Geen EK voor kampioene Wang 1NST OP Ongunstige Nederlands Roda JC verliest finale Ajax tweede -MAANDAG 12 JANUAR11987 T4 PAGINA SPORtI MAANDAG 12 JANUARI SPORT IN 'T KORT uitslagen plus standen buitenlands voetbal LONDEN (ANP) - De eerste confrontatie in het toernooi om de FA-beker van de topclubs uit de league tegen de lager geklasseerde ver enigingen heeft op de koude zaterdag weinig verrassingen geboden. italie spanje schotland Portugal Oefenduels Feyenoord innnaamifi] BELGISCHE LOTTO SPORT IN 'T KORT NEW DELHI (ANP) - Hel ^pese weekeinde in het zevl TsTew Delhi heeft het Nedf drie punten opgeleverd. UITSLAGEN EN STANDE' HANDBAL I1II1 0 11 2 I Peru Phi na- Zwitserland, Schotland, Groe ZOETERMEER (ANP) - Ne derland is begin februari niet vertegenwoordigd bij de Europese titelstrijd kunstrij den in Sarajevo. Dat besloot de landelijke technische commissie (LTC) kunstrijden zaterdag na afloop van het toernooi om de Nederlandse kampioenschappen in Zoe- termeer. Li Scha Wang en Alcuin Schuiten prolongeer den daar hun titel. Dat de LTC de 15-jarige Schuiten in Sarajevo niet voor de leeuwen wenste te gooien, was al bekend. Dat er tevens geen kunstrijdster in Joegoslavië aanwezig zal zijn, lag minder in de lijn der verwachtingen. De beslissing van de LTC werd in de hand gewerkt door de vierde titel van Li Scha Wang, het 21-ja- rige 'enfant terrible' van het Nederlandse kunstrijden. Vorig jaar werd de Apel- doornse door de LTC uit de nationale selectie gezet, na dat zij een vakantie met haar vriend verkoos boven de cen trale trainingen met de bondsgroep. De kunstrij-commissie, net gestart met een ambi tieus vijfjarenplan, meende hard te moeten ingrijpen. De commissie weigerde haar niet alleen de toegang tot de selectietrainingen, maar gaf de Apeldoornse tevens te verstaan dat ze niet meer in aanmerking zou komen voor uitzending naar buiten landse toernooien. Volgens voorzitter Wim Schenk was het hoofdstuk Li Scha Wang 'gesloten'. Geen van de leden van de commissie had echter op de hernieuwde titel van Wang gerekend. Het kampioen schap was voorbedacht aan één van de jonge discipelen van de nationale selectie, die na de komst van Sjoukje Kossmayer-Dijkstra als ad viseuse een sterke progressie doormaakten. Jeltje Schui ten en Astrid Winkelman kwamen inderdaad verdien stelijk voor de dag, maar be schikten nog niet over de klasse om Li Scha Wang van de troon te stoten. De titelhoudster won op de eerste dag het figuurrijden en de korte kür, maar ver gooide bijna alles op de slot dag tijdens de vrije kür. Ze bleef wel overeind, maar daarmee was ook alles ge zegd. „Ik was uitgeput. Ik heb de laatste twee weken slechts zes uur getraind en dat was te merken", ver klaarde ze haar inzinking. Dat de titel alsnog in haar bezit kwam, had Wang te danken aan de matige vrije kür van Astrid Winkelman, die bij twee sprongen onder uit ging, waardoor Li Scha Wang de benodigde tweede plaats op dit onderdeel greep. Net genoeg om Jeltje Schuiten, de zus van de jonge herenkampioen Alcuin, van een totale familietriomf af te houden. De Nederlandse afvaardi ging naar Sarajevo (begin februari) bezorgde de Itc al dus een fiks probleem. De kampioene, die vorig jaar in Kopenhagen redelijk vol deed, kwam niet meer in aanmerking. Jeltje Schuiten en Astrid Winkelman, de an dere prijswinnaressen, ble ven als kandidaten over. Na langdurig beraad be sloot de LTC Li Scha Wang niet te passeren voor een an der en geen kunstrijdster naar het Europese toernooi te sturen. De technische commissie was van mening dat de kwaliteiten van de rijdsters onvoldoende waren om op internationaal niveau te kunnen meedraaien. De pogingen om de aansluiting met de Europese midden moot te bewerkstelligen krij gen in Serajewo dus geen vervolg. Als kunstrij-natie raakt Nederland weer een stukje verder achterop. In de schaduw van de triomf van Li Scha Wang handhaafde Alcuin Schuiten zonder problemen zijn lei dende positie bij de heren. De vijftienjarige Rotterdammer had dit keer slechts één op ponent: Johan van der Neut. Ed van Campen, de Ameri kaan met Nederlands pas poort, waagde zich niet meer aan de overstap naar het Europese vasteland. De 26- jarige kunstrijder, die vorig jaar zijn titel aan Schulten verloor, kon zich geen dure voorbereiding en reis meer veroorloven en haakte af. Het gevolg was een nau welijks serieuze strijd om de titel. Schuiten overheerste op alle onderdelen. Indien hij zijn vorm weet te behouden, gaat hij aan het einde van dit jaar opnieuw naar de we reldkampioenschappen voor junioren. Dat toernooi wordt in Brisbane worden gehou den. In december eindigde hij tijdens zijn eerste WK- optreden in Canada op de zestiende plaats. Gezien de ambities in de kunstij wereld lijkt die prestatie voor ver betering vatbaar. EINDSTANDEN Dames, senioren: 1. Wang (Apeldoorn) 3.0,2. Schuiten (Rotterdam) 3.6,3. Win kelman (Papendrecht) 5.4, 4. Van der Neut (Ouderkerk aan de Amstel) 9.6, 5. Heijers (Eindhoven) 10.8, 6. Vincken (Beneden-Leeuwen) 11.2,7. Van Bogget (Rosmalen) 14.2, 8. Mulleners (Born) 14.2. Heren, senioren: 1. Schuiten (Rotter dam) 2.0, 2. Van der Neut (Ouderkerk aan de Amstel) 4.0. Dames, junioren A: 1. Roy mans (Sit- tard) 3.0, 2. Mennen (Eindhoven) 5.2, 3. Van der Velden (Badhoevedorp) 5.6, 4. Krijgsman (Leek) 6.8, 5. Levens (Til burg) 10.8, 6. Visser (Amsterdam) 11.2, 7. De Waal (Twisk) 14.0. Heren, junioren A: 1. Vrancken (Bun- de) 2.0. De nummers een, twee en drie van het eindklassement bij de dames; op de voorgrond feliciteren Schuiten (links) en Winkelman elkander. Op de achtergrond lacht kampioene Wang. - fotoanp Weinig verrassingen in FA-cun Skiën DE NEDERLANDSE skister Martien Nouwen is bij de eersste wereldbekerwedstrijd vrije stijl, in Mont Gabriel (Canada), als zesde geëindigd. De studente tandheelkunde neemt aan alle negen wereld bekerduels deel. Als zij bij de eerste zes van het eindklasse ment komt, plaatst ze zich voor de Olympische Winter spelen van 1988 in Calgary, waar de vrije stijl als demon- stratiesport aan het skipro gramma is toegevoegd. Zeilen DE ZEILRACE om de wereld, in het verleden twee keer ge wonnen door de Nederlander Conny van Rietschoten, be staat in de eerstvolgende edi tie, die van 1989-1990, uit vijf etappes. Via Portsmouth, Punta del Este, Fremantle en Auckland wordt Fort Lauder dale in Florida aangedaan. Het is voor de eerste keer dat Noord-Amerika in de zeilrace is opgenomen. Zuid-Afrika is uit het schema gehaald. Boksen KAMPIOEN Patrizio Oliva (Ita) heeft zaterdag in Agri- gent op Sicilië zijn wereldtitel in het lichtweltergewicht (ver sie WBA) behouden. Olivia won in een met 4000 toeschou wers bomvolle circustent op punten van zijn Mexicaanse uitdager Rodolfo Gonzales. Atletiek HET ORGANISATIECOMITÉ van de eerste wereldkam pioenschappen indoor-atle- tiek, die van 6 tot 8 maart in Indianapolis worden gehou den, heeft tv ;-e maanden voor de opening al inschrijvingen binnen uit 61 landen. Van de toplanden ontbreekt alleen nog de Sovjet-Unie. De inter nationale atletiekfederatie re kent op deelneming uit meer dan honderd landen in het Hoosier Dome, dat 40.000 toe schouwers kan bevatten. Kunstrijden EUROPEES kampioen kunst rijden op de schaats Josef Sa- bovcik kan begin februari zijn titel niet verdedigen. De Tsje- choslowaak heeft een zware knie-operatie ondergaan. Zijn revalidatie vergt enkele maanden. Zeilen HET JACHT Australia IV komt toch uit in de finale van de zeilstrijd, die de Australi sche verdediger oplevert van America's Cup. Na een protest van concurrent Kookaburra II kwam de positie van het reeds geplaatste Australia IV aan het wankelen. Maar de jury wees het protest af. Australia IV strijdt nu tegen Kooka burra III. Biathlon DE WESTDUITSER Fritz Fi scher heeft zaterdag de vierde wedstrijd om de wereldbeker biathlon gewonnen. In Boro- vets (Bulgarije) legde de 30-ja- rige veldwachter de tien kilo meter af in 29 minuten en 4,2 seconden. De Sovjet Dimitri Vassiljev werd tweede (29.07,0), diens landgenoot Va- leri Medvetsjev, wereldkam pioen en klassementleider, derde in 29.21,4. Oxford United en Charlton Athletic, uit de eerste di visie, werden uitgeschakeld in de derde ronde, nadat de eerste twee rondes van het toernooi, zoals de ge woonte het wil, gereserveerd waren voor de kleinere verenigingen uit de competitie en de non-league clubs. Eén van die clubjes handhaafde zich voorlopig; Caernarfon speelde gelijk (0-0) tegen Barnsley. Oxford United werd uitge schakeld (0-3) door Aldershot uit de vierde divisie, Charlton verloor op eigen veld van Wal sall, een derde klasser. Orient veroverde ook een plaatsje hoog op de lijst van verrassin gen. De club die nog nooit zo laag op de ranglijst stond, op twee na laatst in de vierde di visie, hield West Ham United op een gelijk spel, 1-1. Nor wich City werd door Hudders- field Town (tweede divisie) tot een herhaling gedwongen, Chelsea en Aston Villa, staart- ploegen uit de eerste divisie onmoeten elkaar dinsdag op nieuw na hun gelijke spel van 1-1. Voor Manchester City, Sou thampton en Leicester City was het eerste optreden in het bekertoernooi ook het laatste. Zij verloren van andere ver enigingen uit de eerste divisie, respectievelijke Manchester United, Everton en Queen's Park Rangers. De wedstrijden met de ver rassendste uitslagen trokken weinig toeschouwers. Bij Al dershot kwamen slechts 1966 kijkers, mogelijk doordat de club de entreeprijzen aanzien lijk had verhoogd en dertig gulden vroeg voor een over dekte staanplaats. De ontluis tering van Oxford werd het duidelijkst onderstreept door de vervanging van spits John Aldridge. De international van Ierland, die na het seizoen voor 2,5 miljoen gulden naar Liverpool gaat, was in zeven tig minuten niet aan één se rieuze doelpoging toegekomen. Charlton en Walsall speelden voor 4541 toeschouwers en zo weinig mensen waren er in zestig jaar niet bij een beker wedstrijd op Selhurst Park geweest. Craig Shakespeare schreef zeventien minuten voor tijd de zwartste bladzijde uit het bekerboek van Charl ton. LAS PALMAS (DPA) - De Limburgse eredivisieclub Roda JC heeft zaterdag de fi nale van het voetbaltoernooi op de Canarische Eilanden met 0-1 verloren van het na tionale team van Tsjechoslo- wakije. De Oosteuropeanen dankten de zege aan een doel punt van Griga, speler van Dukla Praag. Roda had zich voor de finale geplaatst door Bayer Lever- kusen na het nemen van straf schoppen, nodig door de 0-0, te verslaan. De Westduitsers werden derde. Zij zegevierden met 3-1 over IFK Göteborg, de toernooiwinnaar van vorig jaar. De topploegen Arsenal en Everton kwamen tamelijk ge makkelijk verder. Charly Ni cholas maakte twee van Arse nals drie treffers bij Reading (3-1), Graeme Sharp maakte de twee doelpunten voor Ever ton tegen Southampton (2-1). Tottenham behaalde een krappe overwinning op Scun thorpe United uit de vierde di visie. In de tweede helft kwa men de Spurs door Nico Clae- sen en Chris Waddie op 3-1, maar de rust verdween door een tegengoal van Kenneth le Mange. Toen restten Scun thorpe echter nog maar drie minuten. Preston North End uit de vierde divisie, dat 98 jaar gele den de eerste 'double' won, be reikte de laatste 32 van het toernooi door bij Middles brough, dat één klasse hoger speelt, met 1-0 te winnen. Bekerhouder Liverpool heeft zich zondag, zonder de steun van zijn supporters, te gen Luton Town ternauwer nood staande gehouden op een met sneeuw bedekt kunstgras veld. De uitslag, 0-0, geeft Li verpool de kans zich woensdag op eigen terrein alsnog te plaatsen voor de vierde ronde van het voetbaltoernooi om de FA-Cup. Gezien het spelbeeld in Luton zou Liverpool het wel eens moeilijk kunnen krijgen. Nottingham Forest werd uit geschakeld door een nederlaag van 0-1 tegen Crystal Palace. Alan Irvine scoorde voor de tweede-divisieclub. Luton, de enige Engelse club met een pasjesregeling voor toeschouwers, zette Liverpool voortdurend onder druk. Har ford schoot uit een volley op de paal en Nicholas dwong Liver- pool-doelman Grobbelaar tot een snoekduik. Hill begon al te juichen, toen Grobbelaar de bal uit de vingers liet glippen na een hard schot. Hill had echter niet gezien, dat verde diger Johnston op de doellijn redde. Zonder de steun van zijn fanatieke fans, die geen toegang hadden tot het stadion van Luton Town, werd Liver pool slechts één keer gevaar lijk. Een schot van McMahon werd door Donaghy van de lijn gewerkt. De wedstrijd tussen non- leagueclub Telford en Leeds United (1-2) werd op verzoek van de politie in het stadion van de tweede-divisieclub ge speeld. De politie meende, dat de supporters van Leeds met het oog op mogelijke vecht partijen niet in het stadion- Peter Houtman torent uit boven twee verdedigers van Rio Ave. De Nederlander wist in zijn eerste wedstrijd voor Sporting Lissabon niet tot scoren te komen. - fotoap netje van Telford konden wor den ontvangen. In Leeds wa ren alsnog driehonderd agen ten op de been. De beveili gingsactie kostte twintigdui zend pond (67.000 gulden). Uitslagen derde ronde FA-cup: Crystal Palace - Nottingham Forest 1-0, Luton Town - Liverpool 0-0, Telford - Leeds United 1-2, Aldershot - Oxford United 3- 0, Aston Villa - Chelsea 2-2, Bristol City - Plymouth Argyle 1-1, Caernarfon Town - Barnsley 0-0, Charlton Athletic - Wal sall 1-2, Coventry City - Bolton Wande rers 3-0, Everton - Southampton 2-1, Fulham - Swindon Town 0-1, Grimsby Town - Stoke City 1-1, Ipswich Town - Birmingham City 0-1, Manchester Uni ted - Manchester City 1-0, Middles brough - Preston North End 0-1, Mill- wall - Cardiff City 0-0, Norwich City - Huddersfield Town 1-1, Oldham Athletic - Bradford 1-1, Orient - West Ham Uni ted 1-1, Portsmouth - Blackburn Rovers 2-0, Queen's Park Rangers - Leicester City 5-2, Reading - Arsenal 1-3, Sheffield United - Brighton 0-0, Swansea Town - West Bromwich Albion 3-2, Tottenham Hotspur - Scunthorpe United 3-2, Wat ford - Maidstone 3-1, Wimbledon - Sun derland 2-1, Wrexham - Chester 1-2. Afgelast en opnieuw vastgesteld voor maandag werden de wedstrijden: New castle United - Northampton Town, Sheffield Wednesday - Derby County, Shrewsbury Town - Hull City, Wigan Athletic - Gillingham. Uitslagen: Brescia - Juventus 0-0, Em- poli - Como 0-0, AC Milan - Udinese 0-0, Napeli - Ascoli 3-0, Roma - Avellino 3-0, Torino - Sampdoria 2-0, Verona - Inter 2-1. Stand: Napels 15-22, Inter 15-20, AC Mi lan 15-19, Juventus 15-19, Roma 15-18, Verona 15-18, Sampdoria 15-15, Como 15- 15, Torino 15-15, Avellino 15-13, Empoli 15-12, Fiorentina 14-11, Brescia 15-11, Atalanta 14-8, Ascoli 15-8, Udinese 15-5. Real Madrid heeft zondag een geslaagde poging ondernomen het zelfvertrouwen terug te winnen. De ploeg van trainer Leo Beenhakker won in eigen huis met 3-0 van Betis Sevilla. Na de twee gelijke spelen (beide 2-2) was de veelvoudig landskampioen het aan zijn stand verplicht eens uit te ha len. Barcelona liet Real een punt inlopen. In het met ze ventigduizend toeschouwers gevulde stadion van Sevilla, waar de Catalanen zich van oudsher niet lekker voelen, kwam het team van trainer Terry Venables niet tot scoren. Net zo min overigens als Se villa. Barcelona's stadgenoot Espanol, derde op de ranglijst, won met 2-0 van Beenhakkers oude club Zaragoza. Real Madrid is Barcelona tot twee punten genaderd. Te gen Betis, één van de betere middenmoters, ging Real ouderwets te keer. De voort durende aanvalslust resul teerde in twee doelpunten van Butragueno en één van Gor- dillo. Barcelona dankte het ge lijk spel voor een groot deel aan doelman Zubizarreta, die zijn uitverkiezing in het Spaanse nationale elftal volle dig waar maakte. Barcelona had trouwens al vrees vooraf door de herinnering aan de met strafschoppen verloren fi nale in het Europese beker toernooi der landskampioe nen. In mei ging Steaua Boe karest na 120 minuten voetbal met de Europa Cup naar huis. Sevilla, dat op eigen terrein in tien jaar niet van Barcelona had verloren en slechts twee keer een puntendeling had toegestaan, had een overwicht tot de vlak voor het Cata laanse doel. In eigen gebied was Zubizarreta heer en meester. Uitslagen: Athletic de Bilbao - Osa- suna 4-1, Las Palmas - Atletico de Ma drid 2-1, Cadiz - Mallorca 1-0, Sabadell - Santander 1-1, Sevilla - Barcelona 0-0, Valladolid - Real Sociedad 1-0, Real Ma drid - Betis 3-0, Espanol - Zaragoza 2-0, Murcia - Gij on 2-0. Stand: Barcelona 22-33, Real Madrid 22- 31, Espanol 22-30, Athletic de B. 22-26, Atletico de M. 22-23, Betis 22-23, SeviUa 22-22, Gijon 22-22, Mallorca 22-22, Valla dolid 22-22, Real Sociedad 22-21, Cadiz 22-19, Murcia 22-19, Zaragoza 22-18, Las Palmas 22-18, Santander 22-17, Osasuna 22-15, Sabadell 22-15. Uitslagen: Dundee United - Celtic 3-2, Hibernian - St. Mirren 1-0, Glasgow Rangers - Clydebank 5-0. Stand: Celtic 29-43, Glasgow Rangers 28- 42, Dundee United 28-40, Hearts 28-38, Aberdeen 27-36, FC Dundee 26-27, St Mirren 28-25, Hibernian 29-20, Mother well 28-19, Falkirk 27-18, Clydebank 29- 16, Hamilton 27-10. FC Porto en Vitoria Guima- raes hebben elkaar flink te gengewerkt in een poging de eerste plaats in het Portugese voetbal over te nemen van Benfica. In Porto speelden de FC en Guimaraes voor 90.000 toeschouwers 2-2. Benfica bleef tegen subtopper Varzim steken op 0-0. Tijdens het duel tussen Porto en Vitoria, dat FC Gro ningen uitschakelde in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker, toonde het Portugese voetbal zich van zijn slechtste zijde. Althans, wat het scoren betreft. Alle doelpunten werden gemaakt door Brazilianen. Topscorer Cascavel scoorde voor Vitoria, dat in beide ge vallen aan de leiding kwam. Aanvaller Walter Casagrande, overgenomen van Corinthians, maakte voor Porto even zo veel malen gelijk. De laatse maal 24 minuten voor tijd, toen hij het beslissende tikje gaf na een hard, half afgesla gen schot van Juary. Sporting Lissabon, dat Pe ter Houtman van FC Gronin gen heeft overgenomen, slaagde er niet in het gat met de top drie kleiner te maken. Het liet een punt liggen tegen het niet bepaald sterke Rio Ave (0-0). De uitslagen van de in het weekeinde ge speelde wedstrijden in de hoogste afde ling van het Portugees voetbal zijn: Var zim - Benfica 0-0, Boavista - Farense 0-0, FC Porto - Vitoria Guimaraes 2-2, Spor ting - Rio Ave 0-0, Portimonense - Aca demica 2-0, Braga - Chaves 2-1, Belenen- ses - Salgueiros 0-0, Maritimo - Elvas 5- 1. De stand is: Benfica 17-28, Guimaraes 17-27, FC Porto 17-26, Sporting 17-21, Chaves 17-19, Varzim 17-19, Belenenses 17-19, Portimonense 17-15, Salgueiros 17- 14, Academica 17-14, Rio Ave 17-13, Ma ritimo 17-13, Boavista 17-13, Braga 17-12, Elvas 17-10, Farense 17-9. DEN HAAG (ANP) - De resul taten van de vriendschappe lijke voetbalwedstrijden van dit weekeinde zijn: STAPHORST (4e klas za) - PEC ZWOLLE 0-8 (0-4). Doelpuntenma kers: McNulty (2), Wilkins (2), Foeke Booy (2), Van Ankeren en Dunnik (eigen doel). Toeschouwers: 100. GRC (hoofdklasse) - FC GRONIN GEN 0-3 (0-1). Doelpuntenmakers: De Wolf, Roossien en Eykelkamp. Toeschouwers: 150. CAMBUUR - AMATEURSELEC TIE LEEUWARDEN 2-2 (2-1). Doel puntenmakers Cambuur: Rontberg en Douma; amateurselectie: Jousma (Frisia) en Wierda (MKV). Toeschouwers: 100. BROEKHUIZEN VORST (derde klasse amateurs) - VW 1-14 (1-5). Voor de eredivisieclub scoorden Verbeek (4), Lammers (3), Luhukay en Jansen (2), Ringels, Reynierse en Nijssen. STUTTGART (SID) - Ajax is er zaterdagavond niet in ge slaagd de eerste prijs van 16.500 gulden te grijpen in het internationale zaalvoetbal toernooi van Stuttgart. De Amsterdammers verloren in de finale met 2-4 van Kaisers- lautern en moesten zich tevre den stellen met een premie van bijna 8000 gulden. Kaiserlautern nam in de eerste helft een voorsprong van 3-0 door treffers van Roos (2) en Mohr. Danny Blind bracht met twee doelpunten de spanning nog wel even te rug, maar Wolfram Wuttke bewees in de slotfase nog maals zijn schutterskwalitei- ten in de zaal. Hij werd met zeven goals tweede op de top scorerslij st achter de Pool Wlodzimir Smolarek, die voor Eintracht Frankfurt acht keer raak schoot. Jan Wouters ein digde als derde met zes tref fers. Zakelijk gezien sprongen de organisatoren, VfB Stutt gart en Stuttgarter Kickers, er goed uit. Beide verenigingen hielden aan het evenement, beide dagen in een uitverkocht huis (8000 toeschouwers), ruim 65.000 DM over. Uitslagen Poule A: Waldhof Mannheim - Ajax 3-3, Stuttgarter Kickers - Nümberg 1-0. Eindstand: 1. Ajax 3-4,2. Nümberg 3-3,3. Stuttgarter Kickers 3-3, 4. Waldhof Mannheim 3-2. Poule B: Stuttgart - Eintracht Frankfurt 1-3, Kaiserslautern - Galatasaray 4-1. Eindstand: 1. Kaiserslautern 3-5, 2. Ein tracht Frankfurt 3-4, 3. Stuttgart 3-3, 4. Galatasaray 3-0. Halve finales: Ajax - Eintracht Frank furt 3-2, Kaiserslautern - Nümberg 4-2; finale: Kaiserslautern - Ajax 4-2 (3-0). om de derde plaats: Nümberg - Ein tracht Frankfurt 6-1 (2-1). Feyenoord is zondag als zesde en laatste geëindigd in het internationale toernooi in West-Berlijn. De Rotterdam mers gingen in de strijd om de vijfde en zesde plaats met 1-2 ten onder tegen Hamburger SV, dat in poule B als derde en laatste was geëindigd. Het toernooi leverde een overwinning op voor het Ber- lijnse Blau-Weiss '90, dat in de finale met 4-0 won van Austria uit Wenen. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Bayern München en Hertha BSC uit Berlijn. Bayern München zegevierde met 2-0. UITSLAGEN Groep A: Hertha BSC - Bayern München 2-5, Hertha BSC - Feyenoord 3-2, Bayern München - Feyenoord 3-6. Eindstand: 1 Bayern München 4-5, 2. Hertha BSC 4-4,3. Feyenoord 4-3. Groep B: Blau-Weiss Berlin - Hambur ger SV 5-1. Blau-Weiss Berlin - Austria Wien 2-2, Hamburger SV - Austria Wien 2-3. Eindstand: 1. Austria Wien 4-6, 2. Blau- Weiss Berlin 4-5,3. Hamburger SV 4-1. Om de vijfde plaats: Feyenoord - Ham burger SV 1-2; om de derde plaats: Bayern München - Hertha BSC 2-0; fi nale: Blau-Weiss Berlin - Austria Wien 4-0. De winnende getallen in de i landse lotto (nr 2) zijn: 2 - 3 - 4ijl - 38. Reservegetal: 7. Deelnemers: 569238, 2.477.166, prijzenbedrag t. I.25JJ Een juist ingevulde kolom in toto2,| 3-3-3-1 -1-1-1-1 -3-3-tl Deelnemers- 22922, inleg: t 15J prijzenbedrag: f. 52.070. De winnende wedstrijden in toto-, zijn: 15- 17-22-24-26. Toegei wedstrijd: 19. Deelnemers' 3142, inleg: f. 14.05(1 zenbedrag: f. 12.592. De uitslag van het cijferspel is: 37J De winnende getallen in de We Lotto zijn: 6 -10 - 24 - 31 - 47 servegetal: 1 De uitslag van 'Spiel 77' is: 1238)) NIEUWEGEIN (ANP) - Voor de ene judoka een sponsor voor de ander een kater. Dat vvas de balans van de met een heuse titelstrijd aangeklede Nieuwjaarsreceptie, die de judobond Nederland zater dag in Nieuwegein hield. Re- van Ooyen hield aan zijn kampioenschap in de open klasse een sponsor over. Dat stelt de 25-jarige judoka uit Enschede in de gelegenheid deze zomer in Japan aan con ditie en technische vaardig heden te werken. De kater was voor Irene de Kok, die krap drie maanden geleden in Maastricht wereldkam pioen in het halfzwaarge- wicht werd. Marion van Dorssen zette de niet geheel fitte De Kok op weg naar de finale de voet dwars. De grootste interesse ging evenwel niet uit naar de ver dienstelijke verrichtingen van Van Ooyen en Van Dors sen, de nieuwe kampioenen. Veel meer belangstelling trekt de machtsstrijd, die momenteel binnen de Judo- De winnende getallen in de f lotto zijn: 1 - 4 - 25 - 30 - 31 - 42, L vegetal: 9. Het jokernummeJ 7325209. Skiën DE 19-JARIGE Oostenrij skiester Anita Wachter is val gekomen tijdens de i reldbekerwedstrijden in S! lau. In het hospitaal hersenschudding had. Na de, zowel qua spel als qi iegen Polen in de openingsvt volgde een ruime zege van 4-1 teerden de artsen, dat zij i Jat Nederland in oktober de h toernooi om de wereldbeker in HEREN Blauw Wit-Sittardia 1 Loreal-E en O 16 Swift A 10 8 1 1 1721} Sittardia 9 7 1 1 1517/ Aalsmeer 10 7 Q 3 14210 VenL 10 6 1 3 13206 Blauw Wit 10 6 1 3 1316} Tachos 10 4 3 3 11184 EenO 10 4 2 4 10186 Loreal 10 4 2 4 1014} Hellas 10 4 2 4 10164- Hermes 9 1 2 6 4137 Hercules 10 0 1 9 1177 Sw. Roermond 10 0 0 10 om DAMES Foreholte-Swift A VenK-SEW 1? Sw. Roermond-Quintus 17 Quintus 4 3 1 0 7 74- Ven L 3 3 0 0 6 62 SEW 4 3 0 1 6 76- Swift A 4 3 0 1 672 QSC 3 2 0 1 4 64* Mosam 3 2 0 1 45} Sittardia 3 2 0 1 43} Sw. Roermond 4 1 1 2 3 60 PSV 4 1 0 3 2 62- VenK 5 1 0 4 2 7} Hellas 3 0 0 3 0 45 Foreholte 4 0 0 4 0 40 HEREN VCG-Lycurgus AMVJ-Animo Zevenhuizen-Sudosa Orion-Reflex Dynamoa A-DOS Martinus-Brevok Martinus AMVJ VCG DOS Onon Animo Zevenhuizen Brevok Dynamo A Reflex Lycurgus Sudosa 11 11 12 11 12 10 Na twee wedstrijddagen be- izet Oranje de tweede plaats in de stand, met een iets ongun stiger doelsaldo dan gastheer ïndia. De opluchting was groot in het Nederlandse kamp na de overwinning op de Russen, die toch beschikten over vrijwel het gehele team van Londen. Na de 0-0 tegen Polen was er onzekerheid in de formatie van coach Hans Jorritsma ge slopen. Een voordeel voor Ne derland was ongetwijfeld het feit dat de Sovjet-hockeyers pas zaterdag in de Indiase hoofdstad arriveerden, even als de Spanjaarden, die pas op het laatste nippertje hun tic kets van de organisatie had den gekregen. De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond had de zaken slimmer aangepakt, en de tickets van Air India niet afgewacht, maar dinsdag gewoon' de lijnvlucht met de KLM genomen. Dat scheelde ongetwijfeld een heel stuk in ie acclimatisering. De Russen misten duidelijk icherpte en maakten zelfs vrij 3 0 4 kinderlijke technische fouten. Aanvoerder Tom van 't Hek had dat natuurlijk ook gecon- tateerd. „Het was duidelijk in het veld te merken dat de Rus sen vermoeid waren. Vooral tegen het einde zaten ze stuk. Maar het winstpunt van deze wedstrijd voor ons was toch dat de ploeg als geheel goed iraaide. Veel beter dan tegen Polen het geval was. Kijk, we nissen momenteel de echte cwallteit in de ploeg. Dat is gewoon de realiteit. Dus we 0 22 1 22 2 20 4 14 1 5 m°eten het meer van hard, ge concentreerd werken hebben. Alleen zo kunnen we het nog een eind schoppen. Na deze zege horen we heus niet in één 7 10 8 7 10 7 10 7 8 9 6 0 10 4 0 10 2 DAMES Olympus-Lycurgus AMVJ-Sarto DVO-Sudosa Orion-Voorburg Dynamo A-Zaan WC-Marlinus Olympus DV0 AMVJ WC Martinus Voorburg Zaan Orion Dynamo A Lycurgus Sudosa Sarto 10 10 11 8 12 8 12 8 0 20 3 16 8 4 16 4 16 8 3 14 S 3 14 8 4 14 1' 6 10 8 8 6 9 6 0 12 0 I' HOOFDKLASSE A SlOS-Fortuna DKOD-Groen Geel Blauw Wit-Arnhem LDO-Samos kl M br sti he pr ac scl ev nu op sel De en on ter SÏc pe do lar va „A vo< str nie len we bel de ger den eer I kw acti wee en Cri arr nog mo gen als ma drc tal< jon me ma I Kri Arnhem DK0D Fortuna LD0 SI0S Groen Geel Blauw Wit Samos 1 - 2 10»| 2 9*1 3 8jl 3 6 8| 1 4 5 1 4 51 1 6 t»| HOOFDKLASSE 0 WK TAFELTENNIS INI NEW DELHI (SID/AFP) - Het Ned< "e voorronde van de wereldkampioe 'ebruari tot 1 maart in New Delhi sen Tsjechoslowakije, Maleisië en N e vorige gelegenheid nog vierde, ma en van Mirjam Kloppenburg ernsti r' Zi-i krijgen in de poule tegenstam In New Delhi worden de Ara Gndenwedstrijden afgewerkt Gr» 'olgens een nieuw systeem, owel bij de dames als heren nn zestien poules gevormd, aarvan alleen de winnaar Gr« °°rgaat naar de volgende ;J,em «v"1 <^>0^ 'n cie tweede ronde ene ordt gespeeld in groepen van er. De nummers één en twee g™ ■aan over naar (je kwartfina- o™ ^le zoals gebruikelijk via systeem van de directe uit- lië. nakeling worden afgewerkt. £1™ Dalto-W. Kwiek PKC-Rohda Deetos-Rapiditas DOS-SCO PKC Rohda W. Kwiek SCO Dalto Deetos DOS Rapiditas 210 23 2 S*| 91 I 9»l 7*1 si 01 de loting: HEREN ThaS C&k- Grie |en Syrië en- Bulgarije, Indonesië Groc Kerua C: Polen- Pakistan, Turkije en land Idar^P daPan. Canada, Wales en Jor- land. l^roeo p. Groe i^ieuw-y^i Noord-Korea, Noorwegen, Keni IGroen p.eeTland en Bermuda's. Groe |enMan goslavië, Australië, Spanje gale Ma"ïeisi?en'IM ^^lowakij e, Nederland, Synt jr°en H- pi Groe |nBangladesh^ Brazilië, Singapore Filip go, N Groe Inroep Groe en Venezuel rea' ^rael, Luxemburg iGroep K- p,?' <-*roe Macao 8 and> België, Griekenland Egyp '°ep Pnv, Groe «ongkong, Oostenrijk, Saoedi- en Jc Gr,

de Stem | 1987 | | pagina 10