Vandewalle trainer Hoek <eon van der Velden ;aat aan de leiding Wemolin klopt Tiffany's )IGE M/V SAMEN MET SUUS NOG STEEDS ACTIEF IN HWP-teams zijn licht favoriet Standen badminton Zwemstrijd Terneuzen LE LENIGING MAAS Vono-^-tmedewerker DOOMS IN DE SLAG MET TERNEUZENSE BOYS iTANDEN ZEIUWSE VELDLOOPCOMPETITIE Internationaal toernooi voor Voorwaarts Verpoorte en HCG leiden ongeslagen BEDRIJFSVOLLEYBAL HULST Nieuwjaarsloop SV Aloy Graauw Zeeuws-Ylaamse selectie naar Graveline W esthoveloop in Domburg Deelnemers NKlibre in Arnhem ireniging Mark en Maas zamen 7 basiseenheden. basiseenheid samen met de ze doelstelling: „Het ïeidszorg voor de gehele tuatie". <en op het platteland of in rofessionele wijze zorg te idigen en «denken bij de verdere e termijn een iut, Galder/Strijbeek. n Chaam, Baarle-Nassau, leegkundigen, 1 full-time leegkundigen. Er wordt rleegkundige. Het is een etten van het toe bijgedragen dat het en de gemeente. wijkverpleegkundige en een lestrijding. eft of een H.B.O.-V-opleiding rerband kan werken, bereid is is van het rijbewijs B.E. en fdwijkverpleegkundige Herry hten aan de heer M.C.M. uisvereniging Mark en Maas, jOEK Jackie Vandewalle Gent wordt met ingang bet volgende seizoen ^trainer bij de voetbal- treoiging Hoek. De 38-jarige ujg volgt Jan Doorns op. Deze „I neer dan waarschijnlijk de slag bij zaterdagder- Algsser Terneuzense Boys. jfaandag wordt de knoop de- jjjtief doorgehakt," aldus looms- jackie Vandewalle is overi- ,ens geen nieuwkomer in het raiiiingsvak. Na als 12-jarige getreden te zijn bij Racing jjjt, maakte hij zes jaar later jjn debuut bij deze club in de 10Ofdmacht Racing Gent ntwoordelijke functie aat die: nen een bouwbedrijf ning; op HBO-niveau; oeft aan vaardigheid isie en "vechters- g, kennis en kunde, indernemen is ruim- nformatie over deze i met ons bureau via N Selectie/OAWS ZATERDAG 10 JANUAR11987 T14 PAGINA SPORT 3 ■naken van distributie- jrage. uit van het manage- 1 groeit, bij gebleken ict-directeur. Gedacht sen opleiding op mini- koel- en vriesopslag, derne talen, commer- ;apaciteiten. unt u telefonisch con- pe adviseur, drs. 5, bij voorkeur tussen MJ EN Selectie/OAWS kwam toen uit in de derde klas nationaal. Daarna speelde hij als spits en middenvelder bij verenigingen als KV Ertvelde en Standaard Wetteren. Op 32-jarige leeftijd ging hij bij St.-Amandsberg als trainer speler aan de slag en maakte in de vier jaar dat hij daar werkzaam was de promotie van de derde naar de tweede klas provinciaal mee. In het seizoen 1984-1985 trainde Van dewalle Lovendegem, om ver volgens over te stappen naar St.-Martens-Latem. Bij deze vereniging stapte hij enkele wedstrijden voor het afsluiten van het seizoen op wegens problemen met het bestuur. „Sinds die periode heb ik mezelf rust gegund. Als trai ner was ik alleen nog werk zaam bij de nationale selectie van de politie en rijkswacht," aldus Vandewalle, die in het dagelijks leven werkzaam is bij het opleidingsinstituut tot politie-agent in Gent Zijn taak bestaat daar voorname lijk uit het begeleiden van de aankomende agenten en als sportcoördinator. Vandewalle kwam in con tact met de voetbalvereniging Hoek via Patrick Orlans, en kele jaren geleden speler bij Hoek en in de race voor het trainerschap bij deze zater dagtweedeklasser. Dat Orlans niet kwam, was te wijten aan het niet krijgen van medewer king van Heirnis Gent. Een club waarbij hij manager is. Naast Vandewalle was de mo menteel Terneuzen trainende Maurice de Windt in de slag met Hoek. „In eerste instantie viel hij af wegens zijn finan ciële eisen, die hij later echter aanpaste aan de situatie bij Hoek. Inmiddels waren wij in contact gekomen met Vande walle, die wij uiteindelijk ge contracteerd hebben," aldus een Hoek-woordvoerder. De Belg gaat overigens Hoek voor de rest van het sei zoen van dichtbij volgen. „Het voordeel is dat ik dan niet met onbekenden moet beginnen en enig inzicht in de sterkte van de ploeg, zowel als die van de concurrentie kan opdoen.. Voorts kan ik wennen aan de gang van zaken bij de vereni ging, want zoals me al is inge fluisterd, gaat het er hier an ders aan toe dan in België. Hier tellen de franken niet mee. Wat dat betreft is het voor mij iets nieuws," aldus Vandewalle. tram den Exter wordt SO jaar Door Ton Koomen AXEL - Oké, hij had een jetje nodig om er op te ko men. Maar toen ie er een maal opzat, was ie er niet meer af te branden. Als Bram den Exter een paard ziet wordt ie wild. Tachtig jaar is de Axelaar geworden deze weet en dat zal van avond uitbundig worden ge vierd in zijn thuishaven, het clublokaal van de Ruiter sportvereniging Axel in het Axelse bos. Wie Bram den Exter zegt, denkt onmidde- lijk aan de paardesport Sa men met zijn 68-jarige echt genote Suus - ,4a, ik heb destijds een jonge meid aan de haat geslagen. Zeg maar eens dat het geen knap werk was," lacht Bram den Exter is hij al een leven lang ac tief in het Zeeuwse ruiter- iportwereldje. De tachtig jaren zijn le- veisgenieter Bram den Ex ter niet aan te zien. De jonge borreltjes gaan er nog steeds in als Gods woord in een ouderling en als Bram een maal op zijn praatstoel zit is het moeilijk er een woord tussenin te krijgen. En mocht ie 'stil vallen', dan is daar altijd nog 'zijn' Suus, die het verhaal verder ver telt. Hij was 37 jaar toen ie trouwde. „Had al een leven achter de rug. Ik wilde graag beroepsmilitair wor den. Vader Bram - het stikt van de 'Brammen' in de fa milie, want ook mijn oudste zoon heet Bram - zag het niet zo zitten. Ik vergeet nooit die dag dat ik naar Den Haag ging. 's Morgens op de fiets naar Driewegen, via het bootje naar Terneu zen en zo naar Middelburg. Het was verschrikkelijk koud. De duiven vlogen met een muts op. Ik dacht eerst nog, bekijk het maar jullie. Heb echter toch doorgezet. Achteraf heb ik er geen mo ment spijt van gehad. Heb bij de marechaussee in Oostburg gezeten. Politie te paard in die tijd. Altijd met veel plezier gewerkt. Heb in de woelige tijden nog dienst gedaan in Amsterdam. Don derden ze meubilair en alles wat los en vast zat naar je hoofd. Via Den Haag, Apel doorn, Oostburg en Sas van Gent naar Hulst. Ik ben er Bram den Exter, met zijn tachtig jaar nog steeds een paardesportliefhebber in hart en nieren. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER. Vlot kwamen er vier zonen: Bram (42), Simon (41), Wil lem (39) en Adrie (32). Laats- genoemde tweetal zet nu het bedrijf voort. „De paardesport ben ik dus eigenlijk via mijn werk ingerold. Later toen ik naar het boerenbedrijf overstapte ging dat automatisch ver der. Er waren daar zes paar den, dus mogelijkheden ge noeg om te rijden. We heb ben altijd zowel in de dres- suurwedstrijden als de springconcoursen goed mee kunnen doen," zegt Bram den Exter. Zowel Bram als Suus sleepte heel wat prij zen weg in concoursen, zo wel binnen de provincie Zeeland als daarbuiten. Suus: „In de bezettingstijd met een rijtuigje naar de boot. Een paard voor de wa gen, een aan iedere kant en twee er achter. Met de boot naar de 'overkant' en zo naar het concours in Goes. Met mijn beste paard, John, heb ik daar mooie resultaten behaald. Ondanks alles toch leuke herinneringen. Maar ook veel ellende in die tijd. Tijdens de bevrijdingsacties werden er nog drie paarden doodgeschoten." Zowel Bram als Suus den Exter is vanaf de oprichting van de Ruitersportvereni ging Axel, gevormd door de landelijke rij vereniging De Oranjeruiters en de pony club De Kleppertjes, bij de Axelse club betrokken ge weest. Hebben alle ups en downs van de vereniging meegemaakt. Waren allebei present met het achttal dat de Zeeuwse dressuurtitel behaalde en ook tijdens de nationale kampioenschap pen, de Levade in Apel doorn. Beiden raakten ook vrij vlug betrokken bij de instructie bij de Ruiter sportvereniging Axel. Stemgeluid vijftien jaar actief geweest. Toen brak de oorlog uit. Dat was het moment voor mij om het voor gezien te hou den." Inmiddels had Bram op vrijersvoeten contact gekre gen met Suus van der Hooft. „Ik was dol op schaatsen en dansen en Suus was dat eveneens. Zij was echter enige dochter in een boeren gezin en daar zag men het aanvankelijk niet zo zitten met Bram." Den Exter zette echter door. Trouwde met zijn Suus en kwam op het boerenbedrijf aan de Axelse Liniedijk terecht, waar hij niet meer weggeweest is. Bram den Exter: „Als ik instructie gaf, kon mijn vrouw me thuis horen. Ik heb altijd een goed ver staanbare stem gehad. Aan mijn stemgeluid mankeerde niets. Ik heb zelf vroeger veel afgezien. Ik vind dat de dicipline tegenwoordig af gezakt is. Vroeger wisten we waar we aan toe waren. Van de andere kant heeft ook deze tijd zijn charmes. Ik kan me er goed in thuis voe len. Kan nog steeds goed met de jeugd opschieten. Het zelfde geldt voor Suus. Er komen nog dikwijls jongen ruiters en amazones bij ons over de vloer. Krijgen dan instructie van ons. Het blijft een leuke hobby. En natuur lijk is de kwaliteit van de paarden en pony's veel beter geworden, evenals het pres tatieniveau." Bram den Exter raakte behalve met Suus ook ge trouwd met de Ruitersport- vereniging Axel. Bekleedde lange tijd allerlei bestuurs functies, zoals die van secre taris en penningmeester. Bij gelegenheid van de opening van het fraaie clubhuis van de ruitersportclub, drie jaar geleden, kreeg Bram den Exter het kruis van verdien ste van de Koninklijke Fe deratie van Landelijke Rij- vereniging opgespeld van voorzitter Jan Munters. Vijf jaar geleden was hij al be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, waarbij hij gehuldigd werd door burgemeester Hack van Axel. Hij was dik 25 jaar ju rylid. „Je mocht maar tot je zeventigste jaar jurylid zijn, zo bepaalde de federatie, maar op dat moment was ik al 75. Ik ben de enige die zo lang door heeft mogen gaan," zegt Bram den Exter trots. Momenteel is hij tij dens het jaarlijkse interna tionale concours hippique van de Ruitersportvereni ging Axel nog actief als hoofdringmeester. Bram met de bolhoed, een gentle man in optima forma, is niet weg te denken uit het Zeeuwse ruitersportwereld je. Dat zijn aanwezigheid daarin op hoge prijs gesteld wordt, zal hij vanavond merken. Dan wordt het een daverend feest voor de 80- jarige Bram en zijn echtge note Suus in Axel. „Het zal mijn laatste hoogtepunt niet zijn," merkt Bram beschei den op tot slot Van ome atletiekmedeweicer DZANDE - Na viei wed den, precies op de helft, *fl Leon van der Velen de bij de heren-snioren i handen van de pro inciale Hdloopcompetitie. D»Kapel- ~&&r, die vorig seizen door I buitblessure zijn itel niet II verdedigen, is aard op JJï bet succes van bt seizoen 1-1985 te evenaen. Zijn etste opponent wrdt onge- ijfeld Piet Vonc, die als de gerangschit staat, ar wel een weötrijd (St- Waastross) mider heeft vgewerbt Vonck pakte met "He punjn e KMS- en j rschanscross, oen hij Van Velden klopte P de tweedeplaats staat Jan van de Boeke geklas- jenl, een jonen die ieder l?r Progressie ertoont, maar ter nog de ndige aanvallen .tejn posit: te verduren 'Bt Natuulijk van Piet °nck, die irzijn laatste se kten] aar zin zinnen op de te'heeft geet, maar ook van n de Wild< Sam Polderman, Johan de Vlieger, Frank Koo- man en Piet Westerweele. Laatstgenoemd trio heeft im mers, evenals Vonck, nog maar drie wedstrijden gelo pen. Dat kan bij de eindafre kening nogal wat verschuivin gen opleveren, daar van de acht wedstrijden de vijf beste uitslagen meetellen voor het klassement. In elk geval kan met span ning worden uitgekeken naar het duel tussen Vonck en Van der Velden, waarbij Vonck wel eens de rekening van zijn leeftijd gepresenteerd kan krijgen. Bij de heren-vetera nen voert een verrassende Jo van Waesberghe het klasse ment aan. De Axelaar, lopend voor RKHAV, is bezig aan het beste seizoen uit zijn loopbaan al zal hij in de resterende duels te maken krijgen met de huidige titelhouder Ad Tierie, die slechts twee wedstrijden van de partij was en daarom pas als negende op de rangta bel is terug te vinden. Peter Provoost van Scheldesport neemt de tweede plaats in. Jopie Daane, wie anders, neemt de koppositie in bij de dames en dames-veteranen. Zij won tot nu toe alles wat er te winnen was. Eliane van Roosevelt neemt de tweede plaats in een damespeloton in, dat te mager bezet is. De standen na vier wedstrijden geven het volgende beeld (tussen haakjes het aantal gelopen wed strijden): Beren-senioren: 1. Leon van der Velden, AV'56 465 punten (4); 2. Rian van de Broeke, Mara thon 363 (4); 3. Piet Vonck, RKHAV 361 (3); 4. Jan de Wilde, AV'56 354 (4); 5. Sam Polderman, Marathon 340 (4); 6. Jan de Bart, AV'56 314 (4); 7. Simon Blom, Delta Sport 300 (4); 8. Johan de Vlieger, Marathon 297 (3); 9. Frank Kooman, Dynamo 296 (3); 10. Piet Westerweele, Wielin gen 275 (3). Heren-veteranen: 1. Jo van Waesberghe, RKHAV 394 (4); 2. Peter Provoost, Scheldesport 339 (4); 3. Ron Abuijs, Dynamo 318 (3); 4. Job Matthijsse, Dynamo 277 (3); 5. Kees de Waal, AV'56 237 (4). Da mes-veteranen: 1. Jopie Daane, Marathon 430 (4); 2. Eliane van Roosevelt, Marathon 386 (4); 3. Suus de Wilde, AV'56 291 (4); 4. Corrie Dekker, Scheldesport 267 (4); 5. Petra de Knegt, Scheldesport 252 punten (4). Nog te lopen zijn: Delta Cross 17 januari, Braakmancross 24 janua ri, Galgecross 7 februari en Hol landse Hoevecross 14 februari. Von onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - De standen van de badmintoncompetitie in de afdeling Zeeland zien er als volgt uit: Overgangsklas: Sjuttul 1 10-19, Rillandia 1 10-12, The Wings 3 10- 11, Avanti 410-10, Marathon 110-9, Terneuzen 3 10-8, Sinar 1 10-5, Pluumpje 1 10-4. Eerste klas afde ling A: Kolibrie 2 10-17, Avanti 5 10-16, Astroïden 2 10-15, Terneuzen 4 10-10, Backhand 1 10-7, Schepnet 110-7, The Wings 410-6, Marathon 4 10-2. Afdeling B: Terneuzen 5 10- 19, Astroïden 3 10-13, Sjuttul 2 10- Van onze basketbalmedewerker AXEL - Voorwaarts kan zich verheugen op een bijzonder eervol internationaal toernooi dat 19 en 20 april 1987 gehou den wordt in het Noordfranse Grandfort-Philippe. De Axelse dames treden aan tegen Duitse, Belgische, Lu xemburgse en Franse teams. Het niveau ligt hoog, te verge lijken met de derde nationale afdeling. Von onze sportmedewerker AXEL - Zowel in de eerste als tweede klas van de Axelse zaalvoetbalcompetitie blijven de leiders ongeslagen. HCG won deze week met 7-4 van het team van Dieleman en gaat daardoor alleen aan de leiding in de eerste klas. De formatie van Verpoorte wandelde vlot langs Broom- chemie met 11-2 en nadert daarmee dicht de honderdste treffer in deze competitie. Eveneens een opmerkelijke uitslag bracht Ratjetoe op het scorebord. Met 8-3 versloeg deze concurrent van HCG het team van Den Hamer. Het verschil op de ranglijst blijft zodoende drie punten bedra gen. De Pooter, dat daarna volgt, kwam tegen Primus/ Pluym niet verder dan een 3- 3-puntendeling. Uitslagen eerste klas: Dax- Disco Love 3-5, Wapen van Axel/ Kesbeke-Moy Fa 1-3, Reizende Man-Number One 3-5, Groovy-Le Feber 3-3. Tweede klas: Kerck- haert-Bliek en Vos 2-5. Stand eerste klas: HCG 11-22, Ratjetoe 11-17, De Pooter 12-16, Groovy 11-13, Disco Love 10-12, Primus/Pluym 11-12, Number One 11-10, Moy Fa 11-10, Le Feber 10-9, Dax 11-9, Groosman/Smulders 10- 8, Dieleman 12-8, Reizende Man 10- 7, Den Hamer 12-7, Wapen van Axel/Kesbeke 9-2. Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - In het zwem bad te Terneuzen ontvangt de jeugdploeg van De Schelde zondag 11 januari de teams van De Zuidwester, Scheldes- troom en ZC Koewacht. Het gaat hier om de derde ronde voor de landelijke jeugd- zwemcompetities. De Braakman, De Bevelan ders en De Bruinvis zijn zon dag in Goes de gasten van De Ganze. Het betreft hier een wedstrijd voor de vierde divi sie. Van onze schaakmedewerker AXEL - „Ons eerste en tweede team zijn gezien de stand in de competitie en de speelsterkte licht favoriet," zo schat Cor Provoost, be stuurslid van de Sasse schaakclub de komende ont moetingen in. Het eerste team komt in de landelijke schaakcompetitie uit tegen Krimpen aan de IJssel. Het tweede team zal de strijd moeten aanbinden tegen het uit Den Haag afkomstige tweede team van DD. „Het is afwachten hoe het tweede team de nederlaag tegen DSC verwerkt heeft," zo vervolgt Provoost. Toch zit er voor beide formaties dus een redelijke kans op winst in. In de hoofdklas leveren Terneuzen en Goes een spannende strijd om de eer ste plaats. Beide teams heb ben uitstekende winstkan sen tegen respectievelijk Koudekerke en Middelburg 2. De vraag is slechts hoe hoog de score zal uitvallen voor beide ploegen. Het ver schil bedraagt momenteel slechts een half bordpunt in het voordeel van Goes. Sou burg en Zierikzee strijden tegen elkaar, met als inzet de weinig aantrekkelijke laatste plaats op de ranglijst in de hoofdklas. In de promotieklas ont moet SVWZV uit Oostburg koploper DZD uit Kruinin- gen. De schakers uit Oost burg zijn verplicht deze wedstrijd te winnen, willen ze nog kans maken op de titel. Landau zou eventueel kunnen profiteren van het resultaat van deze ontmoe ting. Dan moet echter wel gewonnen worden van Sou burg 2. Van onze sportmedewerker HULST - Wemolin heeft in de eerste klas heren de eerste periode van de Huls terse bedrijfsvolleybalcompetitie winnend af gesloten. Met 2-1 werd opponent Tiffa ny's geklopt. Voor de periodetitel maakte deze zege weinig meer uit. De Heikante naren hadden die al enige tijd op zak. Dat Wemolin zijn zinnen gezet had op de zege, werd duidelijk in de eerste set. Via prima aanvallen van met name Fred Burm, Patrick van Goethem, Edwin van Duyse en Danny Heute werd Tiffany's ingepakt. De 15-1-winst is daar een dui delijke afspiegeling van. In de tweede set brak het gemak waarmee de openingsset gewonnen werd Wemolin op. De passes kwamen niet meer aan en dat betekende dat de formatie van Gerrit Naessens de kansen rook. Temeer, omdat routiniers als Sief Meuldijk, Rob Lernout, Vincent Colsen en Kees de Meuricy plotseling de slag te pakken hadden. Terecht won Tif fany's dan ook de tweede set met 12-15. In de laatste set, de spannendste van deze confrontatie, trok de equipe van Eric Burm aan het langste eind: 15-11 en daarmee kwam de 2-I-zege tot stand. In de overige klassen is de strijd om de titel nog in volle gang. Bij de dames gaat de titel in de hoogste klasse, of er moet een klein wonder gebeuren, naar Jong Morres 1. Afgelopen week klopte dat team in een spannende partij de formatie van Van Damme met 2-1 (15-12,13-15,12- 5). Uitslagen eerste klas dames: Morres 2-W Heyndrickx 2-1 (15-12, 6-15, 15-5), Necker- mann-Lybeert/Verstraeten 1-2 (0-15, 3-15, 15- 9), CVC-Morres 3-0 (15-1, 15-9, 15-12). Tweede klas: ABN-Voorwaarts 0-3 (1-15, 7-15, 9-15), Hako-Proprijs Stop 1-2 (13-15,15-12,10-15), Ha- ko- Van de Klundert 3-0 (15-9,15-6,15-5). Derde klas: Athanatos-Hoeksken 2-1 (15-12, 7-15, 15- 3), CVC 2-Wadoemenoe 2-1 (15-3, 15-0, 12-15), Jong Morres 2-SC Morres 3 3-0 (15-0, 15-7, 16- 14). Eerste klas heren: VV Heyndrickx-Smash 2000 0-3 (4-15, 10-15, 11-15), CVC Fassaert-Am- bulo 2-1 (15-7, 11-15, 15-9). Tweede klas: Mor- res-De Rietvliet 3-0 (15-4, 15-9, 15-2), ABN-Or- tho MOK 3-0 (16-14, 15-11, 15-6), Luctor-Van Wesemael 3-0 (15-6, 15-0, 15-7), Rijk-ABN 0-3 (2-15,4-15,9-15). 12, Marathon 3 10-11, Zierikzee 2 10-9, Jong Ambon 110-7, DOK 110- 3, Zeeland 1 10-3. Tweede klas af deling A: Smash 19-14, Groot Sas 2 8-13, Sinar 2 8-11, Avanti 6 9-9, Sjuttul 3 9-8, Terneuzen 6 8-4, Zie rikzee 4 9-1. Afdeling B: ZOC 1 10- 18, Smash 2 10-16, Kolibrie 3 10-10, Backhand 2 10-10, Stenge 1 10-9, Pluumpje 2 10-7, Zierikzee 3 10-7, Astroïden 4 10-3. Derde klas afde ling A: Netwerk 110-19, Backhand 3 10-12, DOK 2 10-11, Terneuzen 7 10-11, Astroïden 6 10-10, Pluumpje 4 11-10, Avanti 7 11-7, Smash 3 10-2. Afdeling B: Backhand 4 9-16, ZOC 2 8-14, Stenge 2 8-12, Astroïden 5 8- 8, The Wings 5 9-4, Pluumpje 5 9-3, Rillandia 3 9-1. Afdeling C: Kats 1 10-18, Backhand 5 10-15, Pluumpje 3 10-13, Jong Ambon 3 10-13, Net werk 2 10-10, Kolibrie 4 9-4, Wis- senkerke 1 9-4, DOK 3 10-1. Afde ling D: Terneuzen 8 7-14, Groot Sas 3 8-13, Rillandia 2 9-11, Astroïden 7 7-8, Jong Ambon 2 9-8, Marathon 6 9-4, Zeeland 2 9-0. Vierde klas af deling A: Sinar 3 7-14, Terneuzen 10 9-13, Stenge 3 9-12, Backhand 6 8-11, Schepnet 2 9-4, Kolibrie 6 8-2, Astroïden 8 8-2. Afdeling B: Ter neuzen 9 9-17, Den Ossaert 1 9-14, Jong Ambon 4 8-11, Smash 4 8-9, Marathon 7 9-4, Zeeland 3 9-4, Net werk 4 8-1. Afdeling C: Kolibrie 5 10-19, Netwerk 3 10-16, The Wings 6 10-15, Pluumpje 6 10-15, Wissen- kerke 2 10-7, Astroïden 9 10-4, Ril landia 4 10-2. Jong Ambon 5 10-2. Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - In Graauw staat zaterdag 10 januari de vierde trimloop uit het winterseizoen op het programma. Deze Nieuwjaarsloop omvat de af standen 1, 2, 5, 7 en 14 kilome ter. Het startschot wordt om 15.00 uur gegeven nabij het clubgebouw van het organise rende SV Aloy. Daar vindt ook de inschrijving plaats. Er is uitstekende was- en kleedac commodatie aanwezig. De af sluitende loop van de serie van vijf wordt gehouden op zater dag 14 februari. Van onze basketbalmedewerker AXEL - Voorwaarts-coach Luc Dierickx heeft een aan trekkelijke uitnodiging voor een internationaal jeugdbas- ketbaltoernooi op zak. Met een Zeeuws-Vlaamse selectie wordt hij 18 en 19 april 1987 verwacht in het Noordfranse Graveline. Aan dit toernooi nemen ver der deel: Antwerpen (de Bel gische titelhouder), een Lu xemburgse selectie en ten slotte een Tsjechische ploeg en twee Franse teams. Een bij zonder zwaar en prestigieus toernooi derhalve, dat bijzon der leerrijk kan zijn voor de jonge Zeeuws-Vlaamse bas ketballers. Van onze atletiekmedewerker DOMBURG - De Middel burgse atletiekvereniging Dy namo houdt zaterdag 10 ja nuari de achtste editie van de Westhoveloop in het natuur gebied Hoogduin en Westhove tussen Domburg en Oostka- pelle. De afstanden van deze pres tatieloop zijn 4,9 en 15 kilome ter. Gestart wordt om 14.00 uur. De inschrijving gaat open om 13.00 uur op het parkeer terrein bij kasteel Westhove. Van onze biljartmedewerker ARNHEM - De deelne mers aan het kampioen schap van Nederland eerste klas libre groot biljart, dat in het biljart- centrum te Arnhem ge houden wordt van vrij dag 16 tot en met zondag 18 januari en waarvan Johnny Rottier van GBC Groenendijk deel uit maakt, zijn: 1. D. Boer, Deventer, moyenne 68.05; 2. H. Klok, Gelselaar, 92.63; 3. L. Pij nenburg, Oss, 62.56; 4. J. Rottier, Groenendijk, 57.39; 5. F. van Hoey, Et- ten-Leur, 56.63; 6. F. van de Leeden, Den Bosch, 56.18; 7. G. Landman, Amersfoort, 51.85; 8. H. Quant, Warmenhuizen, 51.57. De wedstrijden begin nen vrijdag 16 januari om 17.00 uur en Rottier opent dan tegen Van Hoey. De partij lengte bedraagt 350 caramboles en de moyen nes schommelen tussen 25.00 en 99.99.

de Stem | 1987 | | pagina 13