OS ND DE Stem Veertien jaar vechten voor ziekenhuis Hulst Met de complimenten van de sjeik9 GEMEENTE LANCEERT TOEKOMSTPLANNEN GMET 0% Lingerie Foundations 1CZ Weekenddienst Stern-redactie Jubilarissen fanfare gehuldigd ZATERDAG 10 JANUAR11987 VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 en kwaliteit HUlfSV Bejaarde vrouw dood in woning gevonden O; Menu, privé tel.01150- Harder Gehandicapten Songfestival Sint Jansteen DIRECTEUR-ECONOOM B. LOCKEFEER NEEMT AFSCHEID Geboortegrond Uitrusting Alternatief Dagverpleging Sfeer TONEELSTUK ODI IN VOGELWAARDE MET DOLLE GRAPPEN Plaatselijk nieuws Clinge Heikant Nieuw-Namen St.-Jansteen Spui Dader steek partij in verzekerde bewaring Meneer Kaktus uitverkocht IsËHInspraakavonden over iculieren ie, jubileum, receptie, rloving, overwinning, raham. openbare dank, mag best eens in de gina familieberichten duur hoeft het niet te sten nog geen tientje), lom 1,90 Eén grote ,45. Voor het plaatsen Iding met een formaat en wij 13,50 toeslag p aanvraag Bij niet- rdt 4,00 adm kosten den niet geretourneerd eef uw tekst 2 dagen én van onze kantoren n stuurt u eveneens 2 g naar Postbus 3229, ftelijke opgaven worden teerd indien naam en -k indien Uw betaling houden ons het recht opgaaf van redenen te geren. ngsnleuws lom op donderdag. HIEP HIEP HOERA pa is opa wordt 60 jaar PIET EN SJAN Wijnings. H.G. met jui 25-jarig huwelijk. De Fr milie. binnenstad van Hulst Van een onzer verslaggevers HULST - De gemeente Hulst is op de proppen gekomen met de toekomstplannen voor de Hulster binnenstad. Een uitvoeringsplan stadsvernieuwing en een verkeersplan. Ingre pen die er niet om liegen en die heel wat bin nenstadbewoners persoonlijk raken. Maar ook de mensen van 'buiten de wallen' die re gelmatig het centrum bezoeken krijgen ermee te ma- jren. Al was het alleen maar de aanpak van de ver keerssituatie en de parkeerproblemen. Daarom krijgt iedereen deze maand de kans om mee te pra ten over de plannen. 'Binnen stad, bemoei je ermee!' luidt liet motto waarmee de organi serende stichting Gemeen- schapswerk zoveel mogelijk 'insprekers' wil recruteren. Eigenlijk gaat het om een vervolg op de inspraakrondes die eind 1984 werden gehouden over het beleidsplan voor de binnenstad. Toen maakten zo'n 140 belangstellenden ge bruik van de mogelijkheid om mee te praten. De plannen die nu op tafel liggen zijn een na dere uitwerking van dat be leidsplan. In de tussenliggende tijd zijn sommige inzichten veran derd. Bijvoorbeeld het buiten kansje voor de gemeente om het terrein van 'Ravels' aan te kopen voor parkeergelegen heid heeft het denken over het verkeersvraagstuk een nieuwe ontwikkeling gegeven. Daar bij komen zaken aan de orde als aanpassing van de be staande wegen, om het toe komstige parkeerterrein te ontsluiten. „Maar als je de verkeersgeleiding naar de stad gaat veranderen heeft dat ook ken één vakje benutten, de advertentie wordt in een groter rtentie met het belangrijkste woord t en bondig. telefoonnummer in de advertentie of ert men gemakkelijk en snel. DE ZIJKANT HET BEDRAG AFLE® toezending van brieven onder nmW* e betalen. Als contante betaling kim" of een blauwe girokaart (dus géén F nsturen. ling ontvangt u een acceptgirokaart 4,- administratiekosten In rekemf tsing aan Dagblad De Stem. ling rubrieksadvertenties. jfer één vakje overslaan, komma één vakje gebruiken. Prijs incl. W8" (SI ft 1» fit' ƒ13.! li' t:. Telefoon: HULST - De 75-jarige me vrouw A. Remie is donderdag avond dood aangetroffen in haar woning aan de Janse- niuslaan te Hulst aangetrof fen. Volgens de verklaring van een arts is de vrouw vermoe delijk reeds in het weekeind van 3 op 4 januari overleden. De rijkspolitie te Hulst werd donderdagavond door veront ruste familieleden in kennis gesteld van het feit dat deze na herhaaldelijke telefoontjes bij de vrouw geen gehoor kregen. Toen de politie bij de woning kwam, zag deze wel dat de postbestellingen van de laatste dagen nog in de gang lagen. Met een sleutel van een over buurman slaagde de politie erin de voordeur te openen en binnen te komen. In een slaap kamer werd gelegen naast een bed het levenloze lichaam van de vrouw gevonden. Haar huisarts verklaarde dat de vrouw op vrijdag 2 januari nog op het spreekuur was ge weest voor het halen van me dicijnen. Het stoffelijk over schot werd overgebracht naar het mortuarium van het Sint Luidina ziekenhuis te Hulst Voor redactionele zaken, dus niet voor advertenties <jf bezorgklachten, kunt u dit weekeinde terecht bij Vrank Deij, 01X40-10630. "gg. 01153-1534. Zondag middag 01150-17920. JOBLAO VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Verneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: £30-12,30/13.30-17.00 uur. "edactle ^'neuzen: Rein van der "elm (editie-chef), Joep rommelen, Emile Calon, °n Koomen (sport), Cor J. Boer (foto). "dist: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Jan Jansen, dvertentle-exploltatle mspecteur Zeeland: gevolgen voor de binnenstad zelf", zegt directeur Cor van Leuven van het Gemeen- schapswerk. „Daarom is alles bij elkaar genomen". Uitein delijk komen er wel twee af zonderlijke bestemmingsplan nen uit de bus. Eentje voor de binnenstad. Het andere voor het gebied net daarbuiten, dat na enig gesnuffel in geschie denisboeken is gedoopt tot Ha venfort. Omdat het gaat om grote in grepen denkt Van Leuven dat de discussie harder zal worden dan in de eerste fase. „Dat blijkt al uit de belangstelling na het bekend worden van de plannen. Meer dan ooit hebben mensen gebeld wanneer we verder gaan met de inspraak. Daaruit blijkt ook dat de eer ste ronde positief is overgeko men. En dat is ook zo. De ge meente heeft de inspraakre sultaten zeer serieus geno men". De opzet wijkt niet af van eerdere inspraakrondes. Op 13 januari wordt om 20 uur in zaal Tiffany een informatie avond georganiseerd. Daarop kan iedereen alles over de plannen te weten komen. Kunnen mensen zich ook op geven om mee te doen aan de inspraak. Wie nu al belang stelling heeft en zich aanmeldt krijgt alvast een handzaam boekwerkje, waarin de dikke rapporten van het stedebouw kundig bureau in begrijpelijke taal zijn vertaald. Insprekers die de eerste ronde meededen krijgen de brochure vanzelf in de bus. Wie echt het naadje van de kous wil weten, zal zich door de officiële stukken moe ten worstelen. Die liggen ter inzage bij het Gemeenschaps- werk en uiteraard op het stad huis. De inspraakavonden zelf zijn gepland op 22 en 28 janua ri. Eveneens om 20 uur in zaal Tiffany. Meedoen hoeft ook voor gehandicapten in een rol stoel en anderen die slecht ter been zijn geen probleem te zijn. Zaal Tiffany heeft een lift. „Het zou natuurlijk nogal zot zijn als er wordt gesproken over de begaanbaarheid van de binnenstad voor gehandi capten, terwijl die mensen er zelf niet over kunnen meepra ten omdat ze de trap niet op kunnen. Dus dat is geen pro bleem". Na de inspraakavonden worden alle deelnemers nog eens opgetrommeld om hun goedkeuring te geven aan de eindrapportage. Dat zal half februari zijn. Eind maart ko men de plannen dan in de ge meenteraad. Belangstellenden die willen meepraten over de toekomst van de binnenstad kunnen zich nu al melden bij de stichting Gemeenschaps- werk in de Steenstraat. SINT JANSTEEN - Zaterdag 14 februari vindt in gemeen schapscentrum De Warande een songfestival en een play- backshow plaats. Bij het song festival gaat het om het mooi ste carnavalslied. Deelnemers moeten een leuke tekst beden ken op een bekende melodie. Inschrij vingsf ormulieren voor beide evenementen, die binnen moeten zijn voor 7 fe bruari, zijn verkrijgbaar in De Warande. Ze zijn ook verkijg- baar op de basisscholen in Heikant en Sint Jansteen. De organisatie berust bij de stich ting Steens Carnaval en de evenementencommissie De Warande. De muzikale omlijs ting wordt verzorgd door disco El Djedda. Het festival begint om 14.30 uur. Na afloop wordt het zangfestijn om 19.00 uur ver volgd met een disco voor de jongeren. Toegang vanaf 12 jaar. Ook hier wordt de mu ziek verzorgd door disco El Djedda. Van onze correspondent CLINGE - Op de jaarlijkse contactavond van de fanfare 'Wel doen door Vermaak' werden de muzikanten Petrus Acke en Benny Schelfhout gehuldigd voor hun 40-jarig lidmaatschap van de Bredase Muziekbond. De voorzitter van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen, G. de Deckere, sierde beide jubilarissen met het insigne. Voorzitter A. van Dorsselaer en dirigent Leo Verstiggel prezen de muzikanten voor hun grote steun in de afgelopen veertig jaar. Voordat het ontspannende gedeelte van deze avond begon, werden ook de eerder genoemde dirigent Leo Verstiggel en zijn vrouw in de bloemetjes gezet voor verdienstelijke activiteiten. Daarna werd de avond in gezeligheid doorgebracht met bingo en een quiz en werden er enkele korte sketches opgevoerd. Bijna veertien Jaar is het 'zijn' ziekenhuis geweest. Maar nu is hij aan zijn laat ste weken bezig. Nog wat spulletjes opruimen. Op zijn gemak. „Ik moet me niet haasten. Of dat nou een paar dagen uitloopt. Ik krijg straks alle tijd van de wereld". Op vrijdag 23 ja nuari neemt directeur-eco noom drs. B. Lockefeer (57) afscheid van het Hul ster St. Liduina ziekenhuis. Toch nog eerder dan verwacht. Het afscheid Is In een stroomversnelling gekomen door de toetre ding van Hulst tot de Zle- kenhuisgroep Zeeuwsch- Vlaanderen. In die directie structuur Is geen plaats voor twee economen. De oudste Is teruggetreden. „De kans geven aan een jongere collega. Ik zou over twee jaar toch de VUT ingaan". Door Eugene Verstraeten Het is misschien de beste oplossing. Want het is de vraag of het plotseling moe ten samenwerken met de mensen tegen wie hij heeft 'gevochten', om voor Hulst het beste uit het vuur te sle pen, hem wel zo goed zou zijn afgegaan. „Eigenlijk was die zieken huiskwestie al aan de gang toen ik hier in 1973 kwam. Daar wist ik niks van, maar vanaf de eerste dag werd ik met m'n neus op de realiteit gedrukt. Je kunt zeggen dat ik 14 jaar lang, en ik niet al leen natuurlijk, voor het be houd van het ziekenhuis heb gevochten. Het is ons niet gelukt". Is Lockefeer een teleurge steld man? „Nou nee. We hebben gestreden. Verloren. Daar moet je je bij neerleg gen. Eieren voor je geld kie zen. Nu proberen in Hulst een zo goed mogelijke po likliniek te behouden". Voordat hij in dienst kwam bij het Hulster zie kenhuis had Lockefeer al een hele carrière in het be drijfsleven achter de rug. „Ach, voor mij is een zieken huis ook een bedrijf. Met mensen, kapitaal. Die erva ring in het bedrijfsleven is me goed van pas gekomen". In 1947 hoorde hij bij de eerste eindexamenldas van de HBS in Hulst. Studeerde in 1953 af op de Katholieke Hoge School in Tilburg als econoom en werkte tot 1956 in het familiebedrijf bij zijn vader. Vervolgens was hij twee jaar secretaris van de Internationale Katholieke Drs. B. Lockefeer nog achter zijn bureau. Nog een paar weken wat zaakjes opruimen en dan zit het erop. - foto de stem con j de boer Werkgeversorganisatie in Den Haag, om in 1958 te be landen bij de Liga-fabrie ken in Roosendaal. Hij be gon als directie-secretaris, maar werkte zich uiteinde lijk op tot manager van de export. Van de kinderkoe ken kwam Lockefeer in 1965 terecht in een wel heel an dere branche. De Brand bierbrouwerij in het Lim burgse Wylre. Hij kreeg er de leiding over de commer ciële afdeling thuisverbruik en over de publiciteit. De kans om terug te keren naar zijn geboortegrond deed zich in 1973 voor, toen het ziekenhuis in Hulst een econoom vroeg. Lockefeer kreeg de baan en werd twee jaar later benoemd tot di recteur-econoom. „Het was net in die tijd dat de eerste bezuinigingswoede in de ge zondheidszorg de kop op stak. Voor Hulst heeft dat nooit grote gevolgen gehad. We hebben altijd een zuinig beleid gevoerd. Daarom konden we ook steeds de ap paratuur in het ziekenhuis 'up tot date' houden. Dat heb ik altijd belangrijk gevon den. Uiteraard moet je ook de mensen in huis hebben die ermee kunnen omgaan. Er zijn zat ziekenhuizen waar fantastische spulletjes in de kelder staan, omdat er niemand mee kan werken". Met enige trots laat Loc kefeer een lijstje investerin gen de revue passeren, die hebben bijgedragen tot de uitstekende uitrusting van St. Liduina. „Ons laborato rium is een van de modern ste van Nederland. Onze röntgenafdeling is het beste wat er op dit gebied te krij gen is. De hele interne poli is vernieuwd. We hebben maximaal vier patiënten op een kamer. Een supermo derne keuken. En niet te vergeten de hele computeri sering van de administra tie". In de loop der jaren begon de ziekenhuisproblematiek zich steeds nadrukkelijker te manifesteren. „Kleine zie kenhuizen staan onder druk. Je zat dus al moeilijk op zich. Door de totale bedden reductie in Nederland kwam je nog moeilijker te zitten". De drie Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen kwamen over een dat er één ziekenhuis- groep moest komen. Een nieuw centrumziekenhuis in Terneuzen en twee basiszie kenhuizen in Hulst en Oost burg. De politiek trok een fikse streep door dat plan netje. „Ineens is er buiten ons om die beslissing genomen dat Terneuzen een nieuw ziekenhuis mocnt Douwen met 280 bedden. Oostburg mocht blijven en Hulst kreeg enkel een polikliniek toebedeeld". De strijd om het behoud van St. Liduina kon in alle hevigheid losbarsten. Loc kefeer zelf kwam met een alternatief plan voor de dag dat de instandhouding van alle drie ziekenhuizen in hield. Het zou nog een stuk goedkoper uitvallen ook. „Die cijfers zijn gecontro leerd door een onafhanke lijk accountantsbureau. Maar ja, de beslissing was al gevallen. De politiek wilde er niet aan. Nu nog blijf ik erbij dat een drie ziekenhui- zenmodel het beste zou zijn". Lockefeer constateert een grote toename van het aan tal poliklinische behande lingen. „Kleine operaties, waarvoor je vroeger een paar dagen in het ziekenhuis moest liggen. Die toename geldt ook voor de dagverple ging. Ik denk dat we ervoor moeten knokken dat juist die dagverpleging voor Hulst behouden blijft. Al is het maar een paar bedden. Het zou overigens uniek zijn in Nederland. Maar ik denk dat we een goede kans ma ken. Iedereen in Zeeuwsch- Vlaanderen is ervoor". Terugkijkend op de voor bije jaren stelt hij vast dat hij altijd met plezier heeft gewerkt in Hulst. „De sfeer is hier fantastisch. Er zijn eigenlijk nooit moeilijkhe den. Ook niet met de colle ga's in de kanaalzone. Kijk, we hebben het in het verle den vaak met elkaar aan de stok gehad. Logisch. Ik vocht voor 'mijn' ziekenhuis. Zij voor hun ziekenhuis. Dat botst wel eens. Maar nooit in het persoonlijke vlak. Na af loop van een vergadering dronk je samen gezellig iets aan de bar". Vrijdag 23 januari neemt hij officieel afscheid. In de aula van het Hulster zieken huis wordt hem vanaf 16.30 uur een receptie aangebo den. En dan? „Och, ik zit nog in genoeg dingen. Ben bij voorbeeld voorzitter van het MDGO-bestuur in Hulst. Al tien jaar. Het is gek, want ook daar zitten we weer in de strijd met Terneuzen. Maar dat was eigenlijk ook weer een politiek spel. Ge lukkig hebben we dit keer een echte coupe kunnen voorkomen". Van een onzer verslaggevers VOGELWAARDE - Met de complimenten van de sjeik. Onder die titel brengt ama teurtoneelvereniging ODI (Ontspanning door Inspan ning) uit Vogelwaarde zater dag 17 en zondag 18 januari haar nieuwste produktie op de planken. De première valt te beleven in het dorpscentrum in Vogelwaarde. Het 'oosters getinte' blijspel is geschreven door Hans van Wijngaarden. Regisseur Wil- fried Vlassenrood kwam vorig jaar september met het stuk op de proppen waarop ODI zeer enthousiast reageerde. Met de voorbereidingen werd kort daarna al begonnen. 'Met de complimenten van de sjeik' speelt zich af ten huize van tandarts Vogelsang. De zoon heeft een reis naar het Midden Oosten gemaakt waar hij de hoofdprijs in een loterij heeft gewonnen. De prijs wordt hem nagezonden. Het moment dat hij die thuis ont vangt, is meteen het startsein voor talloze ontwikkelingen met komische taferelen. Op het toneel verschijnen een sjeik, Oosterse buikdanse ressen, een Oosterse prinses. Voldoende ingrediëten die een gezellige avond garanderen. De decorontwerpen zijn van Rigobert Antheunis uit Axel. Na de voorstellingen in Vo gelwaarde reist het gezelschap naar Hulst waar op 1 februari het stuk in Den Dullaert wordt opgevoerd, op 21 februari wordt het in De Halle ge bracht. Daarna volgen enkele voorstellingen in verschil lende bejaardentehuizen. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. De spelers zijn Theo Jans sen, Ronnie van de Broecke, Linda Janssen, Nel van de Starre, René den Doelder, Ma rie-Louise van Dijk, Mariëtte Schoot, Louis Freund, Sonja Burggrave. Een figurantenrol wordt vertolkt door Anneriet van de Broecke, Lydia Rooze, Peter Rooze en Paul de Haas. Souffleuse is José Janssen, voor de grime zorgt MArlies den Doelder. Het decor is ge bouw door René den Doelder, Wim van de Starre, Piet Jans sen en George Vink. Het schil derwerk is gedaan door Hono- Scène uit het stuk: de sjeik valt in katzwijm. - foto erik ossewaarde ré Mannaert en Jac. de Jonge. Voor het licht en geluid staan garant Jo Jansen, Wim van de Starre en Wilfried Vlassen- rood. De laatste is ook de re gisseur. Visuitzetting - Op het viswa ter De Zestigvoet zijn al ver schillende partijen vis uitge zet. Voor de eerste keer is er 40 kilogram winde. Dit is een nieuw soort vis, die milieuge- voelig is, maar voor de sport visser aantrekkelijk. Voor de vereniging is deze soort duur in aanschaf. Verder 400 kg pootaal, waarvan 30 kg is overgzet naar de Zandpunt. Dan nog 4000 stuks snoekbaars en 750 kg karper op De Zestigr voet. De beloofde en bestelde 400 kg voorn moet nog worden aangevoerd. Schieting - Bejaardenschie- ting in 't Helleken met 42 schutters: hoge vogel: J. Doeje, Verrebroek; eerste zij vogel: F. de Brouwer, Heikant; tweede zijvogel: P. van Bauwel, Hel lestraat; grootste aantal (4): J. Baert, Stekene. Kaart- en bingomiddag - De Katholieke Bond van Ouderen houdt donderdag 15 januari een kaart- en bingomiddag in het gemeenschapscentrum 't Heike. Vanaf 13.00 uur is de zaal open en de spelen begin nen om 13.30 uur. Kaarting - De uitslag van de kaarting van de Verenigde Kaarters is: 1. K. de Bie-E. de Kind, 2. R. Sturm-J. Ver- meerssen, 3. G. de Maeyer-A. Apers. Bejaardenschieting - Donder dag 15 januari is er een be jaardenschieting in café 't Sleepbootje. Aanvang 13.30 Prijskaarting - Zondag 11 ja nuari is er een prijskaarting in café De Veehandel. Aanvang 14.30 uur. Bingo - Ten bate van de Kau- terse Handbal Vereniging houdt men zaterdag 17 januari de derde ronde bingo in de zaal bij R. Thilleman. Aan vang 19.30 uur. Vergadering - Donderdag 15 januari houdt de Kieldrechtse foto- en diaclub een werkver gadering in de jongensschool te Kieldrecht. Men bespreekt dan de foto's en dia's van de eindejaarsfeesten. Aanvang 20.15 uur. Kaarting - In het gemeen schapscentrum De Warande werd een ouderenkaarting ge houden waaraan 64 liefheb bers deelnamen. Uitslag: 1. R. van de Branden, Clinge; 2. M. Koevoets, Axel; 3. mevrouw Van Kerkhoven, Hulst; 4. P. Verstraeten, 5. O. Beekman, beiden St.-Jansteen. Bejaardenschieting - De Schutterssociëteit Groot Hulst houdt woensdag 14 januari een bejaardenschieting in café De Kroon te St.-Jansteen. Aan vang 13.30 uur. Indisch koken - Woensdag 24 januari start in buurthuis De Drie Gehuchten in Spui een cursus Indisch koken. Deze bestaat uit vier lessen. Opge ven kan tot 21 januari. Naaien - Donderdag 15 ja nuari begint in buurthuis De Drie Gehuchten een naaicur sus. De cursus bestaat uit tien lessen die telkens om 19.30 uur starten. Voor deelname kan men terecht bij Marlijn van Kuilenburg. Van onze correspondent VLISSINGEN - De dader van de steekpartij die in de vroege morgenuren van nieuwjaars dag plaatsvond in een bar in de Vlissingse binnenstad, M. C. uit Vlissingen, is op last van de officier van justitie te Mid delburg in verzekerde bewa ring gesteld. Hij werd op maandag 5 januari door de ge meentepolitie van Vlissingen gearessteerd en donderdag voorgeleid. De 16-jarige jongeman kreeg die nacht in een bar aan het Belje Wolffplein ruzie, voelde zich bedreigd en diende zijn slachtoffer, die twee da gen in een ziekenhuis moest worden opgenomen als gevolg van de verwondingen, een viertal messteken toe. Van onze correspondente HULST - De Voorstelling van 'Meneer Kaktus', vanmiddag in Den Dullaert te Hulst, is uitverkocht

de Stem | 1987 | | pagina 19