School Clinge voor hoogste bieder 0 EN W SCHRAPPEN BOUW VAN HUURWONINGEN Vrijwilligerswerk itsluitend bij xtra activiteiten EE Stem Ook veel schade aan woonhuizen 'Wonder dat er niemand in gebleven is hele wereld aar); Personenvervoer Cito niet in moeilijkheden Niet-georganiseerden welkom in bestuur Hulster Ouderenwerk irgangen mie voor ïnde Vorming P STUDIO VLAANDER RIJDAG 16 JANUAR11987 VAN ZEELAND VOORMALIGE KLEUTERSCHOOL KRIJGT GEEN OPENBARE BESTEMMING DIESa-ANTIVRIES Proj ect-ontwikkelaar mLIOTHEEKBESTUUR: iet uniek. Het overkomt u leren in uw buurt of dorp. cte van de binnenstad heel entonigheid van de slaap- ïfronteerd. tad naar uithoek, kan erover :baan plotseling vervangen in een stille driekamerflat is eenzaam. Dat 't niet altijd ar wat doe je er aaa? Als a ie-mevrouw-van-hiernaast :rt, geeft dat al een mindi opzoekt, komt u wellicht van zwemmen, 'nvreem® iekcursus doen of gewoon rkt? met z'n tweetjes helpen in pen doen voor bejaarden rekt de eenzaamheid' ten De een pakt een boek. De lin. auurt en als u ideeën op van de Telefonische'Hulp' n het telefoonboek, ntrale nummer 030-94 2y aar de dichtstbijzijnde hulp' informatie over de m<$' :s. Gratis antivries- en accucontrole. AXELSE BRANDWEERCOMMANDANT C. DE POOTER: 55 brandweerlieden Ijspegels Brand meester COLLEGA'S BIEDEN MATERIEEL AAN KUNST- EN VLIEGWERK NODIG Plaatselijk nieuws Axel Hulst Ossenisse BESTUUR: STATUTENWIJZIGING 2osVoet flawisii MHTHITMOIBt wal 2.95 Weekenddiensten parttime-opleidingen ien Kunstgeschiedenis vaardigheid Kunstgeschiedenis kvormen Kunstgeschiedenis ivatten gezamenlijk het volgende ik, Fotografie, Film, Video, Audlo- ng, Plastische en ruimtelijke vorm- ivlng, Vormgeving In hout, metaal en ving (o.a. ontstaanstechnleken, textiel ken), Overdrachtsoefening, Kunst- iwlng, Psychologie, Filosofie, Ie, Vakdldaktlek, Dramatische vorm- igen innen samengesteld worden uit nbod. Deze Vrije Studierichtingen hebben: Theatervormgeving, eve doeleinden, Audiovisuele •geving, Plastisch ruimtelijke met keramische vormgeving, geving. Een Vrije Studierichting eigen diploma. en voor Lerarenopleidingen en i: Diploma M.B.O., H.B.O., t beeldende aanleg. 'óór 1 maart 1987. ngen vóór 15 juni 1987. den nummer 013-635455. ocht Ie aandacht (J ngen. 6 A L05 i l [WIJKSTRAAT 77 - TERNEUZEIi 7237 (privé: 01147-1686) T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers «INGE - De leegstaande jjpnalige kleuterschool aan Gravenstraat in Clinge ijgt geen openbare bestem- Lg. Burgemeester en wet- „uders van Hulst willen het ,ebouvv verkopen aan de ddgste bieder. Daarbij komt wel de re actie dat de plannen van de Rituele koper moeten liggen je sfeer van kantoor- of «ningdoeleinden. De verkoop van de kleuter- jjool druist in tegen de wens van de dorpsraad, die aan het gebouw liever een openbare bestemming had gegeven. Als dat niet mogelijk zou blijken, voelt de dorpsraad het meest voor de bouw van een stel be jaardenwoningen. Bij verkoop van is de dorpsraad van oor deel dat de opbrengst aan het dorp Clinge moet worden be steed. Aanvankelijk voelde de PTT er wel wat voor om zich in het gebouw te vestigen, maar die heeft nu als gega digde afgehaakt. Daarom, en omdat Clinge al een vereni gingsgebouw heeft, vinden B en W dat een openbare be stemming voor het gebouw niet haalbaar is. In het be stemmingsplan staat de school te boek als bestemming open bare of bijzondere gebouwen. Dat kan variëren van een kerk of school tot een kantoor of horecabestemming. Het ge bruik als kerk of school is niet aan de orde en een café naast de kerk vinden B en W ook niet alles. Blijft het 'kantoor' over, maar na het wegvallen van de PTT zien B en W dat ook nog niet gebeuren. Het gebruik voor woondoel- einden zien ze wel zitten. Of dat mogelijk is moet een ge- luidsonderzoek uitwijzen. Op de Gravenstraat passeren na melijk per etmaal meer dan 2450 voertuigen. Het gebouw staat echter nogal een eindje van de straat af. Meteen ook willen B en W een gedeelte van het parkeer terrein tussen het schoolge bouw en het daarvoor gelegen parkeerterrein benutten om het plein wat te kunnen uit breiden en anders in te rich ten. Dat komt de dorpskom van Clinge ten goede. 'Trager brengt 3 ton meer op Van een onzer verslaggevers HULST - De verkoop van bouwgrond in de jerde fase van het Plan Tragel gaat de ge meente Hulst ruim drie ton meer opleveren an gedacht. Dat is het gevolg van het schrappen van de verdere louw van woningwetwoningen. In de derde fase zul len uitsluitend premie-koopwoningen en huizen in de particuliere sector worden gebouwd. Daarvoor ligt de jondprijs een stuk hoger dan voor huurhuizen. Aanvankelijk zou de derae ise van het uitbreidingsplan aimte bieden aan 31 woning- ietwoningen, maar burge- teester en wethouders vinden at er daarvan eigenlijk al ge- «g zijn. In de eerste fase zijn maar verhouding nogal veel -ebouwd, ongeveer zestig pro mt op een totaal van 125. Bo- endien is de contingentering HTE VAKFOTOGRAAF VOOR| (or de eerstkomende jaren idsreportages - familieportret! jusdanig dat er een beperkt untal woningwetwoningen 'ebouwd kan worden. iportlaan Voor dit jaar en voor 1988 ien de woningbouwvere- igingen nog terecht op bouw- ireinen op de hoek Sport- laan-Vondelstraat en op Enge en Heikant. Voor de ja- (ADVERTENTIE) Brindstoftoevoeging aan 250 liter R diesel voor 7.- b t .w£oee«»I.Mi 'ERNEuZEN Ie' 0"S0 >3«bb A Vi.'tw HiOOSTERJANOt lel 0l'«B >41? ren daarna kan de Hulster Woningbouwvereniging te recht op enkele locaties in de binnenstad, terwijl er voor de Regionale nog genoeg plaats is in de andere kernen. Nu de vraag naar grond voor woningen in de vrij staande categoriën aantrekt vormt het weglaten van rij en- bouw volgens B en W een ex tra stimulans voor de verkoop van bouwgrond en ontstaat er een evenwichtiger opbouw en derhalve kwalitatief beter woonwijk. Inmiddels heeft een project ontwikkelaar al belangstelling getoond voor wat lapjes. B en W stellen de gemeenteraad voor om, vanwege de flinke stukken, de bouwgrond voor premiewoningen te verkopen voor 101 gulden per vierkante meter. Voor zover er op de be trokken percelen vrije sector woningen worden gebouwd gaan B en W uit van een prijs van 110 gulden per vierkante meter. Uiteraard komt daar nog eens twintig procent btw bovenop. isch verlang met de Stichting Ideéle Reclame Van een oneer verslaggevers IULST - Vrijwilligerswerk in de bibliotheken is best, maar het ng niet in de plaats komen van bestaande formatieplaatsen. Hjwilligerswerk is alleen mogelijk als het gaat om extra acti- riteiten. Op dat standpunt stelt zich 't bestuur van de openbare ibliotheken in Hulst en joosterzande in het pas ver- :nen beleidsplan tot 1990. Het bestuur is zich bewust M de mogelijkheid dat ook bibliotheken geconfron- td zullen worden met vrij- i. Op zich geen slechte «k. Men meent dat het in- (hakelen van vrijwilligers kan zijn bij het orga- iseren van randactiviteiten, voorlezen, kinderboe- mweek of het bezorgen van Kken aan mensen die de bi- 'iotheek niet kunnen berei- .,We moeten ervoor wa ft dat de continuïteit van het Mt niet in gevaar komt", w is volgens het bestuur Mrwaarde dat er organisato- geen problemen mogen ■"staan. Uit de leeftijdsopbouw van - V0C1R 'inwrgT NEDERLAND antoren geuzen, Hulst en Goes. essen en telefoon- emmers op pagina 2. •Penlni Wden: J°-12.30/13.30-17.00 uur. ?e,uzen: Rein van der (editie-chef), Joep o„ Jnelen, Emi|e Calon, stu men (sport). Cor J. 'Jls,:^rankDeij, Eugène aeten. 'elburg; Jan Jansen. liddi "lerti tentle-exploltatle rmiteur Zeeland: sAnu. Privé tel. 01150- de leden van de bibliotheken in Hulst en Kloosterzande blijkt dat er naar verhouding maar weinig 65-plussers de leeszaal bezoeken. Het totale lezersbestand is zowel in Hulst als in Kloosterzande de laatste jaren aan het dalen. Hulst telde in 1982 nog 5.327 leden. Vorig jaar bleken er nog 4.457 lid te zijn. Voor Kloosterzande lagen de cijfers in 1982 op 1.340 lezers en vorig jaar op 1.227. Dat is overigens toch weer een lichte stijging ten opzichte van 1985. Het dalend aantal lezers is voor een groot gedeelte terug te vinden in de categorie tot veertien jaar. Vermoedt wordt dat dit te maken heeft met een steeds afnemend aantal kin deren. Opvallend is dat in Hulst 31 lezers uit België staan ingeschreven. De helft daar van komt uit het grensdorp De Klinge. Vorige zomer zijn er ook folders uitgedeeld op de cam pings in Hontenisse. Dat heeft geresulteerd in twintig toeris- tenleden. De meeste vakantie gangers hadden al een lezers- kaart en konden dus in hun vakantie in de bibliotheek te Kloosterzande een boek gaan lenen. Daar gingen vorig jaar in totaal overigens 60.886 boe ken de deur uit. Dat is 700 meer dan in 1985. Het meren deel betrof romans en jeugd boeken. Datzelfde geldt ook voor de bibliotheek in Hulst, waar vorig jaar 199.576 boeken werden uitgeleend. 7.500 meer dan in 1985. (ADVERTENTIE) 11 sinds 1910 vertmouwo vakmanschap netevenanoers Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Mol ie Zandepiem 11 KLOOSTERZANDI ^»->»>> »>»i 48 1412 a Van een onzer verslaggevers AXEL - De brand in de Cito garage te Axel heeft, zo werd gisteren duidelijk, ook grote rookschade berokkend aan zes nabijgelegen woningen. Het gaat om een huizen blok dwars tussen de Hale wijnstraat en de Buitenweg. De bewoners zaten woens dagavond flink in hun rats, omdat de wind niet alleen veel rook, maar ook behoor lijk wat vliegvuur in de richting van hun woningen blies. De situatie was echter niet dermate ernstig dat de bewo ners hun huizen moesten verlaten. Wel stonden de koffers en belangrijkste eigendommen klaar om in geval van nood snel het huis uit te vluchten. Vliegvuur en rook bezorg den ook overlast in andere woningen in de buurt. Ver schillende belangstellenden die op de vlammenzee waren afgekomen, konden naar huis met een stinkend pak of kleding met schroeivlekken. In de nabijgelegen sporthal vond men de situatie zo be angstigend, dat de aan de gang zijnde activiteiten voor alle zekerheid werden stilge legd. Toen met donderend geraas het dak van de bran dende garage instortte, was even later het meeste gevaar voor rondvliegende vonken verdwenen. 9 Een met ijs gelardeerde puinhoop bleef over van de CITO-garage in Axel. Van een onzer verslaggevers AXEL - Voor de Axelse brandweercom mandant C. de Pooter is het een wonder dat er woensdagavond tijdens de enorme brand in de Cito-garage aan de Buitenweg geen persoonlijke ongeluk ken zijn gebeurd. Met gevaar voor eigen leven wisten de brandweerlieden zes van de vijfen twintig bussen die in de garage stonden nog op het nippertje naar buiten te rij den. „Achteraf bekeken zeg ik: het was gekkenwerk. Levensgevaarlijk. We mo gen blij zijn dat er niemand in gebleven is". Voorzien van perslucht moesten de manschappen op de tast bij de bussen zien te geraken. „De hitte-ontwikkeling was enorm. De rook zo dik dat ze geen hand voor ogen zagen. Om de bussen naar buiten te kunnen rijden, moesten ze afgaan op het geroep van de mensen die buiten stonden. Het is krap aan ge weest. Ga maar na. Die bussen stonden nog geen halve meter uit elkaar. Alle maal polyester. De tanks gevuld met een paar honderd liter dieselolie. Gewoon bloedje-link", aldus de commandant, die woensdagnacht en gisteren zijn bed niet heeft gezien. De bluswerkzaamheden van de brandweer, in totaal brachten de korp sen Axel, Zuiddorpe en Koewacht zo'n 55 man op de been, werden woensdag avond enorm bemoeilijkt door de ex treme weersomstandigheden. „Toen indertijd de jeugdherberg af brandde, vroor het ook redelijk hard, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Het was verschrikkelijk. Die vrieskou was een vreselijke handicap. We konden niet eens fatsoenlijk een koppeling vast maken", zegt commandant De Pooter, die de problemen illustreert met een voorbeeld. „We gingen een waterstraal verzetten van beneden naar boven. Normaal een karweitje van amper twee minuten. Maar in die tijd was de straalpijp al be vroren. We moesten hem eerst in de buurt van het vuur houden om de zaak te ontdooien". Een bijkomend nadeel was dat de brandweer voornamelijk tegen de wind in moest spuiten. Brandweerlieden die de pech hadden dat er een waternevel terugwaaide, waren in een mum van - FOTO ANP tijd veranderd in wandelende ijspegels. Tot kwart over tien gisterochtend is de brandweer bezig geweest met het na blussen van de rokende puinhopen. „Toen was er verder geen gevaar meer en hebben we onze spullen snel inge pakt. Het was beslist geen lolletje om daar te staan. Voor zover bekend, toonde geen van de brandweerlieden bevriezings verschij nselen". „Toen na anderhalf uur het sein brand meester kon worden gegeven, hebben we elkaar om de een of twee uur afgelost". De ploeg die dan had geblust kon zich in de brandweerkazerne wat opwarmen en bijkomen met een kop hete koffie. Brandweercommandant De Poorter heeft zelf geen idee over de mogelijke oorzaak van het vuur. „Ik denk niet dat iemand er iets van kan maken. De hele zaak is één blok ijs. Als de technische recherche daar uitkomt, dan heb ik er wel een enorme bewondering voor". Voor Axel was het maar goed dat er verder geen branden zijn uitgebroken. Het duurde tot ver in de middag voor het blusmateriaal weer enigszins bruik baar was voor een nieuwe ldus. Van een onzer verslaggevers AXEL - De werknemers van Dow, Philips en de NSM zijn gisterochtend allemaal op tijd met de bus op hun werk geko men en gisteravond ook weer op tijd afgehaald. „Het is improviseren", zegt directeur P.H. Esselbrugge van het afgebrande autobus bedrijf Cito, „maar het is ge lukt. Wat dat betreft leven we met de dag. Nee, nog niet eens. Met iedere rit. Nu moeten we weer met kunst en vliegwerk proberen de planning voor morgen (vandaag, red.) rond te krijgen". Gisteren is deels gebruik gemaakt van bussen van de ZWN, maar omdat die zelf ge troffen werd door een brand in de garage te Draaibrug, is dat van de baan. Na het bekend worden van de brand in het vervoersbedrijf, waarbij acht tien bussen volledig werden vernield, hebben collega-ver- voerders uit de streek hun ma terieel aangeboden. „We heb ben aanbiedingen genoeg ge had, maar uiteraard geeft nie mand iets voor niets weg. We moeten dat toch allemaal eens op een rij Ij e zetten. Het is in ieder geval toch een steun in de rug als je weet dat, als de nood aan de man komt, je in ieder geval de beschikking kan krijgen over materieel". Directeur Esselbrugge pro beert momenteel bussen te hu ren, waarvan hij zeker is dat hij ze een wat langere periode kan gebruiken. „Totdat we ons eigen bedrijf weer op poten hebben gezet". Ook is hij op zoek naar een gebouw waarin het onderhoud en reparaties aan de voertuigen kan worden gepleegd. Immers, de garage is geheel in de as gelegd. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Ook over de schade kan direéteur Esselbrugge niets met zeker heid zeggen. „Zelfs de experts hebben nog geen idee". Welis waar zijn zes bussen gered uit de vlammenzee, maar die heb ben toch ook nog flink wat schade opgelopen. „Ze zijn grondig gereinigd en we kun nen ze in ieder geval gebrui ken". Voor de ongeveer vijftig personeelsleden van Cito heeft de brand voorlopig geen ge volgen. „De ritten moeten na tuurlijk toch gereden worden. Bovendien moet alles opge ruimd worden, de kantoren leeggehaald, bussen schoonge maakt. Werk genoeg. Ik denk dat de meesten nu meer uren maken dan ze moeten. We hebben een enorme steun ge had van het personeel. Toen ze woensdagavond van de brand hoorden zijn er heel wat in hun auto gesprongen om te komen helpen". Kunstnijverheidsbeurs - In de overdekte galerie Cité in de Noordstraat wordt zaterdag voor de tweede keer een kunstnijverheidsbeurs gehou den. Van 10 tot 17 uur. Het evenement gaat door op iedere derde zaterdag van de maand. Gemeenschapsdienst - Zondag 18 januari wordt een gemeen schapsdienst gehouden in de kapel van de Blaauwe Hoeve. Het thema voor deze dienst is 'allen één'. Aanvang 11.30 uur. Kaarting - De kaarting van kaartclub Ons Vermaak kan zaterdag 17 januari wegens omstandigheden niet door gaan. Van een onzer verslaggevers HULST - In de nabije toekomst kunnen ook niet-georgani- seerde mensen op persoonlijke titel zitting krijgen in het be stuur van het Huister Gekoördineerd Ouderenwerk. Een voorlopig bestuur gaat zich de komende paar maan den bezig houden met een sta tutenwijziging die dat moge lijk moet maken. Tot nu toe was het enkel mogelijk bestuurleden te wer ven via de zeven ouderen-af delingen en de zes instellingen, kruiswerk, maatschappelijk werk, woningbouwvereniging, r.k. kerk, de Blaauwe Hoeve en de n.h. kerk. De benoeming van een bestuurlid op per soonlijke titel kan handig zijn als vanuit de bejaardenbon den geen geschikte kandidaat naar voor kan worden gescho ven. Woensdagavond koos het algemeen bestuur van de stichting, in verband met het niet herbenoemen van een vijftal bestuursleden, een (ADVERTENTIE) y Br SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS V A v Frea «an EetJenslraat 1 TERNEUZEN iel OIISO 13456 A v Mol te Zandepiemi 7 klOOSTERZanOE lei 01'48 141? a voorlopig dagelijks bestuur. Dat bestaat uit P. Weemaes (voorzitter), J. van de Walle (secretaris), G. Verstraeten (penningmeester) en W. van Vegchel. Zodra het viertal de aangepaste statuten in concept klaar heeft worden ze voorge legd aan het algemeen bestuur en aan de gemeente. Daarna wordt op grond van de nieuwe statuten een definitief bestuur gekozen. Het aftreden van vijf leden uit het bestuur van de stich ting had verschillende rede nen. Allerleerst kon voorzitter Cam. Hageman niet herbe noemd worden. Wegens de leeftijdsgrens moest hij uit het bestuur van het kruiswerk, namens welke organisatie hij in het bestuur van het oude renwerk zat. Daarom moest hij ook in dat bestuur het veld ruimen. De overige bestuurs leden mevr. Inghels-Ceelaert, Th. Stallaert, Alb. Cortvriendt en Fr. Mortier zagen een be stuurszetel niet meer zitten. Alle scheidende bestuursle den werden toegesproken door waarnemend voorzitter P. Weemaes. Ze kregen ook een attentie aangeboden. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oost burg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreek uur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJ zen - dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retrancbement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Geldof, Korteweg 23, Driewegen, tel. 01195-275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter S. Duran, Koa Julianastr. 21, Kloetinge, tel. 31805. Van zat. 19 a tot zond. 23 u. dokter S. Buijs en H. Slager, J. Velchestr. Goes, tel. 01100-15462. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Klooster zande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 a Heinkenszand e.o - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter G. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (bood schappen tussen 9 en 10 a) Hulst - Van vrijd. 18 a tot zond. 24 a dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. Spreek uur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Hansweert, Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 a dok ter P. Polderman, tel. 01131-3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11- 11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 tot zond. 22 a dokter C. Ris- seeuw, tel. 01130-1566. Boodschap pen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Kapelle en Wemeldinge - Van zat. 8 a tot zond. 24 a dokter A. Eek- hardt, Kon. Emmastr. 16, Wemel dinge, tel. 01192-1438, bgg. 01100- 16857. Middelburg - Zaterdag dokter F. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Zondag dokter J. de la Hay- ze, Seisdam 22, tel. 28574. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder af spraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreek uur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Meyerink, Ser- lippensstr. 11, praktijk: Beetho- venhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Vercauteren, J.v. Lennepstr. 87, praktijk: Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlisslngen - Tot zat 24 u. dokter W.v. Ouwerkerk, tel. 65498. Van zat. 24 tot zond. 24 a dokter v. Pelt, tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilheiminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts dijk-Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts Mosselman, Hogenakkerweg 8, Kruiningen, tel. 01130-1233. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Mldden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155- 1488, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Die renkliniek, tel. 01155-1488. Spreek uur 11-12 u. Zondag volgens af spraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Po likliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen- laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Mlnnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts R. Apers, Sassenstr. 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts N. Verhelst, Lijster- besstr. 14, Hoek, tel. 01154-1914. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts H. Steunen berg, Westerbaan 18, W.-Souburg, 01184-60104. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts H. Houg, Dam 7, Goes, tel. 01100-16876. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Zoetevaart, Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Voor spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apothekers assistente thuis bereikbaar tel. 14255. Middelburg - Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlisslngen - Apotheek J.v.d. Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1987 | | pagina 9