Uzige kou houdt velen van het ijs ERT e Stem {BIBLIOTHEEK: OOK UITBREIDING HULST NODIG llekst- V oorjaarsaanbod cursussen ZVU is erg gevarieerd VVD-raadslid op bres voor manege Administratie Dokumentatie Financiën Planning Iverwerking TAATS. es er nu B bij! Jonge dwerggeitjes op kinderboerderij loONDERDAG 15 JANUAR11987 HELMUS 3RST LIJKSFEESTj VAN ZEELAND HULST - De Stichting Katholieke Openbare Bibliotheken Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Oost wil dat er voor 1990 filialen gerealiseerd worden in Clinge en Sint-Jansteen. Uitbreiding Hulst Uitleenpost in Blaauwe Hoeve Hulst DKU1 ENDlCtffO-24 januari ve kollektie. RICHTING Koewacht IN O-Z- VLAANDEREN EN KANAALZONE Plaatselijk nieuws Clinge Koewacht Sint-Jansteen EN TOEN WERD ALLES ANDERS... BEL GEWOON DE BELASTINGTELEFOON. 06-0543. Veel belangstelling afscheid Dorsselaer Schieting I T22 PAGINA ZEELAND 2- ibaar voor alle tekend geef ik ille verpleging in an de H. Sacra- lij is heengegaan r Vorst-Rijk .987. i het uitvaartcen-1 irneming „Goes",[ lidnemen aldaar 18.30-19.00 uur. irorden gehouden I 10 uur in de paro-| :ia Magdalena te| d om 12.00 uur i plaatshebben inj alburg, Westelijke I :entrum om 10.151 eplechtigheid is in| an het cremato- loleren. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiinij GING en en andere atten-1 van ons lochten ontvangen, J jank. laria E veraard] miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumiiiiiiia Filialen in Clinge en Steen Enkel hartstochtelijke schaatsliefhebbers trotseerden gisteren de kou. - FOTO WIM KOOYMAN ng14 januari 1987. ille nummers: 02761 ille nummers: O907| eindigende op: eindigende op: 9 eindigende op: 11 eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 'etfouten voorbehoudei STAATSLOTERf-j Van onze correspondent TERNEUZEN - De meeste ijsvlaktes in Zeeuwsch- Vlaanderen lagen er giste ren verlaten bij. Niet omdat het ijs onbetrouwbaar zou zijn, maar om de eenvoudige reden dat het ijzig koud was. De harde noord-oostelijke wind en de lage temperatu ren- het kwik kwam niet hoger dan min 10 graden on der het vriespunt, weerhield velen de gladde ijzers onder te binden. Terwijl in Hoek onder deze barre weersomstandig heden de geplande wedstrij den voor de schooljeugd werden afgelast, trotseerden in Axel ruim veertig kinde ren in de leeftijd van zes tot en met veertien jaar de gril len van Koning Winter. Die bonden op het ondergespo ten terrein van de motorclub de schaatsen onder voor wedstrijden. Een aantal waarop door de organisatie onder de huidige weersom standigheden niet was gere kend. De uitslagen zijn als volgt. 6 tot en met 8 jaar. 1. Sander van Nieuwenhove, 2. Rogier van de Ende, 3. Louis Philip- pe-de Putter. 9 tot en met 11 jaar. 1. Alex de Kraker, 2. Dennnis Florissen, 3. Anouk Colsen. 12 tot en met 14 jaar. 1. Albert Jan Ars, 2. Elmar Buizenberg, 3. Marco Ver- mers. De geplande marathon op de kreek het Grote Gat te Oostburg is afgelast van wege de felle wind. De leerlingen het Janse- nius Scholengemeenschap in Hulst komen vandaag wel licht wel in actie op de gladde ijzers. Een afvalrace zowel op kortebaan wed strijden met een afstand van 150 meter, als langebaan- wedstrijden over 2000 meter. Het evenement begint van morgen om negen uur op De Veste. Verder kan men van daag deelnemen aan de toertocht Sluis-Brugge, start vanaf 8.30 uur en zijn de ba nen van verschillende an dere clubs de hele dag open en in de avonduren veelal verlicht. Van een onzer verslaggevers Dat staat in het beleidsplan 1987-1990, dat gisteren is gepresenteerd. Beide dorpen voldoen aan de normen die een filiaal rechtvaardigen, te weten meer dan 2.000 inwoners en een af stand van meer dan drie kilo meter tot de Hulster biblio theek. Momenteel kunnen de inwoners van de twee dorpen terecht in de bibliobus. Vooral op Clinge wijst de praktijk uit dat meer mensen naar Hulst komen boeken te lenen, dan dat ze van de bibliobus ge bruik maken. Het bibliotheekbestuur had al een prima locatie in gedach ten, in de vorm van de leeg staande kleuterschool in Clin ge. Dat gebouw is echter te groot, zodat de PTT is gepolst of die wellicht belangstelling heeft eveneens in de school on derdak te zoeken. De PTT heeft nu echter te kennen ge geven er weinig voor te voelen. Dat het stichten van filialen de nodige financiën kost, daarvan is het bibliotheekbe stuur zich bewust. „Maar als je voor die plaatsen de biblio bus opheft levert dat ook weer geld op dat in zo'n filiaal ge stopt kan worden", stelt secre taris H. Veldhoen. Hoge prioriteit bij het be stuur heeft de uitbreiding van de accommodatie in Hulst. Die is gevestigd in het gemeen schapscentrum Den Dullaert. Door de te krappe behuizing is er in de uitleenruimte in de Hulster bibliotheek slechts een kleine ruimte beschikbaar, die dienst doet als studiehoek. „De studiekant van de bi bliotheek gaat een steeds be langrijker plaats innemen", zegt voorzitter L. Colsen. „Bo vendien hebben we meer ruimte nodig voor onze collec tie videobanden. Voor het op zetten van een fonotheek, wat ook op het verlanglijstje staat, is er al helemaal geen plaats. Het bestuur vindt dat er ko mend jaar maar eens stevig gepraat moet worden met de gemeentebesturen over het geld dat na 1987 voor het bi bliotheekwerk op tafel komt. „De bibliotheek neemt een steeds belangrijker plaats in", stelt Veldhoen. „Uitbreidingen zijn gewoon een noodzaak. Ik denk dat ook de gemeenten dat inzien. We zullen proberen daar het nodige geld voor los te peuteren. Voor de gemeen ten is het gewoon een kwestie van prioriteiten stellen". Het beleidsplan van de bi bliotheek werd gisteravond tijdens een ietwat feestelijke bestuursvergadering gepre senteerd. De wethouders P. Weemaes van Hulst en P. Mangnus van Hontenisse kre gen het eerste exemplaar verhandigd. Van een oneer verslaggevers HULST - In het verpleeg en verzorgingshuis de Blaauwe Hoeve in Hulst wordt per I maart een uitleenpost geopend van de bilbiotheek. Een dergelijke voorziening is vorig jaar al gevestigd in het bejaardendienstencentrum De Lieve, voor de ouderen die in de Hulster binnenstad wonen. In het bejaardenhuis te Kloosterzande hoeven de inwoners al jaren de deur niet uit om boeken te lenen. In de Blaauwe Hoeve zijn de bewoners tot nu toe aange wezen op de bibliobus. Het bibliotheekbestuur wil ook de mogelijkheid onderzoeken om een boeken-aan-huis-dienst op te zetten. Gezien de te verwachten groei van de leeftijds groep van 65 jaar en ouder wil de bibliotheek zich actief op stellen ten opzichte van de dienstverlening aan deze groep. (ADVERTENTIE) Ml" Dé oplossing voor o a uw f pTTTT' i \*TVTF Bh? a"e toepassingen wijst okf I#et Wocentrum u de weg 130 stands. [yfPT fJJJBa9elijks 10-17 uur |j p J|JMSTERDAM ral f T°egangbil]etten bij NS-stations ZL..DWEST NEDERLAND lantaren Jameuzen, Hulst en Goes, ■"essen en telefoon- lemmers op pagina 2. „""Wijden: pi-12.30/13 3Q-17.00 uur. «Jacile tane,U2en Ftein van der !e'm (editie-chef), Joep bnT16'6"'Emile Calon, 2Koomen (sport) Cor ulst er ('o'0) arstraefennkDeii'EU9ène ^'dcieiburg: Jan Jansen. J'ertentle-expioltatie J^teur Zeeland: (5639 Privé tel0115°- Van een onzer verslaggevers HULST - De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) heeft een geva rieerd voorjaarsprogramma met cursussen gepresenteerd voor inwoners van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en de Kanaalzone. instructie in timmeren, lood- gieten, elektriciteit, stucado- ren en schilderen. In Sas van Gent start een cursus schoonheidsverzorging, in Westdorpe een cursus fijne keuken en in Philippine kan men eveneens terecht voor schoonheidsverzorging. Wie op vakantie naar Italië gaat moet in Hulst zijn bij de cur sus Italiaans op vakantie. Voorts worden daar de cur sussen inleiding in de psycho logie en schoonheidsverzor ging. Voor inlichtingen over een van de cursussen kan men te recht bij het ZVU-secretariaat in de Rooseveltlaan la te Axel. Voor belangstellenden ligt er een programmabrochure klaar, waarin alle cursussen met plaatsen en data staan vermeld. De meeste cursussen wor den gehouden in Axel en Ter- neuzen, maar ook in andere plaatsen is er een ruim aan bod. In Axel kunnen belang stellenden zich verdiepen in natuurgeneeskunde (homeo pathie, voetreflexologie, krui den en hydrotherapie), beter bewegen, luisteren naar kin deren, tekenen en schilderen voor beginners en gevor derden, de papierwinkel rond een aanrijding, koude schotel en de zondagse keuken. Wie meer van een computer wil weten kan terecht in Ter- neuzen. Daar beginnen ook de cursussen de geschiedenis van Zeeuwsch-Vlaanderen, het oude Egypte, leren luisteren naar klassiek, beter bewegen, bloemschikken, astrologie, jazz en Chinees-Indisch ko ken. Voor doe-het-zelvers is er Koningsschieting - De schut tersvereniging 'Klinge Grens' houdt zaterdag 17 januari de jaarlijkse koningsschieting in zaal Benelux, 's Morgens is er een eucharistieviering in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart, waarna in het clublokaal een koffiemaattijd genuttigd zal worden. Daarna volgt de koningschieting en daaropvolgend een gewone schieting. Na afloop is er een diner. Kaarting - In het gemeen schapshuis Malpertuus houdt de Katholieke Bond voor Ouderen een prijskaarting voor alle ouderen en gehandi capten boven de vijftig jaar. Deze kaarting telt mee voor het jaarlijks kampioenschap en wordt vrijdag 16 januari vanaf 13.30 uur gehouden. Vrouwensoos De Vrouwen- soos Koewacht heeft voor van avond (donderdag) de heer Kleinsmidt uit Bergen Op Zoom uigenodigd om zijn bij zondere dia's van bekende plekjes in Zeeuwsch-Vlaande ren te vertonen. De bijeen komst begint om 20 uur en vindt plaats in gemeenschaps centrum de Vlaschaard. Biljartprijskamp - In het ge meenschapscentrum De Wa rande hield men een prijs kamp voor de leden van de Katholieke Bond voor Oude ren en leden van de biljartclub De Warande. Uitslag: 1. P. Verstraeten-L. Vael, 2. G. de Witte-C. van Helsland, 3. F. Emeleer-A. Buijze, 4. L. Pols- poel-P.Plafjouw. De hoogste serie was voor P. Plafjouw met 30. IF*' 1 De geitjes doen het goed. Van onze correspondent CLINGE - Op de kinderboerderij Cantecleer bij het zwakzinnigeninternaat De Sterre zijn in de barre kou twee dwerggeitjes geboren. Het zijn een zwart geitje en een bont bokje. Binnen in een kooi in de boerderij dartelen de twee jonge geitjes springlevend rond. Ze wor- - FOTO WIM KOOYMAN den gevoed door te zogen bij de moeder. Ze hebben een lengte van ongeveer twintig centimeter en een hoogte van ongeveer vijftien centimeter. De moedergeit is een schenking aan de kinderboerderij. Volgens boerderij beheerder Ad van Hilst was de moeder, toen ze naar Clinge kwam al zwanger. Het tijdstip van ge boorte, nu in deze kou, komt eigenlijk slecht uit. Niettemin maken de beestjes het goed. (ADVERTENTIE) Een huis kopen brengt heel wat met zich mee. Hypotheekrente bijvoor beeld. Dat kan je fiscale voordelen opleveren. Komt u daar niet uit? Bel dan even de Belastingïelefoon. Daar staan ze het hele jaar door voor iedereen klaar. Elke werkdag van 8 tot 5 uur. En nog gratis ook! Van een onzer verslaggevers AXEL - Het Axelse WD raadslid mevrouw L. den Doelder-van de Voorde vindt dat B en W geen gegronde redenen hebben om manegehouder P. Kosters van de Magrette een uitbreiding van de hinderwetvergunning voor niet paardesport activiteiten te weigeren. In een brief aan het college en collega-leden van de com missie VROM veegt ze de vloer aan met de argumenten die het college voor de weige ring aanvoert. De reden daf een wijziging in de hinderwet kort nadat een vergunning is afgegeven wettelijk niet mo gelijk zou zijn,vindt ze niei van toepassing. „De termijn zou te kort zijn, nu zijn er wel voorbeelden te noemen waar bij een hinderwet op korte ter mijn gewijzigd werd". Ook het argument dat Kos ter eerst maar eens moet be wijzen de voorschrijf ten van de geldende vergunning moei naleven, snijdt volgens haai geen hout. „In de raadsverga dering van september 198C heeft wethouder Apers een twintigtal bezwaren op die naleving, genoemd door om wonenden, weerlegd. Waar schijnlijk viel dat toen wel mee met die opmerkingen van de omwonenden", schrijft ze. Ze maakt het college er op attent dat onderzoek heeft uit gewezen dat ook andere ma neges in Nederland op de ma nier zoals Kosters het wil wer ken. „Het is dus wel degelijk mogelijk". Daarbij vindt ze de manege bij uitstek geschikt voor acti viteiten zoals klein-en pluim vee tentoonstellingen, honde trainingen, touwtrekoefenin gen, fietscross, rundveeten toonstellingen of keuringen van geiten of huisdieren, en waarvoor de manegehouder concreet een vergunning vraagt. „Waar zouden die bv. in deze winterperiode beter thuishoren dan in de manege. Toch niet in de sporthal of in De Halle. Daarom denk ik, nu we het voortdurend hebben over particulier initiatief, dat we dit initiatief wel degelijk dienen te ondersteunen". De motivatie van het college waarin de vrees voor overlast gegrond moet worden geacht vindt ze ronduit zwak. „Hier Van een onzer verslaggevers CLINGE - Onder een over weldigende belangstelling is in zaal Malpertuus in Clinge afscheid genomen van post kantoorhouder Jo van Dorsse laer, in de volksmond beter bekend als Jo van Mik Uit alle windstreken kwa men ze Van Dorsselaer de hand schudden. Zelfs uit Coe- vorden kwam er bezoek, een oude kameraad waarmee Van Dorsselaer in Indonesië had gediend. De belangstelling was zo groot dat de receptie met een uur uitliep. De postkantoor houder, die met vervroegd pensioen gaat, werd bedolven onder bloemen en geschenken. Lovende woorden aan het adres van de postkantoorhou der waren er, in het bijzijn van B en W van Hulst en de raad, van directeur J. van de Pot. De heer Manacker sprak namens het personeel. WOLI'HAARSTDIJK - Zaal Osse- waarde, liggende wip met 56 schutters: Wip 1: hoge vogel: P. Meeuwse, St-Sebastiaan; eerste zijvogel: P. Dekker; eerste klep: H. Boonman, Vrije Schutters; tweede klep: K. Schipper, St.-Andries; derde klep: G. Haasdonk, Willem Teil; grootste aantal (6): W. Bou- dens, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog, tweede hoge vogel: Jac. Vermuë, Jacoba van Beieren; eer ste zijvogel: H. Boonman, Vrije Schutters; tweede zijvogel; L. de Jonge, ADLM; derde zijvogel: J. Kosten, Doel naar Hoger; vierde zij vogel: W. Remijnse, Edele Handboog; grootste aantal: N. Schouwenaar, Juliana; en W. de Jonge, ADLM. Mevrouw Den Doelder. - FOTO DE STEM /COflJ. DE BOEF zit best nog rek in en lijkt mij geen argument om een ver gunning te weigeren". Het college heeft ook be weerd dat zelfs als er strenge voorschriften aan de af te ge ven vergunning zouden wor den gesteld de 'te verwachten overlast' niet voorkomen zou kunnen worden 'en er hiflder voor de omgeving komt'. Me vrouw Den Doelder vraagt zich af welke omgeving. „Vijf enzeventig procent van de be volking van de Magrette staat wel achter de plannen van de manege". HULST - Op de Zoutestraat te Hulst, ter hoogte van de afslag Zeildijk, werden gistermiddag bij een botsing twee personen auto's beschadigd. Daar wilde de automobilist mevrouw J. van de W. uit Hulst linksaf de Zeildijk oprijden en gaf daar toe richting aan. Ze werd daarbij aangereden door een haar achterop ko mende personenauto bestuurd door A. K uit Nieuw Namen, die het vlak voor hem rijdend voertuig ging inhalen en niet had gezien dat Van de W. de Zeildijk opreed. IJZEND IJKE - Op de kruising Tivoli verleende A. H. M. D. uit Groede met een personen auto toen zij vanuit IJzendijke kwam en linksaf richting Ter- neuzen wilde rijden geen voorrang aan M. P. L. uit Ter- neuzen, die van de richting Schoondijke kwam. Beide voertuigen liepen schade op. SLUIS - Op de Grote Markt is de auto van R. K C. uit Brugge aangereden.De aanrijder is doorgereden. Wel had hij een briefje onder de ruitewisser gestopt, doch bij controle bleek dat op het briefje een valse naam geschreven was en een niet bestaand telefoonnum mer. De rijkspolitie West- Zeeuwsch-Vlaanderen vraagt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen onder 01170-3156. SCHOONDIJKE - Bij de fa milie De P. aan de Sasputse- straat heeft een schoorsteen brand gewoed. De brandweer van Schoondijke was vrij spoedig ter plaatse. Rond de schoorsteen werd het dak ver nield en er was enige water schade. SCHOONDIJKE - Bij de heer V. D. S. aan de Van de Slikke- straat is een tweetal bank schroeven ontvreemd. De waarde bedraagt 650 gulden en de ontvreemding moet plaats gehad hebben tussen 9 en 13 januari j.l.

de Stem | 1987 | | pagina 15