CCA Axel gooit bijltje niet neer WETHOUDER: GEEN FILIALEN IN DORPEN 'De eerste lijn 9mag niet breken EN DE STEM Plaatselijk nieuws ■GENHEID Zeeuwsch-Vlaanderen rijp voor scholen gemeenschap mavo/lbo Schaatsers bleven weg ZATEÏDAG 17 JANUAR11987 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 ACCENT OP JEUGDVOORSTELLINGEN EN AANKOMEND TALENT m/v Ben W Hulst: T»ch subsidie Ons Zeeland Sihieting Weekenddienst kernredactie EJw edent|fexploltatle HULST - Wethouder P. Weemaes is niet van plan mee te werken aan de realisering van bi bliotheekfilialen in de dorpen Clinge en Sint- Jansteen. Kwaliteit Kernenbeleid OUD-HOOFDINSPECTEUR LBO IN HULST: Hulst VERENIGING ONDERSTEUNING HUISARTSEN ZEELAND VAN START Bescheiden Ombudsman 'Om de hoek' Klanten Heikant St.-Jansteen Koewacht Kloosterzande Lamswaarde Nieuw-Namen Alj im te zoenen ■tlculieren ikje, jubileum, receptie, erloving, overwinning, raham, openbare dank, mag best eens in de agina familieberichten, i duur hoeft het niet te isten nog geen tientje), torn 1,90 Eén grote !,45. Voor het plaatsen aiding met een formaat ten wij J 13,50 toeslag ip aanvraag Bij niet- irdt 4.00 adm kosten den niet geretourneerd, geef uw tekst 2 dagen ïén van onze kantoren, n stuurt u eveneens 2 ig naar Postbus 3229, iftelijke opgaven worden iteerd indien naam en jok indien Uw betaling ehouden ons het recht opgaaf van redenen te geren. ngsnleuwt olom op donderdag. 122 10 uur 14 uur. 6 8 uur. lures. Bückers, adjunct-directeur tie van de HEAO, Van ee onzer verslaggevers jjEL - Iet Cultureel Contact wel (C<A) dat in Axel het jt.proganuna op touw zet, ^ft heloten het bijltje er •och nietnj neer te gooien. Wel heft het CCA van de «meent* geëist dat men Lart oj wit krijgt welk be leid de jemeente voor ogen gtaat mt betrekking tot de «diumUnst. Zoals oekend heeft de ge meente ors gesnoeid in de de subsidiedie voor het volgend mt-seizen voorhanden is. Kon heCCA voorheen nog uit de voetn met 35.000 gulden, dit jaaiolijft daar maar 10.000 gulden van over. Na het horen van dit droeve nieuws kondi geden de leden van het CCA in een eerste reactie aan de pijp aan Maarten te zullen geven. Daar is men nu van terugge komen. „Het zou de weg van de minste weerstand zijn", zegt M. de Regt van het CCA. „Mis schien zouden ze er op het stadhuis gewoon eens om la chen. Nee, we gaan door. Roeien met de riemen die we krijgen". Als het aan het CCA ligt wordt komende uit-seizoen het accent meer verschoven naar de voorstellingen voor de jeugd. „We denken daarbij aan het aantrekken van wat duurdere produkties van hoge kwaliteit". Daarnaast wil het CCA meer jong Nederlands talent naar Axel halen. „Geen in drukwekkende produkties, dus. Meer het vestzakidee. Er loopt in Nederland toch heel wat aankomend talent rond en dat willen we in Axel een kans geven. Niet dat ze nou zullen zitten wachten om in Axel te kunnen optreden, maar toch". De nieuwe aanpak is vol gens De Regt financieel haal baar. Het is nog de vraag of het de goedkeuring kan weg dragen van het gemeentebe stuur. Daar heeft men al te kennen gegeven meer voor stander te zijn van het laten optreden van amateurgezel schappen. „Daar zijn wij weer niet gelukkig mee. We kunnen dergelijk voorstellingen uiter aard wel in ons programma passen, maar het blijft toch amateurwerk. Wij willen de oude draad weer oppakken en professionele gezelschappen naar Axel blijven halen. De gemeente eist dat we een breed scala activiteiten orga niseren, maar aan de andere kant halveren ze ons budget. We blijven erbij dat dit niet al te redelijk is". Het CCA wacht nu tot de gemeente zijn beleid op papier zet. „En dan gaan we bekijken of we daarmee kunnen wer ken". Bibliotheekplan kan niet it er op het PATHOLO- >CH LABORATORIUM een in bestaan zowel uit het imeen histologische t het screenen van araten. i die voor deze funktie in komen wordt verwacht zijn van een HBO-A/HLO- to/pathologische richting, t screenen van cytologi- itrekt tot aanbeveling. lisatie anatomisch laboratorium e afdeling binnen de e dienst en ressorteert als t hoofd centraal medische den aarden worden vastgesteld ie G.A.O. voor het Zieken- iëring zal plaatsvinden, af- aring, in de schaal voor i minimum van t 2.384,- i van 3.253,- bruto per /an een 40-urige werkweek. istverband laatsvinden op basis van id voor onbepaalde tijd. ■matie kunt u kontakt dienst personeelszaken, 2000, toestel 2442. sollicitatie gelieve u binnen verschijnen van deze adver- aan de dienst personeels- 10158, 4800 RK Breda, onder ir. ST 502. ih Onderwijs jrium Onderwijs sch Administratief Onderw Agogisch Onderwijs i Vormgevings Onderwijs fisch Onderwijs ïeidszorg Onderwijs Economisch en Administratie' /an een onzer verslaggevers KILST - Nadat in 1984 en 1985 susidieverzoeken van de SChting Ons Zeeland werden ifewezen, zijn burgemeester en wethouders van Hulst nu vu mening dat er aan deze oranisatfe nu toch maar wat ged moetworden gegeven. Dns Zeeland behartigt de matschappelijke en morele Wangen van visueel gehandi capten, rerschaft informatie ci organiseert allerlei activi- taten voer deze doelgroep. Juist lat laatste is volgens stichfng van groot belang. Immers, voor de gehandicap- len zijndergelijke activiteiten juist eei van de weinige mo gelij khden voor sociale con tacten. Verder betekenen ze een doirbreking van de sleur van ieére dag. Tot nu toe stel den Bfcn W van Hulst zich op het sondpunt dat de deelne mers Zelf maar in de beurs moesén tasten als ze wilden meet&en. OS Zeeland voert echter aanlat visueel gehandicapten die rillen meedoen aan activi- teith bijna altijd een beroep moten doen op een begelei derpat gaat dan wel om vrij- gerswerk, maar het min- at gedaan kan worden is de onkosten betalen. Het jeilg is dat een visueel ge- hadlicapte voor deelname aan reoeatieve activiteiten veel mar geld kwijt is dan een ge- zorfl mens. Bovendien bestaat ïtinkomen van deze mensen metal uit een lage uitkering. Ons Zeeland is een gementelijke subsidie dan ook ntbeerlijk voor de conti nuing van de activiteiten. Hc pleidooi heeft B en W tanen overtuigen. Ze stellen de emeenteraad voor een tenralige bijdrage uit de ge- meetekas te halen van 500 gulcn. WOPHAARTSDIJK - Koning- jchiingen, organisatie Doel naar Hop:. Koning werd M. Verdonk. Datvas voor de derde achtereen- voljnde maal dat hij koning wei, zodat hij nu het predikaat [ei;r mag dragen. De koningstitel wn daardoor in handen van M. vade Kamp. Bij Jacoba van Beie- fwerd M. Verdonk koning en al leen koning van de vereni gen Doel naar Hoger, Jacoba va Beieren en St-Sebastiaan wd A. Hoogstraate van St-Se- baiaan. 'oor redactionele zaken, lus niet voor adverten- les of bezorgklachten, tunt u dit weekeinde intact opnemen met jtagene Verstraeten. Te lefoon (11140-16755, b.g.g. '1153-1534, zondagmid dag 01150-17920. '0 VOOR ZUIDWEST NEDERLAND fanloren Ij-'neuzen, Hulst en Goes. Fessen en teefoon- pmersop pigina 2. I-Mngstljdéi: f *'2.30/1330-17.00 uur. «actie fczen: ftin van der PMeditie-ihef), Joep lk1Jnelen' ^mi,e Calon, Itoti en(sport). Cor J. HankDeij, Eugène len Jan Jansen. Uec,eurZeeland: Beo ®nu- Ifivé tel. 01150- Van een cmzer verslaggevers „Zo'n bibliotheek kan kwalitatief nooit zo goed zijn als die in Hulst", zegt Weemaes in een reactie op het door het bibliotheekbestuur gepresenteerde beleids plan voor de komende jaren. „Bovendien zou zoiets handen vol geld kosten en dat hebben we niet. Dit zijn wensen die veel te hoog gegrepen zijn". Wethouder Weemaes ver wacht dat, wanneer straks met de nieuwe welzijnswet de gemeente alle centjes moet fourneren, er voorlopig geen geld zal zijn voor extra biblio theekbeleid. Waar hij mis schien nog wel brood in ziet, is een eventuele uitbreiding van de bibliotheek in Hulst, om ruimte te creëren voor een studiezaal. „Ik ben echter nog niet zo overtuigd van de nood zaak tot uitbreiding. Maar die wens is bespreekbaar. Ik vind ook dat een bibliotheek moet beschikken over een ruimte voor studie". Volgens Weemaes moet het bibliotheekbestuur vooral de nadruk leggen op de informa tieve en educatieve functie van de leeszaal. „Recreatieve voorzieningen worden er in de gemeente al genoeg gefinan cierd. Dus dat moet de biblio theek niet al teveel prioriteit geven. De kwaliteit in de Hul ster bibliotheek is nu, denk ik, gewoon goed. Het bestuur moet niet beginnen met veel te hoog gegrepen wensen die we toch niet kunnen realiseren". Wethouder Weemaes onder schrijft het belang van een kleine kernenbeleid, ook voor wat de bibliotheek betreft. „Maar dat kun je het beste ontwikkelen door een uitbouw van de mogelijkheden van de bibliobus. Dat is toch een voorziening die goed werkt. Vooral voor diegenen die de bibliotheek in Hulst niet kun nen bezoeken. Het kost ook geld, maar daar moeten we ons maar voor in blijven zet ten. Dat vind ik een extra gul den waard, omdat je werkt voor mensen die het hard no dig hebben". Van een onzer verslaggevers HULST - Het wordt tijd dat men in Zeeuwsch-Vlaan deren komt tot een scholengemeenschap mavo/lbo. Oud-hoofdinspecteur van het lager beroepsonder wijs ing. H. Evers zei dat tijdens een bijeenkomst van onderwijsgevenden op De Rietvliet in Hulst. „De tijd lijkt echt voorbij dat het mavo zijn kracht blijft zoeken in het isolement", aldus Evers. „Vele mavisten van vandaag zullen zeer gebaat zijn met een zogenaamd ge mengd mavo-lbo leerstofpak ket. De steeds in aantal toene mende scholengemeenschap pen hebben dat al lang bewe zen". Evers bleek weinig te spre ken over de pas door het kabi net gepresenteerde plannen voor het voortgezet onderwijs. Daarbij krijgen alle leerlingen de eerste jaren dezelfde leer stof op hun bordje, zij het met de mogelijkheid om dat op twee niveau's te doen. „Uit al les blijkt weer dat de weten schappers en politici kennelijk nog steeds niet het lbo en zijn verworvenheden naar waarde weten te schatten", aldus Evers. In zijn toespraak consta teerde hij dat de lbo-leerling en de mavo-leerling vandaag de dag niet zo ver uit elkaar staan, „in de meeste gevallen is namelijk de mavo-school genoodzaakt door de algemene terugloop van het leerlingen tal zich in de strijd om de leer ling te werpen. Hetgeen resul teert in het feit dat ook de mavo drempelloos aan het worden is en men de zwakkere leerlingen, die men voorheen tijdens de rit afstootte naar het lbo, nu zo lang mogelijk en vaak te lang vanwege het ge tal vasthoudt". Een dergelijke situatie zou niet kunnen voorkomen op een mavo-lbo scholengemeen schap. Wat de toekomst van het lbo betreft hield Evers zijn gehoor voor dat deze 'uitste kende vorm van maatschap pijgericht en kindgericht voortgezet onderwijs' niet ge mist kan worden. „Men kan en mag noch op het lbo, noch op het mavo passieve euthanasie toepassen. Wij zullen dus allen alert moeten zijn. Steekt niet alleen de handen uit de mou wen, maar slaat ze ook ineen, in het belang van de jeugd". Van een onzer verslaggevers HULST Zoals gemeld bleven donderdag de meeste leerlingen van de Jansenius scholengemeenschap in Hulst achter de kachel zitten, in plaats van mee te doen aan de schaatswedstrijden die de school op het programma had. Ten onrechte hebben we gemeld dat de thuisblijvers blijkbaar het advies van het KNMI hadden opgevolgd, om binnen te blij ven. Een team leerkrachten van het Jansenius is namelijk in alle vroegte in de weer geweest om te proberen alle leerlingen telefonisch te melden dat het schaatsevenement niet doorging. Omdat er 's middags toch al geen school was, mocht iedereen donderdagochtend ook thuisblijven. Wie wel het advies van het KNMI opvolgde was rector Cosijn, die woensdagavond laat besloot vanwege de extreme kou de wedstrijden af te gelasten. Met hulp van enkele leerkrachten, die ieder een lijstje namen kregen, werden nog zoveel mogelijk leerlingen opgebeld. In de meeste gevallen lukte dat. v Oud papier - De voetbalver eniging HW'24 trotseert van daag (zaterdag) de kou om oud papier op te halen. Dit keer kan de ophaaldienst worden verwacht ten noorden van de Dullaertstraat, de Saxhaven straat en omgeving, de Moer- schansbuurt en de wijk Nieuw Hulst. Het ophalen begint om 9 uur. Tennistoernooi - Diana Steel werd winnares van het tennis toernooi dat het Katholiek Vrouwengilde in Den Dullaert hield. Ondanks het barre weer waren er toch 36 leden naar de sporthal gekomen om via dub belspelen uit te maken wie winnares werd. Tweede werd Ida de Block en derde Mieke Bleyenbergh. De poedelprijs van dit vijfde Gilde-toernooi was voor Dini Bakx en Mieke d'Hondt. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de eerste wedstrijd van de voorjaarscompetitie. Huisarts Bergen, voorzitter van de VOH (links) en directeur Weststrate: 'Hulpaanbod van de huisarts is verbeterd'. - FOTO WILLEM MIERAS Door Jan Jansen DE afspraken dateren van twee jaar terug. Toen werden het ministerie van WVC en de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) het eens over een aantal maatregelen om de eerste lijn te verster ken. Er kwamen Werkgroe pen Deskundigheidsbevorde ring Huisartsen onder het simpele motto dat wie meer te behandelen krijgt, ook meer moet weten. Daarnaast richtten plaatselijke huisart senverenigingen in den lande twintig Verenigingen Onder steuning Huisartsen (VOH's) op. Want de administratieve, organisatorische en finan ciële rompslomp, die een taakverzaring met zich mee brengt voor huisartsen is niet gering. „Er wordt een steeds zwaardere wissel getrokken op die eerste lijn," stelt direc teur M. Weststrate van het pas officiéél geopende VOH- bureau in Goes vast. „En dus," vult voorzitter J. Ber gen -zelf huisarts- van het VOH-bestuur aan, „voelen de huisartsen al lang de be hoefte aan ondersteuning. Er zijn zoveel ontwikkelingen gaande in de gezondheids zorg, medisch-technisch, maar ook organisatorisch, dat het hem moeite kost bij te blijven. Individueel hebben huisartsen daarvoor niet de mankracht en de kennis. Daar moet de VOH bijsprin gen. Want de tijd van liefde werk, oud papier is voorbij. Dit moet professioneel ge beuren." Ze praten bij in de eenvou dige kantoorruimte aan de Vosmaerstraat in Goes, waar de artsenvereniging een bo venverdieping betrok. Deze week klonk het startschot, een bescheiden knal voor een organisatie die het in zich heeft om veel groter te wor den als professioneel steun punt voor huisartsen. Want werk zat, heeft Weststrate al ervaren in de paar maanden dat hij nu in Goes bezig is. „Ik moet nu al kiezen, som mige dingen gewoon laten liggen." Typisch voorbeeld van de veranderingen die zich vol trekken in de wereld van de huisartsen is de vestigingsre- DE eerste lijn. Een toverwoord binnen de gezond heidszorg. Bejaarden moeten al 'stok' zijn voor er een plaatsje wordt ingeruimd in een tehuis. 'Opvang is mo gelijk vanuit de eerste lijn: huisartsen en wijkverpleeg kundigen', heet het dan. En een patiënt stuur je zo maar niet naar een ziekenhuis. De hulsarts kan zo goed diagnoses stellen en vervolgens een therapie be denken, dat de opname-drempel steeds hoger wordt. Een sterke eerste lijn, omdat mensen er belang bij hebben in een vertrouwde omgeving te worden gehol pen, maar ook omwille van de premies, de kosten van de gezondheidszorg. Ja, iedereen zit op dezelfde lijn. En de huisarts? Die ziet het allemaal over zich heen komen, werkt over het algemeen loyaal mee, maar komt bijna om In nieuwe regels en richtlijnen. Niet dat de dokter verzuipt, maar het is wel een hele worsteling om te 'ontzwemmen'. Daarom is er sinds kort in ieder gewest -ook in Zee land (Goes)- een VOH, Vereniging Ondersteuning Huisartsen, want de huisarts heeft ook een steun en toeverlaat nodig. De eerste lijn mag niet breken. geling. Beginnende artsen staan voor een moeilijke langdurige procedure. „Want zo iemand moet ingebed ra ken in een goed functione rend geheel." Het gaat er niet alleen om dat hij een blinde darmonsteking herkent, maar ook weet hoe hij de pijn lijdende patient dan zo snel mogelijk op de operatietafel krijgt. En misschien heeft de patient nazorg nodig. Voor zieningen en mensen die daarin functioneren vormen een complex geheel, zeker als je pas begint. De VOH dient ook beginnelingen van ad vies. Weststrate is een allround ombudsman. Bergen: „Als een huisarts niet weet met wie en op welke manier hij het best kan samenwerken, hoe hij zijn waarneming moet regelen. Als er een moeilijk bespreekbaar pro bleem is tussen twee artsen, of als een huisarts zijn be drijf 'aan de computer' wil en geen idee heeft. Dan komt de VOH luisteren en kijken, en suggesties aan de hand doen om problemen op te lossen. Dat gebeurt naar individuele huisartsen toe. Maar het kan ook gaan om adviezen aan een groep, of bijvoorbeeld een gemeente, die wil weten hoe het nu moet met het on derzoek naar baarmoeder halskanker." De Zeeuwse VOH-direc- teur bezoekt ook de vergade ringen van de plaatselijke huisartsenverenigingen, (die overigens minder plaatselijk zijn dan de naam doet ver moeden; Zeeuwsch-Vlaande ren telt er bijvoorbeeld twee, een in oost en een in west). „Ik ga de sfeer proeven," zegt hij, „maar ik kan ook aanbe velingen doen om zaken te regelen, wat overigens zoveel mogelijk moet gebeuren op dat niveau van de plaatse lijke verenigingen." „En be grijp ons goed," vult Bergen aan, „Weststrate is nu niet de directeur van alle huisartsen in Zeeland. Nee, het werk van de huisarts blijft een in dividuele en zelfstandige dienstverlening." Het tweetal is het er over eens dat voor patiënten de persoonlijke be nadering heel nauw luistert: Mensen kiezen niet zomaar een huisarts, ze kiezen een bepaalde persoon, aan wie ze allerlei dingen durven toe vertrouwen. Het geeft houvast, maar een taakverlichting betekent de VOH niet voor de aange sloten leden. In sommige op zichten krijgen ze meer werk. Voorzitter Bergen; „Neem de aanspreekbaarheid van de beroepsgroep. Die was tot nu toe minimaal, maar zal via dit kantoor veel beter wor den. De groep huisartsen zal ook antwoorden moeten ge ven als ze ter verantwoor ding wordt geroepen. Dat is eerder een taakverzwaring." Voorzitter en directeur hebben in hun studietijd -ja- ren zeventig- allebei ervaren dat er aan de universiteiten toen nog geen ruimte was voor dat groepsbesef. Ze werden opgeleid als 'indivi duele doktertjes'. Het lijdt niettemin geen twijfel dat de mensheid meer vertrouwen heeft gekregen in de huis arts; een zichzelf verster kende eerste lijn. „Zieken huiszorg was lange tijd het hoogste goed, maar dat is veranderd. Er kan financieel minder, er zijn lange wacht tijden, en er is minder ver zorging in de ziekenhuizen. Aan de andere kant is het hulpaanbod van de huisarts verbeterd. Technisch is hij tot veel meer in staat. En de bevolking merkt dat, gevoe lig als ze is voor 'service om de hoek'." Voorbeelden van mensen die de huisarts nu kan hel pen, zonder dat er een zie kenhuisarts aan te pas komt (die hij vroeger wel nodig had), zijn diabetici, en men sen met maagzweren. De huisarts zal misschien ge bruik maken van specialisti sche adviezen en ziekenhuis- apparatuur, maar de patiënt blijft in zijn circuit. Daartoe dient ook de deskundigheids bevordering, door de VOH administratief en financieel gesteund. Hij moet van alle markten thuis zijn, zo'n verscheiden heid aan 'klanten' betreedt zijn wachtkamer. Bij de SRV-man stappen er uitein delijk ook meer binnen dan bij de ondernemer die uit heemse delicatessen ver koopt. „De huisartsen," zegt Bergen, „krijgen te maken met een grote groep mensen met vage klachten, die alle maal willen weten of ze mis schien ziek zijn. Nou, maar een klein deel is ook echt ziek en weer een deel daarvan komt in de tweede lijnszorg, dus ziekenhuizen en dergelij ke, terecht. Dat is het grote verschil. In de tweede lijn is alles veel duidelijker om schreven. Maar de eerste lijn? Bij huisartsen komt toch iedereen over de vloer..." f f Uitslag: Groep A: 1. dames Mast-Kint, 2. mevr. Bruyns- dhr. Bregogje, 3. heren Reu- nis-d'Hondt, groep B: 1. dames Stallaert-van Cauteren, 2. mevr. Baggen-dhr. de Jonge, 3. heren de Booy-van Aert, groep C: 1. mevr. Snoodijk-dhr. de Leeuw, 2. heren Dourlijn-Sim- pelaar, 3. echt-, de Kerf, groep D: 1. echtp. van Opstal, 2. da mes Hille-van Esbroeck, 3. mevr. Bogaert-dhr. Stallaert. Bejaardenschieting - In café 't Helleken wordt woensdag 21 januari een bejaardenschie ting gehouden. Aanvang 13.30 uur. Bejaardenschieting - Schut- terssociëteit Groot Hulst hield in café De Kroon een schieting waaraan 42 schutters deelna men. Hoge vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; eerste zijvogel: G. van Landegem, Kemzeke; tweede zij vogel: L. van Waes- berghe, Heikant; grootste aan tal (7): M. de Jaeger, Westdor- pe. Kaarting - Vandaag, zaterdag, wordt er in café Wilton op 't Zand een prijskaarting gehou den. Deze kaarting wordt ge organiseerd door de kaarclub 't Zand. Er wordt gekaart voor vleesprijzen. Inschrijven om 19.45 uur. Aanvang 20.00 uur. J Bijeenkomsten kerk - In de maanden januari en februari wordt door de parochie Koe wacht een reeks bijeenkom sten gehouden die bedoeld zijn voor ouders met kinderen in de basischool-leeftijd. Het gaat om vijf bijeenkomsten op achtereenvolgende disndag- ochtenden met als begindatum 20 januari. Onder leiding van pater Ton Bun, volwassenenkatecheet in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, zal er gesproken worden over de vragen die samenhangen met de gelovige opvoeding van jonge kinderen. Het gaat om vragen als: Bidden met kinde ren, hoe doe je dat? Vragen omtrent de dood. Als er een God bestaat, waarom dan zo veel ellende? Heb je de kerk nodig om te geloven? Tegen woordig mag alles; bestaan zonden dan niet meer? Moet je je in onze samenleving scha men als je gelooft? De bijeen komsten worden gehouden in De Vlaschaard. Gebedsdienst - Vanwege de barre weersomstandigheden is besloten de voor 20 januari ge plande oecumenische gebeds dienst in de n.h. kerk te Kloos- terzande af te gelasten. De dienst wordt nu gehouden op 10 maart. Aanvang 19 uur. Duivenexpo - Postduivenver eniging Herleving hield in de zaal van café De Reizende Man de jaarlijkse tentoonstel ling. Uitslag oude doffers: 1. P. Verschuren (tevens predikaat mooiste doffer), 2. J. Colpaert, 3. Th. Voet. Jaarling doffers: 1. A. Colpaert, 2. A. de Keijzer en zoon, 3. E. de Kever. Jonge dof fers: 1. D. van de Borgt, 2. P. Verschuren, 3. L. de Waal en zoon. Oude duivinnen: 1. R. Hollestelle (tevens mooiste duivin), 2. A. Vercouteren, 3. P. der Weduwe. Jaarlingen dui vinnen: 1. Hollestelle-Pau- wels, 2. M. Bisschop, 3. F. Maas. Jonge duivinnen: 1 en 2. R. van Goethem, 3. F. Maas. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub de zevende wed strijd van de wintercompeti tie. Het was een draaiende Mitchell met 14 paren. Uitslag: 1. heren de Booy-Van Aart, 2. dames Bierbroeck-Goossen, 3. heren Pouwels-Van Cruissen. Playback- en soundmixwed- strijd - Niet minder dan 48 deelnemers waren present tij dens de playback- en sound- mixwedstrijd die door disco bar El Djedda in het gemeen schapshuis De Kauter gehou den werd. Als eerste kwam Eva van der Gucht uit Mortsel uit de bus met een vertolking van Rob de Nijs, tweede werd Nadia van Ertvelde uit Ant werpen met een nummer van Urbanus en een derde plaats was voor Robby de Nijs uit Belsele met een liedje van Danny de Munck. Van Nieuw- Namen zelf waren de zusjes Robbrecht- en Ineke Bleyen- berg vertegenwoordigd. Kaarting - Uitslag prijskaar ting van De Verenigde Kaar ters: 1. M. Thilleman-L. van Roeyen, 2. R. Verbist-C. de Winckel, 3. F. Abbeel-A. de Maeyer. De Nachtegaal - Vogelvereni ging De Nachtegaal houdt za terdag 31 januari een busreis naar de COM-wereldkam- pioenschappen te Roeselaere in België. Hier strijden vogels uit de gehele wereld om het wereldkampioenschap in alle klassen en reeksen. Men kan nog inschrijven vóór 18 ja nuari bij E. van de Branden, Veerstraat 1. De kosten bedra gen 16,- per persoon.

de Stem | 1987 | | pagina 19