 AS Sluis TEM Oanny de Munk: populair studieonderwerp Door Dirk Vellenga nbed? Het jeugdige publiek in de tot tv-studio omge duwde schouwburg De Bussel in Oosterhout is even en denkt diep na. Een echte fan van bet jonge jang- en filmidool moet het antwoord weten en als het ,oed is zit de zaal vol echte fans. De vraag wordt ge steld in de kwis 'Superfan', die deze week werd opge nomen en zaterdag 24 januari door de VARA wordt uitgezonden. De ouders van Danny de Presentator Robert ten Brink heeft niet veel moeite net zijn publiek. Na de KRO- radio deed hij genoeg ervaring bij het Jeugdjournaal om ,j'n 300 kinderen tussen 6 en op de juiste wijze aan te jakken. De kinderen doen niets liever dan klappen en stampen. Een enkele waaghals op een stil moment 'Hoi Danny'. De jonge ster kijkt en groet bijna onopvallend: de duim in de broekzak, terwijl de rest van de hand een korte raai maakt. Wie goed naar de filmon derdelen kijkt, kan een deel van de vragen beantwoorden, maar er zijn vragen bij die de meest geleerde Dan- nyoloog te veel zijn. Je moet niet alleen de ochtendgewoon ten kennen van de hond van Danny de Munk, die om be grijpelijke redenen Ciske is apt, maar de 'superfan' moet ook exact aan kunnen geven op welke leeftijd Danny met judo begon en van wie hij rijn muzikaliteit heeft Zenuwen Ais Danny op de generale repetitie binnenkomt met zijn 'Poep op de stoep' en door Ro bert ten Brink wordt onder- gd, gieren de zenuwen door de rijen. Meisjes staren vol ongeloof naar het podium, jongens stoten elkaar nerveus grijnzend aan. Vader probeert de allerkleinste op de stoel te houden, moeder denkt een mo ment: dat is nou een model- i, waarom lukt dat bij mij thuis niet?. Munk zijn meegekomen. De jongen wordt in februari 17 jaar, maar blijft begeleiding belangrijk vinden: „Ik heb veel steun aan ze. Ik ken ze al zo lang". Dagelijks hebben ze te maken met 'superfans', die uren in de regen staan te wachten bij de woning van De Munks in Purmerend. „Soms laat ik ze binnen, want ik ben een Amsterdammer en ik heb een klein hartje", zegt vader. „Ik heb ooit bitterballen en chocolademelk uitgedeeld on der de vriendjes van Danny", voegt moeder toe. „Maar dit is geen uitnodiging hoor!" Pa en moe De Munk, die een rolletje spelen in de tv-kwis, verklaren dat hun zoon 'ge woon' is. Net als alle andere gewone jongens, heeft Danny de baard in de keel gekregen. „Het gebeurde eigenlijk al bij de opnamen voor 'Op hoop van zegen'. „Niet dat ik er last van had", zegt Danny. Hij is niet bang voor het Heintje-effect. „Heintje was een sopraan, die zong heel hoog. Toen hij van hoog naar laag ging was dat een klap voor zijn publiek. Ik heb dat niet". Danny de Munk meldt dat zijn 'nieuwe stem' te horen is op zijn nieuwe elpee en op de single 'Amsterdam, laat je niet kisten'. De VARA en de pla tenmaatschappij hebben hun planning zo goed op elkaar af gestemd dat de elpee twee da gen na de uitzending van 'Su perfan' in de winkels ligt. De Danny de Munk in het 'Superfan'-podium in De Bussel in Oosterhout, een ideale alternatieve studio voor de Hilversumse - FOTO MARCEL BEKKEN tv-makers. ouders op de tribune voelen al aankomen dat de portemonnee binnenkort getrokken moet worden. Stelt Danny zijn huwelijk zo lang mogelijk uit? Weer zo'n moeilijke vraag. Eerst maar even het huiswerk nakijken. Danny de Munk bezoekt in Purmerend twee dagen per week de moeder-mavo: „Stel dat het succes ophoudt. Dan heb ik tenminste een diplo ma". Ook gaat hij naar een sportschool om te trainen. Hij zou graag een cross-motor willen hebben, maar moet het voorlopig met een brommer doen. Op zijn kamer doet hij computerspelletjes, draait hij zijn favoriete video-films (vooral Van Kooten en De Bie) en beproeft hij zijn geluk op zijn eigen fruitautomaat. De kwartjes stopt hij er zelf in. Over het huwelijk heeft de jeugdige ster de volgende ge dachten. „Op m'n 19-de of 20- ste wil ik wel trouwen. Als ik de ware heb gevonden". Dat is duidelijk, maar wie kan de volgende Superfan-vraag be antwoorden: hoe denkt Danny over de dienstplicht? Ondertussen wordt de car rière van Danny de Munk zorgvuldig gepland. Hij treedt nog steeds niet officieel op. Al leen voor radio- en tv-werk trekt hij er met zijn ouders op uit. In het voorjaar beginnen opnamen voor een nieuwe film. Danny blijft acteur, maar heeft geen plannen om naar de toneelschool te gaan: „Op die school leer je toneel spelen. Dan is het niet echt meer, ik blijf liever mezelf. Maar ik leer wel netjes Neder lands spreken". De opnamen in Oosterhout verlopen naar ieders tevre denheid. Ook de volgende af- FOTO MARCEL BEKKEN lveringen van 'Superfan', met achtereenvolgens de Zangeres Zonder Naam, André Hazes en Anita Meijer, worden in De Bussel opgenomen. De kleine schouwburg met uitstekende licht- en geluidvoorzieningen en verschuifbare tribunes zijn ideaal voor tv-shows. Ooster hout als Hilversum-buiten. De schouwburg is er erg blij mee: extra voorstellingen, extra in komsten, extra publiciteit. Het meest tevreden zijn de scholie ren, die zelfs uit België zijn ge komen. Minder content is de peuter die halverwege de op name zijn voorkeur voor Ome Willem uitspreekt. hristopher Timothy als de veearts Herriot. - FOTO NCRV Door ome correspondent Roger Simons LONDEN - Het populaire dierenarts feuilleton 'All Creatures Great and Small' (James Herriot) komt in Groot-Brittannië binnen afzienbare tijd weer op de beeld buis. De BBC heeft op zijn begroting 3 miljoen pond uitgetrokken voor een nieuwe serie ervan. Zes jaar geleden zwoer de Noordengelse gewezen dierenarts James Herriot noch tans bij hoog en laag, dat hij geen veearts- verhalen meer zou schrijven. Nu heeft hij zich echter door de BBC-bonzen laten overhalen zijn bekwame schrijverspen opnieuw te hanteren. Voor de befaamde Britse omroep is dit uitermate belangrijk. 'All Creatures Great and Small' trok destijds in Groot- Brittannië wekelijk gemiddeld 14 miljoen kijkers. De BBC verkocht het dierenarts feuilleton ook aan buitenlandse omroe pen. Het werd een groot internationaal succes. James Herriot, die al 71 is en in het Noordengelse Yorkshire woont, het graaf schap waarin trouwens al zijn verhalen spelen, zei gisteren: „Ik heb dan toch maar beloofd nog een serie te bedenken omdat vandaag de dag te veel seks en ge weid op de tv komt Goede ontspanning voor het hele gezin krijg je haast nooit meer. 'All Creatures' is een gezond feuilleton. Het toont nog enkele oude waarden, die in het moderne leven verloren dreigen te gaan. Ik denk dat de kijkers dit waarde ren. De BBC zette mij onder zware druk om mij nog een serie te doen schrijven. Na verloop van tijd werd ik alles zat dat op de buis kwam. Ik zal de wijzers van de klok nu maar weer een beetje terugzetten en opnieuw zorgen voor een portie ouder wetse ontspanning." De oorspronkelijke sterren van 'All Creatures Great and Small', Robert Hardy als Siegfried, Christopher Timothy als Herriot zelf en Peter Davison als Sieg frieds broer, waren allemaal van plan hun rol nooit meer te spelen. Maar de BBC is erin geslaagd hen te overhalen dit toch maar te doen. Alleen Carol Drinkwa ter, die de rol van Herriots vrouw speelde en in het echte leven een poosje getrouwd is geweest met Christopher Timothy, zei nee. Het filmen van de nieuwe serie, die zal bestaan uit 10 afleveringen, begint in maart. De BBC hoopt haar te kunnen uit zenden in het vooijaar van 1988. Robert Hardy zegt: „Ik was vroeger echt niet van plan nog ooit de rol van Siegfried te spelen. Maar 'All Creatures Great and Small' is een prachtig feuille ton dat ik niet kan verloochenen. Zes jaar geleden verwachtte trouwens niemand, dat James Herriot zich nog opnieuw aan 't schrijven zou zetten. Ik zou me erg ongelukkig voelen ais ik niet mocht meewerken aan de nieuwe se rie. De bergen en dalen van Yorkshire zijn een brok natuurschoon waarnaar ik met veel plezier zal terugkeren." „De snelle jagers op het grote geld zijn uit het video-gebeuren verdwenen" Wolter de Witvideo-distributeur „LUCY, die teefSorry, dat mag ik van u niet zeggen". Zo praat men in Dossier Verhulst. De zin werd uitgesproken door Roel Smit (Jules Hamel), die samen met zijn baas Oscar Verhuist (Dolf de Vries) verantwoordelijk is voor de vreselijkste dingen: fraude, bedrog, manipulatie met mensen en knoeien met auto's. Maart het woord 'teef' mag hij eigenlijk niet zeggen. Dat is een 'lelijk woord'. Genoemde Lucy is Lucy Verhulst (Liz Snoyink), de door en door verdorven vrouw van Oscar. Advocaat Eric Hoogland, de rechtschapen Derek de Lint dus, krijgt al de slechtheid van de Verhulsts op zijn dak. Deze figuren lopen als houten klazen om elkaar heen. Converseren op dezelfde, vlakke toon. De taal is ouderwets, het tempo uit de jaren vijftig, het verhaal volkomen emotieloos. Brave Eric wordt met vieze Lucy in bed betrapt door zijn vriendin Nicole (Petra Laseur). „Sorry, het spijt me ontzettend. Meer dan ik zeggen kan". Nicole zegt dan: „Ha. het spijt je datje betrapt bent". Eric schudt zijn hoofd en zegt, keurig articulerend: „Ik had er met je over willen praten". Zo gaat het in de werkelijkheid van Hans Keuls, de bedenker, die overigens inmiddels is overleden. Later zitten Eric en Lucy in een restaurant ('restoran', zeggen ze in de serie) en zien Nicole lopen. Betrapt? „Vervelend", zegt Eric. „Maar het moest een keer gebeuren". Hij blijft beleefd converseren. Vooral doen of er niks aan de hand is. Dat is de regel die alle spelers in 'Dossier Verhulst' uit hun hoofd hebben moeten leren van regisseur Andrew Wilson. Verhulst en Smit, of laat ik maar gewoon De Vries en Hamel zeggen, zitten in Spanje, in hun obscure recreatieproject Santo Domingo. Er komt een telefoontje. Slecht nieuws uit Nederland. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de boze praktijken van Verhulst en zijn handlangers. Tussen de twee, die als papzakken blijven zitten, ontwikkelt zich de volgende dialoog: -„Een accountantsonderzoek. Nu komt alles aan het licht". -„Fraude?" -„Zo zullen ze het ongetwijfeld noemen". -„Jezus, wat een situatie". -„Hebben we nog ergens geld? Zijn er plaatsen waar we naar toe kunnen?" -„Nauwelijks. De wereld is zo klein". -„Wat ben je toch een klootzak!" -„Dankje Na de sof van 'De appelgaard' van Willy van Hemert van vorig jaar leek het toch duidelijk te zijn dat de tijd van Nederlandse tv- draken definitief was afgelopen. Maar de TROS zag het anders. Men ging met veel bombarie aan het werk met de oudbakken teksten van Hans Keuls, de man die op grond van de oeroude serie 'Stadhuis op stelten' als drama-auteur werd beschouwd. Wederom kon de Hilversumse hoorspelkern toeslaan. „U bent de heer Bollemans, mag ik aannemen?". Rudi Falkenhagen antwoordt: „Dat klopt als en zwerende vinger". De climax is een auto ongeluk. Jules Hamel heeft iemand laten knoeien aan de auto van Derek en Liz. Zo ging dat op de radio in de tijd van Paul Vlaanderen. Dossier Verhuist is een serie voor bejaarden. Opa en oma kijken, terwijl de jeugd zich in de bioscoop vermaakt met 'Flodder'. De kijkcijfers tonen aan dat 'Dossier Verhulst' geen tv- topper is. De kijkdichtheid bereikte bij de eerste afleveringen 31% en liep later op naar de 38%. De waardering is gemiddeld 7,1. Echt populaire programma's als 'Zeg 'ns AAA', de 'Soundmixshow' en 'Wedden dat' zitten zeker boven de 50 en halen een waarderingscijfer van rond de 7,5. De cijfers van 'Dossier Verhulst' zijn ongeveer gelijk aan die van de eerder genoemde 'Appelgaard'. Nog één aflevering en het dossier van Verhuist kan dicht. Laten we hopen dat het dicht blijft en dat we volgend jaar niet een nieuwe serie krijgen, die begint met een levende Liz Snoyink onder de douche, die vooral doet of er niks aan de hand DEN HAAG (ANP) - Er komt een tweejaarlijkse prijs voor de architectuur die dit jaar voor het eerst zal worden uit gereikt. Dat heeft minister Nijpels van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer vrijdag bekendge maakt tijdens de opening van de Berlage-tentoonstelling in de (door Berlage ontworpen) Amsterdamse beurs. Niet alleen voor gebouwen maar ook voor de hantering van gebonden kunst in de gebouwde omgeving, voor renovatie, hergebruik en restauratie, voor stedebouw en inrichting van het landschap. De nieuwe prijs moet volgens Nijpels uitzonderlijke aan dachttrekkende bouwwerken bekronen om zo vernieuwing op dit terrein een impuls te ge ven. DoorJanKoesen Blversum - op 1 oktober iwt het derde televisienet waaien. Maar niet in heel Ne erland zal de ontvangst opti maal zijn. Op sommige plaat- ma zal Nederland 3 helemaal met te ontvangen zijn. De pro- menen spelen zich af in de sleeken die bediend worden ™or de zenders Arnhem, Goes, eaVVieringermeer. Per 1 okto- aee rijn deze zenders namelijk aag niet aangepast voor ont- 'angst van het derde net. Ned-3 is in eerste instantie Politieke zaak geweest, Joor Den Haag er door ge wekt, als compensatie voor aat toelaten van commerciële mievisie. Minister Brinkman Pploot na veel gekrakeel tot ™ed 3 per 1 oktober 1987. Het een krachtig gebaar, r ar de minister had er niet P gerekend dat het zender- ®rkdan ook versterkt moest arden. En de Nozema kwam moeilijkheden. De Nozema de Nederlandse Omroep 'wider Maatschappij. De ora- ^epen en de PTT participeren Direct na de ingreep van harcl 61118 de Nozema - aan de slag om op tijd ni!fr zrjn met het ver- Lrnv? zenderpark. Smilde, 2iiï? Heorrnond en Markelo nu Per 1 oktober gereed en en Nederland 3 van meet af aan ontvangen. Maar Arn hem komt pas eind december dit jaar gereed, Goes moet tot eind januari volgend jaar wachten en Wieringermeer gaat pas volwaardig medio april 1988 draaien. Dit betekent echter niet dat het publiek, door deze drie zenders (niet) bediend, nog een poos helemaal verstoken blijft van het derde net. De antenne moet voorlopig maar even op de krachtigste en meest cen trale zender, Lopik gericht blijven. Daarmee valt Ned.3 redelijk te ontvangen, hoewel het beeld zal naijlen. Mooi is dat beeld dus bepaald niet aan de voet van die zenders. En er zijn plaatsen die zelfs Lopig niet kan bereiken. Die moeten het echt nog een poos zonder de nieuwe zender doen. Zoals bekend loopt de mid dagtelevisie ernstig gevaar door Ned.3. De omroepen die op 3 opereren (NOS en kleintjes) hebben namelijk hun zendtijd op Ned. 1 .en 2 in gepakt en met zich meegeno men naar het derde net. Dus is er op Ned.l en Ned.2 een gat ontstaan van ongeveer 1000 uur. De omroepen verdriet dit natuurlijk zeer. Middagtelevi sie is in de loop van de tijd po pulair geworden, hoewel nog niet zo druk bekeken als het avondprogramma. Om het verlies te beperken, hebben de omroepen een faseplan opge steld. Per 1 oktober 1987, dit jaar dus, moeten Ned.e en Ned2 maar veel herhalen. Dat is niet zo'n armoebod als het lijkt. Er is veel vraag naa her halingen. Je kunt niet altijd 's avonds kijken, je kunt maar naar één net tegelijk kijken en er zijn nogal wat zenders bij gekomen. Een leuk program ma, waar het hele land over praat, en dat je gemist hebt, kan dan mooi de dag daarop 's middags herhaald worden. En zo zijn er natuurlijk nog meer voordelen van herhalen te be denken. De herhalingen kosten jaar lijks 10 miljoen. Dat moet geen probleem voor Hilversum zijn, menen de omroepen, want Den Haag is immers bereid om 50 miljoen in het derde net te ste ken. Als de herhalingen door gaan (en daar moet uiteinde lijk Den Haag en niet Hilver sum over beslissen), kan Ned. 1 straks om 15 uur beginnen en Ned.2 om 16.30 uur. De dag lengte van beide netten wordt dus niet te sterk aangepast. De Raad van Beheer van de NOS (dat is zoiets als B&W van een gemeente) zal hierover bin nenkort met WVC gaan pra ten. Per 1 oktober 1988 -dus een jaar na invoering van het derde net- moeten de middag programma's op Ned.l en Ned.2 met een half uur wor den uitgebreid. Dan begint het eerste net al om 14.30 uur en het tweede om 16 uur. Beide netten stoppen rond 23.30 uur. Weer 1 jaar later -we bevin den ons dan op 1 oktober 1989- moeten het eerste en tweede net er een uur bijkrijgen. Dan draait Ned.l van 14 tot 24 uur en Ned.2 van 15.30 tot 23.30 uur. En als beide netten voledig in hun middagglorie zijn her steld, dan - zo roept de NOS nu al in vervoering uit- moeten we gaan bouwen aan lunch-tv en zelfs ontbijt-tv. Hilversum is pas echt tevreden als er op minstens 2 netten 24 uur per etmaal wordt uitgezonden. Dan pas is er sprake van grote mensen televisie, om NOS- commissaris Dr.Albert van den Heuvel maar te citeren. De wakkere lezer zal zich nu langzamerhand gaan af vragen welke Bruin dit zal trekken. Ook daar heeft Hil versum een antwoord op. Uit breiding van de STER-tijd en, als het moet, verhoging van de omroepbijdrage. Tegen die eerste financieringsmogelijk heid staan met name de an dere media, zoals dagbladen en tijdschriften te hikken. Die hebben er weinig zin in dat de advertentiepot van bedrijven voornamelijk boven Hilver sum wordt leeggestrooid. En een hogere omroepbijdrage, daar wil de politiek niet aan. Dat is een onpopulaire maat regel, hoewel de Nederlander vergeleken met andere Euro peanen veel minder betaalt. Televisie, vindt de Nederlan der eigenlijk, moet gratis zijn, want hijfzij heeft toch maar dat dure tv-apparaat moeten betalen. maandag t/m vrijdag schooltelevisie vrijdag. week|Ournaal zaterdag vanal 13.00: ovenementen kve mlormalia ol sport zondag vanal 13.00: ovonomonten live cultuur ol spon nieuws vooi doven en slechthoiendon sloi, journaal, siei Sesamstraat journaal, sport, toto, lotto minderheden, cuisus&on jeugdjournaal en leugdptogramma inloimatio. cultuur, toerisme, tips, staatsloterij, politieke panijon ster. journaol, ster informatie, agenda, regio, cultuur woensdag: drama, toneel, film (plm.) sport, concert, documentaire, modia (plm.) levensbeschouwing woensdag: Studio Sport tevensbeschouwing. Studio Sport ster, journaal, ster Studio Sport journaal panotamiek kort spot sociaal-economische tubriok journaal Op dit vereenvoudigde schema is te zien hoe het derde televisienet straks gevuld wordt. Er is een ochtendblok, vooral gevuld met edukatie. Er is nogal in de middag wat ruimte voor eve nementen die kunnen uitlopen en niet helemaal te plannen zijn, zoals de Elfstedentocht, een politiek debat, een sportuitzending. Kunst en cultuur vieren ook hoogtij op dit net. 's Avonds is er veel informatie. Ook in de late avond hoeft een uitzending die wat langer uitvalt niet meer bruusk afgebroken te worden. I

de Stem | 1987 | | pagina 29