Belangstelling voor Oranje mager in Spanje TEUR Van der Sterren held van de dag Duo Tij sterman baart opzien EERSTE NATIONALE TITEL OP NATUURIJS VOOR FRIES 299.' 289.- 105.- 90.' 195.' NG 85.' 205.' 365.' 50. Voorlopig geen Elfstedentocht Bedrijfsleven schenkt NAC groot deel schuld kwijt 'Gullit bood zichzelf aan' DRUM Resultaat loting EK dames ZATERDAG 17 JANUAR11987 EENREWOUDE - Twee wereld-, twee Euro- jese en zeven nationale schaatstitels staan jchter zijn naam. Toch wenste Hilbert van der )uim gisteren na het door hem gewonnen Ne derlands kampioenschap 100 kilometer op na- tuurijs in het Friese Eenrewoude meer waarde oe te dichten aan de door hem zojuist be- ïaalde triomf. run 40 jaai liantoorkundi! Reling op 18. 30. AC MILAN: _/i9U7\_ ■BBEBI PARIS-DAKAR SCHAAKTOERNOOI WUK AAN ZEE Van Doorneveld na zes jaar weg bij Haarlem W ereldrecord hoogspringen Thranhardt Overwinning Van Bracht Zesdaagse A74 IS T26 PAGINA SPORT 2 Van onze correspondent Paul van der Voort mRCELONA - De Spaanse jietbalfederatie heeft bijna i.g000 toegangskaarten gratis Ltgedeeid uit angst dat de Ljendschappelijke interland Spanje - Nederland aan bande woensdag voor een praktisch leeg stadion wordt Men vreest dat maar nau welijks 20.000 van de 110.000 plaatsen in het Barcelonese stadion Camp Nou zullen zijn bezet. De wedstrijd wordt rechtstreeks uitgezonden op de Spaanse televisie. Eén van de vice-voorzitters van de FC Barcelona, Nicolas Casaus, heeft openlijk kritiek geleverd op de beslissing van bondscoach Michel Munoz om de wedstrijd in het Camp Nou-stadion te spelen. Vol gens Casaus was te verwach ten dat er weinig belangstel ling zou zijn. De Catalanen zijn nog nooit warm gelopen voor een wedstrijd van het na tionale team. De Barcelonese voetbalpers besteedt overigens wel veel aandacht aan de komende partij. De belangstelling gaat vooral uit naar trainer Rinus Michels, die de Catalaanse miljoenenploeg bijna zeven jaar lang heeft getraind. Het enthousiasme van de pers heeft zich echter tot nu toe niet vertaald in een stormloop op de kassa's van het stadion Camp Nou. Miguel Munoz heeft Ramon Caldere en Andoni Goicoe- chea, die beiden tijdens het wereldkampioenschap in Me xico vaste keus waren, overi gens weer opgenomen in de groep van zestien, waaruit het elftal zal worden gekozen voor de wedstrijd tegen Nederland. Caldere en Goicoechea ver dwenen in de eerste helft van het Spaanse seizoen uit de se- lectiegroep wegens blessures. De Spaanse bondscoach heeft ook een debutant in zijn groep opgenomen, Julio Salinas van Atletico Madrid, tweede op de Spaanse lijst van topscorers. In de groep van zestien is Beenhakkers Real Madrid, met zes spelers, het sterkst vertegenwoordigd, hoewel middenvelder Ricardo Gallego niet gekozen werd. Lijstaan voerder Barcelona levert vier man voor de ploeg van zestien. De selectie: doel: Andoni Zubizarreta (Barcelona) en Juan Ablanedo (Gijon); verdediging: Miguel Chendo, José Ca- macho en Manuel Sanchis (Real Madrid), Juan Arteche (Atletico Madrid) en An doni Goicoechea (Athletic Bilbao); mid denveld: Ramon Caldere, Victor Munoz en Julio Alberto (Barcelona), Michel Gonzales en Rafael Gordillo (Real Ma drid) en Joaquin Alonso (Gijon); aanval: Emilio Butragueno (Real Madrid), Julio Salinas (Atletico Madrid) en Ramon Vasquez (Sevilla). rlilbert van der Duim slaat toe maatschappijen rs B.V. en atisering B.V. koop computersyste- eitszorg genoodzaakt Door Rob van Deursen Het schaatsen is de laatste jaren meer een vrijblij vende zaak voor mij geworden. In de kernploeg was iet eigenlijk dagelijkse arbeid. Je leefde helemaal voor je sport. Nu doe ik dat niet meer." WSl „Mijn werk als leraar is ge woon het belangrijkste. Voor wedstrijd op natuurijs leb ik me bijvoorbeeld hele- taal niet speciaal voorbereid. Jonderdagmorgen wist ik niet «is of ik wel vrij van school ion krijgen. Op het laatste noment is dat nog geregeld, naar ik kan daar gewoon niet eveel wegblijven. Als even- ieel de Elfstedentocht wordt irreden, zal daar op school eid over gepraat moe- in worden. Ik denk wel dat ze ie vrij geven, maar zeker is itniet". Ondanks het feit dat Van Ier Duim zich na afloop wat tendelijk opstelde, genoot Ie Fries toch duidelijk van lijn zege in de eindsprint van in supersterke kopgroep van man. Zeker, omdat Van der luim gisteren in eigen pro- icie ongetwijfeld de sterkste van het gehele deelne- lersveld van zo'n 150 mara- ionrijders. Vanaf het start- tot was de Heerenvener in frontlinie te vinden. Steeds eer dichtte hij, tot vijf ron- m (van elk 6,5 kilometer) foor het einde de slag viel, in het onrustige pelo- aet „Ik voelde me erg sterk, figenlij k wilden we in onze de kaart Albert Bakker pelen. Maar het kwam zo uit fit ik er het best voorstond oen de beslissing viel. Ja, en fan ga ik natuurlijk niet af- jemmen. Van de belangrijkste |Ioegen zat een vertegenwoor- in de kopgroep. Alleen l-abello had de slag gemist, faarom 'ook ging het ver- Fhrikkelijk hard. Vorig jaar T Giethoorn reed ik nog stom. Jen smeet ik echt met mijn n. Nu heb ik zeker in P laatste ronde bekeken ge patst. Door het goede ijs laren Yep Kramer, Frits tthalij en ik als ex-lange {aanschaatsers in het voor- jol. Het kwam niet alleen op pacht aan, maar ook op tech- P* Ik had al bekeken dat de |e't, die als eerste die laatste, a bocht uit zou komen, de fjffiaar zou worden. Dus in (laatste kilometer ben ik pihard op kop gaan stampen. P dat lukte. Je moet natuur- p ook een beetje mazzel heb- Alles zat mee en dan win |Zo eenvoudig is dat eigen- I Het was gisteren een prach- 8 kampioenschap. Met vooral zeer enerverende finale. Is talloze demarrages sloten T™ toppers plus een out-sider j" nog 33 kilometer te gaan F verbond. Die acht waren t?'oer' ^an ^er Duim, Nies- r> Ruitenberg, Van der Mo- F' Vos, titelverdediger Van r »e en Klein. Het buiten- Jttje was ,je achttienjarige r;5rci Hagen uit Heemstede, fnch als B-rijder honds- Er;31 tussen de top van de T wogorie nestelde. Die jop zou worden uitgebreid jJ°mdat Gert Jakobs en I -5 Schalij, beiden na een 'straie solo, aansluiting l'kfegen. I, "oral profwielrenner Gert 1 oogstte daarmee veel idering. Als een met Lr^dunde diesel da- iarht- tesen de toch vrij "ra noord-oosten wind de koplopers toe. En n jerwiji Jakobs nog nooit let», 'anger dan 60 kilo- iVt °ntier zÖn schaatsen af- I ..Nadat ik aansloot, nog voor het andere krijgen. Zo'n lange wedstrijd is me goed bevallen. Dit is echt schaatsen. De koorts voor de Elfstedentocht heeft me nu stevig te pakken", aldus Ja kobs. „Onderweg moest ik trouwens denken aan Parijs - Roubaix. Er zaten op sommige plekken veel hobtels in de vloer. Maar echt last heb ik er niet van gehad". En Frits Schalij, twee we ken geleden uit de kernploeg van Henk Gemser gestapt: „Op het moment dat die kop groep van negen wegreed, was ik juist gevallen. Ik zat ach terin het peloton. Op een be paald moment keek ik eens om me heen en toen dacht ik: hier hoor ik niet thuis. Voor de wind reed ik vrij gemakkelijk naar de kop toe. Alleen in de laatste ronde kwam ik mezelf door de vele demarrages te gen. Die tempo-wisselingen kon ik niet meer aan". In de eindsprint waren het Dries van Wij he (tweede) en Yep Kramer (derde), die het Hilbert van der Duim nog las tig maakten. Voor Van Wij he tot zijn eigen verbazing. „Op mijn oude dag leer ik nog sprinten ook", kraaide de 41- jarige 'koning van het kerk dorp' uit. Voor Van Wijhe was de kwaliteit van het ijs te goed. „Ik had het plan om in de laatste ronde tegen de wind in weg te springen, maar een vent met techniek zoals Van der Duim laat je natuurlijk niet gaan. Ik ben daarna in de wachtkamer gaan zitten. In de laatste meters zag ik plotse ling een gaatje en daar ben ik in gedoken. Tweede worden is toch geen schande". En Yep Kramer: „Duim is altijd al te snel voor mij geweest. Dus dit verraste me niet". UITSLAGEN Heren: 1. Hilbert van der Duim (Heeren veen) 100 km. in 2.50.11, 2. Dries van Wijhe (Oosterwolde), 3. Yep Kramer (Oudeschoot), 4. Henri Ruitenberg (Olde- broek), 5. Edward Hagen (Heemstede), 6. Jos Niesten (Heemskerk), 7. Dries Klein (Exloo), 8. Wim Vos (Kockengen), 9. Lub bert van der Molen (Marum), 10. Frits Schalij (Weesp), 11. Gert Jakobs (Hel- piond), 12. Gerrit Molenaar (Waddinx- veen) op 1.23,13. Dirk Maarssen (Rijsen- hout) op 1.42, 14. Marten Hoekstra (Hee renveen), 15. Henk Ensing (Gieten), 16. Arjan Bakker (Schoonhoven), 17. Jos Pronk (Oost-Graftdijk), 18. Jan Koning (Groningen), 19. Wout de Vries (Beilen), 20. Richard van Kempen (De Hoef), 21. Henk van Benthem (Ens), 22. Alex Jan sen (Leiden), 23. Co Giling (Warmenhui- zen), 24. Theo Hoogenboom (Berkhout), 25. Andy van de Pauw (Ankeveen) allen in dezelfde tijd als Maarssen. Dames (52 kilometer): 1. Lilian van Tol (Nes aan de Amstel), 2. Ingrid Paul (Ze venhuizen), 3. Erna Uitham (Zuidlaren), 4. Ypie op de Hoek (Groningen), 5. Corina Slagter (Meppel). Veteranen (78 kilometer): 1. Jan van der Meulen (Stiens), 2. Piet de Boer (Jellem), 3. Jan Visser (Hoogkarspel), 4. Kees Borst (Hoogmade), 5. Jeen van den Berg (Heerenveen). Hilbert van der Duim is Nederlands kampioen 100 kilometer op natuurijs. Dries van Wijhe, de kampioen uan 1986, is ge klopt in de sprint. - FOTO ANP In het besluit van Sipkema en zijn mannen om voorlopig de vijftiende Elfstedentocht op de lange baan te schuiven, spelen de weersverwachtingen voor de komende dagen een grote rol. Sipkema: „De weersvoor- spellers geven tot en met dins dag afnemende vorst aan. Het blijft wel vriezen, maar niet hard genoeg. Verder zijn er vandaag nog twee schepen door het Van Harinxma-ka- naal bij Harlingen gevaren. Daar moeten de schotsen weer een paar dagen de tijd krijgen om aan elkaar te vriezen. Ook Vervolg van pagina 1 is er veel stof van de omge ploegde landerijen op het ijs terecht gekomen door de felle wind van de laatste dagen. Dal zijn allemaal zaken die opge lost moeten worden voordat we zelfs maar aan een datum van de Elfstedentocht kunnen gaan denken. Met de rayon hoofden is afgesproken dat we regelmatig telefonisch overleg zullen plegen en dat alleen wanneer de weersomstandig heden de komende dagen ex treem veranderen, er mis schien begin volgende week een vergadering zal komen. Krijgen de voorspellers van het weer gelijk dan blijven we alleen maar alert". Aardig detail is dat voor maandag de elfde Elfmeren- tocht over 150 kilometer in Friesland is vastgesteld. Een tocht die meestal gezien wordt als generale repetitie voor de Elfstedentocht. Wel geldt voor de Elfmerentocht dat die wordt gehouden in de Zuid westhoek van Friesland. Daar waar ook het ijs van de Elfste den-route al geschikt is om de meer dan 15.000 deelnemers te dragen. TOERTOCHTEN 17 januari Biels wijk: molentocht Rottemeren 10 tot 150 km., start: 10.00-16.00 uur. Ook Ze venhuizen, 01892-15605 en 01802-2683. Alblasserdam: molentochten, 25 tot 70 km., 09.00-13.00 uur, 01859-15955/15167. Ook Kinderdijk, Groot-Ammers, Goud- riaan, Giessenburg, Molenaarsgraaf, Bleskengraaf, Streefkerk en Oud-Al- blas. Stolwijk: Lansingtocht, 25 tot 100 km., 10.00-14.00 uur, 01824-1302. Vlaai-dingen: Westlandtocht, 15 tot 60 km., van 10.00 uur, 01899-10013. Ook Naaldwijk, Maasland en Schipluiden. Giesen: Giessentocht, 10 tot 75 km., 09.30- 13.30 uur, 01846-5282. Bergambacht: poldertocht, 25 tot 120 km., 10.00-15.00 uur, 01825-1296/2395. Reeuwijk: plassentocht, 20 en 30 km., 10.00-14.00 uur, 01829-2364. Zuidland: Be misse tocht, 10 tot 60 km., 10.00-15.00 uur, 01881-1252. Ook Heen- vliet. Vught: toertocht De IJzeren Man 10 tot 100 km., 10.00 uur, 073-562281. Hank: Biesboschtocht, 6 tot 60 km., van 09.30 uur, 01622-3437. WEDSTRIJDEN 17 januari Scheemda: Oldambtrit marathon 70 km., 08.00 uur, 05979-1528/2044. Zuid-Beijerland: marathon, afvalrace C-rrjders, 14.00 uur, 01866-1359. Gorkum: langebaan, kampioenschappen Alblasserwaard, heren, 10.00 uur, aan melden tot 09.30,01830-23974. Schljndel: langebaan, kampioenschap pen Noord-Brabant/Limburg, dames en heren senioren en junioren A+B, 10.30 uur, aanmelden tot 10.00 uur, 04104-93094. Polsbroek: af val wedstrijd dames en he ren. 15.00 uur, 01822-301. Numansdorp: korte baan, kampioen schappen Zuid-Holland heren, 14.00 uur, 01865-1453. Lekkerkerk: kortebaan, dames, 14.00 uur, 01805-1317. Wijk en Aalburg: kortebaan, kampioen schap Noord-Brabant/Limburg junioren C+D en pupillen, 10.00 uur 04164-2932. 18 januari Giethoorn: Holland Venetië marathon 50 km., 08.30 uur, 05216-1640/1561/1502. Vught: marathon, kampioenschappen Noord-Brabant/ Limurg dames en heren, 10.00 uur, aanmelden 8.30-9.30 uur, 073- 417386/414614/414634. Ammers tol: langebaan, kampioenschap pen Zuid-Holland dames, meisjes A+B, 12.00 uur, aanmelden tot 19.00 uur (17/1), 01825-2284. Kerkdriel: langebaan, kampioenschap pen Noord-Brabant/Limburg, junioren C+D en pupillen, 10.00 uur, 04183-1852. Lekkerkerk: kortebaan, heren en C-ju nioren, 14.00 uur, 01805-1317. Stolwijk: kortebaan, heren. 14.00 uur. 01824-1541. Hoogmade: kortebaan, heren senioren, 14.00 uur, aanmelden tot 13.30 uur, 01712- 19 januari Maasland: Westlandmarathon, 150 km., 10.30 uur, 01899-12956/11455. Streefkerk: kortebaan, Nederlands kam pioenschap heren, 19.30 uur, 01848-3051. Nieuwpoort: kortebaan, Nederlands kampioenschap junioren 13 tot 19 jaar, 19.00 uur, aanmelden tot 18.30 uur, 01843- 1393. 20 januari Nieuw-Letterland: langebaan, kam pioenschappen Zuid-Holland heren se nioren en junioren A+B, 19.30 uur, aan melden tot 19.00 uur, 01848-2688/4163. Lekkerkerk: kortebaan, kampioenschap van Nederland, dames, junioren C+D, 19.00 uur, 01805-1317. Izaïi?Ven een blaasje gepikt. helemaal kapot. Ruiten- f LleP 'egen de anderen dat f m 231 te sparen, maar ik mlt ene been nauwelijks f (I Van onze sportredactie MILAAN - Temidden van alle heisa in de Italiaanse media over de contacten tussen Ruud Gullit en AC Milan bracht een officiële woordvoerder van die club gisteren een merkwaar dig bericht naar buiten. Hij meldde namens voorzitter/ eigenaar Silvio Berlusconi, dat de PSV'er zichzelf via een tus senpersoon heeft aangeboden bij de Noorditaliaanse club. Dat zou gebeurd zijn tijdens het Barcelona-toernooi, waar aan PSV tijdens het begin van de competitie deelnam. AC Milan openbaarde dat gegeven om aan te tonen, dat de club niet achter de rug van PSV om het initiatief heeft genomen tot het aantrekken van Gullit. SPONSOR VAN HET MOTORTEAM KARSMAKERS Van onze sportredactie BREDA - Op een door het interimbestuur van NAC belegde cre diteurenvergadering, waarop louter de schuldeisers uit het be drijfsleven waren uitgenodigd, is de Bredase eerste divisieclub gisteren een schuld van 85.000 gulden kwijtgescholden. De bedrijven, die NAC ter wille waren, hadden gezamenlijk 150.000 gulden te vorderen. NAC is met de bedrijven overeenge komen de resterende schuld in twee termijnen te voldoen. Iets meer dan de helft van wat nog te betalen is, wordt meteen afge rekend. Wat overblijft zal op 1 september van dit jaar ter be schikking van de crediteuren worden gesteld. Woordvoerder Frans Derks was merkbaar onder de indruk van het gebaar van de zakenmensen. „Wij zijn het bedrijfsleven enorm dankbaar dat het na zo veel echecs met NAC deze geste heeft gedaan. Het was echt ongelooflijk hoe warm deze mensen nog voor de club lopen. Binnen vijf minuten waren zij bereid 55 procent van de schuld in te leveren". WIJK AAN ZEE (ANP) - Als Viktor Kortsjnoj bij de Hoogovens werkte, zou hij bijna in aanmerking komen voor de vervroegde uittreding, die sinds kort bij het staalbedrijf geldt. Maar als schaker moet de naar Zwitserland uitgeweken Rus bij datzelfde bedrijf flink aan de slag onder voor hem beduidend ongunstiger werk omstandigheden. Bij het 49ste editie, die vrij dag van start ging, wordt in de hoogste groep voor het eerst gespeeld volgens de nieuwe tij dregel met twee tijdcontro- les: na 40 zetten (in twee uur) en de tweede na 60 zetten (in één uur). Niemand die dat haalde. Na vier uur spelen vie len de slachtoffers bij bosjes, onder wie ook Kortsjnoj, die daarmee Nigel Short, de win naar van het vorig jaar, een vliegende start bezorgde. Alleen Ulf Andersson en Genna Sosonko onttrokken zich met hun 24ste achtereen volgende onderlinge punten- deling aan het tijdnoodspekta kel, dat in alle overige geval len tot een beslissing leidde. Meester Paul van der Ster ren zette met de vlag op vallen de honderd ELO-punten bo ven hem uittorenende Ljubo- mir Ljubojevic mat en werd daarmee de held van de ronde. Ljubojevic schatte het alle maal wat te luchtig in, maakte op de negentiende zet een di rect aanwijsbare fout en werd door subtiele paardmanoeu- vres in de verdediging gedron gen. Op het moment dat hij mat ging, viel ook zijn vlag. 'Eigenlijk 2-0', reageerde een toeschouwer, maar zo gaat het bij schaken nu eenmaal niet. Van der Sterren bezit nog niet de titel, maar wel de ran king van een grootmeester. Het laatste half jaar is hij 45 punten geklommen, waardoor hij nu op 2520 staat, slechts tien punten minder dan een HAARLEM (ANP) - De eredi visieclub Haarlem en trainer Hans van Doorneveld gaan scheiden. Na een verbintenis van zes jaar heeft het bestuur van de Noordhollandse vereniging besloten het contract met Van Doorneveld, dat aan het einde van het lopende seizoen af loopt, niet te verlengen. Het Haarlemse bestuur acht de tijd rijp voor een wisseling van de wacht. De Graafschap zal het con tract met trainer Henk van Brussel niet verlengen. De eerste divisieclub wil om fi nanciële redenen voor volgend seizoen een parttime-trainer aanstellen. Van Brussel zou al contac ten hebben gehad met FC Wa- geningen, maar hij ontkent naar de plaats van de vertrek kende Arie Schans te hebben gesolliciteerd. Door Jos Maas NEMA - De eerste etappe in het spookachtige landschap van Mauretanië heeft in de rally Parijs - Dakar direct ais scherprechter gefun geerd. De leidersplaats bij de motoren ging over naar de tweevoudige winnaar van de rally, de Fransman Hu- bert Auriol. Dat ging ten koste van zijn landgenoot Cyriel Neveu, die samen met Gaston Rahier akelig in de fout ging. Het duo finishte ruim een uur na Auriol in de etappeplaats Nema. De kilo meterteller van de BMW van Rahier liet het na 150 kilometer afweten, waar door de kleine Belg zich in het spoor zette van Neveu. Maar de viervoudige Franse rally-winnaar raakte het spoor totaal bijster en werd na aankomst wenend afge voerd. Rahier bleef minuten over het stuur gebogen staan. „Aan de aankomst hoorde ik pas dat we een grote omweg hebben gere den en daardoor de kans op de eindzege vrijwel hebben verspeeld. De enige troost is dat ik nog twee dagen de kans heb om in Mauretanië aan te vallen. Maar Auriol kent de woestijn als zijn broekzak, dus dat zal niet meevallen". Pierre Karsmakers reed zich opnieuw in de kijker. Op 54 minuten en 6 seconden finishte hij op zijn Honda als tiende en klom daardoor in de algemene rangschikking van de veertiende naar de elfde plaats. „Daarmee komt de tiende plaats in het eind klassement, die ik me vooraf als doel gesteld heb, aardig in zicht", aldus de gelukkige Nederlander. Hij hoopt in de twee loodzware etappes die dit weekeinde op het pro gramma staan zijn slag te slaan. Toon Karsmakers heeft de woestijnrally moe ten verlaten. Opzienbarend was op nieuw de prestatie van Kees en Mieke Tij sterman. Twaalf minuten na de Ke- niaanse winnaars Mehta/ Doughty (in een Peugeot 205 Turbo) raasden zijn met hun Mitsubishi Pajero als zesde over de eindstreep en klom men daardoor naar de ze vende plaats in de totaal stand. Vatanen, die vierde, werd blijft het klassement aanvoeren. De Franse equipe Rigal/Maingret sloeg over de kop. Stuurman Ri- gal, die voor vandaag de te genaanval had verkondigd, werd met een waarschijnlijk gebroken rug door een spe ciaal vliegtuig ijlings naar een ziekenhuis in Parijs overgevlogen. Het is het erg ste ongeval dat tot nu toe in de rally gebeurde. Bij de vrachtwagens blijft Jan de Rooy de onbetwiste leider. De Rooy finishte gis teren als 21ste met een ach terstand van 1 uur en 16 mi nuten op Mehta. In het to taalklassement van de vier wielers staat hij nogsteeds op de achtste plaats. UITSLAGEN Auto's: 1. Mehta/Doughty (Ken) Peu geot 3 uur, 41 minuten en 42 seconden. 2. Masuoka/Takahashi (Jap) Mitsu bishi op 2.08, 3. Bouchet/Villepique (Fra) Toyota op 4.25, 4. Vatanen/Gi- roux (Fin) Peugeot op 6.52, 5. Dela- drière/Bertheul (Bel) Rover op 7.42, 6. Tij sterman/ Tij sterman (Ned) Mitsu bishi op 12.22,7. Canellas/Ferran (Spa) Rover op 15.05, 8. Verney/De Belabre (Fra) Toyota op 19.33, 9. Zaniroli/Lo pes (Fra) Rover op 26.57,10. Hervé/Ri- vière (Fra) Toyota op 29.07. Motoren: 1. Auriol (Fra) Cagiva 7 uur, 4 minuten en 5 seconden, 2. Orioli (Ita) Honda op 7.21, 3. Morales (Fra) Ecu- reuil op 10.18, 4. Joineau (Fra) Suzuki op 13.39, 5. Bacou (Fra) Yamaha op 45.01,6. Picco (Ita) Yamaha op 47.59,10. Pierre Karsmakers (Ned) Honda op 54.06,14. Rahier (Bel) BMW op 1.02.08, 15. Neveu (Fra) Honda op 1.03.09. KLASSEMENTEN Motoren: 1. Auriol 60.58.58,2. Neveu op 55.05, 3. Rahier op 1.24.11, 4. Orioli op 2.19.59, 5. Terruzzi (Ita) Honda op 5.38.50,6. Bacou op 4.20.49. Auto's: 1. Vatanen 24 uur, 35 minuten sn 16 seconden, 2. Zaniroli op 2.02.53,3. Mehta op 2.37.38,4. Shinazuka/Fenouil [Jap) Mitsubishi op 3.48.33, 5. Canellas :>p 5.29.49,6. Cowan/Syer (GBr) Mitsu- oishi op 8.38.00, 7. Tij sterman op 10.51.43, 8. De Rooy/Geusemans (Ned) DAF op 11.35.17, 9. Deladrière op 13.08.51, 10. Sarrazin/Trouble (Fra) Toyota op 14.02.21. routinier als Sosonko. Voor het bemachtigen van een grootmeesterresultaat moet hij in Wijk aan Zee 7% uit 13 scoren. „Een uiterst moeilijke opgave", aldus de nummer twee van het Nederlands kampioenschap. Uitslagen eerste ronde: Nigel Short (Eng) - Viktor Kortsjnoj (Zwi) 1-0,John van der Wiel (Ned) - Glenn Flear (GBr) 0-1, Krunoslav Hulak (Jsl) - Jesus Nogueiras (Cub) 0-1, Paul van der Sterren (Ned) - Ljubomir Ljubojevic (Jsl) 1-0, Alonzo Zapata (Col) - Tony Miles (GBr) 1-0, Helgi Olafsson (IJs) - Lev Gutman (Isr) 1-0, Ulf Andersson (Zwe) - Genna So sonko (Ned) Vt-Vt. SIMMERATH (SID) - Bij een internationale indoor-hoog- springwedstrijd in het West- duitse plaatsje Simmeratb, heeft de Westduitser Carlo Thranhardt onverwacht het wereldrecord indoor verbe terd. Al in zijn eerste poging kwam de atleet uit Leverku- sen over de 2 meter en 40 cen- timter. Hij verbeterde de vroe gere beste prestatie van zijn landgenoot Dietmar Mögen- burg met één centimeter. GREVESTRAND (ANP) - In het eerste Grand Prix-toer- nooi driebanden, in het Deense plaatsje Grevestrand, heeft Rini van Bracht zijn eerste overwinning behaald. In de tweede ronde van de strijd in groep D versloeg Ne derlands enige officiële be roepsbiljarter de Deen Korte. Uitslagen: groep A: Muller (WD1) - Thö- gersen (Den) 3-1 (15-13,12-15,15-2 en 15- 7); groep B: Ohagen (WD1) - Vierat (Fra) 3-2 (10-15, 15-9, 15-12, 9-15 en 15-9), Carl- sen (Den) - Bitalis (Fra) 3-2 (15-4, 8-15, 15-4, 7-15 en 15-13); groep D: Van Bracht (Ned) - Korte (Den) 3-1 (15-7,15-13,13-15 en 15-14). GRONINGEN - Yvonne van Gennip komt vandaag, op de eerste dag van het toernooi om het Europees kampioenschap, uit tegen de Zweedse Annette Carlen en de Russin Ljoedmila Titova. Carlen is tegenstandster van de Haarlemse in de tweede rit van de 500 meter; met Titova opent Van Gennip de 3000 meter-races. 500 meter 1. Petra Moolhuizen (Ned) - Ljoedmilla Titova (Sov), 2. Yvonne van Gennip (Ned) - Annette Carlen (Zwe), 3. Natalja Artamonova (Sov) - Jacqueline Börner (OD1), 4. Edel-Therese Höiseth (Noo) - Jelena Lapoega (Sov), 5. Marieke Stam (Ned) - Grietje Mulder (Ned), 6. Andrea Ehrig (OD1) - Lidia Olcon (Pol), 7. Minna Nystedt (Noo) - Iwona Iwonaszko (Pol), 8. Marie-France van Helden (Fra) - Hanne Steeg (WD1), 9. Jasmin Krohn (Zwe) - Maila Lehtimaki (Fin), 10, Gabi Schönbrunn (OD1) - Aila Tartia (Fin), 11. Malgorzata Tomporowska (Pol) - Ange- lika Hassmann (WD1), 12. Heike Schal ling (OD1) - Nadezjda Vasiljeva (Sov), 13. Bibia Kerla (Joe) - Elena Belci (Ita), 14. Emese Nemeth (Oos) - Stephanie Du- mont (Fra). 3000 meter I. Titova - Van Gennip, 2. Moolhuizen - Carlen, 3. Nystedt - Schalling, 4. Stam - Olcon, 5. Mulder - Ehrig, 6. Lapoega - Artamonova, 7. Vasiljeva - Steeg, 8. Hassmann - Börner, 9. Iwonaszko - Van Helden, 10. Schönbrunn - Tomporowska, II. Krohn - Höiseth, 12. Lehtimaki - Tar tia, 13. Kerla - Dumont, 14. Nemeth - Beici. JOSEF KRISTEN en Roman Hermann gaan na de eerste nacht aan de leiding in de zes daagse van Stuttgart. De com binatie verzamelde meer pun ten dan de koppels Clark/ Thurau en Moser/Doyle. René Pijnen neemt met zijn Deense koppelgenoot Gert Frank de vierde plaats in. Het duo heeft een ronde achterstand.

de Stem | 1987 | | pagina 11