Zelfmoord van een dorpsgemeenschap iten ènin iden 0 >oos {BRANDING IEUZEN RAGIKOMEDIE ROND MANEGE IN AXELS DORPJE DE MAGRETTE AND )E Stem ïzing over homeopathie Schietingen I11987 INSDAG 13 JANUAR11987 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 2 ide verkoop »egde super ;asion-show jan. 1987. iaak kans op [kend Parijs, uw kans.... Irons met. zilver met. I bruin met. aroen met. 1985 1984 1984 1984 rood 1983 bruin 1983 zilver met. zilver met. I blauw met. f blauw met. 1983 1983 1981 1981 rood 1984 geel 1981 wit 1980 blauw met. 1979 groen 1985 wit 1985 rood met. 1985 dbruin met. 1982 blauw met. 1982 blauw met. 1982 wit 1985 wit 1985 brons met. 1984 bruin met. 1983 rood 1983 groen met. 1982 rdeauxrood 1982 brons met. 1982 bruin met. 1982 blauw met. 1981 bruin met. 1982 blauw 1981 zilver met. 1981 oranje 1980 beige 1980 geel 1980 rood 1979 bruin 1979 blauw met. 1978 rood 1978 geel 1977 geel 1976 blauw 1976 fog geen Soundmix in Dullaertwijk Plaatselijk nieuws Hulst Kieldrecht Clinge Heikant Nieuw-Namen Graauw Kloosterzande Hengstdijk Axel Zuiddorpe Hulst Koffieconcert Sint-Jansteen Geslaagd concert in Kloosterzande Lezing over dementie in Sas van Gent 50,- lotnummer: 306 25,- lotnummers1 20912954 i 10,- lotnummers: 0356, 0494, 0554 I 0959, 1039, 1132 1650, 1789, 1811 2351, 2601, 3084' 1180 Veep lotnummers: 0447, 0493, 0641 0989, 1100, 116o' 1680, 1751, 1900 2378, 2740, 2843' I), 3485 af te halen: Inbare werken lat 2 - Terneuzen ag-vrijdag juuren luur T22 EURINGSSTATION Door Fmnk De ij et conflict draait in al zijn eenvoud om twee ;ensen van de twee Kosters. Zij willen toe- mming van B en W van Axel om in de ma le maximaal 26 slaapplaatsen in te richten, zij willen groen licht om allerlei activitei- ji te organiseren die in feite niets te maken ibben met het werkelijke karakter van de anege. Maar die wel voor aanvullende in- ;omsten zorgen. piet Kosters is daar heel eerlijk in. „Van de ruiter- jort alleen kan een manege niet leven". Voor het eer- ^ereoek is een wijziging van het bestemmingsplan lig. Voor het tweede een wijziging van de geldende inderwetvergunning. I gen handvol Magrettena- i, onder aanvoering van W. i der Heul die aan de an- kant van het gehucht int en van zijn plaats de ïege niet eens kan zien, wil j absoluut niet aan mee- erken Vreest voor overlast de meest uiteenlopende Maar zoals elk conflict t ook dit geschil een voor- hiedenis. Deze. Goed beschouwd Is het sop de kool niet waard. Maar het kost de gemeen schap Inmiddels al meer dan een ton. En nog dagelijks wordt het decimeters dikke dossier op het stadhuis van Axel gevoed met brieven en notities. Over flauwekulletjes en zaken van ernstiger aard. Over vermeend on recht dat elkaar Is aangedaan. Hoe ver de verhoudingen zoek zijn In de kleine dorpsgemeenschap, Illu streert de Jongste aantijging van W. van der Heul aan het adres van mane gehouder P. Kosters. Kosters zou hem op oudejaarsnacht met een Joe kel van een gaskanon hebben be dreigd. ZIJ zijn de hoofrolspelers In de tragi komedie, de enige titel die van toe passing Is op de vertoning van de 200 zielen tellende bevolking van De Ma- grette. Kernpunt van de dorpstwlst Is de manege van de familie Kosters, aan de rand van De Magrette. Een handvol dorpelingen wil met alle mid delen voorkomen dat het echtpaar de manege gebruikt voor andere doelein den dan de paardesport. In hun pogin gen die ontwikkeling tegen te gaan of door te voeren gaan belde hoofdrol spelers ver. Erg ver. Al wordt voor het oog enkel gebruik gemaakt van wette lijke middelen. Maar die alleen al zor gen voor een poel van ellende. Het conflict, dat een van de twee allochto nen wordt verweten tot favoriete tijd besteding te hebben gemaakt, wordt uitgevochten over de rug van de autochtonen. En kan op den duur maar tot één uitkomst lelden. De zelf vernietiging van een dorpsgemeen schap. klachten schrijven 1972. De ma- [ge, in dat stadium wordt g gesproken van een paar- Jdokkerij, is in aanbouw. De ■eindelij ke vergunning Taarmee De Kosters aan de lag kunnen is die voor een (ënegebedrijf. De jaren gaan oorbij. Het manegebedrijf aeit En met het bedrijf jeien ook de nevenactivitei- i Een klein- en pluimvee- (ctoonstelling, een fietscros- iwedstrijd, een hondentrai- Hoewel de afgegeven iderwetvergunning in dat licrt activiteiten niet voorziet n B en W van Axel geen en- s aanleiding die te verbie- Elk van de wethouders t in zijn carrière daar wel i of ander evenement ge ïnd. Omdat er nergens jachten te horen zijn, wordt j Axel naar de geest van de let gehandeld. I De problemen beginnen vol- Ret Kosters in 1982. Er leuren dat jaar twee din- Het buurthuis De Drie kuchten in het verderop jgende Spui wordt geopend i de jeugdherberg in Axel tandt tot de grond af. Twee fcgatieve ontwikkelingen (aarvan de laatste voor Kös- i positief uitwerkt. Buren i in de manege regelmatig larten vertrekken naar het huis. De bezoekers van sny-en ruiterkampen, die de :ht doorbrengen in de ïgdherberg, komen op straat staan. Kosters krijgt voorlo- g toestemming om die klan- ti onderdak te bieden. Hij in- lert naar zijn zeggen jO.000 gulden om slaapgele- iheid te creëren. Ongedierte I Het is in die periode voor ft eerst dat er klachten het meentehuis bereiken. Het ordt in de loop der jaren een fle waslijst. De mestopslag pldoet niet aan de eisen van a hinderwet, geluidsoverlast rammelende hekken en fto's, overlast van parkeer- frs, de vuilniscontainers Taan open langs de weg, er Mt om het bedrijf onge- Jerte gesignaleerd, stofover- pt van het voorterrein, zeg- 14e tegenstanders. Elf ge nen. De klachten behelzen activiteiten. Kos ters zou zonder wettelijke goedkeuring logies verschaf fen. In principe klopt dat, want tegen de officiële aanvraag van Kosters voor het verlenen van logies, wordt bezwaar ge maakt door de elf buurtbewo ners, Maar zolang dat beroep loopt kan Kosters met zijn ac tiviteiten doorgaan. Hij is dus niet echt illegaal bezig. Op dat moment wordt het ook een aangelegenheid voor de gemeente. Om de klagers de indruk te geven dat hun klachten enige grond hebben en serieus worden genomen, koppelt het college aan de ver gunning de voorwaarde dat het voorterrein verhard moet worden, zodat in elk geval een halt aan de parkeerproblemen wordt toegeroepen. Dat voor stel wordt door de raad over genomen. Kosters echter zegt niet aan die voorwaarde te kunnen voldoen omdat dat voorterrein anders verloren gaat om de paarden te trainen. Er kan in noodgevallen ook zo wel geparkeerd worden, vindt hij. Ongelijk raad De Raad van State, bij wie de hele santekraam inmiddels is beland, denkt er in het na jaar van 1986 al net zo over en stelt de Axelse gemeenteraad in het ongelijk. De koppeling had niet gemaakt moeten wor den. Er moet een nieuw beslis sing worden genomen en die valt in oktober? 1986. De ge- méëhteraad besluit' alsnog Kosters toestemming te geven voor 'het creëren en gebruiken van maximaal 26 logies/slaap plaatsen ten behoeve van ma nege-activiteiten'. Het college heeft inmiddels, op advies van de Kampeerraad, dat aantal teruggebracht tot zestien, om dat de inrichting niet meer plaats biedt. De elf gezinnen, waarvan inmiddels een paar gezinnen zijn afgehaakt, besluiten op nieuw in beroep te gaan tegen het besluit van de gemeente raad. Zij willen een verscher ping van de passage 'ten be hoeve van manege-activitei ten'. Dit moet zijn 'ten behoeve van ruiter en ponykampen'. De vrees is dat de omschrij ving anders te vrijblijvend is en dat Kosters andere groepen in huis haalt die niets met de paardesport te maken hebben. In dat kader wordt woensdag 14 januari in het stadhuis een hoorzitting gehouden waar de klagers hun bezwaren kunnen toelichten. Bezwaarschriften Burgemeester Hack: 'Rust nodig'. Manegehouder Kosters: 'Van de manege alleen kan ik niet leven'. ten, waartegen uiteraard ook een trits bezwaarschriften zijn binnegekomen, niet willen ho noreren. B en W verwachten niet veel goeds als er wel toe stemming wordt gegeven. En verwachten zeker niet dat een dergelijke vergunning, zelfs als die onder de strengste voorschriften wordt afgege ven, zal bijdragen tot een alge hele verzoening. Het feit dat B en W de Kosters in het verle den hebben toegelaten diverse activiteiten buiten om de hin derwet te laten houden en waardoor mogelijk bepaalde verwachtingen zijn gewekt doet daar niets aan af. Volgens de wet, en daarbij alleen leeft het college nu, mocht het niet. Dan gebeurt het volgende. B en W maken aan Kosters be- Geen last kend dat zij het verzoek voor aanvullende nevenactivitei- Op dat moment komt een zich tot nu toe stilgehouden partij op de proppen. De Ma- grettenaren, en dat zijn er meer dan zeventig, die geen last van de manege hebben. Zij bundelen him krachten, wat op zich al een prestatie is omdat de meeste dorpelingen op zichzelf zijn en zich moei lijk laten mobiliseren, en dwingen een onderhoud af met B en W. Dat vindt plaats op 29 december in het stad huis, tijdens het reces van de bestuurders en ambtenaren. Dat moet voor 30 december omdat dan de termijn afloopt waartegen zij in beroep kun nen gaan tegen de weigering van het college. Ook Kosters gaat in beroep. Hij weet zich niet alleen ge steund door de zwijgende meerderheid van de Magrette maar ook door de vereni gingen die bij hem de zoge naamde nevenactiviteiten vertegenwoordigen. Beide partijen vinden het ongehoord dat een klein groepje Magret- tenaren een florerend bedrijf naar de knoppen kan helpen en willen op hun beurt tot het uiterste gaan om dat te voor komen. sfeer verziekt Dit relaas geeft tot nu toe enkel de zakelijke feiten van de gebeurtenissen weer. Ze zijn doorweven met peste rijtjes van weerskanten, het melden nauwelijks waard, die de leefbaarheid van de kleine gemeenschap aantasten. En juist om dat laatste zijn bur gemeester A. Hack en wethou der P. Apers erg bezorgd. „De sfeer in het dorp is totaal ver ziekt", zegt wethouder Apers. En het spijt ook burgemeester Hack dat tot nu toe, kortgele den nog tijdens een bemidde lingspoging in het stadhuis, tevergeefs een beroep wordt gedaan op het gezonde ver stand van de Magrettenaren. Waar het college staat in de strijd?. „Waar twee kijven hebben twee schuld", zegt Hack. Maar de schuldvraag is niet ter beoordeling. B en W hebben te maken met de uit voering van de wet en de sfeer waarin een en ander verloopt laat geen ruimte tot schippe ren toe. De wet staat op zo'n korte termijn niet eens een wijziging van de hinderwet vergunning, die nog maar sinds januari 1986 bekrachtigd is, toe. „Wat we nodig hebben is een tijd van rust", zegt Wethouder Apers: 'Sfeer totaal verziekt'. - FOTO'S DE STEM/COR J DE BOER Hack. Over een ding laast hij geen misverstand ontstaan. Als het conflict niet in deze vorm was geëscaleerd dan had Kosters tot op de dag van vandaag verschillende activiteiten bui ten de hinderwetvergunning om kunnen beoefenen. Of, zo als de burgemeester het zei: „Anders hadden de regels heel wat soepeler gehanteerd kun nen worden. Maar nu zijn we wel genoodzaakt met het wet boek in de hand op de treden". Relevant is ook te weten dat het totaal aantal inwoners dat binnen een straal van honderd meter van het bedrijf woont en direct overlast kan hebben, niet meer dan dertien be draagt. Vier zeggen geen last te hebben. Negen wel. En bij die laatste groep hoort niet W. van der Heul. Van ome correspondente r - Op uitnodiging van 'Stichting Prisma verzorgt fwurgenezer Richard de Puw morgen (woensdag) een met dia's over homeo- le en iriscopie. Dat ge- wjjUIDWEST NEDERLAND Noren Neuzen, Hulst en Goes. P'essen en telefoon- pners op pagina 2. j^'ngstllden: ""12.30/13 30-17 oo uur. Wactie be(uzen: Rein van der f™t (editie-chef), Joep loeien, EnniteCalon. women (sport), Cor F6 Boer (foto). _fer!t Franl< ^e'i- Eugène K* ten- s'burg: Jan Jansen. ^rtentie.exp|0|tat|e ICu!CtBur2ee|and: 1*5839 Pnvé 'el 01150- beurt in zaal Tiffany te Hulst, om 20 uur. Homeopathie is een genees wijze waarbij men een ziekte behandeld met een genees middel dat bij een gezonde mens juist die ziekte veroor zaakt Het kwaad met kwaad bestrijden dus, maar dan wel met een geneesmiddel in een sterke verdunning. Gezien de toenemende belangstelling voor alternatieve geneeswij zen verwacht de Stichting Prisma flink wat belangstel ling. Van onze correspondente HULST - De buurtvereniging Den Dullaert wil vrijdag 13 fe bruari dertig jeugdige arties ten laten optreden tijdens een soundmix- playbackshow. Gezien het succes van de voorgaande jaren krijgt de soundmix dit keer de meeste nadruk. Wie mee wil doen moet zich zo snel mogelijk op geven. Dat kan onder andere bij mevrouw Van Hoye in de Vondelstraat 6. Aankomende talenten moeten wel zelf voor een cassettebandje zorgen. Bridge - Tijdens de jaarver gadering werd de uitslag be kend gemaakt van de eerste helft van de competitie. A-groep: 1. dames Biesbroeck- Goossen, 2. dames Mast-Kint, 3. heren Biesbroeck-Beuzenberg. B- groep: 1. mevrouw Van de Bo- gaert-heer Melchers, 2. Heren De Maat-Van Laere, 3. mevrouw Sandrini-de heer Meulenberg. C- groep: 1. Dames Stallaert-Van Cauteren, 2. dames Baart-Van Kalmthout, 3. mevrouw Bagne-de heer De Jonge. D-groep: 1. Heren Tieleman-Kindt, 2. mevrouw Man- naert-de heer Van Adrichem, 3. mevrouw Cosijn-heer Holla. Toernooi - De personeelsvere niging van de gemeente Hulst hield haar jaarlijkse win ter tennistoernooi. Traditiege trouw was de belangstelling groot. Zo'n 36 deelnemers speelden in drie verschillende poules. In poule A werden Tilly Totté en Frans Stroob- and winnaar, in poule B Ineke de Deckere en Guido Totté en in de C-poule Ellie de Smit en Lucien Reijns. Postzegelbeurs - De postzegel vereniging Het Land van Hulst hield in Den Dullaert een bijeenkomst waarvoor grote belangstelling bestond. Er werd bekend gemaakt dat alle leden in een ledenbestand in de computer zijn ingebracht onder een ledennummer. Als een lid voor de veiling kavels wil inbrengen, moet dit ge schieden onder vermelding van het lidmaatschapsnum mer. Dit ter voorkoming van minder waardevolle zegels. Deze regeling wordt met de eerstvolgende bijeenkomst ge volgd. Alle aanwezige leden kregen een kavellij st voor de jaarvergadering die 8 febuari wordt gehouden. Ruildag - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houdt de maandelijkse ruildag zon dag 18 januari van 9.00 tot 12.00 uur in feestzaal Centrum. Lucifersdoosjes, stickers, post zegels, oude prentkaarten en sigarenbandjes kunnen wor den geruild. Ook is er een spe ciale stand waar artispunten, soubrypunten en dergelijke geruild kunen worden. De club heeft een speciale lamp voor het herkennen van fosfoorze- gels. Op de maandelijkse ruil- dagen staat deze lamp gratis ter beschikking. Er is ook een informatiedienst en een mini tentoonstelling van oude lied jes en partituren. ANBO - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen houdt donderdag 15 januari in gemeenschapshuis Malper- tuus een bingo-middag voor alle ouderen boven de vijftig jaar. De middag begint om half twee. Kaarting - In zaal De Block werd een kaarting gehouden waaraan 37 personen deelna men. Uitslag: 1. P. Praet, 2. E. de Kind, beiden Nieuw-Na- men; 3. W. Verdurmen, Hei kant; 4. A. Thilleman, Nieuw- Namen; 5. R. de Witte, Steke- ne. Kaarting - In zaal R. Thille man werd een kaarting ge houden waaraan 61 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. de Cock, Hulst; 2. J. Pauwels, Kloosterzande; 3. M. Verhelst, Meerdonk; 4. Th. Thilleman, Kieldrecht; 5. Th. Vercaute- ren, Kloosterzande. Spijkerbroekenbal - In ge meenschapscentrum De Kau- ter wordt zaterdag 17 januari een spijkerbroekenbal gehou den met medewerking van discobar Edelweis. Het bal be gint om 20.00 uur. De organi satie is in handen van de car navalsvereniging De Mollen. Excursie - De KVO afdeling Graauw gaat dinsdag 20 ja nuari op excursie naar LTS De Vaart in Terneuzen. Het ver trek op het parkeerterrein is om 13.30 uur. Kaarting - Door de Bond voor Ouderen werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. van Laere, Graauw; 2. J. Remortel, 3. W. Willaert, 4. F. Piessens, allen Clinge; 5. A. Burm, Nieuw-Namen. De volgende kaarting is donderdag 15 ja nuari, aanvang 13.30 uur. Kaarting - In zaal De Rei zende Man werd door De Stoere Spelers een kaarting gehouden waaraan 21 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. F. Maas, 2. T. Kegels, 3. Th. van Cauteren, allen Kloosterzande. Kaarting - In zaal De Kas tanje werd door zeehengelclub De Vogel een kaarting gehou den waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: 1. E. Pica- vet, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Van Kerkhoven, 4. mevrouw Van Kruyssen, allen Kloosterzande; 5. mevrouw Mannaert, Terhole. Kaarting - In zaal 't Jagers huis werd een kaarting gehou den waaraan 56 personen deelnamen. Uitslag: 1. C. Wit te, Souburg; 2. C. de Kort, Hengstdijk; 3. J. van Leuven, Terneuzen; 4. J. van de Ende, Hulst; 5. mevrouw Van de Winkel, Nieuw-Namen. De kaarting voor 50-plussers is woensdag 21 januari, aanvang 14.00 uur. Schaats ruilbeurs - Buurtvere niging De Boemerang houdt woensdag een schaatsruil- beurs in het buurthuis aan de Mozartstraat. Schaatsen kun nen daar van eigenaar verwis selen tussen 13 en 17 uur en tussen 18.30 en 20 uur. Kaarting - In het buurthuis aan de Mozartstraat te Axel wordt vrijdag een kaarting gehouden. Liefhebbers kun nen meedoen aan de spelsoor- ten bieden en jokeren. In schrijven vanaf 19.30 uur. Zonnebloem - De Zonnebloem Axel houdt woensdag 21 ja nuari een middag met sound mix show in gemeenschaps centrum 't Kaaike te Zuiddor pe. Van 14 tot ongeveer 16.30 uur. Spelmiddag - De katholieke bond van ouderen in Hulst houdt dinsdag 3 februari een spelmiddag in De Lieve. Aan vang 14 uur. Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - De muziekvereniging Hei kant gaf in het kader van de voorbereiding op de kampioenschappen, 25 januari in Etten-Leur, een koffieconcert in de Warande te Sint-Jan- steen. Onder leiding van diri gent G. Pilaet speelden de Heikantenaren voor de pauze enkele Engelse lie deren, marsen en een rapsodie. Na de koffie trad als gast de fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde onder lei ding van J. van Water schoot op. Zij brachten een gevarieerd scala van lichte muziek. Paul Broeckaert gaf een bari tonsolo weg in de Cava lier van Sutton. Van onze correspondente KLOOSTERZANDE - Het koffieconcert dat door de Can- torij der Basiliek uit Hulst en de jonge organist Pieter de Nijs werd verzorgd, trok meer dan zeventig belangstellenden. De aanwezigen kregen een afwisselend programma voor geschoteld. Het eerste open bare optreden van Pieter de Nijs werd met enthousiasme ontvangen. Hij overtuigde vooral in de vertolking van de compositie van J.S. Bach. Ook het koor dat onder leiding van Anton de Kort a capella wer ken zong, zette zijn beste beentje voor. Tot slot van het optreden werden drie compo sities gebracht door het koor met orgelbegeleiding. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Heike, 44 schutters: hoge en beide zij vogels: J. Doeye, Verre broek; grootste aantal (4): W. van Geem, Hellestraat. HULST - Zaal W. Blommaert, 28 schutters: hoge vogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; eerste zijvogel: E. Luykx, Hulst; tweede zijvogel: J. de Waal, Koewacht; grootste aan tal (7): Rde Rijk, Hulst BOSCHKAPELLE - Bejaarden schieting, zaal J. van Schaick, 19 schutters: hoge vogel: J. Schille- mans, Hulst; eerste zij vogel en grootste aantal (6): F. Rijk; tweede zij vogel: R. Hiel, beiden Klooster zande. LAMSWAARDE - Bejaarden schieting, zaal De Vier Jaargetij den, 19 schutters: hoge vogel: B. Beulaert; eerste zijvogel: R Wil- king, beiden Hulst; tweede zijvo gel: P. D'Hondt, Kloosterzande; grootste aantal (4): P. Strobbe, Lamswaarde. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 45 schutters: hoge vogel: E. Dul laert, Stekene; eerste zij vogel: F. Martens; tweede zijvogel: P. Mar tens; grootste aantal (4): R Onge- nae, allen Koewacht ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 35 schutters: eerste hoge vogel: N. Bil, Terneuzen; tweede hoge vogel: H. D'Hondt; eerste zij vogel: R van Hoeke; tweede zij vogel: A. van Hoeke, allen Zuiddorpe; derde zij- vogel: W. de Waal, Axel; grootste aantal (5): A. Rottier, Groede. BOSCHKAPELLE- Zaal J. van Schaick, 25 schutters: eerste hoge vogel: J. van Stiggel, Hulst; tweede hoge vogel: R Herwegh, Heikant; eerste zij vogel: J. Mei, Boschkapel - le; tweede zijvogel: J. de Kort, Os- senisse; grootste aantal (5): F. de Block, Heikant HULST - Zaal W. Blommaert, 28 schutters: hoge en tweede zij vogel: E. Bakker, St-Jansteen; eerste zij- vogel: F. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (6): P. van Gassen, Hulst en H. de Maayer, Boschka pelle. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 34 schutters: hoge, eerste zij vogel en grootste aantal (4): A. Nauts, Moerbeke; tweede zij vogel: P. Martens, Koewacht. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 65 schutters: eerste hoge en tweede zij vogel: J. Piessens; tweede hoge vogel: P. Daneels, beiden Kem- zeke; eerste zijvogel: A. Dobbelaar, Vogelwaarde; derde zij vogel: L. Cammaert, Kapellebrug; vierde zij vogel: G. Colman, St-Pauwels; grootste aantal (4): Tiny de Block, Kemzeke. HULST - OZO, 43 schutters: hoge en tweede zij vogel: Ronald Ver schoten, Kloosterzande; eerste zij- vogel: Rudi Verschoten, Hulst; grootste aantal (5): mevrouw De Waal, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 42 schutters: hoge vogel: P. van Meelen, Grauw; eerste zij vogel: F. Reunis, St-Jansteen; tweede zij- vogel: J. de Waal; grootste aantal (5): P. de Caluwé, beiden Koe wacht Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - 'Omgaan met dementie' is de titel van een lezing die op 22 januari wordt gegeven door R. Coster, geneesheer-directeur van het verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen. De avond wordt gehouden door de Sasse afdeling van Charitas in samenwerking met de Bezoekgroep Zieken en Bejaarden en is bedoeld voor iedereen die belangstelling heeft in 'hoe om te gaan met de demente medemens'. De lezing vindt plaats in verenigingsgebouw De Rose- laer, aanvang 20.00 uur.

de Stem | 1987 | | pagina 11