bloem tiers rsius Jack Marijs een echte judocrack LVO'S 244 JSCHOLEN SL UIS-BR UGGE-SL UIS IN RECORDTIJD «TEN? VAN LEER Hockeyploeg blijft kandidaat toernooizege Televisie bij prof- toernooi Titelstrijd vijfde klas bandstoten 100.- er lesuur Stichting DG0 umptief sten chakelopleiding ZATERDAG 17 JANUAR11987 VAN ZEELAND PAGINA SPORT 3 TS HET WAARBEN JE ECHT EEN ZEEUW?' Gewichten SUITVERK00P met de soepelste i heel Nederland!!! oplossing. Timmerman verslaat Doesburg Trimloop in Sas van Gent Meinhardt en Oostburg delen punten Zwinstedentocht Vergadering kalender trimduels Gewest 3e klas lib re jeugd in Hulst George de Block blijft bij Clinge Elfmerentocht gaat door Figini wint wereldbeker- afdaling Amateurvoetbal geheel afgelast Bokser bekent betrokkenheid bij drugszaak Zwarte dag Nederlanders in Melbourne I sniging tot bevorder^ alle gezindten lationaal Bureau te i in nagenoeg uitsluiten ische contacten ten bj voor de periode van 1| ij gebleken geschiktheit verlenging niet uitgeslo- n plaats op werkdagen öf van 18.00 uur - 21.i eg. Het aantal te werken uur per week. ungsvaardigheid acte omgeving een week na verschijnei ,a.v. de directie, Postbui cholen: len tel. 01682-2109 als tel. 076-147518 tel. 076-714114 tel. 01650-44871 tel. 01608-13466 l HC Tilburg lerdag 22 ]anuarl 0-20.00 uur baar op genoemd adres. T14 Door Rinus Verberkmoes yUSSINGEN - „Ben je echt Zeeuw? Een rasechte? Waar kom je dan vandaan?" vroeg men na de nationale kampioenschappen judo aan jack Marijs. Want dat een Vlissinger zomaar een bron- jen medaille wegpakte, was „nbekend. „Een Zeeuw kon jat blijkbaar niet," stelde de KI Al-judoka nog nagenietend van dat voorval. Deze vragen van bondsofficials tijdens een Nederlands kampioenschap, geven eigenlijk duidelijk weer dat Zeeland te weinig meetelt in het landelijke judowereldje. Want was dat wel het geval, dan was men in ieder geval op de hoogte geweest van het ge geven dat de beresterke Vlis singer al zeven keer de Zeeuwse titel in de groep se nioren tot 86 kilogram had be haald en sinds de laatste drie jaar kampioen werd in de 'groep alle categorieën. Zelfs dat hij eerder een keer derde inde titelstrijd van Zuid-Ne- derland en twee keer tweede in dezelfde kampioensstrijd was geworden, had de naam Marijs nog niet bekend ge maakt. Pas toen hij vijfde werd tijdens de nationale kampioenschappen en derde werd in de groep .tot 95 kg, was Jack Marijs een naam met een herkenbare klank. Ruim 21 jaar op de mat uitkomen, kreeg er toen een dimensie bij. Ook tijdens de laatste natio nale titelstrijd was hij goed voor een bronzen plak. Marijs: „Ik voelde het aan de ene kant als een stukje mis kenning, maar aan de andere kant als een stukje waarde ring. Uiteindelijk is het ook zo dat er weinig doorstroming vanuit Zeeland is. Met name in onze groep is dat goed te merken. Te lang draaien we al met dezelfde groep sporters. Gelukkig zijn er tekenen dat er enkele jongeren door zullen stoten. Een noodzaak om het seniorenjudo in Zeeland weer wat elan in te blazen. Of die jongere knapen het ook gaan maken, is voorlopig nog af wachten. Te vaak merk ik dat ze te gauw opgeven bij een houdgreep. In plaats van terug te knokken, kloppen ze af." Bedoelt Jack Marijs met name knapen van 18-20 jaar, met zijn vaste maats Jan Mol, Ben Willebrordse en zijn broer Wil heeft hij daar minder last van. „Dat zijn nog knapen die vroeger pijn hebben Ieren lij den," verduidelijkt Marijs. Dat Jack Marijs enkele ja ren geleden meer wilde dan steeds achter de regerende Zeeuwse judokampioen Jan Mol aanhollen, werd duidelijk toen hij met gewichten ging stoeien. De 26-jarige Vlissin ger, onlangs vader geworden van een dochter, werd daar door niet alleen zwaarder en sterker, maar eveneens een stukje avontuurlijker. Een avontuur dat hem naar de Terneuzense MTS bracht als deelnemer aan het Zeeuws kampioenschap powerliften. Een titelstrijd onder regie van Albert Harms uit Terneuzen. Marijs kwam daarin zo goed voor de dag, dat hij verder ging in het powerliften. Dit jaar onttroonde hij zelfs Harms als open Belgisch kam poen in de tweede divisie. Een nieuwe wereld ging daarmee tegelijkertijd open voor Marijs. „Volgend jaar kom ik nog een jaartje in Bel gië uit in het powerliften, daarna ga ik naar het Neder lands kampioenschap. Eigen lijk moet ik daarvoor nog een zestal kilo spiermassa zwaar der worden. Zo'n 110 kilogram is voor mij een mooi gewicht," aldus Marijs. De vraag die dan uiteraard opkomt is, wordt Marijs daardoor niet te traag voor het judo? „Mijn ervaring is dat zoiets pas mee gaat spe len als je uitkomt in klassen onder de 90 kilogram. Daarbo ven maakt het zoveel niet meer uit. Zelf heb ik de indruk dat ik er beter door word," verduidelijkt Jack Marijs, die inmiddels als judoka een 75- tal toernooizeges pakte. En daarmee is hij een man geworden die verder reikt dan het provinciale gebeuren. Voor een knaap die jarenlang suk kelde met astma, zonder meer een prestatie. Het is trouwens deze ziekte die hem sinds een jaar weer parten speelt. Hem echt uit het lood brengen doet het hem nog niet. Gemak heeft hij er in ieder geval niet van. „Vandaar ook dat ik twee keer per week train voor het ju doën, vier tot vijf keer weke lijks met gewichten stoei en ben gaan boksen (sparren) voor de conditie. Want wees gerust, Jack gaat heus nog een tijdje mee," stelt hij resoluut. Spurtzege van Iman Koeman Door Fred. Ra bout SLUIS - Iman Koeman, een 29-jarige akker bouwer uit Wolphaartsdijk, schreef gisteren de achtste editie van de schaatsklassieker Sluis-Brugge-Sluis op zijn naam. Hij won een spurt met drie, die ontsierd werd door een valpartij van Frans van de Berge in de laatste bocht naar de finish. Voor de Krabbendijkenaar, winnaar van de twee vorige edities, was dan ook niet meer weggelegd dan een derde plaats, want een uitstekend schaatsende Flip Salomé kwam als tweede onder het spandoek door. Dit alles onder uitstekende omstandigheden met een re cord aan deelnemers - 260 - en tevens een nieuwe recordtijd over het 34 kilometer lange traject. Frans van de Berge had tot nu toe de recordtijd in zijn bezit. Twee jaar terug won hij in 59 minuten en 40 se conden. Gisteren gleed Koe man na 56 minuten en 45 se conden onder het spandoek door. Het trio Van de Berge, Salo mé, Koeman legde de wed strijd al vrij vlug in de beslis sende plooi. Het was Frans van de Berge, die na de loop start als eerste het ijs op ging richting Hoeke. Vrij vlug haakten een verbluffend schaatsende Salomé en Koe man aan en de rest was gezien. Even leek het er op dat Arjaan van de Kreeke nog tot bij de leiders zou geraken. Tussen Hoeke en Oostkerke kwam hij met de wind in de rug tot op "Leren jacks ql,(| van 599,- Lammycoats van 699,- Lange driekwart damesjacks van 899,- 499,00] Lange Al Canlara-jassen van 1099,- 699,0) Leren bodywarmers, T-shirts van 299, 'Leren truien 00 at van 99, I Leren dames/heren kostuums van 999, 499,9 /INGSKLEDING TBOUWKLEDjjg, i Nederlands grootste f lederspeciaalzaak! 8 Hurksestraat 21 - Helmond' 29 Tel. 04925-22923/4L344 5555 let OBAS bed geeft de juiste lan ieder van beide partners; volledige ontspanning en verlichting van pijn. ilijke gegevens nsbouw en itwerpen onze chnici een op een op beide soonsbed. Telefoon 045-462211 nen slapen, er OBAS orthopedische lichting aan. ats: ordnummer 2110, m dig I Van onze ten nismedewerker TERNEUZEN - Het 1-3-ver- lies van het Doesburg-team tegen dat van Timmerman in <le Terneuzense damestennis- wmpetitie kostte Doesburg uiteindelijk de tweede plaats in de hoogste poule, waarin Mg steeds Roelofs koploper is. Het team Veraart is nu op ie tweede plaats gekomen met &n punt voorsprong op Does burg, waarvoor het duo Ha melink/Van Seters het enige winstpunt pakte op Anita Hijsten en Yvonne van Straten (9-9). Maggie Timmerman en Corrie Capello behaalden een krappe 10-9-overwinning op 7° Ysebaert en Trees Smol ders, maar gaven daarmee de i-l-winst wel gestalte. Team °rop behaalde in de tweede Poule een 4-0-zege tegen Dees. Schaatsen VIJFTIEN landen sturen een jrtvaardiging naar het toer- 'ooi om de wereldkampioen- Wappen sprint, dat over ruim ™ee Weken in Ste. Foy in Ca- Ma wordt gehouden. Neder- and is vertegenwoordigd door ®'e heren en twee dames, van Yvonne van Gennip, In- Haringa en Bouke Jonk- ™!an aich al van een start- ats hebben verzekerd. udminton belangrijkste trek- honderd meter, maar toen zag hij het nutteloze van zijn po ging in en ging rechtop staan. In deze wedstrijdfase ge loofde Van de Berge duidelijk nog niet in de onderneming van het trio. Vaak was hij in derde stelling te vinden en keek onrustig achterom, maar eenmaal bij de kluunplaats de Syphon wist ook hij dat de zaak beklonken was. Een drachtig samenwerkend werd de kloof uitgebouwd en het keerpunt bij Brugge genomen. Ook op de terugweg lag het tempo vooraan dusdanig strak, dat niemand van het drietal lust had iets te onder nemen. Van de Berge en Koe man deelden dan wel een keer een speldeprik uit, maar Salo mé bleef goed bij de les. Het draaide uiteindelijk uit op een spurt in een voor schaatsers onhebbelijke linkse bocht. Het was Salomé, die als eer ste aan ging. Van de Berge en Koeman gingen over de Bres- siaander heen, met Van de Berge aan de linkerkant. De Krabbendijkenaar kwam klem te zitten, raakte de schaats van Koeman en ging plat. Achter dit trio reed Ar jaan van de Kreeke afgeschei den naar de vierde plaats. Bij de veteranen zegevierde Peter Provoost uit Cadzand. Hij werd in de totale uitslag zesde na een uitermate slechte start. „Ik kwam pas als der tiende bij de Syphon op de heenweg. Ik dacht echter: ik zie wel waar het schip strandt. Maar het ging voortreffelijk. Bij het keerpunt passeerde ik al als negende om met de wind op kop nog een paar plaatsen te winnen. Niet slecht voor iemand die nog geen vijf me ter ijs heeft gezien", grapte de Cadzandse reus. Bij de dames zegevierde de Bruggelinge Ann Kinthaert, een shorttrackster. Een zege, die zij overigens pas na de ,-J bij de open Neder- •mdse badmintonkampioen- "uppen, die van 5 tot 8 fe- hjari in Nieuwegein worden «ruuden, is de Deense vedette -rli n Brost, één van de beste ers ter wereld. Het evene- ent, dat een prijzengeld kent u,.".25-000 dollar, is ook ver- -1u met de komst van een Qum lese ploeg. Van onze sjxtrtmede werker SAS VAN GENT - De jeugd commissie van de voetbalver eniging Corn Boys houdt za terdag 17 januari in samen werking met SV Aloy, de club van Remy Mangnus uit Graauw, de jaarlijkse Omloop van De Valcke. De trimloop gaat om 15.00 uur van start vanaf sportpark De Valcke in Sas van Gent. Het startschot wordt gelost door Sassenaar Jan Geerlings, die tevens de bekers voor de winnaars beschikbaar heeft gesteld. De afstanden zijn 4, 8 en 16 kilometer en voert behalve door Sas van Gent voor de korte afstand, op de langere afstanden door de polders in de omgeving van Sas van Gent en Assenede. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 of zeventig Belgische franken. Elke deel nemer ontvangt na afloop van de trimloop een herinnering. Naast voldoende parkeergele genheid biedt De Valcke ook douche- en kleedgelegenheid. Onderweg is een fouragepost aanwezig. De electronische tijdsopname is in deskundige handen van Remy Mangnus. Iman Koeman steekt zijn arm in triomf in de Lucht na zijn zege in Sluis-Brugge-Sluis. - FOTO WIM KOOYMAN prijsuitreiking kreeg, want in eerste instantie was Josefine Koeman, de 25-jarige zus van de winnaar bij de heren, tot winnares uitgeroepen. Na pro testen vanuit de Belgische hoek was zij echter uiterst sportief en gaf de beker spon taan aan de Belgische. Er waren trouwens na af loop vele protesten te horen. Met name van de deelnemende Sluizenaren, die vorig jaar ook nog in aanmerking kwamen voor eremetaal, beschikbaar gesteld voor de eerste Sluize- naar. „Dit leek nergens op", liet veteraan Piet Jansen zich na afloop ontvallen. Organisa- Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het duel in de Ador-tenniscompetitie tussen de teams Meinhardt en Oost burg in poule A eindigde in een 2-2-gelijkspel. Anneke Meinhardt en Greet Bochardt moesten verlies in casseren tegen Lenie Catsburg en Magriet Buize, maar de 10- 7-overwinning van Marcelle Linden en Jos Hoek op de combinatie De Milliano/Van Reisen bracht de teams op ge lijke hoogte. Overige uitslagen: Blondeel-Philip- pine 4-0, De Meppers-Boskreek 2-2, Pe perzak-De Kant 2-2, Van den Hemel- TVS 2-2. SLUIS - Volgende week komt er nog geen Zwinstedentocht. Dat deelde Chiel van Westen, voorzitter van de Stichting Zwinsteden, gisteren mee. „Ik heb contact gehad met Leeuwarden en volgens de planning komt er volgende week woensdag of donderdag een Elfstedentocht. Voor ons heeft het dan weinig zin om de Zwinsteden te organiseren. Zoals de zaken er nu dus voor staan, komt ons evenement pas in de week van 26 tot 30 ja nuari aan bod". torisch kon het inderdaad gis teren een stuk beter. UITSLAGEN Heren: 1. Iman Koeman (Wolphaarts dijk) 56.45, 2. Flip Salomé (Breskens) 56.47,3. Frans van de Berge (Krabbendij- ke) 57.00, 4. Arjaan van de Kreeke Os- Heer Arendskerke) 59.19, 5. Josef de Weirdt (Deinze) 59.35, 6. Geert Blanc- kaert (Leuven) 1.00.48, 7. Eric Piers (Brugge) 1.00.49,8. Piet Philipse (Westka- pelle) 1.00.49, 9. Johan Mesu (Oudelande) 1.00.49, 10. Leen van de Wiele (Zierikzee) 1.00.49,11. Paul van Iwaarden (Domburg) 1.00.50, 12. Piet Westerweele (Aarden burg) 1.00.51,13. Bram Kools (Zuidzande) 1.00.59, 14. Gerard Verhulst (Vlissingen) 1.02.10, 15. Roland Munninkhof (Goes) 1.03.00. Veteranen: 1. Peter Provoost (Cadzand) 1.00.48, 2. Piet Verhaege (Westkapelle) 1.00.49, 3. Willy Caboor (Maldegem) 1.00.50, 4. Piet van de Aerssen (Burgh- Haamstede) 1.00.50, 5. Gerard Geerings (Goes) 1.00.58. Dames: 1. Ann Kinthaert (Brugge), 2. Jo sefine Koeman (Wolphaartsdijk), 3. Jac queline Risseeuw (Cadzand). Van onze sportmedewerker KAPELLE - De Stichting Trimbelangen Midden-Zee land zal op woensdag 18 fe bruari om 19.30 uur in motel De Caisson te Kapelle-Bieze- linge de jaarlijkse kalender- vergadering houden. Daarvoor worden alle wie- lercomité's uitgenodigd die wielerwedstrijden voor trim mers organiseren boven de Westerschelde, of die plannen hebben in die richting. Ook de reglementen en de indeling van de categorieën komen deze avond aan de orde. AXEL - Tijdens het proftoer- nooi dat in juli word gespeeld zal Veronica Sport opnames maken en uitzenden. Zoals be kend wordt dit sportieve eve nement 20,21 en 23 juli gehou den. Dat Veronica Sport tv- opnamen maakt is een gevolg van een overleg dat organisa tor Harry van Tiel uit Sluiskil en Wim Jagt, KNVB-admini- strateur van de afdeling Zee land, hadden met de Veronica- leiding. Deze omroep brengt teveni een promotieteam mee rich ting Zeeuwsch-Vlaanderen er verzorgt daarnaast ook eer discoshow. Aan het voetbal toernooi wordt deelgenomer door Club Brugge, PSV, Not tingham Forest en Spartak Praag. Gespeeld wordt op de terreinen van de voetbalclubs Breskens, Axel en Terneuzen (finale). IJssurfen HET Koninklijk Nederlands Watersport Verbond heeft de organisatie van de Neder landse titelstrijd ijssurfen toe gekend aan windsurfvereni- ging Almere Centraal. De wedstrijd wordt op 25 januari gehouden op het Gooimeer bij Almere-Haven. Onder de deelnemers is wereldkam pioen Joop Nederpelt. Van onze biljartmedewerker HULST - De jeugdbiljartvere- niging JBH uit Hulst houdt zaterdag 24 en zondag 25 ja nuari het gewestelijk kam pioenschap van Zuid-Neder land 3e klas libre voor de jeugd. Deze eindstrijd wordt gehouden in het clublokaal van JBH, 't Houtenkwartier te Hulst. Daar komen zaterdag vanaf 10.30 uur de volgende spelers in actie: 1. R. van Enden 2.96,2. G. Strootman 2.86, 3. R. Strootman 2.73, allen Steenbergen; 4. L. Tab- bers 2.43,5. J. van Belkom 2.33, bei den Tilburg; 6. T. de Boe, Zeven bergen 1.94; 7. H. Malfait, Breda 1.89; 8. P. Back, Oost-Souburg 1.77. Het aantal te maken caramboles bedraagt 80 en de moyennegrenzen varieren van 1.70 tot 2.49. CLINGE - Zondag derde klas- ser Clinge en trainer George de Block hebben hun verbin tenis met een jaar verlengd. De in Terneuzen woonachtige De Block heeft dit seizoen Clinge voor het eerste jaar on der zijn hoede. „De contract bespreking duurde slechts 5 minuten", aldus De Block. Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN/SLUISKIL - In de periode van vandaag tot en met 25 januari houden de bil jartclubs Atlanta uit Sluiskil en Concordia uit Terneuzen het districtskampioenschap vijfde klas bandstoten. Deze eindstrijd wordt in twee poules betwist. Poule A begint vrijdag 16 januari om 19.00 uur in café Atlanta te Sluiskil en poule B gaat zater dag 17 januari van start in ca fé 't Keldertje te Terneuzen. De spelers, die zich voor deze poules geplaatst hebben, zijn: poule A: 1. R. Ballegeer, HGL/ KOT'86 Sas van Gent 1.08; 2. N. Verheye, BCD Aardenburg 1.02; 3. D. Vogelaar, GBC Groenendijk 1.03 (allen promotie); 4. S. la Heyne, POP Axel 0.99; 5. V. Ivens, De Steense Carambole St.-Jansteen 0.869; 6. M. van Dam, HGL/KOT'86 Sas van Gent 0.936; 7. P. Dimmers, NASA Axel 0.92; 8. J. Coppens, De Molenhoek Hoek 0.819; poule B: 1. M. Scheele, NASA Axel 0.978; 2. E. Totté, WBC Walsoorden 0.978; 3. A. van de Walle, HBC'34 Hulst 1.01 (promotie); 4. J.-M. van Tatenhove, Atlanta Sluiskil 0.87; 5. J. van Pamelen, GBC Groenendijk 0.841; 6. C. van Meelen, GBC Groe nendijk 0.85; 7. B. Klaassen, De Molenhoek Hoek 0.91; 8. E. Cocquit, Hof van Eede te Eede 0.79. De reserves zijn: C. de Kraker, Dow Terneuzen met 0.89; C. Groot- haert, POP Axel 0.846; 3. H. de Baare, TMW Sluis 0.74; C. van Eek, BW Terneuzen 0.935 en M. Vonck, 't Turp Hoofdplaat met 0.817. NEW DELHI (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn door een zege van 3-0 op Kenia volop in de race gebleven in het toernooi om de Indira Ghandi Memorial Gold Cup. In een naargeestig national stadium in New Delhi, waar het regende, de tempera tuur slechts negen graden was en de kolossale tribunes volko men leeg waren, was goed hockey niet mogelijk. Op het drijfnatte veld - de plassen breidden zich uit naarmate de wedstrijd vor derde - smoorde de bal zodat de passes ook vaak niet goed aankamen. Nederland bofte nog dat er al na zeventien mi nuten een voorsprong van 2-0 op het scorebord stond door treffers van Delissen en Par- levliet. Het had toen al 3-0 kunnen staan als Tom van 't Hek niet in de veertiende mi nuut een strafbal had gemist. Hij zag zijn te slappe inzet ge stopt door de Keniase keeper Omany. Voor de derde maal stond er een debutant in de Nederlanse ploeg. Na Derk Vaal en Mau- rits Crucq was het dit keer de beurt voor doelman Egon Jesse om na afloop zijn debu tantendas in ontvangst te ne men. Voor zover Jesse in actie moest komen - de Kenianen drongen in dit voor hen vreemde weertype slechts zel den aan - deed hij zijn werk naar behoren. In de tweede helft leek de wedstrijd meer op een water ballet dan op een partij hoc key. Coach Jorritsma paste nog drie wissels toe, maar goed spel was er niet meer bij. Na een van de weinige aanval len, die tussen de plassen door de bal inde buurt van het Ke niase doel bracht, rondde Van 't Hek de actie af met een gave inzet (3-0). Bij deze stand bleef het. Ook de laatste confrontatie met Kenia, tijdens de Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles was het 3-0 voor Nederland geworden. Toen was een score van 6-0 vereist om alsnog in de SNEEK (ANP) - De Elfmeren- tocht, de traditionele voorlo per van de Elfstedentocht, wordt maandag 19 januari ge houden. De toertocht heeft een lengte van ruim 115 kilometer. De start is 's morgens tussen 8.00 en 10.00 uur in Sneek. PFRONTEN (DPA) - De Zwit serse skister Michaela Figini heeft vrijdag in Pfronten (West-Duitsland) de afdaling, tellend voor de wereldbeker, gewonnen. Achter de Olym pisch kampioene van 1984 werd de Westduitse Regine Mösenlechner tweede. Zij hoefde slechts 0,09 seconde toe te geven. Maria Walliser, landgenote van Figini, ein digde als derde. D* uitslag ia: 1. Michaela Figini (Zwi) 1.20,12, 2, Regine Mösenlechner (WD1) 1.20,21, 3. Maria Walliser (Zwi) 1.20,62, 4. Zoe Haas (Zwi) 1.20,71, 5. Michaela Gerg (WD1) 120,85, 6. Marina Kiehl (WD1) 1.21,03, 7. Heidi Wiesier (WD1) 121,04, a Catherine Quittet (Fra) 12121, 9. Lisa Savijarvi (Can) 1.21,33, 10. Laurie Gra ham (Can) 1.21,55. Stand klassement wereldbeker-afda ling: 1. Walliser 75 punten, 2. Figini 61,3. Graham 52,4. Mösenlechner 48,5. Quittet 31. ZEIST (ANP) - De Konink lijke Nederlandse Voetbal bond heeft alle wedstrijden voor de zaterdag- en zondag- amateurcompetitie afgelast Ook hebben alle afdelingen de wedstrijden voor zaterdag en zondag afgelast De wedstrij den voor de landelijke jeugd- eompetitie zijn eveneens afge last LAS VEGAS (AFP) - De Ame rikaanse bokser Michael Do- kes, voormalig wereldkam pioen in het zwaargewicht volgens de versie van de World Boxing Association (WBA), heeft schuld bekend in een drugsaffaire. Hij heeft toegegeven mari huana in het bezit te hebben gehad en te hebben gehandeld in cocaïne. Dat vertelde hij een onderzoeksrechter in Las Ve gas. De 28-jarige Dokes werd 6 oktober aangehouden. De poli tie constateerde, dat hij 312 gram cocaine bij zich had en 6500 dollar (ruim dertiendui zend gulden) aan baar geld. Dokes, in 1982 wereldkam pioen, moet 26 februari voor de rechtbank verschijnen. Hem hangt een gevangenisstraf van maximaal zes jaar boven het hoofd, alsmede een boete van vijfduizend dollar (ruim tien duizend gulden). halve finales te komen. Slechts twee Nederlanders stonden toen ook al in de basis: Van Grimbergen en Van't Hek. Nederland kwam door de zege op Kenia op een totaal van zeven punten uit vier wedstrijden. Zaterdag volgt het treffen met concurrent Zuid-korea en zondag is het slotduel tegen India. Nederland - Kenia 3-0 (2-0). 7. Delissen 1-0,17. Parlevliet 2-0, 46. Van 't Hek 3-0. Scheidsrechters: Bawa (India) en Gro- makov (Sov). Toeschouwers: 150. Opstel ling Nederland: Jesse; Klaassen; Kooy- man, Crucq (46. Faber), Van Kersbergen; Delissen, Van *t Hek, Bovelander (60. Vaal); Parlevliet, Van Grimbergen (46. Volkers) en Weterings. Spanje - Zuid-Korea 3-0 (2-0). I. Escude 3 (een strafbal en twee stratcorners) Sovjetunie - Polen 1-1 (0-1). 2. Jaru- zewski 0-1,55. Kalimbajev 1-1. De stand ziet er, na de wedstrijden van vrijdag, als volgt uit: LNederland 43107 9-2 2. Zuid-Korea 4 3 016 5-4 3. India 52216 12-4 4.Spanje 42115 7-4 5. Sovjetunie 512 24 4-9 6.Polen 50 2 32 4-11 7.Kenia 51042 4-15 MELBOURNE (Reuter/SID/ AFP) - Het was vrijdag een zwarte dag voor de Neder landse tennissers tijdens het toernooi om de open Australi sche tenniskampioenschappen in Melbourne. Er kwam een einde aan het optreden van Michiel Schapers. Samen met zijn Australische partner Brad Drewett verloor de lange Nederlander in de eerste ronde van het dubbelspel van de Amerikaan Emerson en de Australiër Tyson: 7-5, 4-6,4-6. Ook in het gemengd dubbel overleefde Schapers, die met Marianne van der Torre speelde, de eerste ronde niet. Het als eerste geplaatste kop pel Elizabeth Smylie en John Fitzgerald uit Australië was te sterk: 4-6,7-6,3-6. Huub van Boeckel werd in het dubbelspel eveneens uitge schakeld. Hij verloor, samen met de Israëliër Amos Mans- dorf, van de Zwitsers/Ameri kaanse combinatie Hlasek/ Stewart. In het damesdubbel verlieten Marianne van der Torre en Karin Bakkum het toernooi. Het Amerikaanse koppel Zina Garrison/Ka thy McNeil was veel te sterk voor het Nederlandse dubbel: 6-2, 6-1. Ook voor Manon Bollegraf was het de laatste wedstrijd dag. Zij kon het met haar Ca nadese partner Kelesi niet bolwerken tegen de Zuidafri- kaanse Mundel en de Ameri kaanse Rush (1-6,6-7). De wedstrijdleiding van de open Australische tenniskam pioenschappen besloten vrij dag de Australiër Pat Cash een boete op te leggen van ruim duizend gulden. De man, die Australië aan de Davis Cup hielp in de finale tegen Zweden, bezigde in zijn partij tegen de Italiaan Claudio Pi- stolesi obscene taal tegen um pire Richard Ings. Cash won zijn partij met 7-5, 2-6, 7-6 en 6-2. Windvlagen beïnvloedden een rustige vijfde speeldag bij de open Australische tennis kampioenschappen in Mel bourne. De vrouwen speelden de belangrijkste partijen. Martina Navratilova had geen moeite de laatste zestien te be reiken. De Amerikaanse gaf slechts drie games af aan haar land genote Camille Benjamin. Na vratilova, die in Melbourne op jacht is naar haar vierde Australische titel, keek na af loop van de partij alles be halve vrolijk. Zij ging meezin gen in de klaagzang over de kwaliteit van het centre-court en had bovendien veel hinder van de wind ondervonden. „Ik heb niets anders lopen doen dan de bal in het spel houden", zei Navratilova. Ann Hobbs, niet meer dan de nummer vier van de En gelse ranglijst, zorgde voor een verrassing. Ze kegelde in de derde ronde de als vijf tiende geplaatste Australische Di Balestrat uit het toernooi. Het werd 6-4 en 6-2 voor Hobbs. De voornaamste uitslagen zijn: dames, enkelspel, derde ronde: Manuela Ma- leeva (Bul) - Csilla Cserepy (Zwi) 6-3, 6- 7, 7-5; Ann Hobbs (GBr) - Di Balestrat (Aus) 6-4,6-2; Martina Navratilova (VSt) - Camille Benjamin (VSt) 6-2, 6-1; Pam Shriver (VSt) - Elna Reinach (ZAf) 6-2, 6-4; Hana Mandlikova (Tsj) - Anne Smith (VSt) 6-3,6-2; Jo Durie (GBr) - Ju dith Polzl (WD1) 6-1, 6-4; Catarina Lundqvist (Zwe) - Marie Christine Cal- leja (Fra) 4-6, 6-1, 6-3; Sylvia Hanika (WD1) - Akiko Kijimuta (Jap) 6-3,6-3. De uitslagen van de verschillende dub belspelen zijn: Kleren dubbel, eerste ron de: Emerson/Tyson (VSt/Aus) - Dre wett/Schapers (Aus/Ned) 5-7, 6-4, 6-4, Hlasek/Stewart (Zwi/VSt) - Mansdorf/ Van Boeckel (Isr/Ned) 6-7,7-5,6-1. Dames dubbel, eerste ronde: Mundel/ Rush (ZAf/VSt) - Bollegraf/Kelesi (Ned/Can) 6-1, 7-6, Garrison/McNeil (VSt) - Van der Torre/Bakkum (Ned) 6- 2,6-1. Gemengd dubbel, eerste ronde: Elizabeth Smylie/John Fitzgerald (Aus) - Van der Torre/Schapers 6-4,6-7,6-3.

de Stem | 1987 | | pagina 13